میرنیوز

شیوع گرانفروشی با شیوه‌ای منسوخ/حذف قیمت از روی اقلام اساسی در برخی فروشگاه ها!

 شیوع گرانفروشی با شیوه‌ای منسوخ/حذف قیمت از روی اقلام اساسی در برخی فروشگاه ها! 2020-12-13T10:56:38+03:30

به گزارش گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم به نقل از باشگاه خبرنگاران، هراز گاهی اقلام اساسی سبد خانوار دچار التهاباتی می‌شود که معیشت و سفره افراد را بیش از پیش تحت تاثیر خود قرار می‌دهد. با گسترش ویروس کرونا و تعطیلی کسب و کار، رکود اقتصادی دامن گیر بسیاری از فعالیت‌ها شده است که این امر در شرایط فعلی جنگ اقتصادی که دولت‌های متخاصم بیش از هر چیز دیگری معیشت مردم را هدف قرار دادند، اعمال نظارت دستگاه‌های مسئول بر بازار و کنترل قیمت‌ها تا حدی می‌تواند به سبب کاهش سودجویی عوامل واسطه و دلال موثر باشد. بررسی‌ها از سطح بازار نشان می‌دهد که در روز‌های اخیر قیمت برخی اقلام همچون چای، حبوبات، تخم مرغ، میوه و ... دچار نوساناتی شده است که برخی فروشندگان این افزایش قیمت‌ها را غیر منطقی می‌دانند و معتقدند که حقوق قشر کارگر جوابگوی این‌هزینه‌ها نیست.

گزارش‌های میدانی نشان می‌دهد که قیمت هر بسته چای 500 گرمی به 125 تا 130 هزار تومان، هر شانه تخم‌مرغ 39 تا 45 هزار تومان، عدس 900 گرمی 30 تا 33 هزار تومان، لوبیا قرمز 33 تا 37 هزار تومان، لوبیا چیتی 40 تا 43 هزار تومان، لپه 37 تا 40 هزار تومان، نخود 33 تا 35 هزار تومان و لپه باقالی 40 هزار تومان رسیده که نسبت به هفته‌های اخیر رشد چندبرابری داشته است.

همچنین بازار میوه و صیفی تحت تاثیر عوامل متعدد نظیر بارندگی، تاخیر در برداشت و مشکلات حمل و نقل، صادرات و هزینه‌های بالای تولید ملتهب شده است.

ماجرا تنها به این جا ختم نمی‌شود چرا که روی برخی کالا‌ها مصرفی خانوار قیمت درج نمی‌شود که بنابر اذعان فروشندگان، کارخانه‌های تولیدی به سبب افزایش گاه و بیگاه قیمت از انجام این کار اجتناب می‌کنند که در این‌میان مسئولان ستاد تنظیم بازار و دستگاه‌های ذی ربط باید از بروز چنین تخلفاتی جلوگیری کنند.

در جلسه اخیر ستاد تنظیم بازار بحث‌ها بین نمایندگان وزارت جهاد و مسئولان وزارت صمت بالا گرفت و در نهایت نماینده وزارت جهاد کشاورزی جلسه را ترک کرد، گویا انتقادات رئیس سازمان حمایت چندان به مزاج وزارت جهادی‌ها خوش نیامد و دعوا بین این 2 وزارت خانه بالا گرفت که چوب این افزایش قیمت و اختلاف میان وزارتخانه‌ها تنها به زیان تولیدکننده و مصرف کننده تمام می‌شود.

حال به سراغ مسئولان ذی ربط می‌رویم تا از دلایل گرانی برخی اقلام‌سبد خانوار و عرضه کالا بالاتر از نرخ درج شده برای مصرف کننده و پیش بینی بازار در ماه‌های آتی با خبر شویم

عرضه کالای اساسی بالاتر از قیمت درج شده گرانفروشی است

قاسمعلی حسنی دبیر کل اتحادیه بنکداران مواد غذایی عرضه اجناس بالاتر از قیمت مصرف کننده را تخلف و گرانفروشی دانست و گفت: در شرایط فعلی اقتصاد و رکود بازار، عرضه کالا‌های اساسی خانوار بالاتر از قیمت مصرف کننده تخلف و گرانفروشی است که دستگاه‌های مسئول با اعمال نظارت بیشتر باید از تخلف جلوگیری کنند.

وی از افزایش 30 تا 40 درصدی قیمت چای خبر دادو گفت: جهش چندبرابری قیمت چای غیرمنصفانه است و فشار مضاعفی به اقشار ضعیف و کارگران وارد می‌کند.

حسنی با اشاره به اینکه افزایش چندبرابری قیمت چای معقول نیست، بیان کرد: در حال حاضر هر بسته چای 500 گرمی 120 هزار تومان است که این نرخ منطقی نیست چرا که کارگر دستمزد یک روز خود را باید صرف خرید چای کند.

دبیر کل اتحادیه بنکداران مواد غذایی ادامه داد: با توجه به رکود بازار و گشایش‌های ارزی پیش بینی می‌شود که فشار مضاعف از اقشار ضعیف برداشته شود، اما متاسفانه شاهد کاهش قیمت نیستیم.

وی نرخ کنونی هر کیلو برنج هندی در عمده فروشی را 23 هزار تومان و برنج ایرانی را 33 تا 34 هزار تومان اعلام کرد.

دبیر کل اتحادیه بنکداران مواد غذایی حذف ارز دولتی را یکی از راهکار‌های آرامش بازار اقلام اساسی دانست و گفت: دولت برای حمایت از اقشار آسیب پذیر با حذف ارز 4200 تومانی باید مبلغ یارانه را افزایش دهد چرا که این میزان یارانه جوابگو نیست

عرضه هر شانه تخم مرغ با نرخ 40 هزار تومان گرانفروشی است/نرخ هر کیلو مرغ 24 هزار تومان

مهدی یوسف خانی رئیس اتحادیه پرنده و ماهی در گفت وگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی درباره آخرین تحولات بازار مرغ اظهار کرد: هم اکنون متوسط نرخ هرکیلو مرغ زنده درب مرغداری 17 هزار تومان و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی‌ها 24 هزار تومان است که با کاهش چشمگیر نسبت به هفته‌های قبل به نرخ مصوب نزدیک می‌شود.

وی نرخ مصوب هر کیلو مرغ زنده را 13 تا 14 هزار تومان و مرغ گرم را 20 هزار و 400 تومان اعلام کرد و گفت: عرضه با نرخ‌های بالاتر تخلف است و مغازه داران باید از مرغ‌های تنظیم بازار استفاده کنند.

یوسف خانی درباره اینکه عرضه مرغ با نرخ مصوب جوابگوی هزینه‌های تولید است، بیان کرد: گرچه عرضه مرغ با نرخ مصوب نیاز تمامی مغازه داران را جوابگو نیست، اما به هر حال مغازه داران باید از این طریق خریداری کنند.

به گفته این مقام مسئول، در عرضه مرغ‌های تنظیم بازار، مشتقات معنا ندارد چرا که مغازه داران ملزم به فروش کامل مرغ هستند. رئیس اتحادیه پرنده و ماهی قیمت مصوب هر کیلو تخم مرغ را 14 هزار و 500 تومان و هر شانه تخم مرغ را 29 هزار تومان اعلام کرد. یوسف خانی در واکنش به عرضه هر شانه تخم مرغ با نرخ بالای 40 هزار تومان تصریح کرد: در بازار آزاد قیمت هر شانه تخم مرغ 35 تا 36 هزار تومان است.

بازار گوشت در رکود به سر می‌برد/ قیمت هر کیلو دام سبک 55 هزار تومان

منصور پوریان رئیس شورای تامین کنندگان کشور از ثبات بازار گوشت خبر داد و گفت: از اواخر ماه گذشته، در بحث تامین دام و عرضه گوشت ثبات نسبی برقرار است.

وی با اشاره به اینکه بازار گوشت در رکود به سر می‌برد، افزود: با توجه به تعطیلی مراکز پرمصرف همچون تالار‌های پذیرایی و رستوران، دام زیادی روی دست دامداران است که با این وجود دامدار با مشکلات متعددی در نوسان قیمت نهاده‌های دامی روبروست.

پوریان قیمت کنونی هر کیلو دام سبک را 45 هزار تومان و دام سنگین 35 هزار تومان اعلام کرد.

این مقام مسئول با اشاره به دلایل اختلاف چندبرابری قیمت گوشت در بازار بیان کرد: با احتساب هزینه‌های جابه جایی، پلاک گذاری و سود عوامل واسطه و دلال هر کیلو دام سبک در میادین با نرخ 50 تا 55 هزار تومان و دام سنگین 38 تا 40 هزار تومان است.

گوشت ارزان شد/ نرخ هر کیلو شقه گوسفندی 115 هزار تومان

علی اصغر ملکی رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی در گفت وگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی از کاهش قیمت گوشت در بازار خبر داد و گفت: هم اکنون هر کیلو شقه گوسفندی بدون دنبه با نرخ 105 هزار تومان به مغازه دار و 115 هزار تومان به مصرف کننده عرضه می‌شود.

وی عرضه و تقاضا را عاملی مهم در نوسانات بازار گوشت قرمز اعلام کرد و افزود: با کاهش تقاضا برای خرید گوشت در اواسط ماه و کنترل قاچاق دام زنده در مناطق مرزی، قیمت گوشت در بازار کاهش یافته است.

ملکی عرضه و تقاضا را تعیین کننده قیمت دانست و گفت: با توجه به شرایط فعلی عرضه و تقاضا پیش بینی می‌شود که تا پایان ماه اتفاق خاصی در بازار رخ ندهد و قیمت‌ها به همین شکل باقی خواهد ماند.

کمبودی در عرضه میوه نداریم/بارندگی‌های اخیر قیمت محصولات صیفی را بالا برد

مصطفی دارایی نژاد رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی میوه و تره بار  با اشاره به اینکه کمبودی در عرضه میوه نداریم، اظهار کرد: با توجه به فراوانی پرتقال، انار و نارنگی کمبودی در توزیع نداریم.

وی با اشاره به علل گرانی قیمت میوه در بازار افزود: با توجه به افزایش صد درصدی هزینه‌های کارگری، بسته بندی، سردخانه، حمل و نقل، سم، قیمت میوه نسبت به سال قبل دچار نوساناتی شده است، اما با این وجود باز هم نسبت به سایر اقلام‌مصرفی سبد خانواز ارزانتر است.

دارایی نژاد با اشاره به دلایل گرانی محصولات جالیزی بیان کرد: با توجه به بارندگی‌های اخیر و تاخیر در برداشت، قیمت محصولات صیفی در بازار دچار نوسان می‌شود، اما در مجموع کمبودی در عرضه صیفی نداریم.

وی قیمت کنونی هر کیلو هویج در میدان مرکزی را 5 تا 6 هزار تومان اعلام کرد و گفت: قیمت هر کیلو لیموترش سنگی 12 تا 14 هزار تومان، لوبیا سبز 8 تا 12 هزار تومان، گوجه فرنگی انباری 4 تا 5 هزار تومان، گوجه فرنگی بوته‌ای 8 تا 12 هزار تومان، گل کلم 4 تا 5 هزار تومان، کلم سفید 2 تا 3 هزار تومان، کدومسمایی 4 تا 7 هزار تومان، کاهو رسمی 3 تا 4 هزار تومان و کاهو پیچ سالادی 5 تا 6 هزار تومان است.

رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی در پایان از فراوانی بادمجان در میدان‌مرکزی خبر داد و گفت: قیمت کنونی هر کیلو بادمجان قلمی 3 تا 4 هزار تومان و بادمجان گلخانه 4 تا 6 هزار‌تومان است و به طور کلی امسال به سبب شرایط مساعد تولید، کمبودی در عرضه نداریم.

اخبار گروه سایر رسانه‌ها صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌هاست و خبرگزاری تسنیم هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.

 

انتهای پیام/

بازگشت به صفحه رسانه‌‌ها

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار رسانه

تصمیم‌گیری دشوار بازگشایی مدارس، در پیچ و خم جهش های کرونایی!/هیچ کشوری دانش آموزان زیر ۱۸ سال را واکسینه نکرده است

 تصمیم‌گیری دشوار بازگشایی مدارس، در پیچ و خم جهش های کرونایی!/هیچ کشوری دانش آموزان زیر ۱۸ سال را واکسینه نکرده است
2021-06-14T22:18:34+04:30
معاون سلامت وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه هنوز در هیچ کشوری واکسیناسیون دانش آموزان زیر ۱۸ سال انجام نشده، گفت: جهش های کرونایی تصمیم گیری حول بازگشایی م...

اینفوگرافیک | ناوشکن ایرانی «دنا» چه ویژگی‌هایی دارد؟

 اینفوگرافیک | ناوشکن ایرانی «دنا» چه ویژگی‌هایی دارد؟
2021-06-14T15:12:06+04:30
ناو دنا در وهله اول به افزایش کمیت و کیفیت ناوگان جنوب و بهبود آمادگی رزمی کمک کرده و در ادامه، با وجود قابلیت تولید به تعداد مورد نیاز از این رده، امکان جا...

مناظرات و ماجرای ۱۱ ابربدهکار زندانی و فوتی!

 مناظرات و ماجرای ۱۱ ابربدهکار زندانی و فوتی!
2021-06-14T12:18:43+04:30
لیستی که به عنوان ابربدهکاران بانکی در مناظره انتخاباتی دست به دست شد، یا در زندان هستند یا فوت شده‌اند.

چالش های سازمان تامین اجتماعی در دولت آینده/ بحران انباشت بدهی‌ها

 چالش های سازمان تامین اجتماعی در دولت آینده/ بحران انباشت بدهی‌ها
2021-06-14T09:25:16+04:30
سازمان تامین اجتماعی به عنوان بزرگ‌ترین سازمان بیمه‌ای و اجتماعی کشور شناخته می‌شود که بیش از نیمی از جمعیت کشور را تحت پوشش خدمات بیمه‌ای و رفاهی دارد، اما...

راکت‌ مشهور ایرانی در دوران دفاع مقدس با «نقطه‌زنی» بازگشت/ برد «فجر ۵»؛ کابوس بزرگ اسرائیل و آمریکا دو برابر شد

 راکت‌ مشهور ایرانی در دوران دفاع مقدس با «نقطه‌زنی» بازگشت/ برد «فجر ۵»؛ کابوس بزرگ اسرائیل و آمریکا دو برابر شد
2021-06-12T11:52:07+04:30
از راکت‌های ۱۲۲ میلیمتری سری گراد تا «فجر» ۳۳۳ میلیمتری، بخش مهمی از توان توپخانه‌ای کشورمان در بخش راکت‌ها را تشکیل می‌دهند که این مدلهای مشهور ت...

تاکنون یک خانه خالی هم به سازمان مالیاتی معرفی نشده است

 تاکنون یک خانه خالی هم به سازمان مالیاتی معرفی نشده است
2021-06-12T11:38:56+04:30
در حالی که وزیر راه و شهرسازی از معرفی یک میلیون و ۳۰۰ هزار خانه خالی به سازمان امور مالیاتی خبر می دهد، معاون حقوقی این سازمان گفت: تا کنون سامانه اسکان هی...

بررسی ۱۰۴ گل رونالدو برای رسیدن به رکورد دایی/ کریس به چه تیم‌هایی بیشتر گل زده؟

 بررسی ۱۰۴ گل رونالدو برای رسیدن به رکورد دایی/ کریس به چه تیم‌هایی بیشتر گل زده؟
2021-06-12T11:38:56+04:30
کریستیانو رونالدو تنها ۵ گل تا رکورد علی دایی فاصله دارد ولی سوال اینجاست که کریستیانو این گل‌ها را چگونه و در کدام بازی‌ها به ثبت رسانده است.

تشکیل کمیته صیانت از اخلاق برای انتخابات

 تشکیل کمیته صیانت از اخلاق برای انتخابات
2021-06-09T15:25:13+04:30
جمعی از جوانان در فضای مجازی «کمیته صیانت از اخلاق» برای انتخابات تشکیل دادند

کمیته صیانت از اخلاق

 کمیته صیانت از اخلاق
2021-06-09T14:58:32+04:30
جمعی از جوانان در فضای مجازی «کمیته صیانت از اخلاق» برای انتخابات تشکیل دادند

قطار گرانی‌ها همچنان پیش می‌رود

 قطار گرانی‌ها همچنان پیش می‌رود
2021-06-08T10:02:20+04:30
با وجود تأکید رئیس‌جمهور بر عدم افزایش قیمت کالا‌ها در روز‌های پایانی دولت، قطار گرانی‌ها همچنان پیش می‌رود و گرانی ۲۵ درصدی قیمت مصوب مواد شوینده جدیدترین ...

تا هر دو دروغ گفته باشیم!

 تا هر دو دروغ گفته باشیم!
2021-06-07T09:15:35+04:30
آقای مهرعلیزاده در پایان چند بیت شعر هم به زبان آذری خواند که اهانت به تمامی مردم ایران و مخصوصاً هموطنان غیور و شریف آذری‌زبان بود.

روز انتخابات برای امام مثل روز عید بود

 روز انتخابات برای امام مثل روز عید بود
2021-06-03T16:42:13+04:30
حاج‌آقا رحیمیان از روحانیان وارسته‌ای است که حدود ۲۵ سال از دوران تبعید نجف تا زمان ارتحال همراه امام خمینی بوده و بعد از آن در دفتر حضرت آیت‌الله خامنه‌ای ...

‌‌ رقابت نامزد‌ها برای بالا کشیدن یارانه ها!

 ‌‌ رقابت نامزد‌ها برای بالا کشیدن یارانه ها!
2021-06-02T09:15:42+04:30
روز‌های ابتدایی تبلیغات انتخاباتی، برخی نامزد‌ها در شعار‌های خود که قاعدتاً متأثر از شرایط اقتصادی حاکم بر کشور است، با وعده گشایش‌های اقتصادی آغاز کردند.

مزایای اعمال مراقبت‌های الکترونیکی برای محکومین دارای شرایط/ افزایش چشمگیر استفاده از پابند الکترونیکی

 مزایای اعمال مراقبت‌های الکترونیکی برای محکومین دارای شرایط/ افزایش چشمگیر استفاده از پابند الکترونیکی
2021-06-02T09:02:27+04:30
یکی از اقدامات ویژه قوه قضاییه و سازمان زندان‌ها در دوره تحول، افزایش استفاده از سامانه‌های نظارت و مراقبت الکترونیکی است. پابند الکترونیکی یکی از این سامان...

زخم بیماران پروانه‌ای عمیق‌تر می‌شود

 زخم بیماران پروانه‌ای عمیق‌تر می‌شود
2021-06-02T09:02:27+04:30
هر روز و هر ساعتی که می‌گذرد و پانسمان به بیماران پروانه‌ای نمی‌رسد، زخم‌های آنها عمیق‌تر می‌شود و بیشتر درد خواهند کشید. وزارت بهداشت هم این را می‌داند اما...

بخاطر درس نخواندن فرزندان "حرص" نخورید/راه چاره چیست؟

 بخاطر درس نخواندن فرزندان "حرص" نخورید/راه چاره چیست؟
2021-06-01T10:15:49+04:30
عضو تیم تخصصی کودک و نوجوان انجمن ازدواج و خانواده کشور با بیان اینکه در شرایط فعلی نوجوانان انگیزه درس خواندن کمی دارند و در مقابل والدین بجای آنها نسبت به...

سه سامانه پدافندی برتر جمهوری اسلامی ایران را بیشتر بشناسیم

 سه سامانه پدافندی برتر جمهوری اسلامی ایران را بیشتر بشناسیم
2021-06-01T10:15:48+04:30
نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران از پیشتازان حوزه طراحی و ساخت سامانه‌های پیشرفته پدافندی هستند.

سفر ممنوع شد؛ اجاره ویلا بالا رفت!

 سفر ممنوع شد؛ اجاره ویلا بالا رفت!
2021-06-01T09:35:40+04:30
با وجود اعلام ممنوعیت سفر در تعطیلات نیمه خردادماه، قیمت اجاره یک شب ویلا و خانه شخصی به اوج رسیده است.

آغاز مخالفت سفارشی با مالیات بر عایدی/ نگرانی بی مورد انبوه سازان

 آغاز مخالفت سفارشی با مالیات بر عایدی/ نگرانی بی مورد انبوه سازان
2021-06-01T09:35:40+04:30
در حالی که بسیاری از کارشناسان، مالیات بر عایدی سرمایه را عامل کوتاهی دست سفته بازان از بازار مسکن می دانند، اما مشخص نیست آغاز مخالفت های سازمان دهی شده با...

همتی به همه وعده‌هایش در بانک مرکزی عمل کرد؛ اما برعکس

 همتی به همه وعده‌هایش در بانک مرکزی عمل کرد؛ اما برعکس
2021-06-01T09:35:40+04:30
نرخ تورم در دوره همتی، رکوردهای دهه‌های اخیر را شکسته است؛ طبق آخرین آمار در فروردین امسال نرخ تورم سالانه به ۳۸.۹ درصد رسیده در حالی که در تیرماه ۱۳۹۷ و قب...

۱۷ میلیون آمریکایی سال گذشته سلاح خریده‌اند

 ۱۷ میلیون آمریکایی سال گذشته سلاح خریده‌اند
2021-06-01T09:08:59+04:30
بر اساس گزارش دو مرکز تحقیقاتی، سال گذشته ۱۷ میلیون آمریکایی سلاح خریده‌اند که یک پنجم آنها برای نخستین بار بود که سلاح می‌خرند.

دیگر برای نابودی اسرائیل به جنگ بزرگ احتیاجی نیست/ برای اولین‌بار به مناطق امن صهیونیست‌ها حمله موشکی شد/ پاسخ ابهام‌آمیز سید حسن نصرالله به فرستاده اسرائیلی‌ها

 دیگر برای نابودی اسرائیل به جنگ بزرگ احتیاجی نیست/ برای اولین‌بار به مناطق امن صهیونیست‌ها حمله موشکی شد/ پاسخ ابهام‌آمیز سید حسن نصرالله به فرستاده اسرائیلی‌ها
2021-05-30T14:28:58+04:30
کارشناسان معتقدند با اتمام جنگ و پذیرش شروط آتش بس از سوی اسرائیل، شمارش معکوس سقوط و فروپاشی حکومت غیر مشروع رژیم صهیونیستی آغاز شده است و برای از بین بردن...

اخلال در بازار خودرو با احتکار هزاران میلیاردی

 اخلال در بازار خودرو با احتکار هزاران میلیاردی
2021-05-30T14:28:57+04:30
خودروسازان در سال گذشته حدود ۷۲۳ هزار دستگاه خودرو تولید کرده‌اند که از این تعداد، به گفته وزیر صمت ٤٥� هزار خودروی در انبار‌ها احتکار شده که گارانتی‌شان به...

اجاره نشین ها دست به گریبان کرونا!/ سقف اجاره مسکن اجرایی شد؟

 اجاره نشین ها دست به گریبان کرونا!/ سقف اجاره مسکن اجرایی شد؟
2021-05-30T11:08:58+04:30
یک سالی می شود که ورود کرونا اولین ضربه اش را به مستاجران تجاری و مسکونی زده است.

فروش ۹هزار میلیاردی محصولات نانویی/ صادرات ۲۰میلیون دلاری تا ۱۴۰۴

 فروش ۹هزار میلیاردی محصولات نانویی/ صادرات ۲۰میلیون دلاری تا ۱۴۰۴
2021-05-30T10:55:38+04:30
مدیرگروه صنعت ستاد توسعه فناوری‌ نانو از رشد ۱۵ شرکت نانوی بین المللی با صادرات ۲۰ میلیون دلاری تا ۱۴۰۴ خبر داد و گفت: پیش بینی می کنیم ۹ هزار میلیارد تومان...

«شکنجه آمارها» کلید دولت راستگویان برای بهبود نمایشی وضعیت اقتصادی

 «شکنجه آمارها» کلید دولت راستگویان برای بهبود نمایشی وضعیت اقتصادی
2021-05-30T10:55:38+04:30
دولت روحانی تلاش کرده است که از همه ظرفیت های «شکنجه آمارها» برای ارائه تصویر مطلوب از اقتصاد ایران در دوره مسئولیت خود و ارائه تصویری سیاه از دول...

اینفوگرافیک | ۹ کارت زرد مجلس به دولت روحانی فقط در یکسال

 اینفوگرافیک | ۹ کارت زرد مجلس به دولت روحانی فقط در یکسال
2021-05-30T10:42:18+04:30
دولت روحانی طی یکسال گذشته از نمایندگان مجلس ۹ کارت زرد دریافت کرده است که سهم وزارت علوم تحقیقات و فناوری به تنهایی سه کارت زرد، وزارت خانه های صمت و نفت ه...

از یارانه ۴۵۰ هزار تومانی تا سهمیه بندی تمام حامل های انرژی!

 از یارانه ۴۵۰ هزار تومانی تا سهمیه بندی تمام حامل های انرژی!
2021-05-29T09:41:18+04:30
نامزد‌های انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰، اظهار نظر‌هایی در زمینه اقتصاد داشته اند که به همراه واکنش مردم به این نظرات، در این گزارش بررسی شده است.

اجاره‌بها را زیاد نکنیم، انصاف را زیاد کنیم

 اجاره‌بها را زیاد نکنیم، انصاف را زیاد کنیم
2021-05-29T09:01:17+04:30
براساس مصوبه ستاد ملی کرونا، خواستن عذر مستأجر به دلیل نداشتن پول بیشتر ممنوع است، همچنین افزایش اجاره فقط تا سقف تعیین شده مجاز است.

اینفوگرافیک | دولت روحانی رکورد افزایش نقدینگی راهم شکست

 اینفوگرافیک | دولت روحانی رکورد افزایش نقدینگی راهم شکست
2021-05-26T15:28:09+04:30
بر اساس تازه ترین امار رسمی بانک مرکزی ، نرخ رشد نقدیگی در سال ۹۹ به ۴۰.۶ درصد رسید که بالاترین نرخ رشد نقدینگی طی ۴۳ سال اخیر است.
X فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)