X دانلود اهنگ نکس وان کلیپ ویدیاب کلیپ جدید ویدجین

میرنیوز

شیعه و سنی در دشوارترین شرایط در کنار همدیگر هستند

 شیعه و سنی در دشوارترین شرایط در کنار همدیگر هستند 2020-05-18T10:25:02+04:30

به گزارش گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم، برای آن‌ها سخت است که ببینند ما اهل تسنن در کنار شیعیان به خوبی زندگی می‌کنیم. آن‌ها می‌خواهند با هر وسیله‌ای بین شیعه و سنی اختلاف بیندازند. می‌خواهند بگویند شما‌ها برادر هم نیستید، اما شهادت ناصر درزاده بلوچ اهل تسنن در کنار شهید داریوش رنجبر از شیعیان عزیزمان این را به آن‌ها نشان داد که ما در جمهوری اسلامی در دشوارترین میدان‌ها در کنار یکدیگر هستیم.

مقام معظم رهبری سخنان تأمل برانگیزی در خصوص تشییع پیکر شهدای حادثه تروریستی آذرماه 1397 فرموده بودند. در آن حادثه یک شهید از اهل تسنن و شهید دیگر از شیعیان به شهادت رسیده بودند. آقا فرموده بودند: «شهادت یک اهل سنت به علت دفاع از انقلاب اسلامی به دست ضدانقلاب، نشان می‌دهد برادران شیعه و سنی در جمهوری اسلامی در دشوارترین میدان‌ها درکنار یکدیگر حاضرند و باید با کار‌های فرهنگی و هنری این حقایق و وحدت واقعی را مجسم و نمایان کرد.» شهیدان داریوش رنجبر و ناصر درزاده دو شهید حادثه تروریستی چابهار بودند که برای آشنایی بیشتر با سیره و منش این دو شهید بزرگوار سراغ خانواده‌هایشان رفتیم. متن پیش‌رو حاصل همکلامی ما با الله‌قلی رنجبر پدرشهید داریوش رنجبر و پری درزاده خواهر شهید ناصر درزاده است که تقدیم حضورتان می‌کنیم.

پدر شهید رنجبر

اهل کجا هستید و چند فرزند دارید؟

من الله‌قلی رنجبر متولد 1348 اهل استان کهگیلویه و بویراحمد پدرشهید داریوش رنجبر از شهدای حادثه تروریستی چابهار هستم.

من پنج فرزند دارم. دو پسر و سه دختر. داریوش فرزند ارشدم و متولد 10 تیرماه 1374 بود.

چطور فرزندی برای شما بود؟

ما در روستای تهون زندگی می‌کنیم. نمی‌دانم شاید گفتن این حرف‌ها حالا که پسرم شهید شده است، اینگونه در ذهن مخاطبان شما جا بیندازد که از فرزندش اینطور تعریف کند، اما حقیقت این است که داریوش برای اهالی روستا یک الگو و نمونه بود. اهل مراعات و مهربانی بود. برای اهل خانه‌ام الگویی ممتاز بود. احترام به پدر و مادر را همیشه مدنظر داشت.

من حب و علاقه مردم را نسبت به شهید درتشییع پیکر فرزندم بعینه دیدم. همه داریوش را دوست داشتند. تشییع شهیدی که رهبر معظم انقلاب هم در موردش صحبت کردند.

حضرت آقا چه صحبتی درباره تشییع شهیدتان داشتند؟

رهبری در دیدار جمعی از خانواده‌های شهدا در آذر ماه 97 فرمودند: «پیام کسانی که در راه خدا به شهادت رسیدند یعنی همین جوان‌های شما؛ چه آن‌هایی که در دفاع مقدس به شهادت رسیدند، چه آن‌هایی که در دفاع از مرز به شهادت رسیدند، چه آن‌هایی که در دفاع از امنیت به شهادت رسیدند و چه آن‌هایی که در دفاع از حرم و از حریم اهل‌بیت به شهادت رسیدند، بشارت است برای خودشان و همچنین برای مخاطبانشان.» و در ادامه به تشییع شهید داریوش رنجبر اشاره کرده و فرمودند: «شما ببینید در تشییع جنازه این پیکر‌های پاک همین شهدای این روزها؛ شهدای مرز، شهدای دفاع از حرم، شهدای گوناگون امنیت و امثال این‌ها مردم چه می‌کنند! دیروز در کهگیلویه و بویراحمد دیدید این جمعیت عظیم، تشییع جنازه کردند پیکر مطهر یک سرباز شهید را. قضیه این‌جوری است، این مردم قدر می‌دانند.» با شنیدن این صحبت‌ها به خود افتخارکردم که پدر شهید هستم.

خودتان زمان جنگ درجبهه حضور داشتید؟

الحمدلله توفیقی حاصل شد و در سن 14 سالگی به مدت 14 ماه در جبهه حضور پیدا کردم. در عملیات کربلای 5، فاو و هورالهویزه اهواز همراه نیرو‌های رزمنده بودم و به افتخار جانبازی نائل آمدم. سه ماه و 10 روز در سردشت کردستان بودم.

داریوش درباره روز‌های حضورتان درجبهه از شما سؤال می‌کردند، اینکه بخواهند از خاطرات شما در آن روز‌ها بیشتر بدانند.

بله، بسیار پیش می‌آمد که پای صحبت‌های من می‌نشست و از من می‌خواست از رفقای شهیدم برایش بگویم. روحیه جهادی داشت. مثلاً می‌گفت در فلان عملیات چه کردید؟ چطور وارد عملیات شدید؟ من هم سعی می‌کردم به همه سؤالاتش پاسخ بدهم. از همان روز‌ها شوق به جهاد و شهادت را در وجودش می‌دیدم. خودش هم سن و سالی نداشت که به این درجه رسید و شهید شد. چندین بار گفته بود امیدوارم خدا روزی شهادت را نصیبم کند و از زمانی که وارد دبیرستان شد، هر هفته به گلزار شهدا می‌رفت. تنها چیزی که از زندگی دوست داشت همین شهادت بود که الحمدلله به آن رسید.

پسرتان درجه‌دار بود، چطور شد سیستان و بلوچستان را برای خدمتش انتخاب کرد؟

بعد از پایان خدمت خودش خواست درجه‌دار ناجا شود. همان زمان به داریوش گفتم من جانباز هستم اگر می‌خواهی از سپاه یا بنیادشهید نامه بگیرم تا شما به مرز نروی؟ گفت نه من باید وظیفه‌ام را انجام بدهم. خودم دوست دارم در سیستان و بلوچستان خدمت کنم. در بخش مبارزه با مواد مخدر سیستان و بلوچستان بود. یک سال و شش ماه خدمت کرد و تقریباً چهار ماه از مأموریتش در مرز مانده بود که شهید شد.

آخرین روز جدایی‌تان را به یاد دارید؟

من یاسوج بودم. شهید مرخصی آمده بود که فرمانده‌اش تماس گرفت و گفت اگر امکان دارد به محل خدمتت برگرد، چون نیرو نداریم. چند روزی از مرخصی‌اش مانده بود، اما به خاطر کمبود نیرو قرار شد برگردد. لحظات آخر جدایی مادرش را بوسید و رفت، اما چند دقیقه دیگر دوباره برگشت و مادرش را بوسید. مادرش گفت داریوش جان تو چرا اینطور شدی؟ هر بار که می‌رفتی اینطوری نمی‌کردی؟ گفت مادر شاید شهید شدم و دیگر نیامدم. این بار یک حالی دارم. باید بروم، اما برایم سخت است رهایتان کنم.

شهادتشان چطور رقم خورد و چگونه در جریان شهادت ایشان قرار گرفتید؟

داریوش در 15 آذر ماه سال 97 طی حمله تروریستی به ستاد ناجا به شهادت رسید. در بنیاد شهید یاسوج بودم که برادرم با من تماس گرفت و گفت بیا خانه کارت دارم. رفتم خانه. برادرم گفت برویم دنبال داریوش! گفتم کجا برویم؟ گفت در مسیر می‌گویم. وقتی به بیمارستان رسیدم با پیکر داریوشم رو‌به‌رو شدم. پسرم درکنار یکی از نیرو‌های بلوچ شهید ناصر درزاده به شهادت رسیده بود.

خواهر شهید ناصر درزاده

خانم درزاده از خانواده‌تان بگویید. خواهر بزرگ‌تر شهید هستید.

بله، من پری درزاده خواهر بزرگ‌تر شهید هستم. ما اهل سیستان و بلوچستان شهرستان ایرانشهر هستیم. پنج برادر و چهارخواهر هستیم. من سه سال از شهید بزرگ‌تر بودم. برادرم متولد 15 شهریور ماه 1368 بود. حدود 29 سال داشت که شهید شد، اما با اینکه از من کوچک‌تر بود، بزرگی خاصی داشت. از هر نظر خوب بود. خوبی‌هایش فاصله سنی ما را تحت‌الشعاع قرار داده بود، شده بود الگوی من و خانواده. مهربانی و معصومیتش بیش از هر شاخصه‌ای دیگر به چشم می‌آمد. یکی دیگر از شاخصه‌های اخلاقی‌اش غیرت دینی‌اش بود. روی خانم‌ها تعصب داشت و همه را ناموس خودش می‌دانست. داداش ناصر به همه اهالی محل کمک می‌کرد.

چطور برادری برای شما بود؟

از هر نظر خوب بود. کینه در دلش نگه نمی‌داشت. دلش پاک بود. گاهی بحث‌های خواهر برادری بین ما پیش می‌آمد، اما ناصر به دلش نمی‌گرفت و خیلی زود فراموش می‌کرد انگار نه انگار که اتفاقی افتاده است. برادرم مهربان، پاک و یکرنگ بود.

اینکه می‌گویم کمک حال اهالی بود بار‌ها و بار‌ها به چشم دیدیم. مثلاً وقتی پیرمرد ناتوانی می‌دید کمکش می‌کرد. هر بار وسیله در دستانشان می‌دید آن‌ها را تا خانه‌شان همراهی می‌کرد و وسایل را برایشان می‌برد. بسیار به مادرم وابسته بود. هر بار که به مرخصی می‌آمد به دیدن مادرمان می‌رفت. احترام پدر و مادرم را خیلی نگه می‌داشت. هرگز به بزرگ‌ترهایش بی‌احترامی نمی‌کرد. برادر بزرگ‌ترمان اسمش خدابخش است. دنیای ناصر برادرم بود. خیلی خدابخش را دوست داشت. هر مشکلی برایش پیش می‌آمد یا درد دلی داشت با خدابخش مطرح می‌کرد. خجالت می‌کشید جلوی مادر و پدرم درباره مشکلاتش صحبتی کند. اگر مسئله‌ای بود برادرم خدابخش را واسطه می‌کرد تا با مادر و پدرم صحبت کند. ما خواهر برادر‌ها از هر نظر پشت هم هستیم. ما افتخار می‌کنیم که شهید داده‌ایم، اما برادرم با رفتن ناصر شکسته شدند.

متأهل بود؟

بله، 24 سال داشت که ازدواج کرد. دوران دانشجویی به مادرم گفت می‌خواهد متأهل شود. هم درس می‌خواند، هم کارگری کرده و برخی اوقات هم آرایشگری می‌کرد. حاصل زندگی‌اش هم دو فرزند پسر بود.

از اتفاق روز 15 آذر ماه سال 97 بگویید.

آن روز برادرم ناصر سر پست بود. اینطور که به ما گفته‌اند گویا تروریست‌ها با خودروی بمب‌گذاری شده که قرار بوده با آن انتحاری انجام بدهند، قصد ورود به داخل ستاد را داشتند که ناصر اجازه نمی‌دهد و مانع می‌شود. ابتدا برادرم مجروح می‌شود و آن‌ها هم خودرو را جلوی در ستاد منفجر می‌کنند. در جریان این حادثه شهید داریوش رنجبر هم به شهادت می‌رسد.

قبل از شهادت با هم تماس داشتید؟

روز پنج‌شنبه قبل از شهادتش حدود ساعت هفت‌ونیم بود که با من تماس گرفت و گفت آبجی پستم تمام شده است، ولی دوباره ساعت هشت پست دارم. دیشب خواب مامان را دیدم. دلتنگش شدم. دلم یک جورایی شده است. سراغ مادرم را گرفت تا با ایشان صحبت کند، گفتم چیزی نیست داداش مامان حالش خوب است، دارد برای گوسفند‌ها خوراک می‌ریزد. می‌خواهی صدایش کنم؟ گفت نه پستم که تمام شد، مجدداً تماس می‌گیرم. گفتم خودت خوبی داداش گلم؟ گفت خدا را شکر خوبم. گفت امروز دلم یک جوری است. بعد کمی با هم صحبت و خداحافظی کردیم و گفت ساعت 10 زنگ می‌زند با مامان صحبت کند. نمی‌دانم چرا وقتی تلفن را قطع کرد من هم دلم یک‌جوری شد. انگار قرار بود اتفاقی بیفتد. دلشوره داشتم. در دلم گفتم خدایا توکل به خودت هرچه خیر است همان شود. بعد که مادر آمد به ایشان گفتم داداش ناصر تماس گرفت، اما بدجوری سراغ شما را می‌گرفت. مدام می‌خواست با شما صحبت کند. مادر گفت چرا صدایم نکردی؟ گفتم دست شما بند بود صدایت نکردم. گفتم نگران نباش خودش دوباره زنگ می‌زند.

چطور متوجه شهادتش شدید؟

آن‌روزی که این حادثه اتفاق افتاده بود، ساعت 9 و 55 دقیقه بود و ما خبر نداشتیم. شبکه خبر زیرنویس خبر فوری نوشت که حادثه تروریستی در ستاد اتفاق افتاده است. داداش ناصر یک دوست هم دانشگاهی دارد که از بچگی با هم رفاقت داشتند، اسمش حمیدرضاست. بعد از انتشار این خبر حمیدرضا در خانه آمد و گفت ناصر مرخصی است؟ گفتم نه. یک‌شنبه آمده بود و بعد هم رفت. نمی‌دانم چرا انتشار خبر این حادثه همه خواهر و برادر‌ها را به خانه مادر کشانده بود! وقتی آن‌ها را دیدم پرسیدم چه اتفاقی افتاده است؟ حرفی نزدند، اما همین که مادر از خانه بیرون رفت، برادرم گفت آبجی امروز پادگانی که داداش ناصر در آن خدمت می‌کند را زده‌اند. ناصر زخمی شده است. از من هم خواستند طوری رفتار کنم که مادرم متوجه نشود. برادرم گفت باید طوری که مادر متوجه نشود خودمان به چابهار برویم، اما برای من تحمل آن شرایط سخت بود. دامادمان که دید اوضاع خوب نیست و ما تاب و تحمل نداریم تصمیم گرفت خبر شهادت را خودش به مادر بدهد و از ما خواست که چیزی نگوییم. صبر کرد تا نماز مادرم تمام شود. دامادمان کنار مادرم نشست و گفت امروز یک حادثه تروریستی در فلان جا افتاده و ناصر هم زخمی شده است. مادر شروع به گریه و زاری کرد. دیدن همسایه‌ها و مردم در کوچه و در خانه حجت را بر همه ما تمام کرد که برادرم ناصر شهید شده است.

گروه‌های تروریستی در سیستان و بلوچستان ادعای دفاع از اهل سنت را دارند، نظر شما در خصوص آن‌ها چیست؟

آن‌ها چشم دیدن اتحاد ما را ندارند. برایشان سخت است که ببینند ما اهل تسنن در کنار شیعیان به خوبی زندگی می‌کنیم. گویی برایشان سخت و گران تمام می‌شود (زورشان می‌آید). آن‌ها می‌خواهند با هر وسیله‌ای بین شیعه و سنی اختلاف بیندازند. می‌خواهند بگویند شما‌ها برادر هم نیستید، اما شهادت ناصر درزاده بلوچ اهل تسنن در کنار شهید داریوش رنجبر از شیعیان عزیزمان این را به آن‌ها نشان داد که ما در جمهوری اسلامی در دشوارترین میدان‌ها در کنار یکدیگر هستیم. آن‌ها نمی‌دانند که من و شما خواهر دینی هم هستیم. ناصر برای دفاع از برادران دینی خودش مانع ورود گروه تروریستی به داخل ستاد شد.

با دلتنگی‌های خواهرانه چه می‌کنید؟

دلتنگی که طبیعی است، اما شهادت ناصر دل بی‌قرارمان را آرام می‌کند. گاهی هم خوابش را می‌بینم. یک‌بار دیدم با لباس سفید دسته گلی برایم آورد. برخی اوقات با خودم می‌گویم، شهادت لیاقت می‌خواهد. داداشم حتماً لیاقت داشت. قبلاً خیلی شنیده بودم، اما اینگونه حسش نکرده بودم. پنج‌شنبه‌ها که می‌شود دلم بدجوری می‌گیرد. به قول مادرم وقتی سر مزارش می‌رویم آرامش می‌گیریم. بار‌ها و بار‌ها گفته‌ام خدایا شکرت! برادرم فدای زینب (س) باشد ان‌شاءالله.

منبع : روزنامه جوان

انتهای پیام/

بازگشت به صفحه رسانه‌‌ها

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار رسانه

شهروندان کدام کشورهای اروپایی در اجرای قانون خانه‌نشینی همکاری کردند؟

 شهروندان کدام کشورهای اروپایی در اجرای قانون خانه‌نشینی همکاری کردند؟
2020-06-02T12:17:58+04:30
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: از ابتدای سال تاکنون بیش از ۱۰ میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه در قالب طرح‌های مختلف برای بازنشستگان کشوری در نظر گرفته ...

صفحه نخست روزنامه‌های سه شنبه ۱۳ خرداد ماه

 صفحه نخست روزنامه‌های سه شنبه ۱۳ خرداد ماه
2020-06-02T12:04:37+04:30
تصاویر منتخب صفحات نخست روزنامه‌های سه شنبه ۱۳ خرداد ماه منتشر می‌شود.

تکلیف سود سالانه سهام عدالت پس از فروش آن چه می‌شود؟

 تکلیف سود سالانه سهام عدالت پس از فروش آن چه می‌شود؟
2020-06-02T12:04:37+04:30
مشمولین سهام عدالت این فرصت را دارند تا با آزادسازی این سهام نسبت به فروش ۳۰ درصد آن اقدام کنند اما باید توجه کنند درصورت فروش ۳۰ درصد آن، ۷۰ درصد از سود سا...

صفحه نخست روزنامه‌های یک شنبه ۱۱ خرداد ماه

 صفحه نخست روزنامه‌های یک شنبه ۱۱ خرداد ماه
2020-05-31T15:24:44+04:30
تصاویر منتخب صفحات نخست روزنامه‌های یک شنبه ۱۱ خرداد ماه منتشر می‌شود.

آمـوزگار شـهادت

 آمـوزگار شـهادت
2020-05-31T15:24:44+04:30
زاده روستای لُرنشین مهرنجان ممسنی است، همان لرهایی که با شنیدن نامشان غیرت جلوه‌گر می‌شود و پشت دشمن به لرزه می‌افتد. ساده و بی پیرایه است؛ اما افتخار پدر، ...

بهارستان مردم

 بهارستان مردم
2020-05-31T15:24:44+04:30
پیام حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر انقلاب اسلامی به مناسبت گشایش مجلس یازدهم که توسط حجت‌الاسلام گلپایگانی روز چهارشنبه، هفتم اسفند در مجلس قرائت شد، حاوی نک...

ویژگی زندانی واقعی از نگاه امام صادق (ع)

 ویژگی زندانی واقعی از نگاه امام صادق (ع)
2020-05-31T15:24:44+04:30
حدیث امام صادق (ع) درباره میل به دنیا و زندانی شدن در امور دنیایی را در این مطلب بخوانید.

فصل جدید تقنین در گام دوم

 فصل جدید تقنین در گام دوم
2020-05-31T15:24:43+04:30
چهارشنبه گذشته با پیام رهبری معظم انقلاب فصل جدیدی از قانون‌گذاری، نظارت و تعامل قوا برای کارآمدی بیشتر نظام شکل گرفت.

درخواست ۱۰ میلیاردی از تیم‌ملی؟

 درخواست ۱۰ میلیاردی از تیم‌ملی؟
2020-05-31T15:24:43+04:30
من تحت قرارداد باشگاه بودم هرچند می‌توانستم سپاهان را رها کنم و به تیم‌ملی بروم، اما در شأن و شخصیت خودم نمی‌دیدم که این کار را انجام دهم.

چه کسانی قیمت پراید را تا سقف ۹۰ میلیون تومان بالا بردند؟

 چه کسانی قیمت پراید را تا سقف ۹۰ میلیون تومان بالا بردند؟
2020-05-31T15:24:43+04:30
رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو با بیان اینکه روند کاهشی قیمت خودرو آغاز شده و تقاضای واقعی برای خرید خودرو وجود ندارد، گفت: کاهش ۴۲ میلیون تومانی پژو ۲۰۶...

صفحه نخست روزنامه‌های چهارشنبه ۷ خرداد ماه

 صفحه نخست روزنامه‌های چهارشنبه ۷ خرداد ماه
2020-05-27T19:31:35+04:30
تصاویر منتخب صفحات نخست روزنامه‌های چهارشنبه ۷ خرداد ماه منتشر می‌شود.

تکرار لحظه به لحظه عاشورا را پشت دژ ۵ متری دشمن دیدم

 تکرار لحظه به لحظه عاشورا را پشت دژ ۵ متری دشمن دیدم
2020-05-27T19:31:35+04:30
غیر از کادر گردان که از بچه‌های خرمشهر بودند، اکثر نیرو‌های پیاده گردان امام علی (ع) را نیرو‌های بسیجی ساوه تشکیل می‌دادند و چقدر با ایمان و خالصانه می‌جنگی...

از خلیج خوک‌ها تا سواحل کاراکاس

 از خلیج خوک‌ها تا سواحل کاراکاس
2020-05-27T19:31:34+04:30
خبروروداولین کشتی حامل۴۲میلیون لیتربنزین جمهوری اسلامی ایران به آب‌های ونزوئلا،درصدراخباردیروز جهان قرار گرفت.اهمیت این خبر به‌خاطر تهدیدات دولت زیاده‌خواه ...

لنگر اقتدار در دریا‌های دور

 لنگر اقتدار در دریا‌های دور
2020-05-27T19:31:34+04:30
برای حکام رژیم امریکا چیزی سخت‌تر از این نیست که نظاره‌گر باشند که ایران حوزه نفوذ خود را به رغم این فشار‌ها و تحریم‌ها نه در منطقه خلیج فارس و دریای عمان، ...

صفحه نخست روزنامه‌های شنبه ۳ خرداد ماه

 صفحه نخست روزنامه‌های شنبه ۳ خرداد ماه
2020-05-23T12:04:49+04:30
تصاویر منتخب صفحات نخست روزنامه‌های شنبه ۳ خرداد ماه منتشر می‌شود.

قهرمان ماندگار

 قهرمان ماندگار
2020-05-23T12:04:49+04:30
در دیدار جمعی از مدیران ورزش و بسیج با خانواده شهید زمانی‌نیا از همرزمان سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، تندیس قهرمان ماندگار به خانواده این شهید ورزشکار اهدا ...

اعدام «سلاطین فساد» ضروری اما ناکافی

 اعدام «سلاطین فساد» ضروری اما ناکافی
2020-05-23T12:04:49+04:30
وقتی کسی با زد و بند، نزدیک به ۷۰۰۰ دستگاه انواع خودرو و هزاران سکه و صد کیلو طلا می‌خرد و احتکار می‌کند، یعنی انسان گاهی آن‌قدر حریص می‌شود که با میلیاردها...

لیبرالیسم غربی یار صهیونیسم

 لیبرالیسم غربی یار صهیونیسم
2020-05-23T12:04:49+04:30
رویکرد حاکمان و رسانه‌های غربی نسبت به مظلومیت مردم فلسطین و احقاق حق آن‌ها، مصداق بارزی از معیار‌های دوگانه غرب نسبت به موضوعات مهمی همچون حقوق بشر است که ...

سیاست دفاعی سردار شهید قاسم سلیمانی برای نابودی رژیم‌صهیونیستی

 سیاست دفاعی سردار شهید قاسم سلیمانی برای نابودی رژیم‌صهیونیستی
2020-05-23T12:04:49+04:30
«رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید». این جمله‌ حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای رهبر حکیم انقلاب اسلامی به ‌عنوان مهم‌ترین و به‌‌یادماندنی‌تر...

صفحه نخست روزنامه‌های چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت ماه

 صفحه نخست روزنامه‌های چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت ماه
2020-05-20T20:11:20+04:30
تصاویر منتخب صفحات نخست روزنامه‌های چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت ماه منتشر می‌شود.

مژده پیامبر اکرم (ص) به روزه‌داران

 مژده پیامبر اکرم (ص) به روزه‌داران
2020-05-20T20:11:20+04:30
حدیث رسول الله (ص) درباره مرتبه و فضیلت روزه داری را در این مطلب بخوانید.

جنتلمن‌های راهزن

 جنتلمن‌های راهزن
2020-05-20T20:11:20+04:30
ماجرا ازآنجا آغازشده است که دولت رسمی و قانونی ونزوئلا برای حل مشکل سوخت مردم این کشور که طی سال‌های اخیر به دلیل تحریم‌ها و فشار‌های ناجوانمردانه حاکمان کا...

همه اتفاقات حرم امام رضا (ع) در دو ماه گذشته

 همه اتفاقات حرم امام رضا (ع) در دو ماه گذشته
2020-05-19T11:24:36+04:30
آستان قدس رضوی طی دو ماه گذشته و به دلیل شرایط خاص دوران کرونا فعالیت‌هایی نظیر بازسازی و ترمیم نقاط مختلف حرم، توزیع غذای متبرک در بیمارستان‌ها و همچنین رس...

علاج با دولت جوان حزب‌اللهی

 علاج با دولت جوان حزب‌اللهی
2020-05-19T11:24:36+04:30
دیداررهبرمعظم انقلاب اسلامی بادانشجویان، حامل پیام‌های مهمی بودکه تحلیل آن‌ها درشرایط امروزگفتنی‌های بسیاری رادر ذهن متبادر می‌کند، اما نکته‌ای که شاید بتوا...

صفحه نخست روزنامه‌های سه شنبه ۳۰ اردیبهشت ماه

 صفحه نخست روزنامه‌های سه شنبه ۳۰ اردیبهشت ماه
2020-05-19T10:17:54+04:30
تصاویر منتخب صفحات نخست روزنامه‌های سه شنبه ۳۰ اردیبهشت ماه منتشر می‌شود.

روزه مقبول از نگاه حضرت زهرا (س)

 روزه مقبول از نگاه حضرت زهرا (س)
2020-05-19T10:17:54+04:30
حدیث حضرت زهرا (س) درباره چگونگی قبولی روزه را اینجا بخوانید.

یارگیری و یارسوزی

 یارگیری و یارسوزی
2020-05-19T10:17:54+04:30
اگر نیرو‌های مؤمن به انقلاب اسلامی در دفتر انقلاب اسلامی ده‌ها برگ زرین داشته باشند در فقره جذب سلایق مختلف و عدم طرد آنان دست‌شان خالی است. اهمیت آن را می‌...

ماجرای فراکسیون‌های سفارشی و تشکیل جلسات در دفتر وزیر

 ماجرای فراکسیون‌های سفارشی و تشکیل جلسات در دفتر وزیر
2020-05-18T11:31:40+04:30
به گفته نماینده دوره‌های نهم و دهم حتی اتفاق افتاده که یک فراکسیون در دفتر فلان رئیس دستگاه یا وزیر جلسه برگزار کرده است، بنابراین فراکسیون‌هایی که از بیرون...

قدرت کشندگی کرونا کم شده است

 قدرت کشندگی کرونا کم شده است
2020-05-18T11:31:39+04:30
یک اپیدمیولوژیست گفت: ویروس کرونا تاکنون ۳۵ مرتبه جهش پیدا کرده و از قدرت کشندگی آن کاسته شده است.

روز قدس عامل وحدت جهان اسلام شد

 روز قدس عامل وحدت جهان اسلام شد
2020-05-18T11:31:39+04:30
سفیر اسبق ایران در اردن گفت: ابتکار حضرت امام(ره) باعث وحدت جهان اسلام شد و همه مسلمانان در سراسر جهان بر ضرورت آزادی قدس شریف از چنگال صهیونیست‌ها متفق‌الق...