میرنیوز

واکسن فقط رایگان و نوبتی

 واکسن فقط رایگان و نوبتی 2021-04-19T09:20:10+04:30

به گزارش گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم، به نقل از میزان ، انتشار خبری درباره «واکسن خارج از نوبت پولی» از قول سخنگوی ستاد کرونا و سپس تکذیب آن از سوی روابط عمومی وزارت بهداشت، نشان می‌دهد چیز‌هایی در سر آقایان است. «واکسیناسیون پولی خارج از نوبت» یعنی فساد، بی‌اعتمادی، تبعیض، از هم گسیختن رشته کار، بازار سیاه، نوبت‌فروشی و هرچیز پیش‌بینی‌نشده‌ای که بتوان تخیل کرد!

نقشه شوم واکسیناسیون پولی خارج از نوبت در سر هر کس که نفوذ کرده، زود باید آن را با آب هفت دریا بشوید، زیرا برای یک چنین تصمیمی، پیامد‌های خطرناک و ویرانگر می‌توان متصور بود. واضح است که از جان عزیزتر نداریم و حتی اگر بهایی گزاف برای واکسن در نظر گرفته شود-با آنکه قیمت تمام شده آن حدود 220 هزارتومان است- بیشتر اقشار ملت را از ضعیف و قوی و دارا و ندار در صف متقاضیان می‌کند و ما دوباره می‌رسیم به سر خط! یعنی باید برای به‌نوبت کردن این قشر عظیم متقاضی فکری کرد، ولی این بار با پول و رانت و فساد! معلوم نیست در کدام کله بی‌کفایتی اول‌بار چنین موضوع خطرناکی رخنه کرده است؟!

پول داری واکسن بزنی؟! طبق مصوبات قبلی ستاد ملی مقابله با کرونا بنا بود تا تزریق واکسن کرونا در کشور بر اساس سند ملی واکسن و با چهار اولویت انجام شود. کادر درمان و افراد دارای بیماری‌های خاص اولویت نخست، سالمندان اولویت دوم، افراد ساکن در مراکز نگهداری جمعی مانند افراد ساکن در زندان‌ها، سربازان و نظامیان و سایر پرسنل ارائه خدمت ضروری اولویت سوم و در نهایت واکسیناسیون عمومی همه افراد جامعه در فاز چهارم این سند قرار داشت، اما حالا قرار است یک اولویت جدید به این سند اضافه شود که اولویت تزریق واکسن به آن‌ها حتی از کادر درمان هم بالاتر است؛ گروه پنجم طبقات متمول جامعه و افرادی هستند که پول تزریق واکسن را پرداخت می‌کنند! به گفته سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا، این ستاد مجوز داده افراد یا شرکت‌ها با ارز نیمایی، واکسن وارد کنند تا افرادی که نمی‌توانند طبق سند ملی واکسیناسیون، منتظر دریافت واکسن باشند از واکسن‌های وارد شده توسط این افراد استفاده و پول آن را نیز پرداخت کنند!

در شرایطی که روز به روز به تعداد جانباختگان کرونایی کشور اضافه می‌شود و کرونا رنگ سیاه خود را روی نقشه کشورمان گسترش می‌دهد، یکی از کارآمدترین نسخه‌های مهار بیماری در دنیا در کنار رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی، برنامه تزریق همگانی واکسن کروناست؛ موضوعی که در تمام کشور‌های دنیا پیگیری می‌شود و کشور‌های مختلف به تناسب درآمد و شرایط خود در تلاشند تا مردمشان را با تزریق واکسن در برابر ویروس تاجدار ایمن کنند، در چنین شرایطی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا به صراحت از دریافت پول برای جابه‌جایی اولویت و دریافت خارج از نوبت واکسن صحبت کرده‌است! این در حالی است که اولویت‌گذاری تزریق واکسن به افرادی که پول تزریق آن را داشته‌باشند، فقط چهره عدالت در سلامت را مخدوش نمی‌کند و مانعی جدی بر سر راه مهار بیماری قرار خواهد داد.

عهد‌شکنی‌های واکسنی

چند روزی می‌شود وزارت بهداشت در کنار اعلام آمار مبتلایان جدید، بستری‌ها و فوتی‌ها آمار تزریق واکسن را هم اعلام می‌کند. بنابر اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت تا کنون 389 هزار و 266 نفر دوز اول واکسن کرونا و 127 هزار و 594 نفر نیز دوز دوم را تزریق کرده‌اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به 516 هزار و 860 دوز رسید. روند واردات و تزریق واکسن در کشور کند پیش می‌رود و ستاد ملی مقابله با کرونا تاکنون نتوانسته به وعده‌هایش در این‌باره عمل کند. پیش از این بنا بود تا پایان سال با واکسیناسیون یک میلیون و 300 هزار تن از اعضای کادر درمان واکسیناسیون اولویت نخست پایان یابد و فروردین امسال شاهد آغاز واکسیناسیون سالمندان باشیم، اما هم اکنون در روز‌های پایانی فروردین ماه هنوز واکسیناسیون کادر درمان و افراد دارای بیماری خاص یعنی اولویت اول دریافت واکسن کرونا هم تمام نشده‌است.

طی روز‌های اخیر رئیس‌جمهور از بخش خصوصی خواست تا وارد عرصه تأمین واکسن شود، اما این اظهارات با انتقاد وزیر بهداشت مواجه بود به گونه‌ای که وی با بیان اینکه ماست‌فروش و سیمان‌فروش قصد این کرده‌اند که واکسن وارد کنند، تصریح کرد: «برخی فکر می‎کنند واکسن کرونا در دنیا سرریز شده و سازندگان واکسن فریاد می‎زنند که ای‌ها الناس حراجش کردیم بیایید ببرید.» وی درباره ورود دلال‌ها به بازار واردات واکسن کرونا ماجرایی عجیب را روایت کرد: «واکسن اسپوتنیک را 9 دلار خریدیم، اما سفیر ما زنگ زده می‌گوید یک فرد ایرانی رفته به تولیدکننده اسپوتنیک گفته واکسن شما را 16 دلار می‌خریم و روس‎ها به او گفته‎اند ما با دولت‎ها کار می‎کنیم. این افراد در چین هم کار ما را به‌هم ریخته‎اند.».

اما این اظهارات موجب جمع شدن بساط دلال‌ها از واردات واکسن کرونا نبود. اظهارات اخیر معاون وزیر بهداشت و سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا درباره مجوز واردات واکسن به بخش خصوصی با ارز نیمایی و تزریق خارج از نوبت واکسن‌های وارداتی به افرادی که پولش را بدهند از دور دادن ستاد ملی مقابله با کرونا به دلال‌ها برای واردات واکسن حکایت دارد!

جابه‌جایی اولویت دریافت واکسن با پول

ماجرای دزدی سهمیه واکسن پاکبانان از سوی برخی مدیران شهری در آبادان و علی‌آباد کتول که تا همین یکی دو روز پیش به عنوان امری تقبیح شده و شایسته برخورد قضایی به شمار می‌آمد و سرمایه اعتماد اجتماعی مردم را مخدوش کرده‌بود، حالا به شکلی رسمی و تأیید شده از جانب ستاد ملی مقابله با کرونا پیشنهاد شده‌است!

«علیرضا رئیسی»، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در واکنش به زمزمه‌هایی پیرامون پولی شدن واکسیناسیون کرونا، با بیان اینکه برخی عجله دارند و صبر نمی‌کنند تا طبق سند ملی واکسیناسیون واکسن را دریافت کنند، اینگونه توضیح داد: «این افراد برای دریافت واکسن کرونا به خارج از کشور مراجعه می‌کنند که ممکن است از آن‌ها کلاهبرداری شود یا اصلاً واکسن تقلبی به آن‌ها تزریق شود، بر همین اساس، ستاد ملی مقابله با کرونا مجوز داده تا افراد یا شرکت‌ها با ارز نیمایی، واکسن وارد کنند تا افرادی که نمی‌توانند طبق سند ملی واکسیناسیون، منتظر دریافت واکسن باشند از واکسن‌های وارد شده توسط این افراد استفاده کنند و پول آن را نیز پرداخت کنند.»

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با بیان اینکه بعید می‌دانم که مردم از این موضوع استقبال کنند، تصریح کرد: «این موضوع حتماً باید از سیاست‌های وزارت بهداشت جدا شود؛ چراکه طبق سیاست‌های اعلام شده، همه مردم تا پایان سال رایگان واکسینه خواهند شد، اما اگر نوبت فردی برای دریافت واکسن در سند ملی واکسیناسیون به عنوان نمونه آذرماه است، می‌تواند با پرداخت هزینه زودتر این واکسن را دریافت کند.»

رئیسی در خاتمه با بیان اینکه ستاد ملی مقابله با کرونا برای واردکنندگان واکسن دو شرط گذاشته‌است، عنوان کرد: «واکسن‌های وارداتی، حتماً باید از واکسن‎های معتبر مورد تأیید سازمان غذا و دارو باشد و همچنین واردکنندگان باید در مورد قیمت‌ها با سازمان غذا و دارو به توافق برسند تا نتوانند واکسن را با هر قیمتی در اختیار مردم قرار دهند.»

درآمد‌زایی از بحران

ستاد ملی مقابله با کرونا که با تصمیمات اخیرش در ایجاد وضعیت بحرانی و رساندن آمار جانباختگان از زیر 100 نفر به بالای 400 نفر نشان داد، بیش از آنکه در مقابله با کرونا مؤثر باشد در گسترش این بیماری اثرگذار است، حالا با برنامه‌ریزی برای عرضه واکسن به پولدار‌ها در تلخ‌ترین پاندمی قرن نمایشی از تبعیض و نابرابری اجتماعی و طبقاتی را به تصویر کشید و در بحرانی‌ترین شرایط به فکر درآمدزایی از ترس و نگرانی مردم است. بدیهی است مهار ویروس کرونا فقط و فقط با واکسیناسیون همگانی و طبق اولویت‌های پزشکی امکانپذیر خواهد بود و در غیر این صورت تا زمانی که افراد بر اساس میزان خطر درگیری با بیماری واکسینه نشوند، حتی در صورت تزریق واکسن با پرداخت پول بیشتر هم نمی‌توان از بیماری ایمن بود. بنابراین بهتر است ستاد ملی مقابله با کرونا تا دیر نشده درباره پولی شدن واکسن کرونا تجدید نظر کنند تا لااقل در این بحران همه ایرانیان برابر بمانند و بر اساس توان اقتصادی‌شان طبقه‌بندی نشوند.

 

اخبار گروه سایر رسانه‌ها صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌هاست و خبرگزاری تسنیم هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.

انتهای پیام/

بازگشت به صفحه رسانه‌‌ها

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار رسانه

اینفوگرافیک | ناوشکن ایرانی «دنا» چه ویژگی‌هایی دارد؟

 اینفوگرافیک | ناوشکن ایرانی «دنا» چه ویژگی‌هایی دارد؟
2021-06-14T15:12:06+04:30
ناو دنا در وهله اول به افزایش کمیت و کیفیت ناوگان جنوب و بهبود آمادگی رزمی کمک کرده و در ادامه، با وجود قابلیت تولید به تعداد مورد نیاز از این رده، امکان جا...

مناظرات و ماجرای ۱۱ ابربدهکار زندانی و فوتی!

 مناظرات و ماجرای ۱۱ ابربدهکار زندانی و فوتی!
2021-06-14T12:18:43+04:30
لیستی که به عنوان ابربدهکاران بانکی در مناظره انتخاباتی دست به دست شد، یا در زندان هستند یا فوت شده‌اند.

چالش های سازمان تامین اجتماعی در دولت آینده/ بحران انباشت بدهی‌ها

 چالش های سازمان تامین اجتماعی در دولت آینده/ بحران انباشت بدهی‌ها
2021-06-14T09:25:16+04:30
سازمان تامین اجتماعی به عنوان بزرگ‌ترین سازمان بیمه‌ای و اجتماعی کشور شناخته می‌شود که بیش از نیمی از جمعیت کشور را تحت پوشش خدمات بیمه‌ای و رفاهی دارد، اما...

راکت‌ مشهور ایرانی در دوران دفاع مقدس با «نقطه‌زنی» بازگشت/ برد «فجر ۵»؛ کابوس بزرگ اسرائیل و آمریکا دو برابر شد

 راکت‌ مشهور ایرانی در دوران دفاع مقدس با «نقطه‌زنی» بازگشت/ برد «فجر ۵»؛ کابوس بزرگ اسرائیل و آمریکا دو برابر شد
2021-06-12T11:52:07+04:30
از راکت‌های ۱۲۲ میلیمتری سری گراد تا «فجر» ۳۳۳ میلیمتری، بخش مهمی از توان توپخانه‌ای کشورمان در بخش راکت‌ها را تشکیل می‌دهند که این مدلهای مشهور ت...

تاکنون یک خانه خالی هم به سازمان مالیاتی معرفی نشده است

 تاکنون یک خانه خالی هم به سازمان مالیاتی معرفی نشده است
2021-06-12T11:38:56+04:30
در حالی که وزیر راه و شهرسازی از معرفی یک میلیون و ۳۰۰ هزار خانه خالی به سازمان امور مالیاتی خبر می دهد، معاون حقوقی این سازمان گفت: تا کنون سامانه اسکان هی...

بررسی ۱۰۴ گل رونالدو برای رسیدن به رکورد دایی/ کریس به چه تیم‌هایی بیشتر گل زده؟

 بررسی ۱۰۴ گل رونالدو برای رسیدن به رکورد دایی/ کریس به چه تیم‌هایی بیشتر گل زده؟
2021-06-12T11:38:56+04:30
کریستیانو رونالدو تنها ۵ گل تا رکورد علی دایی فاصله دارد ولی سوال اینجاست که کریستیانو این گل‌ها را چگونه و در کدام بازی‌ها به ثبت رسانده است.

تشکیل کمیته صیانت از اخلاق برای انتخابات

 تشکیل کمیته صیانت از اخلاق برای انتخابات
2021-06-09T15:25:13+04:30
جمعی از جوانان در فضای مجازی «کمیته صیانت از اخلاق» برای انتخابات تشکیل دادند

کمیته صیانت از اخلاق

 کمیته صیانت از اخلاق
2021-06-09T14:58:32+04:30
جمعی از جوانان در فضای مجازی «کمیته صیانت از اخلاق» برای انتخابات تشکیل دادند

قطار گرانی‌ها همچنان پیش می‌رود

 قطار گرانی‌ها همچنان پیش می‌رود
2021-06-08T10:02:20+04:30
با وجود تأکید رئیس‌جمهور بر عدم افزایش قیمت کالا‌ها در روز‌های پایانی دولت، قطار گرانی‌ها همچنان پیش می‌رود و گرانی ۲۵ درصدی قیمت مصوب مواد شوینده جدیدترین ...

تا هر دو دروغ گفته باشیم!

 تا هر دو دروغ گفته باشیم!
2021-06-07T09:15:35+04:30
آقای مهرعلیزاده در پایان چند بیت شعر هم به زبان آذری خواند که اهانت به تمامی مردم ایران و مخصوصاً هموطنان غیور و شریف آذری‌زبان بود.

روز انتخابات برای امام مثل روز عید بود

 روز انتخابات برای امام مثل روز عید بود
2021-06-03T16:42:13+04:30
حاج‌آقا رحیمیان از روحانیان وارسته‌ای است که حدود ۲۵ سال از دوران تبعید نجف تا زمان ارتحال همراه امام خمینی بوده و بعد از آن در دفتر حضرت آیت‌الله خامنه‌ای ...

‌‌ رقابت نامزد‌ها برای بالا کشیدن یارانه ها!

 ‌‌ رقابت نامزد‌ها برای بالا کشیدن یارانه ها!
2021-06-02T09:15:42+04:30
روز‌های ابتدایی تبلیغات انتخاباتی، برخی نامزد‌ها در شعار‌های خود که قاعدتاً متأثر از شرایط اقتصادی حاکم بر کشور است، با وعده گشایش‌های اقتصادی آغاز کردند.

مزایای اعمال مراقبت‌های الکترونیکی برای محکومین دارای شرایط/ افزایش چشمگیر استفاده از پابند الکترونیکی

 مزایای اعمال مراقبت‌های الکترونیکی برای محکومین دارای شرایط/ افزایش چشمگیر استفاده از پابند الکترونیکی
2021-06-02T09:02:27+04:30
یکی از اقدامات ویژه قوه قضاییه و سازمان زندان‌ها در دوره تحول، افزایش استفاده از سامانه‌های نظارت و مراقبت الکترونیکی است. پابند الکترونیکی یکی از این سامان...

زخم بیماران پروانه‌ای عمیق‌تر می‌شود

 زخم بیماران پروانه‌ای عمیق‌تر می‌شود
2021-06-02T09:02:27+04:30
هر روز و هر ساعتی که می‌گذرد و پانسمان به بیماران پروانه‌ای نمی‌رسد، زخم‌های آنها عمیق‌تر می‌شود و بیشتر درد خواهند کشید. وزارت بهداشت هم این را می‌داند اما...

بخاطر درس نخواندن فرزندان "حرص" نخورید/راه چاره چیست؟

 بخاطر درس نخواندن فرزندان "حرص" نخورید/راه چاره چیست؟
2021-06-01T10:15:49+04:30
عضو تیم تخصصی کودک و نوجوان انجمن ازدواج و خانواده کشور با بیان اینکه در شرایط فعلی نوجوانان انگیزه درس خواندن کمی دارند و در مقابل والدین بجای آنها نسبت به...

سه سامانه پدافندی برتر جمهوری اسلامی ایران را بیشتر بشناسیم

 سه سامانه پدافندی برتر جمهوری اسلامی ایران را بیشتر بشناسیم
2021-06-01T10:15:48+04:30
نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران از پیشتازان حوزه طراحی و ساخت سامانه‌های پیشرفته پدافندی هستند.

سفر ممنوع شد؛ اجاره ویلا بالا رفت!

 سفر ممنوع شد؛ اجاره ویلا بالا رفت!
2021-06-01T09:35:40+04:30
با وجود اعلام ممنوعیت سفر در تعطیلات نیمه خردادماه، قیمت اجاره یک شب ویلا و خانه شخصی به اوج رسیده است.

آغاز مخالفت سفارشی با مالیات بر عایدی/ نگرانی بی مورد انبوه سازان

 آغاز مخالفت سفارشی با مالیات بر عایدی/ نگرانی بی مورد انبوه سازان
2021-06-01T09:35:40+04:30
در حالی که بسیاری از کارشناسان، مالیات بر عایدی سرمایه را عامل کوتاهی دست سفته بازان از بازار مسکن می دانند، اما مشخص نیست آغاز مخالفت های سازمان دهی شده با...

همتی به همه وعده‌هایش در بانک مرکزی عمل کرد؛ اما برعکس

 همتی به همه وعده‌هایش در بانک مرکزی عمل کرد؛ اما برعکس
2021-06-01T09:35:40+04:30
نرخ تورم در دوره همتی، رکوردهای دهه‌های اخیر را شکسته است؛ طبق آخرین آمار در فروردین امسال نرخ تورم سالانه به ۳۸.۹ درصد رسیده در حالی که در تیرماه ۱۳۹۷ و قب...

۱۷ میلیون آمریکایی سال گذشته سلاح خریده‌اند

 ۱۷ میلیون آمریکایی سال گذشته سلاح خریده‌اند
2021-06-01T09:08:59+04:30
بر اساس گزارش دو مرکز تحقیقاتی، سال گذشته ۱۷ میلیون آمریکایی سلاح خریده‌اند که یک پنجم آنها برای نخستین بار بود که سلاح می‌خرند.

دیگر برای نابودی اسرائیل به جنگ بزرگ احتیاجی نیست/ برای اولین‌بار به مناطق امن صهیونیست‌ها حمله موشکی شد/ پاسخ ابهام‌آمیز سید حسن نصرالله به فرستاده اسرائیلی‌ها

 دیگر برای نابودی اسرائیل به جنگ بزرگ احتیاجی نیست/ برای اولین‌بار به مناطق امن صهیونیست‌ها حمله موشکی شد/ پاسخ ابهام‌آمیز سید حسن نصرالله به فرستاده اسرائیلی‌ها
2021-05-30T14:28:58+04:30
کارشناسان معتقدند با اتمام جنگ و پذیرش شروط آتش بس از سوی اسرائیل، شمارش معکوس سقوط و فروپاشی حکومت غیر مشروع رژیم صهیونیستی آغاز شده است و برای از بین بردن...

اخلال در بازار خودرو با احتکار هزاران میلیاردی

 اخلال در بازار خودرو با احتکار هزاران میلیاردی
2021-05-30T14:28:57+04:30
خودروسازان در سال گذشته حدود ۷۲۳ هزار دستگاه خودرو تولید کرده‌اند که از این تعداد، به گفته وزیر صمت ٤٥� هزار خودروی در انبار‌ها احتکار شده که گارانتی‌شان به...

اجاره نشین ها دست به گریبان کرونا!/ سقف اجاره مسکن اجرایی شد؟

 اجاره نشین ها دست به گریبان کرونا!/ سقف اجاره مسکن اجرایی شد؟
2021-05-30T11:08:58+04:30
یک سالی می شود که ورود کرونا اولین ضربه اش را به مستاجران تجاری و مسکونی زده است.

فروش ۹هزار میلیاردی محصولات نانویی/ صادرات ۲۰میلیون دلاری تا ۱۴۰۴

 فروش ۹هزار میلیاردی محصولات نانویی/ صادرات ۲۰میلیون دلاری تا ۱۴۰۴
2021-05-30T10:55:38+04:30
مدیرگروه صنعت ستاد توسعه فناوری‌ نانو از رشد ۱۵ شرکت نانوی بین المللی با صادرات ۲۰ میلیون دلاری تا ۱۴۰۴ خبر داد و گفت: پیش بینی می کنیم ۹ هزار میلیارد تومان...

«شکنجه آمارها» کلید دولت راستگویان برای بهبود نمایشی وضعیت اقتصادی

 «شکنجه آمارها» کلید دولت راستگویان برای بهبود نمایشی وضعیت اقتصادی
2021-05-30T10:55:38+04:30
دولت روحانی تلاش کرده است که از همه ظرفیت های «شکنجه آمارها» برای ارائه تصویر مطلوب از اقتصاد ایران در دوره مسئولیت خود و ارائه تصویری سیاه از دول...

اینفوگرافیک | ۹ کارت زرد مجلس به دولت روحانی فقط در یکسال

 اینفوگرافیک | ۹ کارت زرد مجلس به دولت روحانی فقط در یکسال
2021-05-30T10:42:18+04:30
دولت روحانی طی یکسال گذشته از نمایندگان مجلس ۹ کارت زرد دریافت کرده است که سهم وزارت علوم تحقیقات و فناوری به تنهایی سه کارت زرد، وزارت خانه های صمت و نفت ه...

از یارانه ۴۵۰ هزار تومانی تا سهمیه بندی تمام حامل های انرژی!

 از یارانه ۴۵۰ هزار تومانی تا سهمیه بندی تمام حامل های انرژی!
2021-05-29T09:41:18+04:30
نامزد‌های انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰، اظهار نظر‌هایی در زمینه اقتصاد داشته اند که به همراه واکنش مردم به این نظرات، در این گزارش بررسی شده است.

اجاره‌بها را زیاد نکنیم، انصاف را زیاد کنیم

 اجاره‌بها را زیاد نکنیم، انصاف را زیاد کنیم
2021-05-29T09:01:17+04:30
براساس مصوبه ستاد ملی کرونا، خواستن عذر مستأجر به دلیل نداشتن پول بیشتر ممنوع است، همچنین افزایش اجاره فقط تا سقف تعیین شده مجاز است.

اینفوگرافیک | دولت روحانی رکورد افزایش نقدینگی راهم شکست

 اینفوگرافیک | دولت روحانی رکورد افزایش نقدینگی راهم شکست
2021-05-26T15:28:09+04:30
بر اساس تازه ترین امار رسمی بانک مرکزی ، نرخ رشد نقدیگی در سال ۹۹ به ۴۰.۶ درصد رسید که بالاترین نرخ رشد نقدینگی طی ۴۳ سال اخیر است.

چرا خصوصی‌سازی استقلال و پرسپولیس کلید نمی‌خورد؟

 چرا خصوصی‌سازی استقلال و پرسپولیس کلید نمی‌خورد؟
2021-05-26T11:54:39+04:30
حدود چهار ماه از آخرین وعده‌ مسئولان در رابطه با اعلام زمان تصمیم‌گیری هیئت پذیرش فرابورس به منظور خصوصی‌سازی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس می‌گذرد اما کماکا...
X فیلم جدید کلیپ جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)