میرنیوز

جوابیه ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی به یک گزارش/ پاسخ : برگزاری ۴ جلسه در ۷۰۰روز، با تعطیلی چه تفاوتی دارد؟

 جوابیه ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی به یک گزارش/ پاسخ : برگزاری ۴ جلسه در ۷۰۰روز، با تعطیلی چه تفاوتی دارد؟ 2021-05-17T11:13:40+04:30

به گزارش گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم، به نقل از دانا، روز 19 اردیبهشت خبری در سایت با عنوان «ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی؛ همچنان تعطیل/ 700 روز بدون مبارزه با فساد در دولت روحانی!» منتشر شد که بازتاب زیادی در رسانه‌ها داشت.

دبیرخانه ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی پس از انتشار مطلب فوق، توضیحاتی با عنوان «اطلاعیه مهم دبیرخانه ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی در خصوص خبر اشتباه خبرگزاری » منتشر کرد.

متن کامل جوابیه دبیرخانه ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی به شرح ذیل است:

در پی درج خبری اشتباه از سوی خبرگزاری با مضمون "ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی؛ همچنان تعطیل / 700 روز بدون مبارزه با فساد در دولت روحانی ! " در تاریخ 19/2/1400 دبیرخانه ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی توضیحاتی را برای اطلاع مردم شریف ایران ارائه نمود:

1) کافی بود خبرگزاری با مراجعه به سایت اینترنتی ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی (به نشانی nezarat.gov.ir) یا پایگاه اطلاع رسانی معاون اول رییس جمهور ملاحظه می‌کرد که آخرین جلسه ستاد در آذر ماه سال 1399 برگزار شده نه خرداد ماه1398 و آن گاه پی به اشتباه بودن تیتر و متن خبر انتشار یافته می‌برد.

2) تاخیر در برگزاری جلسات ستاد طی 4 ماهه اخیر ( نه 700 روز!) نیز بدلائلی از جمله درگیری برخی اعضای دولت و نمایندگان محترم مجلس عضو ستاد در ماه های پایانی سال گذشته در ارتباط با موضوع بودجه 1400، تمایل نمایندگان محترم مجلس عضو ستاد به تغییر رویکردها و تصویب مصوبات اجرایی و عدم نیاز صرف به گزارش های حوزه فساد، شرایط شیوع و پیک چهارم بیماری کرونا که با وجود برگزاری جلسات کارگروه ها که در حال انجام است، محدودیت های را برگزاری جلسه اصلی ایجاد کرده چرا که بدلیل حساسیت جلسات امکان برگزاری مجازی نیز وجود نداشته است.

3) درج آمار غیر واقعی، فضا سازی در تیتر و متن خبر، با درج رقم 700 روز و مواردی که در متن خبر آمده است، حاکی از عدم توجه گزارشگر خبرگزاری به واقعیت‌ها و اصرار به القای بی توجهی ستاد به وظایف خویش دارد تا جایی که حتی به تاریخ‌های درست و اخبار و اطلاعاتی که در سایت‌های رسمی وجود دارد توجه نشده است.

4) عملکرد ستاد به تشکیل جلسات آن خلاصه نمی‌شود، بلکه دبیرخانه ستاد براساس ساختار سازمانی و برنامه ریزی انجام شده، حتی در زمان‌هایی که تشکیل جلسه نداده است، در حال پیگیری مصوبات قبلی و انجام ماموریت های محوله بوده و با قوت وجدیت به فعالیت های خود ادامه می دهد.

پس مبارزه با فساد هیچ گاه از سوی ستاد تعطیل نشده است و نگاهی به سایت دبیرخانه ستاد ‌که صرفا انعکاس دهنده برخی اقدامات دبیرخانه است نشان از تشکیل جلسات کارگروه های تخصصی وفعالیت دبیرخانه‌ای می‌باشد که اجرای مصوبات وتصمیمات ستاد را برعهده دارد.

5) در طول چند ماهه اخیر نیز اقداماتی نظیر رونمایی آزمایشی از سامانه زمین، برگزاری جلسات کارگروه های تخصصی دبیرخانه در حوزه مبارزه با زمین خواری و سامانه مدیریت جامع زمین، فرار مالیاتی و مبارزه با تشکیل شرکت‌های صوری، وصول مطالبات معوق بانکی از بدهکاران کلان، بازدید و حضور میدانی در برخی پروژه ها و طرح‌های تولیدی و رفع مشکلات آن‌ها و اقدام درباره بسیاری از موارد و پرونده های مفتوح در ستاد در دستور کار پیگیری قرار دارد و در حال انجام است و دبیرخانه ستاد با توجه به رویکرد فراقوه ای خویش و در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری ( ایده‌الله تعالی) تا آخرین روز فعالیت دولت، ماموریت‌های ارجاعی را با قوت به انجام خواهد رساند.

در پایان با توجه به نوع خبررسانی خبرگزاری، حق اقدام قانونی محفوظ و این توضیحات ارائه و لازم است این متن در ذیل همان صفحه خبری درج شود.

پاسخ به دبیرخانه ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی/ چرااز 22 جلسه فقط 4 جلسه برگزار شد؟

جوابیه دبیرخانه ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی در حالی برای شبکه اطلاع رسانی ارسال شده است که:

جلسات ستادها در دوران دولت یازدهم و دوازدهم همیشه به صورت نامنظم برگزار شده است که نمونه آن را می‌توان ستاد هماهنگی مبازره با مفاسد اقتصادی عنوان کرد؛ اینکه امر مهم و خطیر مبارزه با مفاسد اقتصادی برای دولت و دبیرخانه این ستاد مهم نبود؛ وگرنه می‌بایست جلسات آن به صورت منظم برگزار شود؛ موضوعی که حتی مورد نارضایتی و انتقاد نمایندگان مجلس قرار دارد.

جلسه چهل و چهارم ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی در روز 21 خرداد ماه سال 98 و پس از چند ماه تعطیلی برگزار و پس از گذشته 41 روز، جلسه چهل و پنجم ستاد در روز نخست مرداد ماه سال 98 تشکیل شد.

ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی جلسه چهل و ششم خود را بعد از گذشت 111 روز از جلسه چهل و پنجم و در تاریخ 21 آبان ماه 98، جلسه چهل و هفتم را بعد از 280 روز تعطیلی در روز 28 مرداد ماه سال 99 و جلسه چهل هشتم نیز در روز 25 آذر ماه 99 و با گذشت 119 روز از جلسه قبلی برگزار کرد.

ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی در از روز 21 خرداد ماه سال 98 تا کنون که برابر با یک سال و 11 ماه و 5 روز فقط چهار جلسه برگزار کرده است؛ در حالی که براساس اعلام خود ستاد می‌بایست 22 جلسه برگزار شود؛ اما فقط 4 جلسه تشکیل شده است.

در صفحه معرفی ستاد در سایت ذکر شده در جوابیه آمده است: «در دوره اخیر برگزاری جلسات اصلی (دولت یازدهم و دوازدهم) ستاد شاهد تغییر و بهبود عمده بوده است و به تشکیل منظم (ماهی یک بار ) جلسات اصلی ستاد بجز ماه‌های منتهی به انتخابات ریاست جمهوری و مجلس و بعد از آن و همچنین ایام تغییرات دولت و تشکیل کابینه و وزرا بدلیل شائبه استفاده تبلیغاتی از جلسات ستاد اشاره شده است.»

این متن نشان می‌دهد در 22 ماه اخیر ستاد می‌بایست 22 جلسه برگزار می‌کرد، اما فقط 4 جلسه برگزار شده است؛ یعنی 100 درصد جلسات فقط 18 درصد برگزار شده و حدود 82 درصد جلسات برگزار نشده است.

براساس این گزارش، جلسات ستاد از اوایل سال 97 به صورت نامنظم برگزار شده و در فاصله شهریور ماه 97 تا اردیبهشت ماه سال 98 فقط 3 جلسه در تاریخ‌های 12 شهریور ماه و 12 آذر ماه سال 97 و روز 10 ادریبهشت ماه 98 برگزار شد.

بررسی جلسات نشان می‌دهد این ستاد می‌بایست از شهریور ماه سال 97 تا پایان سال 99 حدود 31 جلسه برگزار کند که در این مدت فقط 8 جلسه ستاد برگزار شده است.

سوالی که از دبیر خانه این ستاد مهم و اثر گذار مطرح است، اینکه آیا برگزاری فقط 4 جلسه در طول حدود دو سال واقعا معنای جز تعطیلی ندارد؟ آیا واقعا مبارزه با مفاسد اقتصاد برای دولت تدبیر و امید مهم بوده است که جلسات این ستاد که نقش هماهنگی سه قوه برای مبارزه با فساد و بستن گلوگاه‌های مفاسد را دارد، چرا هر چند ماه یک بار برگزار می‌شود؟

شبکه منتظر پاسخ قانع کننده در خصوص چرایی عدم برگزاری جلسات است و آمادگی دارد گزارش ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی را منتشر کند.

ستاد: کرونا و نمایندگان مجلس علت عدم برگزاری جلسات هستند!

البته در بخشی از این جوابیه ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی تاخیر در برگزاری جلسات را درگیری برخی اعضای دولت و نمایندگان مجلس عضو ستاد در ماه های پایانی سال گذشته در ارتباط با بودجه 1400، تمایل نمایندگان مجلس عضو ستاد به تغییر رویکردها و تصویب مصوبات اجرایی، شیوع پیک چهارم بیماری کرونا اعلام کرده است و عنوان شده محدودیت‌های بدلیل حساسیت جلسات امکان برگزاری مجازی نیز وجود نداشته است.

به نظر می‌رسد این موارد جزه بهانه تراشی علتی ندارد و قبل از این موضوعات هم جلسات ستاد همانطور که در پاسخ اشاره شد به صورت بی نظم برگزار شده و مختص سال گذشته نیست و از روند بعد از انتخابات ریاست جمهوری در سال 96 آغاز شده است. آیا در سال 97 هم بیمار کرونا باعث عدم برگزاری شد یا نمایندگان مجلس؟

البته دبیرخانه این ستاد بهتر است با جستجو در اینترنت و مطالعه مصاحبه‌های و انتقادهای نمایندگان مجلس عضو ستاد در سال 98 و 97، به عدم برگزاری جلسات ستاد در آن سال پاسخ دهد؟ اینکه در سال 98 در جلسات ستاد اعلام شده بود که جلسات از آن تاریخ به بعد به صورت منظم برگزار شود؟

رشد 31 درصدی جلسات چگونه رخ داد؟

دبیرخانه و روابط عمومی ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی در صفحه معرفی ستاد در سایت ذکر شده در جوابیه از رشد 31 درصدی تعداد جلسات اصلی خبر داده‌اند، که بررسی آمار خلاف آن را نشان می‌دهد.

براساس گزارش منتشر شده در سایت ستاد؛ در 8 سال فعالیت دولت نهم و دهم در مجموع 111 جلسه تشکیل شده است، اما در دولت یازدهم و دوازهم (8 سال اخیر) جلسات این ستاد (فرعی و اصلی) به روز به عدد 50 می‌رسد؛ این ستاد همچنین در از بدو تأسیس (سال 1380 تا1384) دولت هشتم 46 جلسه اصلی برگزار کرده است. و رشد 31 درصدی صحت ندارد.

این آمار نشان می‌دهد که امر مبارزه با مفاسد برای دولت تدبیر و امید اهمیت نداشته در حالی که یک از معضلات امروز کشور فساد اقتصادی است.

در دبیرخانه ستاد چه خبر است؟

در اطلاعیه آمده است: کافی بود خبرگزاری با مراجعه به سایت ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی ملاحظه می‌کرد که آخرین جلسه ستاد در آذر ماه سال 1399 برگزار شده نه خرداد ماه1398 و آن گاه پی به اشتباه بودن تیتر و متن خبر انتشار یافته می‌برد؛

این اطلاعیه را به عدم توجه به واقعیت‌ها و اصرار به القای بی‌توجهی ستاد به وظایف خویش متهم کرده است اما در صفحه معرفی ستاد در سایت ذکر شده، اعلام شده است از شهریورماه 1392 تا کنون (دولت های یازدهم و دوازدهم) از اولین جلسه ستاد در تاریخ 12/6/1392 تاکنون 45 جلسه اصلی (37 جلسه در دولت یازدهم و 8جلسه در دولت دوازدهم ) برگزار شده است و دبیر خانه این ستاد حتی زحمت بروز رسانی سایت را به خود نداده‌اند.

البته شبکه اطلاع رسانی صفحه اخبار سایت مذکور را به عنوان آرشیو در گزارش خود آورده بود؛ ولی روابط عمومی و دبیرخانه ستاد با ایجاد بخش اخبار مهم، دو بخش آرشیوه ایجاد کرده‌اند؛ که لازم است در این زمینه و صرف بودجه‌های هنگفت، سایت خود را اصلاح نمایند.

همچنین ظاهرا افرادی در روابط عمومی دبیرخانه ستاد مشغول به فعالیت هستند که آشنایی کافی با این حوزه و رسانه‌های کشور ندارند؛ زیرا ابتدا این ستاد پاسخ خود را خطاب به خبرگزاری تسنیم منتشر کرده بودند؛ در حالی که این خبرگزاری پس از بازنشر گزارش منبع هم ذکر کرده بود، اما افراد حاضر در دبیرخانه ستاد حتی این گزارش را نخوانده بودند و بدون مطالعه آن اقدام به نوشتن جوابیه کردند.

بهانه تراشی نکنیم؟/ آمادگی خبرگزاری برای انتشار گزارش کامل عملکرد ستاد را در 8 سال اخیر

دبیرخانه ستاد متاسفانه به جای ارائه پاسخ قانع کننده و دلیل اصلی عدم برگزاری جلسات به ارسال و انتشار یک جوابیه اقدام کرده است که خود آن دارای ایراد است و این دبیرخانه حتی سایت مربوط خود را با دقت بررسی نکرده‌ تا متوجه ارائه اطلاعات اشتباه شود و برای تاخیر در جلسات از بهانه‌های واهی همچون کرونا استفاده کرده است.

دبیر خانه ستاد اعلام کرده است حتی با توجه به عدم برگزاری جلسات، در حال پیگیری مصوبات قبلی و انجام ماموریت‌های محوله بوده و با قوت و جدیت به فعالیت‌های خود ادامه می‌دهد و مبارزه با فساد هیچ گاه از سوی ستاد تعطیل نشده است.

دبیرخانه ستاد به برخی فعالیت‌هایش اشاره کرده و خود را لایق تقدیر دانسته است؛ اما این ستاد بهتر است گزارش جامعی و کاملی از فعالیت‌های 8 ساله اخیر خود برای افکار عمومی منتشر کند، تا حاصل اقدامات مشخص شود؛ البته مبازره با فساد جدیت و اراده می‌خواهد و با چند اقدام و چند خبر نمی‌تواند داعیه مبارزه با فساد داشت.

شبکه در رستای انجام وظایف خود؛ تلاش دارد تا امر مبارزه با فساد یک گام به جلو حکرت کند؛ در این راستا آماده است گزارش جامع عملکرد ستاد را منتشر و در این زمینه کمک کند و حتی به دبیرخانه آن ستاد در جهت ارائه گزارش و بهبود سایتش کمک کند.

اخبار گروه سایر رسانه‌ها صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌هاست و خبرگزاری تسنیم هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.

انتهای پیام/

بازگشت به صفحه رسانه‌‌ها

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار رسانه

راکت‌ مشهور ایرانی در دوران دفاع مقدس با «نقطه‌زنی» بازگشت/ برد «فجر ۵»؛ کابوس بزرگ اسرائیل و آمریکا دو برابر شد

 راکت‌ مشهور ایرانی در دوران دفاع مقدس با «نقطه‌زنی» بازگشت/ برد «فجر ۵»؛ کابوس بزرگ اسرائیل و آمریکا دو برابر شد
2021-06-12T11:52:07+04:30
از راکت‌های ۱۲۲ میلیمتری سری گراد تا «فجر» ۳۳۳ میلیمتری، بخش مهمی از توان توپخانه‌ای کشورمان در بخش راکت‌ها را تشکیل می‌دهند که این مدلهای مشهور ت...

تاکنون یک خانه خالی هم به سازمان مالیاتی معرفی نشده است

 تاکنون یک خانه خالی هم به سازمان مالیاتی معرفی نشده است
2021-06-12T11:38:56+04:30
در حالی که وزیر راه و شهرسازی از معرفی یک میلیون و ۳۰۰ هزار خانه خالی به سازمان امور مالیاتی خبر می دهد، معاون حقوقی این سازمان گفت: تا کنون سامانه اسکان هی...

بررسی ۱۰۴ گل رونالدو برای رسیدن به رکورد دایی/ کریس به چه تیم‌هایی بیشتر گل زده؟

 بررسی ۱۰۴ گل رونالدو برای رسیدن به رکورد دایی/ کریس به چه تیم‌هایی بیشتر گل زده؟
2021-06-12T11:38:56+04:30
کریستیانو رونالدو تنها ۵ گل تا رکورد علی دایی فاصله دارد ولی سوال اینجاست که کریستیانو این گل‌ها را چگونه و در کدام بازی‌ها به ثبت رسانده است.

تشکیل کمیته صیانت از اخلاق برای انتخابات

 تشکیل کمیته صیانت از اخلاق برای انتخابات
2021-06-09T15:25:13+04:30
جمعی از جوانان در فضای مجازی «کمیته صیانت از اخلاق» برای انتخابات تشکیل دادند

کمیته صیانت از اخلاق

 کمیته صیانت از اخلاق
2021-06-09T14:58:32+04:30
جمعی از جوانان در فضای مجازی «کمیته صیانت از اخلاق» برای انتخابات تشکیل دادند

قطار گرانی‌ها همچنان پیش می‌رود

 قطار گرانی‌ها همچنان پیش می‌رود
2021-06-08T10:02:20+04:30
با وجود تأکید رئیس‌جمهور بر عدم افزایش قیمت کالا‌ها در روز‌های پایانی دولت، قطار گرانی‌ها همچنان پیش می‌رود و گرانی ۲۵ درصدی قیمت مصوب مواد شوینده جدیدترین ...

تا هر دو دروغ گفته باشیم!

 تا هر دو دروغ گفته باشیم!
2021-06-07T09:15:35+04:30
آقای مهرعلیزاده در پایان چند بیت شعر هم به زبان آذری خواند که اهانت به تمامی مردم ایران و مخصوصاً هموطنان غیور و شریف آذری‌زبان بود.

روز انتخابات برای امام مثل روز عید بود

 روز انتخابات برای امام مثل روز عید بود
2021-06-03T16:42:13+04:30
حاج‌آقا رحیمیان از روحانیان وارسته‌ای است که حدود ۲۵ سال از دوران تبعید نجف تا زمان ارتحال همراه امام خمینی بوده و بعد از آن در دفتر حضرت آیت‌الله خامنه‌ای ...

‌‌ رقابت نامزد‌ها برای بالا کشیدن یارانه ها!

 ‌‌ رقابت نامزد‌ها برای بالا کشیدن یارانه ها!
2021-06-02T09:15:42+04:30
روز‌های ابتدایی تبلیغات انتخاباتی، برخی نامزد‌ها در شعار‌های خود که قاعدتاً متأثر از شرایط اقتصادی حاکم بر کشور است، با وعده گشایش‌های اقتصادی آغاز کردند.

مزایای اعمال مراقبت‌های الکترونیکی برای محکومین دارای شرایط/ افزایش چشمگیر استفاده از پابند الکترونیکی

 مزایای اعمال مراقبت‌های الکترونیکی برای محکومین دارای شرایط/ افزایش چشمگیر استفاده از پابند الکترونیکی
2021-06-02T09:02:27+04:30
یکی از اقدامات ویژه قوه قضاییه و سازمان زندان‌ها در دوره تحول، افزایش استفاده از سامانه‌های نظارت و مراقبت الکترونیکی است. پابند الکترونیکی یکی از این سامان...

زخم بیماران پروانه‌ای عمیق‌تر می‌شود

 زخم بیماران پروانه‌ای عمیق‌تر می‌شود
2021-06-02T09:02:27+04:30
هر روز و هر ساعتی که می‌گذرد و پانسمان به بیماران پروانه‌ای نمی‌رسد، زخم‌های آنها عمیق‌تر می‌شود و بیشتر درد خواهند کشید. وزارت بهداشت هم این را می‌داند اما...

بخاطر درس نخواندن فرزندان "حرص" نخورید/راه چاره چیست؟

 بخاطر درس نخواندن فرزندان "حرص" نخورید/راه چاره چیست؟
2021-06-01T10:15:49+04:30
عضو تیم تخصصی کودک و نوجوان انجمن ازدواج و خانواده کشور با بیان اینکه در شرایط فعلی نوجوانان انگیزه درس خواندن کمی دارند و در مقابل والدین بجای آنها نسبت به...

سه سامانه پدافندی برتر جمهوری اسلامی ایران را بیشتر بشناسیم

 سه سامانه پدافندی برتر جمهوری اسلامی ایران را بیشتر بشناسیم
2021-06-01T10:15:48+04:30
نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران از پیشتازان حوزه طراحی و ساخت سامانه‌های پیشرفته پدافندی هستند.

سفر ممنوع شد؛ اجاره ویلا بالا رفت!

 سفر ممنوع شد؛ اجاره ویلا بالا رفت!
2021-06-01T09:35:40+04:30
با وجود اعلام ممنوعیت سفر در تعطیلات نیمه خردادماه، قیمت اجاره یک شب ویلا و خانه شخصی به اوج رسیده است.

آغاز مخالفت سفارشی با مالیات بر عایدی/ نگرانی بی مورد انبوه سازان

 آغاز مخالفت سفارشی با مالیات بر عایدی/ نگرانی بی مورد انبوه سازان
2021-06-01T09:35:40+04:30
در حالی که بسیاری از کارشناسان، مالیات بر عایدی سرمایه را عامل کوتاهی دست سفته بازان از بازار مسکن می دانند، اما مشخص نیست آغاز مخالفت های سازمان دهی شده با...

همتی به همه وعده‌هایش در بانک مرکزی عمل کرد؛ اما برعکس

 همتی به همه وعده‌هایش در بانک مرکزی عمل کرد؛ اما برعکس
2021-06-01T09:35:40+04:30
نرخ تورم در دوره همتی، رکوردهای دهه‌های اخیر را شکسته است؛ طبق آخرین آمار در فروردین امسال نرخ تورم سالانه به ۳۸.۹ درصد رسیده در حالی که در تیرماه ۱۳۹۷ و قب...

۱۷ میلیون آمریکایی سال گذشته سلاح خریده‌اند

 ۱۷ میلیون آمریکایی سال گذشته سلاح خریده‌اند
2021-06-01T09:08:59+04:30
بر اساس گزارش دو مرکز تحقیقاتی، سال گذشته ۱۷ میلیون آمریکایی سلاح خریده‌اند که یک پنجم آنها برای نخستین بار بود که سلاح می‌خرند.

دیگر برای نابودی اسرائیل به جنگ بزرگ احتیاجی نیست/ برای اولین‌بار به مناطق امن صهیونیست‌ها حمله موشکی شد/ پاسخ ابهام‌آمیز سید حسن نصرالله به فرستاده اسرائیلی‌ها

 دیگر برای نابودی اسرائیل به جنگ بزرگ احتیاجی نیست/ برای اولین‌بار به مناطق امن صهیونیست‌ها حمله موشکی شد/ پاسخ ابهام‌آمیز سید حسن نصرالله به فرستاده اسرائیلی‌ها
2021-05-30T14:28:58+04:30
کارشناسان معتقدند با اتمام جنگ و پذیرش شروط آتش بس از سوی اسرائیل، شمارش معکوس سقوط و فروپاشی حکومت غیر مشروع رژیم صهیونیستی آغاز شده است و برای از بین بردن...

اخلال در بازار خودرو با احتکار هزاران میلیاردی

 اخلال در بازار خودرو با احتکار هزاران میلیاردی
2021-05-30T14:28:57+04:30
خودروسازان در سال گذشته حدود ۷۲۳ هزار دستگاه خودرو تولید کرده‌اند که از این تعداد، به گفته وزیر صمت ٤٥� هزار خودروی در انبار‌ها احتکار شده که گارانتی‌شان به...

اجاره نشین ها دست به گریبان کرونا!/ سقف اجاره مسکن اجرایی شد؟

 اجاره نشین ها دست به گریبان کرونا!/ سقف اجاره مسکن اجرایی شد؟
2021-05-30T11:08:58+04:30
یک سالی می شود که ورود کرونا اولین ضربه اش را به مستاجران تجاری و مسکونی زده است.

فروش ۹هزار میلیاردی محصولات نانویی/ صادرات ۲۰میلیون دلاری تا ۱۴۰۴

 فروش ۹هزار میلیاردی محصولات نانویی/ صادرات ۲۰میلیون دلاری تا ۱۴۰۴
2021-05-30T10:55:38+04:30
مدیرگروه صنعت ستاد توسعه فناوری‌ نانو از رشد ۱۵ شرکت نانوی بین المللی با صادرات ۲۰ میلیون دلاری تا ۱۴۰۴ خبر داد و گفت: پیش بینی می کنیم ۹ هزار میلیارد تومان...

«شکنجه آمارها» کلید دولت راستگویان برای بهبود نمایشی وضعیت اقتصادی

 «شکنجه آمارها» کلید دولت راستگویان برای بهبود نمایشی وضعیت اقتصادی
2021-05-30T10:55:38+04:30
دولت روحانی تلاش کرده است که از همه ظرفیت های «شکنجه آمارها» برای ارائه تصویر مطلوب از اقتصاد ایران در دوره مسئولیت خود و ارائه تصویری سیاه از دول...

اینفوگرافیک | ۹ کارت زرد مجلس به دولت روحانی فقط در یکسال

 اینفوگرافیک | ۹ کارت زرد مجلس به دولت روحانی فقط در یکسال
2021-05-30T10:42:18+04:30
دولت روحانی طی یکسال گذشته از نمایندگان مجلس ۹ کارت زرد دریافت کرده است که سهم وزارت علوم تحقیقات و فناوری به تنهایی سه کارت زرد، وزارت خانه های صمت و نفت ه...

از یارانه ۴۵۰ هزار تومانی تا سهمیه بندی تمام حامل های انرژی!

 از یارانه ۴۵۰ هزار تومانی تا سهمیه بندی تمام حامل های انرژی!
2021-05-29T09:41:18+04:30
نامزد‌های انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰، اظهار نظر‌هایی در زمینه اقتصاد داشته اند که به همراه واکنش مردم به این نظرات، در این گزارش بررسی شده است.

اجاره‌بها را زیاد نکنیم، انصاف را زیاد کنیم

 اجاره‌بها را زیاد نکنیم، انصاف را زیاد کنیم
2021-05-29T09:01:17+04:30
براساس مصوبه ستاد ملی کرونا، خواستن عذر مستأجر به دلیل نداشتن پول بیشتر ممنوع است، همچنین افزایش اجاره فقط تا سقف تعیین شده مجاز است.

اینفوگرافیک | دولت روحانی رکورد افزایش نقدینگی راهم شکست

 اینفوگرافیک | دولت روحانی رکورد افزایش نقدینگی راهم شکست
2021-05-26T15:28:09+04:30
بر اساس تازه ترین امار رسمی بانک مرکزی ، نرخ رشد نقدیگی در سال ۹۹ به ۴۰.۶ درصد رسید که بالاترین نرخ رشد نقدینگی طی ۴۳ سال اخیر است.

چرا خصوصی‌سازی استقلال و پرسپولیس کلید نمی‌خورد؟

 چرا خصوصی‌سازی استقلال و پرسپولیس کلید نمی‌خورد؟
2021-05-26T11:54:39+04:30
حدود چهار ماه از آخرین وعده‌ مسئولان در رابطه با اعلام زمان تصمیم‌گیری هیئت پذیرش فرابورس به منظور خصوصی‌سازی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس می‌گذرد اما کماکا...

نکات ایمنی که هنگام قطعی برق در آسانسور باید رعایت کنید

 نکات ایمنی که هنگام قطعی برق در آسانسور باید رعایت کنید
2021-05-25T11:21:27+04:30
جلال ملکی گفت: حوادث آسانسور یکی از حوادث رایج شهرهاست و در تهران همه روزه چندین مرتبه حادثه آسانسور اعلام می‌شود.

اینفوگرافیک | کدام کشور‌ها با تولید برق هسته‌ای با خاموشی مواجه نیستند

 اینفوگرافیک | کدام کشور‌ها با تولید برق هسته‌ای با خاموشی مواجه نیستند
2021-05-25T09:08:06+04:30
درحالی در ایران سهم برق هسته‌ای در سبد برق کشور حدود ۱.۲درصد است که این میزان در فرانسه نزدیک به ۷۱درصد، در اوکراین و اسلواکی هرکدام نزدیک به ۵۴درصد و درمجم...

پدرکشتگی بوتیمار با خانواده!

 پدرکشتگی بوتیمار با خانواده!
2021-05-25T08:41:22+04:30
«بوتیمار» نه یک سریال طنز است و نه قرار است چیزی به داشته‌های مخاطب اضافه کند بلکه برعکس برخلاف نگاه متعالی شرعی ضمن تخطئه، تخریب و استخفاف وجهه و...
X فیلم جدید کلیپ جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)