میرنیوز

الاغ‌‌سواری خرس‌ها

 الاغ‌‌سواری خرس‌ها 2020-02-27T15:24:11+03:30

به گزارش گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم، روزنامه وطن امروز نوشت: درحالی که 9 ماه دیگر تا انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا زمان باقی است، تلاش دموکرات‌ها برای از دور خارج کردن برنی سندرز، نامزد پیشتاز این حزب در رقابت‌های داخلی دموکرات‌ها وارد فاز تازه‌ای شد. 

به گزارش «وطن امروز»، هیلاری کلینتون، وزیر اسبق خارجه آمریکا که پرسابقه‌ترین چهره دموکرات‌ها در حمله به برنی سندرز است، در حاشیه جشنواره فیلم برلین، گفت: روس ها تلاش می کنند رئیس جمهور بعدی ما را هم انتخاب کنند همانطور که رئیس جمهور آخر ما را هم انتخاب کردند.  

وی با بیان اینکه می‌خواهم مطمئن شوم رئیس‌جمهوری کنونی را شکست می‌دهیم، گفت: هر آنچه در اینترنت دیدید باور نکنید. این بزرگ‌ترین چالشی است که دموکراسی را تهدید می‌کند. 

 

* رمزگشایی سخنان هیلاری کلینتون

قبول سخنان هیلاری کلینتون درباره دخالت روسیه بدون تحلیل سخنان سایر دموکرات‌ها تقریبا امری نشدنی است. دموکرات‌ها در 2 هفته اخیر بارها گفته‌اند برنی سندرز نامزد مورد اقبال روسیه است. 

حالا وزیر اسبق خارجه آمریکا در سخنان خود نه‌تنها ترامپ را انتخاب شده توسط روسیه می‌داند، بلکه با واژه «روسیه تلاش می‌کند رئیس‌جمهوری بعدی آمریکا را تعیین کند...»، بدون آنکه نامی از سندرز ببرد، تلویحا وی را ایده‌آل روس‌ها معرفی کند. 

تاکید هیلاری کلینتون درباره اینترنت نشان از هراس لابی دموکرات‌ها از تاثیر غیرقابل کنترل اینترنت در جهت‌دهی به گرایشات و آرای عمومی است. اظهارات کلینتون و متهم کردن سندرز به حمایت‌شدن از سوی روسیه نشان می‌دهد از نگاه او و رفقای هم حزبی‌اش، سندرز گزینه‌ای به مراتب مناسب‌تر و مطلوب‌تر از ترامپ برای روسیه است. 

 

* ضدسندرزی‌های حزب دموکرات

برنی سندرز با وجود پیشتازی در همه نظرسنجی‌های دموکرات‌ها، فرد چندان محبوبی در لابی دموکرات‌ها نیست و سران این حزب دل خوشی از وی ندارند و تلاش زیادی برای شکست وی می‌کنند. 

به عبارت دیگر، جریان قدرتمندی در درون حزب دموکرات با وجود شعار دموکراسی (مانند آنچه بالاتر در سخنان هیلاری کلینتون خواندید) تلاش می‌کند نفر اول نظرسنجی‌های انتخاباتی توان راهیابی به فینال رقابت‌های انتخاباتی آمریکا را نداشته باشد.

3 نفر رهبری جریان ضدسندرز را در درون ساختار حزب دموکرات بر عهده دارند تا مانع از موفقیت سندرز در رقابت‌های درون‌حزبی دموکرات‌ها شوند؛ باراک اوباما رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا، هیلاری کلینتون وزیر خارجه دولت اول اوباما و جان کری وزیر خارجه دولت دوم اوباما. یکی از مهم‌ترین دلایل این رفتار، غیرخودی بودن سندرز برای این تیم قدرتمند دموکرات‌هاست. 

در اردوگاه دموکرات‌ها لابی بزرگی شکل گرفته تا  برنی سندرز، فرد اول این اردوگاه که به هر حال مورد استقبال بخشی از مردم آمریکاست و دیدگاه‌های آنها را پوشش می‌دهد، نتواند وارد رقابت نهایی انتخابات شود. 

هیلاری کلینتون چندی پیش با اظهارنظری درباره اینکه هیچ‌کس سندرز را دوست ندارد خبرساز شد. سخنان وی یادآور کینه قدیمی وی از سندرز است. کلینتون در بخش اول یک مستند 4 قسمتی سندرز را سیاستمداری ناموفق توصیف کرده و گفته است: او سال‌هاست در کنگره حضور دارد اما هیچ کاری را به سرانجام نرسانده است. او در این سال‌ها تنها حمایت یک سناتور را جلب کرده و هیچ‌کس او را دوست ندارد. 

کلینتون حتی پا را از این حرف‌ها فراتر گذاشته و بدون توجه به وابستگی‌های حزبی در پاسخ به این پرسش که آیا حاضر است از سندرز در برابر دونالد ترامپ حمایت کند، از جواب صریح طفره رفته و گفته است هنوز برای این مسأله زود است. 

جان کری، وزیر پیشین خارجه آمریکا هم با حمایت مجدد از جو بایدن، نامزد پیشتاز دموکرات‌ها در انتخابات درون‌حزبی افزود: دوست خوب من جو بایدن که انتخابات درون‌حزبی را می‌برد، دونالد ترامپ را شکست می‌دهد و یک رئیس‌جمهور عالی و برجسته خواهد شد. جان کری همچنین در واکنش به اخباری درباره نامزد شدنش در انتخابات ریاست‌جمهوری تاکید کرد: هرگز در انتخابات نامزد نخواهم شد و هر گزارشی که در این زمینه منتشر می‌شود جعلی و نادرست است.

علاوه بر هیلاری کلینتون و جان کری، باراک اوباما رئیس دولت قبلی آمریکا هم به نوشته روزنامه‌های آمریکایی نقش فعالی در کمپین جو بایدن بر عهده گرفته است. آبان‌ماه سال جاری هم فاکس نیوز گزارش داد باراک اوباما در جلسه‌ای گفته نمی‌گذارد سندرز کاندیدای نهایی دموکرات‌ها باشد. 

 

* لولوی روسیه

دموکرات‌ها در چند سال گذشته با «لولوی روسیه» توانسته‌اند وجهه ضدترامپی خود را حفظ کنند و وی را برنده متقلب انتخابات 2016 میلادی جلوه دهند. حالا لابی دموکرات‌ها به کمک رسانه‌ها و چه‌بسا برخی نهادهایی که همچنان نفوذ خود را در آن حفظ کرده‌اند، تلاش می‌کنند ترامپ و سندرز را ایده‌آل روسیه جلوه دهند و مدعی شوند که می‌کوشند هرکسی جز این دو رئیس‌جمهور شود. جالب اینکه حتی یک سند مستدل از آنچه ادعا می‌شود در اختیار کسی نیست و صرفا به صورت مدام اینگونه می‌گویند که روسیه دنبال دخالت در انتخابات است.

مقام‌های اطلاعاتی آمریکا، روسیه را به نفوذ و هک ایمیل‌های حزب دموکرات در سال 2016 میلادی متهم کرده‌اند. مقام‌های اطلاعاتی آمریکا مدعی هستند روسیه برای کمک به کارزار انتخاباتی ترامپ تلاش زیادی کرده است. رابرت مولر، بازپرس ویژه پرونده دخالت روسیه در انتخابات آمریکا نیز به این جمع‌بندی رسید که دخالت روسیه کاملا سیستماتیک و برنامه‌ریزی شده بوده است ولی نتوانست به اسناد و مدارکی درباره تبانی ترامپ و مسکو در این باره دست پیدا کند.

حالا سندرز هدف اصلی است. در همین ارتباط  روزنامه واشنگتن‌‌پست سوم اسفندماه مدعی شد روسیه برای کمک به کمپین انتخاباتی برنی سندرز، نامزد پیشتاز رقابت‌های درون‌حزبی دموکرات‌ها هم دست به کار شده است.

ماجرا فقط به همین‌ها ختم نمی‌شود؛ بهمن‌ماه پارسال که زمزمه‌های کاندیداتوری دوباره سندرز برای انتخابات 2020 مطرح شد، «ویرجینیا هوفرنان» ستون‌نویس سابق نیویورک‌تایمز آمریکا که در حال حاضر در رسانه «وایرد» دبیر  است و در لس‌آنجلس تایمز نیز می‌نویسد، مدعی شد برنی سندرز سال 2016 برای اینکه به ادعای خودش دستور کار عدالت اجتماعی و اقتصادی را در آمریکا پیدا کند کاندیدای ریاست جمهوری نشد، بلکه کمپین انتخاباتی او از سوی کرملین ترتیب داده شده بود تا در میان چپ‌ها شکاف ایجاد کرده و درنهایت به پیروزی دونالد ترامپ کمک کند. این روزنامه‌نگار در توئیتی نوشت: بسیاری از حامیان سال 2016 برنی سندرز وابستگان به کرملین بودند. 

 

* زخم زبان ترامپ

انتشار گزارش‌های مدام در رسانه‌های حامی دموکرات‌ها و حتی رسانه‌های با تابلوی مستقل، درباره دخالت‌های روسیه به نفع سندرز هم باب زخم زبان زدن‌های ترامپ را گشود. وی با طعنه از احتمال تحقیق درباره کمک روسیه به پیروزی برنی سندرز، در رای‌گیری مقدماتی ایالت نوادا سخن گفت. دیروز همچنین در توئیتی ترامپ نوشت: روسیه به دنبال پیروزی سندرز است. این رفتار ترامپ نیز می‌تواند دارای 2 مفهوم باشد؛ نخست آنکه وی در حال طعنه و کنایه‌زدن به دموکرات‌هایی است که او را متهم به حمایت‌شدن از سوی روسیه کرده بودند و نکته دوم نیز می‌تواند این باشد که ترامپ نیز خطر سندرز را بیشتر از گذشته احساس کرده است.

 

* واکنش سندرز

برنی سندرز به اتکای نظرسنجی‌های انتخاباتی و 2 برد متوالی در نیوهمپشایر و نوادا و مقام دومی در آیووا نفر اول اردوگاه دموکرات‌هاست. 

هفته پیش هم پس از انتشار گزارش‌هایی مبنی بر اینکه روسیه در کمپین انتخاباتی برنی سندرز در حال مداخله است، وی از مسکو خواست پای خود را از انتخابات آمریکا بیرون بکشد. این اظهارنظر در پاسخ به گزارش مقامات اطلاعاتی بود که به وی هشدار داده بودند کرملین در تقویت کمپین انتخاباتی وی دخالت می‌کند، همچنان که در کمپین انتخاباتی ترامپ در سال 2016 دخالت کرد. سندرز همچنین در جدیدترین مناظره کاندیداهای دموکرات، درباره موضوع حمایت روسیه از خود گفت: اگر من رئیس‌جمهور شوم، اجازه نمی‌دهم روسیه در آمریکا دخالت کند.

 

* شب حمله کاندیداهای دموکرات به سندرز

نه فقط لابی قدرتمند حزب دموکرات، بلکه کاندیداهای حزب دموکرات که هرکدام کم یا زیاد نماینده طیف فکری خاصی در این حزب هستند هم این روزها به مقابله با برنی سندرز پرداخته و از وی انتقاد می‌کنند. اوج این حملات در مناظره بزرگ دموکرات‌ها در آستانه انتخابات کارولینای جنوبی بود که شب سخت سندرز را رقم زد. 

برنی سندرز، جو بایدن، مایک بلومبرگ، ایمی کلوبچار، الیزابت وارن، پیت بوتیجیج و تام استیر 7 داوطلبی بودند که در کارولینای جنوبی روی سن رفتند و در مناظره‌ای که از شبکه سی‌بی‌اس پخش می‌شد، شرکت کردند.

نخستین سوال از سندرز درباره اقتصاد پرسیده شد که در پاسخ گفت اقتصاد برای افرادی چون بلومبرگ و سایر میلیاردرها بسیار عالی است اما برای افراد معمولی، شرایط چندان خوب نیست. سال گذشته، افزایش دستمزد واقعی برای کارگر متوسط، کمتر از یک درصد بود. اما این اظهارات بی‌پاسخ نماند و بلومبرگ تیر نخست را به سمت سندرز شلیک کرد و گفت: دونالد ترامپ فکر می‌کند اگر رئیس‌جمهور باشد بهتر است اما من اینطور فکر نمی‌کنم؛ ولادیمیر پوتین فکر می‌کند دونالد ترامپ باید رئیس‌جمهور ایالات متحده باشد و به همین دلیل روسیه به شما (سندرز) کمک می‌کند انتخاب شوید. وی در مناظره هفته گذشته هم ادعای سوسیالیست بودن سندرز را با توجه به خانه‌هایی که دارد، زیر سوال برد.

پیت بوتیجیج هم به این مساله واکنش نشان داد و گفت اگر فکر می‌کنید 4 سال گذشته آشوب‌آور، تفرقه‌آور، مسموم و فرسایشی بوده است، تصور کنید شرایط بهتری را در سال 2020 با برنی سندرز و دونالد ترامپ سپری خواهید کرد! فکر کنید برای کشور چه پیش خواهد آمد.

الیزابت وارن هم که در مناظره‌های پیشین سعی داشت از رویارویی مستقیم با سندرز بپرهیزد، وارد عمل شد و با اذعان به این مساله که سندرز در حال حاضر پیروز میدان است، چرا که حزب دموکرات یک حزب مترقی است و از ایده‌های مردمی حمایت می‌کند، گفت: من و برنی در موارد بسیاری توافق داریم اما فکر می‌کنم من یک رئیس جمهوری بهتر از برنی خواهم بود. وی با بیان اینکه تیم سندرز ایده‌های او را درباره آژانس‌های اعتباری مصرف‌کنندگان تخریب کرده  است، درباره برنامه مراقبت‌های بهداشتی سندرز گفت: برنامه برنی توضیح نمی‌دهد چگونه می‌خواهیم به نقطه مورد نظر او برسیم. در همان 10 دقیقه نخست، تقریبا همه داوطلبان حاضر به سندرز تاختند.

تامین هزینه طرح مراقبت بهداشتی همگانی دیگر موضوعی بود که سندرز بابت آن تحت فشار قرار گرفت. سوال این بود هزینه این طرح را از چه محلی تامین خواهی کرد اما سندرز پاسخ درستی به آن نداد. در ادامه بوتیجیج، بایدن و بلومبرگ درباره باختن در صورت انتخاب سندرز سخن گفتند و اینکه سندرز برای اکثریت دموکرات‌ها در مجلس نمایندگان و پیروزی آنها در انتخابات 2020 سنا، هزینه ایجاد خواهد کرد. بوتیجیج گفت در صورت انتخاب شدن سندرز در دور مقدماتی انتخابات، دونالد ترامپ برای 4 سال دیگر ابقا خواهد شد، کوین مک کارتی رئیس مجلس نمایندگان می‌شود و برای ما انتخابات مجلس نمایندگان و سنا را هم با مشکل مواجه خواهد کرد.

بلومبرگ هم پیروزی ترامپ را فاجعه‌ای برای نسل‌های آتی دموکرات‌ها دانست و گفت: برنی در برابر دونالد ترامپ شکست خواهد خورد و مجلس نمایندگان، مجلس سنا و برخی مجالس ایالتی به مدت 20 سال قرمز (جمهوری‌خواه) می‌شوند و بعد از آنکه بین 20 یا 30 سال دیگر قضاتی منصوب شدند، ما با این فاجعه زندگی خواهیم کرد. اما سندرز در پاسخ گفت: اگر می‌خواهید به ترامپ ضربه بزنید، تنها راه آن، ایجاد جنبشی بی‌سابقه است.

ایمی کلوبچار اگرچه بین استیر و بایدن قرار گرفته بود، مدعی شد: اگر قرار باشد کسی نامزد حزب سوسیال باشد من هستم. در نیوهمپشایر گفتم که بلیت سوسیال در دستان من است. 

مساله کنترل سلاح هم دیگر موضوعی بود که سندرز بابت آن مورد انتقاد قرار گرفت. دموکرات‌ها بر سر کوبا و سیاست خارجی آمریکا در قبال این کشور هم به سندرز حمله کردند. سندرز گفت: آنچه را من درباره کوبا گفتم همان است که اوباما مطرح کرد که «کوبا در آموزش پیشرفت کرده است».

بایدن این اظهار نظر سندرز را رد کرد و افزود اوباما به هیچ وجه چنین مساله‌ای را مطرح نکرده است، چرا که هیچ چیز مثبتی در دولت کوبا وجود ندارد. درحالی که بایدن سعی داشت سخنان سندرز را درباره کوبا توصیف کند، سندرز پاسخ داد: هرگونه اقتدارگرایی، بد است. بوتیجیج هم از آنچه سندرز نسبت به کوبا گفته بود انتقاد کرد و گفت این اظهارات باعث خدشه‌دار شدن آرای مجلس نمایندگان و سنا هم خواهد شد.

 

* طرح بازگشت  سفارت آمریکا به تل‌آویو

بخش دیگر مناظره دموکرات‌ها داستان روابط آمریکا و اسرائیل بود که سندرز صراحتا به انتقاد از بنیامین نتانیاهو پرداخت و او را مرتجع و نژادپرست خواند.

برنی سندرز همچنین احتمال بازگرداندن سفارت آمریکا از بیت‌المقدس به تل‌آویو را مطرح کرد که مورد انتقاد افرادی مثل بلومبرگ قرار گرفت. 

وی در دور قبلی مناظرات تلویزیونی با رقبای خود که از سی‌ان‌ان پخش می‌شد نیز گفته بود: آمریکا نباید تنها از اسرائیل حمایت کند؛ ما باید از فلسطینی‌ها نیز پشتیبانی کنیم.

به اعتقاد کارشناسان از آنجا که سندرز پیشتاز انتخابات درون‌حزبی دموکرات‌هاست؛ لذا حمله سایر رقبا به وی موضوعی بدیهی به حساب می‌آید. با این حال ادبیات دیگر کاندیداهای این حزب علیه این کاندیدا نشان می‌دهد او محبوبیت چندانی نزد سران دموکرات‌ها ندارد؛ موضوعی که نشان می‌دهد هنوز هم همانند سال 2016 دموکرات‌ها که بر اساس نماد حزب‌شان، الاغ‌ها نامیده می‌شوند؛ دل‌خوشی از الاغ پیر سوسیالیست ندارند.

***

[اقبال سیاه‌پوستان آمریکا به سندرز]

رأی سیاه‌پوستان حامی حزب دموکرات در سال‌های اخیر از آن باراک اوباما رئیس جمهوری سابق آمریکا بوده است و اینگونه تصور می‌شد حالا که جو بایدن کاندیدای مورد نظر لابی حزب دموکرات است، این رأی از آن او باشد، با این حال نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد سندرز در میان سیاه‌پوستان آمریکایی با فاصله معناداری از بایدن پیش افتاده است. نظرسنجی مشترک خبرگزاری رویترز با شرکت «ایپسوس» نشان می‌دهد برنی سندرز سناتور ایالت ورمونت در انتخابات درون‌حزبی دموکرات‌ها در میان سیاه‌پوستان آمریکا با فاصله بسیاری از دیگران پیشی گرفته است. در این نظرسنجی، جو بایدن دیگر نامزد حزب دموکرات برای انتخابات ریاست‌جمهوری 2020 آمریکا که زمانی پیشتاز آرای سیاه‌پوستان بود از سندرز عقب افتاده است. بایدن با آگاهی از این موضوع، روی رقابت درون‌حزبی در ایالت کارولینای جنوبی که رای‌دهندگان سیاه‌پوست بالای 50 درصد هستند حساب ویژه‌ای باز کرده است. نظرسنجی رویترز- ایپسوس همچنین نشان می‌دهد مایکل بلومبرگ میلیاردر دموکرات و صاحب غول رسانه‌ای بلومبرگ 2 درصد عقب‌نشینی کرده است. در میان دموکرات‌ها و مستقل‌هایی که برای انتخابات ثبت‌نام کرده‌اند، 26 درصد گفته‌اند به سندرز رای می‌دهند، 15 درصد به بلومبرگ و 15 درصد دیگر به بایدن. الیزابت وارن و پیت بوتیجیج نیز 10 درصد در این نظرسنجی رای کسب کردند.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار رسانه

اتاق زایمان خالی

 اتاق زایمان خالی
2020-11-24T10:49:55+03:30
همه‌چیز از یک توئیت در فضای مجازی شروع شد، هرسال همین است، پارسال هم ۹۸.۸.۸ این اتفاق افتاد، البته کمرنگ‌تر از ۸۸.۸.۸!

دلار ۴۲۰۰ به خوراک مرغ رسید، به مرغ نه!

 دلار ۴۲۰۰ به خوراک مرغ رسید، به مرغ نه!
2020-11-24T10:23:14+03:30
طبق بررسی‌ها از آمارهای گمرک ایران، درحالی نهاده‌های دامی به قیمت نرخ دولتی به دست تولیدکنندگان نرسیده که طی هفت‌ماهه امسال درحالی ۱.۲ میلیون تن کنجاله سویا...

وزیر خارجه احتمالی بایدن چه دیدگاهی درباره ایران دارد؟

 وزیر خارجه احتمالی بایدن چه دیدگاهی درباره ایران دارد؟
2020-11-24T10:23:14+03:30
هرچند بلینکن ادبیات مودبانه‌تر و دیپلماتیک‌تری نسبت به دونالد ترامپ و مایک پمپئو در سیاست خارجی دارد اما آنچه او بیان داشته، دقیقا همان مطالبات ترامپ از ایر...

واکاوی‌ قد‌قد‌ مدیریت‌!

 واکاوی‌ قد‌قد‌ مدیریت‌!
2020-11-24T10:23:14+03:30
قیمت هر کیلو مرغ در بازار به بیش از ۳۰ هزار تومان رسیده است. بررسی‌ها نشان می‌دهد اصلی‌ترین دلیل این جهش قیمت، عدم مدیریت در توزیع نهاده‌های دامی و بدسلیقگی...

کمبود ویتامین D خطر ابتلا به کرونا را افزایش می‌دهد

 کمبود ویتامین D خطر ابتلا به کرونا را افزایش می‌دهد
2020-11-24T09:56:39+03:30
یک متخصص تغذیه و رژیم درمانی گفت: مطابق یافته‌های جدید افرادی که به میزان کافی ویتامین D در بدنشان نداشته باشند، بیشتر به کرونا مبتلا خواهند شد.

کرونا همچنان مسافر اتوبوس های بین شهری!/اختلال در سامانه "دولت الکترونیک"

 کرونا همچنان مسافر اتوبوس های بین شهری!/اختلال در سامانه "دولت الکترونیک"
2020-11-23T12:56:42+03:30
با توجه به اینکه بسیاری از مسافران اتوبوس های بین شهری در بین راه سوار می شوند راهداری رانندگان را ملزم به استعلام کد ملی مسافر کرده است.

پیشگیری از کرونا با استفاده از ۲ ماسک بیشتر است؟

 پیشگیری از کرونا با استفاده از ۲ ماسک بیشتر است؟
2020-11-23T12:56:42+03:30
یک متخصص بیماری های عفونی گفت: در شرایط فعلی نیازی به استفاده از دو ماسک برای پیشگیری از کرونا نیست.

کدام سرکرده داعش برای عملیات به ایران آمد؟

 کدام سرکرده داعش برای عملیات به ایران آمد؟
2020-11-23T09:49:59+03:30
در قسمت ۱۹ سریال «خانه امن» پخش شد و در این قسمت، نیروهای اطلاعاتی به دنبال یکی از چهره های اصلی داعش که در سریال «ابوعامر» معرفی می شود...

صفحه نخست روزنامه‌های دوشنبه ۳ آذر ماه

 صفحه نخست روزنامه‌های دوشنبه ۳ آذر ماه
2020-11-23T09:23:18+03:30
تصاویر منتخب صفحات نخست روزنامه‌های دوشنبه ۳ آذر ماه منتشر می‌شود.

ارتباط مشکوک خبرگزاری انگلیسی و بازرسان آژانس انرژی اتمی/ سکوت صالحی و سازمان انرژی اتمی درباره یک گزارش!

 ارتباط مشکوک خبرگزاری انگلیسی و بازرسان آژانس انرژی اتمی/ سکوت صالحی و سازمان انرژی اتمی درباره یک گزارش!
2020-11-22T11:56:54+03:30
چرا باید یک خبرگزاری خارجی، گزارش بازرسان آژانس درباره تاسیسات ایران را قبل از انتشار رسمی در اختیار گرفته و آن را منتشر کند؟!

مدیریت کرونا در کشور در اختیار و زیر نظر ملک‌زاده بود/ داروی سووداک را ملک‌زاده بدون مطالعات حیوانی وارد سیکل دارویی کشور کرد/ اینها هر کاری خواستند با مردم انجام دادند

 مدیریت کرونا در کشور در اختیار و زیر نظر ملک‌زاده بود/ داروی سووداک را ملک‌زاده بدون مطالعات حیوانی وارد سیکل دارویی کشور کرد/ اینها هر کاری خواستند با مردم انجام دادند
2020-11-22T10:23:24+03:30
هاشمیان گفت: من نمی‌دانم چرا دکتر ملک‌زاده طلبکارانه صحبت می‌کنند؟ پروژه کرونای کشور، کلیه مسائل پژوهشی و کلیه نظراتی که درباره دارو است، زیر دست ایشان بود....

همه آنچه درباره تعطیلات کرونایی باید بدانید

 همه آنچه درباره تعطیلات کرونایی باید بدانید
2020-11-21T11:04:10+03:30
از امروز محدودیت‌های شدید کرونایی در شهر‌های زرد، نارنجی و قرمز آغاز شده است تا شاهد شکست زنجیره انتقال بیماری باشیم.

۶۳ درصد بیکارشده‌ها در دوران کرونا سرپرست خانوارند

 ۶۳ درصد بیکارشده‌ها در دوران کرونا سرپرست خانوارند
2020-11-21T10:50:50+03:30
براساس نظرسنجی موسسه عالی پژوهش تامین اجتماعی از افراد متقاضی بیمه بیکاری، ۲۱ درصد از متقاضایان بیمه بیکاری «مجرد» و ۷۸ درصد «متأهل» هست...

با اغنیا مروت، با فقرا شقاوت

 با اغنیا مروت، با فقرا شقاوت
2020-11-21T10:37:42+03:30
زن ۳۵ ساله که حالا چیزی برای از دست دادن و سرپناهی بالای سرش ندارد، دست به خودسوزی می‌زند و دوباره به همان سیکل تکراری که سر ماجرای غیزانیه، روستای ابوالفضل...

ایلان ماسک یک شبه ۱۵ میلیارد دلار ثروتمندتر شد

 ایلان ماسک یک شبه ۱۵ میلیارد دلار ثروتمندتر شد
2020-11-18T12:13:00+03:30
مدیرعامل تسلا به پنجمین فرد ثروتمند جهان تبدیل شد.

محدودیت سفرها از شنبه/همه مسافران باید تست کرونا بدهند؟

 محدودیت سفرها از شنبه/همه مسافران باید تست کرونا بدهند؟
2020-11-18T10:39:38+03:30
در حالی که وزارت بهداشت دستور داده ۲۸ آبان ماه از ورود بیماران کرونایی به شهرهای دیگر جلوگیری شود اما زیرساخت ها آماده نیست‌.

کارت سوخت چگونه صادرات بنزین را زمینگیر کرد؟

 کارت سوخت چگونه صادرات بنزین را زمینگیر کرد؟
2020-11-17T12:59:37+03:30
اگر سهمیه‌بندی بنزین و کارت سوخت حذف نمی‌شد و از طرفی سیاست‌های مدیریت مصرف سوخت نیز فراموش نمی‌شد، ایران سال‌ها قبل صادرکننده بنزین می‌شد.

کدام عملیات دفاع مقدس به جنگ تَن‌ها با تانک‌ها معروف شد؟

 کدام عملیات دفاع مقدس به جنگ تَن‌ها با تانک‌ها معروف شد؟
2020-11-17T09:26:25+03:30
عملیات شکست حصر سوسنگرد یکی از عملیات‌های غرورآفرین دوران جنگ تحمیلی است.

۵ نشانه هشداردهنده که خون بدن شما اکسیژن کافی ندارد

 ۵ نشانه هشداردهنده که خون بدن شما اکسیژن کافی ندارد
2020-11-17T09:26:25+03:30
بدن برای زنده ماندن به اکسیژن نیاز دارد و این وظیفه خون است که اکسیژن را به تمام اندام‌های حیاتی بدن، سلول‌ها و بافت‌ها منتقل کند.

زین‌الدین پایه‌گذار رویکرد‌های نوین در تاکتیک‌های عملیاتی بود

 زین‌الدین پایه‌گذار رویکرد‌های نوین در تاکتیک‌های عملیاتی بود
2020-11-16T11:33:14+03:30
واقعیت این است که ابعاد مختلف شخصیتی شهید زین‌الدین بررسی نشده است. ایشان با آن سن و سال کم و به نوعی با تجربه‌ای که هنوز حاصل نشده بود، عالی عمل می‌کرد. بر...

انتقادهای فراوان از سریال شبکه سه/ بی‌نمک‌بازی روی حوصله مخاطب!

 انتقادهای فراوان از سریال شبکه سه/ بی‌نمک‌بازی روی حوصله مخاطب!
2020-11-16T10:53:02+03:30
ساخت آثار کمدی در رسانه ملی همیشه از اولویت‌ها بوده است، اغلب این آثار از بعد انقلاب اسلامی در دهه‌های مختلف اهمیت قابل توجهی داشته است.

پوشش فساد در فوتبال با مهر محرمانه!

 پوشش فساد در فوتبال با مهر محرمانه!
2020-11-15T13:46:20+03:30
در حالی قرارداد بازیکنان فوتبال در ایران به بهانه محرمانه بودن منتشر نمی‌شود که این مسئله پوششی برای گسترش فساد و دست‌درازی بیشتر فوتبالی‌ها به بیت‌المال شد...

برق سعودی جایگزین برق ایرانی!

 برق سعودی جایگزین برق ایرانی!
2020-11-15T13:34:06+03:30
بیش از هفت سال از بلاتکلیفی میدان گازی فروز بی می‌گذرد؛ میدانی که قرار بود توسط مپنا توسعه یابد و گازش تبدیل به برق شده و به عراق صادر شود.

۸۵ درصد منابع بودجه دولت در نیمه ۹۹ محقق شد

 ۸۵ درصد منابع بودجه دولت در نیمه ۹۹ محقق شد
2020-11-15T13:06:31+03:30
آذرماه فصل ارسال لایحه بودجه سالانه کشور به مجلس است و حالا در شرایط ویژه اقتصادی اصلاح ساختار بودجه که سال‌هاست رهبر انقلاب و کارشناسان اقتصادی از دولت و م...

ان‌شاء‌الله از شنبه

 ان‌شاء‌الله از شنبه
2020-11-15T12:52:59+03:30
بگذارید این‌بار هم با خبر تلخ تعداد مبتلایان و جان‌باختگان بر اثر ویروس کرونا شروع کنم. اعدادی که مدت‌هاست حداقل برای خیلی از ما و احتمالا مسئولان فراتر از ...

ماجرای فروش نوزاد در فضای مجازی چیست؟/ گسترش تجارت سیاه در اینستاگرام

 ماجرای فروش نوزاد در فضای مجازی چیست؟/ گسترش تجارت سیاه در اینستاگرام
2020-11-15T11:06:29+03:30
امروزه بسیاری از زوج‌هایی که فرزنددار نمی‌شوند ناخواسته سروکارشان به دلال‌های فروش نوزاد می‌افتد.

نقشه ویژه «جو بایدن» برای ایرانی‌ها به روایت یک سریال جاسوسی/ چه کسی می خواهد «خانه امن» ایرانی ها را خراب کند؟

 نقشه ویژه «جو بایدن» برای ایرانی‌ها به روایت یک سریال جاسوسی/ چه کسی می خواهد «خانه امن» ایرانی ها را خراب کند؟
2020-11-14T12:06:25+03:30
در بخشی از سریال «خانه امن»، حمیدرضا پگاه در جریان بازجویی از خبرنگار عربستانی، به این موضوع که روزی جو بایدن می خواست خانه امن ایرانی ها را ویران...

معرفی ۱۰ ابرخودروی برتر سال ۲۰۲۰

 معرفی ۱۰ ابرخودروی برتر سال ۲۰۲۰
2020-11-14T10:19:44+03:30
سال ۲۰۲۰ با وجود شیوع ویروس کرونا میزبان مراسم معرفی ابرخودروهای قدرتمندی بود که در این گزارش به آن ها اشاره شده است.

وقتی کوچه‌های شهر هم پولی می‌شوند/ هفت خوانِ رستمِ عبور و مرور در برخی از معابر بالای شهر

 وقتی کوچه‌های شهر هم پولی می‌شوند/ هفت خوانِ رستمِ عبور و مرور در برخی از معابر بالای شهر
2020-11-14T10:06:20+03:30
در دل نقاط شمالی شهر تهران، مناطقی هستند که برای عبور و مرور از آنجا یا باید از هفت خوان رستم گذشت و یا سر کیسه را شل کرد و پول هنگفتی پرداخت.

تبعات یک‌ساله افزایش قیمت بنزین؛ وعده‌های دولت چه بود و چه شد؟

 تبعات یک‌ساله افزایش قیمت بنزین؛ وعده‌های دولت چه بود و چه شد؟
2020-11-14T09:39:39+03:30
مسئولان دولت در سال گذشته بارها تاکید کردند که افزایش قیمت بنزین برای رفع کسری بودجه دولت نبوده و صرفا با هدف توزیع درآمد حاصل از آن در بین اقشار متوسط و کم...