میرنیوز

پشت پرده واردات پارچه مبلی

 پشت پرده واردات پارچه مبلی 2021-02-08T14:16:43+03:30

به گزارش گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم به نقل از دانا، در بخش هایی از این گزارش آمده است:کارشناسان معتقدند واردات بی‌رویه و قاچاق کالا به کشور باعث نابودی تولید داخل شده و سیاست‌ها مصرف کننده ایرانی را به سمت خرید کالای خارجی سوق داده است که برای رونق و حمایت از تولید ملی و جلوگیری از بیکاری جوانان کشور باید از تولیدکننده ایرانی حمایت شود.

تولیدکنندگان می‌گویند: واردات بی‌رویه پارچه به صنایع نساجی حدود 30 تا 40 درصد آسیب وارد کرده است؛ در حالی که قاچاق آن نیز باعث شده کارخانجات تولید پارچه کشور به کما بروند؛ حالا تولیدکنندگان پارچه بخصوص پارچه رومبلی چندی است نسبت واردات بی‌رویه اعتراض دارند و بارها اعلام کردند توانایی تامین نیاز داخل به پارچه بخصوص رومبلی را دارند.

کارشناسان اقتصادی و فعالان تولید با بیان اینکه روند مبارزه با قاچاق کالا بخصوص پارچه قابل قبول نیست زیرا صنعت از قاچاق لطمه خورده است؛ تاکید دارند قاچاق از مبادی رسمی هم رخ می‌دهد که یکی از مهم‌ترین آن اظهار خلاف واقع است که در قاچاق پارچه رخ می‌دهد و ریشه آن به تعرفه گذاری برمی‌گردد و می‌بایست برای پارچه‌های مختلف، تعرفه‌ها متفاوت باشد.

تولیدکنندگان ایرانی با این عنوان که سیاست‌های اقتصادی به سمت حمایت از واردات است تا تولید ملی؛ می‌گویند نیازی به حمایت‌های مالی و یا وام بانکی نداریم و فقط تقاضای مقابله با واردات بی‌رویه و قاچاق را خواستاریم.

وزارت صنعت: واردات پارچه باید انجام شود!

پارچه به عنوان اقلام گلوگاهی در زنجیره صنعت نساجی به شمار می‌رود و در حال حاضر با عنوان کمبود پارچه، واردات انجام می‌شود.

افسانه محرابی مدیرکل دفتر صنایع نساجی و پوشاک وزارت صنعت، معدن و تجارت در یک برنامه تلویزیونی با بیان اینکه صنعت نساجی و پوشاک از مسئله قاچاق لطمه خورده است، گفت: از آن جایی که پارچه‌ها بسیار متنوع و سلیقه‌ها متفاوت است، نمی‌توانیم جلوی واردات آن را بگیریم و این واردات باید انجام شود؛ اما باید به صورت رسمی و درست انجام شود.

وی با بیان اینکه سال ها تخلفات و کم اظهاری در گمرک انجام شده است، گفت: اکنون قاچاق به صورت رسمی انجام می شود.

واردات به اندازه‌ای زیاد است که تولید نمی‌تواند با آن رقابت کند

مجتبی دستمالچیان رئیس کمیته بافندگی انجمن نساجی هم معتقد است: قاچاق، آفت صنعت نساجی و بزرگترین مشکل تولیدکنندگان داخلی در این صنعت است و سال‌ها با این مشکل دست به گریبان هستیم.

وی افزود: وضعیت به گونه‌ای شده که دلخوشیم که تحریم‌ها جدی شود تا واردات بی‌رویه و قاچاق کمتر شود تا تولید داخل، جان بگیرد. حجم واردات به اندازه‌ای زیاد است که تولیدات ما نمی‌تواند با آن رقابت کند؛ در صورتی که توانایی تولید همه نوع پارچه را در کشور داریم.

دستمالچیان می‌گوید: ریسک برای تولیدکنندگان صنعت نساجی به اندازه‌ای بالاست که حاضر به سرمایه گذاری برای توسعه این صنعت، نیستند.

واردات پارچه با ارزش بسیار کمتر!

سجادی، دبیر کل انجمن صنایع نساجی گفت: قاچاق از مبادی رسمی یعنی از گمرکات اتفاق می‌افتد. واردات پارچه داریم، ولی یک نقصی که وجود دارد عدم وحدت رویه در اظهار نظر آزمایشگاه های سازمان ملی استاندارد و آزمایشگاه های همکار مستقر در گمرکات اجرایی است.

وی توضیح داد: به عنوان مصداق گمرکات شرقی استان تهران برای یک نوع پارچه با یک نوع ماهیت چند نوع اظهارنظر کارشناسی اعلام می‌کنند. یک آزمایشگاه یک اظهار نظر کارشناسی می‌دهد در صورتی که آزمایشگاه همکار دیگر آن را نقض می‌کند. براساس آن یک تعرفه مشخص می‌شود که کالایی که تحت آن گروه کالایی وارد کشور می‌شود با آن کد تعرفه اصلاً در گروه کالایی 27 قرار دارد که اصلا وارداتش مجاز نیست.

سجادی گفت: در واقع این کالا می‌آید در ردیف طرح های دیگر طبقه‌بندی و اظهار می‌شود و پیرو آن با ارزش‌گذاری‌های غیر واقعی، یعنی «خلاف‌اظهاری» و «کم‌اظهاری»؛ مثلا یک پارچه ای که ارزشش 3.5 دلار است، بین یک دلار و 30سنت تا 1.5 دلار ارزش‌گذاری می‌شود. در مرحله اول ضرر به دولت به عنوان بیت المال وارد می شود. عوارض کمتری پرداخت می‌شود. ثانیا تولیدکننده داخلی که به امید اشتغال در کشور تولید راه‌اندازی کرده، متضرر می‌شود و زمینه ورشکستگی و بیکاری کارگران فراهم می‌شود.

چرا باید واردات انجام شود؟

یکی از تولیدکنندگان پارچه که به دلیل ترس از مافیا نخواست نامش فاش شود؛ در این مورد به خبرنگار راه دانا گفت: امروز کارخانه‌های داخل با 50 الی 60 درصد ظرفیت فعال هستند و حداقل 40 الی 45 درصد ظرفیت آن‌ها خالی است؛ اگر تقاضایی وجود داشته باشد، قطعاً کارخانه‌ها می‌تواند آن را تأمین کند زیرا پتانسیل تولید بیشتر را دارند.

وی افزود: زمانی باید واردات انجام شود که کارخانه‌های داخل توانایی تأمین تقاضا را نداشته باشند؛ در این صورت می‌توان ادعا کرد که کمبود پارچه در بازار وجود دارد و نیاز به واردات است. اگر کارخانه‌های داخلی نتوانستند آن را تأمین کنند به سمت واردات بروند، اما زمانی که تقاضای هم برای خرید نیست؛ چرا باید واردات انجام شود.

این تولیدکننده با بیان اینکه واردات در شرایط امروز یک تصمیم عجولانه علیه تولید ملی است، اضافه کرد: متأسفانه در جلسه کمیسیون اصل نود مجلس اعلام شد 7.5 الی 10 میلیون متر پارچه در گمرکات وجود دارد که این میزان حداقل نیاز 6 ماه مصرف بازار است و می‌خواهند کارخانه‌ها را تعطیل کنند.

وی گفت: تولیدکنندگان داخل رسماً اعلام کردند که ظرفیت و پتانسیل تولید بیشتر وجود دارد و هرکسی نیاز به پارچه داشت آن را تأمین می‌کنند اما واردات یک ظلم است. امروز ایجاد هجمه علیه تولید به دلیل کمبود در بازار راه انداختند اما امیدوارم به درد تولیدکنندگان رسیدگی شود نه اینکه به‌جای تولیدکننده ایرانی، تولیدکننده چینی سر پا باشد.

این فعال اقتصادی افزود: در تاریخ 6 خرداد امسال وزارت صنعت، معدن و تجارت فقط یک ردیف تعرفه برای واردات پارچه تعیین کرد البته واردات محدود شد نه ممنوع، اما این موضوع در تاریخ 18 آبان ماه به گمرکات ابلاغ شد که متأسفانه واردکنندگان حجم‌های خیلی زیادی را وارد و موضوع واردات را از طریق نمایندگان مجلس و کمیسیون اصل 90 پیگیری کردند.

این تولیدکننده بیان کرد: در سال گذشته 640 تن پارچه وارد کشور شد که در بهترین حالت کمتر از هزار تن پارچه وارد بود ولی امروز این میزان بالای 10 هزار تن است درحالی‌که توسط چندین تولیدکننده داخلی تولید وجود دارد ولی به کاهش تقاضا در بازار خریدار نیست.

وی افزود: تولید ملی نمی‌توانند در مقابل حجم واردات سرپا بماند و مصوباتی برای واردات تصویب می‌شود که تولید داخل را تحت سیطره قرار می‌دهد؛ آن‌هم در این برهه زمانی وضعیت اقتصادی جهان به دلیل بیماری کرونا نابسامان است و تمام کشورها تلاش می‌کنند تولیدات خودشان را حفظ کنم تا اشتغال‌ها از بین نرود؛ متأسفانه در کشور ما برعکس است.

این تولیدکننده اظهار کرد: در این شرایط سخت توانستیم به ترکیه که یکی از قطب‌های نساجی است صادرات پارچه داشته باشیم که نشان می‌دهد پارچه تولید داخل باکیفیت است ولی تولید داخل توسط نهادهای متولی و اتحادیه‌ها و در رأس آن وزارت صنعت تحت‌فشار قرار گرفته و حمایت هم نمی‌شود.

وقتی مرغ همسایه غاز است

وزارت صنعت، معدن و تجارت و نهادهای دیگر در سالی که نامش جهش تولید ملی است باید از تولید ایرانی حمایت کنند نه اینکه بازار را در اختیار شرکت‌های خارجی و وارداتچی‌ها قرار دهند؛ از سوی دیگر گمرک باید توجه به ابزارهای خود مانع بد اظهاری شود؛ زیرا اگر پارچه معمولی، با عوارض پایین اظهار شود ولی در داخل کانتینر پارچه پرده‌ای زینتی با عوارض و تعرفه بالا باشد به نوعی قاچاق رخ داده و این تولیدکننده داخلی نمی‌تواند با آن رقابت کند.

باید توجه شود که تعیین تعرفه و عوارض برای ایجاد حمایت از تولید داخلی است و واردکننده نباید بتواند با راه‌های در رو قانون را دور بزند و سود کالان بدست بیارود. اگر هم قرار است رقابت هم ایجاد شود، باید رقابت سالم و برابر باشد. امروز واردکننده برای عوارض گمرکی برای هر متر پارچه بابت 32 درصد، 4 درصد ارزش بازرگانی و 9 درصد ارزش افزوده رقم 2100 تا 2500 تومان تنها واریز می‌کند ولی تولیدکننده بابت هر متر پارچه 9 درصد فقط مالیات ارزش افزوده یعنی رقمی بین 6 تا 10 هزار تومان باید واریز کند که عملا در این وضعیت رقابت سالم نیست و فشار به تولیدکننده ایرانی است.

اتحادیه درودگران با اشاره به کاهش 80 درصدی آن را بهانه‌ای برای واردات عنوان کرده و این بهانه به دست واردکنندگان افتاده است در حالی که شیوع کرونا و کاهش قدرت خرید مردم و افزایش قیمت‌ها باعث کاهش فروش شده است و نقش پارچه در آن بسیار اندک است.

امروز تولیدکنندگان ایرانی پارچه با هزاران مشکل در داخل توانست صادرات هم داشته باشند آن هم به کشورهایی مانند ترکیه که یکی از قطب‌های نساجی است و موفق شدند با پارچه‌های خارجی در آن کشورها رقابت کنند اما در داخل کشور مرغ همسایه غاز است.

وقتی معاون وزیر صمت به نامه مجلس بی‌اعتنا است

تولیدکنندگان پارچه رومبلی می‌گویند: واردات پارچه رومبلی وارداتی با تعرفه گمرکی 27 باید وارد شود اما با تقلب و اینکه آزمایشگاه‌های سازمان ملی استاندارد و آزمایشگاه‌های همکار مستقر در گمرکات هر کدام یک استانداری تعریف می‌کنند باعث شده این واردات با تعرفه 26 و با ارزش گذاری بسیار کمتر وارد کشور شده و در این شرایط تولیدکننده ایرانی توان رقاب با آن را ندارد.

در واقع پارچه مبلی با ردیف‌های دیگر طبقه‌بندی و اظهار و با ارزش‌گذاری‌های غیر واقعی (پایین) وارد کشور می‌شود.

بنابر این گزارش، روز 21 دی ماه سال‌جاری در جلسه کمیته سند و راهبردی توسعه صنعتی کمیسیون صنایع و معادن مجلس موضوع تامین و توزیع پارچه رومبلی با حضور مسئولان اجرایی از وزارت صمت، برخی تولیدکنندگان و توزیع‌کنندگان مبلمان، اتحادیه درودگران و مبلمان و اتحادیه صادرکنندگان مبلمان ایران بررسی و تصمیماتی اتخاذ می‌شود.

در این جلسه مقرر شد ثبت سفارش واردات توسط معاونت صنایع وزارت صمت به صورت زمان بندی شده و در طول مدت معین انجام شود؛ به نحوی که موجب تلاطم در بازار داخلی نشود و بازار تولیدات داخلی را دچار شوک نکند.

همچنین تغییر ردیف تعرفه 60012200 از 27 به 26 صورت نگیرد؛ زیرا باعث تداوم واردات خواهد شد؛ و ولیکن ترخیص با همان ردیف تعرفه موجود برای یک بازه زمانی محدود مجاز تلقی شود.

براساس این جلسه قرار بر این شد که اطلاعات محصولات تولیدات داخلی بر اساس کدهای تعرفه دسته بندی و گروه بندی شوند تا تطبیق اطلاعات تولید تولیدات داخل واردات امکان پذیر و قابل مدیریت باشد.

پس از این تصمیمات وزارت صمت از ابلاغ و اجرای آن خودداری کرده و همچنان این موضوع اجرایی نشده است.

برای مجوز واردات پارچه مبلی تعجیل نشود/ وزارت صمت مهربان‌تر باشد

پس‌ از این تصمیمات کمیسیون صنایع و معادن مجلس و ارسال نامه این کمیسیون به معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت؛ با هم وزارت صنعت، معدن و تجارت حمایت از تولید ملی برایش اهمیت ندارد و این نامه را در دستور کار خود قرار نداد با این حال باز هم بسیج اصناف، بازاریان و فعالان اقتصادی کشور نامه‌ای با امضای غلامرضا حسن‌پور اشکذری رئیس سازمان و عضو هیئت عالی نظارت بر سازمان‌های صنفی به صادقی نیارکی معاون وزیر صمت نوشته شد.

بنابراین گزارش، با توجه به اتفاقات رخ‌داده و اینکه امروز تولیدکنندگان ایرانی در این شرایط اقتصادی، آن‌هم با توجه به شیوع کرونا که اقتصاد همه کشورها را تحت تأثیر قرار داده و هر کشوری سعی دارد از تولید ملی خودش حمایت کنند؛ لازم است وزارت صنعت، معدن و تجارت نسبت تولیدکنندگان ایرانی مهربان‌تر باشد و تولید ملی برایش اهمیت داشته باشد و درحالی‌که تولیدکننده ایرانی توانایی تولید دارد، نباید اجازه واردات همان کالا را بدهد و باید سیاست مدیریت واردات را دستور کار خود قرار دهد تا تولید داخلی هم‌توان نفس کشیدن داشته باشد.

این اتفاقات در حالی رخ داده که نفس تولید بخصوص پارچه و پارچه رومبلی به شمارش افتاده و نیازمند اقدام عاجل وزیر صنعت، معدن و تجارت است زیرا پس از خشک شدن گل (تولید) گلدان خالی فایده‌ای ندارد و کاشت دوباره گل ممکن است سال‌ها زمان بر باشد. امیدواریم معاون وزیر صنعت حداقل کمی به تولید ایرانی اهمیت دهد.

اخبار گروه سایر رسانه‌ها صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌هاست و خبرگزاری تسنیم هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.

انتهای پیام/

بازگشت به صفحه رسانه‌‌ها

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار رسانه

اینفوگرافیک |ثبت تراز تجاری منفی در سال گذشته

 اینفوگرافیک |ثبت تراز تجاری منفی در سال گذشته
2021-06-21T11:52:05+04:30
بررسی‌ها نشان می‌دهد که صادرات ۱۲ ماهه سال گذشته ۳۴ میلیارد و ۹۹۸ میلیون دلار و واردات نیز با رقم ۳۸ میلیارد و ۸۹۳ میلیون دلار ثبت شده که حاکی از تراز تجاری...

ماجرای خادمانی که طلا استخراج می‌کنند

 ماجرای خادمانی که طلا استخراج می‌کنند
2021-06-20T13:05:20+04:30
یک گوشه دنج و دور از شلوغی‌های حرم مطهر رضوی، جمعی از خادمان با اخلاص هر روز با تولید حجم زیادی نبات و نمک متبرک در خدمت زائران حضرت رضا (ع) هستند.

سینماها در پایان بهار چقدر بلیت فروختند؟

 سینماها در پایان بهار چقدر بلیت فروختند؟
2021-06-19T14:31:56+04:30
میزان فروش فیلم‌های اکران نوروزی سال ۱۴۰۰ که در پایان تعطیلات عید نوروز به حدود ۵۰۰ میلیون تومان رسیده بود، در آستانه فصل تابستان به حدود ۳ میلیارد تومان نز...

بلوغ بازیگری پژمان جمشیدی در «زیرخاکی»

 بلوغ بازیگری پژمان جمشیدی در «زیرخاکی»
2021-06-19T14:31:56+04:30
بلوغ بازیگریِ پژمان جمشیدی در «زیرخاکی» در سطحی قرار دارد که بسیاری از سکانس‌ها را یک‌تنه بالا می‌کشد و البته پینگ‌پنگ‌های عاطفی‌اش با ژاله صامتی ...

چالش های سازمان تامین اجتماعی در دولت آینده/ بحران انباشت بدهی‌ها

  چالش های سازمان تامین اجتماعی در دولت آینده/ بحران انباشت بدهی‌ها
2021-06-17T22:25:14+04:30
سازمان تامین اجتماعی به عنوان بزرگ‌ترین سازمان بیمه‌ای و اجتماعی کشور شناخته می‌شود که بیش از نیمی از جمعیت کشور را تحت پوشش خدمات بیمه‌ای و رفاهی دارد، اما...

اینفوگرافیک | اعلام وضعیت ۱۱ بدهکار بانکی توسط قوه قضاییه

 اینفوگرافیک | اعلام وضعیت ۱۱ بدهکار بانکی توسط قوه قضاییه
2021-06-16T20:05:12+04:30
سخنگوی قوه قضائیه گفت است: اقدامات انجام شده در پرونده بدهکاران عمده بانکی صرفا بر اساس تدابیر قوه قضاییه و تلاش ضابطین بوده نه بانک مرکزی و سیستم بانکی؛ سی...

مجبور به همکاری با منوچهر هادی شدیم!/ گلزار و سیدی ادامه نمی‌دهند

 مجبور به همکاری با منوچهر هادی شدیم!/ گلزار و سیدی ادامه نمی‌دهند
2021-06-16T14:05:15+04:30
هومن کبیری تهیه‌کننده سریال «گیسو» یا همان «عاشقانه ۲» درباره همکاری اجباری خود با منوچهر هادی به عنوان کارگردان این سریال و چالش‌های پی...

تصمیم‌گیری دشوار بازگشایی مدارس، در پیچ و خم جهش های کرونایی!/هیچ کشوری دانش آموزان زیر ۱۸ سال را واکسینه نکرده است

 تصمیم‌گیری دشوار بازگشایی مدارس، در پیچ و خم جهش های کرونایی!/هیچ کشوری دانش آموزان زیر ۱۸ سال را واکسینه نکرده است
2021-06-14T22:18:34+04:30
معاون سلامت وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه هنوز در هیچ کشوری واکسیناسیون دانش آموزان زیر ۱۸ سال انجام نشده، گفت: جهش های کرونایی تصمیم گیری حول بازگشایی م...

اینفوگرافیک | ناوشکن ایرانی «دنا» چه ویژگی‌هایی دارد؟

 اینفوگرافیک | ناوشکن ایرانی «دنا» چه ویژگی‌هایی دارد؟
2021-06-14T15:12:06+04:30
ناو دنا در وهله اول به افزایش کمیت و کیفیت ناوگان جنوب و بهبود آمادگی رزمی کمک کرده و در ادامه، با وجود قابلیت تولید به تعداد مورد نیاز از این رده، امکان جا...

مناظرات و ماجرای ۱۱ ابربدهکار زندانی و فوتی!

 مناظرات و ماجرای ۱۱ ابربدهکار زندانی و فوتی!
2021-06-14T12:18:43+04:30
لیستی که به عنوان ابربدهکاران بانکی در مناظره انتخاباتی دست به دست شد، یا در زندان هستند یا فوت شده‌اند.

چالش های سازمان تامین اجتماعی در دولت آینده/ بحران انباشت بدهی‌ها

 چالش های سازمان تامین اجتماعی در دولت آینده/ بحران انباشت بدهی‌ها
2021-06-14T09:25:16+04:30
سازمان تامین اجتماعی به عنوان بزرگ‌ترین سازمان بیمه‌ای و اجتماعی کشور شناخته می‌شود که بیش از نیمی از جمعیت کشور را تحت پوشش خدمات بیمه‌ای و رفاهی دارد، اما...

راکت‌ مشهور ایرانی در دوران دفاع مقدس با «نقطه‌زنی» بازگشت/ برد «فجر ۵»؛ کابوس بزرگ اسرائیل و آمریکا دو برابر شد

 راکت‌ مشهور ایرانی در دوران دفاع مقدس با «نقطه‌زنی» بازگشت/ برد «فجر ۵»؛ کابوس بزرگ اسرائیل و آمریکا دو برابر شد
2021-06-12T11:52:07+04:30
از راکت‌های ۱۲۲ میلیمتری سری گراد تا «فجر» ۳۳۳ میلیمتری، بخش مهمی از توان توپخانه‌ای کشورمان در بخش راکت‌ها را تشکیل می‌دهند که این مدلهای مشهور ت...

تاکنون یک خانه خالی هم به سازمان مالیاتی معرفی نشده است

 تاکنون یک خانه خالی هم به سازمان مالیاتی معرفی نشده است
2021-06-12T11:38:56+04:30
در حالی که وزیر راه و شهرسازی از معرفی یک میلیون و ۳۰۰ هزار خانه خالی به سازمان امور مالیاتی خبر می دهد، معاون حقوقی این سازمان گفت: تا کنون سامانه اسکان هی...

بررسی ۱۰۴ گل رونالدو برای رسیدن به رکورد دایی/ کریس به چه تیم‌هایی بیشتر گل زده؟

 بررسی ۱۰۴ گل رونالدو برای رسیدن به رکورد دایی/ کریس به چه تیم‌هایی بیشتر گل زده؟
2021-06-12T11:38:56+04:30
کریستیانو رونالدو تنها ۵ گل تا رکورد علی دایی فاصله دارد ولی سوال اینجاست که کریستیانو این گل‌ها را چگونه و در کدام بازی‌ها به ثبت رسانده است.

تشکیل کمیته صیانت از اخلاق برای انتخابات

 تشکیل کمیته صیانت از اخلاق برای انتخابات
2021-06-09T15:25:13+04:30
جمعی از جوانان در فضای مجازی «کمیته صیانت از اخلاق» برای انتخابات تشکیل دادند

کمیته صیانت از اخلاق

 کمیته صیانت از اخلاق
2021-06-09T14:58:32+04:30
جمعی از جوانان در فضای مجازی «کمیته صیانت از اخلاق» برای انتخابات تشکیل دادند

قطار گرانی‌ها همچنان پیش می‌رود

 قطار گرانی‌ها همچنان پیش می‌رود
2021-06-08T10:02:20+04:30
با وجود تأکید رئیس‌جمهور بر عدم افزایش قیمت کالا‌ها در روز‌های پایانی دولت، قطار گرانی‌ها همچنان پیش می‌رود و گرانی ۲۵ درصدی قیمت مصوب مواد شوینده جدیدترین ...

تا هر دو دروغ گفته باشیم!

 تا هر دو دروغ گفته باشیم!
2021-06-07T09:15:35+04:30
آقای مهرعلیزاده در پایان چند بیت شعر هم به زبان آذری خواند که اهانت به تمامی مردم ایران و مخصوصاً هموطنان غیور و شریف آذری‌زبان بود.

روز انتخابات برای امام مثل روز عید بود

 روز انتخابات برای امام مثل روز عید بود
2021-06-03T16:42:13+04:30
حاج‌آقا رحیمیان از روحانیان وارسته‌ای است که حدود ۲۵ سال از دوران تبعید نجف تا زمان ارتحال همراه امام خمینی بوده و بعد از آن در دفتر حضرت آیت‌الله خامنه‌ای ...

‌‌ رقابت نامزد‌ها برای بالا کشیدن یارانه ها!

 ‌‌ رقابت نامزد‌ها برای بالا کشیدن یارانه ها!
2021-06-02T09:15:42+04:30
روز‌های ابتدایی تبلیغات انتخاباتی، برخی نامزد‌ها در شعار‌های خود که قاعدتاً متأثر از شرایط اقتصادی حاکم بر کشور است، با وعده گشایش‌های اقتصادی آغاز کردند.

مزایای اعمال مراقبت‌های الکترونیکی برای محکومین دارای شرایط/ افزایش چشمگیر استفاده از پابند الکترونیکی

 مزایای اعمال مراقبت‌های الکترونیکی برای محکومین دارای شرایط/ افزایش چشمگیر استفاده از پابند الکترونیکی
2021-06-02T09:02:27+04:30
یکی از اقدامات ویژه قوه قضاییه و سازمان زندان‌ها در دوره تحول، افزایش استفاده از سامانه‌های نظارت و مراقبت الکترونیکی است. پابند الکترونیکی یکی از این سامان...

زخم بیماران پروانه‌ای عمیق‌تر می‌شود

 زخم بیماران پروانه‌ای عمیق‌تر می‌شود
2021-06-02T09:02:27+04:30
هر روز و هر ساعتی که می‌گذرد و پانسمان به بیماران پروانه‌ای نمی‌رسد، زخم‌های آنها عمیق‌تر می‌شود و بیشتر درد خواهند کشید. وزارت بهداشت هم این را می‌داند اما...

بخاطر درس نخواندن فرزندان "حرص" نخورید/راه چاره چیست؟

 بخاطر درس نخواندن فرزندان "حرص" نخورید/راه چاره چیست؟
2021-06-01T10:15:49+04:30
عضو تیم تخصصی کودک و نوجوان انجمن ازدواج و خانواده کشور با بیان اینکه در شرایط فعلی نوجوانان انگیزه درس خواندن کمی دارند و در مقابل والدین بجای آنها نسبت به...

سه سامانه پدافندی برتر جمهوری اسلامی ایران را بیشتر بشناسیم

 سه سامانه پدافندی برتر جمهوری اسلامی ایران را بیشتر بشناسیم
2021-06-01T10:15:48+04:30
نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران از پیشتازان حوزه طراحی و ساخت سامانه‌های پیشرفته پدافندی هستند.

سفر ممنوع شد؛ اجاره ویلا بالا رفت!

 سفر ممنوع شد؛ اجاره ویلا بالا رفت!
2021-06-01T09:35:40+04:30
با وجود اعلام ممنوعیت سفر در تعطیلات نیمه خردادماه، قیمت اجاره یک شب ویلا و خانه شخصی به اوج رسیده است.

آغاز مخالفت سفارشی با مالیات بر عایدی/ نگرانی بی مورد انبوه سازان

 آغاز مخالفت سفارشی با مالیات بر عایدی/ نگرانی بی مورد انبوه سازان
2021-06-01T09:35:40+04:30
در حالی که بسیاری از کارشناسان، مالیات بر عایدی سرمایه را عامل کوتاهی دست سفته بازان از بازار مسکن می دانند، اما مشخص نیست آغاز مخالفت های سازمان دهی شده با...

همتی به همه وعده‌هایش در بانک مرکزی عمل کرد؛ اما برعکس

 همتی به همه وعده‌هایش در بانک مرکزی عمل کرد؛ اما برعکس
2021-06-01T09:35:40+04:30
نرخ تورم در دوره همتی، رکوردهای دهه‌های اخیر را شکسته است؛ طبق آخرین آمار در فروردین امسال نرخ تورم سالانه به ۳۸.۹ درصد رسیده در حالی که در تیرماه ۱۳۹۷ و قب...

۱۷ میلیون آمریکایی سال گذشته سلاح خریده‌اند

 ۱۷ میلیون آمریکایی سال گذشته سلاح خریده‌اند
2021-06-01T09:08:59+04:30
بر اساس گزارش دو مرکز تحقیقاتی، سال گذشته ۱۷ میلیون آمریکایی سلاح خریده‌اند که یک پنجم آنها برای نخستین بار بود که سلاح می‌خرند.

دیگر برای نابودی اسرائیل به جنگ بزرگ احتیاجی نیست/ برای اولین‌بار به مناطق امن صهیونیست‌ها حمله موشکی شد/ پاسخ ابهام‌آمیز سید حسن نصرالله به فرستاده اسرائیلی‌ها

 دیگر برای نابودی اسرائیل به جنگ بزرگ احتیاجی نیست/ برای اولین‌بار به مناطق امن صهیونیست‌ها حمله موشکی شد/ پاسخ ابهام‌آمیز سید حسن نصرالله به فرستاده اسرائیلی‌ها
2021-05-30T14:28:58+04:30
کارشناسان معتقدند با اتمام جنگ و پذیرش شروط آتش بس از سوی اسرائیل، شمارش معکوس سقوط و فروپاشی حکومت غیر مشروع رژیم صهیونیستی آغاز شده است و برای از بین بردن...

اخلال در بازار خودرو با احتکار هزاران میلیاردی

 اخلال در بازار خودرو با احتکار هزاران میلیاردی
2021-05-30T14:28:57+04:30
خودروسازان در سال گذشته حدود ۷۲۳ هزار دستگاه خودرو تولید کرده‌اند که از این تعداد، به گفته وزیر صمت ٤٥� هزار خودروی در انبار‌ها احتکار شده که گارانتی‌شان به...
X فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)