میرنیوز

اقدامات منتخبان تهران قبل از ورود به مجلس

 اقدامات منتخبان تهران قبل از ورود به مجلس 2020-04-18T09:38:32+04:30

به گزارش گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم، بااعلام نتایج انتخابات مجلس یازدهم و پیروزی کامل فهرست وحدت اصولگرایان در تهران و موفقیت نیروهای انقلاب در اکثر حوزه‌های انتخابیه، یکی از مسائلی که از سوی برخی از سیاسیون به ویژه جناح رقیب گاه و بیگاه زمزمه می‌شد، آن بود که همراهی و وحدت نیروهای انقلاب صرفاً مربوط به زمان انتخابات و برای پیروزی در این عرصه بوده و آنان به محض اینکه جواز حضور خود در بهارستان را بگیرند، مسیرشان را از هم جدا می‌کنند.

با نگاهی گذرا به این گزارش، می‌توان به خوبی دریافت که علی رغم اینکه اصلاح‌طلبان مدام بر طبل تفرقه و تشتت در میان اصولگرایان می‌کوبند، اما نیروهای انقلابی از هم اکنون و پیش از آغاز رسمی مجلس یازدهم، همدلی و وحدت مثال زدنی خود را برای حل مشکلات ملت به اثبات رسانده‌اند و در مقابل، نمایندگان فعلی تهران در مجلس دهم با تعطیلی مجلس به جای «خدمت» به مردم راه «خانه» را در بحران کرونا و مشکلات اقتصادی روزهای اخیر پیش گرفته اند.

در این گزارش سعی کردیم با گفتگوهای جداگانه با منتخبان تهران و یا بررسی اخبار مربوط به آنان عملکردشان را مورد بررسی قرار دهیم تا ببینیم که آن‌ها در این روزها مشغول چه کارهایی هستند.

محمدباقر قالیباف

منتخب اول مردم تهران در روزهایی که کشور در مقابله با بیماری کروناست، فعالیت‌های گسترده‌ای به ویژه در این حیطه انجام داده است. وی در وهله اول بر ضرورت بهره‌گیری از ظرفیت گروه‌های جهادی برای شکست کرونا تاکید کرد و در همین راستا قرارگاه جهادی امام رضا (ع) متعهد شد که اقلام بهداشتی مورد نیاز را جهت توزیع در مناطق کم برخوردار تولید کند که این وعده محقق و طبق گفته قالیباف حدود 700 هزار ماسک تولید و دو میلیون و هشتصد هزار لیتر ماده ضدعفونی کننده توزیع شد.

علاوه بر این، قالیباف از طریق فضای مجازی راهکارهایی را به مسئولان ذیربط برای مقابله جدی با این بیماری ارئه کرد و گفت: کرونا با تعلل کنترل نمی‌شود و فقط یک راه یعنی قرنطینه شدید و اعمال محدودیت‌های سراسری و موقت در این زمینه کارساز است.

قالیباف در این ایام بر ضرورت حمایت از کسانی که کسب و کارشان به دلیل شیوع کرونا لطمه دیده است، تاکید کرد و گفت: مدارا در دریافت عوارض، مالیات و حق بیمه از صاحبان کسب‌وکارهای خرد، دست‌فروش‌ها و کارگران روزمزد تا اردیبهشت نه تنها آثار مثبت اقتصادی دارد، بلکه در کنترل کرونا مؤثر واقع خواهد شد.

در همین راستا وی پیشنهاد کرد که دولت، شرکت‌های وابسته به آن و نهادهای حاکمیتی تا دو ماه آینده نیازهای مصرفی عمده خود را از بازار خرده‌فروشی که بر اثر اپیدمی کرونا آسیب‌های جدی دیده‌اند، تأمین کنند.

سید مصطفی میرسلیم

یکی از دغدغه‌های میرسلیم در این روزها آن است که راهکارهای جدی برای تحقق شعار سال در نظر گرفته شود و وی در این زمینه گفت: مجلس برای تنقیح قوانین و رفع کمبودهای قانونی در مورد کارآفرینی و تسهیل کسب و کار باید به صورت جدی و بدون فوت وقت وارد عمل شود تا بتوان بر تحقق شعار سال یعنی «جهش تولید» امید بست.

از سوی دیگر، میرسلیم برای کنترل انتشار ویروس کرونا در کشور تاکنون توصیه‌های زیادی به مسئولان ذیربط و گفته است: قرنطینه فوری شهرهای اصلی منشأ ابتلاء به کرونا و انتشار آن در کشور، با همکاری ستاد مشترکی زیر نظر رئیس‌جمهور و با حضور بهداری سپاه و ارتش، بسیج و هلال احمر عملیاتی شود. همچنین این منتخب مردم تهران از دولت درخواست کرد که با احتکارکنندگان لوازم بهداشتی برخورد قاطع کرده و سریعاً آنان را تسلیم قانون کند.

البته وی در این روزهای کرونایی از وضعیت اقشار کم درآمد جامعه هم غافل نشد و تاکید کرد: کرونا گریبان بسیاری از صاحبان مشاغل را گرفته و خطر ورشکستگی و بیکاری تهدیدشان می‌کند و دولت نباید فراموششان کند.

الیاس نادران

نادران به عنوان یک چهره اقتصادی مجلس، فعالیت‌های زیادی در این حوزه انجام داد. از جمله اینکه همراه با تیم اقتصادی فهرست تهران در نامه‌ای به رئیس‌جمهور با فرض وسعت آثار معیشتی و تداوم کرونا تا ابتدای تابستان 99 و با علم به تنگناهای بودجه‌ای کشور، پیشنهادات اقتصادی لازم را ارائه کرد.

علاوه بر این، وی به همراه جمعی دیگر از منتخبان مجلس جلساتی را با مسئولان وزارت اقتصاد و نفت، بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه با هدف همسان‌سازی اطلاعات راهبردی حوزه اقتصاد، اعلام آمادگی ظرفیت کارشناسی مجلس برای برداشتن موانع تولید و واکاوی ظرفیت‌های بسیار زیاد داخلی برای تحقق جهش تولید برگزار کرد.

نادران به همراه منتخبان ملت جلساتی را با مدیران دولتی و کارشناسان مرکز پژوهش‌های مجلس برگزار کرد تا در خصوص اولویت‌های مجلس یازدهم قدم‌های اولیه برداشته شود به این منظور که دولت خود را برای تغییر ریل اقتصادی آماده کند.

مجتبی توانگر

مجتبی توانگر با هماهنگی با قرارگاه جهادی امام رضا (ع) و با جمعی دیگر از منتخبان تهران، از محله امامزاده یحیی بازدید به عمل آورد. بازدید از آجرپزخانه‌های اطراف تهران و مدرسه کودکان کار از دیگر اقداماتی بود که از سوی توانگر و همراهانش انجام شد و در این بازدیدها اقلام بهداشتی مورد نیاز برای مقابله با ویروس کرونا مانند مواد ضدعفونی کننده و ماسک بین اقشار ضعیف توزیع شد.

وی در سیزدهمین روز فروردین، با جمعی از مسئولان معاونت اقتصادی مرکز پژوهش‌های مجلس تشکیل جلسه داد که در آن جلسه بحث‌هایی درحوزه‌هایی چون تولیدملی، بیکاری و بهره‌وری مطرح شد.

سید محمود نبویان

حجت‌الاسلام نبویان در ایام نوروز تمرکز اصلی خود را روی مطالعه درباره راهکارهای حل مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم و همچنین اصلاح نظام بانکداری گذاشت تا در مجلس آینده پیگیری شود. همچنین وی در جلساتی با موضوع اصلاح نظام بانکداری و پیش‌بینی راهکارهای لازم برای تحقق شعار سال حضور یافت و پیشنهادات خود را جهت اجرا، ارائه کرد.

این منتخب مردم تهران، وضعیت شیوع کرونا در بسیاری از استان‌ها به ویژه تهران، قم و مازندارن را از طریق مسئولان ذیربط از جمله نمایندگان وزیر بهداشت و درمان پیگیری کرد.

عبدالحسین روح‌الامینی

روح‌الامینی یکی از کسانی است که با توجه تخصصش و سابقه ریاست بر انستیتو پاستور از همان روزهای ابتدایی شیوع کرونا در کشورمان، مسئله اول خود را تلاش برای مقابله با کرونا قرار داد. مهمترین اقدام وی در روزهای کرونایی کمک به اطاق‌های فکر و شرکت در جلسات مختلف مقابله با کرونا در تهران است تا از طریق این ستاد بتواند به مردم تهران خدمت کند.

وی از همان روزهای ابتدایی اعلام ورود کرونا به ایران، مجموعه کاملی از نظرات اپیدمی‌لوژیست‌ها و کارشناسان مطرح کشور را جمع‌بندی کرد و به اطلاع بسیاری از مسئولان عالیرتبه نظام رساند تا جدیت و حساسیت‌ها و اهتمام لازم به موضوع شیوع کرونا در نظر گرفته شود.

همچنین وی برای در جریان قرار گرفتن و قدردانی از نیروهای خط مقدم جبهه مدافعان سلامت در تشخیص و اپیدمیولوژی ویروس کرونا، با کارکنان انستیتو پاستور ایران دیدار و گفتگو کرد. روح الامینی به همراه یکی دیگر از منتخبان مردم تهران، از قرنطینه بیمارستان مسیح دانشوری بازدید و با مدیران و اطبا آن مرکز گفتگو کرد و پیگیری‌هایی در این زمینه داشت.

از دیگر اقدامات این منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم تشویق و همفکری با مجمع خیرین کشور و نیروهای مسلح است. روح الامینی می‌گوید تلاش کردم موضوع گیری های به موقع داشته باشم و از طریق اطلاع رسانی بین دستگاه‌های مختلف قوای کشور هم افزایی ایجاد کنم.

زهره الهیان

الهیان به همراه برخی از منتخبان یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، در این مدت برنامه‌ریزی‌های لازم را برای شروع یک مجلس قوی و تعیین اولویت‌های اساسی کشور انجام داد. وی از قرنطینه بیمارستان مسیح دانشوری و همچنین کارگاه‌های تولید ماسک و اقلام بهداشتی بازدید به عمل آورد و با گروه‌های جهادی، نیروهای بسیج و خیرین که برای مقابله با کرونا اقداماتی را در دستور کار دارند، ملاقات کرد.

یکی از دغدغه‌هایی که این روزها از سوی این منتخب مردم تهران مطرح می‌شود، آن است که باید از گروه‌های جهادی حمایت‌های ویژه شود تا با استفاده از این ظرفیت بتوانیم مشکلات کشور از جمله ویروس کرونا را حل و فصل کنیم.

محسن پیرهادی

پیرهادی در این ایام به همراه جمعی از منتخبان مجلس یازدهم جلساتی با گروه‌های جهادی برگزار و با خانواده‌های آسیب‌دیده و کمتر برخوردار دیدار کرد و در فضای مجازی نوشت: در بین کسانی که در خانه مانده‌اند حتماً افرادی وجود دارند که جایشان در خط مقدم، خالی است. زمان جنگ است و خانه‌نشینی توانمندان در رزم، صحیح نیست و کسانی که گمان می‌کنند کاری از دستشان برمی‌آید، برای پس زدن دشمن، باید با رعایت اصول ایمنی و بهداشتی به میدان بیایند.

فارغ از بحث کرونا، پیرهادی و چند تن دیگر از منتخبان تهران در مجلس یازدهم، در ایام نوروز جلسات تخصصی داشتند و در حوزه مسائل اقتصادی و گشایش در این زمینه بحث و تبادل نظر کردند و در نهایت هم کارگروه اقتصادی مجمع نمایندگان تهران در مجلس یازدهم تشکیل شد تا طرح‌ها و برنامه‌های منتخبان تهران در حوزه اقتصاد را چکش‌کاری کنند.

سیدنظام الدین موسوی

موسوی درباره موضوع مقابله با کرونا نکات و راهکارهای لازم را در فضای مجازی و رسانه‌ای مطرح و به مسئولان اجرایی تذکراتی داد. علاوه بر این، وی با جمعی از جوانان و نوجوانانی که در شرایط کرونا، خودجوش بسته‌های بهداشتی تهیه می‌کنند و به نیازمندان می‌دهند، دیدار و از زحمات آنان تشکر کرد.

این منتخب مردم تهران، از آنجایی که به دلیل شیوع ویروس کرونا امکان ارتباط رو در رو با مردم کمتر شده است، از طریق فضای مجازی ارتباط گسترده‌ای را با آنان برقرار کرده تا با استماع مشکلات مردم، حل این موارد را در مجلس آتی پیگیر کند.

با توجه به اینکه مقام معظم رهبری سال 99 را سال «جهش تولید» نام‌گذاری کردند، موسوی مطالعات ویژه‌ای را در حوزه تولید آغاز و با صاحب‌نظران اقتصادی در این زمینه و همچنین راهکارهای تحول در نظام بانکی، مالیاتی و گمرکی تبادل اطلاعات کرده است و همچنین در حال بررسی گزارش تفریغ بودجه سالیان گذشته و سرفصل‌های بودجه 99 است تا در مجلس یازدهم اصلاح شود.

اقبال شاکری

شاکری از طریق پایگاه‌های بسیج برخی از مناطق تهران با خانوارهایی که به علت شیوع کرونا از لحاظ اقتصادی دچار آسیب شده‌اند، دیدار و از طریق کمک‌های مردمی حمایت‌هایی از آنان کرد. وی به همراه خانواده‌اش در خانه به تهیه ماسک پارچه‌ای و بسته‌بندی مواد ضدعفونی پرداخت و بخشی از این محصولات را از طریق یک خیریه به دست گروه‌های آسیب‌پذیر رساند.

از آنجایی که قیمت لباس‌های پزشکی و مورد نیاز پرستاران در ابتدای شیوع کرونا بسیار بالا بود، شاکری به اتفاق جمعی از همکاران خود این موضوع را پیگیری و با تولیدکنندگان پارچه و همچنین خیاط‌های این لباس‌ها دیدار کرد که نتیجه این پیگیری‌ها منجر شد که این محصولات با یک سوم قیمت قبلی در اختیار کادر پزشکی قرار گیرد.

همچنین این منتخب مردم تهران با کمک برخی از مؤسسات خیریه تحت عنوان مؤسسه‌های خیریه نذر اشتغال، به اقشار یارانه بگیر و به ویژه کسانی که کسب و کارشان در این ایام لطمه خورده است، کمک‌های مالی ارائه داد تا این افراد بتوانند همچنان مشاغل خود را ادامه دهند.

ابوالفضل عمویی

عمویی به همراه جمعی دیگر از منتخبان مجلس یازدهم جلساتی را به صورت مجازی برگزار کرد و موضوعات مختلفی از جمله راهکارهای مقابله با کرونا را مورد بحث و تحلیل قرار داد. بازدید از مدرسه «صبح رویش» ویژه بچه‌های کار در دروازه غار و کوره‌های آجرپزی حاشیه تهران هم از اقداماتی بود که انجام داد و در این بازدیدها اقلام بهداشتی مورد نیاز برای مقابله به کرونا به این دسته از مردم که جز اقشار کم درآمد جامعه هستند، داده شد.

بازدید از شرکت‌های دانش‌بنیان که در این روزها در حال تولید مواد ضدعفونی کننده و اقلام بهداشتی مورد نیاز برای مقابله با کرونا هستند، از دیگر اقداماتی بود که در این مدت از سوی این منتخب مردم تهران انجام شد.

عمویی در این ایام نسبت به مسائل کلان اقتصادی کشور هم غافل نبود و درباره ضرورت اصلاح لایحه بودجه 99 و نظام بانکی کشور با کارشناسان ذیربط جلساتی را برگزار کرد تا ماحصل این جلسات را در مجلس یازدهم پیگیری کند.

مالک شریعتی

شریعتی در این ایام به همراه منتخبان مجلس جلساتی را با مسئولان وزارت اقتصاد، نفت، بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه داشت که در این جلسات بر ضرورت افزایش راندمان نیروگاه‌ها و توسعه پایین دستی پتروشیمی تاکید شد.

علاوه بر این، وی با برخی از منتخبین تهران از دو مجموعه فناور درحوزه کاتالیست و بیوتکنولوژی در گرمدره بازدید کرد و در این بازدیدها بر این نکته تاکید کرد که با تولید داخل می‌توان زنجیره محصولات پایین دستی پتروشیمی را کاملاً پشتیبانی کرد. همچنین آنان از شرکت تولیدکننده محصولات بیوتکنولوژی و داروی خاص بازدید به عمل آوردند.

وی با سورنا ستاری در معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور و با عبدالناصر همتی در بانک مرکزی دیدار و تاکید کرد که اگر اقتصاد دانش بنیان حمایت و هدایت شود تا در خدمت تولید داخل نیازهای اساسی کشور قرار گیرد، یکی از مهمترین مصادیق جهش تولید رقم خواهد خورد.

روح الله ایزدخواه

ایزدخواه با برخی از گروه‌های فعال مردمی و جهادی که برای مقابله با کرونا اقدامات قابل توجهی انجام داده‌اند، دیدار و گفتکو کرد. دغدغه اصلی این منتخب مردم تهران آن است که به مشاغل غیررسمی و روزمزد که به دلیل شیوع ویروس کرونا ضربه خورده‌اند، رسیدگی شود که در این باره با چند نهاد و دستگاه ذیربط در تعامل و گفتگو است تا هر چه سریع‌تر راهکاری برای حل مشکلات این افراد اندیشیده شود.

علاوه بر این تحقق شعار سال یکی از اولویت‌های کاری این منتخب مردم تهران در این روزهاست و وی با بیش از 10 اندیشکده مختلف جلسات تحلیلی در این باره برگزار کرده است. این منتخب مردم تهران موضوع جهش تولید را هم با صاحب‌نظران مورد بحث و بررسی قرار داده و در حال تهیه طرحی است تا مجلس از لحاظ قانون‌گذاری و نظارتی اقداماتی را برای تحقق شعار سال انجام دهد.

پیگیری موضوع شفافیت آرای نمایندگان مجلس هم از دغدغه‌های اصلی ایزدخواه است و پیش‌نویس طرحی را در این زمینه با جمعی از منتخبان مجلس یازدهم تهیه کرده است تا این موضوع در مجلس یازدهم تصویب شود.

سید رضا تقوی

حجت‌الاسلام تقوی، راهکارهای لازم برای بهبود وضعیت معیشتی و اقتصادی مردم را مورد ارزیابی قرار داده و راهکارهای عملیاتی کردن رفع بیکاری و تحقق جهش تولید هم از دیگر اولویت‌هایی است که درباره آن مطالعات و بررسی‌های لازم را داشته است. وی در حال تهیه پیشنهادی برای طرح در مجلس یازدهم است تا نظام بانکی و مالیاتی کشور اصلاح و مشکلات این عرصه هر چه سریع‌تر مرتفع شود.

سید احسان خاندوزی

خاندوزی به همراه چند نفر دیگر از منتخبان اقتصادی مردم تهران در مجلس یازدهم، 14 پیشنهاد اقتصادی مشخص برای ترمیم اثر اقتصادی شیوع کرونا بر زندگی مردم به رئیس‌جمهور ارائه کرد و همچنین در جلسه‌ای با جمعی از مدیران پژوهشکده‌های برتر کشور، درباره راهکارهای برون رفت از مشکلات اقتصادی بحث و تبادل نظر کرد.

وی به اتفاق جمعی از نمایندگان مجلس آینده، از شرکت خوارزمی که خط تولیدش را برای محصول ضدعفونی کننده مجانی تغییر داده، بازدید کرد و همچنین توانمندی‌ها و گرفتاری‌های یک شرکت تولید داروهای بیوتکنولوژیک و یک شرکت تولید کاتالیست و محلول ضدعفونی کننده را از نزدیک مورد ارزیابی قرار داد.

این منتخب مردم تهران، در راستای کنترل اثر کرونا بر کاهش رونق بازار و با هدف کمک به فعالان اقتصادی از بانک مرکزی درخواست کرد که اجرای آئین‌نامه حذف سود مرکب بانکی را که با تأخیر انجام شد، تا بهار 99 تمدید کند.

در واپسین روزهای اسفند ماه، خاندوزی با جمعی دیگر از منتخبان تهران با چند خانواده‌ها که در نقاط بسیار محروم تهران و با شرایط سختی زندگی می‌کنند، دیدار و تاکید کرد که مجلس آینده صدای مردم ضعیف و کم درآمد جامعه خواهد بود.

عزت‌الله اکبری تالارپشتی

اکبری با برخی از مسئولان وزارت بهداشت و درمان و همچنین ستاد مقابله با کرونا به طور مرتب در ارتباط است و پیام‌های مردم و همچنین پیشنهادات لازم برای مقابله با کرونا را به آنان ارائه می‌کند. همچنین وی از طریق فضای مجازی جلساتی را برای بررسی راهکارهای برون رفت از کرونا و حل مشکلات اقتصادی مردم برگزار کرده است.

مجتبی رضاخواه

رضاخواه در راستای تحقق شعار سال پیشنهاد کرد که جهش تولید مستلزم اصلاح قانون کار، بیمه و مالیات است و باید در این راستا اقدام عملی انجام شود. این منتخب مردم تهران در فضای رسانه‌ای و در جلساتی که در این ایام برگزاری شد، بیان کرد که دستفروشان، کارگران روزمزد و به طور کلی افرادی که استخدام نیستند، در معرض بیشترین آسیب از ناحیه کرونا هستند و دولت باید راهکارهای حمایتی از اینگونه افراد ارائه کند.

وی و بیش از 40 نفر از منتخبین جوان مجلس یازدهم، اخیراً اولین نشست جوانان منتخب مجلس یازدهم را تشکیل دادند و در این جلسه تاکید کردند که مجلس باید موتور محرک جهت اجرای بیانیه گام دوم انقلاب باشد.

رضاخواه به همراه جمعی دیگر از منتخبان تهران به صورت مکرر جلساتی را برای تهیه برنامه‌های اقتصادی مجلس یازدهم تشکیل داده‌اند و به گفته وی یک گروه 70 نفره به اعضای اقتصادی لیست تهران در این زمینه مشورت می‌دهند.

علی خضریان

خضریان با برخی از منتخبان مجلس یازدهم جلساتی را به صورت مجازی برای بحث و تبادل نظر درباره موضوعات مهم کشور برگزار می‌کند و طبق گفته وی، گاهی اوقات از اساتید و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و صاحب‌نظران دعوت می‌شود تا در این جلسات حضور یابند و نظرات خود را درباره حل مسائل کلان کشور ارائه دهند تا در مجلس آینده پیگیری شود. بازدید از مناطق مختلف تهران و حضور در جمع گروه‌های جهادی و مردمی که برای مقابله با کرونا اقدامات ویژه‌ای انجام می‌دهند، از دیگر اقداماتی است که این منتخب مردم تهران در دستور کار خود قرار می‌دهد.

زهره سادات لاجوردی

لاجوردی علی رغم اینکه درگیر بیماری کروناست و در قرنطینه به سر می‌برد، به همراه جمعی دیگر از منتخبان مجلس یازدهم جلسات متعددی را از طریق فضای مجازی برگزار کرده است که در این جلسات درباره موضوعات مهمی از قبیل ضرورت رفع ایرادات بودجه 99، بررسی وضعیت معیشتی و اقتصادی مردم، تعیین راه‌های عملیاتی کردن شعار سال یعنی جهش تولید، پیش‌بینی راهکارهای مقابله با کرونا و در نظر گرفتن تمهیدات لازم برای دوران پساکرونا مباحثی مطرح شده است و قرار است در مجلس یازدهم پیگیری شود.

علی یزدی‌خواه

یزدی‌خواه با جمعی از گروه‌های جهادی که در این مدت اقدامات زیادی را برای مقابله با کرونا انجام می‌دهند، دیدار و همچنین از چند بیمارستان که بیماران کرونایی را پذیرش می‌کنند، بازدید کرد. این منتخب مردم تهران با پیگیری‌هایی که انجام داد، باعث شد که جمعی از کشاورزان با استفاده از تراکتور و سمپاش‌های خود، ایستگاه‌های اتوبوس و مترو و برخی از معابر تهران را ضدعفونی و گندزدایی کنند.

سید محسن دهنوی

دهنوی در وانفسای اپیدمی کرونا با جمعی از جهادگران، از روستای کوره فرنگی حاشیه تهران بازدید و اقلام بهداشتی مورد نیاز برای مقابله با کرونا را میان آنان توزیع کرد. علاوه بر این وی به همراه گروه جهادی گفتمان، با حضور در یکی از روستاهای محروم اطراف تهران، بسته‌های ضدعفونی کننده و بهداشتی را میان مردم توزیع کردند.

وی به همراه جوانان خیریه حنیفا، اقلام بهداشتی و لوازم‌التحریر را در اختیار کودکان کوره‌پزخانه‌های محمودآباد قرار داد و تاکید کرد که حمایت از این استعدادها و سرمایه‌ها باید اولویت نمایندگان باشد.

احمد نادری

نادری نیز با وجود اینکه خود و خانواده‌اش درگیر بیماری کرونا بودند، اما از طریق فضای مجازی با دیگر منتخبان مجلس یازدهم پیرامون برنامه‌های اصلی مجلس آینده به طور مرتب تشکیل جلسه می‌دهند. در این جلسات درباره راهکارهای مقابله با کرونا پیشنهاداتی طرح و به اشتراک گذاشته شد تا وزارت بهداشت و درمان و ستاد ملی مقابله با کرونا ترتیب اثر دهند و یکی از مباحثی که از سوی نادری مطرح شد، آن بود که دولت برنامه‌ریزی مؤثری برای حمایت از فقرا و اقشاری که به جهت کرونا آسیب شده‌اند، انجام دهد.

فاطمه قاسم‌پور

قاسم پور به همراه جمعی دیگر از منتخبان جوان تهران در این مدت بازدیدهایی را از حوزه انتخابیه در دستور کار قرار داد تا بیش از پیش با مشکلات و دغدغه‌های مردم تهران آشنا شود و برنامه‌ریزی‌های لازم را برای رفع مشکلات آنان در مجلس آتی ترتیب اثر دهد.

همچنین از آنجایی که تخصص قاسم‌پور، مسائل مربوط به حوزه زنان، خانواده و جمعیت است، وی در این ایام جلساتی را با نخبگان این عرصه برگزار کرد تا این مسائل را از جنبه قانون‌گذاری و نظارت در مجلس یازدهم پیگیری کند. وی جلساتی را هم با دیگر منتخبات تهران درباره مسائل کلان اقتصادی و به ویژه جهش تولید و ضرورت اصلاح نظام بانکی و مالیاتی برگزار و راهکارهایی در این زمینه ارائه داد.

مباحث مطروحه کاملاً گویای آن است که منتخبان مردم تهران در مجلس یازدهم علی رغم اینکه هنوز به صورت رسمی مسئولیت نمایندگی ندارند، اما از حل مشکلات مردمی که آنان را برای خانه ملت برگزیدند، دریغ نمی‌کنند و با این شرایط می‌توان امیدوار بود که گره‌های زندگی ملت در مجلس یازدهم که شاکله اصلی آن را نیروهای اصولگرا تشکیل می‌دهند، باز شود.

منبع : مهر

انتهای پیام/

بازگشت به صفحه رسانه‌‌ها

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار رسانه

موج لاکچری بازی به سبد خرید میوه رسید/ واردات سالانه ۷۰۰ میلیون دلاری میوه‌های گرمسیری

 موج لاکچری بازی به سبد خرید میوه رسید/ واردات سالانه ۷۰۰ میلیون دلاری میوه‌های گرمسیری
2020-12-01T14:23:18+03:30
در بعضی میوه‌فروشی ها، گاهی محصولاتی ناآشنا با قیمت‌های بسیار بالایی دیده می‌شود که نه‌تنها کسی به قیمت آنها اعتراضی ندارد بلکه استقبال بسیار خوبی هم از آنه...

یک منتقد: حیفِ سیامک انصاری/ هر شبکه‌ای که می‌زنیم او را می‌بینیم

 یک منتقد: حیفِ سیامک انصاری/ هر شبکه‌ای که می‌زنیم او را می‌بینیم
2020-12-01T13:43:16+03:30
محمدتقی فهیم با انتقاد صریح از سریال «صفر بیست و یک» معتقد است، ساخته مشترک جواد رضویان و سیامک انصاری نتوانست انتظارها را آنطور که باید و شاید بر...

آشفتگی در ریاض پس از آزادی پایگاه نظامی «ماس» / فرار سعودی‌ها از شکست با خروج تسلیحات سنگین نظامی از شهر مارب

 آشفتگی در ریاض پس از آزادی پایگاه نظامی «ماس» / فرار سعودی‌ها از شکست با خروج تسلیحات سنگین نظامی از شهر مارب
2020-11-30T14:16:39+03:30
سعودی ها در مرکز یمن روزهای بسیار سختی را پشت سر می گذارند و با ازدست دادن پایگاه ماس روحیه خود را نیز باخته‌اند و حالا با فرار از شهر مارب تلاش می کنند از ...

معرفی عاملان ترور به مخاطب جهانی/ وقتی «گاندو» حال برخی را بد کرد

 معرفی عاملان ترور به مخاطب جهانی/ وقتی «گاندو» حال برخی را بد کرد
2020-11-30T14:16:39+03:30
علیرام نورایی بازیگر سینما و تلویزیون با اشاره به لزوم ساخت فیلم و سریال در حوزه ترور شخصیت‌های علمی و سیاسی معتقد است باید حقیقت را در این حوزه برای مخاطب ...

چرا دولت بر توزیع کالاهای اساسی وارداتی با ارز ۴۲۰۰ تومانی نظارت نمی‌کند؟

 چرا دولت بر توزیع کالاهای اساسی وارداتی با ارز ۴۲۰۰ تومانی نظارت نمی‌کند؟
2020-11-30T14:16:38+03:30
تداوم این وضعیت سبب شده تا صدها هزار میلیارد تومان رانت ناشی از واردات کالاهای اساسی با ارز ۴۲۰۰ تومانی و فروش آنها در بازار به نرخ آزاد، به جیب عده‌ای خاص ...

بیمه‌ها معاف از خسارت واقعی به ۷۰ درصد خودروها

 بیمه‌ها معاف از خسارت واقعی به ۷۰ درصد خودروها
2020-11-30T10:56:34+03:30
آمارهای استخراجی نشان می‌دهد از ۷۶ خودروی درحال تردد در کشور فقط ۲۳ خودرو یا معادل ۳۰ درصد خودروهای درحال تردد در کشور با قیمت کمتر یا معادل ۲۲۰ میلیون توما...

برای پذیرفتن بازرسی‌ها در برجام باید احتیاط بیشتری می‌کردیم

 برای پذیرفتن بازرسی‌ها در برجام باید احتیاط بیشتری می‌کردیم
2020-11-30T10:56:34+03:30
سخنگوی اسبق وزارت امور خارجه گفت: ما تا‌کنون به تعهدات خود پایبند بوده‌ایم و حتی فراتر از تعهدات خود پروتکل الحاقی را داوطلبانه اجرا کرده و اجازه دسترسی باز...

شیب تند تشدید نابرابری در استان‌های محروم

 شیب تند تشدید نابرابری در استان‌های محروم
2020-11-29T09:43:16+03:30
هماهنگی بین اهداف برنامه‌های توسعه در سطح کشور و در سطح مناطق بسیار مهم است. کاهش سطح اختلاف منطقه‌ای در موضوعات مختلف و دستیابی به اهداف توسعه متعادل و پای...

آرامشان نگذارید که آرامتان نمی‌گذارند!

 آرامشان نگذارید که آرامتان نمی‌گذارند!
2020-11-28T12:29:58+03:30
بعد از ظهر دیروز دانشمند هسته‌ای برجسته کشورمان آقای محسن فخری‌زاده، توسط عوامل موساد در آبسرد دماوند ترور شده و به شهادت رسید. این چندمین دانشمند هسته‌ای ا...

بعثی‌ها پدرم را بعد از اسارت به شهادت رساندند

 بعثی‌ها پدرم را بعد از اسارت به شهادت رساندند
2020-11-28T10:30:07+03:30
من پس از شهادت پدرم؛ پدری را بالای سر خودم دیدم که اسمش خدا بود. شاید اگر پدرم بالای سرم بود، این همه موفقیت نداشتم که خدا نقش پدری را برای من ایفا کرد. این...

ترور سـرچشمه

 ترور سـرچشمه
2020-11-28T10:30:07+03:30
وقتی رسانه‌ها و دیگر منابعی را که پیش‌تر درمورد دکتر محسن فخری‌زاده نوشته بودند، مرور می‌کنیم اولین مطلبی که مشاهده می‌شود، جایگاه علمی وی نزد مجموعه‌های عل...

فرار مالیاتی و پولشویی با۳میلیون و ۸۰۰ هزار کارت‌خوان بی‌هویت

 فرار مالیاتی و پولشویی با۳میلیون و ۸۰۰ هزار کارت‌خوان بی‌هویت
2020-11-25T21:36:33+03:30
با وجود فعالیت ۵ /۸ میلیون دستگاه کارت‌خوان در سراسر کشور، حدود ۴۰ درصد این دستگاه‌ها از نظر سازمان امور مالیاتی فاقد هویت مشخص و بستری برای فرار مالیاتی و ...

عرضه داروی تقلبی کرونا در ناصرخسرو/ بی‌توجهی نهادهای نظارتی به بازار سیاه فروش دارو

 عرضه داروی تقلبی کرونا در ناصرخسرو/ بی‌توجهی نهادهای نظارتی به بازار سیاه فروش دارو
2020-11-25T13:36:41+03:30
این‌روز‌ها دلالان با حضور در بازار ناصرخسرو اقدام به فروش قاچاقی دارو‌ی تقلبی کرونا با قیمت چند ده میلیونی می‌کنند.

ماجرای یک واگذاری عجیب؛ ۱۸ هزار هکتار زمین در قبال یک سیر نبات!

 ماجرای یک واگذاری عجیب؛ ۱۸ هزار هکتار زمین در قبال یک سیر نبات!
2020-11-25T13:36:41+03:30
۱۸ هزار و ۷۶۵ هکتار از زمین‌های دولتی و ملی مازندران در یک فرایند عجیب و در قبال دریافت ۷۵ گرم نبات به یک شرکت واگذار شد.

۱۶ سال حبس برای سوزاندن یک پرچم

 ۱۶ سال حبس برای سوزاندن یک پرچم
2020-11-25T11:10:04+03:30
سؤالی که با مشاهده این نمونه برخورد‌هابانقض به اصطلاح آزادی بیان مطرح می‌شود، این است که چرا کشور‌های غربی در چارچوب مأموریت ادعایی خود در حفاظت از آزادی بی...

اتاق زایمان خالی

 اتاق زایمان خالی
2020-11-24T10:49:55+03:30
همه‌چیز از یک توئیت در فضای مجازی شروع شد، هرسال همین است، پارسال هم ۹۸.۸.۸ این اتفاق افتاد، البته کمرنگ‌تر از ۸۸.۸.۸!

دلار ۴۲۰۰ به خوراک مرغ رسید، به مرغ نه!

 دلار ۴۲۰۰ به خوراک مرغ رسید، به مرغ نه!
2020-11-24T10:23:14+03:30
طبق بررسی‌ها از آمارهای گمرک ایران، درحالی نهاده‌های دامی به قیمت نرخ دولتی به دست تولیدکنندگان نرسیده که طی هفت‌ماهه امسال درحالی ۱.۲ میلیون تن کنجاله سویا...

وزیر خارجه احتمالی بایدن چه دیدگاهی درباره ایران دارد؟

 وزیر خارجه احتمالی بایدن چه دیدگاهی درباره ایران دارد؟
2020-11-24T10:23:14+03:30
هرچند بلینکن ادبیات مودبانه‌تر و دیپلماتیک‌تری نسبت به دونالد ترامپ و مایک پمپئو در سیاست خارجی دارد اما آنچه او بیان داشته، دقیقا همان مطالبات ترامپ از ایر...

واکاوی‌ قد‌قد‌ مدیریت‌!

 واکاوی‌ قد‌قد‌ مدیریت‌!
2020-11-24T10:23:14+03:30
قیمت هر کیلو مرغ در بازار به بیش از ۳۰ هزار تومان رسیده است. بررسی‌ها نشان می‌دهد اصلی‌ترین دلیل این جهش قیمت، عدم مدیریت در توزیع نهاده‌های دامی و بدسلیقگی...

کمبود ویتامین D خطر ابتلا به کرونا را افزایش می‌دهد

 کمبود ویتامین D خطر ابتلا به کرونا را افزایش می‌دهد
2020-11-24T09:56:39+03:30
یک متخصص تغذیه و رژیم درمانی گفت: مطابق یافته‌های جدید افرادی که به میزان کافی ویتامین D در بدنشان نداشته باشند، بیشتر به کرونا مبتلا خواهند شد.

کرونا همچنان مسافر اتوبوس های بین شهری!/اختلال در سامانه "دولت الکترونیک"

 کرونا همچنان مسافر اتوبوس های بین شهری!/اختلال در سامانه "دولت الکترونیک"
2020-11-23T12:56:42+03:30
با توجه به اینکه بسیاری از مسافران اتوبوس های بین شهری در بین راه سوار می شوند راهداری رانندگان را ملزم به استعلام کد ملی مسافر کرده است.

پیشگیری از کرونا با استفاده از ۲ ماسک بیشتر است؟

 پیشگیری از کرونا با استفاده از ۲ ماسک بیشتر است؟
2020-11-23T12:56:42+03:30
یک متخصص بیماری های عفونی گفت: در شرایط فعلی نیازی به استفاده از دو ماسک برای پیشگیری از کرونا نیست.

کدام سرکرده داعش برای عملیات به ایران آمد؟

 کدام سرکرده داعش برای عملیات به ایران آمد؟
2020-11-23T09:49:59+03:30
در قسمت ۱۹ سریال «خانه امن» پخش شد و در این قسمت، نیروهای اطلاعاتی به دنبال یکی از چهره های اصلی داعش که در سریال «ابوعامر» معرفی می شود...

صفحه نخست روزنامه‌های دوشنبه ۳ آذر ماه

 صفحه نخست روزنامه‌های دوشنبه ۳ آذر ماه
2020-11-23T09:23:18+03:30
تصاویر منتخب صفحات نخست روزنامه‌های دوشنبه ۳ آذر ماه منتشر می‌شود.

ارتباط مشکوک خبرگزاری انگلیسی و بازرسان آژانس انرژی اتمی/ سکوت صالحی و سازمان انرژی اتمی درباره یک گزارش!

 ارتباط مشکوک خبرگزاری انگلیسی و بازرسان آژانس انرژی اتمی/ سکوت صالحی و سازمان انرژی اتمی درباره یک گزارش!
2020-11-22T11:56:54+03:30
چرا باید یک خبرگزاری خارجی، گزارش بازرسان آژانس درباره تاسیسات ایران را قبل از انتشار رسمی در اختیار گرفته و آن را منتشر کند؟!

مدیریت کرونا در کشور در اختیار و زیر نظر ملک‌زاده بود/ داروی سووداک را ملک‌زاده بدون مطالعات حیوانی وارد سیکل دارویی کشور کرد/ اینها هر کاری خواستند با مردم انجام دادند

 مدیریت کرونا در کشور در اختیار و زیر نظر ملک‌زاده بود/ داروی سووداک را ملک‌زاده بدون مطالعات حیوانی وارد سیکل دارویی کشور کرد/ اینها هر کاری خواستند با مردم انجام دادند
2020-11-22T10:23:24+03:30
هاشمیان گفت: من نمی‌دانم چرا دکتر ملک‌زاده طلبکارانه صحبت می‌کنند؟ پروژه کرونای کشور، کلیه مسائل پژوهشی و کلیه نظراتی که درباره دارو است، زیر دست ایشان بود....

همه آنچه درباره تعطیلات کرونایی باید بدانید

 همه آنچه درباره تعطیلات کرونایی باید بدانید
2020-11-21T11:04:10+03:30
از امروز محدودیت‌های شدید کرونایی در شهر‌های زرد، نارنجی و قرمز آغاز شده است تا شاهد شکست زنجیره انتقال بیماری باشیم.

۶۳ درصد بیکارشده‌ها در دوران کرونا سرپرست خانوارند

 ۶۳ درصد بیکارشده‌ها در دوران کرونا سرپرست خانوارند
2020-11-21T10:50:50+03:30
براساس نظرسنجی موسسه عالی پژوهش تامین اجتماعی از افراد متقاضی بیمه بیکاری، ۲۱ درصد از متقاضایان بیمه بیکاری «مجرد» و ۷۸ درصد «متأهل» هست...

با اغنیا مروت، با فقرا شقاوت

 با اغنیا مروت، با فقرا شقاوت
2020-11-21T10:37:42+03:30
زن ۳۵ ساله که حالا چیزی برای از دست دادن و سرپناهی بالای سرش ندارد، دست به خودسوزی می‌زند و دوباره به همان سیکل تکراری که سر ماجرای غیزانیه، روستای ابوالفضل...

ایلان ماسک یک شبه ۱۵ میلیارد دلار ثروتمندتر شد

 ایلان ماسک یک شبه ۱۵ میلیارد دلار ثروتمندتر شد
2020-11-18T12:13:00+03:30
مدیرعامل تسلا به پنجمین فرد ثروتمند جهان تبدیل شد.