میرنیوز

قهرمانان اعتبارشان را از مردم دارند

 قهرمانان اعتبارشان را از مردم دارند 2020-05-12T10:18:24+04:30

به گزارش گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم، در این زمینه هفته گذشته رزمایش همدلی و احسان توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در تهران برگزار شد و چهره‌های شاخص ورزش کشورمان مانند بهداد سلیمی قهرمان وزنه‌برداری جهان و المپیک در این مراسم حضور پیدا کردند. به بهانه این مراسم با بهداد سلیمی درباره مسئولیت اجتماعی قهرمانان در مواقع بحرانی و کمک‌رسانی به قشر‌های آسیب‌پذیر صحبت کرده‌ایم.

هفته گذشته در رزمایش همدلی و احسان که برای کمک به خانواده‌های آسیب‌دیده از بحران کرونا اجرا می‌شود، حضور پیدا کردید، در ابتدای صحبت‌هایتان از این مراسم صحبت می‌کنید؟

کار قشنگی بود که از طرف ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) صورت گرفت و من هم وظیفه خود دانستم که در این کار نه مشارکت، بلکه کمکی انجام دهم و به عزیزانی که در این رابطه زحمت می‌کشند و تلاش می‌کنند، روحیه دهیم و خدا قوت بگوییم. به هر حال کار، کار بزرگی بود و من هم دوست داشتم در این کار بزرگ هر چند به اندازه یک سهم کوچک سهیم باشم و بتوانم در کنار مجریان این حرکت عظیم که برای خدمت‌رسانی به محرومان به راه افتاده است، حضور پیدا کنم.

از حس و حالی که از حضور در این مراسم داشتید، بگویید.

احساسی که آدم از شرکت در برنامه‌هایی از این دست دارد، قابل وصف نیست و نمی‌توان آن را بیان کرد. کار بسیار بزرگی صورت گرفته است و اگر یک میلیون بسته غذایی در اختیار خانوار‌های محروم و آسیب‌دیده از کرونا قرار می‌گیرد و هر خانواده اگر سه نفر عضو داشته باشد، مایحتاج حداقل 3 میلیون نفر در کشورمان تأمین می‌شود، اگر چه برای یک مدت است، اما همین هم کار بزرگی است. از بالاترین مسئولی که در این مراسم حضور داشت یعنی آقای مخبر تا عزیزانی که به کار بسته‌بندی مشغول بودند، آنقدر با ذوق و شوق کارشان را انجام می‌دادند که آدم عشق و علاقه را در چهره‌شان می‌دید.

سایر قهرمانان المپیکی هم بودند و استقبال خوبی از سوی ورزشکاران شده بود.

وقتی کمک به همنوعان مطرح باشد، به طور قطع استقبال خوبی هم از این مسئله می‌شود و در حرکتی که ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) انجام می‌دهد هم با توجه به این مسئله، ورزشکاران استقبال خوبی داشتند. من هم در کنار سایر بچه‌های ورزشکار دوست داشتم در کنار این کار حضور پیدا کنم و با قبول درخواستی که شده بود در این مراسم شرکت کردم.

چنین فعالیت‌هایی از سوی قهرمانان المپیک و مدال‌آور کشورمان در راستای مسئولیت اجتماعی قهرمانان تعریف شده و انتظاری که از یک قهرمان که در جامعه شناخته شده است می‌رود این است که در چنین حرکت‌هایی فعال ظاهر شود. البته چنین مسئله‌ای را در بحران‌هایی مانند سیل، زلزله و حالا کرونا شاهد بودیم که قهرمانان حضور پررنگی داشتند. می‌خواهیم نظر شما را به عنوان یک قهرمان المپیک و جهان که افتخارات زیادی را برای ورزش ایران به ارمغان آورده است در این رابطه بدانیم.

در بحران‌هایی که کشور را در برمی‌گیرد و بخشی از جامعه را با مشکل روبه‌رو می‌کند، از یک ورزشکار انتظار می‌رود در راستای مسئولیت اجتماعی که شما هم اشاره کردید، در کنار مردم قرار بگیرد و تا جایی که می‌تواند برای رفع مشکلات و دغدغه‌هایی که جامعه را گرفتار کرده، قدمی بردارد. به هر حال این قهرمان اعتبار و آبرو را به واسطه مردم کسب کرده است و در مواقع بحرانی هم باید وارد میدان شود و از این اعتبار و آبرو خرج و به مردم کمک کند. برخی ورزشکاران در این زمینه فعال‌تر ظاهر می‌شوند و برخی هم مشارکت کمتری دارند، اما در مجموع این وظیفه یک قهرمان است که در چنین اتفاقاتی کنار گود ننشیند و در کنار مردم قرار بگیرد.

حضور شما و سایر قهرمانان المپیکی کشورمان در چنین برنامه‌هایی که برای کمک‌رسانی به مردم اجرا می‌شود، با توجه به شناخته شده بودن قهرمانانی مانند شما نقش مؤثری در تشویق مردم و افزایش فعالیت‌های کمک‌رسانی و خدمت به محرومان و کسانی که در حوادثی مانند سیل، زلزله، کرونا و... آسیب دیده‌اند، دارد. درباره تأثیری که حضور یک قهرمان در تشویق مردم به فعالیت خیرخواهانه دارد، صحبت می‌کنید؟

قطعاً بی‌تأثیر نیست و می‌تواند باعث یک حرکت عظیم شود و موجی از کمک‌رسانی به راه بیندازد، البته مردم عزیزمان همواره در مقطع‌های مختلفی که کشور با یک بحران روبه‌رو شده، در کمک‌رسانی پیشقدم بوده‌اند و به کمک همنوعشان آمده‌اند و حضور یک ورزشکار معروف هم می‌تواند در افزایش یک همدلی تأثیرگذار باشد و باعث تشویق بیشتر شود. هر کاری که باری از دوش مردم نیازمند بردارد، قابل ستایش است و قهرمانان ما هم در این زمینه فعال بوده‌اند و تا جایی که توانسته قدمی برداشته‌اند.

به هر حال مردم به قهرمانانی مانند بهداد سلیمی که افتخارات زیادی را در ورزش برای کشورمان به ارمغان آورده است، به عنوان یک الگو نگاه می‌کنند و قطعاً حضور شما و دیگر قهرمانان در چنین حرکت‌هایی مانند امروز که برای همدلی و کمک به آسیب‌دیدگان از بحران کرونا شکل گرفته تأثیرگذار است. با وجود چنین پتانسیلی که ورزشکاران در راستای مسئولیت اجتماعی‌شان دارند، اما کمتر مشاهده شده است در فدراسیون‌ها و بخش‌های دیگر تصمیم‌گیرنده ورزش از این ظرفیت استفاده شود و برنامه‌ای در این باره نداریم، چطور باید از این پتانسیل استفاده کرد؟

جامعه ورزش و هنری کشور در بین مردم اعتبار و آبروی خاصی دارند، اما به خاطر مشغله و دغدغه‌ای که دارند نمی‌توانند به شخصه وارد چنین فضایی شوند و برنامه‌ریزی کنند. در این زمینه متولیان ورزش باید وارد عمل شوند، وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک و... می‌توانند با برنامه‌ریزی‌هایی که انجام می‌دهند تا از پتانسیلی که جامعه ورزش برای استفاده از مسئولیت اجتماعی قهرمانان در راستای فعالیت‌های خیریه دارد، استفاده شود و ورزشکاران در برنامه‌هایی مانند کمک‌رسانی به اقشار آسیب‌دیده از بحران‌ها حضور پیدا کنند.

با وجود چنین پتانسیلی که شما هم اشاره کردید، می‌خواهیم از بهداد سلیمی به عنوان یک قهرمان که در دوران ورزش حرفه‌ای مدال‌های زیادی را برای کشورمان کسب کرده و امروز هم در عرصه مربیگری و مدیریت ورزش حضور دارد، بپرسیم آیا توانسته‌ایم از ظرفیتی که ورزشکاران در راستای مسئولیت اجتماعی برای بسیج کمک‌رسانی دارند، به صورت کامل استفاده کنیم؟

این اتفاق نیفتاده است و از همه پتانسیلی که جامعه ورزش در این زمینه دارد، استفاده نشده است و جای کار زیادی دارد و بیشتر می‌توان از این ظرفیت استفاده کرد. البته چنین مسئله‌ای زمانی اتفاق خواهد افتاد که برنامه‌ریزی خوبی صورت بگیرد تا با توجه به برنامه‌هایی که اجرایی می‌شود یک قهرمان و ورزشکار با توجه به جایگاهش در جامعه بتواند به صورت تأثیرگذارتری و کامل‌تر به مسئولیت اجتماعی که در جامعه دارد، عمل کند.

با وجود اینکه برنامه‌ای در این زمینه دیده نمی‌شود، اما قهرمانان کشورمان استقبال خوبی از حضور در چنین فعالیت‌هایی دارند و به نظر می‌رسد اگر برنامه‌ای باشد قطعاً این حضور می‌تواند تأثیر بیشتری هم همانطور که اشاره کردید، از خودش بجا بگذارد.

قطعاً همین طور است، ورزشکاران علاقه دارند در چنین برنامه‌هایی حضور پیدا کنند، اما برنامه خاصی در این رابطه از سوی مدیران ورزشی وجود ندارد. معتقدم برای تأثیرگذاری بیشتر نقش یک قهرمان در تشویق مردم به کار خیر، جایی باید به عنوان رهبر این کار، ورزشکار را در راستای مسئولیتی که در این زمینه نسبت به جامعه دارد، سازماندهی کند تا از این پناسیل استفاده شود.

به نقش نهاد‌های برنامه‌ریز ورزش در راستای استفاده از پتانسیل قهرمانان برای تشویق مردم به کار خیر اشاره کردید، شما مشاور رئیس کمیته ملی المپیک در امور المپین‌ها هستید، آیا در این زمینه کمیته ملی المپیک برنامه‌ای تدوین کرده تا در بخش مسئولیت اجتماعی، قهرمانان کشورمان فعال‌تر ظاهر شوند؟

در این رابطه می‌شود برنامه‌ریزی کرد و کمیسیون ورزشکاران کمیته ملی المپیک می‌تواند تأثیرگذار باشد و اعضای آن کمک کنند که این اتفاقات بیفتد. البته من با توجه به پستی که در کمیته دارم منابع محدودتری دارم و معتقدم کمیسیون ورزشکاران در این زمینه می‌تواند برنامه‌هایی را تدوین کند.

در پایان می‌خواهیم بدانیم شما به عنوان یک قهرمان و چهره شناخته شده که به عنوان الگو در بین مردم شناخته می‌شود، چه حرف و چه توصیه‌ای برای مردم در زمینه همدلی و کمک به همنوع به خصوص در مواقع بحرانی مانند کرونا دارید؟

خودم را در حدی نمی‌بینم که توصیه‌ای به مردم کنم، مردم ما آنقدر باهوش و با ذکاوت و خوب هستند که در تمام بحران‌ها کنار هم بوده‌اند، این مسئله را می‌توانید در سال‌های اخیر در حادثه پلاسکو، سیل و زلزله و حالا هم کرونا به خوبی ببینید و مردم توانسته‌اند وظیفه‌ای که در قبال هم‌میهن‌هایشان دارند را به خوبی انجام دهند.

منبع : روزنامه جوان

انتهای پیام/

بازگشت به صفحه رسانه‌‌ها

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار رسانه

سه علامت عجیب ویروس کرونا

 سه علامت عجیب ویروس کرونا
2020-08-10T11:30:57+04:30
نظام سلامت انگلیس در تحقیقات خود پیرامون علائم ویروس کرونا، سه علامت عجیب و جدید این ویروس را تایید کرد.

زندگی عجیب شهروند کرمانشاهی با خزندگان مرگبار

 زندگی عجیب شهروند کرمانشاهی با خزندگان مرگبار
2020-08-10T11:17:46+04:30
یک خانواده کرمانشاهی که با مار‌های سمی زندگی خوب‌و‌خوشی دارند ازحضور همیشگی مار‌ها در خانه و بازی با آن‌ها می‌گویند.

اسنپ به فروش می رسد

 اسنپ به فروش می رسد
2020-08-09T14:24:17+04:30
سهامدار ایرانسل در راستای خروج از بازار خاورمیانه، قصد دارد سهام خود در اپلیکیشن تاکسی آنلاین ایرانی اسنپ را به فروش برساند.

آقای ماکرون، قُمپز در نکن!

 آقای ماکرون، قُمپز در نکن!
2020-08-09T14:10:59+04:30
تهدیدهای ماکرون و ترامپ و پمپئو و برایان هوک و جان بولتون و... نشانه خالی بودن دست آنهاست و نه فقط جای نگرانی ندارد بلکه خوشحال‌کننده نیز هست.

علائم متفاوت کرونا در کودکان

 علائم متفاوت کرونا در کودکان
2020-08-09T14:10:59+04:30
برخلاف باور عموم نه تنها کودکان هم به بیماری کرونا مبتلا می شوند بلکه علائم این بیماری در آن‌ها با بزرگسالان متفاوت است.

چطور شبکه وای‌فای را ایمن کنیم؟

 چطور شبکه وای‌فای را ایمن کنیم؟
2020-08-04T11:50:31+04:30
اگر کلاهبرداران بتوانند سیگنال‌های روتر را بگیرند، می‌توانند به داده‌ها و رمزهای عبور دسترسی داشته باشند و به همین دلیل لازم است کاربران کنترل کنند که چه کس...

آمریکا از قرارداد ایران و چین شوکه شده است

 آمریکا از قرارداد ایران و چین شوکه شده است
2020-08-04T11:23:19+04:30
آمریکایی‌ها هیچ فکر نمی‌کردند اتفاقی مثل مساله‌ توافق ۲۵ساله میان ایران و چین رخ دهد و با طرح این مساله درحدود یک‌ماه قبل یک‌باره شوکه شدند. علت چیست و چرا ...

فاصله سود بانک‌ها در بورس با واقعیت؛ کهکشان راه شیری!

 فاصله سود بانک‌ها در بورس با واقعیت؛ کهکشان راه شیری!
2020-08-04T11:23:19+04:30
در طول یک سال گذشته و علی‎رغم نوسانات اخیر بازار سهام، رشد زیادی در بازار بورس و گروه‌‌های آن اتفاق افتاده، اما گروه بانکی یکی از گروه‌‌هایی است که در اغلب ...

معمای خانه های خالی بانک ها

 معمای خانه های خالی بانک ها
2020-08-03T11:03:16+04:30
طبق آخرین آمار سرشماری نفوس و مسکن سال ۹۵، چیزی حدود دو میلیون و ۵۰۰ هزار واحد مسکونی خالی از سکنه در کشور وجود دارد. آماری که البته چهار سال از زمان انتشار...

آدرس غلط بعد از غرق مصنوعی!

 آدرس غلط بعد از غرق مصنوعی!
2020-08-02T08:09:55+04:30
همراهی برخی از رسانه‌های داخلی با دشمن را نمی‌توان نادیده گرفت و نباید از کنار دروغ‌پردازی آنان به نفع اهداف تعریف شده دشمن به آسانی عبور کرد.

چالش‌های پرستاری در بحران کرونا

 چالش‌های پرستاری در بحران کرونا
2020-08-01T11:49:56+04:30
مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به مهمترین تفاوت‌ها و چالش‌های پرستاری در دوران شیوع کرونا، گفت: کمبود نیروی پرستاری از مهمترین چالش‌های...

تهران؛ بزرگ‌ترین مصرف‌کننده خون کشور

 تهران؛ بزرگ‌ترین مصرف‌کننده خون کشور
2020-08-01T11:23:19+04:30
سخنگوی سازمان انتقال خون ایران با بیان اینکه سالانه بیش از دو میلیون واحد خون و فرآورده‌های خونی در کشور اهداء می‌شود، گفت: کمیاب ترین گروه خونی در کشور AB ...

کرونا با اقتصاد جهان چه کرد؟

 کرونا با اقتصاد جهان چه کرد؟
2020-07-29T11:55:37+04:30
در گزارش پیش‌رو به بررسی تغییر و تحولات رشد اقتصادی کشورهای منتخب، تجارت خارجی کشورهای بزرگ جهان و تغییرات میزان درآمد و فروش شرکت‌های بزرگ جهان پرداخته‌ایم...

تنها شهید اروپایی دفاع مقدس کیست؟

 تنها شهید اروپایی دفاع مقدس کیست؟
2020-07-29T11:55:37+04:30
نکته‌ جالب در میان شهدای دفاع مقدس حضور یک شهید اروپایی در ارتش اسلام است.

بدعهدانی که بازار ارز را تخریب کردند

 بدعهدانی که بازار ارز را تخریب کردند
2020-07-28T11:29:03+04:30
با توجه به گذر از راهبرد اقتصاد نفتی به اقتصاد بدون نفت، حفظ و ایجاد اشتغال، سرمایه‌گذاری،حفظ ارزش پول ملی، واردات و رفاه مردم منوط به رشد و توسعه صادرات غی...

جمهوری‌خواه و دموکرات هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند

 جمهوری‌خواه و دموکرات هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند
2020-07-27T15:53:20+04:30
کارشناس مسائل بین الملل تاکید کرد: اگر بایدن یا هر فرد دیگری بیاید، ما نباید به او دلخوش کرده و خوش خیال باشیم، چراکه باید دقت کنیم در چارچوب بده و بستان‌‌‌...

ماسک برای کودکان زیر ۲ سال ممنوع

 ماسک برای کودکان زیر ۲ سال ممنوع
2020-07-27T15:40:05+04:30
استفاده از ماسک برای کودکان زیر دو سال ممنوع است زیرا باعث اختلال در تنفس آنها می شود و بهترین راهکار برای محافظت خردسالان در برابر کرونا، نگهداری آنها در خ...

فعالسازی نسل پنجم اینترنت بدون فراهم کردن زیرساخت‌های لازم برای کشور زیان‌بار است

 فعالسازی نسل پنجم اینترنت بدون فراهم کردن زیرساخت‌های لازم برای کشور زیان‌بار است
2020-07-27T14:46:36+04:30
علیرضا آل داوود از آثار مخرب اینترنت ۵G بدون فراهم شدن زیرساخت‌های لازم گفت.

مشکل حمل آرد نانوایان تهران به حداقل رسیده است

 مشکل حمل آرد نانوایان تهران به حداقل رسیده است
2020-07-27T13:53:15+04:30
قاسم زراعتکار گفت: در سنوات گذشته، تأخیر در ارسال آرد از مشکلات ما با شرکت حمل و نقل خلیج فارس بود که خوشبختانه با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، در حال حاضر ا...

همسنگر شهید آوینی

 همسنگر شهید آوینی
2020-07-26T15:05:34+04:30
شهید رضا مرادی‌نسب در مهرماه سال ۴۲ به دنیا آمد و در ۱۲ دی ماه سال ۶۴ با مرضیه امین جواهری ازدواج کرد، و در سال ۶۵ در حالی که فرزندش هنوز به دنیا نیامده بود...

خانه متری ۲۱ میلیون و ۷۰۰

 خانه متری ۲۱ میلیون و ۷۰۰
2020-07-26T15:05:34+04:30
وضعیت مسکن در ایران در سال‌های اخیر با افزایش سرسام‌‌آور قیمت روبه‌رو شده که خانه‌دار شدن را برای بسیاری از افراد به آرزویی محال تبدیل کرده است.

از مسلم ‌بن عقیل(ع) تا قاسم سلیمانی

 از مسلم ‌بن عقیل(ع) تا قاسم سلیمانی
2020-07-26T09:05:35+04:30
اکنون جای این سؤال است که جناب مصطفی الکاظمی نخست‌وزیر محترم عراق با کدام توضیح اسلامی، منطقی و مردمی به دیدار دونالد ترامپ، قاتل مردم سرزمین خود می‌رود؟!

انتخاب رییس دیوان محاسبات در آیینه قانون

 انتخاب رییس دیوان محاسبات در آیینه قانون
2020-07-25T11:12:15+04:30
قانون استخدام کشوری که جناب آقای توکلی برای زیرسوال بردن مصوبه کمیته دیوان محاسبات و کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس و انتخاب نمایندگان ملت به آن استن...

روز بدون طلاق در ایران

 روز بدون طلاق در ایران
2020-07-22T14:23:49+04:30
امروز هیچ طلاقی در هیچ یک از دفاتر ازدواج و طلاق در سراسر ایران ثبت نخواهد شد.

آیا ماسک‌ها با قیمت مصوب دست مردم می‌رسد؟

 آیا ماسک‌ها با قیمت مصوب دست مردم می‌رسد؟
2020-07-22T13:57:41+04:30
اگرچه مدرس خیابانی مدعی تامین روزانه ماسک برای مردم با قیمت مصوب شده است اما شانه ساز رئیس سازمان غذا و دارو و همچنین بررسی های میدانی حاکی از کمبود ماسک و ...

آیا ماسک‌ها با قیمت مصوب دست مردم می‌رسند؟

 آیا ماسک‌ها با قیمت مصوب دست مردم می‌رسند؟
2020-07-22T12:44:34+04:30
اگرچه مدرس خیابانی مدعی تامین روزانه ماسک برای مردم با قیمت مصوب شده است اما شانه ساز رئیس سازمان غذا و دارو و همچنین بررسی های میدانی حاکی از کمبود ماسک و ...

۴ راهکار مالیاتی برای کاهش شکاف طبقاتی در ایران

 ۴ راهکار مالیاتی برای کاهش شکاف طبقاتی در ایران
2020-07-21T11:57:57+04:30
فاصله طبقاتی روزبه‌روز بیشتر می‌شود ولی دهک‌های پایین درآمدی مالیات بیشتری می‌دهند، دولت و مجلس باید قیف برعکس مالیات را فورا اصلاح کنند، ما تجربه دنیا را ب...

لیست ساختمان‌های پرخطر تهران به تفکیک مناطق ۲۲ گانه

 لیست ساختمان‌های پرخطر تهران به تفکیک مناطق ۲۲ گانه
2020-07-21T11:44:38+04:30
باوجود وعده اعضای شورای شهر برای اعلام ساختمان‌های ناایمن تهران هنوز این اتفاق نیفتاده است. روزنامه اسامی برخی از ساختمان‌هایی که قبل‌تر اخطار دریافت کرده‌ا...

اعلام بزرگراه های دارای بیشترین تصادف موتورسیکلت در پایتخت

 اعلام بزرگراه های دارای بیشترین تصادف موتورسیکلت در پایتخت
2020-07-20T13:37:57+04:30
رییس اداره تصادفات پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ اعلام کرد که ۵۶ درصد تصادفات موتورسیکلت سواران در معابر بزرگراهی پایتخت رخ داده است.

کتاب و کاغذها را چگونه ضدعفونی کنیم؟

 کتاب و کاغذها را چگونه ضدعفونی کنیم؟
2020-07-20T13:24:38+04:30
محققان موسسه ملی تحقیقات سلامت و دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران می‌گویند: قرنطینه کردن کتاب‌ها (نگه داشتن کتاب ها در گوشه ای دور از دسترس در خانه) ...