میرنیوز

دولت مسوولیت ناپذیر

 دولت مسوولیت ناپذیر 2021-03-13T09:53:30+03:30

به گزارش گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم، به نقل از صبح نو، «مجلس، کمبود وزارت بازرگانی و واشنگتن دی‌سی»، حالا سه گانه‌ای شده است برای فرار از پاسخگویی. وعده‌‌‌های صد‌روزه و شعارهای انتخاباتی برای جلوس بر صندلی پاستور، پس از هشت‌سال عملکرد نامناسب چرخ اقتصاد کشور را از مدار خارج و معیشت مردم را با مشکل مواجه کرده است.

فرافکنی حالا شاید تنها راهی باشد برای سرپوش گذاشتن بر هر آنچه تحقق پیدا نکرده است. انتقاد به بی‌ثبات‌بودن قیمت‌ها در سال 92 و کاشتن بذر امید در دل مردم برای با‌ثبات‌بودن قیمت ارز، حالا پس از هشت‌سال قیمت دلار را بیش از 6 برابر افزایش داده است؛ موضوعی که به اذعان دولتمردان، «تدبیر» دولت تدبیر و امید بوده است.
گرانی و افزایش روزانه قیمت‌ها امان مردم را بریده و زندگی روزمره آن‌ها را با چالش جدی مواجه کرده است؛ چالش‌‌هایی که با شروع هر صبح آغاز و تا انتهای شب ادامه دارد. هدف از انتخاب دولت روحانی، حل مشکلات معیشتی و بهبود وضعیت اقتصادی و سر و سامان دادن به اوضاع بیکاری بود؛ هدف‌‌هایی که امروز بیش از هر زمانی سراب‌بودن آن مشخص شده است.

نبود وزیر حامی مردم؛ علت گرانی!
حسن روحانی، ماه آذر در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: ما در دولت، وزیری که حامی مصرف‌کننده باشد، نداریم، وزیری نداریم که حامی مصرف‌کننده و حامی مردم باشد؛ ما در مجلس قبلی برای پر‌کردن این خلأ لایحه‌ای دادیم که وزارت بازرگانی تاسیس شود که یک جمله آن ایراد داشت. مجلس یازدهم می‌‌توانست آن را تصویب کند اما بایگانی کرد.
روحانی در حالی در پایان سکانداری خود فرافکنی می‌‌کند و تقصیرها را بر گردن کسی می‌گذارد که هیچ تلاشی قانونمند برای حل آن نکرده است و فقط به بایگانی لایحه دولت در مجلس جدید می‌‌پردازد؛ البته این فقط آسمان و ریسمان‌بافی دولتی‌ها نیست و اظهاراتی از این دست در مواضع دولتمردان بسیار است.
رییس‌جمهور در هفته گذشته نیز طی سخنانی با اشاره به اینکه برخی از مشکلات طبیعی است و برخی نیز مربوط به دولت تروریست گذشته آمریکاست، گفت: متاسفانه دولت فعلی هم هنوز آن را ادامه می‌‌دهد اما یک مقدار از مشکلات به دلال‌بازی‌‌‌های غلط و نادرست در جامعه ما مربوط می‌‌شود.
وی با بیان اینکه وزیر بازرگانی نداریم، بیان کرد: اگر می‌‌داشتیم و اگر بین دولت و مجلس همکاری می‌‌شد، امروز روز دیگری داشتیم و امروز نوروز دیگری داشتیم. امروز کسی نداریم که مسوول خرید و مصرف اجناس مردم باشد. یک وزیر به فکر صنعت است و یک وزیر هم به فکر تولید محصولات کشاورزی است. ما یک وزیر می‌‌خواهیم که به فکر زندگی مردم و مصرف مردم باشد.
شناخت دقیق و مساله‌مند مشکلات ملت و تلاش برای حل سیستماتیک آنها در ماه‌‌‌های گذشته نمود چندانی در تصمیمات کلان کشور ندارد و با مقابله با دشمن فرضی تلاش می‌‌شود پاسخگویی به کناری رانده بشود تا ماه‌‌‌های پایانی سکانداری پاستور سپری شود.

فرافکنی سخنگوی دولت
علی ربیعی، سخنگوی دولت نیز در آخرین نشست خبری خود با اشاره به صف‌های ایجادشده برای خرید روغن گفت: فضا‌‌سازی‌هایی که هنگام بررسی لایحه بودجه در مجلس در خصوص نرخ ارز کالاهای اساسی اتفاق افتاد را یادتان است. سخنگوی دولت ادامه داد: از همین تریبون بارها هشدار دادم که بحث حذف ارز 4200 تومانی باعث به‌هم‌خوردن تعادل بازار می‌شود. برخی اظهارات به شایعه چندبرابر‌شدن قیمت خوراک دام و دانه‌های روغنی دامن زد و حاصل آن نگرانی مردم و انبار‌کردن این اقلام توسط برخی سودجویان و در نهایت برهم‌خوردن تعادل بازار شد.
ربیعی گفت: حالا تصور کنید اگر نرخ ارز این کالاها چهار برابر می‌شد و اقشار کم‌درآمد قدرت خرید آن را نداشتند، چه شرایطی برای معیشت و امنیت غذایی مردم پیش می‌آمد.
وی افزود: همانطور که رییس‌جمهور در جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا گفت، مواضع شخصی‌ای که موجب عدم‌اطمینان به آینده می‌شود و نگرانی در مردم ایجاد می‌کند، عوارض منفی اقتصادی دارد؛ البته با منتفی‌شدن موضوع و تاکید دولت بر ادامه سیاست حمایت از عرضه کالاهای اساسی با نرخ ترجیحی و تمرکز بخش‌های مختلف دولت و تقسیم کار بین‌دستگاهی صورت‌گرفته و سیاست‌گذاری‌های لازم، مطمئن هستیم بازار به‌زودی به سمت تعادل پیش خواهد‌رفت. ربیعی در حالی مجلس را به باد انتقاد می‌‌گیرد که گویی خبر ندارد مساله گرانی‌ها و صف‌کشیدن‌ها فقط مربوط به یک کالا نیست و در چند ماه گذشته امری شایع و قابل توجه بوده است. بی‌توجهی به دغدغه‌‌‌های مردم و عدم‌شناخت دقیق آن، موضوعی است که مردم را رنجیده‌خاطر کرده و احساس می‌‌کنند دولت آن‌ها را به حال خود رها کرده است.

حواله مردم به «کدخدا»
در حالی که قرار بود کدخدا حلال مشکلات کشور باشد، حالا خود مولفه‌ای شده است برای آدرس غلط‌دادن. دولت تدبیر امید که می‌‌خواست با دست دادن با کدخدا هم چرخ سانتریفیوژها را بچرخاند و هم چرخ اقتصاد کشور را، حالا پس از گذشت نزدیک به هشت سال متوجه این امر شده است که با دستان چدنی کدخدا مواجه شده و هر دو وعده خود را توامان واگذار کرده است؛ هرچند رییس‌جمهور اعتقاد دارد دولت او هم توانسته چرخ اقتصاد را بچرخاند و هم چرخ سانتریفیوژها را! اما خارج از شعار و دستارودهای خیالی، زمانی‌که باید پاسخگوی عملکرد خوب باشند، رییس‌جمهور با حواله مردم به کدخدا، تاکید می‌‌کند که یک عده‌ای به خاطر منافع غلط گروهی و باندی به مردم آدرس غلط ندهند.
آدرس غلط به مردم ندهید، ریشه مشکلات، «واشنگتن دی‌سی» است. مردم باید در این سال‌ها خیلی راحت‌تر زندگی می‌‌کردند. وی در ادامه می‌‌افزاید: حدود 185 کشور در جهان از ما حمایت می‌کنند. ما لعن و نفرین و کینه خود را به آدرس صحیح و درست بفرستیم. این مشکلات از کاخ‌نشین کاخ‌سفید است. منشا تمام مشکلات مردم از صهیونیسم، ارتجاع و از آمریکاست. تردید ندارم روزی آمریکا در مقابل ملت ایران زانو خواهد زد. سه‌گانه دولتی‌ها برای فرار از پاسخگویی، راهبردی نظام‌مند و طراحی‌شده در سال پایانی دولت است و مردم حلقه مفقوده این طراحی هستند؛ طرحی که قرار است مطالبه هشت‌ساله مردم برای حل مشکلات و معیشت‌شان را به دست فراموشی سپرده و آنها را همچنان ناامید نگه دارد.

غصه بزرگ
بی‌توجهی به معیشت مردم کار را به جایی رسانده است که رهبر انقلاب اسلامی در این‌باره اخیرا فرموده‌اند متاسفانه امروز وضع معیشت مردم خوب نیست؛ این «غصه بزرگی» است. گرانی‌ها زیاد است. باید مسوولان این مشکل معیشتی و گرانی را حل کنند و این ممکن است، راه حل دارد؛ بنده در جلسات متعدد این را تذکر داده‌ام. عدم‌دغدغه‌مندی مسوولان نسبت به مشکل معیشتی مردم و گرانی‌ها این موضوع را به غصه بزرگ رهبر انقلاب تبدیل کرد؛ اما مسوولان به جای توجه به تذکرها و راه‌حل‌ها، به‌دنبال راه میانبر برای حل مشکلات بودند؛ میانبری که فقط از کاخ سفید می‌‌گذشت؛ اما مستاجر جدید این کاخ نیز نشان داد راه‌حل مشکلات از داخل می‌‌گذرد، با قوی‌شدن و توجه ویژه به تولید داخلی، گره‌نزدن اقتصاد به سیاست خارجی و تکیه بر توان داخلی.

ایمانی: مردم استدلال‌های دولت را نمی‌پذیرند
در این زمینه با ناصر ایمانی، کارشناس مسائل سیاسی به گفت‌وگو نشستیم. وی اظهار داشت: واقعیت این است که امکانات کاملی در اختیار دولت است. وی افزود: دولت برای کنترل یا عدم کنترل قیمت‌ها امکانات زیادی دارد و مجلس در این زمینه هیچ اقدامی انجام نداده است. بلکه سیاست دولت را علیرغم میل خود به صورت ارز 4200‌تومانی تصویب کرد. به‌دلیل بحث‌ها و استدلال‌هایی که مطرح شد مجلس این تصمیم را گرفت. این کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه این موضوع نباید باعث این کاستی‌ها باشد، گفت: دلیل دیگری که وجود دارد این است که ما حدود 6 قلم کالا داریم که ارز 4200‌تومانی می‌گیرند. اگر قرار بود روغن به‌دلیل ارز 4200‌تومانی گران شود خوب کالاهای دیگر هم باید همین اتفاق برای آن‌ها می‌افتاد؛ در حالی که چنین اتفاقی نیفتاد. ایمانی با بیان اینکه در مورد کالایی مثل روغن معلوم است که یک مسأله‌ای وجود دارد و دولت باید در این باره پاسخگو باشد که چرا در این مقطع نتوانسته است تولید را کنترل کند و بر توزیع نظارت کنند که این کالاها گران نشود، گفت: اگر قرار بود به خاطر مخالفت مجلس با ارز 4200تومانی باشد باید آن 5 یا 6‌قلم کالای دیگری هم گران می‌شد.

رشد نقدینگی ربطی به کاخ سفید نداشت
این کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه این مسأله خاص کالای روغن است و بر‌می‌گردد به مسأله تولید و توزیع افزود : یا تولید مشکل داشته است و یا توزیع و برنامه‌ریزی و نظارتی توسط دولت وجود نداشته است.
وی در ادامه با بیان اینکه در صورت کلی همواره سیاست‌های دولت‌های پیشین هم همین بوده است، هیچ دولتی کوتاهی‌ها و کاستی‌هایی که داشته است را رسما به آن اقرار نکرده است گفت: دولت باید این جلوی این مسائل را بگیرد و بعد از آن از مردم عذرخواهی می‌کرد. ایمانی افزود: دولت‌ها همواره مشکلات و مسائل را به گردن کس دیگری می‌اندازند. این موضوع هم در مورد داخل و هم در مورد خارج وجود دارد. رشد نقدینگی که در کشور وجود دارد و عامل اصلی تورم به حساب می‌آید چه سال‌هایی که برجام امضا شده بود و حتی داشت مذاکره می‌شد که امضا شود در آن سال‌ها نیز همه کارشناسان از رشد شدید نقدینگی ابراز نگرانی می‌کردند. این کارشناس مسائل سیاسی گفت: در سال‌های‌95 و 96 رشد نقدینگی به شدت بالا بود و معلوم بود که یک تورم بهمن‌واری در پی این رشد نقدینگی وجود دارد. این موضوع که دیگر ربطی به کاخ سفید و تحریم‌ها ندارد. تقصیرها را به گردن خارج و یا نهادهای دیگر داخل گذاشتن و یا نیروهای پشت پرده فرافکنی است. یک روز مجلس و یک روز کاخ سفید مقصر است؛ این‌ها فرافکنی است.
ایمانی تصریح کرد: دولت باید به جای این مسائل مسوولیت اقدامات خود را بپذیرد و ما نمی‌خواهیم بگوییم که تحریم‌ها نقشی در وضعیت اقتصادی کشور نداشته است یا اینکه برخی دخالت‌های خارجی نابجا تأثیری نداشته است اما سهم آن مشخص است و سهم عمده در اختیار خود دولت‌هاست و دولت‌ها به جای پذیرش مسوولیت فرافکنی
می‌کنند. وی در ادامه تاکید کرد: بهترین ابزاری که برای کنترل دولت وجود دارد افکار عمومی است نباید به‌دنبال نهادهای نظارتی رفت. مهم‌ترین ابزار برای بررسی عملکرد افکار مردم است. مردم استدلال‌های دولت را نمی‌پذیرند و در عرصه‌های مختلف این موضوع را شاهد هستیم و متاسفانه استدلال‌های دولت روحانی و مردم را به تمسخر می‌گیرند و این مسأله خوبی نیست.
این کارشناسی مسائل سیاسی افزود: بهترین راه‌حل برای مقابله با این نوع فرافکنی‌ها افکار عمومی مردم است و باید مردم را روشن کرد تا بدانند عملکرد دولت‌هایی که به آن‌ها رأی دادند چگونه بوده است و این دقت را همه مردم ما باید داشته باشند که در انتخابات‌ها به دور از فضاسازی‌ها و فضای احساسی و هیجانی رأی بدهند تا کشور شاهد پیشرفت و آبادانی باشد.

 

اخبار گروه سایر رسانه‌ها صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌هاست و خبرگزاری تسنیم هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.

انتهای پیام/

بازگشت به صفحه رسانه‌‌ها

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار رسانه

معلم فداکاری که با کمر شکسته سر کلاس می‌رفت!

 معلم فداکاری که با کمر شکسته سر کلاس می‌رفت!
2021-11-30T13:39:24+03:30
گفت‌وگو با معلم بروجردی که عکسش از تدریس با کمر شکسته و خوابیده جلوی کلاس خبرساز شد.

سقوط ۹۰ درصدی صادرات فرش

 سقوط ۹۰ درصدی صادرات فرش
2021-11-28T11:05:55+03:30
براساس آمارهای گمرک ایران، رقم صادرات فرش دستباف ایران در سال۱۳۷۸ حدود ۶۹۰میلیون دلار بوده است. نکته جالب‌توجه اینکه در همان سال کل صادرات غیرنفتی ایران که ...

سنگ اندازی در روند ساخت مسکن برای مردم

 سنگ اندازی در روند ساخت مسکن برای مردم
2021-11-27T14:32:35+03:30
برخی افراد خاص در سازمان نظام مهندسی استان تهران( که برخی رد صلاحیت شده و برخی نیز تایید شدند) در دو هفته اخیر با عدم حضور در سه جلسه پیاپی هئیت مدیره مانع ...

سبقت تاریخی قیمت تراکتور از درآمد کشاورزان

 سبقت تاریخی قیمت تراکتور از درآمد کشاورزان
2021-11-27T14:19:14+03:30
بررسی‌ها نشان می‌دهد تراکتورسازان طی یک‌سال اخیر سه بار یعنی در اواسط مهرماه ۱۳۹۹، اوایل فروردین امسال و روزهای اخیر اقدام به افزایش قیمت محصولات خود کرده‌ا...

جولان نابازیگرهایی که نقش‌های اصلی را می‌قاپند

 جولان نابازیگرهایی که نقش‌های اصلی را می‌قاپند
2021-11-24T10:09:12+03:30
پنج فیلم و سریالی که این روز‌ها در حال پخش است، با بازی ستارگان موسیقی پاپ تولید شده، ستارگانی که اکثر آن‌ها نشان دادند استعدادی در بازیگری ندارند و بهتر اس...

گروگانگیری اسپانسرها؟

 گروگانگیری اسپانسرها؟
2021-11-24T09:55:52+03:30
درصد بسیار اندکی از کسانی که تهیه‌کننده یا سرمایه‌گذار هستند، فقط به‌دلیل علاقه شخصی خود به یک بازیگر، یکی از شروط ساخت اثر را حضور آن بازیگر عنوان کرده یا ...

لباس قاچاق بنگلادشی بر تن ایرانی‌ها دوخته می‌شود!

 لباس قاچاق بنگلادشی بر تن ایرانی‌ها دوخته می‌شود!
2021-11-23T10:55:53+03:30
لباس‌های بنگلادشی ماه‌هاست که در دستفروشی‌ها و فروشگاه‌های پایتخت و سایر شهرستان‌ها خودنمایی می‌کند. اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک نیز در یک ماه اخ...

جاسوس زن چطور در دل سریال سرجوخه جا باز می کند؟

 جاسوس زن چطور در دل سریال سرجوخه جا باز می کند؟
2021-11-22T20:55:52+03:30
سریال «سرجوخه» به مثابه کلاسِ درسی است که تلاش دارد تکنیک و تاکتیک‌های سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه را برای آحاد مردم بیان کند تا از این طریق جامعه ر...

مصیبت‌های کرونا برای کارگردان «روزگار جوانی»

 مصیبت‌های کرونا برای کارگردان «روزگار جوانی»
2021-11-22T10:29:12+03:30
«پاییز سال گذشته در بحبوحه‌ی کرونا ساخت «روزگار جوانی» را شروع کردیم. متاسفانه دو ـ سه نفر از بچه‌های ما به این بیماری دچار شدند. خود من کرون...

اصفهان بیست وپنجم در بارندگی، سوم در صنایع آب بر

 اصفهان بیست وپنجم در بارندگی، سوم در صنایع آب بر
2021-11-21T10:22:39+03:30
استان اصفهان با اینکه طی ۵۲ سال اخیر کم‌بارش‌تر از ۲۴ استان کشور بوده، اما بیشترین و بالاترین بارگذاری صنایع، سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی در این استان انجام ...

گران‌‌فروش‌های بازنده

 گران‌‌فروش‌های بازنده
2021-11-21T10:22:39+03:30
شاید اگر نسبت تعداد سریال‌های ناموفق به موفق نصف به نصف هم بودند، باز می‌شد از عملکرد پلتفرم‌ها دفاع کرد اما این خروجی تا اینجای سال یک شکست مطلق برای آنهاست.

صعود درآمدهای مالیاتی

 صعود درآمدهای مالیاتی
2021-11-20T10:02:35+03:30
آخرین گزارش‌های منتشر شده نشان می‌دهد درآمد‌های مالیاتی دولت در شش‌ماه نخست سال۱۴۰۰ نسبت به مدت مشابه سال قبل با افزایش ۶۲/۵ درصدی همراه شده است.

دولت‌ها سالانه ۵۰۰ میلیون بشکه انرژی هدر می‌دهند

 دولت‌ها سالانه ۵۰۰ میلیون بشکه انرژی هدر می‌دهند
2021-11-17T10:22:31+03:30
سازوکار مدیریت انرژی شامل یک بسته جامع سیاست قیمتی و غیرقیمتی در کوتاه‌مدت و بلندمدت باید باشد. بهینه‌سازی مصرف در سایر صنایع عمده ازجمله سیمان و فولاد و دی...

شناسایی زوجین نابارور فاقد بیمه درمانی / جزییات پوشش ۹۰ درصدی هزینه درمان نازایی

 شناسایی زوجین نابارور فاقد بیمه درمانی / جزییات پوشش ۹۰ درصدی هزینه درمان نازایی
2021-11-16T12:09:14+03:30
معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران، گفت: طبق تفاهم نامه‌ای که با معاونت درمان منعقد خواهد شد، پوشش خدمات ناباروری ‌که تاکنون ستاره بودند از جم...

آیا امکان فروش سهام عدالت وجود دارد؟

 آیا امکان فروش سهام عدالت وجود دارد؟
2021-11-16T11:15:49+03:30
هرچند از نظر قانونی فروش سهام عدالت امکان پذیر است اما از آنجایی که بازار سرمایه در شرایط نوسانی و ریزشی به سر می‌برد، سهام عدالت نیز مانند سایر سهم ها متقا...

خلق پول تورم‌زا در دولت رئیسی ۹۵درصد کاهش یافت

 خلق پول تورم‌زا در دولت رئیسی ۹۵درصد کاهش یافت
2021-11-15T10:15:53+03:30
دولت حسن روحانی به تصور دستیابی به درآمد‌های ارزی هنگفت ناشی از رفع محدودیت‌های تحریمی هم از اصلاحات اقتصادی که باید در ابتدای دهه ۹۰ اعمال می‌شد، چشم‌پوشی ...

طلب کالدرون با تسهیلات اشتغالزایی محرومان پرداخت شد!

 طلب کالدرون با تسهیلات اشتغالزایی محرومان پرداخت شد!
2021-11-15T10:02:30+03:30
طبق اسناد رسیده طلب گابریل کالدرون از باشگاه پرسپولیس که منجر به بسته شدن پنجره نقل و انتقالاتی قرمز‌ها شده بود در یک اقدام غیرقانونی با تسهیلات ۲۲ میلیارد ...

نوآوری‌های ایران در دفاع مقدس؛ از بولدوزر کنترل از راه دور تا لندکروز شنی‌دار

 نوآوری‌های ایران در دفاع مقدس؛ از بولدوزر کنترل از راه دور تا لندکروز شنی‌دار
2021-11-14T11:02:27+03:30
دفاع مقدس همواره در دل خود نوآوری‌هایی به همراه داشته است که شاید بسیاری با آن آشنا نباشند.

پزشک کافیست؟

 پزشک کافیست؟
2021-11-14T10:49:13+03:30
زمانی که می‌خواهیم به مساله کمبود پزشک بپردازیم باید ابعاد مختلف آن را درنظر داشته باشیم. اولین معظلی که در بررسی‌ها وجود دارد، این است که هیچ آماری از تعدا...

امداد به یک میلیون پولدار!

 امداد به یک میلیون پولدار!
2021-11-14T10:22:31+03:30
طی بررسی پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان از خانوارهای تحت پوشش نهادهای حمایتی، ۱۷۱ هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی و ۲۰۵ هزار و ۶۹۷ خانوار (معادل ب...

انتشار موبایل بانک جعلی ۸ بانک در گوگل پلی

 انتشار موبایل بانک جعلی ۸ بانک در گوگل پلی
2021-11-14T10:09:11+03:30
به تازگی خبر‌هایی مبنی بر فعالیت مجرمان سایبری در زمینه ساخت اپلیکیشن‌های جعلی بانک‌های عامل داخل کشور از سوی پلیس فتا مطرح شده است.

دود فرصت‌سوزی روحانی

 دود فرصت‌سوزی روحانی
2021-11-10T10:15:54+03:30
نظام شهرسازی شما باید براساس رژیم اتومبیل باشد، یعنی هر تصمیم شهرسازانه‌ای که گرفته می‌شود باید براساس این باشد.

درآمد صفر دولت از مالیات بر خانه‌های خالی

 درآمد صفر دولت از مالیات بر خانه‌های خالی
2021-11-09T14:09:17+03:30
بررسی‌هاازعملکرد ۷ماهه نخست سازمان امورمالیاتی نشان می‌دهد ۵۰ درصد کل درآمد مالیاتی پیش‌بینی‌شده بودجه و معادل ۶۱ درصد تکلیف سازمان امور مالیاتی محقق شده است.

امتیاز ویژه برای پرمصرف‌ها !

 امتیاز ویژه برای پرمصرف‌ها !
2021-11-09T13:15:57+03:30
میزان برقی که قشر پر مصرف (مازاد بر دو برابر الگوی مصرف) داشته‌اند، از ابتدای امسال، پنج میلیارد کیلووات ساعت تخمین زده شده است.

قهرمان اینجاست

 قهرمان اینجاست
2021-11-09T13:15:57+03:30
فیلم منصور با نام خصیصه‌نمایی که دارد، همان چیزی است که بارها روی لزوم وجود آن و جای خالی‌اش در سینمای ایران تاکید شده است. منصور یعنی پیروز و این فیلم بیشت...

وضعیت شکننده ذخایر خون در تهران/لزوم مراجعه "مستمر" مردم جهت اهدای خون

 وضعیت شکننده ذخایر خون در تهران/لزوم مراجعه "مستمر" مردم جهت اهدای خون
2021-11-09T12:49:11+03:30
مدیرکل انتقال خون استان تهران، با بیان اینکه در حال حاضر وضعیت ذخایر خونی استان تهران، وضعیت بدی نیست، اما بسیار شکننده است، گفت: بر این اساس اگر مردم به صو...

تفاوت دز سوم و دز یادآور واکسن چیست؟

 تفاوت دز سوم و دز یادآور واکسن چیست؟
2021-11-09T12:22:33+03:30
دبیر انجمن متخصصین عفونی کشور به بیان توضیحاتی در خصوص تفاوت دز سوم و دز یادآور واکسن پرداخت.

حقوق یک کارگر ۳۰ درصد هزینه‌ها را پوشش می‌دهد!

 حقوق یک کارگر ۳۰ درصد هزینه‌ها را پوشش می‌دهد!
2021-11-09T12:09:15+03:30
نماینده کارگران از برگزاری جلسه شورای عالی کار و صدور دستور تشکیل کمیته دستمزد در جلسه هفته جاری این شورا خبر داد و گفت: با افزایش قیمت‌ها در سال جاری هر رو...

یک رانت قانونی ولی غیر «شریف»!

 یک رانت قانونی ولی غیر «شریف»!
2021-11-08T10:29:12+03:30
یک رانت موجه و قانونی یا شاید هم دور زدن قانون با بخشنامه و دستورالعمل! بی‌تردید بسیاری از داوطلبان کنکور دلشان می‌خواهد در رشته‌ها و دانشگاه‌های برتر درس ب...

تهران چهارمین شهر گران دنیا در مسکن

 تهران چهارمین شهر گران دنیا در مسکن
2021-11-08T10:02:40+03:30
مسکن مقرون‌به‌صرفه بدین معنی است که سهم مسکن از هزینه خانوار بیشتر از ۳۰درصد نباشد، زیرا درصورتی‌که هزینه مسکن سایر لذت‌های اساسی زندگی را تهدید کرده یا به ...
X فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)