میرنیوز

پیشنهاد رشوه مقام دولتی به نماینده مجلس در ماجرای فولاد!/ ابقای مدیرعامل بازنشسته فولاد با دستور رئیس جمهور

 پیشنهاد رشوه مقام دولتی به نماینده مجلس در ماجرای فولاد!/ ابقای مدیرعامل بازنشسته فولاد با دستور رئیس جمهور 2021-04-24T14:16:58+04:30

به گزارش گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم، به نقل از دانا، افشای فساد گسترده در مجتمع فولاد مبارکه اصفهان و رانت دولتی در این مجموعه مسئله ای بود که دو سال پیش از سوی نمایندگان اصفهان در مجلس مطرح شد اما طرح این مسئله واکنش های بسیاری را از سوی مقامات دولتی به همراه داشت.

سید ناصر موسوی لارگانی نماینده مردم فلاورجان از جمله کسانی بود که نسبت به فساد در فولاد مبارکه دست به افشاگری زد وی با انتشار اسنادی از رانت دولتی در این مجموعه نشان داد که در انتساب مدیرعامل این مجموعه تخلفات محرزی رخ داده است وی امضا قرارداد پژوهشی فولاد با دانشگاهی که ریاست آن بر عهده همسر محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور است را فاش کرد اگرچه واعظی نسبت به این افشاگری واکنش سریعی نشان داد اما نماینده فلاورجان اعلام کرد که تمام مستندات این قرارداد موجود است.

با درخواست نمایندگان مجلس تحقیق و تفحص از مجتمع فولاد که مجتمعی گسترده در شهرهای مختلف کشور است کلید خورد اما فشار دولت بری لغو این تحقیق و تفحص مسئله دیگری بود که شک نمایندگان را نسبت به وجود رانت گسترده دولتی در این مجموعه به یقین تبدیل کرد. با وجود آنکه دیوان محاسبات و سازمان بازرسی بر وجود رانت و فساد در این مجتمع صحه گذاشته اند اما صدا و سیما در اقدامی عجیب نسبت به فعالیت های این مجتمع تبلیغات گسترده ای انجام داد این اقدام تعجب برانگیز اما با واکنش نماینده فلاورجان مواجه شده وی می گوید صدا و سیما زمانی با پولی که از پدیده شاندیز گرفته بود تبلیغ این مجموعه را کرد و مردم را بیچاره کرد و امروز نوبت آن شده تا با تبلیغ برای فولاد مبارکه چشمش را به روی بیت المال بسته و مردم را بیچاره کند.

صدا و سیما کاری ندارد که ماجرای فساد در فولاد به کجا می رسد/به خاطر پول تن به هر کاری می دهند

«سید ناصر موسوی لارگانی»، نماینده مردم فلاورجان در گفت وگو با خبرنگار سیاسی در تازه ترین اظهاراتش با اشاره به اینکه بیش از 2 سال است که به عنوان نماینده مردم پیگیر موضوع فساد درفولاد مبارکه هستیم گفت: در ماه های اول موضوع فقط عدم به کارگیری بازنشستگان و اجرا نکردن قانون مجلس بود؛ در این مجموعه فردی که متعهد و امتحان پس داده بود و سالها به صنعت کشور خدمت کرده و در دنیا به عنوان یک صنعت گر شنخته می شد را از مدیرعاملی مجتمع فولاد برداشتند و فردی را که پرونده فساد او در شهرداری اصفهان در دولت اصلاح هنوز هم باز و در جریان است به جای او جایگرین کردند.

وی با اشاره به اینکه مجتمع فولاد منبع عظیم پول و سرمایه است ادامه داد: فولاد هرمزگان، فولاد صبا، سفید دشت چهارمحال بختیاری از جمله بخش های مجموعه فولاد مبارکه است که در مجموع به 10 شرکت بزرگ می رسد این یعنی مجتمع عظیمی سرشار از پول که برخی را به طمع انداخته است.

نماینده مردم فلاورجان با اشاره به اینکه دیوان محاسبات مجلس و دادستان وقت نامه ای زد که مدیرعامل فاسد فولاد بازنشسته است و باید برکنار شود عنوان کرد: مراجع قانونی اعلام کردند که فولاد مبارکه مشمول قانون عدم به کارگیری بازنشستگان می شود.

موسوی لارگانی با بیان اینکه 20 در صد مجتمع فولاد سهام ایمیدرو است گفت: هیئت مدیره فولاد از سوی ایمیدرو انتخاب می شوند، ایمیدرو نامه زد و گفت چون این فرد بازنشسته است باید برکنار شود، نامه های تامین اجتماعی هم موجود است که اعلام کرده وی بازنشسته است و باید برکنار شود.

وی با اشاره به اینکه این روزها شاهدیم که با وجود تمام مستندات نسبت به فساد و تخلف در مجتمع فولاد صدا و سیما در حال تبلیغ از فعالیت های مجتمع فولاد است گفت: صدا و سیما کاری ندارد به اینکه این فساد به کجا می انجامد یا پیگیری آن چه نتیجه ای خواهد داشت؛ پول می گیرد تبلیغ می کند همانطور که درباره پدیده شاندیز پول گرفت تبلیغ کرد و باعث بیچاره شدن مردم شد.

نماینده فلاورجان با بیان اینکه پنج ماه پیش مصاحبه ای درخصوص فولاد انجام دادم و رادیو ایران بعد از پنج ماه از این مصاحبه امروز استفاده کرده تا در یک تماس تلفنی مدیرعامل فولاد پاسخ من را بدهد گفت: من از تهیه کننده برنامه رادیو سوال دارم کسی که در رادیو و تلویزیون پول این نظام را می خورد چرا باید با منافع ملت اینگونه رفتار کنی؛ اگر قرار است مصاحبه ای انجام شود باید دو طرف با هم صحبت کنند نه اینکه صحبت پنج ماه قبل من را امروز پخش کنند و مدیرعامل فاسد فولاد جواب آن را بدهد، البته من حرف های پنج ماه قبل خودم را قبول دارم و هنوز هم همان حرف ها را می گویم.

موسوی لارگانی با اشاره به اینکه مدیرعامل فاسد فولاد در این گفتگو ادعا کرده که بازنشسته نیستم ادامه داد: گفته است در سال 97 به تامین اجتماعی نامه زدم که مستمری بازنشستگی من قطع شود و بیمه من برقرار شود؛ در ایران چند نفر می توانند این کار را انجام دهند، چند نفر این رانت را دارند که بتوانند دوباره برگردند سر کار چرا باید یک فردی با رانت کسانی که از فولاد استفاده می کنند این امکان را داشته باشد.

عضو هیئت رئیسه مجلس با اشاره به تناقض گویی مدیرعامل فولاد ادامه داد: هر جا لازم باشد می گوید بازنشسته نیستم و هر جا که بازنشستگی وی بر اساس قانون محرز می شود می گوید مجموعه فولاد خصوصی است و من می توانم به عنوان یک بازنشسته در این مجموعه فعالیت کنم؛ اما سوال اینجاست اگر فولاد بخش خصوصی است چرا هیئت مدیره آن را وزیر صمت و ایمیدرو منصوب می کند؛ 20 درصد سهام فولاد متعلق به ایمیدرو، 30 درصد متعلق به سهام عدالت، 15 درصد متعلق به بانک دولتی مهر اقتصاد است پس بالای 51 درصد آن دولتی است.

برای رد گم کردن و انحراف در پرونده من را متهم می کنند

وی با اشاره به اینکه صدا و سیما چرا برای پول تن به هر کاری می دهد گفت: حداقل یک مورد تخلفات این مدیرعامل فاسد که سازمان بازرسی کل کشور اعلام کرده این است که وی در زمینه خرید الکترود برای مجتمع فولاد 27 میلیون یورو به بیت المال خسارت وارد کرده است بعد صدا و سیما در شرایطی که مجلس به تخلفات این مجتمع ورود کرده و تحقیق و تفحص گذاشته است، لحظه به لحظه تبلیغ فولاد را پخش می کند؛ جای تاسف دارد از عملکرد فردی که فساد اقتصادی او محرز شده است دفاع و تبلیغ کنند.

موسوی لارگانی با اشاره به اینکه برخی مدعی شدند که من به دنبال رانت و بهره برداری از فولاد هستم تصریح کرد: مستندات بسیاری دارم که افرادی آمدند و گفتند حاضریم وساطت کنیم در شهرستان فلاورجان پروژه های چند میلیاردی افتتاح کنند و در عوض تو دست از پیگیری موضوع فولاد برداری؛ اخیرا یک مقام رده بالای کشور به من گفته این فرد را از مدیریت فولاد برنمی دارند تو یک چیزی بگیر دست از سر فولاد بردار اگر این فساد نیست پس نامش چیست؟

نماینده مردم فلاورجان گفت: اگر من دنبال این بودم که چیزی از فولاد بگیرم راحت می توانستم اما من دنبال رانت نیستم، برای رد گم کردن و انحراف ذهن ها مواردی این گونه مطرح می کنند.

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه بارها گفتم در اصفهان چندین دانشگاه وجود دارد ادامه داد: دانشگاه صنعتی اصفهان جز دانشگاه های مادر است، دانشگاه نجف آباد 26 هزار دانشجو دارد و در عین حال چندین دانشگاه دیگر در اصفهان هست اما چرا با دانشگاهی قرارداد بستند که همسر آقای واعظی در آن رئیس است یا آقای آخوندی آنجا استاد است.

موسوی لارگانی با بیان اینکه آقای رئیس جمهور امضا کرده است که یک فاسد باید مدیر بماند و دلیل آورده که این مجموعه خصوصی است گفت: آقای روحانی شما چه کاره بخش خصوصی هستید؟؛ اگر بخش خصوصی است به شما مربوط نیست و اگر دولتی است سازمان بازرسی به وزیر صمت نامه زده و اعلام کرده که این فرد هم تخلفات متعدد دارد و هم اینکه بازنشسته است و قانون بازنشستگی شامل حال فولاد می شود چرا دستور سازمان بازرسی اجرا نمی شود.

 

اخبار گروه سایر رسانه‌ها صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌هاست و خبرگزاری تسنیم هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.

انتهای پیام/

بازگشت به صفحه رسانه‌‌ها

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار رسانه

سقوط ۹۰ درصدی صادرات فرش

 سقوط ۹۰ درصدی صادرات فرش
2021-11-28T11:05:55+03:30
براساس آمارهای گمرک ایران، رقم صادرات فرش دستباف ایران در سال۱۳۷۸ حدود ۶۹۰میلیون دلار بوده است. نکته جالب‌توجه اینکه در همان سال کل صادرات غیرنفتی ایران که ...

سنگ اندازی در روند ساخت مسکن برای مردم

 سنگ اندازی در روند ساخت مسکن برای مردم
2021-11-27T14:32:35+03:30
برخی افراد خاص در سازمان نظام مهندسی استان تهران( که برخی رد صلاحیت شده و برخی نیز تایید شدند) در دو هفته اخیر با عدم حضور در سه جلسه پیاپی هئیت مدیره مانع ...

سبقت تاریخی قیمت تراکتور از درآمد کشاورزان

 سبقت تاریخی قیمت تراکتور از درآمد کشاورزان
2021-11-27T14:19:14+03:30
بررسی‌ها نشان می‌دهد تراکتورسازان طی یک‌سال اخیر سه بار یعنی در اواسط مهرماه ۱۳۹۹، اوایل فروردین امسال و روزهای اخیر اقدام به افزایش قیمت محصولات خود کرده‌ا...

جولان نابازیگرهایی که نقش‌های اصلی را می‌قاپند

 جولان نابازیگرهایی که نقش‌های اصلی را می‌قاپند
2021-11-24T10:09:12+03:30
پنج فیلم و سریالی که این روز‌ها در حال پخش است، با بازی ستارگان موسیقی پاپ تولید شده، ستارگانی که اکثر آن‌ها نشان دادند استعدادی در بازیگری ندارند و بهتر اس...

گروگانگیری اسپانسرها؟

 گروگانگیری اسپانسرها؟
2021-11-24T09:55:52+03:30
درصد بسیار اندکی از کسانی که تهیه‌کننده یا سرمایه‌گذار هستند، فقط به‌دلیل علاقه شخصی خود به یک بازیگر، یکی از شروط ساخت اثر را حضور آن بازیگر عنوان کرده یا ...

لباس قاچاق بنگلادشی بر تن ایرانی‌ها دوخته می‌شود!

 لباس قاچاق بنگلادشی بر تن ایرانی‌ها دوخته می‌شود!
2021-11-23T10:55:53+03:30
لباس‌های بنگلادشی ماه‌هاست که در دستفروشی‌ها و فروشگاه‌های پایتخت و سایر شهرستان‌ها خودنمایی می‌کند. اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک نیز در یک ماه اخ...

جاسوس زن چطور در دل سریال سرجوخه جا باز می کند؟

 جاسوس زن چطور در دل سریال سرجوخه جا باز می کند؟
2021-11-22T20:55:52+03:30
سریال «سرجوخه» به مثابه کلاسِ درسی است که تلاش دارد تکنیک و تاکتیک‌های سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه را برای آحاد مردم بیان کند تا از این طریق جامعه ر...

مصیبت‌های کرونا برای کارگردان «روزگار جوانی»

 مصیبت‌های کرونا برای کارگردان «روزگار جوانی»
2021-11-22T10:29:12+03:30
«پاییز سال گذشته در بحبوحه‌ی کرونا ساخت «روزگار جوانی» را شروع کردیم. متاسفانه دو ـ سه نفر از بچه‌های ما به این بیماری دچار شدند. خود من کرون...

اصفهان بیست وپنجم در بارندگی، سوم در صنایع آب بر

 اصفهان بیست وپنجم در بارندگی، سوم در صنایع آب بر
2021-11-21T10:22:39+03:30
استان اصفهان با اینکه طی ۵۲ سال اخیر کم‌بارش‌تر از ۲۴ استان کشور بوده، اما بیشترین و بالاترین بارگذاری صنایع، سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی در این استان انجام ...

گران‌‌فروش‌های بازنده

 گران‌‌فروش‌های بازنده
2021-11-21T10:22:39+03:30
شاید اگر نسبت تعداد سریال‌های ناموفق به موفق نصف به نصف هم بودند، باز می‌شد از عملکرد پلتفرم‌ها دفاع کرد اما این خروجی تا اینجای سال یک شکست مطلق برای آنهاست.

صعود درآمدهای مالیاتی

 صعود درآمدهای مالیاتی
2021-11-20T10:02:35+03:30
آخرین گزارش‌های منتشر شده نشان می‌دهد درآمد‌های مالیاتی دولت در شش‌ماه نخست سال۱۴۰۰ نسبت به مدت مشابه سال قبل با افزایش ۶۲/۵ درصدی همراه شده است.

دولت‌ها سالانه ۵۰۰ میلیون بشکه انرژی هدر می‌دهند

 دولت‌ها سالانه ۵۰۰ میلیون بشکه انرژی هدر می‌دهند
2021-11-17T10:22:31+03:30
سازوکار مدیریت انرژی شامل یک بسته جامع سیاست قیمتی و غیرقیمتی در کوتاه‌مدت و بلندمدت باید باشد. بهینه‌سازی مصرف در سایر صنایع عمده ازجمله سیمان و فولاد و دی...

شناسایی زوجین نابارور فاقد بیمه درمانی / جزییات پوشش ۹۰ درصدی هزینه درمان نازایی

 شناسایی زوجین نابارور فاقد بیمه درمانی / جزییات پوشش ۹۰ درصدی هزینه درمان نازایی
2021-11-16T12:09:14+03:30
معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران، گفت: طبق تفاهم نامه‌ای که با معاونت درمان منعقد خواهد شد، پوشش خدمات ناباروری ‌که تاکنون ستاره بودند از جم...

آیا امکان فروش سهام عدالت وجود دارد؟

 آیا امکان فروش سهام عدالت وجود دارد؟
2021-11-16T11:15:49+03:30
هرچند از نظر قانونی فروش سهام عدالت امکان پذیر است اما از آنجایی که بازار سرمایه در شرایط نوسانی و ریزشی به سر می‌برد، سهام عدالت نیز مانند سایر سهم ها متقا...

خلق پول تورم‌زا در دولت رئیسی ۹۵درصد کاهش یافت

 خلق پول تورم‌زا در دولت رئیسی ۹۵درصد کاهش یافت
2021-11-15T10:15:53+03:30
دولت حسن روحانی به تصور دستیابی به درآمد‌های ارزی هنگفت ناشی از رفع محدودیت‌های تحریمی هم از اصلاحات اقتصادی که باید در ابتدای دهه ۹۰ اعمال می‌شد، چشم‌پوشی ...

طلب کالدرون با تسهیلات اشتغالزایی محرومان پرداخت شد!

 طلب کالدرون با تسهیلات اشتغالزایی محرومان پرداخت شد!
2021-11-15T10:02:30+03:30
طبق اسناد رسیده طلب گابریل کالدرون از باشگاه پرسپولیس که منجر به بسته شدن پنجره نقل و انتقالاتی قرمز‌ها شده بود در یک اقدام غیرقانونی با تسهیلات ۲۲ میلیارد ...

نوآوری‌های ایران در دفاع مقدس؛ از بولدوزر کنترل از راه دور تا لندکروز شنی‌دار

 نوآوری‌های ایران در دفاع مقدس؛ از بولدوزر کنترل از راه دور تا لندکروز شنی‌دار
2021-11-14T11:02:27+03:30
دفاع مقدس همواره در دل خود نوآوری‌هایی به همراه داشته است که شاید بسیاری با آن آشنا نباشند.

پزشک کافیست؟

 پزشک کافیست؟
2021-11-14T10:49:13+03:30
زمانی که می‌خواهیم به مساله کمبود پزشک بپردازیم باید ابعاد مختلف آن را درنظر داشته باشیم. اولین معظلی که در بررسی‌ها وجود دارد، این است که هیچ آماری از تعدا...

امداد به یک میلیون پولدار!

 امداد به یک میلیون پولدار!
2021-11-14T10:22:31+03:30
طی بررسی پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان از خانوارهای تحت پوشش نهادهای حمایتی، ۱۷۱ هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی و ۲۰۵ هزار و ۶۹۷ خانوار (معادل ب...

انتشار موبایل بانک جعلی ۸ بانک در گوگل پلی

 انتشار موبایل بانک جعلی ۸ بانک در گوگل پلی
2021-11-14T10:09:11+03:30
به تازگی خبر‌هایی مبنی بر فعالیت مجرمان سایبری در زمینه ساخت اپلیکیشن‌های جعلی بانک‌های عامل داخل کشور از سوی پلیس فتا مطرح شده است.

دود فرصت‌سوزی روحانی

 دود فرصت‌سوزی روحانی
2021-11-10T10:15:54+03:30
نظام شهرسازی شما باید براساس رژیم اتومبیل باشد، یعنی هر تصمیم شهرسازانه‌ای که گرفته می‌شود باید براساس این باشد.

درآمد صفر دولت از مالیات بر خانه‌های خالی

 درآمد صفر دولت از مالیات بر خانه‌های خالی
2021-11-09T14:09:17+03:30
بررسی‌هاازعملکرد ۷ماهه نخست سازمان امورمالیاتی نشان می‌دهد ۵۰ درصد کل درآمد مالیاتی پیش‌بینی‌شده بودجه و معادل ۶۱ درصد تکلیف سازمان امور مالیاتی محقق شده است.

امتیاز ویژه برای پرمصرف‌ها !

 امتیاز ویژه برای پرمصرف‌ها !
2021-11-09T13:15:57+03:30
میزان برقی که قشر پر مصرف (مازاد بر دو برابر الگوی مصرف) داشته‌اند، از ابتدای امسال، پنج میلیارد کیلووات ساعت تخمین زده شده است.

قهرمان اینجاست

 قهرمان اینجاست
2021-11-09T13:15:57+03:30
فیلم منصور با نام خصیصه‌نمایی که دارد، همان چیزی است که بارها روی لزوم وجود آن و جای خالی‌اش در سینمای ایران تاکید شده است. منصور یعنی پیروز و این فیلم بیشت...

وضعیت شکننده ذخایر خون در تهران/لزوم مراجعه "مستمر" مردم جهت اهدای خون

 وضعیت شکننده ذخایر خون در تهران/لزوم مراجعه "مستمر" مردم جهت اهدای خون
2021-11-09T12:49:11+03:30
مدیرکل انتقال خون استان تهران، با بیان اینکه در حال حاضر وضعیت ذخایر خونی استان تهران، وضعیت بدی نیست، اما بسیار شکننده است، گفت: بر این اساس اگر مردم به صو...

تفاوت دز سوم و دز یادآور واکسن چیست؟

 تفاوت دز سوم و دز یادآور واکسن چیست؟
2021-11-09T12:22:33+03:30
دبیر انجمن متخصصین عفونی کشور به بیان توضیحاتی در خصوص تفاوت دز سوم و دز یادآور واکسن پرداخت.

حقوق یک کارگر ۳۰ درصد هزینه‌ها را پوشش می‌دهد!

 حقوق یک کارگر ۳۰ درصد هزینه‌ها را پوشش می‌دهد!
2021-11-09T12:09:15+03:30
نماینده کارگران از برگزاری جلسه شورای عالی کار و صدور دستور تشکیل کمیته دستمزد در جلسه هفته جاری این شورا خبر داد و گفت: با افزایش قیمت‌ها در سال جاری هر رو...

یک رانت قانونی ولی غیر «شریف»!

 یک رانت قانونی ولی غیر «شریف»!
2021-11-08T10:29:12+03:30
یک رانت موجه و قانونی یا شاید هم دور زدن قانون با بخشنامه و دستورالعمل! بی‌تردید بسیاری از داوطلبان کنکور دلشان می‌خواهد در رشته‌ها و دانشگاه‌های برتر درس ب...

تهران چهارمین شهر گران دنیا در مسکن

 تهران چهارمین شهر گران دنیا در مسکن
2021-11-08T10:02:40+03:30
مسکن مقرون‌به‌صرفه بدین معنی است که سهم مسکن از هزینه خانوار بیشتر از ۳۰درصد نباشد، زیرا درصورتی‌که هزینه مسکن سایر لذت‌های اساسی زندگی را تهدید کرده یا به ...

مشهورترین دیوارهای جهان را بشناسید + تصاویر

 مشهورترین دیوارهای جهان را بشناسید + تصاویر
2021-11-07T11:15:58+03:30
از وقتی بشر شروع به ساختن شهرها و خانه ها کرد همیشه دیوار را به عنوان محافظی در برابر دشمنان و حیوانات و با برای تعیین مرز بندی می ساخته است.
X فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)