X دانلود اهنگ نکس وان کلیپ ویدیاب کلیپ جدید ویدجین

میرنیوز

آیا «مصطفی الکاظمی» گزینه بازی در زمین آمریکایی‌ها را انتخاب کرده است؟

 آیا «مصطفی الکاظمی» گزینه بازی در زمین آمریکایی‌ها را انتخاب کرده است؟ 2020-06-27T14:27:48+04:30

به گزارش گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم، ساعت پایانی پنج شنبه شب (ششم تیرماه) گروهی مشترک از نیروهای مبارزه با تروریسم عراق و نظامیان تروریست آمریکایی با دستور و هماهنگی نخست وزیر (مصطفی الکاظمی) به مقر تیپ 45 بسیج مردمی (کتائب حزب الله) در منطقه «آلبوعیثه» از توابع بخش «الدوره» در جنوب بغداد و 16 کیلومتری فرودگاه بین المللی، هجوم آوردند و شماری از رزمندگان را دستگیر کردند.

نیروهای بسیج مردمی که از چند ماه قبل خود را برای خطرناک ترین سناریوها از جمله «کودتا» آماده کرده بودند پس از دستگیری رزمندگان کتائب حزب الله به سرعت وارد میدان شدند و با قدرت نمایی و محاصره مقر سازمان مبارزه با تروریسم در منطقه حفاظت شده سبز بغداد (محل مراکز حساس دولتی و سفارتخانه ها) به آمریکایی ها و نیروهای نزدیک به آنان فهماندند چه کسی حرف اول و آخر را در پایتخت می زند.

پس از اولتیماتوم نیروهای بسیج مردمی و آماده باش سراسری برای حمله به آمریکایی ها در بغداد و حضور فرمانده‌هان بسیج مردمی و چهره های سیاسی در مقر نخست وزیری، الکاظمی از تصمیم خود عقب نشینی کرد و دستور آزادی فوری رزمندگان بازداشت شده بسیج مردمی را صادر کرد و البته این موضوعی بود که رسانه های محور غربی - عبری - عربی از جمله شبکه بی‌بی‌سی فارسی با وقاحت سانسور کردند و فقط نیمی از اتفاقات پنج شنبه شب را آن طور که دوست داشتند به مخاطبان شان القا کردند که یک رسوایی بزرگ برای این شبکه‌ها محسوب می‌شود.

از سویی دیگر، شب گذشته هادی العامری و نائب رئیس سازمان بسیج مردمی به همراه شماری دیگر برای آزادی رزمندگان در مقر نخست وزیری حاضر شدند و بدون شک برخلاف آنچه که برخی رسانه ها وساطت خوانده اند، گفت وگوی های صریحی در این جلسه مطرح شده که «الکاظمی» مجبور شده حتی عذرخواهی کند.

برخی منابع عراقی اعلام کرده اند، الکاظمی و نیروهایش به همراه آمریکایی ها تصور می کردند به دلیل انجام عملیات بسیج مردمی در استان های مرکزی و غربی علیه عناصر مخفی داعش، بغداد تا حدود زیادی از وجود نیروهای بسیج مردمی خالی است و تصمیم برای بازداشت رزمندگان کتائب حزب الله را عملی کردند اما با حضور قدرتمند نیروهای بسیج مردمی در خیابان ها و منطقه سبز غافلگیر شدند و در نهایت از موضع خود عقب نشینی کردند.

 شماری از گروه های ضد جبهه مقاومت در عراق مدعی شده اند عملیات نیروهای مبارزه با تروریسم که با نظارت و پشتیبانی آمریکایی ها انجام شده در واکنش به تلاش نیروهای تیپ 45 بسیج مردمی برای شلیک موشک به مواضع آمریکایی ها در بغداد صورت گرفته و این در حالی است که براساس اطلاعات به دست آمده رزمندگان در مقر خود در حال استراحت بودند.

تحلیلگران و کارشناسان سیاسی عراقی معتقد هستند الکاظمی با ماجراجویی های پنج شنبه شب در واقع نقاب از چهره اصلی خود برداشت و نشان داد ادامه دهنده فتنه چند ماهه آمریکایی ها برای ایجاد اختلاف و درگیری میان نیروهای مسلح عراق است.

شخصیت های رسانه ای و سیاسی عراق حذف رزمندگان سازمان بسیج مردمی و تضعیف سایر نیروهای مسلح را هدف مشترک الکاظمی و آمریکایی ها برای قبضه قدرت و اشغالگری در عراق خوانده اند و تاکید کرده اند نخست وزیر با مجوز به نیروهای ویژه امنیتی و تروریست های آمریکایی دشمنی خود را با بسیج مردمی آشکار و ثابت کرد دستگاه مبارزه با تروریسم عراق به صورت مستقیم زیر نظر آمریکایی ها مدیریت، فرماندهی و هدایت می‌شود.

انتقاد تند و تیز تحلیلگران سیاسی و فعالان رسانه ای عراق به الکاظمی و رئیس دستگاه مبارزه با تروریسم برای همکاری با آمریکایی ها و ایجاد درگیری و فتنه انگیری در حالی مطرح می شود که سرلشکر «عبدالوهاب ساعدی» فرمانده نیروهای مبارزه با تروریسم اوایل پاییز سال گذشته نیز با کمک کاخ سفید در آستانه انجام «کودتا» علیه دولت بود اما عادل عبدالمهدی با کمک متحدانش توانست نخستین توطئه آشکار آمریکایی ها و نیروهای نزدیک به آنان در عراق را علیه دولت خود کشف و خنثی کند و الساعدی را هم برکنار و در وزارت دفاع منتظر خدمت درآورد؛ البته با نخست وزیری الکاظمی، الساعدی بار دیگر به قدرت بازگشت و دوباره بر صندلی ریاست این دستگاه تکیه زده است.

روند تحولات میدانی و حوادث پنج شنبه شب در مجموع نشان می دهد، نیروهای نزدیک به آمریکا در بغداد با دستور کاخ سفید به دنبال تحریک نیروهای سازمان بسیج مردمی هستند تا نقطه شروعی را برای ایجاد فتنه دوباره بیابند.

براساس اطلاعات به دست آمده، گروه های عراقی نزدیک به کاخ سفید درصدد هستند سناریوی خود را به بهانه برقرار کردن امنیت در بغداد و جلوگیری از حمله خمپاره ای به سفارت خانه آمریکا پیش ببرند و با متهم کردن نیروهای بسیج مردمی، تنش ها را افزایش دهند.

حمله به مقر بسیج مردمی و دسنگیری موقت شماری از رزمندگان اولین گام این گروه ها برای اجرای این طرح بود که تلاش می کنند دستگاه مبارزه با تروریسم و سازمان بسیج مردمی که هر دو جزء نیروهای مسلح عراق هستند را در مقابل هم قرار دهند و وارد درگیری کنند.

به گفته منابع میدانی، سناریوی حذف سازمان بسیج مردمی فقط به پایتخت عراق ختم نمی شود و صحبت های مطرح شده در خصوص ورود نیروهای مبارزه با تروریسم برای تعیین تکلیف کردن مناطق مرزی نشان می دهد آمریکایی ها برنامه های مشخص را برای ضربه زدن به مقاومت عراق پیش بینی کرده اند و مسئولیت کار را هم به سرلشکر عبدالوهاب ساعدی واگذار کرده اند.

در همین راستا نیز «مصطفی الکاظمی» نخست وزیر عراق اعلام کرده که ما نمی دانیم در مناطق مرزی چه می گذرد و سرنوشت میلیاردها دلار پول مبادله شده چه می شود و به همین بهانه به نیروهای مبارزه با تروریسم دستور داده مناطق مرزی را به کنترل دربیاورند و این مسئله نشان می دهد وی علاقه دارد در زمین آمریکایی ها بازی کند.

به گفته تحلیلگران و فعالان رسانه ای عراق هدف اصلی کاظمی و الساعدی شفاف سازی مسائل مالی و مبارز با فساد در مناطق مرزی نیست و در تلاش هستند نیروهای بسیج مردمی را این نقاط دور کنند و مناطق مرزی را در اختیار آمریکایی ها قرار دهند تا برنامه های خود را پیش ببرند.

یک منبع میدانی با بیان این که تقویت گروهک تروریستی داعش در مناطق مرزی فقط یکی از اهداف آمریکایی ها است، افزود: واشنگتن به شدت از راه اندازی جاده تهران - بغداد - دمشق - مدیترانه در هراس است و به هر شیوه ممکن تلاش می کند این مسیر را قطع کند.

این منبع میدانی با بیان این که گذرگاه مرزی «القائم - البوکمال» قلب جاده مهم و راهبردی «تهران - مدیترانه» است، گفت: در حال حاضر این گذرگاه استراتژیک در کنترل نیروهای «کتائب حزب الله و کتائب امام علی (ع) » است و همین مسئله آمریکایی را به وحشت انداخته است.

آمریکایی ها و صهیونیست ها تاکنون چندین مرتبه مقرهای نیروهای مقاومت عراق را در گذرگاه مرزی القائم و مناطق حومه هدف قرار داده اند که البته این حملات نتیجه ای نداشته و رزمندگان بسیج مردمی با ساخت پایگاه های جدید، قدرت خود را در گذرگاه مرزی «القائم - البوکمال» تثبیت کردند و همین مسئله باعث شد آمریکایی ها برای تغییر معادلات این بار سناریوی ورود نیروهای مبارزه با تروریسم عراق را به مناطق مرزی کلید بزنند چرا که می دانند نتایج راه اندازی جاده تهران - مدیترانه فقط به غرب آسیا خلاصه نمی شود و می تواند جهان را تحت تاثیر قرار دهد.

منبع : مشرق

انتهای پیام/

بازگشت به صفحه رسانه‌‌ها

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار رسانه

اینفوگرافیک /دخترم را چگونه با حجاب آشنا کنم؟

 اینفوگرافیک /دخترم را چگونه با حجاب آشنا کنم؟
2020-07-11T18:15:35+04:30
۱۴ راه آشنایی دختربچه‌‌ها با حجاب و عفاف را به‌دقت بخوانید.

مصباحی‌مقدم در گفت‌وگو با ایران: دلبستگی دولت به غرب روشن است

 مصباحی‌مقدم در گفت‌وگو با ایران: دلبستگی دولت به غرب روشن است
2020-07-11T14:15:34+04:30
غلامرضا مصباحی‌مقدم در گفت‌وگو با روزنامه ایران گفت: دلبستگی دولت به غرب بسیار روشن است، سند همکاری ۲۵ ساله با چین هم بعد از این بود که رهبر انقلاب پیام خاص...

شیر صحرا، پارتیزانی که روزگار ارتش بعث را سیاه کرد

 شیر صحرا، پارتیزانی که روزگار ارتش بعث را سیاه کرد
2020-07-11T14:02:14+04:30
شیر صحرا از فرماندهان ایرانی بود که در دوران دفاع مقدس داغ پیروزی را بر دل صدام گذاشت.

با چادر در مراسم دفاع پایان‌نامه‌ام در هلند حاضر شدم

 با چادر در مراسم دفاع پایان‌نامه‌ام در هلند حاضر شدم
2020-07-09T13:21:24+04:30
مدرس دانشگاه و تحصیلکرده نانوبیولوژی در دانشگاه هلند می‌گوید: با اساتید غربی برای همکاری در پروژه‌های مشترک گفت‌‌وگو می‌کردم، آن‌ها من را با همین پوشش چادر ...

کم‌آبی با بدنتان چه می‌کند؟

 کم‌آبی با بدنتان چه می‌کند؟
2020-07-08T10:34:31+04:30
آب در تنظیم عملکرد بدن تاثیر زیادی دارد و کم‌آبی سلامتی افراد را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

غوغای روحانی؛ سکه ۷۰۰ درصد ، دلار ۴۷۲ درصد ، مسکن ۳۱۶ درصد

 غوغای روحانی؛ سکه ۷۰۰ درصد ، دلار ۴۷۲ درصد ، مسکن ۳۱۶ درصد
2020-07-07T13:14:37+04:30
اسحاق جهانگیری می‌گوید دولت در حوزه کاهش تحریم‌ها و سامان دادن به زندگی مردم موفق بوده است، نگاهی تطبیقی به افزایش قیمت‌ها فقط در ۳ سال اخیر گویای همه چیز ا...

چرا از خودتان مایه نمی‌گذارید؟!

 چرا از خودتان مایه نمی‌گذارید؟!
2020-07-06T19:47:49+04:30
چرا انتخابات ریاست جمهوری ایران را با «اعتبار اروپایی‌ها و مذاکره‌کنندگان ایرانی» گره زده بودید؟

دولت فرآیند خصوصی‌سازی را رها کرده است

 دولت فرآیند خصوصی‌سازی را رها کرده است
2020-07-05T13:54:29+04:30
رئیس مرکز ارزیابی و نظارت راهبردی اجرای سیاست‌های کلی نظام گفت: اگر بخواهیم کلان نگاه کنیم، دولت نقش‌های هادی، ناظر و حامی را ایفا نکرده است. ریشه اصلی تحقق...

خوراکی‌های تابستانی برای تقویت سیستم ایمنی بدن

 خوراکی‌های تابستانی برای تقویت سیستم ایمنی بدن
2020-07-04T14:01:16+04:30
میوه‌ها و سبزی‌های تابستانی به غیر از طعم عالی، حاوی انواع ویتامین‌ها، مواد معدنی و سایر مواد مغذی سالم برای بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن هستند.

استفاده غیراخلاقی از زن در تبلیغات به چه قیمتی؟

 استفاده غیراخلاقی از زن در تبلیغات به چه قیمتی؟
2020-07-04T12:27:50+04:30
استفاده ابزاری از زنان در تبلیغ کالا‌ها در فضا‌ی مجازی، موضوعی است که همچنان بدون نظارت به حال خود رها شده است.

جزئیات لغو مزایده مشکوک فروش زمین ۱۵ هزار متری دولتی در استان گلستان

 جزئیات لغو مزایده مشکوک فروش زمین ۱۵ هزار متری دولتی در استان گلستان
2020-06-30T09:41:06+04:30
با پیگیری رحمت‌الله نوروزی نماینده علی‌آباد کتول در مجلس شورای اسلامی و لغو مزایده مشکوک فروش زمین کارخانه پنبه علی‌آباد، قرار شده قیمت‌گذاری زمین مذکور مور...

علایم غیرمعمولِ کرونا

 علایم غیرمعمولِ کرونا
2020-06-29T10:27:46+04:30
یک فوق تخصص عفونی با اشاره به اظهارات برخی افراد درباره موارد غیرمعمول مانند درد زانو و پس از آن رخداد مرگ ناگهانی به علت ابتلا به کرونا، اظهار کرد: این‌ مو...

صادق زیباکلام: موسوی خوئینی‌ها متکبرترین فردی است که به عمرم دیده‌ام

 صادق زیباکلام: موسوی خوئینی‌ها متکبرترین فردی است که به عمرم دیده‌ام
2020-06-28T13:27:44+04:30
صادق زیباکلام گفت: هنر موسوی‌خوئینی‌ها این است که هرچندوقت یک بار انگشت اتهام را به سمت یکی از شخصیت‌های نظام نشانه می‌گیرد و روزی علیه آقای هاشمی سخن می‌گو...

شهیدی که خار چشم منافقان بود

 شهیدی که خار چشم منافقان بود
2020-06-28T10:21:05+04:30
با ایمان و متعهد است، متعهد به خانه و خانواده، عاشق زن و فرزندانش است؛ اما تعهدی بالاتر در وجودش ریشه دوانده، تعهد به تمام زنان و مردان و فرزندان میهنش. آرا...

نمایشگاه مجازی کتاب‌های آموزشی برگزار می‌شود

 نمایشگاه مجازی کتاب‌های آموزشی برگزار می‌شود
2020-06-28T09:27:46+04:30
امین آصفی، از برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب‌های آموزشی با مشارکت ناشران، موزعان و کتاب‌فروشان خبر داد.

ابتذال در شبکه نمایش خانگی؛ از عشق‌های مثلثی تا ترویج همباشی

 ابتذال در شبکه نمایش خانگی؛ از عشق‌های مثلثی تا ترویج همباشی
2020-06-28T09:14:27+04:30
سریال‌های شبکه نمایش خانگی برخلاف توفیقاتی که می‌توانست داشته باشد به سمت هنجارشکنی‌های اخلاقی و ابتذال رفته است، این تأثیرگذاری به‌نوعی به‌صورت زیرپوستی در...

خرید خبرنگار توسط صاحبان پول‌های آلوده در سینما و شبکه خانگی!

 خرید خبرنگار توسط صاحبان پول‌های آلوده در سینما و شبکه خانگی!
2020-06-28T09:14:27+04:30
جریان‌های فاسد اقتصادی که با هدف پولشویی به تولید فیلم و سریال شبکه نمایش خانگی مشغول هستند تلاش می‌کنند تا از میان رسانه‌های مختلف دست به یارگیری بزنند!

خاتمی تکلیف خود را روشن نمی‌کند

 خاتمی تکلیف خود را روشن نمی‌کند
2020-06-27T15:34:27+04:30
عباس عبدی، فعال اصلاح‌طلب گفت: خاتمی تکلیف خود را روشن نمی‌کند. مثلاً این حرفی که در گفت‌وگوی اخیر بیان کرد، نوعی حکایت از بی‌تکلیفی است. کسی که رهبری را بپ...

آیا مجلس به مدرس خیابانی برای وزارت صمت اعتماد می‌کند؟

 آیا مجلس به مدرس خیابانی برای وزارت صمت اعتماد می‌کند؟
2020-06-27T11:47:47+04:30
انتظار می رود منتخبان مجلس که مدعی دفاع از منافع مردم و نظام و کشور هستند، از دولت بخواهند تا افرادی معرفی کنند که مورد اعتماد باتجربه و دلسوز و کاردان و شن...

آدم کشی برای اثر انگشت!

 آدم کشی برای اثر انگشت!
2020-06-24T12:01:20+04:30
متهمان پرونده جعل اسناد، راز آدم کشی برای اثر انگشت را درحالی فاش کردند که سگ های جسدیاب نیز استخوان‌هایی از بقایای یک جسد را در اطراف محل جنایت پیدا کردند.

ماجرای قول دختر خردسال به فرزندان حاج قاسم

 ماجرای قول دختر خردسال به فرزندان حاج قاسم
2020-06-24T09:21:20+04:30
دختر شهید مدافع حرم که حاج قاسم در گفت‌گویی تلفنی به او گفت: «فاطمه جان؛ انتقام پدرت را گرفتم»، می‌گوید: به فرزندان حاج قاسم قول می‌دهم انتقام خون...

درمان بیش از ۶هزار بیمار کرونایی در بیمارستان ها و مراکز درمانی سپاه و بسیج

 درمان بیش از ۶هزار بیمار کرونایی در بیمارستان ها و مراکز درمانی سپاه و بسیج
2020-06-24T08:41:20+04:30
سردارعبدالهی با بیان اینکه سپاه و بسیج برای مقابله با ویروس کویید ۱۹ از هیچ تلاشی دریغ نکرده است، گفت: بیش از ۶هزار بیمار کرونایی در بیمارستان ها و مراکز در...

فردوس کاویانی این روزها چه می‌کند؟

 فردوس کاویانی این روزها چه می‌کند؟
2020-06-23T14:07:55+04:30
دو، سه سال قبل تصویری از فردوس کاویانی در یک مراسم منتشر شد که خیلی‌ها را ناراحت و نگران کرد، اما این روزها خوشبختانه حال این بازیگر قدیمی خوب است و اگرچه پ...

ژاپنی‌ها قدرتمندترین ابررایانه دنیا را ساختند

 ژاپنی‌ها قدرتمندترین ابررایانه دنیا را ساختند
2020-06-23T13:14:37+04:30
اگرچه آمریکایی‌ها و چینی‌ها برای مدتی قابل توجه، صدر فهرست برترین ابررایانه‌های جهان را در اختیار داشته‌اند، اما این مقام از روز گذشته به ژاپنی‌ها رسید.

کرونا با ثروتمندان جهان چه کرد؟

 کرونا با ثروتمندان جهان چه کرد؟
2020-06-23T12:21:14+04:30
انتظار می‌رود میزان کاهش دارایی ثروتمندان جهان به دلیل کرونا بیشتر از شرایط ایجاد شده بحران مالی سال ۲۰۰۹ باشد.

وقتی که کاسه‌لیس‌ها به صف می‌شوند!

 وقتی که کاسه‌لیس‌ها به صف می‌شوند!
2020-06-23T11:01:40+04:30
اگر هنوز هم کسانی هستند که درباره هویت واقعی کاسه‌لیس‌ها تردید دارند چاره‌کار آسان است و حتی بدون مراجعه به کارنامه سیاه آنها می‌توان فهمید که در چه کارند!

امیررضا واعظ آشتیانی: ضعف دولت روحانی دلیلی بر بالابودن رأی احمدی‌نژاد نیست

 امیررضا واعظ آشتیانی: ضعف دولت روحانی دلیلی بر بالابودن رأی احمدی‌نژاد نیست
2020-06-22T14:14:22+04:30
امیررضا واعظ آشتیانی گفت: مجموعه اصولگرایان با احمدی‌نژاد رابطه خوبی ندارند و به احتمال زیاد گزینه آنها نخواهد بود اما به‌هر حال ممکن است برخی اصولگرایان ما...

۱۰ شغل مناسب برای مضطرب‌ها

 ۱۰ شغل مناسب برای مضطرب‌ها
2020-06-22T13:21:04+04:30
افرادی که قربانی اضطراب هستند در زندگی اجتماعی خود دچار اختلال می‌شوند و در استفاده از فرصت‌های تحصیلی و کاری با مشکل مواجه‌اند.

رازهای هتل دوک

 رازهای هتل دوک
2020-06-21T11:14:24+04:30
اگر گزینه دیگری به‌جز خودکشی مطرح باشد، باید سرنخ را پیش فرد یا گروهی دنبال کرد که از کشته‌شدن غلامرضا منصوری سود می‌برده و بازگشت او به تهران و حضور در داد...

ارتش تک‌نفره؛ تک‌تیراندازی که دو هزار بعثی را به هلاکت رساند

 ارتش تک‌نفره؛ تک‌تیراندازی که دو هزار بعثی را به هلاکت رساند
2020-06-21T10:07:44+04:30
شهید عبدالرسول زرین در هشت سال دفاع مقدس به ارتش تک نفره معروف شده بود.