میرنیوز

پیشنهاد رشوه مقام دولتی به نماینده مجلس در ماجرای فولاد!/ ابقای مدیرعامل بازنشسته فولاد با دستور رئیس جمهور

 پیشنهاد رشوه مقام دولتی به نماینده مجلس در ماجرای فولاد!/ ابقای مدیرعامل بازنشسته فولاد با دستور رئیس جمهور 2021-04-24T14:16:58+04:30

به گزارش گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم، به نقل از دانا، افشای فساد گسترده در مجتمع فولاد مبارکه اصفهان و رانت دولتی در این مجموعه مسئله ای بود که دو سال پیش از سوی نمایندگان اصفهان در مجلس مطرح شد اما طرح این مسئله واکنش های بسیاری را از سوی مقامات دولتی به همراه داشت.

سید ناصر موسوی لارگانی نماینده مردم فلاورجان از جمله کسانی بود که نسبت به فساد در فولاد مبارکه دست به افشاگری زد وی با انتشار اسنادی از رانت دولتی در این مجموعه نشان داد که در انتساب مدیرعامل این مجموعه تخلفات محرزی رخ داده است وی امضا قرارداد پژوهشی فولاد با دانشگاهی که ریاست آن بر عهده همسر محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور است را فاش کرد اگرچه واعظی نسبت به این افشاگری واکنش سریعی نشان داد اما نماینده فلاورجان اعلام کرد که تمام مستندات این قرارداد موجود است.

با درخواست نمایندگان مجلس تحقیق و تفحص از مجتمع فولاد که مجتمعی گسترده در شهرهای مختلف کشور است کلید خورد اما فشار دولت بری لغو این تحقیق و تفحص مسئله دیگری بود که شک نمایندگان را نسبت به وجود رانت گسترده دولتی در این مجموعه به یقین تبدیل کرد. با وجود آنکه دیوان محاسبات و سازمان بازرسی بر وجود رانت و فساد در این مجتمع صحه گذاشته اند اما صدا و سیما در اقدامی عجیب نسبت به فعالیت های این مجتمع تبلیغات گسترده ای انجام داد این اقدام تعجب برانگیز اما با واکنش نماینده فلاورجان مواجه شده وی می گوید صدا و سیما زمانی با پولی که از پدیده شاندیز گرفته بود تبلیغ این مجموعه را کرد و مردم را بیچاره کرد و امروز نوبت آن شده تا با تبلیغ برای فولاد مبارکه چشمش را به روی بیت المال بسته و مردم را بیچاره کند.

صدا و سیما کاری ندارد که ماجرای فساد در فولاد به کجا می رسد/به خاطر پول تن به هر کاری می دهند

«سید ناصر موسوی لارگانی»، نماینده مردم فلاورجان در گفت وگو با خبرنگار سیاسی در تازه ترین اظهاراتش با اشاره به اینکه بیش از 2 سال است که به عنوان نماینده مردم پیگیر موضوع فساد درفولاد مبارکه هستیم گفت: در ماه های اول موضوع فقط عدم به کارگیری بازنشستگان و اجرا نکردن قانون مجلس بود؛ در این مجموعه فردی که متعهد و امتحان پس داده بود و سالها به صنعت کشور خدمت کرده و در دنیا به عنوان یک صنعت گر شنخته می شد را از مدیرعاملی مجتمع فولاد برداشتند و فردی را که پرونده فساد او در شهرداری اصفهان در دولت اصلاح هنوز هم باز و در جریان است به جای او جایگرین کردند.

وی با اشاره به اینکه مجتمع فولاد منبع عظیم پول و سرمایه است ادامه داد: فولاد هرمزگان، فولاد صبا، سفید دشت چهارمحال بختیاری از جمله بخش های مجموعه فولاد مبارکه است که در مجموع به 10 شرکت بزرگ می رسد این یعنی مجتمع عظیمی سرشار از پول که برخی را به طمع انداخته است.

نماینده مردم فلاورجان با اشاره به اینکه دیوان محاسبات مجلس و دادستان وقت نامه ای زد که مدیرعامل فاسد فولاد بازنشسته است و باید برکنار شود عنوان کرد: مراجع قانونی اعلام کردند که فولاد مبارکه مشمول قانون عدم به کارگیری بازنشستگان می شود.

موسوی لارگانی با بیان اینکه 20 در صد مجتمع فولاد سهام ایمیدرو است گفت: هیئت مدیره فولاد از سوی ایمیدرو انتخاب می شوند، ایمیدرو نامه زد و گفت چون این فرد بازنشسته است باید برکنار شود، نامه های تامین اجتماعی هم موجود است که اعلام کرده وی بازنشسته است و باید برکنار شود.

وی با اشاره به اینکه این روزها شاهدیم که با وجود تمام مستندات نسبت به فساد و تخلف در مجتمع فولاد صدا و سیما در حال تبلیغ از فعالیت های مجتمع فولاد است گفت: صدا و سیما کاری ندارد به اینکه این فساد به کجا می انجامد یا پیگیری آن چه نتیجه ای خواهد داشت؛ پول می گیرد تبلیغ می کند همانطور که درباره پدیده شاندیز پول گرفت تبلیغ کرد و باعث بیچاره شدن مردم شد.

نماینده فلاورجان با بیان اینکه پنج ماه پیش مصاحبه ای درخصوص فولاد انجام دادم و رادیو ایران بعد از پنج ماه از این مصاحبه امروز استفاده کرده تا در یک تماس تلفنی مدیرعامل فولاد پاسخ من را بدهد گفت: من از تهیه کننده برنامه رادیو سوال دارم کسی که در رادیو و تلویزیون پول این نظام را می خورد چرا باید با منافع ملت اینگونه رفتار کنی؛ اگر قرار است مصاحبه ای انجام شود باید دو طرف با هم صحبت کنند نه اینکه صحبت پنج ماه قبل من را امروز پخش کنند و مدیرعامل فاسد فولاد جواب آن را بدهد، البته من حرف های پنج ماه قبل خودم را قبول دارم و هنوز هم همان حرف ها را می گویم.

موسوی لارگانی با اشاره به اینکه مدیرعامل فاسد فولاد در این گفتگو ادعا کرده که بازنشسته نیستم ادامه داد: گفته است در سال 97 به تامین اجتماعی نامه زدم که مستمری بازنشستگی من قطع شود و بیمه من برقرار شود؛ در ایران چند نفر می توانند این کار را انجام دهند، چند نفر این رانت را دارند که بتوانند دوباره برگردند سر کار چرا باید یک فردی با رانت کسانی که از فولاد استفاده می کنند این امکان را داشته باشد.

عضو هیئت رئیسه مجلس با اشاره به تناقض گویی مدیرعامل فولاد ادامه داد: هر جا لازم باشد می گوید بازنشسته نیستم و هر جا که بازنشستگی وی بر اساس قانون محرز می شود می گوید مجموعه فولاد خصوصی است و من می توانم به عنوان یک بازنشسته در این مجموعه فعالیت کنم؛ اما سوال اینجاست اگر فولاد بخش خصوصی است چرا هیئت مدیره آن را وزیر صمت و ایمیدرو منصوب می کند؛ 20 درصد سهام فولاد متعلق به ایمیدرو، 30 درصد متعلق به سهام عدالت، 15 درصد متعلق به بانک دولتی مهر اقتصاد است پس بالای 51 درصد آن دولتی است.

برای رد گم کردن و انحراف در پرونده من را متهم می کنند

وی با اشاره به اینکه صدا و سیما چرا برای پول تن به هر کاری می دهد گفت: حداقل یک مورد تخلفات این مدیرعامل فاسد که سازمان بازرسی کل کشور اعلام کرده این است که وی در زمینه خرید الکترود برای مجتمع فولاد 27 میلیون یورو به بیت المال خسارت وارد کرده است بعد صدا و سیما در شرایطی که مجلس به تخلفات این مجتمع ورود کرده و تحقیق و تفحص گذاشته است، لحظه به لحظه تبلیغ فولاد را پخش می کند؛ جای تاسف دارد از عملکرد فردی که فساد اقتصادی او محرز شده است دفاع و تبلیغ کنند.

موسوی لارگانی با اشاره به اینکه برخی مدعی شدند که من به دنبال رانت و بهره برداری از فولاد هستم تصریح کرد: مستندات بسیاری دارم که افرادی آمدند و گفتند حاضریم وساطت کنیم در شهرستان فلاورجان پروژه های چند میلیاردی افتتاح کنند و در عوض تو دست از پیگیری موضوع فولاد برداری؛ اخیرا یک مقام رده بالای کشور به من گفته این فرد را از مدیریت فولاد برنمی دارند تو یک چیزی بگیر دست از سر فولاد بردار اگر این فساد نیست پس نامش چیست؟

نماینده مردم فلاورجان گفت: اگر من دنبال این بودم که چیزی از فولاد بگیرم راحت می توانستم اما من دنبال رانت نیستم، برای رد گم کردن و انحراف ذهن ها مواردی این گونه مطرح می کنند.

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه بارها گفتم در اصفهان چندین دانشگاه وجود دارد ادامه داد: دانشگاه صنعتی اصفهان جز دانشگاه های مادر است، دانشگاه نجف آباد 26 هزار دانشجو دارد و در عین حال چندین دانشگاه دیگر در اصفهان هست اما چرا با دانشگاهی قرارداد بستند که همسر آقای واعظی در آن رئیس است یا آقای آخوندی آنجا استاد است.

موسوی لارگانی با بیان اینکه آقای رئیس جمهور امضا کرده است که یک فاسد باید مدیر بماند و دلیل آورده که این مجموعه خصوصی است گفت: آقای روحانی شما چه کاره بخش خصوصی هستید؟؛ اگر بخش خصوصی است به شما مربوط نیست و اگر دولتی است سازمان بازرسی به وزیر صمت نامه زده و اعلام کرده که این فرد هم تخلفات متعدد دارد و هم اینکه بازنشسته است و قانون بازنشستگی شامل حال فولاد می شود چرا دستور سازمان بازرسی اجرا نمی شود.

 

اخبار گروه سایر رسانه‌ها صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌هاست و خبرگزاری تسنیم هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.

انتهای پیام/

بازگشت به صفحه رسانه‌‌ها

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار رسانه

سوء مدیریت و زیان دهی یک بانک خصوصی در سایه ضعف نظارت بانک مرکزی

 سوء مدیریت و زیان دهی یک بانک خصوصی در سایه ضعف نظارت بانک مرکزی
2021-06-22T15:18:41+04:30
بانک ایران زمین در سایه بی توجهی و ضعف نظارت بانک مرکزی منافع مردم و سهامداران را با ضرر مواجه کرده است.

کارنامه مردودی ۱۴۵ دستگاه اجرایی در شفافیت

 کارنامه مردودی ۱۴۵ دستگاه اجرایی در شفافیت
2021-06-22T14:25:27+04:30
در بین دستگاه‌های دولتی که شفافیت در آنها بسیار مهم است، به نام‌های جالب‌توجهی برمی‌خوریم که به‌جای برخورداری از بالاترین میزان شفافیت، بدترین عملکرد را در ...

نخستین فرمانده جنگ‌های نامنظم ایران چه کسی است؟

 نخستین فرمانده جنگ‌های نامنظم ایران چه کسی است؟
2021-06-22T13:45:22+04:30
یکی از فرماندهان کشورمان اولین گروه‏‌های پاسداران انقلاب را تشکیل داد.

۶ نشانه که ریه‌های‌تان نیازمند پاکسازی است

 ۶ نشانه که ریه‌های‌تان نیازمند پاکسازی است
2021-06-22T13:31:58+04:30
هرگونه خطا در فرآیند پیچیده عملکرد ریه‌ها معمولا منجر به آسیب مزمن یا حاد ریه می‌شود.

اینفوگرافیک |ثبت تراز تجاری منفی در سال گذشته

 اینفوگرافیک |ثبت تراز تجاری منفی در سال گذشته
2021-06-21T11:52:05+04:30
بررسی‌ها نشان می‌دهد که صادرات ۱۲ ماهه سال گذشته ۳۴ میلیارد و ۹۹۸ میلیون دلار و واردات نیز با رقم ۳۸ میلیارد و ۸۹۳ میلیون دلار ثبت شده که حاکی از تراز تجاری...

ماجرای خادمانی که طلا استخراج می‌کنند

 ماجرای خادمانی که طلا استخراج می‌کنند
2021-06-20T13:05:20+04:30
یک گوشه دنج و دور از شلوغی‌های حرم مطهر رضوی، جمعی از خادمان با اخلاص هر روز با تولید حجم زیادی نبات و نمک متبرک در خدمت زائران حضرت رضا (ع) هستند.

سینماها در پایان بهار چقدر بلیت فروختند؟

 سینماها در پایان بهار چقدر بلیت فروختند؟
2021-06-19T14:31:56+04:30
میزان فروش فیلم‌های اکران نوروزی سال ۱۴۰۰ که در پایان تعطیلات عید نوروز به حدود ۵۰۰ میلیون تومان رسیده بود، در آستانه فصل تابستان به حدود ۳ میلیارد تومان نز...

بلوغ بازیگری پژمان جمشیدی در «زیرخاکی»

 بلوغ بازیگری پژمان جمشیدی در «زیرخاکی»
2021-06-19T14:31:56+04:30
بلوغ بازیگریِ پژمان جمشیدی در «زیرخاکی» در سطحی قرار دارد که بسیاری از سکانس‌ها را یک‌تنه بالا می‌کشد و البته پینگ‌پنگ‌های عاطفی‌اش با ژاله صامتی ...

چالش های سازمان تامین اجتماعی در دولت آینده/ بحران انباشت بدهی‌ها

  چالش های سازمان تامین اجتماعی در دولت آینده/ بحران انباشت بدهی‌ها
2021-06-17T22:25:14+04:30
سازمان تامین اجتماعی به عنوان بزرگ‌ترین سازمان بیمه‌ای و اجتماعی کشور شناخته می‌شود که بیش از نیمی از جمعیت کشور را تحت پوشش خدمات بیمه‌ای و رفاهی دارد، اما...

اینفوگرافیک | اعلام وضعیت ۱۱ بدهکار بانکی توسط قوه قضاییه

 اینفوگرافیک | اعلام وضعیت ۱۱ بدهکار بانکی توسط قوه قضاییه
2021-06-16T20:05:12+04:30
سخنگوی قوه قضائیه گفت است: اقدامات انجام شده در پرونده بدهکاران عمده بانکی صرفا بر اساس تدابیر قوه قضاییه و تلاش ضابطین بوده نه بانک مرکزی و سیستم بانکی؛ سی...

مجبور به همکاری با منوچهر هادی شدیم!/ گلزار و سیدی ادامه نمی‌دهند

 مجبور به همکاری با منوچهر هادی شدیم!/ گلزار و سیدی ادامه نمی‌دهند
2021-06-16T14:05:15+04:30
هومن کبیری تهیه‌کننده سریال «گیسو» یا همان «عاشقانه ۲» درباره همکاری اجباری خود با منوچهر هادی به عنوان کارگردان این سریال و چالش‌های پی...

تصمیم‌گیری دشوار بازگشایی مدارس، در پیچ و خم جهش های کرونایی!/هیچ کشوری دانش آموزان زیر ۱۸ سال را واکسینه نکرده است

 تصمیم‌گیری دشوار بازگشایی مدارس، در پیچ و خم جهش های کرونایی!/هیچ کشوری دانش آموزان زیر ۱۸ سال را واکسینه نکرده است
2021-06-14T22:18:34+04:30
معاون سلامت وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه هنوز در هیچ کشوری واکسیناسیون دانش آموزان زیر ۱۸ سال انجام نشده، گفت: جهش های کرونایی تصمیم گیری حول بازگشایی م...

اینفوگرافیک | ناوشکن ایرانی «دنا» چه ویژگی‌هایی دارد؟

 اینفوگرافیک | ناوشکن ایرانی «دنا» چه ویژگی‌هایی دارد؟
2021-06-14T15:12:06+04:30
ناو دنا در وهله اول به افزایش کمیت و کیفیت ناوگان جنوب و بهبود آمادگی رزمی کمک کرده و در ادامه، با وجود قابلیت تولید به تعداد مورد نیاز از این رده، امکان جا...

مناظرات و ماجرای ۱۱ ابربدهکار زندانی و فوتی!

 مناظرات و ماجرای ۱۱ ابربدهکار زندانی و فوتی!
2021-06-14T12:18:43+04:30
لیستی که به عنوان ابربدهکاران بانکی در مناظره انتخاباتی دست به دست شد، یا در زندان هستند یا فوت شده‌اند.

چالش های سازمان تامین اجتماعی در دولت آینده/ بحران انباشت بدهی‌ها

 چالش های سازمان تامین اجتماعی در دولت آینده/ بحران انباشت بدهی‌ها
2021-06-14T09:25:16+04:30
سازمان تامین اجتماعی به عنوان بزرگ‌ترین سازمان بیمه‌ای و اجتماعی کشور شناخته می‌شود که بیش از نیمی از جمعیت کشور را تحت پوشش خدمات بیمه‌ای و رفاهی دارد، اما...

راکت‌ مشهور ایرانی در دوران دفاع مقدس با «نقطه‌زنی» بازگشت/ برد «فجر ۵»؛ کابوس بزرگ اسرائیل و آمریکا دو برابر شد

 راکت‌ مشهور ایرانی در دوران دفاع مقدس با «نقطه‌زنی» بازگشت/ برد «فجر ۵»؛ کابوس بزرگ اسرائیل و آمریکا دو برابر شد
2021-06-12T11:52:07+04:30
از راکت‌های ۱۲۲ میلیمتری سری گراد تا «فجر» ۳۳۳ میلیمتری، بخش مهمی از توان توپخانه‌ای کشورمان در بخش راکت‌ها را تشکیل می‌دهند که این مدلهای مشهور ت...

تاکنون یک خانه خالی هم به سازمان مالیاتی معرفی نشده است

 تاکنون یک خانه خالی هم به سازمان مالیاتی معرفی نشده است
2021-06-12T11:38:56+04:30
در حالی که وزیر راه و شهرسازی از معرفی یک میلیون و ۳۰۰ هزار خانه خالی به سازمان امور مالیاتی خبر می دهد، معاون حقوقی این سازمان گفت: تا کنون سامانه اسکان هی...

بررسی ۱۰۴ گل رونالدو برای رسیدن به رکورد دایی/ کریس به چه تیم‌هایی بیشتر گل زده؟

 بررسی ۱۰۴ گل رونالدو برای رسیدن به رکورد دایی/ کریس به چه تیم‌هایی بیشتر گل زده؟
2021-06-12T11:38:56+04:30
کریستیانو رونالدو تنها ۵ گل تا رکورد علی دایی فاصله دارد ولی سوال اینجاست که کریستیانو این گل‌ها را چگونه و در کدام بازی‌ها به ثبت رسانده است.

تشکیل کمیته صیانت از اخلاق برای انتخابات

 تشکیل کمیته صیانت از اخلاق برای انتخابات
2021-06-09T15:25:13+04:30
جمعی از جوانان در فضای مجازی «کمیته صیانت از اخلاق» برای انتخابات تشکیل دادند

کمیته صیانت از اخلاق

 کمیته صیانت از اخلاق
2021-06-09T14:58:32+04:30
جمعی از جوانان در فضای مجازی «کمیته صیانت از اخلاق» برای انتخابات تشکیل دادند

قطار گرانی‌ها همچنان پیش می‌رود

 قطار گرانی‌ها همچنان پیش می‌رود
2021-06-08T10:02:20+04:30
با وجود تأکید رئیس‌جمهور بر عدم افزایش قیمت کالا‌ها در روز‌های پایانی دولت، قطار گرانی‌ها همچنان پیش می‌رود و گرانی ۲۵ درصدی قیمت مصوب مواد شوینده جدیدترین ...

تا هر دو دروغ گفته باشیم!

 تا هر دو دروغ گفته باشیم!
2021-06-07T09:15:35+04:30
آقای مهرعلیزاده در پایان چند بیت شعر هم به زبان آذری خواند که اهانت به تمامی مردم ایران و مخصوصاً هموطنان غیور و شریف آذری‌زبان بود.

روز انتخابات برای امام مثل روز عید بود

 روز انتخابات برای امام مثل روز عید بود
2021-06-03T16:42:13+04:30
حاج‌آقا رحیمیان از روحانیان وارسته‌ای است که حدود ۲۵ سال از دوران تبعید نجف تا زمان ارتحال همراه امام خمینی بوده و بعد از آن در دفتر حضرت آیت‌الله خامنه‌ای ...

‌‌ رقابت نامزد‌ها برای بالا کشیدن یارانه ها!

 ‌‌ رقابت نامزد‌ها برای بالا کشیدن یارانه ها!
2021-06-02T09:15:42+04:30
روز‌های ابتدایی تبلیغات انتخاباتی، برخی نامزد‌ها در شعار‌های خود که قاعدتاً متأثر از شرایط اقتصادی حاکم بر کشور است، با وعده گشایش‌های اقتصادی آغاز کردند.

مزایای اعمال مراقبت‌های الکترونیکی برای محکومین دارای شرایط/ افزایش چشمگیر استفاده از پابند الکترونیکی

 مزایای اعمال مراقبت‌های الکترونیکی برای محکومین دارای شرایط/ افزایش چشمگیر استفاده از پابند الکترونیکی
2021-06-02T09:02:27+04:30
یکی از اقدامات ویژه قوه قضاییه و سازمان زندان‌ها در دوره تحول، افزایش استفاده از سامانه‌های نظارت و مراقبت الکترونیکی است. پابند الکترونیکی یکی از این سامان...

زخم بیماران پروانه‌ای عمیق‌تر می‌شود

 زخم بیماران پروانه‌ای عمیق‌تر می‌شود
2021-06-02T09:02:27+04:30
هر روز و هر ساعتی که می‌گذرد و پانسمان به بیماران پروانه‌ای نمی‌رسد، زخم‌های آنها عمیق‌تر می‌شود و بیشتر درد خواهند کشید. وزارت بهداشت هم این را می‌داند اما...

بخاطر درس نخواندن فرزندان "حرص" نخورید/راه چاره چیست؟

 بخاطر درس نخواندن فرزندان "حرص" نخورید/راه چاره چیست؟
2021-06-01T10:15:49+04:30
عضو تیم تخصصی کودک و نوجوان انجمن ازدواج و خانواده کشور با بیان اینکه در شرایط فعلی نوجوانان انگیزه درس خواندن کمی دارند و در مقابل والدین بجای آنها نسبت به...

سه سامانه پدافندی برتر جمهوری اسلامی ایران را بیشتر بشناسیم

 سه سامانه پدافندی برتر جمهوری اسلامی ایران را بیشتر بشناسیم
2021-06-01T10:15:48+04:30
نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران از پیشتازان حوزه طراحی و ساخت سامانه‌های پیشرفته پدافندی هستند.

سفر ممنوع شد؛ اجاره ویلا بالا رفت!

 سفر ممنوع شد؛ اجاره ویلا بالا رفت!
2021-06-01T09:35:40+04:30
با وجود اعلام ممنوعیت سفر در تعطیلات نیمه خردادماه، قیمت اجاره یک شب ویلا و خانه شخصی به اوج رسیده است.

آغاز مخالفت سفارشی با مالیات بر عایدی/ نگرانی بی مورد انبوه سازان

 آغاز مخالفت سفارشی با مالیات بر عایدی/ نگرانی بی مورد انبوه سازان
2021-06-01T09:35:40+04:30
در حالی که بسیاری از کارشناسان، مالیات بر عایدی سرمایه را عامل کوتاهی دست سفته بازان از بازار مسکن می دانند، اما مشخص نیست آغاز مخالفت های سازمان دهی شده با...
X فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)