میرنیوز

مشهورترین دیوارهای جهان را بشناسید + تصاویر

 مشهورترین دیوارهای جهان را بشناسید + تصاویر 2021-11-07T11:15:58+03:30

به گزارش گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم، به نقل از تابناک با تو، از وقتی بشر شروع به ساختن شهر‌ها و خانه‌ها کرد همیشه دیوار را به عنوان محافظی در برابر دشمنان و حیوانات و با برای تعیین مرز بندی می‌ساخته است. کم کم انسان‌ها استفاده‌های دیگری از دیوار کردند مثلا برای اینکه جاذبه‌ای دیدنی به شهر اضافه کنند شروع به ساختن دیوار کردند و یا برای بزرگداشت کسی برای او دیواری ساختند. در دنیا بعضی از دیوار‌های مشهوری هستند که به معروفیت جهانی دست پیدا کرده اند می‌خواهیم تعدادی از آن‌ها به شما معرفی کنیم.

اولین دیوار مشهور جهان

دیوار بزرگ چین

دیوار بزرگ چین در بین قرن پنجم پیش از میلاد مسیح تا قرن 16 میلادی بار‌ها بازسازی شده است تا مرز‌های شمالی امپراطوری چین را از حمله قبایل بیابانگرد از شمال در امان نگه دارد.دیوار‌های متعددی در این منطقه ساخته شده که از آن‌ها با نام دیوار بزرگ یاد می‌شود.یکی از مشهورترین این دیوار‌ها بین سال‌های 220 تا 206 قبل از میلاد مسیح توسط اولین امپراطور چین، ژین شی هوانگ ساخته شده که تنها بخش‌های اندکی از آن باقی مانده است.بخش عمده دیوار کنونی چین در طول حکومت سلسله مینگ، بین سال‌های 1368 تا 1644 میلادی ساخته شده است.
بر اساس مطالعات اخیر، طول کلی این دیوار 8.852 کیلومتر تخمین زده می‌شود.دیوار چین در صدر اولین دیوار‌های مشهور جهان قرار دارد.

دومین دیوار مشهور جهان

دیوار باختری

دیوار باختری یا دیوار غربی یک مکان بسیار مشهور و مقدس برای یهودیان در شهر قدیمی اورشلیم (بیت المقدس) است.نیمی از این دیوار در زیر سطح زمین واقع شده که در حدود نوزده سال قبل از میلاد مسیح توسط هرود بزرگ ساخته شده است.لایه‌های بعدی از قرن هفتم میلادی به بعد به آن اضافه شده اند.این مکان برای یهودیان بسیار مقدس بوده و نزدیک‌ترین مکان به سنگ بنای مقدسی است که یهودیان می‌توانند به آن نزدیک شوند.

سومین دیوار مشهور جهان

دیوار‌های بابل

دیوار‌های بابل، که پایتخت بین النهرین به شمار می‌آمد یکی از اولین عجایب هفتگانه‌ای بود در تاریخ به آن اشاره شده است.یک دیگر از عجایب باستانی مجاور این دیوار، دروازه ایشتار است که در حدود 575 سال قبل از میلاد مسیح ساخته شده و بخشی از دیوار بابل به شمار می‌آید. این دروازه و دیوار‌ها از کاشی‌های آبی درخشان با ردیف‌های متناوب از اشکال اژد‌ها و قورباغه ساخته شده اند.در سال 1983، صدام حسین بازسازی این بنا و ساخت سازه‌هایی جدید روی خرابه‌های این دیوار را آغاز کرد.

چهارمین دیوار مشهور جهان

ساکسایهیومان

ساکسایهیومان (Sacsayhuamán) یک مجموعه دیوار در شهر کوسکو در کشور پرو مربوط به تمدن اینکا است.شهر مشهور کوسکو به شک پوما ساخته شده است، جانوری که نماد سلسله اینکا‌ها بود.شکم این پوما (گربه وحشی) را اصلی‌ترین قصر این مجموعه تشکیل می‌داد و رودخانه تولومایو نیز ستون فقرات آن به شمار می‌آمد، در حالی که تپه ساکسایهیومان نیز سر این جانور درنده را انگاشته می‌شد.سه دیوار موازی روی سطوح متفاوت با استفاده از سنگ‌های آهکی غول پیکر در این منطقه ساخته شده که با توجه به شکل زیگزاگی شان بسیاری آن‌ها را دندان‌های این گربه وحشی تلقی می‌کند.این دیوار‌ها در بلندترین نقطه 8.5 متر طول و نزدیک به 140 متریک تن وزن دارند. این دیوار به نحوی ساخته شده که حتی نمی‌توان یک برگه نازک کاغذ را نیز بین سنگ‌های آن قرار داد.این میزان از دقت همراه با نمونه‌های متنوعی از اشکال قفل شونده و مایل شدن دیوار به سمت داخل باعث شده که بسیاری فکر کنند این دیوار‌ها از یک زلزله بسیار مهیب جان سالم بدر برده اند.

پنجمین دیوار مشهور جهان

دیوار بزرگ زیمبابوه

دیوار بزرگ زیمبابوه خرابه‌هایی متعدد از دیوار‌های سنگی است که نام کشور زیمبابوه از آن‌ها گرفته شده است.البته صفت «بزرگ» این دیوار سنگی را از دیوار‌هایی دیگر در این کشور آفریقایی که تنها با نام دیوار‌های زیمبابوه شناخته می‌شوند و در سراسر کشور وجود دارند متمایز می‌سازد.ساخت این دیوار توسط مردمان بومی بانتو در قرن 11 میلادی آغاز شده و بیش از 300 سال ادامه داشت.در دوران رونق این منطقه بیش از 18.000 نفر در درون این دیوار زندگی می‌کردند.یکی از بزرگ‌ترین قسمت‌های این دیوار «حصار بزرگ» نام دارد که دیوار‌های آن بیش از 11 متر طول و نزدیک به 250 متر عرض دارند که آن را به بلندترین بنای باستانی جنوب صحرای آفریقا تبدیل می‌کند.

ششمین دیوار مشهور جهان

دیوار برلین

ساخت دیوار برلین در سال 1961 و در تلاشی نومیدانه از جانب حاکمان آلمان شرقی برای ممانعت از فرار شهروندان برلین شرقی به سمت برلین غربی بود.در واقع پس از پایان جنگ جهانی دوم آلمان به دو قسمت تقسیم شده بود که نیمی از آن در دست روس‌های کمونیست و نیمی دیگر نیز در تسلط آمریکا، بریتانیا و فرانسه قرار داشت.در طول دورانی که این دیوار کشیده شده بود، بیش از 5.000 تن سعی کردند با عبور از روی این دیوار خود را به سمت غربی برلین برسانند که با مرگ 98 تا 200 نفر از آن‌ها همراه شد. با از بین رفتن پرده آهنین در سال 1989 و شروع فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، صد‌ها شهروند برلینی شروع به تخریب این دیوار بتونی کردند.امروزه خرابه‌های این دیوار را می‌توان در شهر برلین در منطقه برنر اشتراس و روبروی پارلمان کنونی برلین دید.

هفتمین دیوار مشهور جهان

دیوار هادریان (Hadrian Wall)

دیوار هادریان توسط رومی‌ها برای محافظت از انگلستان مستعمره خودشان در برابر قبایل اسکاتلندی ساخته شد. این دیوار به طول 117 کیلومتر در سراسر شمال انگلستان از دریای ایرلند به دریای شمالی امتداد دارد. ساخت و ساز آن پس از سفر امپراتور روم هادریان در سال 122 میلادی آغاز و تا حد زیادی در شش سال کامل شد. این دیوار پادگان حدود 9000 سرباز از جمله پیاده نظام و سواره نظام بود. اگرچه تنها امتدادی از این دیوار امروزه قابل مشاهده است، هنوز هم در میان محبوب‌ترین جاذبه‌های توریستی انگلستان قرار دارد.

هشتمین دیوار مشهور جهان

دیوار‌های تروی (Walls of Troy)

تروی یک شهر افسانه‌ای در شمال غربی ترکیه می‌باشد که در شعر حماسی هومر، ایلیاد معروف شده است. با توجه به ایلیاد، اینجا مکانی است که جنگ تراوا در آن صورت گرفته است. مکان باستان شناسی تروی شامل چندین لایه از ویرانه‌ها می‌باشد. تروی هومر به اواسط تا اواخر قرن سیزدهم پیش از میلاد بازمی گردد. بخش‌هایی از دیوار‌های معروف تروی هنوز هم قابل مشاهده می‌باشند. امروزه تعداد زیادی از گردشگران هر ساله از تروی بازدید می‌کنند. بازدیدکنندگان یک مکان تجاری بزرگ به همراه اسب چوبی در زمین بازی بچه‌ها و مغازه‌ها و موزه را می‌بینند.

نهمین دیوار مشهور جهان

دیوار یادبود سربازان ویتنام (Vietnam Veterans Memorial Wall)

بنای یادبود سربازان ویتنام، یادبود جنگ ملی در واشنگتن است. این بنای یادبود ویتنام به عنوان ادای احترام به کسانی که کشته یا مفقود شدند در نظر گرفته می‌شود و به یاد سربازان که نهایت فداکاری را کردند فراتر از جنجال‌های سیاسی است. این دیوار یادبود توسط مایا لین طراحی شده است و از دو دیوار گرانیتی سیاه که نام 58256 سرباز بر روی آن‌ها حکاکی شده، ساخته شده است.

دهمین دیوار مشهور جهان

دیوار استُن (Wall of Ston)

دیوار استُن یکسری دیوار سنگی دفاعی واقع در جزیره پلجزاک در جنوب کرواسی می‌باشند. در باریکترین نقطه شبه جزیره درست قبل از پیوستن به خشکی، یک دیوار از شهر‌های استُن تا مالی استُن (Mali Ston) ساخته شده است. دیواری به طول 5.5 کیلومتر این دو جامعه کوچک را به هم پیوند داد و در قرن 15 همراه با 40 برج و 5 قلعه به پایان رسید. این دیوار به معنای خط دوم دفاع از شهر دوبرونیک (Dubrovnik) و دفاع از نمک گرانبها که ثروت دوبرونیک بود می‌باشد. این دومین دیوار طولانی در اروپا است که تنها از دیوار هادریان بین اسکاتلند و انگلستان پیشی گرفته است.

اخبار گروه سایر رسانه‌ها صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌هاست و خبرگزاری تسنیم هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.

انتهای پیام/

بازگشت به صفحه رسانه‌‌ها

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار رسانه

اینفوگرافیک | ایرانیان سال ۹۸ هشت میلیارد دلارپوشاک خریدند

  اینفوگرافیک | ایرانیان سال ۹۸ هشت میلیارد دلارپوشاک خریدند
2021-12-05T13:05:58+03:30
تولیدکنندگان پوشاک با گلایه از حجم بالای قاچاق پوشاک استوک در سطح بازار معتقدند تولید نخ نیز در کشور با بحران مواجه است و به زودی صنعت پوشاک را دچار چالش می...

خسارت ۲۲ هزار میلیاردی کرونا به گردشگری

 خسارت ۲۲ هزار میلیاردی کرونا به گردشگری
2021-12-04T10:59:13+03:30
از سه‌ماه گذشته که صنعت گردشگری فعالیت خود را مجددا آغاز کرده‌، حجم کمی از گردشگران برای اقامت خود بوم‌گردی‌ها را انتخاب کرده‌اند. علت اصلی این امر نیز کاهش...

۱۰۰ روز با رئیسی به روایت آمار

 ۱۰۰ روز با رئیسی به روایت آمار
2021-12-04T10:46:01+03:30
تعداد مسئولانی که در این ۱۰۰روز از سمت‌های خود برکنار شدند قابل بررسی است. با اینکه نمی‌توان تعداد آنان را زیاد ارزیابی کرد، ولی می‌توان گفت تعدادشان چندان ...

اینفوگرافیک | افزایش ۱۳۰ درصدی اجاره‌ خانه ظرف ۲ سال گذشته

 اینفوگرافیک | افزایش ۱۳۰ درصدی اجاره‌ خانه ظرف ۲ سال گذشته
2021-12-01T11:19:15+03:30
جدیدترین گزارش بانک مرکزی از بازار مسکن نشان می‌دهد نرخ اجاره‌بهای مسکن در کشور طی آبان ۱۴۰۰ در مقایسه با آبان ۹۸ بالغ بر ۱۳۸ درصد افزایش یافته است.

اورژانس چند بالگرد دارد؟

 اورژانس چند بالگرد دارد؟
2021-12-01T10:25:59+03:30
رییس سازمان اورژانس کشور به بیان توضیحاتی در خصوص بالگرد‌های این سازمان پرداخت.

شیوع طلاق در افراد بالای ۵۰ سال در یک دهه گذشته با ازدواج فرزندان

 شیوع طلاق در افراد بالای ۵۰ سال در یک دهه گذشته با ازدواج فرزندان
2021-12-01T09:59:24+03:30
یک روانشناس گفت: نرخ طلاق در افراد بالای ۵۰ سال دو برابر و در افراد بالای ۶۵ سال سه برابر شده است.

حذف ارز دولتی قیمت دارو را ۴ برابر می‌کند

 حذف ارز دولتی قیمت دارو را ۴ برابر می‌کند
2021-12-01T09:59:24+03:30
اگر ارز ۴۲۰۰ تومانی دارو و مواد اولیه آن حذف شود رقم فرانشیز به قدری بالا خواهد بود که انگار مردم دارو را به صورت آزاد تهیه می‌کنند و بیمه‌ای وجود ندارد.

معلم فداکاری که با کمر شکسته سر کلاس می‌رفت!

 معلم فداکاری که با کمر شکسته سر کلاس می‌رفت!
2021-11-30T13:39:24+03:30
گفت‌وگو با معلم بروجردی که عکسش از تدریس با کمر شکسته و خوابیده جلوی کلاس خبرساز شد.

سقوط ۹۰ درصدی صادرات فرش

 سقوط ۹۰ درصدی صادرات فرش
2021-11-28T11:05:55+03:30
براساس آمارهای گمرک ایران، رقم صادرات فرش دستباف ایران در سال۱۳۷۸ حدود ۶۹۰میلیون دلار بوده است. نکته جالب‌توجه اینکه در همان سال کل صادرات غیرنفتی ایران که ...

سنگ اندازی در روند ساخت مسکن برای مردم

 سنگ اندازی در روند ساخت مسکن برای مردم
2021-11-27T14:32:35+03:30
برخی افراد خاص در سازمان نظام مهندسی استان تهران( که برخی رد صلاحیت شده و برخی نیز تایید شدند) در دو هفته اخیر با عدم حضور در سه جلسه پیاپی هئیت مدیره مانع ...

سبقت تاریخی قیمت تراکتور از درآمد کشاورزان

 سبقت تاریخی قیمت تراکتور از درآمد کشاورزان
2021-11-27T14:19:14+03:30
بررسی‌ها نشان می‌دهد تراکتورسازان طی یک‌سال اخیر سه بار یعنی در اواسط مهرماه ۱۳۹۹، اوایل فروردین امسال و روزهای اخیر اقدام به افزایش قیمت محصولات خود کرده‌ا...

جولان نابازیگرهایی که نقش‌های اصلی را می‌قاپند

 جولان نابازیگرهایی که نقش‌های اصلی را می‌قاپند
2021-11-24T10:09:12+03:30
پنج فیلم و سریالی که این روز‌ها در حال پخش است، با بازی ستارگان موسیقی پاپ تولید شده، ستارگانی که اکثر آن‌ها نشان دادند استعدادی در بازیگری ندارند و بهتر اس...

گروگانگیری اسپانسرها؟

 گروگانگیری اسپانسرها؟
2021-11-24T09:55:52+03:30
درصد بسیار اندکی از کسانی که تهیه‌کننده یا سرمایه‌گذار هستند، فقط به‌دلیل علاقه شخصی خود به یک بازیگر، یکی از شروط ساخت اثر را حضور آن بازیگر عنوان کرده یا ...

لباس قاچاق بنگلادشی بر تن ایرانی‌ها دوخته می‌شود!

 لباس قاچاق بنگلادشی بر تن ایرانی‌ها دوخته می‌شود!
2021-11-23T10:55:53+03:30
لباس‌های بنگلادشی ماه‌هاست که در دستفروشی‌ها و فروشگاه‌های پایتخت و سایر شهرستان‌ها خودنمایی می‌کند. اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک نیز در یک ماه اخ...

جاسوس زن چطور در دل سریال سرجوخه جا باز می کند؟

 جاسوس زن چطور در دل سریال سرجوخه جا باز می کند؟
2021-11-22T20:55:52+03:30
سریال «سرجوخه» به مثابه کلاسِ درسی است که تلاش دارد تکنیک و تاکتیک‌های سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه را برای آحاد مردم بیان کند تا از این طریق جامعه ر...

مصیبت‌های کرونا برای کارگردان «روزگار جوانی»

 مصیبت‌های کرونا برای کارگردان «روزگار جوانی»
2021-11-22T10:29:12+03:30
«پاییز سال گذشته در بحبوحه‌ی کرونا ساخت «روزگار جوانی» را شروع کردیم. متاسفانه دو ـ سه نفر از بچه‌های ما به این بیماری دچار شدند. خود من کرون...

اصفهان بیست وپنجم در بارندگی، سوم در صنایع آب بر

 اصفهان بیست وپنجم در بارندگی، سوم در صنایع آب بر
2021-11-21T10:22:39+03:30
استان اصفهان با اینکه طی ۵۲ سال اخیر کم‌بارش‌تر از ۲۴ استان کشور بوده، اما بیشترین و بالاترین بارگذاری صنایع، سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی در این استان انجام ...

گران‌‌فروش‌های بازنده

 گران‌‌فروش‌های بازنده
2021-11-21T10:22:39+03:30
شاید اگر نسبت تعداد سریال‌های ناموفق به موفق نصف به نصف هم بودند، باز می‌شد از عملکرد پلتفرم‌ها دفاع کرد اما این خروجی تا اینجای سال یک شکست مطلق برای آنهاست.

صعود درآمدهای مالیاتی

 صعود درآمدهای مالیاتی
2021-11-20T10:02:35+03:30
آخرین گزارش‌های منتشر شده نشان می‌دهد درآمد‌های مالیاتی دولت در شش‌ماه نخست سال۱۴۰۰ نسبت به مدت مشابه سال قبل با افزایش ۶۲/۵ درصدی همراه شده است.

دولت‌ها سالانه ۵۰۰ میلیون بشکه انرژی هدر می‌دهند

 دولت‌ها سالانه ۵۰۰ میلیون بشکه انرژی هدر می‌دهند
2021-11-17T10:22:31+03:30
سازوکار مدیریت انرژی شامل یک بسته جامع سیاست قیمتی و غیرقیمتی در کوتاه‌مدت و بلندمدت باید باشد. بهینه‌سازی مصرف در سایر صنایع عمده ازجمله سیمان و فولاد و دی...

شناسایی زوجین نابارور فاقد بیمه درمانی / جزییات پوشش ۹۰ درصدی هزینه درمان نازایی

 شناسایی زوجین نابارور فاقد بیمه درمانی / جزییات پوشش ۹۰ درصدی هزینه درمان نازایی
2021-11-16T12:09:14+03:30
معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران، گفت: طبق تفاهم نامه‌ای که با معاونت درمان منعقد خواهد شد، پوشش خدمات ناباروری ‌که تاکنون ستاره بودند از جم...

آیا امکان فروش سهام عدالت وجود دارد؟

 آیا امکان فروش سهام عدالت وجود دارد؟
2021-11-16T11:15:49+03:30
هرچند از نظر قانونی فروش سهام عدالت امکان پذیر است اما از آنجایی که بازار سرمایه در شرایط نوسانی و ریزشی به سر می‌برد، سهام عدالت نیز مانند سایر سهم ها متقا...

خلق پول تورم‌زا در دولت رئیسی ۹۵درصد کاهش یافت

 خلق پول تورم‌زا در دولت رئیسی ۹۵درصد کاهش یافت
2021-11-15T10:15:53+03:30
دولت حسن روحانی به تصور دستیابی به درآمد‌های ارزی هنگفت ناشی از رفع محدودیت‌های تحریمی هم از اصلاحات اقتصادی که باید در ابتدای دهه ۹۰ اعمال می‌شد، چشم‌پوشی ...

طلب کالدرون با تسهیلات اشتغالزایی محرومان پرداخت شد!

 طلب کالدرون با تسهیلات اشتغالزایی محرومان پرداخت شد!
2021-11-15T10:02:30+03:30
طبق اسناد رسیده طلب گابریل کالدرون از باشگاه پرسپولیس که منجر به بسته شدن پنجره نقل و انتقالاتی قرمز‌ها شده بود در یک اقدام غیرقانونی با تسهیلات ۲۲ میلیارد ...

نوآوری‌های ایران در دفاع مقدس؛ از بولدوزر کنترل از راه دور تا لندکروز شنی‌دار

 نوآوری‌های ایران در دفاع مقدس؛ از بولدوزر کنترل از راه دور تا لندکروز شنی‌دار
2021-11-14T11:02:27+03:30
دفاع مقدس همواره در دل خود نوآوری‌هایی به همراه داشته است که شاید بسیاری با آن آشنا نباشند.

پزشک کافیست؟

 پزشک کافیست؟
2021-11-14T10:49:13+03:30
زمانی که می‌خواهیم به مساله کمبود پزشک بپردازیم باید ابعاد مختلف آن را درنظر داشته باشیم. اولین معظلی که در بررسی‌ها وجود دارد، این است که هیچ آماری از تعدا...

امداد به یک میلیون پولدار!

 امداد به یک میلیون پولدار!
2021-11-14T10:22:31+03:30
طی بررسی پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان از خانوارهای تحت پوشش نهادهای حمایتی، ۱۷۱ هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی و ۲۰۵ هزار و ۶۹۷ خانوار (معادل ب...

انتشار موبایل بانک جعلی ۸ بانک در گوگل پلی

 انتشار موبایل بانک جعلی ۸ بانک در گوگل پلی
2021-11-14T10:09:11+03:30
به تازگی خبر‌هایی مبنی بر فعالیت مجرمان سایبری در زمینه ساخت اپلیکیشن‌های جعلی بانک‌های عامل داخل کشور از سوی پلیس فتا مطرح شده است.

دود فرصت‌سوزی روحانی

 دود فرصت‌سوزی روحانی
2021-11-10T10:15:54+03:30
نظام شهرسازی شما باید براساس رژیم اتومبیل باشد، یعنی هر تصمیم شهرسازانه‌ای که گرفته می‌شود باید براساس این باشد.

درآمد صفر دولت از مالیات بر خانه‌های خالی

 درآمد صفر دولت از مالیات بر خانه‌های خالی
2021-11-09T14:09:17+03:30
بررسی‌هاازعملکرد ۷ماهه نخست سازمان امورمالیاتی نشان می‌دهد ۵۰ درصد کل درآمد مالیاتی پیش‌بینی‌شده بودجه و معادل ۶۱ درصد تکلیف سازمان امور مالیاتی محقق شده است.
X فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)