میرنیوز

مناظرات و ماجرای ۱۱ ابربدهکار زندانی و فوتی!

 مناظرات و ماجرای ۱۱ ابربدهکار زندانی و فوتی! 2021-06-14T12:18:43+04:30

به گزارش گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم، به نقل از جوان، تصویر لیست ابربدهکاران بانکی که در مناظره سوم یکی از نامزدها به نامزد دیگر داد، رسانه‌ای شد؛ معلوم شد 11 نفر ادعایی از قضا یا محاکمه شده و در زندانند یا در حال طی کردن فرآیند دادرسی هستند یا اینکه از وابستگان دولت به حساب می‌آیند که همکاری نکردن مسئولان دولتی باعث شده قوه قضائیه نتواند تا کنون به پرونده آنها ورود کند، یا اینکه حتی فوت کرده‌اند! آقای همتی دو سال و اندی مسئول بانک مرکزی بود و باید بدهی این ابربدهکاران بانکی را با اختیارات قانونی‌ای که داشت وصول می‌کرد و به بیت‌المال بازمی‌گرداند. کار نکرده بانک مرکزی از سوی قوه قضائیه انجام شد، اما رئیس معزول بانک مرکزی در مناظرات انتخاباتی لیست کارهای نکرده‌اش را تحویل رئیس قوه قضائیه داد!
دانیال‌زاده، عظام، صدرهاشمی، العقیلی، اقدامیان، فلاحتیان، شفیعی، گرامی، ایزدپناه، رستمی‌صفا و ریخته‌گران، اینها 11 نفری هستند که آقای همتی در مناظره سوم انتخاباتی اسامی آنها را به آقای رئیسی داد و مدعی شد ابربدهکاران بانکی‌ای هستند که قوه قضائیه باید با آنها مقابله کند! با انتشار اسامی مشخص شد از قضا قوه قضائیه کار نکرده آقای همتی را در بانک مرکزی انجام داده و با این مفسدان اقتصادی برخورد قضایی کرده‌است.

90 هزار میلیارد تومان دست 11 نفر
اوایل فروردین ماه بود که عبدالناصر همتی در مصاحبه با شبکه سه سیما خبر داد که 90 هزار میلیارد تومان از مطالبات بانکی فقط دست 11 ابربدهکار است. اسامی این افراد تا زمان برگزاری آخرین مناظره انتخابات ریاست جمهوری، مشخص نبود. در مناظره سوم انتخابات، دیگر کاندیداها به همتی طعنه می‌زدند که با بدهکاران بانکی مماشات کرده و او توضیح می‌داد که بدهی‌های کلان مربوط به دوره‌های پیش از او بوده‌است و برای باور بیشتر موضوع ناگهان در میانه بحث‌ها از جای خود بلند شد و کاغذی به دست رئیسی داد و گفت این لیست بزرگ‌ترین بدهکاران بانکی است. رئیسی هم البته در همان مناظره تأکید کرد که دستگاه قضا به پرونده این افراد به طور کامل رسیدگی کرده‌است. ساعاتی بعد از مناظره هم اسامی منتشر شد. بیوگرافی ابر بدهکاران نشان می‌دهد که حق با رئیس قوه قضائیه بود و به پرونده این افراد رسیدگی شده‌است. البته خود آقای همتی چندی پیش هم، وقتی که رئیس بانک مرکزی بود، در مصاحبه‌ای تصریح کرده‌بود که توانسته است با همکاری آقای رئیسی 16 هزار میلیارد تومان از مطالبات بانکی را وصول کند.

انتقال دانیال‌زاده از آلمان برای محاکمه در ایران
آبان سال 1398 با تلاش قوه قضائیه رسول دانیال‌زاده ابر بدهکار بانکی، از آلمان به ایران مسترد شد. همکاری اینترپل در این پرونده اقتصادی بی‌سابقه بود. همان زمان القاصی مهر، دادستان تهران درباره او توضیح داد که از دهه 70 ابتدا نفوذ خود را بر بانک ملی شعبه فردوسی تهران آغاز کرد و هر آنچه می‌خواست و از طریق همین شعبه انجام می‌داد. بدون ضمانت وام و ال‌سی می‌گرفت و با همین وام‌های کلان کارخانه می‌خرید و برج‌سازی می‌کرد و به واسطه همین کار با مدیران دولتی آشنا شد.
حسینعلی حاجی‌دلیگانی، نماینده شاهین‌شهر هم افشا کرد که دانیال‌زاده از طریق خیریه پولشویی می‌کرده و با همین پوشش خانه 16 میلیارد تومانی در تجریش را به «الف غ» همسر حسین فریدون برادر حسن روحانی هدیه کرده‌است.
رسول دانیال‌زاده به جرم تشکیل شبکه ارتشا‌ و به دلیل آنکه بعد از تشکیل پرونده به کشور بازگشت، دادگاهی و با لحاظ تخفیف به 15 سال حبس تعزیری محکوم شد.

گروه عظام در تور قضا
پرونده عباس ایروانی، مدیر هلدینگ قطعه‌سازی عظام، به همراه شش نفر دیگر در سال 98 به دادگاه رفت. ایروانی متهم به بدهی 3 هزار میلیارد تومانی بانکی و فساد 764 میلیون دلاری بود. اتهام اولیه ایروانی افساد فی‌الارض بود، اما بعد از جلسات محاکمه، دادگاه این اتهام را به اخلال در نظام اقتصادی تبدیل کرد.
نماینده دادستان در دادگاه افشا کرد که پرداخت رشوه به مدیران بانک مسکن و ملی، مسئولان وزارت صمت، مسئولان اداره‌های صنعت و معدن استان‌های مختلف و شرکت‌های خودروسازی سایپا و ایران‌خودرو از جمله اقدامات ایروانی بود.

یک فوتی در لیست همتی!
العقیلی یک تاجر اماراتی بود که اسفند ماه سال 1395 فوت کرد. وی یکی از همدستان بابک زنجانی و دلال نفتی بود. العقیلی،‌نماینده کمپانی سیگار مارلبرو در غرب آسیا بود و نماینده دادستان در دادگاه بابک زنجانی که ریاست آن با قاضی صلواتی بود، کیفرخواست این بدهکار بانکی را هم ارائه کرد.
وی عضو هیئت مدیره شرکت پلی اکریل اصفهان (به مدیر عاملی اکبر ترکان) به عنوان بزرگ‌ترین شرکت الیاف کشور هم بود.

اقدامیان در دست اقدام
محمدجواد اقدامیان، مالک برند‌های مشهور وینابست، ویستابست، آتیه‌سازان سارا، پارت پولاد، ساران کالا، مهندسی همراهان فناوری اطلاعات، پلیمر پلاست پارس و تهران تولید است که طی سال‌های 86 تا 91 هشت فقره وام از بانک سرمایه دریافت کرد.
اقدامیان درمجموع 195 میلیارد تومان وثیقه نزد بانک سرمایه داشت که 98 میلیارد تومان آن چک بانکی، 87 میلیارد تومان سفته و 10 میلیارد تومان نیز سند ملکی بود. رأی پرونده وی در کنار پرونده امامی قرار است به زودی صادر شود.

فلاحتیان در زندان
مهدی فلاحتیان با علی دیواندری، مدیر عامل سابق بانک‌های ملت و پارسیان و رئیس سابق پژوهشکده پولی و بانکی در دولت روحانی، هم‌پرونده‌ای بود. او 220 میلیون درهم تسهیلات از بانک ملت دریافت کرده و بانک ملت در ازای آن حتی کپی شناسنامه هم از او نخواسته بود. این تسهیلات در حالی به فلاحتیان داده‌شده که او نامش به عنوان بدهکار بانکی در سیستم ثبت بوده‌است، اما دیواندری گفت که از این تسهیلات باخبر بوده‌است. مهدی فلاحتیان در حال حاضر در زندان است تا با شناسایی اموالش بدهی‌هایش تصفیه شود.

محکومیت رستمی صفا به حبس
محمد رستمی صفا، بنیانگذار گروه صفا و بدهکار بزرگ بانک پارسیان است. او از پیمانکاران قدیمی شرکت ملی گاز است که شهریور 85 موفق شد حدود 30 درصد سهام بانک پارسیان را که در مالکیت ایران خودرو بود، به ارزش حدود 293 میلیارد تومان بخرد.
رستمی صفا به تحمل سه سال حبس تعزیری محکوم شد، اما به دلیل فقدان پیشینه کیفری، دادگاه تجدیدنظر مجازات حبس او را به جزای نقدی یک میلیارد تومانی کاهش داد.

15 سال زندان برای برادران ریخته‌گران
بهروز و فیروز ریخته‌گران که اکنون در زندان هستند در اسفند سال 86 برای خرید بانک سرمایه اقدام کردند. نماینده دادستان در دادگاه آنها گفت که ریخته‌گران بدون پرداخت هیچ مبلغی و با ارائه یک حواله جعلی انبار آهن، مالک 38 درصد سهام بانک سرمایه می‌شود و شهرداری تهران وقتی برای گرفتن میلگرد مراجعه می‌کند تنها با یک انبار خالی در شورآباد تهران روبه‌رو می‌شود! بهروز و فیروز ریخته‌گران در نهایت به 15 سال حبس محکوم شدند.
با این تفاصیل، از لیست ادعایی آقای همتی فقط سه نفر تا کنون به زندان نرفته‌اند، آن هم احتمالاً به خاطر فشار زیاد وابستگان دولتی این ابربدهکاران بوده‌است؛ همان‌طور یکی از منابع آگاه در این زمینه خبر داده‌است.

اخبار گروه سایر رسانه‌ها صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌هاست و خبرگزاری تسنیم هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.

 

انتهای پیام/

بازگشت به صفحه رسانه‌‌ها

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار رسانه

سقوط ۹۰ درصدی صادرات فرش

 سقوط ۹۰ درصدی صادرات فرش
2021-11-28T11:05:55+03:30
براساس آمارهای گمرک ایران، رقم صادرات فرش دستباف ایران در سال۱۳۷۸ حدود ۶۹۰میلیون دلار بوده است. نکته جالب‌توجه اینکه در همان سال کل صادرات غیرنفتی ایران که ...

سنگ اندازی در روند ساخت مسکن برای مردم

 سنگ اندازی در روند ساخت مسکن برای مردم
2021-11-27T14:32:35+03:30
برخی افراد خاص در سازمان نظام مهندسی استان تهران( که برخی رد صلاحیت شده و برخی نیز تایید شدند) در دو هفته اخیر با عدم حضور در سه جلسه پیاپی هئیت مدیره مانع ...

سبقت تاریخی قیمت تراکتور از درآمد کشاورزان

 سبقت تاریخی قیمت تراکتور از درآمد کشاورزان
2021-11-27T14:19:14+03:30
بررسی‌ها نشان می‌دهد تراکتورسازان طی یک‌سال اخیر سه بار یعنی در اواسط مهرماه ۱۳۹۹، اوایل فروردین امسال و روزهای اخیر اقدام به افزایش قیمت محصولات خود کرده‌ا...

جولان نابازیگرهایی که نقش‌های اصلی را می‌قاپند

 جولان نابازیگرهایی که نقش‌های اصلی را می‌قاپند
2021-11-24T10:09:12+03:30
پنج فیلم و سریالی که این روز‌ها در حال پخش است، با بازی ستارگان موسیقی پاپ تولید شده، ستارگانی که اکثر آن‌ها نشان دادند استعدادی در بازیگری ندارند و بهتر اس...

گروگانگیری اسپانسرها؟

 گروگانگیری اسپانسرها؟
2021-11-24T09:55:52+03:30
درصد بسیار اندکی از کسانی که تهیه‌کننده یا سرمایه‌گذار هستند، فقط به‌دلیل علاقه شخصی خود به یک بازیگر، یکی از شروط ساخت اثر را حضور آن بازیگر عنوان کرده یا ...

لباس قاچاق بنگلادشی بر تن ایرانی‌ها دوخته می‌شود!

 لباس قاچاق بنگلادشی بر تن ایرانی‌ها دوخته می‌شود!
2021-11-23T10:55:53+03:30
لباس‌های بنگلادشی ماه‌هاست که در دستفروشی‌ها و فروشگاه‌های پایتخت و سایر شهرستان‌ها خودنمایی می‌کند. اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک نیز در یک ماه اخ...

جاسوس زن چطور در دل سریال سرجوخه جا باز می کند؟

 جاسوس زن چطور در دل سریال سرجوخه جا باز می کند؟
2021-11-22T20:55:52+03:30
سریال «سرجوخه» به مثابه کلاسِ درسی است که تلاش دارد تکنیک و تاکتیک‌های سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه را برای آحاد مردم بیان کند تا از این طریق جامعه ر...

مصیبت‌های کرونا برای کارگردان «روزگار جوانی»

 مصیبت‌های کرونا برای کارگردان «روزگار جوانی»
2021-11-22T10:29:12+03:30
«پاییز سال گذشته در بحبوحه‌ی کرونا ساخت «روزگار جوانی» را شروع کردیم. متاسفانه دو ـ سه نفر از بچه‌های ما به این بیماری دچار شدند. خود من کرون...

اصفهان بیست وپنجم در بارندگی، سوم در صنایع آب بر

 اصفهان بیست وپنجم در بارندگی، سوم در صنایع آب بر
2021-11-21T10:22:39+03:30
استان اصفهان با اینکه طی ۵۲ سال اخیر کم‌بارش‌تر از ۲۴ استان کشور بوده، اما بیشترین و بالاترین بارگذاری صنایع، سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی در این استان انجام ...

گران‌‌فروش‌های بازنده

 گران‌‌فروش‌های بازنده
2021-11-21T10:22:39+03:30
شاید اگر نسبت تعداد سریال‌های ناموفق به موفق نصف به نصف هم بودند، باز می‌شد از عملکرد پلتفرم‌ها دفاع کرد اما این خروجی تا اینجای سال یک شکست مطلق برای آنهاست.

صعود درآمدهای مالیاتی

 صعود درآمدهای مالیاتی
2021-11-20T10:02:35+03:30
آخرین گزارش‌های منتشر شده نشان می‌دهد درآمد‌های مالیاتی دولت در شش‌ماه نخست سال۱۴۰۰ نسبت به مدت مشابه سال قبل با افزایش ۶۲/۵ درصدی همراه شده است.

دولت‌ها سالانه ۵۰۰ میلیون بشکه انرژی هدر می‌دهند

 دولت‌ها سالانه ۵۰۰ میلیون بشکه انرژی هدر می‌دهند
2021-11-17T10:22:31+03:30
سازوکار مدیریت انرژی شامل یک بسته جامع سیاست قیمتی و غیرقیمتی در کوتاه‌مدت و بلندمدت باید باشد. بهینه‌سازی مصرف در سایر صنایع عمده ازجمله سیمان و فولاد و دی...

شناسایی زوجین نابارور فاقد بیمه درمانی / جزییات پوشش ۹۰ درصدی هزینه درمان نازایی

 شناسایی زوجین نابارور فاقد بیمه درمانی / جزییات پوشش ۹۰ درصدی هزینه درمان نازایی
2021-11-16T12:09:14+03:30
معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران، گفت: طبق تفاهم نامه‌ای که با معاونت درمان منعقد خواهد شد، پوشش خدمات ناباروری ‌که تاکنون ستاره بودند از جم...

آیا امکان فروش سهام عدالت وجود دارد؟

 آیا امکان فروش سهام عدالت وجود دارد؟
2021-11-16T11:15:49+03:30
هرچند از نظر قانونی فروش سهام عدالت امکان پذیر است اما از آنجایی که بازار سرمایه در شرایط نوسانی و ریزشی به سر می‌برد، سهام عدالت نیز مانند سایر سهم ها متقا...

خلق پول تورم‌زا در دولت رئیسی ۹۵درصد کاهش یافت

 خلق پول تورم‌زا در دولت رئیسی ۹۵درصد کاهش یافت
2021-11-15T10:15:53+03:30
دولت حسن روحانی به تصور دستیابی به درآمد‌های ارزی هنگفت ناشی از رفع محدودیت‌های تحریمی هم از اصلاحات اقتصادی که باید در ابتدای دهه ۹۰ اعمال می‌شد، چشم‌پوشی ...

طلب کالدرون با تسهیلات اشتغالزایی محرومان پرداخت شد!

 طلب کالدرون با تسهیلات اشتغالزایی محرومان پرداخت شد!
2021-11-15T10:02:30+03:30
طبق اسناد رسیده طلب گابریل کالدرون از باشگاه پرسپولیس که منجر به بسته شدن پنجره نقل و انتقالاتی قرمز‌ها شده بود در یک اقدام غیرقانونی با تسهیلات ۲۲ میلیارد ...

نوآوری‌های ایران در دفاع مقدس؛ از بولدوزر کنترل از راه دور تا لندکروز شنی‌دار

 نوآوری‌های ایران در دفاع مقدس؛ از بولدوزر کنترل از راه دور تا لندکروز شنی‌دار
2021-11-14T11:02:27+03:30
دفاع مقدس همواره در دل خود نوآوری‌هایی به همراه داشته است که شاید بسیاری با آن آشنا نباشند.

پزشک کافیست؟

 پزشک کافیست؟
2021-11-14T10:49:13+03:30
زمانی که می‌خواهیم به مساله کمبود پزشک بپردازیم باید ابعاد مختلف آن را درنظر داشته باشیم. اولین معظلی که در بررسی‌ها وجود دارد، این است که هیچ آماری از تعدا...

امداد به یک میلیون پولدار!

 امداد به یک میلیون پولدار!
2021-11-14T10:22:31+03:30
طی بررسی پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان از خانوارهای تحت پوشش نهادهای حمایتی، ۱۷۱ هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی و ۲۰۵ هزار و ۶۹۷ خانوار (معادل ب...

انتشار موبایل بانک جعلی ۸ بانک در گوگل پلی

 انتشار موبایل بانک جعلی ۸ بانک در گوگل پلی
2021-11-14T10:09:11+03:30
به تازگی خبر‌هایی مبنی بر فعالیت مجرمان سایبری در زمینه ساخت اپلیکیشن‌های جعلی بانک‌های عامل داخل کشور از سوی پلیس فتا مطرح شده است.

دود فرصت‌سوزی روحانی

 دود فرصت‌سوزی روحانی
2021-11-10T10:15:54+03:30
نظام شهرسازی شما باید براساس رژیم اتومبیل باشد، یعنی هر تصمیم شهرسازانه‌ای که گرفته می‌شود باید براساس این باشد.

درآمد صفر دولت از مالیات بر خانه‌های خالی

 درآمد صفر دولت از مالیات بر خانه‌های خالی
2021-11-09T14:09:17+03:30
بررسی‌هاازعملکرد ۷ماهه نخست سازمان امورمالیاتی نشان می‌دهد ۵۰ درصد کل درآمد مالیاتی پیش‌بینی‌شده بودجه و معادل ۶۱ درصد تکلیف سازمان امور مالیاتی محقق شده است.

امتیاز ویژه برای پرمصرف‌ها !

 امتیاز ویژه برای پرمصرف‌ها !
2021-11-09T13:15:57+03:30
میزان برقی که قشر پر مصرف (مازاد بر دو برابر الگوی مصرف) داشته‌اند، از ابتدای امسال، پنج میلیارد کیلووات ساعت تخمین زده شده است.

قهرمان اینجاست

 قهرمان اینجاست
2021-11-09T13:15:57+03:30
فیلم منصور با نام خصیصه‌نمایی که دارد، همان چیزی است که بارها روی لزوم وجود آن و جای خالی‌اش در سینمای ایران تاکید شده است. منصور یعنی پیروز و این فیلم بیشت...

وضعیت شکننده ذخایر خون در تهران/لزوم مراجعه "مستمر" مردم جهت اهدای خون

 وضعیت شکننده ذخایر خون در تهران/لزوم مراجعه "مستمر" مردم جهت اهدای خون
2021-11-09T12:49:11+03:30
مدیرکل انتقال خون استان تهران، با بیان اینکه در حال حاضر وضعیت ذخایر خونی استان تهران، وضعیت بدی نیست، اما بسیار شکننده است، گفت: بر این اساس اگر مردم به صو...

تفاوت دز سوم و دز یادآور واکسن چیست؟

 تفاوت دز سوم و دز یادآور واکسن چیست؟
2021-11-09T12:22:33+03:30
دبیر انجمن متخصصین عفونی کشور به بیان توضیحاتی در خصوص تفاوت دز سوم و دز یادآور واکسن پرداخت.

حقوق یک کارگر ۳۰ درصد هزینه‌ها را پوشش می‌دهد!

 حقوق یک کارگر ۳۰ درصد هزینه‌ها را پوشش می‌دهد!
2021-11-09T12:09:15+03:30
نماینده کارگران از برگزاری جلسه شورای عالی کار و صدور دستور تشکیل کمیته دستمزد در جلسه هفته جاری این شورا خبر داد و گفت: با افزایش قیمت‌ها در سال جاری هر رو...

یک رانت قانونی ولی غیر «شریف»!

 یک رانت قانونی ولی غیر «شریف»!
2021-11-08T10:29:12+03:30
یک رانت موجه و قانونی یا شاید هم دور زدن قانون با بخشنامه و دستورالعمل! بی‌تردید بسیاری از داوطلبان کنکور دلشان می‌خواهد در رشته‌ها و دانشگاه‌های برتر درس ب...

تهران چهارمین شهر گران دنیا در مسکن

 تهران چهارمین شهر گران دنیا در مسکن
2021-11-08T10:02:40+03:30
مسکن مقرون‌به‌صرفه بدین معنی است که سهم مسکن از هزینه خانوار بیشتر از ۳۰درصد نباشد، زیرا درصورتی‌که هزینه مسکن سایر لذت‌های اساسی زندگی را تهدید کرده یا به ...

مشهورترین دیوارهای جهان را بشناسید + تصاویر

 مشهورترین دیوارهای جهان را بشناسید + تصاویر
2021-11-07T11:15:58+03:30
از وقتی بشر شروع به ساختن شهرها و خانه ها کرد همیشه دیوار را به عنوان محافظی در برابر دشمنان و حیوانات و با برای تعیین مرز بندی می ساخته است.
X فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)