میرنیوز

ایران پنجمین کشور جهان از نظر ابتلای روزانه به کرونا/ وضعیت قرمز بیمارستان‌ها و جولان ویروس دلتا در کشور

 ایران پنجمین کشور جهان از نظر ابتلای روزانه به کرونا/ وضعیت قرمز بیمارستان‌ها و جولان ویروس دلتا در کشور 2021-07-28T11:56:12+04:30

به گزارش گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم، به نقل از باشگاه خبرنگاران،  357 چراغ زندگی دیروز خاموش شد و حداقل ٣5٧ خانواده داغدار شدند، این روز‌ها قاتلی به نام دلتا در گوشه گوشه‌های شهر‌های کشور جولان می‌دهد و همین دیروز بیش از ٣4 هزار نفر را گرفتار کرد و بر این اساس ایران بعد از امریکا، اندونزی، هند و برزیل در جایگاه پنجم دنیا از نظر ابتلا به کرونا قرار دارد و تازه این عدد‌ها و رقم‌ها اعداد رسمی و علمی هستند چرا که بر اساس استاندارد جهانی تنها کسانی که تست آن‌ها مثبت شده است وارد لیست مبتلایان و قربانیان کرونا می‌شوند.

همیشه می‌گوییم پارسال چقدر زود گذشت، اما پارسال با همه سال‌های قبل فرق داشت و برعکس همیشه برایمان به اندازه چند سال گذشت، انگار کرونا تمامی ندارد، هر روز هم خبری از یک تغییر عجیب و غریب در ویروس از ناکجا آمده به گوشمان می‌رسد، هر چند که چند میکرو مایعی قدرتمند می‌تواند حریف این قاتل چموش شود، اما در این بین واکسن برای همه ما چیزی شبیه معجزه و نور امید است.

با تزریق یک دوز واکسن امید به دلهایمان تزریق می‌شود اینکه پدر و مادرت واکسن می‌زنند مثل یک اتفاق خوب در زندگی برایت تا چندین هفته شیرین و امید بخش است حداقل پیش خودت می‌گویی آخیش دیگر نگران این نیستم که عزیزانم قربانی قاتلی به نام کرونا شوند و داغشان به دلم بماند، شاید تزریق واکسن درد داشته باشد، اما بیش از درد آنچه که این روز‌ها از واکسن برای ما تداعی می‌شود؛ شیرینی زندگی است.

البته باید یادمان باشد که نباید در بین این شیرینی‌ها و احساس خوب فراموش کنیم که همچنان باید پایبند زندگی کرونایی باشیم چرا که قاتل کرونا بیرون از درب خانه گوش به زنگ آماده است تا قربانی بگیرد و حتی اگر واکسن زده باشیم باز هم خطر ابتلا و ناقل شدن و انتقال به دیگران وجود دارد و در این بین کسانی که واکسن نزده اند جانشان در معرض تهدید است.

متاسفانه گردش ویروس دلتا در جامعه بالاست دیروز بیش از ٣4 هزار نفر در کشور به کرونا مبتلا شدند و این یک رکورد جدید از ابتدای دوران اپیدمی در ایران است، متاسفانه رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به دلیل کاهش تاب آوری و خستگی مردم به شدت کاهش پیدا کرده و همین موضوع سبب شده است شاهد موج سواری کرونا باشیم و اکنون در شرایطی هستیم که موج پنجم هنوز هم به اوج نرسیده است ودر هفته‌های آینده احتمال افزایش شمار مبتلایان و فوتی‌ها وجود دارد.

نمکی وزیر بهداشت گفت: ما در سربالایی پیک پنجم هستیم و عدم رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و مسافرت های متعدد را شاهد بودیم و در 6 روز تعطیلی تمام رستوران ها باز بودند و شهر حالت عادی داشت وسفرها برقرار بود البته دوستان ناجا برای کاهش سفرها تلاش کردند.
تمام تخت ها در استان‌های شمالی پر است.

وی افزود: اگر رعایت شیوه نامه‌ها همین شکل باشد امیدی برای خروج از وضعیت قرمز نداریم اما اگر مردم رعایت کنند و فشارها برای رعایت پروتکل‌ها اعمال شود امیدواری داریم که در ٧ تا ١� روز آینده وضعیت آرام تری داشته باشیم. در سیستان و بلوچستان و استان های جنوبی شرایط بهتر شده است اما در اغلب نقاط کشور بیماری افزایشی است.

آخرین وضعیت کرونا در کشور/ افزایش 22 درصدی مرگ و میر کرونا

سیما سادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به وضعیت کرونا در کشور بیان کرد: در هفته پایانی تیر ماه تعداد 142 هزار و 486 بیمار سرپایی مثبت در کشور شناسایی شدند که نسبت به هفته ماقبل آن افزایش 17 درصدی را نشان می‌دهد.

لاری با اشاره به میزان افزایش بستری کرونا در کشور گفت: همچنین در هفته گذشته شاهد افزایش 15.5 درصدی در تعداد بیماران بستری مثبت و افزایش 22 درصدی در تعداد بیماران فوت شده نسبت به هفته ماقبل بوده ایم.

سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به میزان مرگ و میر و بستری کرونا در کشور گفت: در هفته‌ای که گذشت میانگین بروز موارد مثبت بستری در کشور حدود 20.5 نفر به ازای هر صد هزار نفر جمعیت و میانگین بروز موارد مرگ و میر ناشی از بیماری حدود 17.5 نفر به ازای هر یک میلیون نفر جمعیت گزارش شده است.

لاری با اشاره به استان‌های رکورددار بستری و مرگ و میر کرونا در کشور اظهار کرد: استان‌های مازندران، ایلام، کرمان و گلستان (در هفته گذشته) به ترتیب دارای بیشترین میزان بروز موارد مثبت بستری در کشور بوده‌اندهمچنین بیشترین میزان بروز موارد مرگ و میر ناشی از بیماری در کشور در استان‌های سیستان و بلوچستان، یزد، بوشهر و البرز گزارش شده است.

اوضاع قمر در عقرب کرونا در تهران

اوضاع کرونا در تهران خوب نیست، رکورد جدید ابتلا و بستری در پایتخت شکسته شد و حالا بیماران کرونایی این روز‌ها اغلب گرفتار کرونای دلتا هستند و به سرعت و تنها در طول سه تا چهار روز بعد از ابتلا ریه هایشان درگیر می‌شود، این بیماران اغلب سردرگم به دنبال تخت بیمارستانی هستند و در این شرایط هم پیدا کردن تخت خالی در یک بیمارستان خودش داستانی دارد و به همین راحتی‌ها نمی‌توان تخت خالی پیدا کرد.

علیرضا زالی هم با اشاره به اینکه آمار بیماران بستری کرونایی در تهران رکورد زد گفت: تعداد بستری‌ها در استان تهران از ١� هزار نفر عبور کرد که از این تعداد 2500 نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

وی افزود: روز گذشته 19 هزار مراجعه سرپایی داشتیم و 1350 بیمار نیز ظرف 24 ساعت گذشته ترخیص شده اند، اما ورودی‌های به بیمارستان‌ها همچنان عدد قابل توجهی است؛ به شکلی که 1600 ورودی جدید در 24 ساعت گذشته داشته ایم که از این تعداد 250 نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شدند.

زالی ادامه داد: شاخص‌ها همچنان در استان تهران رو به افزایش است؛ لذا باید تدارک تخت‌های جدید در دستور کار قرار گیرد.
نادر توکلی معاون درمان ستاد کرونای تهران با بیان اینکه اوضاع بیماری در تهران خراب است، گفت: در حال حاضر به طور میانگین 60 درصد ظرفیت بیمارستان‌های تهران در اختیار کرونا قرار دارد.

توکلی درباره مشکل پیدا کردن تخت خالی برای بستری بیماران کرونایی گفت: بیماری که شرایط بدحال و اورژانسی دارد، با 115 تماس بگیرد تا او را منتقل کنند. در عین حال سامانه 6070 هم برای بیماری است که به بستری توصیه شده است و عمده بیماران از طریق این سامانه راهنمایی می‌شوند.

هدف از تعطیلات اخیر این بود که کادر درمان بتوانند آرامشی پیدا کنند و مدیریت شود که البته این آرامش هم نیست و همه بیمارستان‌ها درگیرند. به طوری که عمدتا بیماران در اورژانس بستری می‌شوند و در شیفت‌های بعد به بخش‌ها منتقل می‌شوند.

ماموریت ویژه برای اختصاص 11 هزار تخت به کرونا

انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران با اشاره بهروند افزایشی کرونا در تهران اظهار کرد: متأسفانه در حال حاضر شاهد افزایش بیماران سرپایی، بستری‌ها و فوتی‌ها هستیم به شکلی که 9300 نفر در بیمارستان‌های استان تهران بستری هستند.

وی افزود: در نخستین مصوبه جلسه امروز به معاونت درمان ستاد مقابله با کرونای استان تهران مأموریت داده شد نسبت به افزایش تخت‌های بستری کرونا به 11 هزار تخت اقدام شود.

محسن بندپی بیان کرد: در این راستا نیز باید از ظرفیت بیمارستان‌های دانشگاهی، تأمین اجتماعی و نیرو‌های مسلح استفاده شود تا از این طریق اطمینان حاصل شود که از بستری بیماری در استان تهران خودداری نخواهد شد.

کلینیک‌های رمدسیویر نسخه‌ای برای خفه کردن کرونا در نطفه

یکی از راهکار‌های وزارت بهداشت برای کاهش آمار بستری بیماران کرونایی و بهبود سریعتر بیماران و کاهش آمار فوتی‌ها راه اندازی کلینیک‌های سرپایی یا همان کلینیک‌های رمدسیویر است، دارویی که به نظر این روز‌های دوای درد بی درمان کرونا شده و آبی بر آتش برافروخته کرونا در بیمارانی است که راه نفس کشیدنان تنگ و ریه هایشان درگیر شده است تا کرونا در همان نطفه و روز‌های ابتدای شروع بیماری خفه شود و نتواند راه نفس کشیدن بیمار را کامل ببندد.

در جلسه دیروز ستاد مقابله با کرونا در تهران هم برای مقابله با کرونای دلتا و مدیریت بیماری در موج پنجم نسخه دیگری به جز افزایش تخت‌ها یبستری پیچیده شد و به گفته استاندارد تهران باید افزایش کلینیک‌های سرپایی در همه بیمارستان‌های استان تهران در دستور کار قرار گیرد و ظرفیت آن‌ها به دو برابر افزایش پیدا کند تا خدمات به مراجعین سرپایی افزایش یابد.

5� � هزار تهرانی در تعطیلات با خودرو به سفر رفتند

علیرضا رئیسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا بیان کرد: ما شاهد این موضوع بودیم که با وجود تعطیلات چندروزه باز هم مردم به سفر‌های خود ادامه دادند و توجهی به این اقدامات وشیوه نامه‌ها نداشتند. آمارها در تهران و البرز که بیشترین جمعیت را دارند نشان می‌دهد که حدود 170 هزار خودرو در تعطیلات از شهر خارج شدند و با احتساب 3 سرنشین حدود 500 هزار نفر به سفر رفتند.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: میزان رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی به شدت در کشور کاهش پیدا کرده است. هر زمانی که محدودیت‌ها اعمال می‌شود، نتیجه آن دو هفته بعد مشخص می‌شود اما با توجه به تجربه‌های گذشته هنوز زود است که به قله پیک برسیم، متاسفانه هر روز تعداد بیماران نسبت به روز‌های گذشته بیشتر می‌شود و در این شرایط باید مردم ومسئولان و دستگاه‌ها تمام نکات بهداشتی را رعایت کنند.

میزان رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی حداکثر 50 درصد است

کافی است سری به کوچه و بازار بزنید آن وقت است که می‌بینید بسیاری از افراد بدون زدن ماسک در مناطق شلوغ شهر تردد می‌کنند.

فرهادی معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با اشاره به میزان رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در کشور اظهار کرد: در استان‌های مختلف میزان رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی بین 30 تا 50 درصد است در حالی که در گذشته این عدد بین 70 تا 85 درصد بود و این میزان کاهش رعایت نگران کننده است.

معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت ادامه داد: متاسفانه بدترین میزان رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در بخش‌های توزیع ارزاق شامل خوار و بار فروشی‌ها و سوپرمارکت‌ها و نانوایی هاست و در بین واحد‌های صنفی خرد صنعتی هم تعویض روغن‌ها و صاف کاری‌ها کمترین میزان رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی را دارند.

احتمال افزایش شمار قربانیان کرونا در روز‌های آینده

علیرضا ناجی ویروس شناس مرکز تحقیقات ویروس شناسی علوم پزشکی شهید بهشتی درباره پیش بینی شرایط کرونایی در کشور در روز‌های آینده بیان کرد: در روز‌های آینده با توجه به اینکه میزان رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی خوب نیست، احتمالا افزایشی در تعداد قربانیان خواهیم داشت.

ناجی با بیان اینکه احتمالا تا مدت‌ها درگیر موج پنجم هستیم، گفت: کرونای دلتا سرعت انتقال بالایی دارد و برای مقابله با این ویروس هم تصمیمات چندان قوی و مناسبی گرفته نمی‌شود.

وی با انتقاد از تعیین رنگ بندی شهر‌ها بدون تغییر محدودیت‌ها در عمل گفت: رنگ‌بندی شهر‌های قرمز را اعلام کردیم، ولی هیچ ظاهری از قرمز بودن شهر‌ها وجود ندارد و این یعنی ما نقض غرض می‌کنیم و رفت و آمد‌های مردم ادامه دارد. فکر می‌کنم با این رفتار‌ها و مسافرت‌هایی که این چند روز دیدیم، آینده مناسبی نداشته باشیم و به نظرم هنوز به قله پیک پنجم نرسیدیم و شاید در نزدیکی آن باشیم.

استاندار تهران با تأکید بر اینکه جامعه و به ویژه کسبه کشش اعمال محدودیت‌های دیگر را ندارند، افزود: لازم است در این مرحله خود کسبه با همکاری و مشارکت در زمینه مقابله با خیز پنجم این بیماری اقدام کنند.

اعلام اولویت‌های جدید واکسیناسیون برای مقابله ضربتی با کرونا

به نظر می‌رسد در شرایط کنونی جز رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و واکسیناسیون راه دیگری برای مقابله با کرونا ان هم از نوع دلتا نداشته باشیم و از این رو وزیر بهداشت در روز‌های اخیر طبق 2 ابلاغیه اولویت‌های جدید واکسیناسیون را اعلام کرد و بر این اساس سن واکسیناسیون به ویژه در مناطقی با گرفتاری شدیدی کرونا کاهش پیدا کرد و واکسیناسیون بیماران خاص، دیابتی‌ها و مشاغل پرخطر با اولویت فعالان در بخش حمل و نقل عمومی کلید خورد.

بر اساس دستور وزیر بهداشت در استان‌های سیستان و بلوچستان، هرمزگان، بوشهر، خراسان جنوبی، خوزستان و کرمان علاوه بر استمرار واکسیناسیون گروه‌های اعلام شده قبلی جمعیت 48 تا 45 ساله ثبت نام و طبق نوبت دهی واکسینه شوند.

همچنین نمکی دستور داد که در بقیه استان‌ها بجز تهران جمعیت 58-55 ساله ثبت نام و طبق نوبت دهی تحت پوشش واکسیناسیون قرار گیرند و کماکان واکسیناسیون باقیمانده گروه‌های سنی بالاتر تداوم یابد.

با ابلاغ وزیر بهداشت مقرر شد تا در کلان شهر تهران جمعیت 60 تا 58 ساله ثبت نام و طبق نوبت دهی واکسینه شوند و در بقیه شهرستان‌های استان تهران جمعیت 60 تا 55 ساله ثبت نام و با نوبت دهی در سامانه تحت پوشش قرار گیرند.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت واکسیناسیون رانندگان حمل و نقل عمومی شهری، ریلی، جاده ای، دریایی و هوایی، زندانیان سراسر کشور، معلمان، خبرنگاران، کارمندان بانک‌ها و بیماران دیابتی که در سامانه مربوطه ثبت شده اند و همچنین باقیمانده بیماران صعب العلاج و بیماران خاص و نادر، استادان محترم حوزه و دانشگاه نیز از اوایل هفته آینده آغاز می‌شود.

در شرایط کنونی واکسیناسیون و رعایت شیوه‌نامه‌های تنها راه برای مقابله با کرونای دلتاست و حتی با تزریق واکسن هم باید همچنان پایبند موازین بهداشتی باشیم و اگر می‌خواهیم این روزها گرفتار تخت بیمارستانی نشویم راهی جز رعایت فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و پرهیز از حضور در تجمع‌ها نداریم.

 

اخبار گروه سایر رسانه‌ها صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌هاست و خبرگزاری تسنیم هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.

انتهای پیام/

بازگشت به صفحه رسانه‌‌ها

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار رسانه

جولان نابازیگرهایی که نقش‌های اصلی را می‌قاپند

 جولان نابازیگرهایی که نقش‌های اصلی را می‌قاپند
2021-11-24T10:09:12+03:30
پنج فیلم و سریالی که این روز‌ها در حال پخش است، با بازی ستارگان موسیقی پاپ تولید شده، ستارگانی که اکثر آن‌ها نشان دادند استعدادی در بازیگری ندارند و بهتر اس...

گروگانگیری اسپانسرها؟

 گروگانگیری اسپانسرها؟
2021-11-24T09:55:52+03:30
درصد بسیار اندکی از کسانی که تهیه‌کننده یا سرمایه‌گذار هستند، فقط به‌دلیل علاقه شخصی خود به یک بازیگر، یکی از شروط ساخت اثر را حضور آن بازیگر عنوان کرده یا ...

لباس قاچاق بنگلادشی بر تن ایرانی‌ها دوخته می‌شود!

 لباس قاچاق بنگلادشی بر تن ایرانی‌ها دوخته می‌شود!
2021-11-23T10:55:53+03:30
لباس‌های بنگلادشی ماه‌هاست که در دستفروشی‌ها و فروشگاه‌های پایتخت و سایر شهرستان‌ها خودنمایی می‌کند. اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک نیز در یک ماه اخ...

جاسوس زن چطور در دل سریال سرجوخه جا باز می کند؟

 جاسوس زن چطور در دل سریال سرجوخه جا باز می کند؟
2021-11-22T20:55:52+03:30
سریال «سرجوخه» به مثابه کلاسِ درسی است که تلاش دارد تکنیک و تاکتیک‌های سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه را برای آحاد مردم بیان کند تا از این طریق جامعه ر...

مصیبت‌های کرونا برای کارگردان «روزگار جوانی»

 مصیبت‌های کرونا برای کارگردان «روزگار جوانی»
2021-11-22T10:29:12+03:30
«پاییز سال گذشته در بحبوحه‌ی کرونا ساخت «روزگار جوانی» را شروع کردیم. متاسفانه دو ـ سه نفر از بچه‌های ما به این بیماری دچار شدند. خود من کرون...

اصفهان بیست وپنجم در بارندگی، سوم در صنایع آب بر

 اصفهان بیست وپنجم در بارندگی، سوم در صنایع آب بر
2021-11-21T10:22:39+03:30
استان اصفهان با اینکه طی ۵۲ سال اخیر کم‌بارش‌تر از ۲۴ استان کشور بوده، اما بیشترین و بالاترین بارگذاری صنایع، سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی در این استان انجام ...

گران‌‌فروش‌های بازنده

 گران‌‌فروش‌های بازنده
2021-11-21T10:22:39+03:30
شاید اگر نسبت تعداد سریال‌های ناموفق به موفق نصف به نصف هم بودند، باز می‌شد از عملکرد پلتفرم‌ها دفاع کرد اما این خروجی تا اینجای سال یک شکست مطلق برای آنهاست.

صعود درآمدهای مالیاتی

 صعود درآمدهای مالیاتی
2021-11-20T10:02:35+03:30
آخرین گزارش‌های منتشر شده نشان می‌دهد درآمد‌های مالیاتی دولت در شش‌ماه نخست سال۱۴۰۰ نسبت به مدت مشابه سال قبل با افزایش ۶۲/۵ درصدی همراه شده است.

دولت‌ها سالانه ۵۰۰ میلیون بشکه انرژی هدر می‌دهند

 دولت‌ها سالانه ۵۰۰ میلیون بشکه انرژی هدر می‌دهند
2021-11-17T10:22:31+03:30
سازوکار مدیریت انرژی شامل یک بسته جامع سیاست قیمتی و غیرقیمتی در کوتاه‌مدت و بلندمدت باید باشد. بهینه‌سازی مصرف در سایر صنایع عمده ازجمله سیمان و فولاد و دی...

شناسایی زوجین نابارور فاقد بیمه درمانی / جزییات پوشش ۹۰ درصدی هزینه درمان نازایی

 شناسایی زوجین نابارور فاقد بیمه درمانی / جزییات پوشش ۹۰ درصدی هزینه درمان نازایی
2021-11-16T12:09:14+03:30
معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران، گفت: طبق تفاهم نامه‌ای که با معاونت درمان منعقد خواهد شد، پوشش خدمات ناباروری ‌که تاکنون ستاره بودند از جم...

آیا امکان فروش سهام عدالت وجود دارد؟

 آیا امکان فروش سهام عدالت وجود دارد؟
2021-11-16T11:15:49+03:30
هرچند از نظر قانونی فروش سهام عدالت امکان پذیر است اما از آنجایی که بازار سرمایه در شرایط نوسانی و ریزشی به سر می‌برد، سهام عدالت نیز مانند سایر سهم ها متقا...

خلق پول تورم‌زا در دولت رئیسی ۹۵درصد کاهش یافت

 خلق پول تورم‌زا در دولت رئیسی ۹۵درصد کاهش یافت
2021-11-15T10:15:53+03:30
دولت حسن روحانی به تصور دستیابی به درآمد‌های ارزی هنگفت ناشی از رفع محدودیت‌های تحریمی هم از اصلاحات اقتصادی که باید در ابتدای دهه ۹۰ اعمال می‌شد، چشم‌پوشی ...

طلب کالدرون با تسهیلات اشتغالزایی محرومان پرداخت شد!

 طلب کالدرون با تسهیلات اشتغالزایی محرومان پرداخت شد!
2021-11-15T10:02:30+03:30
طبق اسناد رسیده طلب گابریل کالدرون از باشگاه پرسپولیس که منجر به بسته شدن پنجره نقل و انتقالاتی قرمز‌ها شده بود در یک اقدام غیرقانونی با تسهیلات ۲۲ میلیارد ...

نوآوری‌های ایران در دفاع مقدس؛ از بولدوزر کنترل از راه دور تا لندکروز شنی‌دار

 نوآوری‌های ایران در دفاع مقدس؛ از بولدوزر کنترل از راه دور تا لندکروز شنی‌دار
2021-11-14T11:02:27+03:30
دفاع مقدس همواره در دل خود نوآوری‌هایی به همراه داشته است که شاید بسیاری با آن آشنا نباشند.

پزشک کافیست؟

 پزشک کافیست؟
2021-11-14T10:49:13+03:30
زمانی که می‌خواهیم به مساله کمبود پزشک بپردازیم باید ابعاد مختلف آن را درنظر داشته باشیم. اولین معظلی که در بررسی‌ها وجود دارد، این است که هیچ آماری از تعدا...

امداد به یک میلیون پولدار!

 امداد به یک میلیون پولدار!
2021-11-14T10:22:31+03:30
طی بررسی پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان از خانوارهای تحت پوشش نهادهای حمایتی، ۱۷۱ هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی و ۲۰۵ هزار و ۶۹۷ خانوار (معادل ب...

انتشار موبایل بانک جعلی ۸ بانک در گوگل پلی

 انتشار موبایل بانک جعلی ۸ بانک در گوگل پلی
2021-11-14T10:09:11+03:30
به تازگی خبر‌هایی مبنی بر فعالیت مجرمان سایبری در زمینه ساخت اپلیکیشن‌های جعلی بانک‌های عامل داخل کشور از سوی پلیس فتا مطرح شده است.

دود فرصت‌سوزی روحانی

 دود فرصت‌سوزی روحانی
2021-11-10T10:15:54+03:30
نظام شهرسازی شما باید براساس رژیم اتومبیل باشد، یعنی هر تصمیم شهرسازانه‌ای که گرفته می‌شود باید براساس این باشد.

درآمد صفر دولت از مالیات بر خانه‌های خالی

 درآمد صفر دولت از مالیات بر خانه‌های خالی
2021-11-09T14:09:17+03:30
بررسی‌هاازعملکرد ۷ماهه نخست سازمان امورمالیاتی نشان می‌دهد ۵۰ درصد کل درآمد مالیاتی پیش‌بینی‌شده بودجه و معادل ۶۱ درصد تکلیف سازمان امور مالیاتی محقق شده است.

امتیاز ویژه برای پرمصرف‌ها !

 امتیاز ویژه برای پرمصرف‌ها !
2021-11-09T13:15:57+03:30
میزان برقی که قشر پر مصرف (مازاد بر دو برابر الگوی مصرف) داشته‌اند، از ابتدای امسال، پنج میلیارد کیلووات ساعت تخمین زده شده است.

قهرمان اینجاست

 قهرمان اینجاست
2021-11-09T13:15:57+03:30
فیلم منصور با نام خصیصه‌نمایی که دارد، همان چیزی است که بارها روی لزوم وجود آن و جای خالی‌اش در سینمای ایران تاکید شده است. منصور یعنی پیروز و این فیلم بیشت...

وضعیت شکننده ذخایر خون در تهران/لزوم مراجعه "مستمر" مردم جهت اهدای خون

 وضعیت شکننده ذخایر خون در تهران/لزوم مراجعه "مستمر" مردم جهت اهدای خون
2021-11-09T12:49:11+03:30
مدیرکل انتقال خون استان تهران، با بیان اینکه در حال حاضر وضعیت ذخایر خونی استان تهران، وضعیت بدی نیست، اما بسیار شکننده است، گفت: بر این اساس اگر مردم به صو...

تفاوت دز سوم و دز یادآور واکسن چیست؟

 تفاوت دز سوم و دز یادآور واکسن چیست؟
2021-11-09T12:22:33+03:30
دبیر انجمن متخصصین عفونی کشور به بیان توضیحاتی در خصوص تفاوت دز سوم و دز یادآور واکسن پرداخت.

حقوق یک کارگر ۳۰ درصد هزینه‌ها را پوشش می‌دهد!

 حقوق یک کارگر ۳۰ درصد هزینه‌ها را پوشش می‌دهد!
2021-11-09T12:09:15+03:30
نماینده کارگران از برگزاری جلسه شورای عالی کار و صدور دستور تشکیل کمیته دستمزد در جلسه هفته جاری این شورا خبر داد و گفت: با افزایش قیمت‌ها در سال جاری هر رو...

یک رانت قانونی ولی غیر «شریف»!

 یک رانت قانونی ولی غیر «شریف»!
2021-11-08T10:29:12+03:30
یک رانت موجه و قانونی یا شاید هم دور زدن قانون با بخشنامه و دستورالعمل! بی‌تردید بسیاری از داوطلبان کنکور دلشان می‌خواهد در رشته‌ها و دانشگاه‌های برتر درس ب...

تهران چهارمین شهر گران دنیا در مسکن

 تهران چهارمین شهر گران دنیا در مسکن
2021-11-08T10:02:40+03:30
مسکن مقرون‌به‌صرفه بدین معنی است که سهم مسکن از هزینه خانوار بیشتر از ۳۰درصد نباشد، زیرا درصورتی‌که هزینه مسکن سایر لذت‌های اساسی زندگی را تهدید کرده یا به ...

مشهورترین دیوارهای جهان را بشناسید + تصاویر

 مشهورترین دیوارهای جهان را بشناسید + تصاویر
2021-11-07T11:15:58+03:30
از وقتی بشر شروع به ساختن شهرها و خانه ها کرد همیشه دیوار را به عنوان محافظی در برابر دشمنان و حیوانات و با برای تعیین مرز بندی می ساخته است.

لگد به قانون برای زیاده‌خواهی‌های تمام نشدنی

 لگد به قانون برای زیاده‌خواهی‌های تمام نشدنی
2021-11-07T09:42:32+03:30
زیاده‌خواهی‌های فوتبالی‌ها تمامی ندارد، یک‌بار مانند سال‌های قبل قراردادشان را طوری تنظیم می‌کنند که از زیر بار مالیات شانه خالی کنند، یک بار هم مانند امروز...

امکانات ما برای ۳ ساعت برنامه در روز است

 امکانات ما برای ۳ ساعت برنامه در روز است
2021-11-03T14:16:02+03:30
وقتی ما روی آنتن زنده باشیم، عملا تعویض دوربین‌ها غیرممکن است، چون همه دوربین‌ها استفاده می‌شوند و ما مجبوریم آن دوربینی را که حین خدمات‌رسانی دچار اشکال فن...

چند تفاوت علائم کرونای دلتا با آنفلوانزا

 چند تفاوت علائم کرونای دلتا با آنفلوانزا
2021-11-03T12:42:35+03:30
دبیر انجمن متخصصین عفونی کشور به بیان توضیحاتی در خصوص آخرین وضعیت شیوع و واکسیناسیون بیماری آنفلوانزا در کشور پرداخت.
X فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)