میرنیوز

افزایش انتقادها به سخنان جدید رائفی‌پور: «استاد همه‌چیزدان» در تلویزیون چه‌کار می‌کند؟

 افزایش انتقادها به سخنان جدید رائفی‌پور: «استاد همه‌چیزدان» در تلویزیون چه‌کار می‌کند؟ 2022-10-11T09:25:35+03:30

به گزارش خبرگزاری تسنیم، شب گذشته علی‌اکبر رائفی‌پور مهمان برنامه ثریا بود. از صبح امروز موجی از واکنش‌ها به سخنانی که در این برنامه بیان کرد، افزایش یافته است؛ از رئیس سازمان هواپیمایی که به ادعای طرح‌شده مبنی بر تیراندازی به سه هواپیمای ایرانی واکنش داد و آن را تکذیب کرد تا واکنش‌ها به تفاسیری که‌ رائفی‌‌پور درباره برخی آیات قرآن ارائه کرد.

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) در مطلبی او را «استاد همه‌چیزدان» خوانده از چرایی حضور او در تلویزیون و در اختیار قرار دادن فرصت سخنرانی از تریبون ملی برای طرح آنچه «ادعاهای غیرعلمی» رائفی‌پور عنوان می‌کند، انتقاد کرد. ایسنا نوشته است: «[رائفی‌پور] در زمینه خاصی تحلیل و سخنرانی ندارد، معمولاً در هر زمینه‌ای که دلش بخواهد، سخنرانی می‌کند.»، مشروح این مطلب انتقادی به‌قلم سهیلا صدیقی را در ادامه می‌خوانید:

«قرآن می‌فرماید: یُؤْمِنُونَ بِالْجِبْتِ وَ الطَّاغُوتِ... ِ. جبت اینجا Egypt همان فرهنگ مصر است.»، اگر کسی آیات قرآن را برایتان این‌گونه تفسیر کند؛ حتماً به عقل خودتان یا گوینده شک می‌کنید، اما این تفسیر شامگاه 17 مهرماه خیلی جدی از تریبون رسانه ملی اعلام شده است.

طرفدارانش با عنوان «دکتر» یا «استاد» صدایش می‌کنند اما در واقع لیسانس حسابداری دارد، شغلش چیست؟ سخنران است، به‌گفته خودش مغازه عطاری هم دارد! درباره چه‌چیزی سخنرانی می‌کند؟ همه چیز! حرف حسابش چیست: «زمستون می‌ره بهار میاد خب حالا بیاد به‌درک»!

در هفته‌های اخیر صداوسیما تلاش کرد کمی به دغدغه معترضین در خیابان بپردازد و افرادی وارد صداوسیما شدند که مدت‌ها بود راهشان به رسانه ملی نخورده بود. شروع طوفانی صداوسیما ولی خیلی زود فروکش کرد و صداوسیما به تنظیمات کارخانه برگشت، اما در این میان برنامه شیوه در شبکه 4 همچنان همان روش را در پیش گرفته و فضایی برای تبادل نظر میان سلایق مختلف فراهم کرده است، اما شب گذشته برنامه «ثریا» که از شبکه یک سیما پخش می‌شود و معمولاً چالش‌ها و مسائل روز کشور را بررسی می‌کند، ‌در شامگاه 17 مهرماه میزبان علی‌اکبر رائفی‌پور بود. سخنان دیشب او در تلویزیون واکنش‌های زیادی را در فضای مجازی در پی داشته است؛ از تفسیر قرآن گرفته تا ادعای تیراندازی به سه هواپیمای ایرانی در روز گذشته، ‌محور اصلی صحبت‌های رائفی‌پور را تشکیل داده است که هر جمله‌اش به‌تنهایی جای حرف و بحث دارد.

این‌که تلویزیون چرا در چنین شرایط اجتماعی خاصی این‌چنین به‌سمت حاشیه می‌رود و به‌جای دعوت از نخبگان به چهره‌های پرحاشیه و پرسروصدا تریبون می‌دهد، ‌موضوع این یادداشت نیست، پرسش اصلی اینجاست که؛ چگونه ادعاهای غیرعلمی سر از رسانه رسمی درمی‌آورند؟ از طرفی مجری این برنامه گفتگو محور کاملاً از مصاحبه‌ای که انجام داده، ذوق‌زده است، هم تملق‌ مصاحبه‌شونده  را می‌گوید و هم چندباری مؤسسه منصوب به رائفی‌پور را نام می‌برد و اقداماتش را تحسین می‌کند، حتی در بخشی از گفتگو مشخصاً اظهارنظرهای رائفی‌پور را در مسائلی که در آن هیچ تخصصی ندارد توجیه می‌کند و حتی او را «استاد» خطاب می‌کند.

پرسش بعدی این است که؛ آیا بهتر نیست در شرایط فعلی از آوردن مهمانان پرحاشیه و حساسیت‌برانگیز به رسانه ملی پرهیز شود؟ این در حالی است که در روزهای اخیر هم یکی از نمایندگان در نطق خود خطاب به صداوسیما گفته بود هر گونه رفتار تفرقه‌انگیز و خلاف قانون که یکپارچگی ملت ایران را تهدید کند، مردود و غیرقابل دفاع است و لازم است مسئولان قضایی با هر گونه تفرقه و نفرت‌پراکنی اشخاص حقیقی و حقوقی در هر لباسی بدون اغماض در چارچوب قانون برخورد کنند.

ماجرای مصر، بحران جنسی و ارسال گاز به اروپا

او در بخش نخستین سخنانش آیه  «یُؤْمِنُونَ بِالْجِبْتِ وَ الطَّاغُوتِ...» را قرائت کرد و گفت: «جبت اینجا Egypt همان فرهنگ مصر است.»، در حالی که این کلمه در لغتنامه دهخدا به‌معنی «هر آن چیزی است که غیر از خداوند ستایش شود» یا همان معنی «بت» ترجمه شده است.

او در بخش دیگری از سخنانش ناآرامی‌های اخیر را هم این گونه تحلیل کرد: «می‌خواهند هیجاناتشان را تخلیه کنند، دو سال کرونا را  در خانه بوده‌اند و تکان نخورده‌اند، متأسفانه محرک‌های جنسی هم که فراوان(!) رفته‌اند توی این اینترنت و دسترسی به این وی.پی.ان‌.ها هم که بسیار ساده است، حالا کف خیابان چه اتفاقی افتاده؟ مسئله تخلیه هیجانات در کنار مسئله زن! دقیقاً این دو به هم رسیدند.»

او همین‌طور در بخش دیگری از سخنانش با یک اظهارنظر غیرکارشناسی اظهار کرد که ایران می‌تواند گاز اروپا را تأمین کند و مهم‌ترین بخش سخنانش هم اعلام خبر شلیک به سه هواپیمای ایرانی بود که ساعاتی پیش تکذیب شد.

رائفی‌پور و سخنرانی‌های گوگلی

رائفی‌پور از امتیازات خاصی برای سخنرانی برخوردار است؛ از صدها ساعت سخنرانی در دانشگاه‌ها گرفته تا تریبون گرفتن در رسانه ملی! او معمولاً در هر سخنرانی‌اش ادعاهای عجیب و قابل‌تأملی مطرح می‌کند اما تقریباً هیچ‌وقت سند علمی برای ادعاهایش ارائه نمی‌دهد. سخنان او معمولاً بر پایه سرچ‌های اینترنتی و گوگلی است و مرجع علمی خاصی ندارد. او عاشق طرح یک معما و حل کردن آن و با آب‌وتاب شرح دادن برای مخاطبانش است.

مرور چند ادعای عجیب!

رائفی‌پور در یک سخنرانی عجیب در سال 93 ادعا می‌کند: «این سخنرانی که می‌خواهم اینجا انجام بدهم، خدا را گواه می‌گیرم که موضوع بسیار مهمی است و شاید برای اولین بار در جهان اسلام دارد مطرح می‌شود، غیرمسلمانان که اصلاً از این چیزها خبر ندارند.»

او در ادامه و پس از شرح آیه 36 سوره توبه درمورد ماه‌های حرام و استناد به روایتی در این مورد که ماه‌های قمری اشاره به 12 امام دارند و مراد از ماه‌های حرام در این آیه امامانی است که نام‌شان علی است، می‌گوید: «برای خود من سؤال بود که این چهار امام چه ارتباطی به این چهار ماه دارند و مدت‌ها هم به آن فکر می‌کردم، تو این ماه رمضان جوابش را پیدا کردم، یک چیز شگفت‌انگیز وجود دارد، معجزه است، خدا شاهد است آدم حلال‌خوار و منطقی باشد، دیگر حجت برش تمام است.  این چهار امامی که نام‌شان علی است، امامت‌شان در این چهار ماه برای مردم مسجل شد! به‌خجستگی این چهار امام، جنگ ممنوع! هرگونه زدوخورد، دوبرابر دیه حساب می‌شود، بشینید سر جای‌تان! شاهکار اینجاست که این امامان، چهار روز به دنیا آمدند، چهار روز به امامت رسیدند، چهار روز هم شهید شدند، سه چهار تا؟ دوازده‌تا! این‌ها چندچندم امام‌ها هستند؟ یک‌سوم امام‌ها! جالب است بدانید از 12 مناسبت 9 تا باز در ماه‌های حرام است! یعنی علم احتمالات را هم شما بگذاری، باز می‌بینی این می‌شود. از 23 حالتی که برای 12 امام پیش می‌آید، یعنی به دنیا می‌آیند و به شهادت می‌رسند، 11 تا باز در ماه‌های حرام است. به ‌لحاظ علم احتمالات بروید حساب کنید! یعنی نزدیک 47 درصد، 50 درصد، حالا مگر این علی‌ها چه‌کار کردند؟ برداشت من حقیر این است که این علی‌ها هرجا امامت داشت می‌رفت به زمین بخورد و شجره طیبه را داشتند قطع می‌کردند، خدا یک علی رو کرد!»

رائفی‌پور زمانی در نقد فیلم «2012» و با نشانه‌شناسی فرار خانواده آمریکایی به چین، چین را مقصد بعدی صهیونیست‌ها برای انتقال قدرت و حکمرانی بر جهان معرفی می‌کرد: «من به شما و مسئولان‌مان می‌گویم، چین، روسیه، آمریکا و اسرائیل هیچ فرقی با هم ندارند و همه نوکران بی‌جیره و مواجب یهودند. امروز در دنیا فقط دو جبهه داریم! فقط و فقط دو جبهه! بقیه چیزها به یک شکلی زیرگروه این دو تا هستند. آن طرف صهیونیسم و این طرف تشیع. تمام! هیچ جبهه ثالثی وجود ندارد.»

او درباره همه‌گیری ویروس کرونا نیز گفته است: «خود چینی‌ها می‌گویند اینکه اولین‌بار در چین کشف شده است، دلیل این نیست که محل انتشار چین است؛ دلایلی هم دارند که محل انتشار آمریکاست. نکته‌ام این است که چه‌بسا آمریکا کانون انتشار بوده، حالا چه‌بسا نباشد، وقتی این ویروس را پیدا کردند، از آمریکایی‌ها، از این صهیونیست‌ها بعید است این ویروس را تکثیر کنند و محیط‌های دیگر را آلوده کنند؟ این میزان انتشار و نحوه انتشار و اصلا شروع انتشار از قم طبیعی نیست. اینکه شب انتخابات اعلام شود این ویروس کشف‌شده، طبیعی نیست. من یک توئیتی هم زدم که انگار این ویروس خیلی هوشمند است که شب انتخابات پیدایش می‌شود. این‌که شب انتخابات می‌آید که روی مشارکت تاثیر بگذارد که گذاشت. حداقل 10-8 درصد در کاهش مشارکت تاثیر داشته است. با چین چه کار کردند؟ یکی از دوستان تو دفتر ما به یکی که از چین می‌آمد گفته بود، یک پاوربانک برای من بخر! به‌محض اینکه این ماجرای کرونا را شنید سریع تماس گرفت و لغوش کرد. برای چی؟ به‌خاطر اینکه یک کالای چینی تو اذهان می‌شود معادل «عفونی بودن» و «کثیف بودن» و سال‌ها طول می‌کشد این ذهنیت پاک شود. برای همین شما اگر بروید جایی که کالای چینی و کشور دیگر باشد کالای چینی نمی‌خرید...»

رائفی‌پور همه‌چیز دان!

اگر طرفدار سخنرانی‌های رائفی‌پور هم نباشید، با گریزی کوتاه و سرچ در اینترنت متوجه می‌شوید که او در زمینه خاصی تحلیل و سخنرانی ندارد و معمولا در هر زمینه‌ای که دلش بخواهد، سخنرانی می‌کند. سخنرانی‌های فعلی به تمامی علوم تسری یافته است. او که ابتدا کارش را با سخنرانی‌هایی درباره شیطان‌پرستی، فراماسونری، صهیونیسم و مهدویت آغاز کرده بود حالا محدودیت خاصی برای خودش قائل نیست و با اتکا بر مطالعه آزاد در هر زمینه‌ای سخنرانی می‌کند.

با این حال یکی از فعالیت‌های رائفی‌پور و موسسه منصوب به او ترندسازی هشتگ‌های مختلف در رسانه‌های اجتماعی است و نظریه‌های توطئه‌اش میان جوانان و نوجوانان بسیار پر مخاطب است.

اخبار گروه سایر رسانه‌ها صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌هاست و انتشار آن لزوماً به معنای تأیید مواضع آمده در آن‌ها نیست.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار رسانه

اینفوگرافیک| در انگلیس چه خبر است؟

 اینفوگرافیک| در انگلیس چه خبر است؟
2022-11-29T06:51:32+03:30
در روزهای گذشته چند اختلال در شبکه توزیع برق و آب انگلستان رخ داده که زندگی شهروندان انگلیسی را مختل کرده است.

اینفوگرافیک| روزهای پرکار آتش‌نشان‌های تل‌آویو!

 اینفوگرافیک| روزهای پرکار آتش‌نشان‌های تل‌آویو!
2022-11-29T06:51:31+03:30
در ۶ ماه گذشته چند اتفاق مهم در سرزمین‌های اشغالی افتاده که سبب وحشت و اختلال در زندگی صهیونیست‌ها شده است.

اینفوگرافیک| جوان‌ترین بازیکنان تاریخ جام جهانی

 اینفوگرافیک| جوان‌ترین بازیکنان تاریخ جام جهانی
2022-11-21T15:45:10+03:30
جوان‌ترین بازیکنان تاریخ جام جهانی را در اینفوگرافی زیر مشاهده کنید.

اینفوگرافیک| جوان‌ترین بازیکنان تاریخ جام‌جهانی

 اینفوگرافیک| جوان‌ترین بازیکنان تاریخ جام‌جهانی
2022-11-21T12:38:26+03:30
جوان ترین بازیکنان تاریخ جام‌جهانی را در اینفوگرافی زیر مشاهده کنید.

اینفوگرافیک| پرافتخارترین مربیان تاریخ جام‌جهانی

 اینفوگرافیک| پرافتخارترین مربیان تاریخ جام‌جهانی
2022-11-19T14:25:20+03:30
در بین مربیان برتر جام جهانی تنها ویتوریو پوتسو سرمربی تیم ملی ایتالیا توانسته دوبار به عنوان قهرمانی جام جهانی برسد.

اینفوگرافیک| گران‌ترین جام جهانی

 اینفوگرافیک| گران‌ترین جام جهانی
2022-11-16T16:05:37+03:30
قطر حدود ۲۰۰ میلیارد دلار برای پروژه‌های زیربنایی جام جهانی ۲۰۲۲ هزینه کرده که همین موضوع این دوره از جام جهانی را به گران‌ترین جام جهانی تاریخ تبدیل کرده ا...

اینفوگرافیک| ایران در ادوار جام‌جهانی

 اینفوگرافیک| ایران در ادوار جام‌جهانی
2022-11-14T15:12:24+03:30
تیم ملی ایران در ۵ دوره از مسابقات جام جهانی حاضر بوده و امسال با راهیابی به جام جهانی قطر موفق شد که برای ششمین بار در این تورنمنت بزرگ حضور پیدا کند.

اینفوگرافیک| ۱۰ فرمان برای حمایت از اقتصاد دیجیتال

 اینفوگرافیک| ۱۰ فرمان برای حمایت از اقتصاد دیجیتال
2022-11-07T16:05:42+03:30
دولت سیزدهم اخیراً آیین‌نامه‌ای تصویب کرده است که بر اساس آن تمهیدات مختلفی برای حمایت عملی از اقتصاد دیجیتال لحاظ شده است.

اینفوگرافیک| ۸۸۷ میلیون دلار برای آشوب

 اینفوگرافیک| ۸۸۷ میلیون دلار برای آشوب
2022-10-29T14:12:17+03:30
از هزینه ۸۸۷ میلیون دلاری C.I.A تا اجاره حساب‌های کاربری سلبریتی‌های ساکن آلمان و امارات در گزارش منتشر شده توسط نهادهای اطلاعاتی ایران را در اینفوگرافی زیر...

اینفوگرافیک| دریوزگی آتزوری

 اینفوگرافیک| دریوزگی آتزوری
2022-10-26T11:25:35+03:30
پس از عدم راهیابی تیم ملی ایتالیا به جام جهانی۲۰۲۲ قطر، برخی از رسانه‎‌های این کشور قصد داشتند با روش‌های غیرورزشی، به هر نحوی شده تیم کشورشان را در این مسا...

اینفوگرافیک| اروپا؛ بـاغ یا جنگـل؟

 اینفوگرافیک| اروپا؛ بـاغ یا جنگـل؟
2022-10-19T17:39:15+03:30
در روزهای گذشته جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در کمال وقاحت و نژادپرستی اروپا را باغ و دیگر کشورها را جنگل نامید. اما آیا واقعا اروپا باغ است و ...

اینفوگرافیک| سیاحتی در غرب

 اینفوگرافیک| سیاحتی در غرب
2022-10-19T09:52:15+03:30
چرا هر کس هم که درباره زن و زندگی صحبت می‌کند، سیاستمداران غربی باید در این زمینه لال شوند؟

افزایش انتقادها به سخنان جدید رائفی‌پور: «استاد همه‌چیزدان» در تلویزیون چکار می‌کند؟

 افزایش انتقادها به سخنان جدید رائفی‌پور: «استاد همه‌چیزدان» در تلویزیون چکار می‌کند؟
2022-10-10T19:05:32+03:30
شب گذشته علی اکبر رائفی‌پور مهمان برنامه ثریا بود و از صبح امروز موجی از واکنش‌ها به سخنانی که در این برنامه بیان کرد، آغاز شده است. از تکذیبیه سازمان هواپی...

فاصله مرزهای ایران تا شهرهای عراق + محاسبه نرخ کرایه

  فاصله مرزهای ایران تا شهرهای عراق + محاسبه نرخ کرایه
2022-10-07T13:25:41+03:30
دانستن فاصله مرزهای مهران، خسروی، شلمچه، چذابه، تمرچین و باشماق تا شهرهای عراق (نجف، کربلا، کاظمین و سامرا) از جمله اطلاعاتی است که می‌تواند به زائران در ای...

مداحی اربعین؛ «چشماتو ببند خیال کن» با نوای امیر کرمانشاهی

  مداحی اربعین؛ «چشماتو ببند خیال کن» با نوای امیر کرمانشاهی
2022-10-03T22:01:59+03:30
یکی از مداحی‌های اربعین که در طول سالهای گذشته مورد توجه قرار گرفته است، نوحه «چشماتو ببند خیال کن که با زائرایی» با نوای امیر کرمانشاهی است.

چگونه مشاهده کنیم «چند سال سابقه بیمه داریم؟»

 چگونه مشاهده کنیم «چند سال سابقه بیمه داریم؟»
2022-10-02T20:15:13+03:30
بیمه‌شدگان می‌توانند با مراجعه به سایت تامین اجتماعی در بخش سوابق بیمه به صورت آنلاین سابقه بیمه خود را به صورت روز، ماه و سال مشاهده کنند.

انقلاب هشتگی/ پشت پرده ماجرای ۱۸۴ میلیون هشتگ مهسا امینی چیست؟

 انقلاب هشتگی/ پشت پرده ماجرای ۱۸۴ میلیون هشتگ مهسا امینی چیست؟
2022-10-02T20:15:13+03:30
یک اکانت می‌تواند تا چند هزار توئیت و ریتوئیت با هر هشتگی انجام دهد. یعنی فقط با ۶۰ هزار اکانت یا ربات با انتشار ۳ هزار توئیت و ریتوئیت می‌توانند یک هشتگ را...

نحوه دریافت فیش حقوقی بازنشستگان تامین اجتماعی با کد ملی

 نحوه دریافت فیش حقوقی بازنشستگان تامین اجتماعی با کد ملی
2022-09-26T09:15:31+03:30
بازنشستگان تامین اجتماعی با مراجعه به سایت سازمان تامین اجتماعی می‌توانند فیش حقوقی خودشان را به‌صورت اینترنتی مشاهده و دریافت کنند. بازنشستگان پس از ثبت نا...

نحوه دریافت فیش حقوقی بازنشستگان تامین اجتماعی

 نحوه دریافت فیش حقوقی بازنشستگان تامین اجتماعی
2022-09-21T11:56:26+04:30
بازنشستگان تامین اجتماعی با مراجعه به سایت سازمان تامین اجتماعی می‌توانند فیش حقوقی خودشان را به‌صورت اینترنتی مشاهده و دریافت کنند.

فاصله مرزهای ایران تا شهرهای عراق + محاسبه نرخ کرایه

 فاصله مرزهای ایران تا شهرهای عراق + محاسبه نرخ کرایه
2022-09-10T17:35:26+04:30
دانستن فاصله مرزهای مهران، خسروی، شلمچه، چذابه، تمرچین و باشماق تا شهرهای عراق (نجف، کربلا، کاظمین و سامرا) از جمله اطلاعاتی است که می‌تواند به زائران در ای...

مداحی اربعین؛ «چشماتو ببند خیال کن» با نوای امیر کرمانشاهی

 مداحی اربعین؛ «چشماتو ببند خیال کن» با نوای امیر کرمانشاهی
2022-09-10T17:35:26+04:30
یکی از مداحی‌های اربعین که در طول سالهای گذشته مورد توجه قرار گرفته است، نوحه «چشماتو ببند خیال کن که با زائرایی» با نوای امیر کرمانشاهی است.

عصر یخبندان در اروپا

 عصر یخبندان در اروپا
2022-09-07T09:02:00+04:30
پس از گذشت چندماه از آغاز جنگ اوکراین و تحریم روسیه توسط کشورهای غربی، روسیه در اقدامی متقابل، ارسال گاز به این کشورها را محدود کرد.

اینفوگرافیک| میزان وابستگی کشورهای اروپایی به گاز روسیه

  اینفوگرافیک| میزان وابستگی کشورهای اروپایی به گاز روسیه
2022-09-05T10:35:40+04:30
با نزدیک شدن فصل سرما، کشورهای اروپایی که به گاز روسیه وابسته هستند نگران تامین گرما و حتی برق شهروندان خود هستند.

چرا خسروی وفا یک انتخاب درست است؟

 چرا خسروی وفا یک انتخاب درست است؟
2022-08-29T13:48:54+04:30
عصر یکشنبه ششم شهریور شاید یکی از بهترین روزهای تاریخ ورزش در تجربه برگزاری مجامع انتخاباتی در ورزش است.

اینفوگرافیک| میزان وابستگی کشورهای اروپایی به گاز روسیه

 اینفوگرافیک| میزان وابستگی کشورهای اروپایی به گاز روسیه
2022-08-29T10:22:20+04:30
با نزدیک شدن فصل سرما، کشورهای اروپایی که به گاز روسیه وابسته هستند نگران تامین گرما و حتی برق شهروندان خود هستند.

فوتبال؛ معدن طلای تلویزیون

 فوتبال؛ معدن طلای تلویزیون
2022-08-27T11:22:10+04:30
هفته سوم بیست‌ودومین دوره لیگ برتر درحالی روز گذشته به پایان رسید که مشکلات میان سازمان صداوسیما و فدراسیون فوتبال و مشخصا دو تیم استقلال و پرسپولیس همچنان ...

اینفوگرافیک| پای ثابت جام‌جهانی

 اینفوگرافیک| پای ثابت جام‌جهانی
2022-08-24T10:22:10+04:30
تیم ملی برزیل با ۲۲ بار حضور در جام‌جهانی رکودار حضور در این مسابقات است.

اینفوگرافیک| پایه ثابت جام‌جهانی

 اینفوگرافیک| پایه ثابت جام‌جهانی
2022-08-24T10:08:50+04:30
تیم ملی برزیل با ۲۲ بار حضور در جام‌جهانی رکودار حضور در این مسابقات است.

اینفوگرافیک| بخشی از تخلفات وحشتناک فولاد مبارکه

 اینفوگرافیک| بخشی از تخلفات وحشتناک فولاد مبارکه
2022-08-21T08:08:50+04:30
براساس آمار منتشر شده از تحقیق و تفحص شرکت فولاد مبارکه اصفهان، مجموع تخلفات این شرکت ۹۱هزار و ۸۷۳میلیارد تومان عنوان شده که حدود۷درصد بودجه کل کشور است.

اینفوگرافیک| تاجی که تاج بر سر فوتبال گذاشت

 اینفوگرافیک| تاجی که تاج بر سر فوتبال گذاشت
2022-08-10T12:06:39+04:30
گوشه‌ای از آنچه از دوران ریاست «مهدی تاج» بر فدراسیون فوتبال به یادگار ماند.
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)