میرنیوز

هزینه عزا و عروسی آنلاین چند؟

 هزینه عزا و عروسی آنلاین چند؟ 2021-04-11T10:14:38+04:30

به گزارش گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم، به نقل از خراسان، بیش از یک سال است که کرونا زندگی‌ها را دستخوش تغییر کرده و سبک زندگی مردم را از مدرسه رفتن دانش آموزان تا برگزاری مراسم عروسی، دورهمی و ختم تحت تاثیر قرار داده است. در این روز‌ها که مجدد کرونا شیوع زیادی پیدا کرده و رنگ بسیاری از شهر‌ها قرمز شده باید به این نکته توجه داشت که هرگونه ازدحام جمعیت در یک مکان، خطر ابتلا به ویروس کرونا را افزایش می‌دهد پس بهتر است به جای رفتن به دورهمی، مراسم ختم، عروسی، تولد و ... آن‌ها را به صورت آنلاین برگزار کرد تا ضمن این که در شادی و غم، کنار هم باشیم از مبتلا شدن به کرونا جلوگیری کنیم. امروز می‌خواهیم برای تان از برخی کسب و کار‌هایی بنویسیم که به شما کمک می‌کنند در غم و شادی کنار هم باشید بدون این که دغدغه ابتلا به ویروس کرونا را داشته باشید. پس اگر دوست دارید مراسمی با حضور اعضای فامیل و دوستان تان به صورت آنلاین داشته باشید، این گزارش می‌تواند به شما برای برگزاری این مراسم آنلاین درباره هزینه، تعداد مهمان، نحوه تعامل و ... اطلاعات خوبی بدهد.


چگونگی پیدا کردن مراکز برگزاری آنلاین

این روز‌ها برگزاری مراسم آنلاین مخصوصا مراسم ختم و عزاداری آنلاین برای عزیزان از دست رفته به یکی از دغدغه‌های خانواده‌هایی که عزیزی از دست داده اند تبدیل شده است. اما با یک جست و جوی ساده در اینترنت شما به سایت‌های زیادی دست پیدا می‌کنید که در زمینه اجرای مراسم ختم مجازی، فعالیت دارند. ما هم برای این که در این زمینه اطلاعات بیشتری در اختیار شما قرار دهیم با مدیران تعدادی از این سایت‌ها گفتگو کرده ایم که چکیده آن را در زیر می‌خوانید.

گزینه‌های مراسم آنلاین

یکی از نکات قابل تاملی که در گفتگو با مدیران مراکز برگزاری مراسم آنلاین متوجه آن شدیم این بود که آن‌ها حاضرند مراسم عروسی، تولد، دورهمی و ... را هم به صورت آنلاین برگزار کنند، اما بیشتر آن‌ها تاکنون فقط مراسم ختم برگزار کرده اند. مدیر یکی از این مراکز در تماس تلفنی توضیح داد که مدت زمان برنامه‌های آنلاین معمولا یک ساعت است. در صورت درخواست مشتری، مداح و سخنران مد نظر آن‌ها دعوت می‌شود و هزینه آن جداگانه محاسبه می‌شود. او درباره دیگر گزینه‌ها هم گفت: «تصویربرداری همزمان از مزار متوفی، شست وشوی مزار، امکان درج کامنت و استیکر مهمانان برای عرض تسلیت، امکان اضافه کردن گل آرایی مزار، ارسال متن و لینک دعوت به مهمانان هم در صورت درخواست مشتری می‌تواند به گزینه‌ها اضافه شود.» برخی از این مراسم در تالار پذیرایی برگزار می‌شود و یک خواننده و نوازندگان ساز‌های نی و دف در آن حضور دارند. به گفته او، خواننده، اشعاری از مولوی و حافظ و تصنیف‌هایی از خوانندگان مشهور را اجرا می‌کند. مشخصات متوفی و اسامی صاحبان عزا نیز اعلام می‌شود. خانواده متوفی می‌توانند پیش از موعد اجرای مراسم، عکس‌ها و فیلم‌هایی را نیز در اختیار این مجموعه قرار دهند که ویدئو‌هایی را برای پخش آماده کند. خود این تصاویر هم می‌توانند به همراه پیام‌های تشکر پخش شوند. مراسم مذهبی هم با حضور قاری قرآن، مداح و سخنران برگزار می‌شود. 

برگزاری این مراسم چقدر هزینه دارد؟

قیمت برگزاری مراسم آنلاین بر اساس گزینه‌های انتخابی قیمت‌های متفاوتی دارد که می‌تواند از 100 هزار تا 5 میلیون تومان باشد. یکی از مدیران سایت‌های برگزاری مراسم آنلاین ختم که مدعی است تا کنون بیش از 400 مراسم آنلاین برگزار کرده به خبرنگار ما می‌گوید: «خانواده متوفی می‌توانند دو نوع خدمت ویژه و استاندارد را دریافت کنند. هزینه مراسم استاندارد 149 هزار تومان است که مهمانان وارد صفحه‌ای می‌شوند که در حال پخش صوتی آیه‌های قرآن، مداحی یا موزیک، دف و نی است. البته اگر برگزارکنندگان بخواهند ارسال پیام برای مهمانان رایگان باشد، 50 هزار تومان به این مبلغ افزوده می‌شود؛ در غیر این صورت هر فرد برای درج تسلیت، باید 14 هزار تومان پرداخت کند. در مراسم ویژه، اما ماجرا فرق دارد و هزینه‌ها سقف ندارد و می‌تواند تا هر مقداری بالا برود، اما مبلغ عرف خدمات ویژه 5 میلیون تومان است.» او درباره خدمات ویژه می‌افزاید: «در خدمات ویژه ضمن این که مهمانان می‌توانند با صاحب مراسم به طور تمام وقت دیدار داشته باشند می‌توانند در کنار ارسال پیام تسلیت به صورت ویدئوی آنلاین هم پیام تسلیت خود را اعلام کنند. در این خدمات، مهمانان می‌توانند شاهد اجرای زنده موسیقی دف و نی باشند البته در مراسم مذهبی به جای موسیقی زنده از قاری، مداح و سخنران استفاده می‌شود.» این مدیر سایت درباره امکان دعوت از مداح و سخنران مد نظر صاحبان مجلس هم می‌گوید: «ما برای مداح 500 هزار تومان و برای سخنران هم 500 هزار تومان در نظر گرفته ایم که در صورت اعلام صاحب مجلس این مبالغ کسرمی شود و به جای آن صاحب مجلس، مبلغ درخواستی فرد مد نظر را به او پرداخت می‌کند.»

هر مراسم چند مهمان می‌تواند داشته باشد؟

وقتی از یکی از مدیران این سایت‌ها درباره تعداد شرکت کنندگان در این مراسم پرسیدیم، پاسخ داد: «محدودیتی برای تعداد بازدیدکنندگان وجود ندارد و تا کنون مراسمی با بیش از 10 هزار شرکت کننده هم داشته ایم.» او درباره نحوه دسترسی شرکت کنندگان و مهمانان به مراسم هم گفت: «شرکت‌کنندگان از سه طریق می‌توانند مراسم را تماشا کنند؛ اینستاگرام، وب سایت و لینکی کمکی که اگر دو راه اول مشکل پیدا کرد، برنامه از طریق آن پخش می‌شود.» معمولا این مراسم با کمک سایت‌هایی مثل اسکای روم، ادوب کانکت، آنک و ... پخش می‌شود. مهمانان از طریق کلیک روی لینک ویژه هر مراسم، می‌توانند به پخش اینستاگرامی یا وب‌سایتی آن وارد شوند و پیام هم بگذارند.

عروسی‌ها و شادی‌های آنلاین

هرچند مراسم ختم آنلاین زودتر جا افتاد و گسترش بیشتری پیدا کرد، اما مدتی است برخی عقد و عروسی خود را نیز مجازی برگزار می‌کنند. برخی کاربران توئیتر نیز به برگزاری جشن آنلاین یا دعوت شدن برای حضور در چنین مراسمی اشاره کرده‌اند. برای مثال کاربری نوشته است: «صبح برای عموم آنلاین عروسی گرفتیم و نگم براتون از دیدار‌هایی که از سراسر دنیا تازه شد.» فرد دیگری توئیت کرده که «امشب راس ساعت 9 به یک عروسی آنلاین دعوت شدم. خدایا این چه مدل سبک زندگیه که ما پیدا کردیم.» کاربری هم نوشته است: «امروز به یک مراسم جشن عقد آنلاین دعوت شدیم، عروس و داماد یه پیج اینستاگرام ساختن و همه فامیل رو دعوت کردن که تو یک روز و ساعت مشخص به صورت آنلاین در مراسم عقدشون شرکت کنند. به‌نظرم یکی از قشنگ‌ترین کارهاییه که می‌شه تو این زمان انجام داد.» فردی نیز توئیت کرده که «تجربه دعوت شدن برای مراسم عروسی آنلاین و مجازی رو نداشتم که به لطف کرونا آخر هفته تجربه می‌کنم.»

جدای آن چه نوشتیم در اینستاگرام نیز صفحه‌هایی هستند که تولد مجازی برگزار می‌کنند. برخی سایت‌ها هم امکان ارائه کارت دعوت عروسی به صورت دیجیتال را فراهم کرده‌اند و دعوت شوندگان هم می‌توانند به آن‌ها پاسخ دهند. از این نوع کارت‌های دیجیتال هم رایگانش موجود است و هم نوع پولی آن البته کارت‌های پولی خدمات کامل‌تری را ارائه می‌کنند؛ از جمله امکان پخش عکس و ویدیوی همراه با کارت دعوت دیجیتال. البته پلتفرم‌هایی هستند که افراد می‌توانند با استفاده از آن‌ها به شخصه مراسم خود را با حضور مهمانان مجازی برگزار کنند. برخی مثل اینستاگرام، یوتیوب، آپارات در قالب پخش زنده و ارسال پیام و برخی هم تعاملی‌تر؛ مانند اسکایپ، زوم و ...

مراسم رایگان در گوشی

علاوه بر آن چه خواندید شما می‌توانید در این روز‌ها خودتان هم با استفاده از اپلیکیشن‌هایی که روی گوشی تان دارید، اقدام به برگزاری یک دورهمی آنلاین و خانواده را دورهم جمع کنید. برای این کار می‌توانید از امکانات واتس اپ استفاده کنید که همزمان می‌تواند هشت نفر را به صورت آنلاین نشان دهد. البته نرم افزار‌های دیگری هم مثل duo وجود دارد که تعداد افراد آنلاین بیشتری می‌توانند همزمان حضور داشته باشند. اما بهتر است از قبل، یک مدیر برای مدیریت افراد آنلاین در نظر بگیرید که از همهمه در آنلاین جلوگیری کند و خاطره خوبی از دورهمی‌های آنلاین برای تان به یادگار بماند.

اخبار گروه سایر رسانه‌ها صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌هاست و خبرگزاری تسنیم هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.

انتهای پیام/

بازگشت به صفحه رسانه‌‌ها

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار رسانه

راکت‌ مشهور ایرانی در دوران دفاع مقدس با «نقطه‌زنی» بازگشت/ برد «فجر ۵»؛ کابوس بزرگ اسرائیل و آمریکا دو برابر شد

 راکت‌ مشهور ایرانی در دوران دفاع مقدس با «نقطه‌زنی» بازگشت/ برد «فجر ۵»؛ کابوس بزرگ اسرائیل و آمریکا دو برابر شد
2021-06-12T11:52:07+04:30
از راکت‌های ۱۲۲ میلیمتری سری گراد تا «فجر» ۳۳۳ میلیمتری، بخش مهمی از توان توپخانه‌ای کشورمان در بخش راکت‌ها را تشکیل می‌دهند که این مدلهای مشهور ت...

تاکنون یک خانه خالی هم به سازمان مالیاتی معرفی نشده است

 تاکنون یک خانه خالی هم به سازمان مالیاتی معرفی نشده است
2021-06-12T11:38:56+04:30
در حالی که وزیر راه و شهرسازی از معرفی یک میلیون و ۳۰۰ هزار خانه خالی به سازمان امور مالیاتی خبر می دهد، معاون حقوقی این سازمان گفت: تا کنون سامانه اسکان هی...

بررسی ۱۰۴ گل رونالدو برای رسیدن به رکورد دایی/ کریس به چه تیم‌هایی بیشتر گل زده؟

 بررسی ۱۰۴ گل رونالدو برای رسیدن به رکورد دایی/ کریس به چه تیم‌هایی بیشتر گل زده؟
2021-06-12T11:38:56+04:30
کریستیانو رونالدو تنها ۵ گل تا رکورد علی دایی فاصله دارد ولی سوال اینجاست که کریستیانو این گل‌ها را چگونه و در کدام بازی‌ها به ثبت رسانده است.

تشکیل کمیته صیانت از اخلاق برای انتخابات

 تشکیل کمیته صیانت از اخلاق برای انتخابات
2021-06-09T15:25:13+04:30
جمعی از جوانان در فضای مجازی «کمیته صیانت از اخلاق» برای انتخابات تشکیل دادند

کمیته صیانت از اخلاق

 کمیته صیانت از اخلاق
2021-06-09T14:58:32+04:30
جمعی از جوانان در فضای مجازی «کمیته صیانت از اخلاق» برای انتخابات تشکیل دادند

قطار گرانی‌ها همچنان پیش می‌رود

 قطار گرانی‌ها همچنان پیش می‌رود
2021-06-08T10:02:20+04:30
با وجود تأکید رئیس‌جمهور بر عدم افزایش قیمت کالا‌ها در روز‌های پایانی دولت، قطار گرانی‌ها همچنان پیش می‌رود و گرانی ۲۵ درصدی قیمت مصوب مواد شوینده جدیدترین ...

تا هر دو دروغ گفته باشیم!

 تا هر دو دروغ گفته باشیم!
2021-06-07T09:15:35+04:30
آقای مهرعلیزاده در پایان چند بیت شعر هم به زبان آذری خواند که اهانت به تمامی مردم ایران و مخصوصاً هموطنان غیور و شریف آذری‌زبان بود.

روز انتخابات برای امام مثل روز عید بود

 روز انتخابات برای امام مثل روز عید بود
2021-06-03T16:42:13+04:30
حاج‌آقا رحیمیان از روحانیان وارسته‌ای است که حدود ۲۵ سال از دوران تبعید نجف تا زمان ارتحال همراه امام خمینی بوده و بعد از آن در دفتر حضرت آیت‌الله خامنه‌ای ...

‌‌ رقابت نامزد‌ها برای بالا کشیدن یارانه ها!

 ‌‌ رقابت نامزد‌ها برای بالا کشیدن یارانه ها!
2021-06-02T09:15:42+04:30
روز‌های ابتدایی تبلیغات انتخاباتی، برخی نامزد‌ها در شعار‌های خود که قاعدتاً متأثر از شرایط اقتصادی حاکم بر کشور است، با وعده گشایش‌های اقتصادی آغاز کردند.

مزایای اعمال مراقبت‌های الکترونیکی برای محکومین دارای شرایط/ افزایش چشمگیر استفاده از پابند الکترونیکی

 مزایای اعمال مراقبت‌های الکترونیکی برای محکومین دارای شرایط/ افزایش چشمگیر استفاده از پابند الکترونیکی
2021-06-02T09:02:27+04:30
یکی از اقدامات ویژه قوه قضاییه و سازمان زندان‌ها در دوره تحول، افزایش استفاده از سامانه‌های نظارت و مراقبت الکترونیکی است. پابند الکترونیکی یکی از این سامان...

زخم بیماران پروانه‌ای عمیق‌تر می‌شود

 زخم بیماران پروانه‌ای عمیق‌تر می‌شود
2021-06-02T09:02:27+04:30
هر روز و هر ساعتی که می‌گذرد و پانسمان به بیماران پروانه‌ای نمی‌رسد، زخم‌های آنها عمیق‌تر می‌شود و بیشتر درد خواهند کشید. وزارت بهداشت هم این را می‌داند اما...

بخاطر درس نخواندن فرزندان "حرص" نخورید/راه چاره چیست؟

 بخاطر درس نخواندن فرزندان "حرص" نخورید/راه چاره چیست؟
2021-06-01T10:15:49+04:30
عضو تیم تخصصی کودک و نوجوان انجمن ازدواج و خانواده کشور با بیان اینکه در شرایط فعلی نوجوانان انگیزه درس خواندن کمی دارند و در مقابل والدین بجای آنها نسبت به...

سه سامانه پدافندی برتر جمهوری اسلامی ایران را بیشتر بشناسیم

 سه سامانه پدافندی برتر جمهوری اسلامی ایران را بیشتر بشناسیم
2021-06-01T10:15:48+04:30
نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران از پیشتازان حوزه طراحی و ساخت سامانه‌های پیشرفته پدافندی هستند.

سفر ممنوع شد؛ اجاره ویلا بالا رفت!

 سفر ممنوع شد؛ اجاره ویلا بالا رفت!
2021-06-01T09:35:40+04:30
با وجود اعلام ممنوعیت سفر در تعطیلات نیمه خردادماه، قیمت اجاره یک شب ویلا و خانه شخصی به اوج رسیده است.

آغاز مخالفت سفارشی با مالیات بر عایدی/ نگرانی بی مورد انبوه سازان

 آغاز مخالفت سفارشی با مالیات بر عایدی/ نگرانی بی مورد انبوه سازان
2021-06-01T09:35:40+04:30
در حالی که بسیاری از کارشناسان، مالیات بر عایدی سرمایه را عامل کوتاهی دست سفته بازان از بازار مسکن می دانند، اما مشخص نیست آغاز مخالفت های سازمان دهی شده با...

همتی به همه وعده‌هایش در بانک مرکزی عمل کرد؛ اما برعکس

 همتی به همه وعده‌هایش در بانک مرکزی عمل کرد؛ اما برعکس
2021-06-01T09:35:40+04:30
نرخ تورم در دوره همتی، رکوردهای دهه‌های اخیر را شکسته است؛ طبق آخرین آمار در فروردین امسال نرخ تورم سالانه به ۳۸.۹ درصد رسیده در حالی که در تیرماه ۱۳۹۷ و قب...

۱۷ میلیون آمریکایی سال گذشته سلاح خریده‌اند

 ۱۷ میلیون آمریکایی سال گذشته سلاح خریده‌اند
2021-06-01T09:08:59+04:30
بر اساس گزارش دو مرکز تحقیقاتی، سال گذشته ۱۷ میلیون آمریکایی سلاح خریده‌اند که یک پنجم آنها برای نخستین بار بود که سلاح می‌خرند.

دیگر برای نابودی اسرائیل به جنگ بزرگ احتیاجی نیست/ برای اولین‌بار به مناطق امن صهیونیست‌ها حمله موشکی شد/ پاسخ ابهام‌آمیز سید حسن نصرالله به فرستاده اسرائیلی‌ها

 دیگر برای نابودی اسرائیل به جنگ بزرگ احتیاجی نیست/ برای اولین‌بار به مناطق امن صهیونیست‌ها حمله موشکی شد/ پاسخ ابهام‌آمیز سید حسن نصرالله به فرستاده اسرائیلی‌ها
2021-05-30T14:28:58+04:30
کارشناسان معتقدند با اتمام جنگ و پذیرش شروط آتش بس از سوی اسرائیل، شمارش معکوس سقوط و فروپاشی حکومت غیر مشروع رژیم صهیونیستی آغاز شده است و برای از بین بردن...

اخلال در بازار خودرو با احتکار هزاران میلیاردی

 اخلال در بازار خودرو با احتکار هزاران میلیاردی
2021-05-30T14:28:57+04:30
خودروسازان در سال گذشته حدود ۷۲۳ هزار دستگاه خودرو تولید کرده‌اند که از این تعداد، به گفته وزیر صمت ٤٥� هزار خودروی در انبار‌ها احتکار شده که گارانتی‌شان به...

اجاره نشین ها دست به گریبان کرونا!/ سقف اجاره مسکن اجرایی شد؟

 اجاره نشین ها دست به گریبان کرونا!/ سقف اجاره مسکن اجرایی شد؟
2021-05-30T11:08:58+04:30
یک سالی می شود که ورود کرونا اولین ضربه اش را به مستاجران تجاری و مسکونی زده است.

فروش ۹هزار میلیاردی محصولات نانویی/ صادرات ۲۰میلیون دلاری تا ۱۴۰۴

 فروش ۹هزار میلیاردی محصولات نانویی/ صادرات ۲۰میلیون دلاری تا ۱۴۰۴
2021-05-30T10:55:38+04:30
مدیرگروه صنعت ستاد توسعه فناوری‌ نانو از رشد ۱۵ شرکت نانوی بین المللی با صادرات ۲۰ میلیون دلاری تا ۱۴۰۴ خبر داد و گفت: پیش بینی می کنیم ۹ هزار میلیارد تومان...

«شکنجه آمارها» کلید دولت راستگویان برای بهبود نمایشی وضعیت اقتصادی

 «شکنجه آمارها» کلید دولت راستگویان برای بهبود نمایشی وضعیت اقتصادی
2021-05-30T10:55:38+04:30
دولت روحانی تلاش کرده است که از همه ظرفیت های «شکنجه آمارها» برای ارائه تصویر مطلوب از اقتصاد ایران در دوره مسئولیت خود و ارائه تصویری سیاه از دول...

اینفوگرافیک | ۹ کارت زرد مجلس به دولت روحانی فقط در یکسال

 اینفوگرافیک | ۹ کارت زرد مجلس به دولت روحانی فقط در یکسال
2021-05-30T10:42:18+04:30
دولت روحانی طی یکسال گذشته از نمایندگان مجلس ۹ کارت زرد دریافت کرده است که سهم وزارت علوم تحقیقات و فناوری به تنهایی سه کارت زرد، وزارت خانه های صمت و نفت ه...

از یارانه ۴۵۰ هزار تومانی تا سهمیه بندی تمام حامل های انرژی!

 از یارانه ۴۵۰ هزار تومانی تا سهمیه بندی تمام حامل های انرژی!
2021-05-29T09:41:18+04:30
نامزد‌های انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰، اظهار نظر‌هایی در زمینه اقتصاد داشته اند که به همراه واکنش مردم به این نظرات، در این گزارش بررسی شده است.

اجاره‌بها را زیاد نکنیم، انصاف را زیاد کنیم

 اجاره‌بها را زیاد نکنیم، انصاف را زیاد کنیم
2021-05-29T09:01:17+04:30
براساس مصوبه ستاد ملی کرونا، خواستن عذر مستأجر به دلیل نداشتن پول بیشتر ممنوع است، همچنین افزایش اجاره فقط تا سقف تعیین شده مجاز است.

اینفوگرافیک | دولت روحانی رکورد افزایش نقدینگی راهم شکست

 اینفوگرافیک | دولت روحانی رکورد افزایش نقدینگی راهم شکست
2021-05-26T15:28:09+04:30
بر اساس تازه ترین امار رسمی بانک مرکزی ، نرخ رشد نقدیگی در سال ۹۹ به ۴۰.۶ درصد رسید که بالاترین نرخ رشد نقدینگی طی ۴۳ سال اخیر است.

چرا خصوصی‌سازی استقلال و پرسپولیس کلید نمی‌خورد؟

 چرا خصوصی‌سازی استقلال و پرسپولیس کلید نمی‌خورد؟
2021-05-26T11:54:39+04:30
حدود چهار ماه از آخرین وعده‌ مسئولان در رابطه با اعلام زمان تصمیم‌گیری هیئت پذیرش فرابورس به منظور خصوصی‌سازی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس می‌گذرد اما کماکا...

نکات ایمنی که هنگام قطعی برق در آسانسور باید رعایت کنید

 نکات ایمنی که هنگام قطعی برق در آسانسور باید رعایت کنید
2021-05-25T11:21:27+04:30
جلال ملکی گفت: حوادث آسانسور یکی از حوادث رایج شهرهاست و در تهران همه روزه چندین مرتبه حادثه آسانسور اعلام می‌شود.

اینفوگرافیک | کدام کشور‌ها با تولید برق هسته‌ای با خاموشی مواجه نیستند

 اینفوگرافیک | کدام کشور‌ها با تولید برق هسته‌ای با خاموشی مواجه نیستند
2021-05-25T09:08:06+04:30
درحالی در ایران سهم برق هسته‌ای در سبد برق کشور حدود ۱.۲درصد است که این میزان در فرانسه نزدیک به ۷۱درصد، در اوکراین و اسلواکی هرکدام نزدیک به ۵۴درصد و درمجم...

پدرکشتگی بوتیمار با خانواده!

 پدرکشتگی بوتیمار با خانواده!
2021-05-25T08:41:22+04:30
«بوتیمار» نه یک سریال طنز است و نه قرار است چیزی به داشته‌های مخاطب اضافه کند بلکه برعکس برخلاف نگاه متعالی شرعی ضمن تخطئه، تخریب و استخفاف وجهه و...
X فیلم جدید کلیپ جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)