میرنیوز

بهارستان مردم

 بهارستان مردم 2020-05-31T15:24:44+04:30

به گزارش گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم، ایشان با تاکید بر این نکته که «در دهه‌ پیشرفت و عدالت، نمره‌ مطلوبی در باب عدالت به ‌دست نیاورده‌ایم»، گفتند: «این واقعیت ناخواسته باید همه را به تلاش فکری و عملی در باب معیشت طبقات ضعیف، به‌مثابه‌ اولویت وادار کند.» ایشان در ادامه تاکیدشان بر توجه به عدالت تصریح ‌کردند که اشتغال، تولید، ارزش پول ملی، تورم، اسراف و امثال آن، راه درست نایل‌شدن به این مقصود عالی است. «صبح‌نو» در گفت‌وگویی با چهار نماینده منتخب مجلس یازدهم، راه‌های دست یافتن به عدالت بیشتر و بهبود معیشت طبقات ضعیف را مورد بررسی قرار داد. تاکید بر لزوم اثرگذاری قوانین روی زندگی مردم، اعمال فرهنگ نظارت بر قوانین، پیگیری تحریم کالاهای خارجی در ایران، جایگزینی حمایت‌های اشتغالی جای حمایت‌های معیشتی و ایجاد کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا در مجلس، از جمله مهم‌ترین گزاره‌های مطرح‌شده توسط این چهار نماینده بود.

عباس گلرو: فرهنگ، پایه توسعه و حرکت اقتصادی ماست
عباس گلرو، منتخب مردم سمنان در مجلس یازدهم با اشاره به اهمیت فرهنگ در بیانات رهبر انقلاب گفت: فرهنگ، پایه توسعه و حرکت اقتصادی ماست؛ به این معنا که اگر فرهنگ آسیب‌دیده باشد و فرهنگ در مدار صحیح نچرخد، طبیعتا بعضی از بدی‌ها و ناهنجاری‌ها و کژی‌ها، همیشه خوب جلوه داده می‌شود. وی با تاکید بر اینکه «گسترش فساد و رانت و ویژه‌خواری و قانون‌گریزی، مذموم است»، گفت: همگی این موارد در بستر فرهنگی ناصحیح شکل می‌گیرند و اگر عمومیت پیدا می‌کنند، به این دلیل است که دارد یک فرهنگ‌سازی غلط صورت می‌گیرد، یعنی رانت و ویژه‌خواری به‌عنوان موضوعات عادی و مطلوب تلقی و جلوه داده می‌شود. منتخب مردم سمنان با اشاره به لزوم عبور نمایندگان مجلس از تعصبات شخصی و جناحی، اضافه کرد: نمایندگان باید از حواشی زائد و بی‌مورد دوری کنند چون مجلس حافظ منافع نه یک قشر بلکه حافظ منابع عموم جامعه است و یک نماینده نمی‌تواند بگوید که فقط برای کسانی که مرا انتخاب کرده اند، قانون‌گذاری می‌کنم؛ بنابراین نگاه فراجناحی‌‌داشتن و دوری از مصلحت‌های گروهی و شخصی، باید مورد توجه نمایندگان مجلس قرار بگیرد.
گلرو در بخش دیگری از این گفت‌وگو با اشاره به لزوم دوری جستن مجلس از کلیشه‌ها گفت: نمایندگان باید یک حرکت عملیاتی، کارکردگرایانه و با رویکرد مساله‌محوری در دو بعد؛ یکی درازمدت و دیگری کوتاه‌مدت را طراحی و تدوین کنند. بُعد درازمدت به فرهنگ‌سازی مربوط می‌شود. بعد کوتاه‌مدت یعنی اینکه باید تعدادی از مسائل جامعه که مردم ما را دچار مشکل کرده را شناسایی کرده‌وبرای رفع آن‌ها، در قالب اعمال نظارت یا وضع قوانین، نقشه‌راه طراحی کنیم و آن را به نتیجه برسانیم و وسط راه کار را رها نکنیم.

اقبال شاکری: آثار قوانین باید بر زندگی مردم لحاظ شود
اقبال شاکری، منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم با اشاره به سخنان رهبر انقلاب و توصیه به توجه به موضوعات اقتصادی و معیشتی در مجلس یازدهم، عنوان کرد: اولویت‌های مجلس موضوعات اقتصادی است که مقام معظم رهبری در پیام‌شان به مجلس هم بر آن تاکید ‌کردند؛ البته موضوعات دیگری همچون بالا‌بودن نرخ تورم، گرانی کالاها، کسب وکار، اشتغال و... در عرصه اقتصاد مورد توجه است و در فراکسیون اکثریت که بالای 90 درصد هستند، از اولویت‌های مهم ماست تا اقشار عموم مردم و به‌خصوص طبقه کم‌درآمد و نیازمند مورد توجه بیشتر قرار بگیرند.
وی افزود: برای این موضوعات باید کنترل قیمت‌ها را در دستور کار قرار دهیم. دولت نمی‌تواند خودش را از این موضوعات مبرا کند و بگوید افزایش قیمت‌ها قابل مدیریت نیست. دولت می‌‌تواند با مکانیزم‌هایی که در دست دارد، قیمت‌ها را کنترل و با متخلفان برخورد کند. این نماینده مجلس ادامه داد: بی‌نظارت‌بودن بر قوانین و موضوعات اقتصادی کاملا محرز است و باید اقداماتی کنیم تا بر مردم فشار نیاید. شاکری تصریح کرد: باید از قوه‌قضاییه بخواهیم که با متخلفان با شدت برخورد کنند. هر مصوبه و قانونی که از مجلس می‌‌گذرانیم، باید آثارش بر زندگی مردم نیز لحاظ شود و باید دارای یک شاخصی برای کنترل در این‌باره باشیم تا مردم متضرر نشوند.
شاکری با اشاره به دیگر موضوعات مورد نیاز مردم تصریح کرد: در بحث مسکن هم مجلس باید نظارتی داشته باشد و به منازلی که برای سودجویی و احتکار به منظور افزایش قیمت‌ها ساخته می‌‌شوند، رسیدگی کنند تا قیمت‌ها را حبابی بالا نبرند. باید بر منزل‌های خالی عوارضی را لحاظ کنیم و از افزایش بهای مسکن حتی‌المقدور با شدت تمام جلوگیری کنیم.
وی با بیان اینکه توسعه کسب‌وکارها و حمایت از فعالیت‌های زودبازده باید مورد توجه مجلس قرار گیرد، تاکید کرد: با ارائه وام‌های کم‌بهره به صنعتگران می‌‌توان شاهد چرخه بازار و صنعت بود. متاسفانه تسهیلات مالی بخش صنعت را به بنگاه‌داری پرداختند و آشفتگی بازار را رقم زدند. باید ورود کنیم تا دولت در این زمینه نهایت تلاش خودش را داشته باشد و دارایی و تسهیلات را کنترل کند؛ البته می‌‌توان با نظارت بر بانک مرکزی و استارت‌آپ‌ها و مطالعه و ارزیابی آنها شاهد بهبود زندگی مردم نیز بود.

علی حدادی: معیشت مردم با نظارت بر قوانین مجلس بهبود می‌‌یابد
آقای علی حدادی، دیگر نماینده منتخب مجلس یازدهم با اشاره به سخنان رهبری و توصیه به موضوعات اقتصادی و معیشتی در مجلس یازدهم گفت: همانگونه که رهبر انقلاب هم اخیرا عنوان ‌کردند، اولویت‌های اصلی مجلس یازدهم موضوعات اقتصادی هستند و باید توجه جدی به اشتغال و تولید داشته باشیم؛ البته مطالبه‌ای که در سخنان رهبری دیده می‌‌شود، تلاش فکری و عملی برای معیشت اقشار ضعیف است که در دستور مجلس خواهد بود.
منتخب مردم استان البرز با اشاره به اینکه یکی از وظایف مجلس قانون‌گذاری است، افزود: هر چند قانون‌گذاری وظیفه مجلس است اما موانعی که در مسیر کسب‌وکار و چرخه تولید دیده می‌‌شود باید رفع شود. نماینده باید این اقدامات و نظارت‌ها را از کف جامعه لحاظ کند و اقشار کم‌درآمد را در نظر داشته باشد.
وی با بیان اینکه همه ظرفیت‌های اقتصادی و تولیدی باید شناسایی شوند، ادامه داد: ما باید براساس ظرفیت‌های اقتصادی و صنعتی و حتی کشاورزی یا گردشگری وظایف‌مان را انجام دهیم و موانعی که بر سر توسعه قرار دارد را حذف کنیم. حدادی افزود: امروز با این موضوع مواجه هستیم که تولید‌کننده یا کارآفرین، مجوزی که برای سرمایه‌‌گذاری می‌‌خواهد بگیرد، زیاد طول می‌‌کشد یا موانعی بر سر راه آن است که باید این موانع و زمان را به حداقل برسانیم.
این نماینده مجلس با اشاره به اینکه ضعف بزرگ مشهود امروز در جامعه بخش نظارت است، تصریح کرد: هرچند مجلس گذشته نمره خوبی در بخش نظارتی نداشت اما مجلس یازدهم تلاش می‌‌کند تا فرهنگ نظارت بر قوانین اعمال شود یا برخی از قوانین که مصوب شده‌اند، به آیین‌نامه‌های خود برسند. نظارت موجب می‌‌شود تا قوانین به‌خوبی اجرا یا اعمال شوند. حدادی گفت: البته نباید نگاه جناحی داشته باشیم و بدون نگاه قومی و قبیله‌ای بر نظارت قوانین، به‌صورت شفاف عمل کنیم تا مطالبه‌گری در عرصه‌های مختلف، خروجی و فرایند خوبی داشته باشد.
حدادی در بخش دیگری از این گفت‌وگو با اشاره به اینکه مبارزه جدی با مفاسد از مولفه‌هایی است که می‌‌تواند در اقتصاد یا صنعت به وضوح دیده شود، افزود: وظیفه ذاتی ما این است که نظارت و بررسی قوانین را داشته باشیم. کف جامعه امید واقعی به امور مجلس و حل مشکلات اقتصادی دارند و این امر با نظارت و اصلاح قوانین است که می‌‌تواند تحقق یابد، به ویژه در عرصه‌های معیشتی و اشتغال که اگر تلاش ما در همین راستا باشد، مطمئنیم که ظرفیت‌های کشور می‌‌تواند به‌خوبی خودش را به بروز‌و‌ظهور برساند.

حسن نوروزی: مجلس باید تحریم کالاهای خارجی را در کشور دنبال کند
حسن نوروزی، نماینده مجلس یازدهم با اشاره به دو نگاه داخلی و خارجی پیام رهبر انقلاب به مجلس یازدهم، گفت: مجلس یازدهم برای رسیدگی به موضوعات داخل باید در همین آغازین روزهای کاری خود، قاچاق کالا و ارز را مورد توجه قرار دهد. یک گزارش کامل از چگونگی قاچاق کالا داشته باشد و با تحقیق و تفحص خود جویا شود که آیا قاچاق کالا همان 25 میلیارد دلاری است که قبلا دولت اعلام کرده یا بیشتر یا کمتر شده است.
وی افزود: دولت تسهیلاتی به مولدان و فعالان اقتصادی می‌‌دهد و باید عنوان شود که این تسهیلات اقتصادی در سال 99 چقدر است و گزارش کاملی در این‌باره به بانک مرکزی و مجلس اعلام کند. آیا سودی را که از مولدان می‌‌گیرد، کم شده و آیا تسهیلات به اندازه لازم به تولید‌کنندگان ارائه می‌‌شود و به همه اختصاص می‌‌یابد؟ نوروزی ادامه داد: با کنترل بازار و ایجاد دو معاونت بازرگانی و معاونت صنعت در دولت می‌‌توانند صنایع کوچک را بیشتر مدیریت کنند و بهتر است دولت با ایجاد معاونت‌های مختلف اقتصادی، زمینه فعالیت کارگاه‌های متوسط و زودبازده را دنبال کند. عضو کمیسیون حقوقی مجلس دهم با اشاره به اینکه ارتباط بین دادسراها و معاونت‌های بازرگانی و صنعت باید قوی‌تر از گذشته باشد، تصریح کرد: بهتر است برنامه‌هایی در خصوص استفاده از کالاهای تولید داخل و ممنوع‌کردن کالای خارجی لحاظ شود و مجلس هم در این زمینه «بانکداری بدون ربا» را بازخوانی کند و با اولویت در مجلس مطرح شود. مجلس باید طرح خاصی برای استفاده از کالاهای داخلی بگذارد و تحریم کالاهای خارجی را در کشور دنبال کند.
نماینده منتخب مردم در خانه ملت تصریح کرد: مجلس باید جزو وظایف خود بداند که یک کمیسیون مبارزه با مفاسد و قاچاق کالا را در کنار کمیسیون‌های کسب‌وکار ایجاد کند تا در راستای مبارزه با مفاسد اقتصادی، بیشتر از گذشته فعال باشد. همچنین بهتر است دولت به جای اختصاص برخی حمایت‌های معیشتی، اقدام به حمایت‌های اشتغالی و تولیدی کند تا مردم در تولید سهم بسزایی داشته باشند.
وی افزود: کمیته امداد، بهزیستی و میراث فرهنگی که از سوی برخی سازمان‌ها مورد حمایت اقتصادی قرار‌می‌‌گیرند، بهتر است در گزارشی‌هایی به مجلس یا دولت مشخص کنند که چقدر در ایجاد اشتغال واقعی و مولد نقش داشتند.

نظارت مجلس دهم در خواب بود و غفلت کرد
نوروزی با اشاره به اینکه رها‌کردن بازار و عدم‌کنترل آن به ایجاد سلطان ‌خودرو، سلطان شکر و.. انجامید، گفت: اینکه یک زوج به‌عنوان مفسد اقتصادی در زمینه خودرو به اعدام محکوم می‌‌شود به این معناست که ما خواب بودیم یا غفلت یا تجاهل کردیم که سلطان خودرو یا سلطان شکر و... ایجاد شده است. باید کمیسیون اقتصادی، کمیسیون نود و قوه قضاییه به میدان بیایند و جلوی فساد را بگیرند، در واقع ما باید بازخواست شویم که بازار یا کار را رها کرده یا کم‌کاری می‌‌کنیم.
این نماینده مجلس با بیان اینکه دولت همانگونه که در مبارزه با کرونا مصاحبه و گزارش‌های تلویزیونی می‌‌دهد، باید در خصوص موضوعات اقتصادی و قاچاق کالا هم گزارش ارائه دهد، یادآورشد: دولت با ارائه گزارش‌هایی درباره مقابله با تورم اقتصادی یا قاچاق کالا می‌‌تواند جلوی تحلفات گسترده اقتصادی را بگیرد و چه‌بسا برای برخی موضوعات باید تدبیری بیندیشد.

منبع : صبح نو

انتهای پیام/

بازگشت به صفحه رسانه‌‌ها

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار رسانه

سرعت اینترنت موبایل در ایران سقوط کرد/ پرسرعت‌ترین‌ها در دنیا

 سرعت اینترنت موبایل در ایران سقوط کرد/ پرسرعت‌ترین‌ها در دنیا
2021-01-23T14:16:53+03:30
طبق جدیدترین گزارش وب سایت «اسپید تست» سرعت اینترنت موبایل ایران نسبت به ماه نوامبر ۴ پله سقوط کرده و در رده ۸۸ قرار دارد.

صدای پای پیک چهارم

 صدای پای پیک چهارم
2021-01-23T10:16:47+03:30
موج چهارم، از آن چیزی که فکرش را بکنیم به ما نزدیک‌تر است. این را نه اینکه من با مشاهدات محدود و میدانی خودم گفته باشم‌، نه! اظهارات اخیر را بخوانید، حساب ک...

آقای رئیسی توپ در زمین شماست

 آقای رئیسی توپ در زمین شماست
2021-01-23T10:16:46+03:30
آقای رئیسی با اقدامات این‌مدلی کف میدان چه کنیم که با رویه‌های جاری قوه نمی‌خواند؟ با اظهارات حاشیه‌ساز که توسط افرادی بلندپایه در قوه در سطح دادستان اتخاذ ...

می‌توانیم مرگ‌ومیر را یک‌رقمی‌ کنیم/ مسئولان وزارت بهداشت با نظریات اشتباه، مرگ‌ومیر را بالا نگه داشتند

 می‌توانیم مرگ‌ومیر را یک‌رقمی‌ کنیم/ مسئولان وزارت بهداشت با نظریات اشتباه، مرگ‌ومیر را بالا نگه داشتند
2021-01-23T10:16:46+03:30
فوق‌تخصص ICU بیمارستان مسیح دانشوری گفت: بنده اعلام می‌کنم ‌ما نظریاتی داریم که می‌توانیم در همین شرایط مرگ‌ومیر را به یک‌رقمی‌شدن برسانیم، در همین شرایطی ک...

ایران فناوری گیت‌های الکترونیکی را از انحصار اروپا درآورد

 ایران فناوری گیت‌های الکترونیکی را از انحصار اروپا درآورد
2021-01-23T10:16:46+03:30
محققان یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان موفق شدند همزمان از دو فناوری در حوزه قطار‌های شهری رونمایی کنند. تاکنون فقط کشور‌های ایتالیا، فرانسه و آلمان در حوزه سیست...

ماجرای کلاه‌گیس‌های حاشیه‌ساز «روزهای ابدی»‌| نمی‌توان بر سر کسی که در تظاهرات ضدحجاب شرکت می‌کند حجاب گذاشت

 ماجرای کلاه‌گیس‌های حاشیه‌ساز «روزهای ابدی»‌| نمی‌توان بر سر کسی که در تظاهرات ضدحجاب شرکت می‌کند حجاب گذاشت
2021-01-20T11:38:11+03:30
تهیه‌کننده سریال «روزهای ابدی» در واکنش به حاشیه‌های به‌وجود آمده درباره استفاده از کلاه‌گیس در برخی صحنه‌های این سریال توضیحاتی را ارائه کرد.

صف بی‌تدبیری

 صف بی‌تدبیری
2021-01-20T09:11:31+03:30
مردمی که صدایشان به هیچ کجا نمی‌رسد و سرمایه‌هایشان همچون کوه یخ ‌‌مقابل آفتاب درحال آب‌شدن است چند روز اخیر را مقابل سازمان بورس تجمع کرده‌اند تا شاید تجمع...

جستجوی حقوق‌های نجومی در حیاط خلوت دولت/ حقوق‌ ۲۹ میلیون‌ تومانی هر کارمند

 جستجوی حقوق‌های نجومی در حیاط خلوت دولت/ حقوق‌ ۲۹ میلیون‌ تومانی هر کارمند
2021-01-20T09:11:31+03:30
با عملکرد غیرشفافی که شرکت‌های دولتی و به‌ویژه شرکت‌های حوزه نفت و گاز داشته‌اند، همواره این شائبه وجود داشته که این شرکت‌ها حقوق و دستمزدهای بسیار عجب و غر...

آدرس غلط برای بحران جمعیت

 آدرس غلط برای بحران جمعیت
2021-01-19T13:38:16+03:30
دو طرف ماجرا و موافقان و مخالفان، هنوز از شرایط مورد نیاز برای افزایش جمعیت در کشور مطلع نیستند که چنین موضوع مهمی را به جای اینکه متاثر از اقتصاد و ازدواج ...

رجز پهپادهای ایرانی در دنیای دیجیتال/ وقتی گیمرهای ایرانی با پهپاد، سرباز حاج قاسم می‌شوند

 رجز پهپادهای ایرانی در دنیای دیجیتال/ وقتی گیمرهای ایرانی با پهپاد، سرباز حاج قاسم می‌شوند
2021-01-19T13:38:15+03:30
دنیای بازی های دیجیتال سال هاست که دیگر تنها عرصه جولان شرکت های خارجی نیست؛ مدت هاست که شرکت ها و بازی سازان ایرانی حتی در زمینه تولید بازی های استراتژیک، ...

زاهدی‌فر: از هواداران پرسپولیس عذرخواهی می‌کنم/ خطای دید داشتم

 زاهدی‌فر: از هواداران پرسپولیس عذرخواهی می‌کنم/ خطای دید داشتم
2021-01-19T13:24:43+03:30
داور دیدار تیم های فوتبال پرسپولیس و فولاد اعلام پنالتی به سود تیم اهوازی را اشتباه عنوان کرد و گفت: به خاطر این اشتباه سهوی از هواداران پرسپولیس عذرخواهی م...

بورس در دام بی‌تدبیری دولت

 بورس در دام بی‌تدبیری دولت
2021-01-19T10:58:07+03:30
این روزها بورس قرمز است و با سرعت به سمت افت شاخص حرکت می‌کند و سیاست‌هایی که تاکنون دولت برای بهبود بازار سرمایه اتخاذ کرده، بی‌تأثیر بوده است.

حراج آبرو‌ی هنر در «حراج تهران»

 حراج آبرو‌ی هنر در «حراج تهران»
2021-01-18T12:44:48+03:30
حاشیه‌های چند ماه اخیر تولیدکننده اثری که با قیمتی عجیب و خریداری نامشخص رکورد فروش همه ادوار حراج تهران را جابه‌جا کرد.

«پایان خوب» دولت از جیب «صندوق توسعه ملی»!

 «پایان خوب» دولت از جیب «صندوق توسعه ملی»!
2021-01-18T11:24:53+03:30
رئیس هیئت عامل سابق صندوق توسعه ملی: هیئت امنای صندوق توسعه نمی‌تواند سود و زمان بازپرداخت بدهی ۱۲ میلیارد دلاری دولت به صندوق توسعه را از سال ۱۳۹۹ به سال ۱...

سفره‌های مردم چقدر کوچک شد؟

 سفره‌های مردم چقدر کوچک شد؟
2021-01-18T10:44:46+03:30
طی دوره دولت روحانی، سرانه مصرف گوشت طیور به‌ازای هر نفر ۲ کیلوگرم، شیر و محصولات لبنی ۹ کیلوگرم، روغن و چربی‌ها ۳ کیلوگرم، قندوشکر ۶ کیلوگرم، برنج ۵ کیلوگر...

اتفاقی که برای استقلال افتاد هر ۱۰ هزار سال یک بار تکرار می‌شود!

 اتفاقی که برای استقلال افتاد هر ۱۰ هزار سال یک بار تکرار می‌شود!
2021-01-16T16:56:11+03:30
پیشکسوت و سرپرست سابق تیم فوتبال استقلال با تاکید بر این که فکری باید بر هیجانات خود کنترل داشته باشد گفت: اتفاقی که در دیدار با پرسپولیس رقم خورد هر ۱۰ هزا...

نشانه‌های هشدار دهنده بیماری معروف به «قاتل خاموش» را بشناسید

 نشانه‌های هشدار دهنده بیماری معروف به «قاتل خاموش» را بشناسید
2021-01-16T16:16:08+03:30
تغییرات ظریفی وجود دارد که برخی از آن‌ها هنگام بیدار شدن از خواب بروز می‌کند و می‌تواند نشانه دیابت نوع ۲ باشد.

۷ نکته مهم از جدیدترین رزمایش موشکی پیامبر اعظم(ص) / تمرین MRSI سپاه با نمایش ذوالفقار و دزفول هایپرسونیک

 ۷ نکته مهم از جدیدترین رزمایش موشکی پیامبر اعظم(ص) / تمرین MRSI سپاه با نمایش ذوالفقار و دزفول هایپرسونیک
2021-01-16T16:02:59+03:30
رزمایش پیامبر اعظم(ص) نیروی هوافضای سپاه، تمرینی از قدرت دفاعی کشورمان را نشان داد که پیش از این کمتر به نمایش گذاشته شد اما مشخص شد هیچ سامانه پدافندی در ج...

نگران کاهش پروازهای عبوری قطر نیستیم/ آسمان ایران به‌صرفه‌ترین مسیر

 نگران کاهش پروازهای عبوری قطر نیستیم/ آسمان ایران به‌صرفه‌ترین مسیر
2021-01-16T16:02:59+03:30
معاون سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد: فضای ایران در موقعیت جغرافیایی و راهبردی خاص بین پروازها از آسیا به اروپا و امریکا قرار دارد و نگرانی بابت کاهش پروا...

۶ روش اعتبارسنجی دفترچه های تامین اجتماعی

 ۶ روش اعتبارسنجی دفترچه های تامین اجتماعی
2021-01-16T16:02:59+03:30
از ابتدای خرداد ماه سال جاری بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی نیازی به تمدید دفترچه درمان خود ندارند و انقضای تاریخ اعتبار درج شده در دفترچه مانع ارائه خدمات...

هشدار اقتصاد به قیمت گذاری دستوری برای نرخ ارز

 هشدار اقتصاد به قیمت گذاری دستوری برای نرخ ارز
2021-01-16T11:49:33+03:30
روحانی می‌گوید دولت درواپسین ماههای عمرش نرخ دلار را به۱۵تا۱۶هزار تومان ‌رسانده و این قابلیتی است که به گفته وی از آزادسازی منابع بلوکه‌ ایران حاصل می‌شود؛ا...

نفس در سینه حبس است

 نفس در سینه حبس است
2021-01-13T11:23:25+03:30
شما که الان در حال خواندن این گزارش هستید احتمالا حالت‌هایی چون سردرد، سوزش چشم، حالت تهوع یا خستگی و سرگیجه را به‌دلیل آلودگی هوا دارید. در زمان نوشتن این...

وضعیت بنفش

 وضعیت بنفش
2021-01-13T11:10:08+03:30
این روزها ماجرا عجیب و غریب‌تر شده، به مرحله‌ای رسیدیم که باید بین داشته‌هایمان انتخاب کنیم. نه خودمان، بلکه مسئولان! مثلا بین اینکه برق داشته باشیم یا در آ...

هزینه اداره شعب بانک‌ها، سالی ۵۲ هزار میلیارد/ ۳۳ کارمند در یک شعبه!

 هزینه اداره شعب بانک‌ها، سالی ۵۲ هزار میلیارد/ ۳۳ کارمند در یک شعبه!
2021-01-13T10:57:11+03:30
بررسی‌ها نشان می‌دهد بین ۲۳بانک مورد بررسی، میانگین هزینه سرانه به‌ازای اداره هر شعبه بانکی حدود۳۷۵میلیون تومان است. یعنی به‌طور متوسط هر شعبه بانکی درمجموع...

کاهش قیمت لیر، قیمت خانه را از ایران ارزانتر کرد

 کاهش قیمت لیر، قیمت خانه را از ایران ارزانتر کرد
2021-01-12T11:23:09+03:30
در حالی که طی ماه اخیر، خرید ملک در ترکیه توسط اتباع خارجی با کاهش ۹ درصدی مواجه شده، اما آمار‌های رسمی منتشرشده از این کشور حاکی است که ایرانی‌ها رکورد تاز...

سئول؛ مهره شطرنج بایدن برای بازگشت به برجام

 سئول؛ مهره شطرنج بایدن برای بازگشت به برجام
2021-01-12T11:23:09+03:30
«فرهیختگان» دلایل بی‌نتیجه ماندن مذاکرات ایران و کره‌جنوبی درباره آزادسازی پول‌های بلوکه‌شده ایران در کره و همچنین نفتکش توقیف‌شده کره در آب‌های خ...

ماجرای روایت متفاوت آیت‌الله صدیقی درباره لحظه غسل دادن آیت‌الله مصباح

 ماجرای روایت متفاوت آیت‌الله صدیقی درباره لحظه غسل دادن آیت‌الله مصباح
2021-01-12T10:16:37+03:30
ارادت نگارنده به حضرت آقای صدیقی، از سالیان قبل و جای گرفته در قلب است. ارادت صادقانه‌ای که در گذر ایام نه فقط کاستی نداشته بلکه رو به تزاید نیز بوده و هنوز...

رشد ۱۲ هزارمیلیاردی درآمد بیمه‌ها در سال کرونایی/۳۴درصدبازار دست‌یک‌شرکت دولتی

 رشد ۱۲ هزارمیلیاردی درآمد بیمه‌ها در سال کرونایی/۳۴درصدبازار دست‌یک‌شرکت دولتی
2021-01-11T13:36:27+03:30
بررسی وضعیت هفت ‌سال اخیر صنعت بیمه کشور نشان می‌دهد حق‌بیمه تولیدی شرکت‌های بیمه طی سال‌های۱۳۹۲ تا پایان سال ۹۸ تقریبا ۳.۶ برابر و تا پایان ۸ ماهه امسال حد...

ایران، ناجی نفت ونزوئلا

 ایران، ناجی نفت ونزوئلا
2021-01-11T10:56:31+03:30
صنعت نفت ونزوئلا پس از پشت‌سر گذاشتن پنج سال کابوس‌وار تولید نزولی نفت و گام نهادن تا آستانه نابودی و عملکردی ناامیدکننده با نشانه‌هایی از بهبود روبه‌رو شده...

زلف‌های گره‌زده به نرده‌های کاخ سفید

 زلف‌های گره‌زده به نرده‌های کاخ سفید
2021-01-11T10:43:11+03:30
خدای مهربان بر درجات مرحوم علامه محمدتقی جعفری بیفزاید. جلسات پنج‌شنبه‌شب‌های استاد در منزل شخصی ایشان (خیابان زیبا، کوچه حاج قاضی) با استقبال جمع قابل توجه...