میرنیوز

مناظرات و ماجرای ۱۱ ابربدهکار زندانی و فوتی!

 مناظرات و ماجرای ۱۱ ابربدهکار زندانی و فوتی! 2021-06-14T12:18:43+04:30

به گزارش گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم، به نقل از جوان، تصویر لیست ابربدهکاران بانکی که در مناظره سوم یکی از نامزدها به نامزد دیگر داد، رسانه‌ای شد؛ معلوم شد 11 نفر ادعایی از قضا یا محاکمه شده و در زندانند یا در حال طی کردن فرآیند دادرسی هستند یا اینکه از وابستگان دولت به حساب می‌آیند که همکاری نکردن مسئولان دولتی باعث شده قوه قضائیه نتواند تا کنون به پرونده آنها ورود کند، یا اینکه حتی فوت کرده‌اند! آقای همتی دو سال و اندی مسئول بانک مرکزی بود و باید بدهی این ابربدهکاران بانکی را با اختیارات قانونی‌ای که داشت وصول می‌کرد و به بیت‌المال بازمی‌گرداند. کار نکرده بانک مرکزی از سوی قوه قضائیه انجام شد، اما رئیس معزول بانک مرکزی در مناظرات انتخاباتی لیست کارهای نکرده‌اش را تحویل رئیس قوه قضائیه داد!
دانیال‌زاده، عظام، صدرهاشمی، العقیلی، اقدامیان، فلاحتیان، شفیعی، گرامی، ایزدپناه، رستمی‌صفا و ریخته‌گران، اینها 11 نفری هستند که آقای همتی در مناظره سوم انتخاباتی اسامی آنها را به آقای رئیسی داد و مدعی شد ابربدهکاران بانکی‌ای هستند که قوه قضائیه باید با آنها مقابله کند! با انتشار اسامی مشخص شد از قضا قوه قضائیه کار نکرده آقای همتی را در بانک مرکزی انجام داده و با این مفسدان اقتصادی برخورد قضایی کرده‌است.

90 هزار میلیارد تومان دست 11 نفر
اوایل فروردین ماه بود که عبدالناصر همتی در مصاحبه با شبکه سه سیما خبر داد که 90 هزار میلیارد تومان از مطالبات بانکی فقط دست 11 ابربدهکار است. اسامی این افراد تا زمان برگزاری آخرین مناظره انتخابات ریاست جمهوری، مشخص نبود. در مناظره سوم انتخابات، دیگر کاندیداها به همتی طعنه می‌زدند که با بدهکاران بانکی مماشات کرده و او توضیح می‌داد که بدهی‌های کلان مربوط به دوره‌های پیش از او بوده‌است و برای باور بیشتر موضوع ناگهان در میانه بحث‌ها از جای خود بلند شد و کاغذی به دست رئیسی داد و گفت این لیست بزرگ‌ترین بدهکاران بانکی است. رئیسی هم البته در همان مناظره تأکید کرد که دستگاه قضا به پرونده این افراد به طور کامل رسیدگی کرده‌است. ساعاتی بعد از مناظره هم اسامی منتشر شد. بیوگرافی ابر بدهکاران نشان می‌دهد که حق با رئیس قوه قضائیه بود و به پرونده این افراد رسیدگی شده‌است. البته خود آقای همتی چندی پیش هم، وقتی که رئیس بانک مرکزی بود، در مصاحبه‌ای تصریح کرده‌بود که توانسته است با همکاری آقای رئیسی 16 هزار میلیارد تومان از مطالبات بانکی را وصول کند.

انتقال دانیال‌زاده از آلمان برای محاکمه در ایران
آبان سال 1398 با تلاش قوه قضائیه رسول دانیال‌زاده ابر بدهکار بانکی، از آلمان به ایران مسترد شد. همکاری اینترپل در این پرونده اقتصادی بی‌سابقه بود. همان زمان القاصی مهر، دادستان تهران درباره او توضیح داد که از دهه 70 ابتدا نفوذ خود را بر بانک ملی شعبه فردوسی تهران آغاز کرد و هر آنچه می‌خواست و از طریق همین شعبه انجام می‌داد. بدون ضمانت وام و ال‌سی می‌گرفت و با همین وام‌های کلان کارخانه می‌خرید و برج‌سازی می‌کرد و به واسطه همین کار با مدیران دولتی آشنا شد.
حسینعلی حاجی‌دلیگانی، نماینده شاهین‌شهر هم افشا کرد که دانیال‌زاده از طریق خیریه پولشویی می‌کرده و با همین پوشش خانه 16 میلیارد تومانی در تجریش را به «الف غ» همسر حسین فریدون برادر حسن روحانی هدیه کرده‌است.
رسول دانیال‌زاده به جرم تشکیل شبکه ارتشا‌ و به دلیل آنکه بعد از تشکیل پرونده به کشور بازگشت، دادگاهی و با لحاظ تخفیف به 15 سال حبس تعزیری محکوم شد.

گروه عظام در تور قضا
پرونده عباس ایروانی، مدیر هلدینگ قطعه‌سازی عظام، به همراه شش نفر دیگر در سال 98 به دادگاه رفت. ایروانی متهم به بدهی 3 هزار میلیارد تومانی بانکی و فساد 764 میلیون دلاری بود. اتهام اولیه ایروانی افساد فی‌الارض بود، اما بعد از جلسات محاکمه، دادگاه این اتهام را به اخلال در نظام اقتصادی تبدیل کرد.
نماینده دادستان در دادگاه افشا کرد که پرداخت رشوه به مدیران بانک مسکن و ملی، مسئولان وزارت صمت، مسئولان اداره‌های صنعت و معدن استان‌های مختلف و شرکت‌های خودروسازی سایپا و ایران‌خودرو از جمله اقدامات ایروانی بود.

یک فوتی در لیست همتی!
العقیلی یک تاجر اماراتی بود که اسفند ماه سال 1395 فوت کرد. وی یکی از همدستان بابک زنجانی و دلال نفتی بود. العقیلی،‌نماینده کمپانی سیگار مارلبرو در غرب آسیا بود و نماینده دادستان در دادگاه بابک زنجانی که ریاست آن با قاضی صلواتی بود، کیفرخواست این بدهکار بانکی را هم ارائه کرد.
وی عضو هیئت مدیره شرکت پلی اکریل اصفهان (به مدیر عاملی اکبر ترکان) به عنوان بزرگ‌ترین شرکت الیاف کشور هم بود.

اقدامیان در دست اقدام
محمدجواد اقدامیان، مالک برند‌های مشهور وینابست، ویستابست، آتیه‌سازان سارا، پارت پولاد، ساران کالا، مهندسی همراهان فناوری اطلاعات، پلیمر پلاست پارس و تهران تولید است که طی سال‌های 86 تا 91 هشت فقره وام از بانک سرمایه دریافت کرد.
اقدامیان درمجموع 195 میلیارد تومان وثیقه نزد بانک سرمایه داشت که 98 میلیارد تومان آن چک بانکی، 87 میلیارد تومان سفته و 10 میلیارد تومان نیز سند ملکی بود. رأی پرونده وی در کنار پرونده امامی قرار است به زودی صادر شود.

فلاحتیان در زندان
مهدی فلاحتیان با علی دیواندری، مدیر عامل سابق بانک‌های ملت و پارسیان و رئیس سابق پژوهشکده پولی و بانکی در دولت روحانی، هم‌پرونده‌ای بود. او 220 میلیون درهم تسهیلات از بانک ملت دریافت کرده و بانک ملت در ازای آن حتی کپی شناسنامه هم از او نخواسته بود. این تسهیلات در حالی به فلاحتیان داده‌شده که او نامش به عنوان بدهکار بانکی در سیستم ثبت بوده‌است، اما دیواندری گفت که از این تسهیلات باخبر بوده‌است. مهدی فلاحتیان در حال حاضر در زندان است تا با شناسایی اموالش بدهی‌هایش تصفیه شود.

محکومیت رستمی صفا به حبس
محمد رستمی صفا، بنیانگذار گروه صفا و بدهکار بزرگ بانک پارسیان است. او از پیمانکاران قدیمی شرکت ملی گاز است که شهریور 85 موفق شد حدود 30 درصد سهام بانک پارسیان را که در مالکیت ایران خودرو بود، به ارزش حدود 293 میلیارد تومان بخرد.
رستمی صفا به تحمل سه سال حبس تعزیری محکوم شد، اما به دلیل فقدان پیشینه کیفری، دادگاه تجدیدنظر مجازات حبس او را به جزای نقدی یک میلیارد تومانی کاهش داد.

15 سال زندان برای برادران ریخته‌گران
بهروز و فیروز ریخته‌گران که اکنون در زندان هستند در اسفند سال 86 برای خرید بانک سرمایه اقدام کردند. نماینده دادستان در دادگاه آنها گفت که ریخته‌گران بدون پرداخت هیچ مبلغی و با ارائه یک حواله جعلی انبار آهن، مالک 38 درصد سهام بانک سرمایه می‌شود و شهرداری تهران وقتی برای گرفتن میلگرد مراجعه می‌کند تنها با یک انبار خالی در شورآباد تهران روبه‌رو می‌شود! بهروز و فیروز ریخته‌گران در نهایت به 15 سال حبس محکوم شدند.
با این تفاصیل، از لیست ادعایی آقای همتی فقط سه نفر تا کنون به زندان نرفته‌اند، آن هم احتمالاً به خاطر فشار زیاد وابستگان دولتی این ابربدهکاران بوده‌است؛ همان‌طور یکی از منابع آگاه در این زمینه خبر داده‌است.

اخبار گروه سایر رسانه‌ها صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌هاست و خبرگزاری تسنیم هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.

 

انتهای پیام/

بازگشت به صفحه رسانه‌‌ها

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار رسانه

روایت تاراج سفره ایرانی‌ها

 روایت تاراج سفره ایرانی‌ها
2021-07-24T10:00:10+04:30
آمارها نشان می‌دهد نسبت درآمد به هزینه در برخی سال‌ها کمتر از یک و در برخی سال‌ها نیز نزدیک به عدد یک بوده است، اما در سال‌های اخیر این عدد به ۱.۲ نیز رسیده...

اینفوگرافیک | یک گام تا خودکفایی تولید خودکار

 اینفوگرافیک | یک گام تا خودکفایی تولید خودکار
2021-07-20T11:10:36+04:30
در حالی که در سال ۹۱، خودکار ایرانی تنها ۱۰ درصد از بازار نوشت‌افزار سهم داشت، بنا بر آمار منتشر شده، این میزان در سال ۹۹، به ۹۰ درصد رسیده است.

اینفوگرافیک | ایران رکورد سالمندی را خواهد زد!

 اینفوگرافیک | ایران رکورد سالمندی را خواهد زد!
2021-07-19T11:34:56+04:30
بسیاری از کشورها مسیر رسیدن از ۱۰درصد به ۳۰درصد سالمندی را قریب به یک قرن طی کردند، اما ایران این مسیر را در حدود ۳۰ سال طی می کند و این به آن معناست که رکو...

در این بیمارستان خدمات توانبخشی کودکان معلول رایگان انجام می شود

 در این بیمارستان خدمات توانبخشی کودکان معلول رایگان انجام می شود
2021-07-18T12:34:58+04:30
مدیر درمان بیمارستان نورافشار، گفت‌: در این بیمارستان خدمات توانبخشی کودکان معلول رایگان پذیرش می‌شوندو این بیمارستان از قطب‌های مجهز توانبخشی کشور است.

آنتی بادی واکسیناسیون کرونا ۳ برابر آنتی بادی مبتلاشدگان است

 آنتی بادی واکسیناسیون کرونا ۳ برابر آنتی بادی مبتلاشدگان است
2021-07-18T12:34:58+04:30
بر اساس یک مطالعه جدید، افرادی که به طور کامل علیه کووید ۱۹ واکسینه شده اند، نسبت به افرادی که قبلاً به این بیماری مبتلا شده اند، از نظر سیستم ایمنی بسیار ق...

طرح ویژه پلیس برای مقابله با استخراج رمز ارز/ شناسایی ۷۰ مزرعه بیت‌کوین در تهران

  طرح ویژه پلیس برای مقابله با استخراج رمز ارز/ شناسایی ۷۰ مزرعه بیت‌کوین در تهران
2021-07-18T02:35:09+04:30
میزان قطع برق گرچه نسبت به چند روز قبل کاهش چشمگیری داشته، اما همچنان از گوشه و کنار خبرهایی در مورد قطع برق به گوش می‌رسد و احتمال تکرار قطعی‌ها نیز در روز...

بهانه‌های جدید برای نظارت باجناق‌ها

 بهانه‌های جدید برای نظارت باجناق‌ها
2021-07-17T10:28:21+04:30
گویا این چند مدت ریاست کریم همتی که به جای علی‌اصغر پیوندی سکاندار هلال‌احمر شده بود، آتش زیر خاکستری بوده که حالا زبانه کشیده است.

اینفوگرافیک | گرانی افسارگسیخته کالا از ۹۲ تا ۱۴۰۰

 اینفوگرافیک | گرانی افسارگسیخته کالا از ۹۲ تا ۱۴۰۰
2021-07-17T09:34:57+04:30
در دولت های یازدهم و دوازدهم با افزایش افسارگسیخته کالاهای مورد نیاز مردم مواجه بودیم که این گرانی ها کیفیت زندگی مردم را تحت تاثیر خود قرار داده است. در ای...

طرح ویژه پلیس برای مقابله با استخراج رمز ارز/ شناسایی ۷۰ مزرعه بیت‌کوین در تهران

 طرح ویژه پلیس برای مقابله با استخراج رمز ارز/ شناسایی ۷۰ مزرعه بیت‌کوین در تهران
2021-07-13T11:41:58+04:30
میزان قطع برق گرچه نسبت به چند روز قبل کاهش چشمگیری داشته، اما همچنان از گوشه و کنار خبرهایی در مورد قطع برق به گوش می‌رسد و احتمال تکرار قطعی‌ها نیز در روز...

مستاجران، رها در توفان بازار اجاره + قیمت

 مستاجران، رها در توفان بازار اجاره + قیمت
2021-07-13T11:41:58+04:30
با شروع تابستان، نرخها به تدریج در بازار اجاره شهر تهران افزایش یافته و گزارش‌های میدانی نشان می‌دهد تعیین سقف ۲۵ درصد برای قراردادها نتوانسته سد محکمی در ب...

اینفوگرافیک | دولـت روحـــانی رکـــورد گــرانی خــــانه را هـم زد

 اینفوگرافیک | دولـت روحـــانی رکـــورد گــرانی خــــانه را هـم زد
2021-07-12T10:15:07+04:30
در حالی کمتر از یکماه به پایان عمر دولت روحانی باقیمانده که دولت سیزدهم کار دشواری برای جبران خسارت‌های وارد شده به بخش مسکن کشور در پیش خواهد داشت.

اینفوگرافیک | قرارداد ترکمانچای سایپا با مشتریان!

 اینفوگرافیک | قرارداد ترکمانچای سایپا با مشتریان!
2021-07-11T08:21:50+04:30
سایپا در قرار دادهای خود با مشتریان نه تنها نسبت به تحویل خودرو در زمان مقرر پایبند نبوده است بلکه مبلغ جریمه دیرکرد تحویل خودرو را هم آنطور که خود صلاح می ...

نحوه محاسبه اضافه کاری در سیستم حقوق و دستمزد کارگران

  نحوه محاسبه اضافه کاری در سیستم حقوق و دستمزد کارگران
2021-07-10T14:41:57+04:30
اضافه کاری جزء مواردی است که کارگران در زمان کار خود با آن سر و کار دارند و آشنایی با نحوه محاسبه آن می‌تواند به آگاه سازی کارگران کمک کند.

چند پیشنهاد برای مدیریت انرژی در دولت آینده

 چند پیشنهاد برای مدیریت انرژی در دولت آینده
2021-07-10T14:41:54+04:30
با شدت گرفتن رایزنی‌ها و طرح برخی اسامی به عنوان وزیر آینده نیرو جامعه متخصصین و نخبگان مرتبط با صنعت آب و برق دغدغه های اساسی در این خصوص داشته که با توجه ...

حرکت سلبریتی‌ها برخلاف روندهای جمعیتی/ علاقه به خانواده پرجمعیت

 حرکت سلبریتی‌ها برخلاف روندهای جمعیتی/ علاقه به خانواده پرجمعیت
2021-07-10T12:15:03+04:30
آمارها نشان از زوال جمعیتی آمریکا دارند اما بسیاری از خانواده‌های معمولی و سلبریتی‌های این کشور برخلاف این جریان در حرکت هستند.

اینفوگرافیک | چطور شد که برق قطع شد؟

 اینفوگرافیک | چطور شد که برق قطع شد؟
2021-07-10T12:01:53+04:30
در این روزها اغلب ایرانی‌ها دوبار در یک‌روز قطعی برق را تجربه می‌کنند. این وضعیت با ضرر و زیان مالی و مادی چشمگیری که به مردم، کسبه و تولیدکنندگان وارد کرده...

پوست موز زیر پای صنعت گوشت

 پوست موز زیر پای صنعت گوشت
2021-07-10T12:01:53+04:30
دولت سیزدهم باید برای واردات و توزیع نهاده‌های دامی آمادگی کامل داشته باشد و هرگونه اهمال همانند آنچه در دو سال اخیر رخ داده، می‌تواند تیر خلاص را به صنعت د...

گلزن‌ترین مدافعان تاریخ فوتبال

 گلزن‌ترین مدافعان تاریخ فوتبال
2021-07-07T13:21:42+04:30
برخی از مدافعان فوتبال توانایی‌های هجومی بالایی دارند و آمار گلزنی قابل توجهی بر جای گذاشته اند.

اینفوگرافیک |واردات سالانه ۲۶۵ میلیون دلار کفش به کشور

 اینفوگرافیک |واردات سالانه ۲۶۵ میلیون دلار کفش به کشور
2021-07-06T09:28:30+04:30
جهت گیری کفش های وارداتی با قیمت های بسیار پایین تر از متوسط نرخ جهانی به کشور ، نه تنها کمک موثری به رشد تولید و نو آوری در داخل کشور نکرد، بلکه به عنوان ی...

تونل البرز در آستانه افتتاح/ کاهش ۴۰ دقیقه‌ای زمان سفر به شمال

 تونل البرز در آستانه افتتاح/ کاهش ۴۰ دقیقه‌ای زمان سفر به شمال
2021-07-05T11:21:50+04:30
معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد که تا پایان امسال یک باند از فاز دو آزادراه تهران-شمال به بهره‌برداری خواهد رسید و در این میان تونل البرز از همین فاز تقر...

رضا رویگری: بیکاری و هزینه‌های زندگی کمرم را شکسته/هیچکس حالم را نمی‌پرسد

 رضا رویگری: بیکاری و هزینه‌های زندگی کمرم را شکسته/هیچکس حالم را نمی‌پرسد
2021-07-05T11:08:30+04:30
بازیگر سریال «مختارنامه» گفت: این همه سال برای هنر و فرهنگ این مملکت و مردم خوبم زحمت کشیدم اما در آخر این وضعیت من است. کارهای خوب ارزشی و مهمی ر...

احیای کارخانه «ارج» در پی اقدامات دستگاه قضایی

 احیای کارخانه «ارج» در پی اقدامات دستگاه قضایی
2021-07-05T11:08:30+04:30
رئیس دبیرخانه ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری استان تهران از احیاء کارخانه «ارج» در پی اقدامات دستگاه قضایی خبر داد.

هاشمی : شبکه نمایش خانگی مخاطب را دچار افسردگی می‌کند

 هاشمی : شبکه نمایش خانگی مخاطب را دچار افسردگی می‌کند
2021-07-03T13:19:56+04:30
سید جواد هاشمی از مشکلات حوزه سینما گفت و اینکه دولت با چه راهکاری می‌تواند مشکلات این حوزه را حل کند.

نحوه محاسبه اضافه کاری در سیستم حقوق و دستمزد کارگران

 نحوه محاسبه اضافه کاری در سیستم حقوق و دستمزد کارگران
2021-07-03T12:53:15+04:30
اضافه کاری جزء مواردی است که کارگران در زمان کار خود با آن سر و کار دارند و آشنایی با نحوه محاسبه آن می‌تواند به آگاه سازی کارگران کمک کند.

بدقولی ایرلاین‌ها برای بازگرداندن قیمت بلیت هواپیما/ پروازهایشان را قطع می‌کنیم

 بدقولی ایرلاین‌ها برای بازگرداندن قیمت بلیت هواپیما/ پروازهایشان را قطع می‌کنیم
2021-07-03T12:26:35+04:30
در پی گرانفروشی بلیت هواپیما در مسیرهای داخلی و هشدارهای متعدد صادر شده از سوی مسئولان وزارت راه و شهرسازی، همچنان این رویه ادامه دارد.

ضرورت توجه به موضوع مهم «مدیریت منابع آب» در دولت سیزدهم

 ضرورت توجه به موضوع مهم «مدیریت منابع آب» در دولت سیزدهم
2021-07-03T12:13:22+04:30
وضعیت منابع آبی در کشور به گونه‌ای است که به توجه ویژه نیاز دارد. مدیریت آب در کشور جزء لاینفک موضوعات اساسی و بنیادین مورد توجه سیاسیون و برنامه ریزان نظام...

بهترین تمام کننده‌های دنیای فوتبال

 بهترین تمام کننده‌های دنیای فوتبال
2021-07-03T10:53:16+04:30
برخی از مهاجمان حال حاضر دنیای فوتبال، توانایی بالایی در زدن ضربات آخر و باز کردن دروازه حریفان دارند.

قطاری که جلوی خروج ۷۰ هزار میلیارد تومان را می گیرد!

 قطاری که جلوی خروج ۷۰ هزار میلیارد تومان را می گیرد!
2021-07-03T10:53:16+04:30
صحبت از ۷۰ هزار میلیارد تومان یا ۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون یورویی است که واگن‌های قطار مانع یا دلیل خروج آن از کشور هستند!

"زنان" بیشترین متقاضیان ۴ گروه آزمایشی کنکور امسال/پیشتازی "مردان" در گروه‌ ریاضی و فنی

 "زنان" بیشترین متقاضیان ۴ گروه آزمایشی کنکور امسال/پیشتازی "مردان" در گروه‌ ریاضی و فنی
2021-06-30T10:13:06+04:30
سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه زنان در ۴ گروه آزمایشی بیشترین متقاضیان کنکور هستند، گفت: مردان فقط در گروه آزمایشی ریاضی و فنی از زنان پیشی گرف...

۸ استادیوم قطر که برای جام جهانی فوتبال ۲۰۲۰ طراحی و ساخته شده است

 ۸ استادیوم قطر که برای جام جهانی فوتبال ۲۰۲۰ طراحی و ساخته شده است
2021-06-30T09:39:46+04:30
در مطلب زیر قصد داریم شما را با ۸ استادیوم ورزشی قطر که قرار است مسابقات جام جهانی در آن‌ها برگزار شوند، آشنا کنیم.
X فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)