میرنیوز

جوابیه ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی به یک گزارش/ پاسخ : برگزاری ۴ جلسه در ۷۰۰روز، با تعطیلی چه تفاوتی دارد؟

 جوابیه ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی به یک گزارش/ پاسخ : برگزاری ۴ جلسه در ۷۰۰روز، با تعطیلی چه تفاوتی دارد؟ 2021-05-17T11:13:40+04:30

به گزارش گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم، به نقل از دانا، روز 19 اردیبهشت خبری در سایت با عنوان «ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی؛ همچنان تعطیل/ 700 روز بدون مبارزه با فساد در دولت روحانی!» منتشر شد که بازتاب زیادی در رسانه‌ها داشت.

دبیرخانه ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی پس از انتشار مطلب فوق، توضیحاتی با عنوان «اطلاعیه مهم دبیرخانه ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی در خصوص خبر اشتباه خبرگزاری » منتشر کرد.

متن کامل جوابیه دبیرخانه ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی به شرح ذیل است:

در پی درج خبری اشتباه از سوی خبرگزاری با مضمون "ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی؛ همچنان تعطیل / 700 روز بدون مبارزه با فساد در دولت روحانی ! " در تاریخ 19/2/1400 دبیرخانه ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی توضیحاتی را برای اطلاع مردم شریف ایران ارائه نمود:

1) کافی بود خبرگزاری با مراجعه به سایت اینترنتی ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی (به نشانی nezarat.gov.ir) یا پایگاه اطلاع رسانی معاون اول رییس جمهور ملاحظه می‌کرد که آخرین جلسه ستاد در آذر ماه سال 1399 برگزار شده نه خرداد ماه1398 و آن گاه پی به اشتباه بودن تیتر و متن خبر انتشار یافته می‌برد.

2) تاخیر در برگزاری جلسات ستاد طی 4 ماهه اخیر ( نه 700 روز!) نیز بدلائلی از جمله درگیری برخی اعضای دولت و نمایندگان محترم مجلس عضو ستاد در ماه های پایانی سال گذشته در ارتباط با موضوع بودجه 1400، تمایل نمایندگان محترم مجلس عضو ستاد به تغییر رویکردها و تصویب مصوبات اجرایی و عدم نیاز صرف به گزارش های حوزه فساد، شرایط شیوع و پیک چهارم بیماری کرونا که با وجود برگزاری جلسات کارگروه ها که در حال انجام است، محدودیت های را برگزاری جلسه اصلی ایجاد کرده چرا که بدلیل حساسیت جلسات امکان برگزاری مجازی نیز وجود نداشته است.

3) درج آمار غیر واقعی، فضا سازی در تیتر و متن خبر، با درج رقم 700 روز و مواردی که در متن خبر آمده است، حاکی از عدم توجه گزارشگر خبرگزاری به واقعیت‌ها و اصرار به القای بی توجهی ستاد به وظایف خویش دارد تا جایی که حتی به تاریخ‌های درست و اخبار و اطلاعاتی که در سایت‌های رسمی وجود دارد توجه نشده است.

4) عملکرد ستاد به تشکیل جلسات آن خلاصه نمی‌شود، بلکه دبیرخانه ستاد براساس ساختار سازمانی و برنامه ریزی انجام شده، حتی در زمان‌هایی که تشکیل جلسه نداده است، در حال پیگیری مصوبات قبلی و انجام ماموریت های محوله بوده و با قوت وجدیت به فعالیت های خود ادامه می دهد.

پس مبارزه با فساد هیچ گاه از سوی ستاد تعطیل نشده است و نگاهی به سایت دبیرخانه ستاد ‌که صرفا انعکاس دهنده برخی اقدامات دبیرخانه است نشان از تشکیل جلسات کارگروه های تخصصی وفعالیت دبیرخانه‌ای می‌باشد که اجرای مصوبات وتصمیمات ستاد را برعهده دارد.

5) در طول چند ماهه اخیر نیز اقداماتی نظیر رونمایی آزمایشی از سامانه زمین، برگزاری جلسات کارگروه های تخصصی دبیرخانه در حوزه مبارزه با زمین خواری و سامانه مدیریت جامع زمین، فرار مالیاتی و مبارزه با تشکیل شرکت‌های صوری، وصول مطالبات معوق بانکی از بدهکاران کلان، بازدید و حضور میدانی در برخی پروژه ها و طرح‌های تولیدی و رفع مشکلات آن‌ها و اقدام درباره بسیاری از موارد و پرونده های مفتوح در ستاد در دستور کار پیگیری قرار دارد و در حال انجام است و دبیرخانه ستاد با توجه به رویکرد فراقوه ای خویش و در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری ( ایده‌الله تعالی) تا آخرین روز فعالیت دولت، ماموریت‌های ارجاعی را با قوت به انجام خواهد رساند.

در پایان با توجه به نوع خبررسانی خبرگزاری، حق اقدام قانونی محفوظ و این توضیحات ارائه و لازم است این متن در ذیل همان صفحه خبری درج شود.

پاسخ به دبیرخانه ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی/ چرااز 22 جلسه فقط 4 جلسه برگزار شد؟

جوابیه دبیرخانه ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی در حالی برای شبکه اطلاع رسانی ارسال شده است که:

جلسات ستادها در دوران دولت یازدهم و دوازدهم همیشه به صورت نامنظم برگزار شده است که نمونه آن را می‌توان ستاد هماهنگی مبازره با مفاسد اقتصادی عنوان کرد؛ اینکه امر مهم و خطیر مبارزه با مفاسد اقتصادی برای دولت و دبیرخانه این ستاد مهم نبود؛ وگرنه می‌بایست جلسات آن به صورت منظم برگزار شود؛ موضوعی که حتی مورد نارضایتی و انتقاد نمایندگان مجلس قرار دارد.

جلسه چهل و چهارم ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی در روز 21 خرداد ماه سال 98 و پس از چند ماه تعطیلی برگزار و پس از گذشته 41 روز، جلسه چهل و پنجم ستاد در روز نخست مرداد ماه سال 98 تشکیل شد.

ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی جلسه چهل و ششم خود را بعد از گذشت 111 روز از جلسه چهل و پنجم و در تاریخ 21 آبان ماه 98، جلسه چهل و هفتم را بعد از 280 روز تعطیلی در روز 28 مرداد ماه سال 99 و جلسه چهل هشتم نیز در روز 25 آذر ماه 99 و با گذشت 119 روز از جلسه قبلی برگزار کرد.

ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی در از روز 21 خرداد ماه سال 98 تا کنون که برابر با یک سال و 11 ماه و 5 روز فقط چهار جلسه برگزار کرده است؛ در حالی که براساس اعلام خود ستاد می‌بایست 22 جلسه برگزار شود؛ اما فقط 4 جلسه تشکیل شده است.

در صفحه معرفی ستاد در سایت ذکر شده در جوابیه آمده است: «در دوره اخیر برگزاری جلسات اصلی (دولت یازدهم و دوازدهم) ستاد شاهد تغییر و بهبود عمده بوده است و به تشکیل منظم (ماهی یک بار ) جلسات اصلی ستاد بجز ماه‌های منتهی به انتخابات ریاست جمهوری و مجلس و بعد از آن و همچنین ایام تغییرات دولت و تشکیل کابینه و وزرا بدلیل شائبه استفاده تبلیغاتی از جلسات ستاد اشاره شده است.»

این متن نشان می‌دهد در 22 ماه اخیر ستاد می‌بایست 22 جلسه برگزار می‌کرد، اما فقط 4 جلسه برگزار شده است؛ یعنی 100 درصد جلسات فقط 18 درصد برگزار شده و حدود 82 درصد جلسات برگزار نشده است.

براساس این گزارش، جلسات ستاد از اوایل سال 97 به صورت نامنظم برگزار شده و در فاصله شهریور ماه 97 تا اردیبهشت ماه سال 98 فقط 3 جلسه در تاریخ‌های 12 شهریور ماه و 12 آذر ماه سال 97 و روز 10 ادریبهشت ماه 98 برگزار شد.

بررسی جلسات نشان می‌دهد این ستاد می‌بایست از شهریور ماه سال 97 تا پایان سال 99 حدود 31 جلسه برگزار کند که در این مدت فقط 8 جلسه ستاد برگزار شده است.

سوالی که از دبیر خانه این ستاد مهم و اثر گذار مطرح است، اینکه آیا برگزاری فقط 4 جلسه در طول حدود دو سال واقعا معنای جز تعطیلی ندارد؟ آیا واقعا مبارزه با مفاسد اقتصاد برای دولت تدبیر و امید مهم بوده است که جلسات این ستاد که نقش هماهنگی سه قوه برای مبارزه با فساد و بستن گلوگاه‌های مفاسد را دارد، چرا هر چند ماه یک بار برگزار می‌شود؟

شبکه منتظر پاسخ قانع کننده در خصوص چرایی عدم برگزاری جلسات است و آمادگی دارد گزارش ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی را منتشر کند.

ستاد: کرونا و نمایندگان مجلس علت عدم برگزاری جلسات هستند!

البته در بخشی از این جوابیه ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی تاخیر در برگزاری جلسات را درگیری برخی اعضای دولت و نمایندگان مجلس عضو ستاد در ماه های پایانی سال گذشته در ارتباط با بودجه 1400، تمایل نمایندگان مجلس عضو ستاد به تغییر رویکردها و تصویب مصوبات اجرایی، شیوع پیک چهارم بیماری کرونا اعلام کرده است و عنوان شده محدودیت‌های بدلیل حساسیت جلسات امکان برگزاری مجازی نیز وجود نداشته است.

به نظر می‌رسد این موارد جزه بهانه تراشی علتی ندارد و قبل از این موضوعات هم جلسات ستاد همانطور که در پاسخ اشاره شد به صورت بی نظم برگزار شده و مختص سال گذشته نیست و از روند بعد از انتخابات ریاست جمهوری در سال 96 آغاز شده است. آیا در سال 97 هم بیمار کرونا باعث عدم برگزاری شد یا نمایندگان مجلس؟

البته دبیرخانه این ستاد بهتر است با جستجو در اینترنت و مطالعه مصاحبه‌های و انتقادهای نمایندگان مجلس عضو ستاد در سال 98 و 97، به عدم برگزاری جلسات ستاد در آن سال پاسخ دهد؟ اینکه در سال 98 در جلسات ستاد اعلام شده بود که جلسات از آن تاریخ به بعد به صورت منظم برگزار شود؟

رشد 31 درصدی جلسات چگونه رخ داد؟

دبیرخانه و روابط عمومی ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی در صفحه معرفی ستاد در سایت ذکر شده در جوابیه از رشد 31 درصدی تعداد جلسات اصلی خبر داده‌اند، که بررسی آمار خلاف آن را نشان می‌دهد.

براساس گزارش منتشر شده در سایت ستاد؛ در 8 سال فعالیت دولت نهم و دهم در مجموع 111 جلسه تشکیل شده است، اما در دولت یازدهم و دوازهم (8 سال اخیر) جلسات این ستاد (فرعی و اصلی) به روز به عدد 50 می‌رسد؛ این ستاد همچنین در از بدو تأسیس (سال 1380 تا1384) دولت هشتم 46 جلسه اصلی برگزار کرده است. و رشد 31 درصدی صحت ندارد.

این آمار نشان می‌دهد که امر مبارزه با مفاسد برای دولت تدبیر و امید اهمیت نداشته در حالی که یک از معضلات امروز کشور فساد اقتصادی است.

در دبیرخانه ستاد چه خبر است؟

در اطلاعیه آمده است: کافی بود خبرگزاری با مراجعه به سایت ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی ملاحظه می‌کرد که آخرین جلسه ستاد در آذر ماه سال 1399 برگزار شده نه خرداد ماه1398 و آن گاه پی به اشتباه بودن تیتر و متن خبر انتشار یافته می‌برد؛

این اطلاعیه را به عدم توجه به واقعیت‌ها و اصرار به القای بی‌توجهی ستاد به وظایف خویش متهم کرده است اما در صفحه معرفی ستاد در سایت ذکر شده، اعلام شده است از شهریورماه 1392 تا کنون (دولت های یازدهم و دوازدهم) از اولین جلسه ستاد در تاریخ 12/6/1392 تاکنون 45 جلسه اصلی (37 جلسه در دولت یازدهم و 8جلسه در دولت دوازدهم ) برگزار شده است و دبیر خانه این ستاد حتی زحمت بروز رسانی سایت را به خود نداده‌اند.

البته شبکه اطلاع رسانی صفحه اخبار سایت مذکور را به عنوان آرشیو در گزارش خود آورده بود؛ ولی روابط عمومی و دبیرخانه ستاد با ایجاد بخش اخبار مهم، دو بخش آرشیوه ایجاد کرده‌اند؛ که لازم است در این زمینه و صرف بودجه‌های هنگفت، سایت خود را اصلاح نمایند.

همچنین ظاهرا افرادی در روابط عمومی دبیرخانه ستاد مشغول به فعالیت هستند که آشنایی کافی با این حوزه و رسانه‌های کشور ندارند؛ زیرا ابتدا این ستاد پاسخ خود را خطاب به خبرگزاری تسنیم منتشر کرده بودند؛ در حالی که این خبرگزاری پس از بازنشر گزارش منبع هم ذکر کرده بود، اما افراد حاضر در دبیرخانه ستاد حتی این گزارش را نخوانده بودند و بدون مطالعه آن اقدام به نوشتن جوابیه کردند.

بهانه تراشی نکنیم؟/ آمادگی خبرگزاری برای انتشار گزارش کامل عملکرد ستاد را در 8 سال اخیر

دبیرخانه ستاد متاسفانه به جای ارائه پاسخ قانع کننده و دلیل اصلی عدم برگزاری جلسات به ارسال و انتشار یک جوابیه اقدام کرده است که خود آن دارای ایراد است و این دبیرخانه حتی سایت مربوط خود را با دقت بررسی نکرده‌ تا متوجه ارائه اطلاعات اشتباه شود و برای تاخیر در جلسات از بهانه‌های واهی همچون کرونا استفاده کرده است.

دبیر خانه ستاد اعلام کرده است حتی با توجه به عدم برگزاری جلسات، در حال پیگیری مصوبات قبلی و انجام ماموریت‌های محوله بوده و با قوت و جدیت به فعالیت‌های خود ادامه می‌دهد و مبارزه با فساد هیچ گاه از سوی ستاد تعطیل نشده است.

دبیرخانه ستاد به برخی فعالیت‌هایش اشاره کرده و خود را لایق تقدیر دانسته است؛ اما این ستاد بهتر است گزارش جامعی و کاملی از فعالیت‌های 8 ساله اخیر خود برای افکار عمومی منتشر کند، تا حاصل اقدامات مشخص شود؛ البته مبازره با فساد جدیت و اراده می‌خواهد و با چند اقدام و چند خبر نمی‌تواند داعیه مبارزه با فساد داشت.

شبکه در رستای انجام وظایف خود؛ تلاش دارد تا امر مبارزه با فساد یک گام به جلو حکرت کند؛ در این راستا آماده است گزارش جامع عملکرد ستاد را منتشر و در این زمینه کمک کند و حتی به دبیرخانه آن ستاد در جهت ارائه گزارش و بهبود سایتش کمک کند.

اخبار گروه سایر رسانه‌ها صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌هاست و خبرگزاری تسنیم هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.

انتهای پیام/

بازگشت به صفحه رسانه‌‌ها

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار رسانه

تکرار حادثه پلاسکو پیش روی ۱۲۹ ساختمان ناایمن تهران

 تکرار حادثه پلاسکو پیش روی ۱۲۹ ساختمان ناایمن تهران
2021-12-08T11:24:32+03:30
طبق اعلام مسئولان شهری ۱۲۹ ساختمان پر خطر در تهران وجود دارد که ممکن است یک بار دیگر حادثه ای مانند پلاسکو در آنها رخ دهد.

ناگفته‌های بازیگر اوکراینی سریال «سرجوخه»

 ناگفته‌های بازیگر اوکراینی سریال «سرجوخه»
2021-12-08T11:24:32+03:30
سوتلانا سوپیلنیاک بازیگر اوکراینی سریال «سرجوخه» گفت: از ۸ سال پیش، یادگیری زبان فارسی را آغاز کرده ام و به فرهنگ ایران آشنایی کامل دارم.

دلّالان، گل زعفران را ۵۰ درصد گران تر می فروشند

 دلّالان، گل زعفران را ۵۰ درصد گران تر می فروشند
2021-12-08T10:57:49+03:30
کشاورز زعفران کار، رها شده است و کسی صدای کشاورز و روستایی را نمی شود. دولت هیچ دلیلی برای عدم خرید حمایتی محصول نداشت. نباید فکر کنید اگر سالی ۵۰۰ تن زعفرا...

انتقاد نماینده مجلس از عملکرد مدیرعامل شرکت ملی مس/ مجلس پیگیر حقوق کارگران است

 انتقاد نماینده مجلس از عملکرد مدیرعامل شرکت ملی مس/ مجلس پیگیر حقوق کارگران است
2021-12-08T09:51:15+03:30
نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: مجلس تا احقاق حقوق کارگران دست از پیگیری و رهگیری موضوع نخواهد کشید.

اینفوگرافیک | رشد ۲۷درصدی تجارت خارجی کشور نسبت به سال ۹۹

 اینفوگرافیک | رشد ۲۷درصدی تجارت خارجی کشور نسبت به سال ۹۹
2021-12-08T07:24:36+03:30
سخنگوی گمرک گفت: با عبور یک میلیون و ۱۵۳هزارتن کالای خارجی از مسیر ایران در آبان ماه، رکورد ترانزیت ماهانه از کشورمان شکسته شد.

ورود رئیس قوه قضاییه به تخلفات بورسی؛ مدیران متخلف بازار سرمایه از گذشته تا به امروز سلب مسئولیت می‌شوند؟

 ورود رئیس قوه قضاییه به تخلفات بورسی؛ مدیران متخلف بازار سرمایه از گذشته تا به امروز سلب مسئولیت می‌شوند؟
2021-12-07T15:11:06+03:30
خواسته سهامداران از رئیس قوه قضائیه این است که دایره رسیدگی به تخلفات بورسی را به یک سال و نیم گذشته محدود نکنند و به ماجرای آکنتور که در زمان مسئولیت فطانت...

۶۵ درصد مشاغل پول‌ساز مالیات نمی‌دهند

 ۶۵ درصد مشاغل پول‌ساز مالیات نمی‌دهند
2021-12-07T14:44:30+03:30
در ۸ ماهه امسال حقوق‌بگیران بخش دولتی و خصوصی ۲۳ هزار میلیارد تومان مالیات داده‌اند اما ۱۰۱ هزار پزشک، دندانپزشک و مشاور خانواده از پرداخت مالیات فرار کرده‌...

بازی دلالان با قیمت لاستیک

 بازی دلالان با قیمت لاستیک
2021-12-07T14:44:30+03:30
دبیر کانون انجمن‌های صنفی کامیونداران گفت: قیمت لاستیک برای کامیون‌داران همچنان افزایش یافته و می‌یابد و در این میان دستگاه‌های متولی نظارتی بر این روند نمی...

اینفوگرافیک | ایرانیان سال ۹۸ هشت میلیارد دلارپوشاک خریدند

 اینفوگرافیک | ایرانیان سال ۹۸ هشت میلیارد دلارپوشاک خریدند
2021-12-06T08:12:48+03:30
تولیدکنندگان پوشاک با گلایه از حجم بالای قاچاق پوشاک استوک در سطح بازار معتقدند تولید نخ نیز در کشور با بحران مواجه است و به زودی صنعت پوشاک را دچار چالش می...

اینفوگرافیک | ایرانیان سال ۹۸ هشت میلیارد دلارپوشاک خریدند

  اینفوگرافیک | ایرانیان سال ۹۸ هشت میلیارد دلارپوشاک خریدند
2021-12-05T13:05:58+03:30
تولیدکنندگان پوشاک با گلایه از حجم بالای قاچاق پوشاک استوک در سطح بازار معتقدند تولید نخ نیز در کشور با بحران مواجه است و به زودی صنعت پوشاک را دچار چالش می...

خسارت ۲۲ هزار میلیاردی کرونا به گردشگری

 خسارت ۲۲ هزار میلیاردی کرونا به گردشگری
2021-12-04T10:59:13+03:30
از سه‌ماه گذشته که صنعت گردشگری فعالیت خود را مجددا آغاز کرده‌، حجم کمی از گردشگران برای اقامت خود بوم‌گردی‌ها را انتخاب کرده‌اند. علت اصلی این امر نیز کاهش...

۱۰۰ روز با رئیسی به روایت آمار

 ۱۰۰ روز با رئیسی به روایت آمار
2021-12-04T10:46:01+03:30
تعداد مسئولانی که در این ۱۰۰روز از سمت‌های خود برکنار شدند قابل بررسی است. با اینکه نمی‌توان تعداد آنان را زیاد ارزیابی کرد، ولی می‌توان گفت تعدادشان چندان ...

اینفوگرافیک | افزایش ۱۳۰ درصدی اجاره‌ خانه ظرف ۲ سال گذشته

 اینفوگرافیک | افزایش ۱۳۰ درصدی اجاره‌ خانه ظرف ۲ سال گذشته
2021-12-01T11:19:15+03:30
جدیدترین گزارش بانک مرکزی از بازار مسکن نشان می‌دهد نرخ اجاره‌بهای مسکن در کشور طی آبان ۱۴۰۰ در مقایسه با آبان ۹۸ بالغ بر ۱۳۸ درصد افزایش یافته است.

اورژانس چند بالگرد دارد؟

 اورژانس چند بالگرد دارد؟
2021-12-01T10:25:59+03:30
رییس سازمان اورژانس کشور به بیان توضیحاتی در خصوص بالگرد‌های این سازمان پرداخت.

شیوع طلاق در افراد بالای ۵۰ سال در یک دهه گذشته با ازدواج فرزندان

 شیوع طلاق در افراد بالای ۵۰ سال در یک دهه گذشته با ازدواج فرزندان
2021-12-01T09:59:24+03:30
یک روانشناس گفت: نرخ طلاق در افراد بالای ۵۰ سال دو برابر و در افراد بالای ۶۵ سال سه برابر شده است.

حذف ارز دولتی قیمت دارو را ۴ برابر می‌کند

 حذف ارز دولتی قیمت دارو را ۴ برابر می‌کند
2021-12-01T09:59:24+03:30
اگر ارز ۴۲۰۰ تومانی دارو و مواد اولیه آن حذف شود رقم فرانشیز به قدری بالا خواهد بود که انگار مردم دارو را به صورت آزاد تهیه می‌کنند و بیمه‌ای وجود ندارد.

معلم فداکاری که با کمر شکسته سر کلاس می‌رفت!

 معلم فداکاری که با کمر شکسته سر کلاس می‌رفت!
2021-11-30T13:39:24+03:30
گفت‌وگو با معلم بروجردی که عکسش از تدریس با کمر شکسته و خوابیده جلوی کلاس خبرساز شد.

سقوط ۹۰ درصدی صادرات فرش

 سقوط ۹۰ درصدی صادرات فرش
2021-11-28T11:05:55+03:30
براساس آمارهای گمرک ایران، رقم صادرات فرش دستباف ایران در سال۱۳۷۸ حدود ۶۹۰میلیون دلار بوده است. نکته جالب‌توجه اینکه در همان سال کل صادرات غیرنفتی ایران که ...

سنگ اندازی در روند ساخت مسکن برای مردم

 سنگ اندازی در روند ساخت مسکن برای مردم
2021-11-27T14:32:35+03:30
برخی افراد خاص در سازمان نظام مهندسی استان تهران( که برخی رد صلاحیت شده و برخی نیز تایید شدند) در دو هفته اخیر با عدم حضور در سه جلسه پیاپی هئیت مدیره مانع ...

سبقت تاریخی قیمت تراکتور از درآمد کشاورزان

 سبقت تاریخی قیمت تراکتور از درآمد کشاورزان
2021-11-27T14:19:14+03:30
بررسی‌ها نشان می‌دهد تراکتورسازان طی یک‌سال اخیر سه بار یعنی در اواسط مهرماه ۱۳۹۹، اوایل فروردین امسال و روزهای اخیر اقدام به افزایش قیمت محصولات خود کرده‌ا...

جولان نابازیگرهایی که نقش‌های اصلی را می‌قاپند

 جولان نابازیگرهایی که نقش‌های اصلی را می‌قاپند
2021-11-24T10:09:12+03:30
پنج فیلم و سریالی که این روز‌ها در حال پخش است، با بازی ستارگان موسیقی پاپ تولید شده، ستارگانی که اکثر آن‌ها نشان دادند استعدادی در بازیگری ندارند و بهتر اس...

گروگانگیری اسپانسرها؟

 گروگانگیری اسپانسرها؟
2021-11-24T09:55:52+03:30
درصد بسیار اندکی از کسانی که تهیه‌کننده یا سرمایه‌گذار هستند، فقط به‌دلیل علاقه شخصی خود به یک بازیگر، یکی از شروط ساخت اثر را حضور آن بازیگر عنوان کرده یا ...

لباس قاچاق بنگلادشی بر تن ایرانی‌ها دوخته می‌شود!

 لباس قاچاق بنگلادشی بر تن ایرانی‌ها دوخته می‌شود!
2021-11-23T10:55:53+03:30
لباس‌های بنگلادشی ماه‌هاست که در دستفروشی‌ها و فروشگاه‌های پایتخت و سایر شهرستان‌ها خودنمایی می‌کند. اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک نیز در یک ماه اخ...

جاسوس زن چطور در دل سریال سرجوخه جا باز می کند؟

 جاسوس زن چطور در دل سریال سرجوخه جا باز می کند؟
2021-11-22T20:55:52+03:30
سریال «سرجوخه» به مثابه کلاسِ درسی است که تلاش دارد تکنیک و تاکتیک‌های سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه را برای آحاد مردم بیان کند تا از این طریق جامعه ر...

مصیبت‌های کرونا برای کارگردان «روزگار جوانی»

 مصیبت‌های کرونا برای کارگردان «روزگار جوانی»
2021-11-22T10:29:12+03:30
«پاییز سال گذشته در بحبوحه‌ی کرونا ساخت «روزگار جوانی» را شروع کردیم. متاسفانه دو ـ سه نفر از بچه‌های ما به این بیماری دچار شدند. خود من کرون...

اصفهان بیست وپنجم در بارندگی، سوم در صنایع آب بر

 اصفهان بیست وپنجم در بارندگی، سوم در صنایع آب بر
2021-11-21T10:22:39+03:30
استان اصفهان با اینکه طی ۵۲ سال اخیر کم‌بارش‌تر از ۲۴ استان کشور بوده، اما بیشترین و بالاترین بارگذاری صنایع، سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی در این استان انجام ...

گران‌‌فروش‌های بازنده

 گران‌‌فروش‌های بازنده
2021-11-21T10:22:39+03:30
شاید اگر نسبت تعداد سریال‌های ناموفق به موفق نصف به نصف هم بودند، باز می‌شد از عملکرد پلتفرم‌ها دفاع کرد اما این خروجی تا اینجای سال یک شکست مطلق برای آنهاست.

صعود درآمدهای مالیاتی

 صعود درآمدهای مالیاتی
2021-11-20T10:02:35+03:30
آخرین گزارش‌های منتشر شده نشان می‌دهد درآمد‌های مالیاتی دولت در شش‌ماه نخست سال۱۴۰۰ نسبت به مدت مشابه سال قبل با افزایش ۶۲/۵ درصدی همراه شده است.

دولت‌ها سالانه ۵۰۰ میلیون بشکه انرژی هدر می‌دهند

 دولت‌ها سالانه ۵۰۰ میلیون بشکه انرژی هدر می‌دهند
2021-11-17T10:22:31+03:30
سازوکار مدیریت انرژی شامل یک بسته جامع سیاست قیمتی و غیرقیمتی در کوتاه‌مدت و بلندمدت باید باشد. بهینه‌سازی مصرف در سایر صنایع عمده ازجمله سیمان و فولاد و دی...

شناسایی زوجین نابارور فاقد بیمه درمانی / جزییات پوشش ۹۰ درصدی هزینه درمان نازایی

 شناسایی زوجین نابارور فاقد بیمه درمانی / جزییات پوشش ۹۰ درصدی هزینه درمان نازایی
2021-11-16T12:09:14+03:30
معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران، گفت: طبق تفاهم نامه‌ای که با معاونت درمان منعقد خواهد شد، پوشش خدمات ناباروری ‌که تاکنون ستاره بودند از جم...
X فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)