میرنیوز

قهرمانان اعتبارشان را از مردم دارند

 قهرمانان اعتبارشان را از مردم دارند 2020-05-12T10:18:24+04:30

به گزارش گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم، در این زمینه هفته گذشته رزمایش همدلی و احسان توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در تهران برگزار شد و چهره‌های شاخص ورزش کشورمان مانند بهداد سلیمی قهرمان وزنه‌برداری جهان و المپیک در این مراسم حضور پیدا کردند. به بهانه این مراسم با بهداد سلیمی درباره مسئولیت اجتماعی قهرمانان در مواقع بحرانی و کمک‌رسانی به قشر‌های آسیب‌پذیر صحبت کرده‌ایم.

هفته گذشته در رزمایش همدلی و احسان که برای کمک به خانواده‌های آسیب‌دیده از بحران کرونا اجرا می‌شود، حضور پیدا کردید، در ابتدای صحبت‌هایتان از این مراسم صحبت می‌کنید؟

کار قشنگی بود که از طرف ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) صورت گرفت و من هم وظیفه خود دانستم که در این کار نه مشارکت، بلکه کمکی انجام دهم و به عزیزانی که در این رابطه زحمت می‌کشند و تلاش می‌کنند، روحیه دهیم و خدا قوت بگوییم. به هر حال کار، کار بزرگی بود و من هم دوست داشتم در این کار بزرگ هر چند به اندازه یک سهم کوچک سهیم باشم و بتوانم در کنار مجریان این حرکت عظیم که برای خدمت‌رسانی به محرومان به راه افتاده است، حضور پیدا کنم.

از حس و حالی که از حضور در این مراسم داشتید، بگویید.

احساسی که آدم از شرکت در برنامه‌هایی از این دست دارد، قابل وصف نیست و نمی‌توان آن را بیان کرد. کار بسیار بزرگی صورت گرفته است و اگر یک میلیون بسته غذایی در اختیار خانوار‌های محروم و آسیب‌دیده از کرونا قرار می‌گیرد و هر خانواده اگر سه نفر عضو داشته باشد، مایحتاج حداقل 3 میلیون نفر در کشورمان تأمین می‌شود، اگر چه برای یک مدت است، اما همین هم کار بزرگی است. از بالاترین مسئولی که در این مراسم حضور داشت یعنی آقای مخبر تا عزیزانی که به کار بسته‌بندی مشغول بودند، آنقدر با ذوق و شوق کارشان را انجام می‌دادند که آدم عشق و علاقه را در چهره‌شان می‌دید.

سایر قهرمانان المپیکی هم بودند و استقبال خوبی از سوی ورزشکاران شده بود.

وقتی کمک به همنوعان مطرح باشد، به طور قطع استقبال خوبی هم از این مسئله می‌شود و در حرکتی که ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) انجام می‌دهد هم با توجه به این مسئله، ورزشکاران استقبال خوبی داشتند. من هم در کنار سایر بچه‌های ورزشکار دوست داشتم در کنار این کار حضور پیدا کنم و با قبول درخواستی که شده بود در این مراسم شرکت کردم.

چنین فعالیت‌هایی از سوی قهرمانان المپیک و مدال‌آور کشورمان در راستای مسئولیت اجتماعی قهرمانان تعریف شده و انتظاری که از یک قهرمان که در جامعه شناخته شده است می‌رود این است که در چنین حرکت‌هایی فعال ظاهر شود. البته چنین مسئله‌ای را در بحران‌هایی مانند سیل، زلزله و حالا کرونا شاهد بودیم که قهرمانان حضور پررنگی داشتند. می‌خواهیم نظر شما را به عنوان یک قهرمان المپیک و جهان که افتخارات زیادی را برای ورزش ایران به ارمغان آورده است در این رابطه بدانیم.

در بحران‌هایی که کشور را در برمی‌گیرد و بخشی از جامعه را با مشکل روبه‌رو می‌کند، از یک ورزشکار انتظار می‌رود در راستای مسئولیت اجتماعی که شما هم اشاره کردید، در کنار مردم قرار بگیرد و تا جایی که می‌تواند برای رفع مشکلات و دغدغه‌هایی که جامعه را گرفتار کرده، قدمی بردارد. به هر حال این قهرمان اعتبار و آبرو را به واسطه مردم کسب کرده است و در مواقع بحرانی هم باید وارد میدان شود و از این اعتبار و آبرو خرج و به مردم کمک کند. برخی ورزشکاران در این زمینه فعال‌تر ظاهر می‌شوند و برخی هم مشارکت کمتری دارند، اما در مجموع این وظیفه یک قهرمان است که در چنین اتفاقاتی کنار گود ننشیند و در کنار مردم قرار بگیرد.

حضور شما و سایر قهرمانان المپیکی کشورمان در چنین برنامه‌هایی که برای کمک‌رسانی به مردم اجرا می‌شود، با توجه به شناخته شده بودن قهرمانانی مانند شما نقش مؤثری در تشویق مردم و افزایش فعالیت‌های کمک‌رسانی و خدمت به محرومان و کسانی که در حوادثی مانند سیل، زلزله، کرونا و... آسیب دیده‌اند، دارد. درباره تأثیری که حضور یک قهرمان در تشویق مردم به فعالیت خیرخواهانه دارد، صحبت می‌کنید؟

قطعاً بی‌تأثیر نیست و می‌تواند باعث یک حرکت عظیم شود و موجی از کمک‌رسانی به راه بیندازد، البته مردم عزیزمان همواره در مقطع‌های مختلفی که کشور با یک بحران روبه‌رو شده، در کمک‌رسانی پیشقدم بوده‌اند و به کمک همنوعشان آمده‌اند و حضور یک ورزشکار معروف هم می‌تواند در افزایش یک همدلی تأثیرگذار باشد و باعث تشویق بیشتر شود. هر کاری که باری از دوش مردم نیازمند بردارد، قابل ستایش است و قهرمانان ما هم در این زمینه فعال بوده‌اند و تا جایی که توانسته قدمی برداشته‌اند.

به هر حال مردم به قهرمانانی مانند بهداد سلیمی که افتخارات زیادی را در ورزش برای کشورمان به ارمغان آورده است، به عنوان یک الگو نگاه می‌کنند و قطعاً حضور شما و دیگر قهرمانان در چنین حرکت‌هایی مانند امروز که برای همدلی و کمک به آسیب‌دیدگان از بحران کرونا شکل گرفته تأثیرگذار است. با وجود چنین پتانسیلی که ورزشکاران در راستای مسئولیت اجتماعی‌شان دارند، اما کمتر مشاهده شده است در فدراسیون‌ها و بخش‌های دیگر تصمیم‌گیرنده ورزش از این ظرفیت استفاده شود و برنامه‌ای در این باره نداریم، چطور باید از این پتانسیل استفاده کرد؟

جامعه ورزش و هنری کشور در بین مردم اعتبار و آبروی خاصی دارند، اما به خاطر مشغله و دغدغه‌ای که دارند نمی‌توانند به شخصه وارد چنین فضایی شوند و برنامه‌ریزی کنند. در این زمینه متولیان ورزش باید وارد عمل شوند، وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک و... می‌توانند با برنامه‌ریزی‌هایی که انجام می‌دهند تا از پتانسیلی که جامعه ورزش برای استفاده از مسئولیت اجتماعی قهرمانان در راستای فعالیت‌های خیریه دارد، استفاده شود و ورزشکاران در برنامه‌هایی مانند کمک‌رسانی به اقشار آسیب‌دیده از بحران‌ها حضور پیدا کنند.

با وجود چنین پتانسیلی که شما هم اشاره کردید، می‌خواهیم از بهداد سلیمی به عنوان یک قهرمان که در دوران ورزش حرفه‌ای مدال‌های زیادی را برای کشورمان کسب کرده و امروز هم در عرصه مربیگری و مدیریت ورزش حضور دارد، بپرسیم آیا توانسته‌ایم از ظرفیتی که ورزشکاران در راستای مسئولیت اجتماعی برای بسیج کمک‌رسانی دارند، به صورت کامل استفاده کنیم؟

این اتفاق نیفتاده است و از همه پتانسیلی که جامعه ورزش در این زمینه دارد، استفاده نشده است و جای کار زیادی دارد و بیشتر می‌توان از این ظرفیت استفاده کرد. البته چنین مسئله‌ای زمانی اتفاق خواهد افتاد که برنامه‌ریزی خوبی صورت بگیرد تا با توجه به برنامه‌هایی که اجرایی می‌شود یک قهرمان و ورزشکار با توجه به جایگاهش در جامعه بتواند به صورت تأثیرگذارتری و کامل‌تر به مسئولیت اجتماعی که در جامعه دارد، عمل کند.

با وجود اینکه برنامه‌ای در این زمینه دیده نمی‌شود، اما قهرمانان کشورمان استقبال خوبی از حضور در چنین فعالیت‌هایی دارند و به نظر می‌رسد اگر برنامه‌ای باشد قطعاً این حضور می‌تواند تأثیر بیشتری هم همانطور که اشاره کردید، از خودش بجا بگذارد.

قطعاً همین طور است، ورزشکاران علاقه دارند در چنین برنامه‌هایی حضور پیدا کنند، اما برنامه خاصی در این رابطه از سوی مدیران ورزشی وجود ندارد. معتقدم برای تأثیرگذاری بیشتر نقش یک قهرمان در تشویق مردم به کار خیر، جایی باید به عنوان رهبر این کار، ورزشکار را در راستای مسئولیتی که در این زمینه نسبت به جامعه دارد، سازماندهی کند تا از این پناسیل استفاده شود.

به نقش نهاد‌های برنامه‌ریز ورزش در راستای استفاده از پتانسیل قهرمانان برای تشویق مردم به کار خیر اشاره کردید، شما مشاور رئیس کمیته ملی المپیک در امور المپین‌ها هستید، آیا در این زمینه کمیته ملی المپیک برنامه‌ای تدوین کرده تا در بخش مسئولیت اجتماعی، قهرمانان کشورمان فعال‌تر ظاهر شوند؟

در این رابطه می‌شود برنامه‌ریزی کرد و کمیسیون ورزشکاران کمیته ملی المپیک می‌تواند تأثیرگذار باشد و اعضای آن کمک کنند که این اتفاقات بیفتد. البته من با توجه به پستی که در کمیته دارم منابع محدودتری دارم و معتقدم کمیسیون ورزشکاران در این زمینه می‌تواند برنامه‌هایی را تدوین کند.

در پایان می‌خواهیم بدانیم شما به عنوان یک قهرمان و چهره شناخته شده که به عنوان الگو در بین مردم شناخته می‌شود، چه حرف و چه توصیه‌ای برای مردم در زمینه همدلی و کمک به همنوع به خصوص در مواقع بحرانی مانند کرونا دارید؟

خودم را در حدی نمی‌بینم که توصیه‌ای به مردم کنم، مردم ما آنقدر باهوش و با ذکاوت و خوب هستند که در تمام بحران‌ها کنار هم بوده‌اند، این مسئله را می‌توانید در سال‌های اخیر در حادثه پلاسکو، سیل و زلزله و حالا هم کرونا به خوبی ببینید و مردم توانسته‌اند وظیفه‌ای که در قبال هم‌میهن‌هایشان دارند را به خوبی انجام دهند.

منبع : روزنامه جوان

انتهای پیام/

بازگشت به صفحه رسانه‌‌ها

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار رسانه

فرار مالیاتی و پولشویی با۳میلیون و ۸۰۰ هزار کارت‌خوان بی‌هویت

 فرار مالیاتی و پولشویی با۳میلیون و ۸۰۰ هزار کارت‌خوان بی‌هویت
2020-11-25T21:36:33+03:30
با وجود فعالیت ۵ /۸ میلیون دستگاه کارت‌خوان در سراسر کشور، حدود ۴۰ درصد این دستگاه‌ها از نظر سازمان امور مالیاتی فاقد هویت مشخص و بستری برای فرار مالیاتی و ...

عرضه داروی تقلبی کرونا در ناصرخسرو/ بی‌توجهی نهادهای نظارتی به بازار سیاه فروش دارو

 عرضه داروی تقلبی کرونا در ناصرخسرو/ بی‌توجهی نهادهای نظارتی به بازار سیاه فروش دارو
2020-11-25T13:36:41+03:30
این‌روز‌ها دلالان با حضور در بازار ناصرخسرو اقدام به فروش قاچاقی دارو‌ی تقلبی کرونا با قیمت چند ده میلیونی می‌کنند.

ماجرای یک واگذاری عجیب؛ ۱۸ هزار هکتار زمین در قبال یک سیر نبات!

 ماجرای یک واگذاری عجیب؛ ۱۸ هزار هکتار زمین در قبال یک سیر نبات!
2020-11-25T13:36:41+03:30
۱۸ هزار و ۷۶۵ هکتار از زمین‌های دولتی و ملی مازندران در یک فرایند عجیب و در قبال دریافت ۷۵ گرم نبات به یک شرکت واگذار شد.

۱۶ سال حبس برای سوزاندن یک پرچم

 ۱۶ سال حبس برای سوزاندن یک پرچم
2020-11-25T11:10:04+03:30
سؤالی که با مشاهده این نمونه برخورد‌هابانقض به اصطلاح آزادی بیان مطرح می‌شود، این است که چرا کشور‌های غربی در چارچوب مأموریت ادعایی خود در حفاظت از آزادی بی...

اتاق زایمان خالی

 اتاق زایمان خالی
2020-11-24T10:49:55+03:30
همه‌چیز از یک توئیت در فضای مجازی شروع شد، هرسال همین است، پارسال هم ۹۸.۸.۸ این اتفاق افتاد، البته کمرنگ‌تر از ۸۸.۸.۸!

دلار ۴۲۰۰ به خوراک مرغ رسید، به مرغ نه!

 دلار ۴۲۰۰ به خوراک مرغ رسید، به مرغ نه!
2020-11-24T10:23:14+03:30
طبق بررسی‌ها از آمارهای گمرک ایران، درحالی نهاده‌های دامی به قیمت نرخ دولتی به دست تولیدکنندگان نرسیده که طی هفت‌ماهه امسال درحالی ۱.۲ میلیون تن کنجاله سویا...

وزیر خارجه احتمالی بایدن چه دیدگاهی درباره ایران دارد؟

 وزیر خارجه احتمالی بایدن چه دیدگاهی درباره ایران دارد؟
2020-11-24T10:23:14+03:30
هرچند بلینکن ادبیات مودبانه‌تر و دیپلماتیک‌تری نسبت به دونالد ترامپ و مایک پمپئو در سیاست خارجی دارد اما آنچه او بیان داشته، دقیقا همان مطالبات ترامپ از ایر...

واکاوی‌ قد‌قد‌ مدیریت‌!

 واکاوی‌ قد‌قد‌ مدیریت‌!
2020-11-24T10:23:14+03:30
قیمت هر کیلو مرغ در بازار به بیش از ۳۰ هزار تومان رسیده است. بررسی‌ها نشان می‌دهد اصلی‌ترین دلیل این جهش قیمت، عدم مدیریت در توزیع نهاده‌های دامی و بدسلیقگی...

کمبود ویتامین D خطر ابتلا به کرونا را افزایش می‌دهد

 کمبود ویتامین D خطر ابتلا به کرونا را افزایش می‌دهد
2020-11-24T09:56:39+03:30
یک متخصص تغذیه و رژیم درمانی گفت: مطابق یافته‌های جدید افرادی که به میزان کافی ویتامین D در بدنشان نداشته باشند، بیشتر به کرونا مبتلا خواهند شد.

کرونا همچنان مسافر اتوبوس های بین شهری!/اختلال در سامانه "دولت الکترونیک"

 کرونا همچنان مسافر اتوبوس های بین شهری!/اختلال در سامانه "دولت الکترونیک"
2020-11-23T12:56:42+03:30
با توجه به اینکه بسیاری از مسافران اتوبوس های بین شهری در بین راه سوار می شوند راهداری رانندگان را ملزم به استعلام کد ملی مسافر کرده است.

پیشگیری از کرونا با استفاده از ۲ ماسک بیشتر است؟

 پیشگیری از کرونا با استفاده از ۲ ماسک بیشتر است؟
2020-11-23T12:56:42+03:30
یک متخصص بیماری های عفونی گفت: در شرایط فعلی نیازی به استفاده از دو ماسک برای پیشگیری از کرونا نیست.

کدام سرکرده داعش برای عملیات به ایران آمد؟

 کدام سرکرده داعش برای عملیات به ایران آمد؟
2020-11-23T09:49:59+03:30
در قسمت ۱۹ سریال «خانه امن» پخش شد و در این قسمت، نیروهای اطلاعاتی به دنبال یکی از چهره های اصلی داعش که در سریال «ابوعامر» معرفی می شود...

صفحه نخست روزنامه‌های دوشنبه ۳ آذر ماه

 صفحه نخست روزنامه‌های دوشنبه ۳ آذر ماه
2020-11-23T09:23:18+03:30
تصاویر منتخب صفحات نخست روزنامه‌های دوشنبه ۳ آذر ماه منتشر می‌شود.

ارتباط مشکوک خبرگزاری انگلیسی و بازرسان آژانس انرژی اتمی/ سکوت صالحی و سازمان انرژی اتمی درباره یک گزارش!

 ارتباط مشکوک خبرگزاری انگلیسی و بازرسان آژانس انرژی اتمی/ سکوت صالحی و سازمان انرژی اتمی درباره یک گزارش!
2020-11-22T11:56:54+03:30
چرا باید یک خبرگزاری خارجی، گزارش بازرسان آژانس درباره تاسیسات ایران را قبل از انتشار رسمی در اختیار گرفته و آن را منتشر کند؟!

مدیریت کرونا در کشور در اختیار و زیر نظر ملک‌زاده بود/ داروی سووداک را ملک‌زاده بدون مطالعات حیوانی وارد سیکل دارویی کشور کرد/ اینها هر کاری خواستند با مردم انجام دادند

 مدیریت کرونا در کشور در اختیار و زیر نظر ملک‌زاده بود/ داروی سووداک را ملک‌زاده بدون مطالعات حیوانی وارد سیکل دارویی کشور کرد/ اینها هر کاری خواستند با مردم انجام دادند
2020-11-22T10:23:24+03:30
هاشمیان گفت: من نمی‌دانم چرا دکتر ملک‌زاده طلبکارانه صحبت می‌کنند؟ پروژه کرونای کشور، کلیه مسائل پژوهشی و کلیه نظراتی که درباره دارو است، زیر دست ایشان بود....

همه آنچه درباره تعطیلات کرونایی باید بدانید

 همه آنچه درباره تعطیلات کرونایی باید بدانید
2020-11-21T11:04:10+03:30
از امروز محدودیت‌های شدید کرونایی در شهر‌های زرد، نارنجی و قرمز آغاز شده است تا شاهد شکست زنجیره انتقال بیماری باشیم.

۶۳ درصد بیکارشده‌ها در دوران کرونا سرپرست خانوارند

 ۶۳ درصد بیکارشده‌ها در دوران کرونا سرپرست خانوارند
2020-11-21T10:50:50+03:30
براساس نظرسنجی موسسه عالی پژوهش تامین اجتماعی از افراد متقاضی بیمه بیکاری، ۲۱ درصد از متقاضایان بیمه بیکاری «مجرد» و ۷۸ درصد «متأهل» هست...

با اغنیا مروت، با فقرا شقاوت

 با اغنیا مروت، با فقرا شقاوت
2020-11-21T10:37:42+03:30
زن ۳۵ ساله که حالا چیزی برای از دست دادن و سرپناهی بالای سرش ندارد، دست به خودسوزی می‌زند و دوباره به همان سیکل تکراری که سر ماجرای غیزانیه، روستای ابوالفضل...

ایلان ماسک یک شبه ۱۵ میلیارد دلار ثروتمندتر شد

 ایلان ماسک یک شبه ۱۵ میلیارد دلار ثروتمندتر شد
2020-11-18T12:13:00+03:30
مدیرعامل تسلا به پنجمین فرد ثروتمند جهان تبدیل شد.

محدودیت سفرها از شنبه/همه مسافران باید تست کرونا بدهند؟

 محدودیت سفرها از شنبه/همه مسافران باید تست کرونا بدهند؟
2020-11-18T10:39:38+03:30
در حالی که وزارت بهداشت دستور داده ۲۸ آبان ماه از ورود بیماران کرونایی به شهرهای دیگر جلوگیری شود اما زیرساخت ها آماده نیست‌.

کارت سوخت چگونه صادرات بنزین را زمینگیر کرد؟

 کارت سوخت چگونه صادرات بنزین را زمینگیر کرد؟
2020-11-17T12:59:37+03:30
اگر سهمیه‌بندی بنزین و کارت سوخت حذف نمی‌شد و از طرفی سیاست‌های مدیریت مصرف سوخت نیز فراموش نمی‌شد، ایران سال‌ها قبل صادرکننده بنزین می‌شد.

کدام عملیات دفاع مقدس به جنگ تَن‌ها با تانک‌ها معروف شد؟

 کدام عملیات دفاع مقدس به جنگ تَن‌ها با تانک‌ها معروف شد؟
2020-11-17T09:26:25+03:30
عملیات شکست حصر سوسنگرد یکی از عملیات‌های غرورآفرین دوران جنگ تحمیلی است.

۵ نشانه هشداردهنده که خون بدن شما اکسیژن کافی ندارد

 ۵ نشانه هشداردهنده که خون بدن شما اکسیژن کافی ندارد
2020-11-17T09:26:25+03:30
بدن برای زنده ماندن به اکسیژن نیاز دارد و این وظیفه خون است که اکسیژن را به تمام اندام‌های حیاتی بدن، سلول‌ها و بافت‌ها منتقل کند.

زین‌الدین پایه‌گذار رویکرد‌های نوین در تاکتیک‌های عملیاتی بود

 زین‌الدین پایه‌گذار رویکرد‌های نوین در تاکتیک‌های عملیاتی بود
2020-11-16T11:33:14+03:30
واقعیت این است که ابعاد مختلف شخصیتی شهید زین‌الدین بررسی نشده است. ایشان با آن سن و سال کم و به نوعی با تجربه‌ای که هنوز حاصل نشده بود، عالی عمل می‌کرد. بر...

انتقادهای فراوان از سریال شبکه سه/ بی‌نمک‌بازی روی حوصله مخاطب!

 انتقادهای فراوان از سریال شبکه سه/ بی‌نمک‌بازی روی حوصله مخاطب!
2020-11-16T10:53:02+03:30
ساخت آثار کمدی در رسانه ملی همیشه از اولویت‌ها بوده است، اغلب این آثار از بعد انقلاب اسلامی در دهه‌های مختلف اهمیت قابل توجهی داشته است.

پوشش فساد در فوتبال با مهر محرمانه!

 پوشش فساد در فوتبال با مهر محرمانه!
2020-11-15T13:46:20+03:30
در حالی قرارداد بازیکنان فوتبال در ایران به بهانه محرمانه بودن منتشر نمی‌شود که این مسئله پوششی برای گسترش فساد و دست‌درازی بیشتر فوتبالی‌ها به بیت‌المال شد...

برق سعودی جایگزین برق ایرانی!

 برق سعودی جایگزین برق ایرانی!
2020-11-15T13:34:06+03:30
بیش از هفت سال از بلاتکلیفی میدان گازی فروز بی می‌گذرد؛ میدانی که قرار بود توسط مپنا توسعه یابد و گازش تبدیل به برق شده و به عراق صادر شود.

۸۵ درصد منابع بودجه دولت در نیمه ۹۹ محقق شد

 ۸۵ درصد منابع بودجه دولت در نیمه ۹۹ محقق شد
2020-11-15T13:06:31+03:30
آذرماه فصل ارسال لایحه بودجه سالانه کشور به مجلس است و حالا در شرایط ویژه اقتصادی اصلاح ساختار بودجه که سال‌هاست رهبر انقلاب و کارشناسان اقتصادی از دولت و م...

ان‌شاء‌الله از شنبه

 ان‌شاء‌الله از شنبه
2020-11-15T12:52:59+03:30
بگذارید این‌بار هم با خبر تلخ تعداد مبتلایان و جان‌باختگان بر اثر ویروس کرونا شروع کنم. اعدادی که مدت‌هاست حداقل برای خیلی از ما و احتمالا مسئولان فراتر از ...

ماجرای فروش نوزاد در فضای مجازی چیست؟/ گسترش تجارت سیاه در اینستاگرام

 ماجرای فروش نوزاد در فضای مجازی چیست؟/ گسترش تجارت سیاه در اینستاگرام
2020-11-15T11:06:29+03:30
امروزه بسیاری از زوج‌هایی که فرزنددار نمی‌شوند ناخواسته سروکارشان به دلال‌های فروش نوزاد می‌افتد.