میرنیوز

پشت پرده واردات پارچه مبلی

 پشت پرده واردات پارچه مبلی 2021-02-08T14:16:43+03:30

به گزارش گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم به نقل از دانا، در بخش هایی از این گزارش آمده است:کارشناسان معتقدند واردات بی‌رویه و قاچاق کالا به کشور باعث نابودی تولید داخل شده و سیاست‌ها مصرف کننده ایرانی را به سمت خرید کالای خارجی سوق داده است که برای رونق و حمایت از تولید ملی و جلوگیری از بیکاری جوانان کشور باید از تولیدکننده ایرانی حمایت شود.

تولیدکنندگان می‌گویند: واردات بی‌رویه پارچه به صنایع نساجی حدود 30 تا 40 درصد آسیب وارد کرده است؛ در حالی که قاچاق آن نیز باعث شده کارخانجات تولید پارچه کشور به کما بروند؛ حالا تولیدکنندگان پارچه بخصوص پارچه رومبلی چندی است نسبت واردات بی‌رویه اعتراض دارند و بارها اعلام کردند توانایی تامین نیاز داخل به پارچه بخصوص رومبلی را دارند.

کارشناسان اقتصادی و فعالان تولید با بیان اینکه روند مبارزه با قاچاق کالا بخصوص پارچه قابل قبول نیست زیرا صنعت از قاچاق لطمه خورده است؛ تاکید دارند قاچاق از مبادی رسمی هم رخ می‌دهد که یکی از مهم‌ترین آن اظهار خلاف واقع است که در قاچاق پارچه رخ می‌دهد و ریشه آن به تعرفه گذاری برمی‌گردد و می‌بایست برای پارچه‌های مختلف، تعرفه‌ها متفاوت باشد.

تولیدکنندگان ایرانی با این عنوان که سیاست‌های اقتصادی به سمت حمایت از واردات است تا تولید ملی؛ می‌گویند نیازی به حمایت‌های مالی و یا وام بانکی نداریم و فقط تقاضای مقابله با واردات بی‌رویه و قاچاق را خواستاریم.

وزارت صنعت: واردات پارچه باید انجام شود!

پارچه به عنوان اقلام گلوگاهی در زنجیره صنعت نساجی به شمار می‌رود و در حال حاضر با عنوان کمبود پارچه، واردات انجام می‌شود.

افسانه محرابی مدیرکل دفتر صنایع نساجی و پوشاک وزارت صنعت، معدن و تجارت در یک برنامه تلویزیونی با بیان اینکه صنعت نساجی و پوشاک از مسئله قاچاق لطمه خورده است، گفت: از آن جایی که پارچه‌ها بسیار متنوع و سلیقه‌ها متفاوت است، نمی‌توانیم جلوی واردات آن را بگیریم و این واردات باید انجام شود؛ اما باید به صورت رسمی و درست انجام شود.

وی با بیان اینکه سال ها تخلفات و کم اظهاری در گمرک انجام شده است، گفت: اکنون قاچاق به صورت رسمی انجام می شود.

واردات به اندازه‌ای زیاد است که تولید نمی‌تواند با آن رقابت کند

مجتبی دستمالچیان رئیس کمیته بافندگی انجمن نساجی هم معتقد است: قاچاق، آفت صنعت نساجی و بزرگترین مشکل تولیدکنندگان داخلی در این صنعت است و سال‌ها با این مشکل دست به گریبان هستیم.

وی افزود: وضعیت به گونه‌ای شده که دلخوشیم که تحریم‌ها جدی شود تا واردات بی‌رویه و قاچاق کمتر شود تا تولید داخل، جان بگیرد. حجم واردات به اندازه‌ای زیاد است که تولیدات ما نمی‌تواند با آن رقابت کند؛ در صورتی که توانایی تولید همه نوع پارچه را در کشور داریم.

دستمالچیان می‌گوید: ریسک برای تولیدکنندگان صنعت نساجی به اندازه‌ای بالاست که حاضر به سرمایه گذاری برای توسعه این صنعت، نیستند.

واردات پارچه با ارزش بسیار کمتر!

سجادی، دبیر کل انجمن صنایع نساجی گفت: قاچاق از مبادی رسمی یعنی از گمرکات اتفاق می‌افتد. واردات پارچه داریم، ولی یک نقصی که وجود دارد عدم وحدت رویه در اظهار نظر آزمایشگاه های سازمان ملی استاندارد و آزمایشگاه های همکار مستقر در گمرکات اجرایی است.

وی توضیح داد: به عنوان مصداق گمرکات شرقی استان تهران برای یک نوع پارچه با یک نوع ماهیت چند نوع اظهارنظر کارشناسی اعلام می‌کنند. یک آزمایشگاه یک اظهار نظر کارشناسی می‌دهد در صورتی که آزمایشگاه همکار دیگر آن را نقض می‌کند. براساس آن یک تعرفه مشخص می‌شود که کالایی که تحت آن گروه کالایی وارد کشور می‌شود با آن کد تعرفه اصلاً در گروه کالایی 27 قرار دارد که اصلا وارداتش مجاز نیست.

سجادی گفت: در واقع این کالا می‌آید در ردیف طرح های دیگر طبقه‌بندی و اظهار می‌شود و پیرو آن با ارزش‌گذاری‌های غیر واقعی، یعنی «خلاف‌اظهاری» و «کم‌اظهاری»؛ مثلا یک پارچه ای که ارزشش 3.5 دلار است، بین یک دلار و 30سنت تا 1.5 دلار ارزش‌گذاری می‌شود. در مرحله اول ضرر به دولت به عنوان بیت المال وارد می شود. عوارض کمتری پرداخت می‌شود. ثانیا تولیدکننده داخلی که به امید اشتغال در کشور تولید راه‌اندازی کرده، متضرر می‌شود و زمینه ورشکستگی و بیکاری کارگران فراهم می‌شود.

چرا باید واردات انجام شود؟

یکی از تولیدکنندگان پارچه که به دلیل ترس از مافیا نخواست نامش فاش شود؛ در این مورد به خبرنگار راه دانا گفت: امروز کارخانه‌های داخل با 50 الی 60 درصد ظرفیت فعال هستند و حداقل 40 الی 45 درصد ظرفیت آن‌ها خالی است؛ اگر تقاضایی وجود داشته باشد، قطعاً کارخانه‌ها می‌تواند آن را تأمین کند زیرا پتانسیل تولید بیشتر را دارند.

وی افزود: زمانی باید واردات انجام شود که کارخانه‌های داخل توانایی تأمین تقاضا را نداشته باشند؛ در این صورت می‌توان ادعا کرد که کمبود پارچه در بازار وجود دارد و نیاز به واردات است. اگر کارخانه‌های داخلی نتوانستند آن را تأمین کنند به سمت واردات بروند، اما زمانی که تقاضای هم برای خرید نیست؛ چرا باید واردات انجام شود.

این تولیدکننده با بیان اینکه واردات در شرایط امروز یک تصمیم عجولانه علیه تولید ملی است، اضافه کرد: متأسفانه در جلسه کمیسیون اصل نود مجلس اعلام شد 7.5 الی 10 میلیون متر پارچه در گمرکات وجود دارد که این میزان حداقل نیاز 6 ماه مصرف بازار است و می‌خواهند کارخانه‌ها را تعطیل کنند.

وی گفت: تولیدکنندگان داخل رسماً اعلام کردند که ظرفیت و پتانسیل تولید بیشتر وجود دارد و هرکسی نیاز به پارچه داشت آن را تأمین می‌کنند اما واردات یک ظلم است. امروز ایجاد هجمه علیه تولید به دلیل کمبود در بازار راه انداختند اما امیدوارم به درد تولیدکنندگان رسیدگی شود نه اینکه به‌جای تولیدکننده ایرانی، تولیدکننده چینی سر پا باشد.

این فعال اقتصادی افزود: در تاریخ 6 خرداد امسال وزارت صنعت، معدن و تجارت فقط یک ردیف تعرفه برای واردات پارچه تعیین کرد البته واردات محدود شد نه ممنوع، اما این موضوع در تاریخ 18 آبان ماه به گمرکات ابلاغ شد که متأسفانه واردکنندگان حجم‌های خیلی زیادی را وارد و موضوع واردات را از طریق نمایندگان مجلس و کمیسیون اصل 90 پیگیری کردند.

این تولیدکننده بیان کرد: در سال گذشته 640 تن پارچه وارد کشور شد که در بهترین حالت کمتر از هزار تن پارچه وارد بود ولی امروز این میزان بالای 10 هزار تن است درحالی‌که توسط چندین تولیدکننده داخلی تولید وجود دارد ولی به کاهش تقاضا در بازار خریدار نیست.

وی افزود: تولید ملی نمی‌توانند در مقابل حجم واردات سرپا بماند و مصوباتی برای واردات تصویب می‌شود که تولید داخل را تحت سیطره قرار می‌دهد؛ آن‌هم در این برهه زمانی وضعیت اقتصادی جهان به دلیل بیماری کرونا نابسامان است و تمام کشورها تلاش می‌کنند تولیدات خودشان را حفظ کنم تا اشتغال‌ها از بین نرود؛ متأسفانه در کشور ما برعکس است.

این تولیدکننده اظهار کرد: در این شرایط سخت توانستیم به ترکیه که یکی از قطب‌های نساجی است صادرات پارچه داشته باشیم که نشان می‌دهد پارچه تولید داخل باکیفیت است ولی تولید داخل توسط نهادهای متولی و اتحادیه‌ها و در رأس آن وزارت صنعت تحت‌فشار قرار گرفته و حمایت هم نمی‌شود.

وقتی مرغ همسایه غاز است

وزارت صنعت، معدن و تجارت و نهادهای دیگر در سالی که نامش جهش تولید ملی است باید از تولید ایرانی حمایت کنند نه اینکه بازار را در اختیار شرکت‌های خارجی و وارداتچی‌ها قرار دهند؛ از سوی دیگر گمرک باید توجه به ابزارهای خود مانع بد اظهاری شود؛ زیرا اگر پارچه معمولی، با عوارض پایین اظهار شود ولی در داخل کانتینر پارچه پرده‌ای زینتی با عوارض و تعرفه بالا باشد به نوعی قاچاق رخ داده و این تولیدکننده داخلی نمی‌تواند با آن رقابت کند.

باید توجه شود که تعیین تعرفه و عوارض برای ایجاد حمایت از تولید داخلی است و واردکننده نباید بتواند با راه‌های در رو قانون را دور بزند و سود کالان بدست بیارود. اگر هم قرار است رقابت هم ایجاد شود، باید رقابت سالم و برابر باشد. امروز واردکننده برای عوارض گمرکی برای هر متر پارچه بابت 32 درصد، 4 درصد ارزش بازرگانی و 9 درصد ارزش افزوده رقم 2100 تا 2500 تومان تنها واریز می‌کند ولی تولیدکننده بابت هر متر پارچه 9 درصد فقط مالیات ارزش افزوده یعنی رقمی بین 6 تا 10 هزار تومان باید واریز کند که عملا در این وضعیت رقابت سالم نیست و فشار به تولیدکننده ایرانی است.

اتحادیه درودگران با اشاره به کاهش 80 درصدی آن را بهانه‌ای برای واردات عنوان کرده و این بهانه به دست واردکنندگان افتاده است در حالی که شیوع کرونا و کاهش قدرت خرید مردم و افزایش قیمت‌ها باعث کاهش فروش شده است و نقش پارچه در آن بسیار اندک است.

امروز تولیدکنندگان ایرانی پارچه با هزاران مشکل در داخل توانست صادرات هم داشته باشند آن هم به کشورهایی مانند ترکیه که یکی از قطب‌های نساجی است و موفق شدند با پارچه‌های خارجی در آن کشورها رقابت کنند اما در داخل کشور مرغ همسایه غاز است.

وقتی معاون وزیر صمت به نامه مجلس بی‌اعتنا است

تولیدکنندگان پارچه رومبلی می‌گویند: واردات پارچه رومبلی وارداتی با تعرفه گمرکی 27 باید وارد شود اما با تقلب و اینکه آزمایشگاه‌های سازمان ملی استاندارد و آزمایشگاه‌های همکار مستقر در گمرکات هر کدام یک استانداری تعریف می‌کنند باعث شده این واردات با تعرفه 26 و با ارزش گذاری بسیار کمتر وارد کشور شده و در این شرایط تولیدکننده ایرانی توان رقاب با آن را ندارد.

در واقع پارچه مبلی با ردیف‌های دیگر طبقه‌بندی و اظهار و با ارزش‌گذاری‌های غیر واقعی (پایین) وارد کشور می‌شود.

بنابر این گزارش، روز 21 دی ماه سال‌جاری در جلسه کمیته سند و راهبردی توسعه صنعتی کمیسیون صنایع و معادن مجلس موضوع تامین و توزیع پارچه رومبلی با حضور مسئولان اجرایی از وزارت صمت، برخی تولیدکنندگان و توزیع‌کنندگان مبلمان، اتحادیه درودگران و مبلمان و اتحادیه صادرکنندگان مبلمان ایران بررسی و تصمیماتی اتخاذ می‌شود.

در این جلسه مقرر شد ثبت سفارش واردات توسط معاونت صنایع وزارت صمت به صورت زمان بندی شده و در طول مدت معین انجام شود؛ به نحوی که موجب تلاطم در بازار داخلی نشود و بازار تولیدات داخلی را دچار شوک نکند.

همچنین تغییر ردیف تعرفه 60012200 از 27 به 26 صورت نگیرد؛ زیرا باعث تداوم واردات خواهد شد؛ و ولیکن ترخیص با همان ردیف تعرفه موجود برای یک بازه زمانی محدود مجاز تلقی شود.

براساس این جلسه قرار بر این شد که اطلاعات محصولات تولیدات داخلی بر اساس کدهای تعرفه دسته بندی و گروه بندی شوند تا تطبیق اطلاعات تولید تولیدات داخل واردات امکان پذیر و قابل مدیریت باشد.

پس از این تصمیمات وزارت صمت از ابلاغ و اجرای آن خودداری کرده و همچنان این موضوع اجرایی نشده است.

برای مجوز واردات پارچه مبلی تعجیل نشود/ وزارت صمت مهربان‌تر باشد

پس‌ از این تصمیمات کمیسیون صنایع و معادن مجلس و ارسال نامه این کمیسیون به معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت؛ با هم وزارت صنعت، معدن و تجارت حمایت از تولید ملی برایش اهمیت ندارد و این نامه را در دستور کار خود قرار نداد با این حال باز هم بسیج اصناف، بازاریان و فعالان اقتصادی کشور نامه‌ای با امضای غلامرضا حسن‌پور اشکذری رئیس سازمان و عضو هیئت عالی نظارت بر سازمان‌های صنفی به صادقی نیارکی معاون وزیر صمت نوشته شد.

بنابراین گزارش، با توجه به اتفاقات رخ‌داده و اینکه امروز تولیدکنندگان ایرانی در این شرایط اقتصادی، آن‌هم با توجه به شیوع کرونا که اقتصاد همه کشورها را تحت تأثیر قرار داده و هر کشوری سعی دارد از تولید ملی خودش حمایت کنند؛ لازم است وزارت صنعت، معدن و تجارت نسبت تولیدکنندگان ایرانی مهربان‌تر باشد و تولید ملی برایش اهمیت داشته باشد و درحالی‌که تولیدکننده ایرانی توانایی تولید دارد، نباید اجازه واردات همان کالا را بدهد و باید سیاست مدیریت واردات را دستور کار خود قرار دهد تا تولید داخلی هم‌توان نفس کشیدن داشته باشد.

این اتفاقات در حالی رخ داده که نفس تولید بخصوص پارچه و پارچه رومبلی به شمارش افتاده و نیازمند اقدام عاجل وزیر صنعت، معدن و تجارت است زیرا پس از خشک شدن گل (تولید) گلدان خالی فایده‌ای ندارد و کاشت دوباره گل ممکن است سال‌ها زمان بر باشد. امیدواریم معاون وزیر صنعت حداقل کمی به تولید ایرانی اهمیت دهد.

اخبار گروه سایر رسانه‌ها صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌هاست و خبرگزاری تسنیم هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.

انتهای پیام/

بازگشت به صفحه رسانه‌‌ها

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار رسانه

تکرار حادثه پلاسکو پیش روی ۱۲۹ ساختمان ناایمن تهران

 تکرار حادثه پلاسکو پیش روی ۱۲۹ ساختمان ناایمن تهران
2021-12-08T11:24:32+03:30
طبق اعلام مسئولان شهری ۱۲۹ ساختمان پر خطر در تهران وجود دارد که ممکن است یک بار دیگر حادثه ای مانند پلاسکو در آنها رخ دهد.

ناگفته‌های بازیگر اوکراینی سریال «سرجوخه»

 ناگفته‌های بازیگر اوکراینی سریال «سرجوخه»
2021-12-08T11:24:32+03:30
سوتلانا سوپیلنیاک بازیگر اوکراینی سریال «سرجوخه» گفت: از ۸ سال پیش، یادگیری زبان فارسی را آغاز کرده ام و به فرهنگ ایران آشنایی کامل دارم.

دلّالان، گل زعفران را ۵۰ درصد گران تر می فروشند

 دلّالان، گل زعفران را ۵۰ درصد گران تر می فروشند
2021-12-08T10:57:49+03:30
کشاورز زعفران کار، رها شده است و کسی صدای کشاورز و روستایی را نمی شود. دولت هیچ دلیلی برای عدم خرید حمایتی محصول نداشت. نباید فکر کنید اگر سالی ۵۰۰ تن زعفرا...

انتقاد نماینده مجلس از عملکرد مدیرعامل شرکت ملی مس/ مجلس پیگیر حقوق کارگران است

 انتقاد نماینده مجلس از عملکرد مدیرعامل شرکت ملی مس/ مجلس پیگیر حقوق کارگران است
2021-12-08T09:51:15+03:30
نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: مجلس تا احقاق حقوق کارگران دست از پیگیری و رهگیری موضوع نخواهد کشید.

اینفوگرافیک | رشد ۲۷درصدی تجارت خارجی کشور نسبت به سال ۹۹

 اینفوگرافیک | رشد ۲۷درصدی تجارت خارجی کشور نسبت به سال ۹۹
2021-12-08T07:24:36+03:30
سخنگوی گمرک گفت: با عبور یک میلیون و ۱۵۳هزارتن کالای خارجی از مسیر ایران در آبان ماه، رکورد ترانزیت ماهانه از کشورمان شکسته شد.

ورود رئیس قوه قضاییه به تخلفات بورسی؛ مدیران متخلف بازار سرمایه از گذشته تا به امروز سلب مسئولیت می‌شوند؟

 ورود رئیس قوه قضاییه به تخلفات بورسی؛ مدیران متخلف بازار سرمایه از گذشته تا به امروز سلب مسئولیت می‌شوند؟
2021-12-07T15:11:06+03:30
خواسته سهامداران از رئیس قوه قضائیه این است که دایره رسیدگی به تخلفات بورسی را به یک سال و نیم گذشته محدود نکنند و به ماجرای آکنتور که در زمان مسئولیت فطانت...

۶۵ درصد مشاغل پول‌ساز مالیات نمی‌دهند

 ۶۵ درصد مشاغل پول‌ساز مالیات نمی‌دهند
2021-12-07T14:44:30+03:30
در ۸ ماهه امسال حقوق‌بگیران بخش دولتی و خصوصی ۲۳ هزار میلیارد تومان مالیات داده‌اند اما ۱۰۱ هزار پزشک، دندانپزشک و مشاور خانواده از پرداخت مالیات فرار کرده‌...

بازی دلالان با قیمت لاستیک

 بازی دلالان با قیمت لاستیک
2021-12-07T14:44:30+03:30
دبیر کانون انجمن‌های صنفی کامیونداران گفت: قیمت لاستیک برای کامیون‌داران همچنان افزایش یافته و می‌یابد و در این میان دستگاه‌های متولی نظارتی بر این روند نمی...

اینفوگرافیک | ایرانیان سال ۹۸ هشت میلیارد دلارپوشاک خریدند

 اینفوگرافیک | ایرانیان سال ۹۸ هشت میلیارد دلارپوشاک خریدند
2021-12-06T08:12:48+03:30
تولیدکنندگان پوشاک با گلایه از حجم بالای قاچاق پوشاک استوک در سطح بازار معتقدند تولید نخ نیز در کشور با بحران مواجه است و به زودی صنعت پوشاک را دچار چالش می...

اینفوگرافیک | ایرانیان سال ۹۸ هشت میلیارد دلارپوشاک خریدند

  اینفوگرافیک | ایرانیان سال ۹۸ هشت میلیارد دلارپوشاک خریدند
2021-12-05T13:05:58+03:30
تولیدکنندگان پوشاک با گلایه از حجم بالای قاچاق پوشاک استوک در سطح بازار معتقدند تولید نخ نیز در کشور با بحران مواجه است و به زودی صنعت پوشاک را دچار چالش می...

خسارت ۲۲ هزار میلیاردی کرونا به گردشگری

 خسارت ۲۲ هزار میلیاردی کرونا به گردشگری
2021-12-04T10:59:13+03:30
از سه‌ماه گذشته که صنعت گردشگری فعالیت خود را مجددا آغاز کرده‌، حجم کمی از گردشگران برای اقامت خود بوم‌گردی‌ها را انتخاب کرده‌اند. علت اصلی این امر نیز کاهش...

۱۰۰ روز با رئیسی به روایت آمار

 ۱۰۰ روز با رئیسی به روایت آمار
2021-12-04T10:46:01+03:30
تعداد مسئولانی که در این ۱۰۰روز از سمت‌های خود برکنار شدند قابل بررسی است. با اینکه نمی‌توان تعداد آنان را زیاد ارزیابی کرد، ولی می‌توان گفت تعدادشان چندان ...

اینفوگرافیک | افزایش ۱۳۰ درصدی اجاره‌ خانه ظرف ۲ سال گذشته

 اینفوگرافیک | افزایش ۱۳۰ درصدی اجاره‌ خانه ظرف ۲ سال گذشته
2021-12-01T11:19:15+03:30
جدیدترین گزارش بانک مرکزی از بازار مسکن نشان می‌دهد نرخ اجاره‌بهای مسکن در کشور طی آبان ۱۴۰۰ در مقایسه با آبان ۹۸ بالغ بر ۱۳۸ درصد افزایش یافته است.

اورژانس چند بالگرد دارد؟

 اورژانس چند بالگرد دارد؟
2021-12-01T10:25:59+03:30
رییس سازمان اورژانس کشور به بیان توضیحاتی در خصوص بالگرد‌های این سازمان پرداخت.

شیوع طلاق در افراد بالای ۵۰ سال در یک دهه گذشته با ازدواج فرزندان

 شیوع طلاق در افراد بالای ۵۰ سال در یک دهه گذشته با ازدواج فرزندان
2021-12-01T09:59:24+03:30
یک روانشناس گفت: نرخ طلاق در افراد بالای ۵۰ سال دو برابر و در افراد بالای ۶۵ سال سه برابر شده است.

حذف ارز دولتی قیمت دارو را ۴ برابر می‌کند

 حذف ارز دولتی قیمت دارو را ۴ برابر می‌کند
2021-12-01T09:59:24+03:30
اگر ارز ۴۲۰۰ تومانی دارو و مواد اولیه آن حذف شود رقم فرانشیز به قدری بالا خواهد بود که انگار مردم دارو را به صورت آزاد تهیه می‌کنند و بیمه‌ای وجود ندارد.

معلم فداکاری که با کمر شکسته سر کلاس می‌رفت!

 معلم فداکاری که با کمر شکسته سر کلاس می‌رفت!
2021-11-30T13:39:24+03:30
گفت‌وگو با معلم بروجردی که عکسش از تدریس با کمر شکسته و خوابیده جلوی کلاس خبرساز شد.

سقوط ۹۰ درصدی صادرات فرش

 سقوط ۹۰ درصدی صادرات فرش
2021-11-28T11:05:55+03:30
براساس آمارهای گمرک ایران، رقم صادرات فرش دستباف ایران در سال۱۳۷۸ حدود ۶۹۰میلیون دلار بوده است. نکته جالب‌توجه اینکه در همان سال کل صادرات غیرنفتی ایران که ...

سنگ اندازی در روند ساخت مسکن برای مردم

 سنگ اندازی در روند ساخت مسکن برای مردم
2021-11-27T14:32:35+03:30
برخی افراد خاص در سازمان نظام مهندسی استان تهران( که برخی رد صلاحیت شده و برخی نیز تایید شدند) در دو هفته اخیر با عدم حضور در سه جلسه پیاپی هئیت مدیره مانع ...

سبقت تاریخی قیمت تراکتور از درآمد کشاورزان

 سبقت تاریخی قیمت تراکتور از درآمد کشاورزان
2021-11-27T14:19:14+03:30
بررسی‌ها نشان می‌دهد تراکتورسازان طی یک‌سال اخیر سه بار یعنی در اواسط مهرماه ۱۳۹۹، اوایل فروردین امسال و روزهای اخیر اقدام به افزایش قیمت محصولات خود کرده‌ا...

جولان نابازیگرهایی که نقش‌های اصلی را می‌قاپند

 جولان نابازیگرهایی که نقش‌های اصلی را می‌قاپند
2021-11-24T10:09:12+03:30
پنج فیلم و سریالی که این روز‌ها در حال پخش است، با بازی ستارگان موسیقی پاپ تولید شده، ستارگانی که اکثر آن‌ها نشان دادند استعدادی در بازیگری ندارند و بهتر اس...

گروگانگیری اسپانسرها؟

 گروگانگیری اسپانسرها؟
2021-11-24T09:55:52+03:30
درصد بسیار اندکی از کسانی که تهیه‌کننده یا سرمایه‌گذار هستند، فقط به‌دلیل علاقه شخصی خود به یک بازیگر، یکی از شروط ساخت اثر را حضور آن بازیگر عنوان کرده یا ...

لباس قاچاق بنگلادشی بر تن ایرانی‌ها دوخته می‌شود!

 لباس قاچاق بنگلادشی بر تن ایرانی‌ها دوخته می‌شود!
2021-11-23T10:55:53+03:30
لباس‌های بنگلادشی ماه‌هاست که در دستفروشی‌ها و فروشگاه‌های پایتخت و سایر شهرستان‌ها خودنمایی می‌کند. اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک نیز در یک ماه اخ...

جاسوس زن چطور در دل سریال سرجوخه جا باز می کند؟

 جاسوس زن چطور در دل سریال سرجوخه جا باز می کند؟
2021-11-22T20:55:52+03:30
سریال «سرجوخه» به مثابه کلاسِ درسی است که تلاش دارد تکنیک و تاکتیک‌های سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه را برای آحاد مردم بیان کند تا از این طریق جامعه ر...

مصیبت‌های کرونا برای کارگردان «روزگار جوانی»

 مصیبت‌های کرونا برای کارگردان «روزگار جوانی»
2021-11-22T10:29:12+03:30
«پاییز سال گذشته در بحبوحه‌ی کرونا ساخت «روزگار جوانی» را شروع کردیم. متاسفانه دو ـ سه نفر از بچه‌های ما به این بیماری دچار شدند. خود من کرون...

اصفهان بیست وپنجم در بارندگی، سوم در صنایع آب بر

 اصفهان بیست وپنجم در بارندگی، سوم در صنایع آب بر
2021-11-21T10:22:39+03:30
استان اصفهان با اینکه طی ۵۲ سال اخیر کم‌بارش‌تر از ۲۴ استان کشور بوده، اما بیشترین و بالاترین بارگذاری صنایع، سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی در این استان انجام ...

گران‌‌فروش‌های بازنده

 گران‌‌فروش‌های بازنده
2021-11-21T10:22:39+03:30
شاید اگر نسبت تعداد سریال‌های ناموفق به موفق نصف به نصف هم بودند، باز می‌شد از عملکرد پلتفرم‌ها دفاع کرد اما این خروجی تا اینجای سال یک شکست مطلق برای آنهاست.

صعود درآمدهای مالیاتی

 صعود درآمدهای مالیاتی
2021-11-20T10:02:35+03:30
آخرین گزارش‌های منتشر شده نشان می‌دهد درآمد‌های مالیاتی دولت در شش‌ماه نخست سال۱۴۰۰ نسبت به مدت مشابه سال قبل با افزایش ۶۲/۵ درصدی همراه شده است.

دولت‌ها سالانه ۵۰۰ میلیون بشکه انرژی هدر می‌دهند

 دولت‌ها سالانه ۵۰۰ میلیون بشکه انرژی هدر می‌دهند
2021-11-17T10:22:31+03:30
سازوکار مدیریت انرژی شامل یک بسته جامع سیاست قیمتی و غیرقیمتی در کوتاه‌مدت و بلندمدت باید باشد. بهینه‌سازی مصرف در سایر صنایع عمده ازجمله سیمان و فولاد و دی...

شناسایی زوجین نابارور فاقد بیمه درمانی / جزییات پوشش ۹۰ درصدی هزینه درمان نازایی

 شناسایی زوجین نابارور فاقد بیمه درمانی / جزییات پوشش ۹۰ درصدی هزینه درمان نازایی
2021-11-16T12:09:14+03:30
معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران، گفت: طبق تفاهم نامه‌ای که با معاونت درمان منعقد خواهد شد، پوشش خدمات ناباروری ‌که تاکنون ستاره بودند از جم...
X فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)