میرنیوز

وضعیت بنفش

 وضعیت بنفش 2021-01-13T11:10:08+03:30

به گزارش گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم، به نقل از فرهیختگان، این روزها ماجرا عجیب و غریب‌تر شده، به مرحله‌ای رسیدیم که باید بین داشته‌هایمان انتخاب کنیم. نه خودمان، بلکه مسئولان! مثلا بین اینکه برق داشته باشیم یا در آلودگی هوا نفس بکشیم، برق داشته باشیم یا گاز بیشتری مصرف بکنیم، آلودگی هوا نداشته باشیم یا از گاز بیشتری استفاده بکنیم

«براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، درحال حاضر کیفیت هوای پایتخت با شاخص میانگین 168 در شرایط ناسالم برای همه افراد است. همچنین کیفیت هوا در تمامی مناطق تهران در وضعیت قرمز گزارش شده است.» مدیریت باد و بارانی این‌طوری هم می‌شود. برق قطع می‌شود، ریه‌های مردم به‌عنوان مخازن ذخیره‌سازی مازوت استفاده و کلی اتفاق بد و ناگوار دیگر هم پشت‌سر هم در همین روزهای کرونایی می‌افتد.

اگر همان روزهایی که مدیران شهری، مسئولان سازمان حفاظت از محیط‌زیست و خیلی دیگر از نهادهای تصمیم‌گیر و تصمیم‌ساز، تنها راهکارشان برای مقابله با آلودگی هوای پایتخت دست به دعا برداشتن و انتظار برای وزش باد و بارش باران بود، یک قوه عاقله‌ای پیدا می‌شد و راهکار عقلایی برای این وضعیت می‌اندیشید الان وضعیت شهر، اینچنین نبود. اگر مدیریت شهری به‌جای تغییر نام خیابان‌ها و پارک‌ها و ارائه شعارهای دست‌نیافتنی و تغییر پیاپی شهردار و... ناوگان حمل‌ونقل عمومی را توسعه می‌داد و از حالت دیزلی خارج می‌کرد و خیلی اتفاقات دیگر، اگر پلیس در اوج آلودگی‌ها تصمیم به ترخیص موتورسیکلت‌های توقیفی و رسوبی نمی‌گرفت و به‌جای آن با وسایل نقلیه‌ای که در آلودگی هوا نقش زیادی دارند برخورد می‌کرد، اگر سازمان حفاظت از محیط‌زیست به‌جای دل سپردن به باد و باران نظارت‌ها را جدی‌تر می‌گرفت و زودتر خطر مازوت را گوشزد می‌کرد و... امروز ماجرای آلودگی هوا و به خطر افتادن جان مردم به‌خاطر همین آلودگی‌ها، بالاتر از نگرانی‌های ناشی از کرونا و... قرار نمی‌گرفت. اما از اینها که بگذریم، این روزها ماجرا عجیب و غریب‌تر شده، به مرحله‌ای رسیدیم که باید بین داشته‌هایمان انتخاب کنیم. نه خودمان، بلکه مسئولان! مثلا بین اینکه برق داشته باشیم یا در آلودگی هوا نفس بکشیم، برق داشته باشیم یا گاز بیشتری مصرف بکنیم، آلودگی هوا نداشته باشیم یا از گاز بیشتری استفاده بکنیم، در اتاق خواب خانه چه لباسی بپوشیم و در پذیرایی چه چیزی و... همه ماحصل شاهکارهای مدیریتی مسئولانی است که سال‌هاست ماجرای آلودگی هوا را به باد و باران گره زدند و حالا هم مصرف انرژی در کشور تحت‌الشعاع همین مساله قرار گرفته و این شرایط تراژیک را به وجود آورده است!

انکار مازوت‌سوزی تو روز روشن

پیرو آنچه بالاتر گفته شد، بد نیست مروری به برخی اظهارات و مواضع داشته باشیم و بعد از آن هم یک اطلاع و پیش‌بینی از وضعیت آب‌وهوایی آینده کشور، یعنی همان وضعیتی که مدیران چشم‌انتظارش هستند! بعد از تشدید آلودگی هوا در تهران و برخی دیگر از کلانشهرهای کشور، یک سناریو و اطلاع جدید نسبت به آنچه از گذشته تاکنون به‌عنوان عوامل آلودگی هوا بیان می‌شد، اعلام شد و آن هم چیزی نبود جز سوختن مازوت! بعد از این موضوع، مسئولان مختلف نسبت به مساله واکنش نشان دادند و عده‌ای آن را تایید و عده‌ای دیگر هم طبق روال همیشه تکذیب کردند. برای مثال محمد رستگاری، معاون نظارت و پایش محیط‌زیست تهران در ارتباط با سوزاندن مازوت در نیروگاه‌های تهران گفت: «ما صنایع و نیروگاه‌های بزرگ تهران را به‌صورت روزانه کنترل و بررسی می‌کنیم که چه سوختی مصرف می‌کنند. نیروگاه طرشت و بعثت در تهران به‌هیچ‌وجه از مازوت استفاده نمی‌کنند.» منتها کمی بعدتر، ایرنا در گزارشی نوشت: «پر بودن مخازن و استفاده از سوخت مایع و به‌ویژه مازوت در نیروگاه‌ها به‌عنوان متهم اصلی آلودگی هوا در تهران معرفی می‌شود، اما سخنگوی شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی دراین‌باره می‌گوید علت استفاده از این سوخت، نه پر بودن مخازن مازوت، بلکه کمبود گاز و جلوگیری از خاموشی است.» و این یعنی مساله مازوت، جدی است. این ماجرا نه‌تنها شهروندان تهرانی را با یک عامل جدید آلودگی آشنا کرد، بلکه به‌خوبی نشان داد که مسئولان کشور هنوز از سرمنشأ آلودگی هوای پایتخت اطلاع دقیقی ندارند و همین هم توجیه می‌کند که خیلی نباید از اینها انتظار اقدام و کار موثر داشته باشیم.

یا برق یا سلامتی!

کلاف ماجرای آلودگی هوای پایتخت، با مساله خاموشی‌های وقت و بی‌وقت پیچیده‌تر شد. البته همان‌طور که گفتیم این ماجرا محدود به تهران نماند و در کلانشهرهای دیگر هم فرمول نگران‌سازی شهروندان، چنین چیزی است. روز گذشته شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ در پی قطعی‌های مکرر برق در پایتخت اطلاعیه‌ای را صادر کرد و در آن نوشت: «همان‌طور که مستحضر هستید به علت مصرف بیش از حد گاز در هفته‌های اخیر و به این دلیل که سوخت بسیاری از نیروگاه‌های کشور گاز شهری بوده، متاسفانه به علت عدم مصرف بهینه انرژی، این موضوع منجر به محدودیت تامین سوخت نیروگاه‌های کشور و کمبود برق شده است. در همین راستا با توجه به محدودیت‌های ایجادشده درخصوص سوخت نیروگاه‌های برق کشور، متاسفانه تولید برق در برخی نیروگاه‌های کشور متوقف و از مدار خارج شده است که این موضوع باعث به وجود آمدن برخی قطعی‌های برق به‌صورت پراکنده در سطح شهر پایتخت شده است.» اما این همه ماجرا نیست و پای مازوت در مساله قطعی برق هم همان‌طور که گفتیم وسط است.

عیسی کلانتری، معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان حفاظت از محیط‌زیست گفت: «با سرد شدن هوا مصرف گاز میان خانواده‌ها افزایش یافته که این مساله موجب‌شده گاز مورد نیاز صنایع و نیروگاه‌ها به‌عنوان سوخت کم شود.» ازسوی دیگر صنایع و نیروگاه‌ها هم که نمی‌توانند بدون سوخت بمانند چون باید برق مورد نیاز کشور تولید شود، بنابراین ناچارند از مازوت به‌عنوان سوخت استفاده کنند در غیر این صورت مجبوریم قطعی برق را تحمل کنیم. ملت یا باید نبود برق را بپذیرند یا اینکه ناچاریم برای مدت کوتاهی مازوت سوخته شود، وزیر نفت هم اعلام کرد به علت مصرف زیاد گاز توسط خانواده‌ها کمبود گاز وجود دارد بنابراین یا باید برق تولید نشود یا اگر بخواهید تولید شود بخشی باید با مازوت باشد. حالا از همه اینها جالب‌تر، واکنش سخنگوی شرکت ملی گاز ایران است که روز گذشته گفت: «قطع برق به‌دلیل کمبود یا قطعی گاز صحت ندارد. مسئول گازرسانی ما نیز این موضوع را اطلاع‌رسانی کرده که قطعی گاز نیروگاه‌های برق، ناشی از مسائل دیگری است و ارتباطی با شرکت گاز ندارد، شرکت ملی گاز ایران یک تعهدی دارد که طبق تعهدش درحال انجام گازرسانی است. این گازرسانی نسبت به سال گذشته بیشتر شده و کمتر نشده است.» می‌بینید در چه دور باطلی گرفتار شده‌ایم؟ احتمالا باید دنبال نشتی برق بگردیم!

تهران را تعطیل نمی‌کنید؟

خب مشخص شد که دوگانه سلامت–اقتصاد که در ایام کرونا و در جریان اعمال محدودیت‌ها خیلی بر سر زبان‌ها افتاده بود، تسری پیدا کرده و به دوگانه یا برق یا سلامت رسیده است. اما سوای این، راهکار دیگری برای کاهش آلودگی هوا نبود؟ حتما بود. کاهش ترددها در شهر، افزایش میزان دورکاری‌ها و اعمال محدودیت‌های بیشتر، نوسازی حداقلی در ناوگان حمل‌ونقل عمومی و خیلی دیگر از این موارد می‌توانست و می‌تواند تا حدودی آلودگی هوای پایتخت را کاهش دهد منتها اینجا هم با بعضی اظهارنظرهایی ازسوی مسئولان مواجهیم که گویا مساله ما خلوتی خیابان‌هاست! برای مثال چند وقت پیش عبدالرضا رحمانی‌فضلی، وزیر کشور درخصوص پیشنهاد تعطیلی دوروزه پایتخت به‌دلیل آلودگی هوا گفت: «تهران الان هم تقریبا تعطیل است. کارکنان با یک‌سوم توان در ادارات حضور دارند. هیچ تصمیمی برای تعطیلی اتخاذ نشده و باید با کمترین هزینه شرایط را مدیریت کنیم. معلوم نیست آلودگی هوا چقدر ادامه خواهد داشت. تصمیم‌گیری در این خصوص برعهده کارگروه هوای پاک و استانداری است.» خب اول اینکه فرق مسئولان با مردم دیگر چیست وقتی آنها هم نمی‌دانند این وضعیت تا کی ادامه خواهد داشت. بعد از آن مگر تعطیلی تهران فقط به‌منظور کاهش آلودگی یا کاهش رفت‌وآمدهاست؟ چرا به این فکر نمی‌کنیم که تعطیلی تهران و در خانه ماندن مردم می‌تواند به سلامتی آنها کمک بیشتری کند تا اینکه مدام در خیابان‌های آلوده شهر تردد کنند و ریه‌هایشان مثل نیروگاه‌ها، مازوت بسوزانند؟ واقعا این مدل حکمرانی نوبر تمام انواع و اقسام مدل‌هایی است که تا به‌امروز دیده و تجربه کرده‌ایم. یک‌جایی می‌خواندم که حناچی، شهردار تهران قصد انتقال تجربیات ایران در مدیریت آلودگی هوای پایتخت را به کشور دیگری داشت! بهترین تجربه، می‌تواند این باشد که هر کاری را که ما انجام داده‌ایم آنها نکنند!

بارش‌های زمستانی، به‌شدت زیر حالت نرمال!

در ادامه گفت‌وگویی با احد وظیفه، رئیس مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی در رابطه با وضعیت آب‌وهوای کشور در روزهای آینده انجام دادیم و او در این رابطه گفت: «از دید بلندمدت بارندگی‌ها برای پنج یا هفت هفته آینده حداقل تا پایان بهمن‌ماه، بارش‌ها ضعیف‌تر از آن چیزی است که به‌طور نرمال و معمول هر سال وجود دارد. بارش امسال از بارش بلندمدت و متوسط خیلی کمتر است به‌خصوص در جنوب کشور و جنوب‌شرق کشور! براساس آخرین محاسباتی که مرکز ملی اقلیم و خشکسالی انجام داده است تا ساعت 10صبح روز گذشته بارش در کل کشور علی‌رغم بارش‌های خوبی که در اوایل آذرماه در خوزستان داشتیم، 15درصد از حالت نرمال بلندمدت کمتر است. تا آبان‌ماه ریزش‌ها استاندارد بود و در آذرماه به‌دلیل یکی، دو سامانه‌ای که آمد بارندگی شدیدی ایجاد کرد و درصد افزایش یافت و برخی جاها همانند خوزستان بالاتر از نرمال بود. دوباره با دوره‌ای که با کم‌بارشی مواجه شدیم کل کشور حدود 15درصد زیر حالت نرمال است. متاسفانه برای 6-5 هفته آینده زیر نرمال بودن به‌خصوص نیمه‌جنوبی و مخصوصا جنوب‌شرق کشور ادامه می‌یابد. تقریبا این آخر هفته، جمعه و شنبه موجی گذرا داریم که محدود به شمال‌غرب و تا حدی غرب کشور است. مرکز و جنوب، جنوب‌شرق اثری ندارد. هفته بعد هم موج دیگری وارد می‌شود ولی به‌نظر می‌رسد این موج‌ها مسیرهای شمالی‌تر را طی می‌کند. از طرفی در شاخص‌های بزرگ مقیاس که به‌نوعی بیانگر تخلیه رطوبتی مناسب برای این سامانه‌ها هستند، وضعیت خیلی مناسب نیست. عمده منبع رطوبت این سامانه‌های بارشی از روی اقیانوس هند، دریای‌سرخ و غیره است. جریان جنوبی وارد سامانه‌هایی که از غرب می‌آید می‌شود و رطوبت را می‌آورد و در اثر برخورد با همین کوهستان‌های البرز و زاگرس بارندگی داریم. متاسفانه این شاخص‌ها به‌نحوی است که امسال رطوبت کافی منتقل نمی‌شود. بنابراین چشم‌انداز فصل زمستان این است که بارش‌ها به‌شدت زیر حالت نرمال است. مدل‌های عددی که تا اواخر فوریه و حتی مارس را نشان می‌دهد، مشخص است تا اوایل فروردین بارش‌ها کمتر از نرمال است. الان سیستان‌وبلوچستان حدود 80درصد زیر نرمال بارندگی دارد یا استان کرمان 40درصد زیر نرمال است. هرمزگان همین‌طور است. شمال‌شرق کشور به‌شدت زیر نرمال است. خراسان‌رضوی، خراسان‌شمالی و گلستان 40-30درصد زیر نرمال است. پیش‌بینی بر این است که بارندگی‌هایی که پیش‌رو داریم آنچنان قوی نیستند که بتوانند قابل ملاحظه در کل کشور باشند. فقط محدوده شمال‌غرب و تا حدی شمال را دربرمی‌گیرد. اگر دو هفته را در نظر بگیرم بیشتر بارش‌ها محدود به شمال‌غرب و شمال کشور می‌شود. به‌نسبت میانگین بلندمدت هم خیلی ضعیف‌تر است.»

هفته بعد آلودگی کمتر خواهد شد

وظیفه ادامه داد: «درمورد آلودگی هم امیدواریم جمعه و شنبه آلودگی کاهش یابد و هفته بعد هم آلودگی‌ها در سطح این هفته نخواهد بود، به‌شدت کمتر می‌شود. ساختار جو به‌طوری است که تا بالای جو باد خیلی آرام است بنابراین انتقال تکانه یا نیرو از ترازهای بالا به پایین خیلی کم است و درنتیجه جابه‌جایی نداریم. باد در سطح زمین هم بسیار ضعیف است و اندک گردشی که وجود دارد اثر کوه و دشت است که به‌صورت محلی می‌بینیم. هفته بعد در ترازهای بالا با جریانی که عبور می‌کند سرعت باد افزایش می‌یابد و این امر سبب می‌شود در سطح زمین هم سرعت باد بیش از این باشد که این هفته داشتیم. بنابراین تا حدی آلودگی کمتر می‌شود. نمی‌گویم هوای صاف داریم ولی شدت آلایندگی به‌طور قابل ملاحظه نسبت به این هفته کاهش می‌یابد.»

اخبار گروه سایر رسانه‌ها صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌هاست و خبرگزاری تسنیم هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.

انتهای پیام/

بازگشت به صفحه رسانه‌‌ها

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار رسانه

سقوط ۹۰ درصدی صادرات فرش

 سقوط ۹۰ درصدی صادرات فرش
2021-11-28T11:05:55+03:30
براساس آمارهای گمرک ایران، رقم صادرات فرش دستباف ایران در سال۱۳۷۸ حدود ۶۹۰میلیون دلار بوده است. نکته جالب‌توجه اینکه در همان سال کل صادرات غیرنفتی ایران که ...

سنگ اندازی در روند ساخت مسکن برای مردم

 سنگ اندازی در روند ساخت مسکن برای مردم
2021-11-27T14:32:35+03:30
برخی افراد خاص در سازمان نظام مهندسی استان تهران( که برخی رد صلاحیت شده و برخی نیز تایید شدند) در دو هفته اخیر با عدم حضور در سه جلسه پیاپی هئیت مدیره مانع ...

سبقت تاریخی قیمت تراکتور از درآمد کشاورزان

 سبقت تاریخی قیمت تراکتور از درآمد کشاورزان
2021-11-27T14:19:14+03:30
بررسی‌ها نشان می‌دهد تراکتورسازان طی یک‌سال اخیر سه بار یعنی در اواسط مهرماه ۱۳۹۹، اوایل فروردین امسال و روزهای اخیر اقدام به افزایش قیمت محصولات خود کرده‌ا...

جولان نابازیگرهایی که نقش‌های اصلی را می‌قاپند

 جولان نابازیگرهایی که نقش‌های اصلی را می‌قاپند
2021-11-24T10:09:12+03:30
پنج فیلم و سریالی که این روز‌ها در حال پخش است، با بازی ستارگان موسیقی پاپ تولید شده، ستارگانی که اکثر آن‌ها نشان دادند استعدادی در بازیگری ندارند و بهتر اس...

گروگانگیری اسپانسرها؟

 گروگانگیری اسپانسرها؟
2021-11-24T09:55:52+03:30
درصد بسیار اندکی از کسانی که تهیه‌کننده یا سرمایه‌گذار هستند، فقط به‌دلیل علاقه شخصی خود به یک بازیگر، یکی از شروط ساخت اثر را حضور آن بازیگر عنوان کرده یا ...

لباس قاچاق بنگلادشی بر تن ایرانی‌ها دوخته می‌شود!

 لباس قاچاق بنگلادشی بر تن ایرانی‌ها دوخته می‌شود!
2021-11-23T10:55:53+03:30
لباس‌های بنگلادشی ماه‌هاست که در دستفروشی‌ها و فروشگاه‌های پایتخت و سایر شهرستان‌ها خودنمایی می‌کند. اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک نیز در یک ماه اخ...

جاسوس زن چطور در دل سریال سرجوخه جا باز می کند؟

 جاسوس زن چطور در دل سریال سرجوخه جا باز می کند؟
2021-11-22T20:55:52+03:30
سریال «سرجوخه» به مثابه کلاسِ درسی است که تلاش دارد تکنیک و تاکتیک‌های سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه را برای آحاد مردم بیان کند تا از این طریق جامعه ر...

مصیبت‌های کرونا برای کارگردان «روزگار جوانی»

 مصیبت‌های کرونا برای کارگردان «روزگار جوانی»
2021-11-22T10:29:12+03:30
«پاییز سال گذشته در بحبوحه‌ی کرونا ساخت «روزگار جوانی» را شروع کردیم. متاسفانه دو ـ سه نفر از بچه‌های ما به این بیماری دچار شدند. خود من کرون...

اصفهان بیست وپنجم در بارندگی، سوم در صنایع آب بر

 اصفهان بیست وپنجم در بارندگی، سوم در صنایع آب بر
2021-11-21T10:22:39+03:30
استان اصفهان با اینکه طی ۵۲ سال اخیر کم‌بارش‌تر از ۲۴ استان کشور بوده، اما بیشترین و بالاترین بارگذاری صنایع، سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی در این استان انجام ...

گران‌‌فروش‌های بازنده

 گران‌‌فروش‌های بازنده
2021-11-21T10:22:39+03:30
شاید اگر نسبت تعداد سریال‌های ناموفق به موفق نصف به نصف هم بودند، باز می‌شد از عملکرد پلتفرم‌ها دفاع کرد اما این خروجی تا اینجای سال یک شکست مطلق برای آنهاست.

صعود درآمدهای مالیاتی

 صعود درآمدهای مالیاتی
2021-11-20T10:02:35+03:30
آخرین گزارش‌های منتشر شده نشان می‌دهد درآمد‌های مالیاتی دولت در شش‌ماه نخست سال۱۴۰۰ نسبت به مدت مشابه سال قبل با افزایش ۶۲/۵ درصدی همراه شده است.

دولت‌ها سالانه ۵۰۰ میلیون بشکه انرژی هدر می‌دهند

 دولت‌ها سالانه ۵۰۰ میلیون بشکه انرژی هدر می‌دهند
2021-11-17T10:22:31+03:30
سازوکار مدیریت انرژی شامل یک بسته جامع سیاست قیمتی و غیرقیمتی در کوتاه‌مدت و بلندمدت باید باشد. بهینه‌سازی مصرف در سایر صنایع عمده ازجمله سیمان و فولاد و دی...

شناسایی زوجین نابارور فاقد بیمه درمانی / جزییات پوشش ۹۰ درصدی هزینه درمان نازایی

 شناسایی زوجین نابارور فاقد بیمه درمانی / جزییات پوشش ۹۰ درصدی هزینه درمان نازایی
2021-11-16T12:09:14+03:30
معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران، گفت: طبق تفاهم نامه‌ای که با معاونت درمان منعقد خواهد شد، پوشش خدمات ناباروری ‌که تاکنون ستاره بودند از جم...

آیا امکان فروش سهام عدالت وجود دارد؟

 آیا امکان فروش سهام عدالت وجود دارد؟
2021-11-16T11:15:49+03:30
هرچند از نظر قانونی فروش سهام عدالت امکان پذیر است اما از آنجایی که بازار سرمایه در شرایط نوسانی و ریزشی به سر می‌برد، سهام عدالت نیز مانند سایر سهم ها متقا...

خلق پول تورم‌زا در دولت رئیسی ۹۵درصد کاهش یافت

 خلق پول تورم‌زا در دولت رئیسی ۹۵درصد کاهش یافت
2021-11-15T10:15:53+03:30
دولت حسن روحانی به تصور دستیابی به درآمد‌های ارزی هنگفت ناشی از رفع محدودیت‌های تحریمی هم از اصلاحات اقتصادی که باید در ابتدای دهه ۹۰ اعمال می‌شد، چشم‌پوشی ...

طلب کالدرون با تسهیلات اشتغالزایی محرومان پرداخت شد!

 طلب کالدرون با تسهیلات اشتغالزایی محرومان پرداخت شد!
2021-11-15T10:02:30+03:30
طبق اسناد رسیده طلب گابریل کالدرون از باشگاه پرسپولیس که منجر به بسته شدن پنجره نقل و انتقالاتی قرمز‌ها شده بود در یک اقدام غیرقانونی با تسهیلات ۲۲ میلیارد ...

نوآوری‌های ایران در دفاع مقدس؛ از بولدوزر کنترل از راه دور تا لندکروز شنی‌دار

 نوآوری‌های ایران در دفاع مقدس؛ از بولدوزر کنترل از راه دور تا لندکروز شنی‌دار
2021-11-14T11:02:27+03:30
دفاع مقدس همواره در دل خود نوآوری‌هایی به همراه داشته است که شاید بسیاری با آن آشنا نباشند.

پزشک کافیست؟

 پزشک کافیست؟
2021-11-14T10:49:13+03:30
زمانی که می‌خواهیم به مساله کمبود پزشک بپردازیم باید ابعاد مختلف آن را درنظر داشته باشیم. اولین معظلی که در بررسی‌ها وجود دارد، این است که هیچ آماری از تعدا...

امداد به یک میلیون پولدار!

 امداد به یک میلیون پولدار!
2021-11-14T10:22:31+03:30
طی بررسی پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان از خانوارهای تحت پوشش نهادهای حمایتی، ۱۷۱ هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی و ۲۰۵ هزار و ۶۹۷ خانوار (معادل ب...

انتشار موبایل بانک جعلی ۸ بانک در گوگل پلی

 انتشار موبایل بانک جعلی ۸ بانک در گوگل پلی
2021-11-14T10:09:11+03:30
به تازگی خبر‌هایی مبنی بر فعالیت مجرمان سایبری در زمینه ساخت اپلیکیشن‌های جعلی بانک‌های عامل داخل کشور از سوی پلیس فتا مطرح شده است.

دود فرصت‌سوزی روحانی

 دود فرصت‌سوزی روحانی
2021-11-10T10:15:54+03:30
نظام شهرسازی شما باید براساس رژیم اتومبیل باشد، یعنی هر تصمیم شهرسازانه‌ای که گرفته می‌شود باید براساس این باشد.

درآمد صفر دولت از مالیات بر خانه‌های خالی

 درآمد صفر دولت از مالیات بر خانه‌های خالی
2021-11-09T14:09:17+03:30
بررسی‌هاازعملکرد ۷ماهه نخست سازمان امورمالیاتی نشان می‌دهد ۵۰ درصد کل درآمد مالیاتی پیش‌بینی‌شده بودجه و معادل ۶۱ درصد تکلیف سازمان امور مالیاتی محقق شده است.

امتیاز ویژه برای پرمصرف‌ها !

 امتیاز ویژه برای پرمصرف‌ها !
2021-11-09T13:15:57+03:30
میزان برقی که قشر پر مصرف (مازاد بر دو برابر الگوی مصرف) داشته‌اند، از ابتدای امسال، پنج میلیارد کیلووات ساعت تخمین زده شده است.

قهرمان اینجاست

 قهرمان اینجاست
2021-11-09T13:15:57+03:30
فیلم منصور با نام خصیصه‌نمایی که دارد، همان چیزی است که بارها روی لزوم وجود آن و جای خالی‌اش در سینمای ایران تاکید شده است. منصور یعنی پیروز و این فیلم بیشت...

وضعیت شکننده ذخایر خون در تهران/لزوم مراجعه "مستمر" مردم جهت اهدای خون

 وضعیت شکننده ذخایر خون در تهران/لزوم مراجعه "مستمر" مردم جهت اهدای خون
2021-11-09T12:49:11+03:30
مدیرکل انتقال خون استان تهران، با بیان اینکه در حال حاضر وضعیت ذخایر خونی استان تهران، وضعیت بدی نیست، اما بسیار شکننده است، گفت: بر این اساس اگر مردم به صو...

تفاوت دز سوم و دز یادآور واکسن چیست؟

 تفاوت دز سوم و دز یادآور واکسن چیست؟
2021-11-09T12:22:33+03:30
دبیر انجمن متخصصین عفونی کشور به بیان توضیحاتی در خصوص تفاوت دز سوم و دز یادآور واکسن پرداخت.

حقوق یک کارگر ۳۰ درصد هزینه‌ها را پوشش می‌دهد!

 حقوق یک کارگر ۳۰ درصد هزینه‌ها را پوشش می‌دهد!
2021-11-09T12:09:15+03:30
نماینده کارگران از برگزاری جلسه شورای عالی کار و صدور دستور تشکیل کمیته دستمزد در جلسه هفته جاری این شورا خبر داد و گفت: با افزایش قیمت‌ها در سال جاری هر رو...

یک رانت قانونی ولی غیر «شریف»!

 یک رانت قانونی ولی غیر «شریف»!
2021-11-08T10:29:12+03:30
یک رانت موجه و قانونی یا شاید هم دور زدن قانون با بخشنامه و دستورالعمل! بی‌تردید بسیاری از داوطلبان کنکور دلشان می‌خواهد در رشته‌ها و دانشگاه‌های برتر درس ب...

تهران چهارمین شهر گران دنیا در مسکن

 تهران چهارمین شهر گران دنیا در مسکن
2021-11-08T10:02:40+03:30
مسکن مقرون‌به‌صرفه بدین معنی است که سهم مسکن از هزینه خانوار بیشتر از ۳۰درصد نباشد، زیرا درصورتی‌که هزینه مسکن سایر لذت‌های اساسی زندگی را تهدید کرده یا به ...

مشهورترین دیوارهای جهان را بشناسید + تصاویر

 مشهورترین دیوارهای جهان را بشناسید + تصاویر
2021-11-07T11:15:58+03:30
از وقتی بشر شروع به ساختن شهرها و خانه ها کرد همیشه دیوار را به عنوان محافظی در برابر دشمنان و حیوانات و با برای تعیین مرز بندی می ساخته است.
X فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)