X دانلود اهنگ نکس وان کلیپ ویدیاب کلیپ جدید ویدجین

میرنیوز

جنتلمن‌های راهزن

 جنتلمن‌های راهزن 2020-05-20T20:11:20+04:30

به گزارش گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم، عباس حاجی نجاری طی یادداشتی در روزنامه جوان نوشت : ماجرا ازآنجا آغازشده است که دولت رسمی و قانونی ونزوئلا برای حل مشکل سوخت مردم این کشور که طی سال‌های اخیر به دلیل تحریم‌ها و فشار‌های ناجوانمردانه حاکمان کاخ سفید، شرایط سختی را تحمل می‌کنند، از ایران درخواست خرید بنزین کرده و ایران نیز طبق قرارداد‌های رایج بین‌المللی به این درخواست پاسخ داده و بخشی از سوخت موردنیاز این کشور را با چند کشتی روانه ونزوئلا نموده است.

در پی این ماجرا و انتشار اخبار آن در رسانه‌های امریکایی، خبرگزاری رویترز روز شنبه 27 اردیبهشت با انتشار گزارشی اعلام کرد که امریکا با فرستادن چند ناو جنگی به منطقه کارائیب بر آن است تا مانع از تحویل بنزین ایران به ونزوئلا شود. بنا بر همین گزارش نیروی دریایی امریکا چهار ناو جنگی را به منطقه کارائیب اعزام کرده است. در پی این افشاگری‌ها دولت امریکا هم رسماً با انتشار سندی درباره آنچه اقدامات ایران و چند کشور دیگر مورد تحریم امریکا در عرصه کشتیرانی بین‌المللی خوانده، هشدار داده و هم‌زمان هم یک مقام امریکایی گفته است واشنگتن در حال بررسی گزینه‌های خود برای اقدام احتمالی علیه کشتی‌های حامل سوخت است که گفته می‌شود از ایران عازم ونزوئلا هستند.

طی سال‌های اخیر حاکمان کاخ سفید به دلیل سیاست مستقل دولت ونزوئلا از دوران ریاست جمهوری چاوز فشار‌ها و تحریم‌های سنگینی را علیه مردم این کشور اعمال کرده و قصد به تسلیم کشاندن این دولت مستقل در امریکای جنوبی را که به‌زعم کاخ سفید حیاط‌خلوت امریکاست دارند و به همین دلیل ترامپ بعد از انتخاب آقای مادورو که بر استمرار سیاست‌های مستقل آقای چاوز تأکید دارد، با تلاش و برای ایجاد یک دولت غیرقانونی با محوریت فردی به نام گوایدو در این کشور قصد سرنگونی دولت قانونی این کشور را داشت، که تاکنون موفق نبوده و مردم ونزوئلا به‌رغم تحمل فشار‌های سنگین اقتصادی و سیاسی امریکا، در برابر آن مقاومت کرده و تلاش‌های کاخ سفید را در این عرصه ناکام گذاشته‌اند. در هفته‌های اخیر نیز تلاش امریکا برای انجام یک کودتا در این کشور با هوشیاری دولت قانونی این کشور ناکام مانده است.

تا اینجای کار البته هنوز اتفاق خاصی نیفتاده و روند‌های قانونی که ایران و ونزوئلا برای انجام این تجارت دنبال کرده‌اند، مستمسکی را برای امریکایی‌ها درروند حرکت کشتی‌ها ایجاد نکرده است، و به نظر می‌آید که تهدید امریکایی‌ها، یک جنگ روانی حساب‌شده برای این است که کشور‌های ذی‌نفع خود از حرکت کشتی‌ها به سمت ونزوئلا جلوگیری کنند. اما از آنجایی که حاکمان کاخ سفید نشان داده‌اند که به قوانین بین‌المللی پایبند نبوده و حتی تلاش دارند شکست‌های خود در غرب آسیا و دیگر مناطق جهان را جبران کرده و اخلال درروند حرکت کشتی‌های نفتکش به سمت ونزوئلا را به نقطه مثبتی در کارنامه ترامپ برای انتخابات ریاست جمهوری امریکا تبدیل کنند، این موضوع جنبه امنیتی و نظامی پیداکرده و می‌رود که جهان را وارد مرحله جدیدی کند، نکته‌ای که در هشدار وزیر امور خارجه ایران به دبیر کل سازمان ملل بر آن تأکید شده است. ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان با ارسال نامه‌ای به آنتونی گوترش، دبیر کل سازمان ملل متحد نسبت به تحرکات امریکا در اعزام نیروی دریایی به منطقه کارائیب با نیت مداخله و ایجاد اختلال و مزاحمت در امر انتقال سوخت ایران به ونزوئلا هشدار داد. ظریف در این نامه تهدیدات غیرقانونی، خطرناک و تحریک‌آمیز امریکا را نوعی دزدی دریایی و خطری بزرگ برای صلح و امنیت بین‌المللی دانسته و تأکید کرده است که امریکا باید از زورگویی در عرصه جهانی دست برداشته و به حاکمیت قوانین بین‌المللی به‌ویژه آزادی کشتیرانی در دریا‌های آزاد احترام بگذارد. ظریف ضمن یادآوری مسئولیت دولت امریکا در برابر پیامد‌های هرگونه اقدام غیرقانونی، بر حق ایران برای اتخاذ تدابیر مناسب و ضروری در مقابله با این تهدیدات تأکید کرده است.

در این زمینه چند نکته قابل‌ذکر است:

1- اقدام احتمالی امریکا علیه نفتکش‌های مذکور تهدیدی علیه صلح و امنیت دریانوردی بین‌المللی می‌باشد که در صورت رویه شدن، زمینه را برای انجام اقدامات یک‌جانبه و خارج از چارچوب‌های بین‌المللی، ایجاد خواهد کرد. ضمن آنکه این اقدام مصداق بارز عمل تجاوز از منظر حقوق بین‌الملل است. بر اساس اصل صلاحیت شناور، کشتی‌ها تابع قوانین و مقررات دولت صاحب‌پرچم می‌باشند و هرگونه اقدام حقوقی و کیفری در صلاحیت آن کشور می‌باشند.

2- اقدام احتمالی امریکا ماهیتی کاملاً خصمانه داشته و نوعی تهدید و توسل به‌زور علیه جمهوری اسلامی ایران ونزوئلا است و طبعاً پاسخ متقابل جمهوری اسلامی و ونزوئلا را در پی خواهد داشت امریکایی‌ها باید آماده تحمل آن باشند.

3-امریکایی‌ها در ماه‌های اخیر با ناامن کردن منطقه خلیج‌فارس، هزینه‌های زیادی را بر منطقه تحمیل کرده‌اند، به‌گونه‌ای که حتی خود تاب تحمل آن را نداشته و تلاش آن‌ها برای خارج کردن سامانه‌های پاتریوت و هواپیما‌ها و نیرو‌های نظامی از عربستان گواهی بر آن است. کشاندن دامنه ناامنی به منطقه کارائیب طبعاً شرایط را بر دولت متزلزل ترامپ سخت‌تر خواهد کرد.

4-هنوز یک سال از ماجرای توقیف کشتی ایران توسط انگلیسی‌ها و خفتی را که به‌تبع آن متحمل شدند، نگذشته است، تحمل این خفت برای نظامیان امریکا سخت‌تر خواهد بود، چراکه به‌رغم تازه‌کاری ترامپ و پمپئو، آن‌ها قبلاً واکنش‌های قدرتمندانه ایران را تجربه کرده‌اند. نظامیان امریکا براین نکته واقف‌اند که ایران در قبال تعدی به حقوق قانونی خود بسیار حساس و غیرقابل انعطاف بوده و چنانکه در مقاطع مختلف زمانی نشان داده است از همه ظرفیت‌های در اختیار برای حفاظت از حقوق خود و تنبیه متعدیان به آن استفاده خواهد کرد.

5-قطعاً تبعات اقدامات احتمالی امریکا دامن کشور‌های دیگر منطقه کارائیب و حتی اروپایی‌ها و سازمان‌های بین‌المللی که تاکنون در قبال اقدامات یکجانبه امریکا سکوت کرده‌اند، خواهد گرفت، بنابراین لازم است آن‌ها از هم‌اکنون برای به سر عقل آوردن ترامپ و تیم افراطی کاخ سفید چاره‌اندیشی کنند.

6-اقدام احتمالی امریکا با اقدام راهزنان دریایی در آب‌های منطقه سومالی فرقی ندارد با این تفاوت که سومالیایی‌ها به دلیل غارت منابع دریایی‌شان توسط غربی‌ها مجبور شده‌اند به‌جای ماهیگیری به دزدی دریایی رو بیاورند، اما جنتلمن‌های امریکایی راهزنی در تمام جهان را حق خود می‌دانند و این توهمی است که با اقدامات یک‌جانبه ترامپ به آخر خط رسیده است.

انتهای پیام/

بازگشت به صفحه رسانه‌‌ها

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار رسانه

صفحه نخست روزنامه‌های شنبه ۱۷ خرداد ماه

 صفحه نخست روزنامه‌های شنبه ۱۷ خرداد ماه
2020-06-06T12:38:00+04:30
تصاویر منتخب صفحات نخست روزنامه‌های شنبه ۱۷ خرداد ماه منتشر می‌شود.

شغل دوم فوتبالیست‌های ایرانی؛ از سردار و طارمی تا عابدزاده و شاهرودی

 شغل دوم فوتبالیست‌های ایرانی؛ از سردار و طارمی تا عابدزاده و شاهرودی
2020-06-06T12:38:00+04:30
شاید برای شما هم جالب و جذاب باشد که بدانید شغل دوم فوتبالیست‌ها چیست؟ در مطلب زیر به این موضوع پرداخته ایم.

عِرض خود می‌بری و کذا و کذا...!

 عِرض خود می‌بری و کذا و کذا...!
2020-06-06T10:25:00+04:30
مصراع بعدی این است «عِرض خود می‌بری و زحمت ما می‌داری» اما حضرت امام می‌خواندند «عِرض خود می‌بری و کذا و کذا» یعنی زحمت ما هم نمی‌داری!

شهروندان کدام کشورهای اروپایی در اجرای قانون خانه‌نشینی همکاری کردند؟

 شهروندان کدام کشورهای اروپایی در اجرای قانون خانه‌نشینی همکاری کردند؟
2020-06-02T12:17:58+04:30
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: از ابتدای سال تاکنون بیش از ۱۰ میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه در قالب طرح‌های مختلف برای بازنشستگان کشوری در نظر گرفته ...

صفحه نخست روزنامه‌های سه شنبه ۱۳ خرداد ماه

 صفحه نخست روزنامه‌های سه شنبه ۱۳ خرداد ماه
2020-06-02T12:04:37+04:30
تصاویر منتخب صفحات نخست روزنامه‌های سه شنبه ۱۳ خرداد ماه منتشر می‌شود.

تکلیف سود سالانه سهام عدالت پس از فروش آن چه می‌شود؟

 تکلیف سود سالانه سهام عدالت پس از فروش آن چه می‌شود؟
2020-06-02T12:04:37+04:30
مشمولین سهام عدالت این فرصت را دارند تا با آزادسازی این سهام نسبت به فروش ۳۰ درصد آن اقدام کنند اما باید توجه کنند درصورت فروش ۳۰ درصد آن، ۷۰ درصد از سود سا...

صفحه نخست روزنامه‌های یک شنبه ۱۱ خرداد ماه

 صفحه نخست روزنامه‌های یک شنبه ۱۱ خرداد ماه
2020-05-31T15:24:44+04:30
تصاویر منتخب صفحات نخست روزنامه‌های یک شنبه ۱۱ خرداد ماه منتشر می‌شود.

آمـوزگار شـهادت

 آمـوزگار شـهادت
2020-05-31T15:24:44+04:30
زاده روستای لُرنشین مهرنجان ممسنی است، همان لرهایی که با شنیدن نامشان غیرت جلوه‌گر می‌شود و پشت دشمن به لرزه می‌افتد. ساده و بی پیرایه است؛ اما افتخار پدر، ...

بهارستان مردم

 بهارستان مردم
2020-05-31T15:24:44+04:30
پیام حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر انقلاب اسلامی به مناسبت گشایش مجلس یازدهم که توسط حجت‌الاسلام گلپایگانی روز چهارشنبه، هفتم اسفند در مجلس قرائت شد، حاوی نک...

ویژگی زندانی واقعی از نگاه امام صادق (ع)

 ویژگی زندانی واقعی از نگاه امام صادق (ع)
2020-05-31T15:24:44+04:30
حدیث امام صادق (ع) درباره میل به دنیا و زندانی شدن در امور دنیایی را در این مطلب بخوانید.

فصل جدید تقنین در گام دوم

 فصل جدید تقنین در گام دوم
2020-05-31T15:24:43+04:30
چهارشنبه گذشته با پیام رهبری معظم انقلاب فصل جدیدی از قانون‌گذاری، نظارت و تعامل قوا برای کارآمدی بیشتر نظام شکل گرفت.

درخواست ۱۰ میلیاردی از تیم‌ملی؟

 درخواست ۱۰ میلیاردی از تیم‌ملی؟
2020-05-31T15:24:43+04:30
من تحت قرارداد باشگاه بودم هرچند می‌توانستم سپاهان را رها کنم و به تیم‌ملی بروم، اما در شأن و شخصیت خودم نمی‌دیدم که این کار را انجام دهم.

چه کسانی قیمت پراید را تا سقف ۹۰ میلیون تومان بالا بردند؟

 چه کسانی قیمت پراید را تا سقف ۹۰ میلیون تومان بالا بردند؟
2020-05-31T15:24:43+04:30
رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو با بیان اینکه روند کاهشی قیمت خودرو آغاز شده و تقاضای واقعی برای خرید خودرو وجود ندارد، گفت: کاهش ۴۲ میلیون تومانی پژو ۲۰۶...

صفحه نخست روزنامه‌های چهارشنبه ۷ خرداد ماه

 صفحه نخست روزنامه‌های چهارشنبه ۷ خرداد ماه
2020-05-27T19:31:35+04:30
تصاویر منتخب صفحات نخست روزنامه‌های چهارشنبه ۷ خرداد ماه منتشر می‌شود.

تکرار لحظه به لحظه عاشورا را پشت دژ ۵ متری دشمن دیدم

 تکرار لحظه به لحظه عاشورا را پشت دژ ۵ متری دشمن دیدم
2020-05-27T19:31:35+04:30
غیر از کادر گردان که از بچه‌های خرمشهر بودند، اکثر نیرو‌های پیاده گردان امام علی (ع) را نیرو‌های بسیجی ساوه تشکیل می‌دادند و چقدر با ایمان و خالصانه می‌جنگی...

از خلیج خوک‌ها تا سواحل کاراکاس

 از خلیج خوک‌ها تا سواحل کاراکاس
2020-05-27T19:31:34+04:30
خبروروداولین کشتی حامل۴۲میلیون لیتربنزین جمهوری اسلامی ایران به آب‌های ونزوئلا،درصدراخباردیروز جهان قرار گرفت.اهمیت این خبر به‌خاطر تهدیدات دولت زیاده‌خواه ...

لنگر اقتدار در دریا‌های دور

 لنگر اقتدار در دریا‌های دور
2020-05-27T19:31:34+04:30
برای حکام رژیم امریکا چیزی سخت‌تر از این نیست که نظاره‌گر باشند که ایران حوزه نفوذ خود را به رغم این فشار‌ها و تحریم‌ها نه در منطقه خلیج فارس و دریای عمان، ...

صفحه نخست روزنامه‌های شنبه ۳ خرداد ماه

 صفحه نخست روزنامه‌های شنبه ۳ خرداد ماه
2020-05-23T12:04:49+04:30
تصاویر منتخب صفحات نخست روزنامه‌های شنبه ۳ خرداد ماه منتشر می‌شود.

قهرمان ماندگار

 قهرمان ماندگار
2020-05-23T12:04:49+04:30
در دیدار جمعی از مدیران ورزش و بسیج با خانواده شهید زمانی‌نیا از همرزمان سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، تندیس قهرمان ماندگار به خانواده این شهید ورزشکار اهدا ...

اعدام «سلاطین فساد» ضروری اما ناکافی

 اعدام «سلاطین فساد» ضروری اما ناکافی
2020-05-23T12:04:49+04:30
وقتی کسی با زد و بند، نزدیک به ۷۰۰۰ دستگاه انواع خودرو و هزاران سکه و صد کیلو طلا می‌خرد و احتکار می‌کند، یعنی انسان گاهی آن‌قدر حریص می‌شود که با میلیاردها...

لیبرالیسم غربی یار صهیونیسم

 لیبرالیسم غربی یار صهیونیسم
2020-05-23T12:04:49+04:30
رویکرد حاکمان و رسانه‌های غربی نسبت به مظلومیت مردم فلسطین و احقاق حق آن‌ها، مصداق بارزی از معیار‌های دوگانه غرب نسبت به موضوعات مهمی همچون حقوق بشر است که ...

سیاست دفاعی سردار شهید قاسم سلیمانی برای نابودی رژیم‌صهیونیستی

 سیاست دفاعی سردار شهید قاسم سلیمانی برای نابودی رژیم‌صهیونیستی
2020-05-23T12:04:49+04:30
«رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید». این جمله‌ حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای رهبر حکیم انقلاب اسلامی به ‌عنوان مهم‌ترین و به‌‌یادماندنی‌تر...

صفحه نخست روزنامه‌های چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت ماه

 صفحه نخست روزنامه‌های چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت ماه
2020-05-20T20:11:20+04:30
تصاویر منتخب صفحات نخست روزنامه‌های چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت ماه منتشر می‌شود.

مژده پیامبر اکرم (ص) به روزه‌داران

 مژده پیامبر اکرم (ص) به روزه‌داران
2020-05-20T20:11:20+04:30
حدیث رسول الله (ص) درباره مرتبه و فضیلت روزه داری را در این مطلب بخوانید.

همه اتفاقات حرم امام رضا (ع) در دو ماه گذشته

 همه اتفاقات حرم امام رضا (ع) در دو ماه گذشته
2020-05-19T11:24:36+04:30
آستان قدس رضوی طی دو ماه گذشته و به دلیل شرایط خاص دوران کرونا فعالیت‌هایی نظیر بازسازی و ترمیم نقاط مختلف حرم، توزیع غذای متبرک در بیمارستان‌ها و همچنین رس...

علاج با دولت جوان حزب‌اللهی

 علاج با دولت جوان حزب‌اللهی
2020-05-19T11:24:36+04:30
دیداررهبرمعظم انقلاب اسلامی بادانشجویان، حامل پیام‌های مهمی بودکه تحلیل آن‌ها درشرایط امروزگفتنی‌های بسیاری رادر ذهن متبادر می‌کند، اما نکته‌ای که شاید بتوا...

صفحه نخست روزنامه‌های سه شنبه ۳۰ اردیبهشت ماه

 صفحه نخست روزنامه‌های سه شنبه ۳۰ اردیبهشت ماه
2020-05-19T10:17:54+04:30
تصاویر منتخب صفحات نخست روزنامه‌های سه شنبه ۳۰ اردیبهشت ماه منتشر می‌شود.

روزه مقبول از نگاه حضرت زهرا (س)

 روزه مقبول از نگاه حضرت زهرا (س)
2020-05-19T10:17:54+04:30
حدیث حضرت زهرا (س) درباره چگونگی قبولی روزه را اینجا بخوانید.

یارگیری و یارسوزی

 یارگیری و یارسوزی
2020-05-19T10:17:54+04:30
اگر نیرو‌های مؤمن به انقلاب اسلامی در دفتر انقلاب اسلامی ده‌ها برگ زرین داشته باشند در فقره جذب سلایق مختلف و عدم طرد آنان دست‌شان خالی است. اهمیت آن را می‌...

ماجرای فراکسیون‌های سفارشی و تشکیل جلسات در دفتر وزیر

 ماجرای فراکسیون‌های سفارشی و تشکیل جلسات در دفتر وزیر
2020-05-18T11:31:40+04:30
به گفته نماینده دوره‌های نهم و دهم حتی اتفاق افتاده که یک فراکسیون در دفتر فلان رئیس دستگاه یا وزیر جلسه برگزار کرده است، بنابراین فراکسیون‌هایی که از بیرون...