میرنیوز

دو هفته نفس‌گیر خراسان جنوبی

دو هفته نفس‌گیر خراسان جنوبی 2020-11-22T19:53:35+03:30

علی ناصری در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: در اعمال محدودیت‌های دو هفته‌ای ابلاغیه ملی ابلاغ شده و مسئولیت اجرا و همسان‌سازی شرایط شهرستان‌ها با فرمانداران است.

وی با بیان اینکه با توجه به شرایط خاص شهرستان‌ها توسط فرمانداران با حضور دستگاه‌های مرتبط جلساتی برگزار شد، افزود: باتوجه به تجربیات فروردین‌ماه، اکنون در سه سطح محدودیت داریم که شامل محدودیت ورود اتومبیل‌های غیر پلاک شهرستانی به شهرستان، محدودیت‌های خروج خودروهای بومی  و محدودیت فعالیت اصناف به جز گروه یک است.

فرماندار بیرجند بیان کرد: اصنافی که شامل این محدودیت نمی‌شوند شامل؛ لوازم ضروری خوراکی، آشامیدنی، بهداشتی و برخی از مراکز ضروری مانند بیمه‌ها و مراکز بانکی هستند که تعطیل نمی‌شوند.

ناصری با بیان اینکه این محدودیت از امروز اول آذرماه به مدت دو هفته اجرایی خواهد شد، تصریح کرد: ابلاغیه به صورتی است که برای تمام دستگاه‌ها لازم الاجرا است.

وی از منع تردد شبانه از ساعت ۹ شب تا ۴ صبح خبر داد و گفت: این محدودیت به جز افرادی که شغلشان ایجاب می‌کند یا شفیت کاری هستند، بوده که ادارات پلاک آنان را ابلاغ می‌کنند تا از تردد آن‌ها جلوگیری نشود.

فرماندار بیرجند ادامه داد: تردد وسایل حمل و نقل عمومی در درون شهر تا قبل از ساعت مشخص شده مشکلی نداشته و پس از آن محدودیت وجود دارد.

وی با بیان اینکه تمام این موارد به منظور کاهش و محدودیت در دورهمی‌ها، رفت و آمدها و هرگونه تجمعات است که مردم باید خود رعایت کنند، افزود: در خصوص عدم رعایت پروتکل‌ها در ادارات و عدم اجازه کارفرما برای عدم صدور مرخصی برای کارکنان، مجازات‌هایی دیده شده تا از انجام تخلفات به صورت عامدانه جلوگیری شود.

ناصری از فعالیت یک سوم کارکنان در ادارات گفت و  ادامه داد: ممکن است برخی از بخش‌های ادارات را تعطیل کنیم تا از تردد مردم جلوگیری کنیم.

وی با بیان اینکه مردم باید آماده سختی دو هفته‌ای باشند و این مسئله را جدی بگیرند تا بعد از آن نتایج مثبت را ببینیم، افزود: مردم توجه کنند این فصل، فصلی که سرماخوردگی در آن شایع باشد نیست و اگر افراد علائمی دارند باید سریعا با مراکز بهداشت و یا پزشکان ارتباط بگیرند چراکه هرچه بیماریابی بیشتر انجام شود و مردم کمک کنند، راحت‌تر سیر درمان این بیماری طی خواهد شد.

فرماندار بیرجند با بیان اینکه بسیاری از افراد با ماندن در خانه و مصرف داروهای سبک، درمان می‌شوند به شرط اینکه به محض دیدن علائم به مراکز درمانی مراجعه و در خانه بمانند، تصریح کرد: مردم لازم است فعالیت‌های عادی را در این دو هفته کاهش دهند.

ناصری با بیان اینکه در این مدت، دستگاه‌های خدمات رسان خدمات خود را قطع نخواهند کرد، اظهار کرد: ابلاغیه‌ای صادر شده که دستگاه‌های خدمات رسان در این دو هفته به دلیل بدهی خدمات آب، برق و گاز را قطع نکنند.

وی افزود: همچنین به بانک‌ها ابلاغ شده در این مدت پیامک‌های مربوط به بدهی اقساط را ارسال نکرده و با هماهنگی شورای بانک‌ها تصمیم بر این شد تا از برگشت زدن چک‌ها در این مدت خودداری شود.

فرماندار بیرجند بیان کرد: در این مدت، ورودی‌ها را کنترل می‌کنیم و معابر منتهی به تفرجگاه‌ها بسته شده و مردم باید از تجمع در پارک‌ها، مراکز تجمعی و جاده‌های سلامت خودداری کنند.

ناصری با بیان اینکه این ابلاغیه عام است و اگر مردم تخلفی را مشاهده کردند، به سامانه ۴۰۳۰ و یا ۱۲۴ برای پیگیری اطلاع دهند، افزود: طی تفاهم نامه‌ای که بین وزارت بهداشت و سازمان بسیج در سطح ملی امضا شده گروه‌هایی در بسیج سازمان دهی شده‌اند تا به صورت محله‌ای مراجعه کرده و افراد کرونایی را رصد کنند.

وی ادامه داد: در شهرستان نیز از مرکز بسیج تقاضا کردیم تا شماره‌ای را اعلام کنند تا مردم از خدمات بسیج بهره ببرند.

دو هفته نفس‌گیر خراسان جنوبی

مهم‌ترین مشکل مردم در این روزها چیست؟

فرماندار بیرجند به دیدارهای مردمی اشاره کرد و گفت: مهم‌ترین مشکلی که مردم در این روزها دارند، مشکلات اقتصادی ناشی از محدودیت‌های اصناف است که این موضوع را درک و منتقل می‌کنیم.

ناصری با بیان اینکه از مردم می‌خواهیم کمک کنند تا با حداقل‌ها این دو هفته را بگذرانیم، تصریح کرد: رایزنی کرده‌ایم تا تسهیلات ارزان قیمت و یا کمک‌هایی را از طریق سازمان‌هایی چون امور مالیاتی و تامین اجتماعی ارائه دهیم.

وی با بیان اینکه تدابیری توسط ستاد ملی مدیریت کرونا انجام خواهد شد تا فشار بر اصناف کمتر شود، افزود: مردم در این دو هفته لازم است بحث‌های بانکی و تهیه اقلام غیرضروری را به بعد واگذار کنند.

فرماندار بیرجند با اشاره به اینکه طبق هماهنگی به عمل آمده بانک‌ها در این مدت، با مبادلات بین بانکی همکاری خواهند کرد، بیان کرد: مردم از حمل پول نقد خودداری کنند.

ناصری با بیان اینکه مردم برخی از امور غیرضرور را به پس از این دو هفته واگذار کنند، تصریح کرد: هرچقدر تقاضا زیاد باشد و ادارات و نهادها نتوانند به علت کمبود نیروی ناشی از محدودیت‌ها به آن رسیدگی کنند، نارضایتی ایجاد خواهد شد؛ لذا مردم تقاضاهای غیرضروری را به بعدا موکول کنند.

در این دو هفته عروسی نگیرید

فرماندار بیرجند اظهار کرد: در این مدت هیچ آزمایش ازدواجی صورت نخواهد پذیرفت و محضرها و دفاتر ازدواج و طلاق حق ثبت ازدواج و طلاق را ندارند.

ناصری با بیان اینکه آزمایشات غیرضروری لغو خواهد شد تا از برگزاری مراسم عروسی در داخل خانه‌ها جلوگیری کنیم، ادامه داد: افرادی که در این تاریخ‌ها مراسم ازدواج خود را برنامه‌ریزی کرده‌اند، حتما تاریخ‌ها را تغییر دهند تا ازدحام در آزمایشگاه صورت نگیرد.

وی با بیان اینکه تمام دستورالعمل‌هایی که تاکنون ابلاغ شده دستگاه‌ها اجرا کرده‌اند و دستگاه متخلفی نداشته‌ایم، تصریح کرد: در زمان شیوع کرونا، پیگیری‌ها را برای پیشبرد برنامه‌ها انجام می‌دهیم، از جمله بحث مسکن اقشار کم درآمد و آبرسانی به روستاها در حال اجراست.

فرماندار بیرجند یک خبر جدید هم داد و اظهار کرد: در روستاهایی که مردم واحد مسکونی دارند برای بازسازی و ساخت، تسهیلات دولتی بلاعوض و قرض‌الحسنه اعطا می‌شود که لازم است مردم بعد از ایام تعطیلی برای دریافت تسهیلات مراجعه کنند.

ناصری ادامه داد: مباحثی برای ارتقای شهری در این مدت به اجرا درآمده که تصویب طرح جامع ترافیک شهر بیرجند و طرح مدیریت پسماند بیرجند که باعث حل برخی از مشکلات شهری شد، از آن جمله است.

وی با بیان اینکه تقویت سیستم بهداشتی و درمانی مهم ترین بعد کاری در این ماه‌هاست، یادآور شد: تقاضا دارم مردم علی رغم محدودیت‌ها، این موارد را به عنوان یک ضرورت تلقی کرده و انتظارات را کمتر کنند چرا که این موارد برای حفظ سلامت تمام آحاد جامعه است تا به سلامتی خود و اطرافیان و رفع خستگی کادر درمان کمک کنیم.

اکنون هفت شهرستان بیرجند، قاین، نهبندان، سرایان، بشرویه، فردوس و طبس وضعیت قرمز یا خیلی پرخطر را دارند و چهار شهرستان خوسف، زیرکوه، درمیان و سربیشه وضعیت نارنجی را دارند و بر این اساس محدودیت‌ها اعمال می‌شود.

انتهای پیام  

منبع : خبرگزاری ایسنا


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار استان ها

شلاق خصوصی‌سازی بر تن کنتورسازی/ احیاء نیازمند ورود دستگاه قضا

شلاق خصوصی‌سازی بر تن کنتورسازی/ احیاء نیازمند ورود دستگاه قضا
2020-12-04T23:36:38+03:30
کارخانه کنتورسازی ایران که زمانی یکی از شرکت‌های مهم در خاورمیانه بود، اکنون به دلیل واگذاری ناصحیح و سوء مدیریت تعطیل و با بحران‌های متعدد کارگری و مالی روب...

واکنش دادستان به استفاده از «مانکن‌های زنده خانم» در کرمانشاه/ حکم دستگیری صاحب مغازه و مانکن‌ها صادر شد

 واکنش دادستان به استفاده از «مانکن‌های زنده خانم» در کرمانشاه/ حکم دستگیری صاحب مغازه و مانکن‌ها صادر شد
2020-12-04T22:09:59+03:30
گروه استان‌ها- دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه با اشاره به استفاده یک مغازه از مانکن‌های زنده در کرمانشاه گفت: حکم دستگیری صاحب مغازه و مانکن‌ها صادر ...

تیم ویژه‌ای از وزارت بهداشت مامور بررسی‌فوت نوزاد آبدانانی شد

 تیم ویژه‌ای از وزارت بهداشت مامور بررسی‌فوت نوزاد آبدانانی شد
2020-12-04T22:09:59+03:30
گروه استان‌ها- معاون درمان وزارت بهداشت از اعزام تیم ویژه وزارت بهداشت برای بررسی فوت نوزاد آبدانانی به ایلام خبرداد.

محدودیت تردد ساعت۲۱ در استان سمنان لغو شد

محدودیت تردد ساعت۲۱ در استان سمنان لغو شد
2020-12-04T21:36:41+03:30
سمنان- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان با بیان اینکه هفت شهرستان استان در وضعیت نارنجی هستند، گفت: ممنوعیت تردد ساعت ۲۱ در شهرستان‌ها لغو شده است.

نوزاد آبدانانی فوت کرد

نوزاد آبدانانی فوت کرد
2020-12-04T19:23:19+03:30
ایلام-نوزاد آبدانانی که شب گذشته بعد از اعلام فوت در بیمارستان ایلام و زنده شدن در غسالخانه شهرستان آبدانان خبرساز شده بود، امشب در بیمارستان اهواز فوت کرد.

آدین چگونه به زندگی بازگشت؟/ اساتید گروه اطفال استان ایلام در کمیسیون تخصصی حاضر می شوند

آدین چگونه به زندگی بازگشت؟/ اساتید گروه اطفال استان ایلام در کمیسیون تخصصی حاضر می شوند
2020-12-04T19:13:17+03:30
با  اشک های پدر و مادر جوان ،  گواهی فوت نوزاد آبدانانی در بیمارستان در مرکز استان ایلام صادر و به سردخانه منتقل می شود، اما انگار قرار است اتفاقات دیگری بیفتد.

مالیات، گمرک و اختیارات، ۳ مشکل عمده مناطق آزاد/ زیر بار حذف گمرک نرفتیم

مالیات، گمرک و اختیارات، ۳ مشکل عمده مناطق آزاد/ زیر بار حذف گمرک نرفتیم
2020-12-04T19:13:17+03:30
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: در تعاریف مناطق آزاد، به صراحت گفته شده مناطقی با ویژگی و محدودی مکانی خاص که بتوانند به اقتصاد کشور کمک کنند؛ حال آنکه ا...

ابتلای ۱۱۲ نفر در یزد به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته/ فوت ۸ نفر

ابتلای ۱۱۲ نفر در یزد به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته/ فوت ۸ نفر
2020-12-04T18:30:00+03:30
یزد ـ سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی یزد از ابتلای ۱۱۲ نفر به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته در استان یزد خبر داد.

آیت الله علم الهدی:شهادت شهید فخری‌زاده ماهیت برخی جریان‌های سیاسی را روشن کرد

 آیت الله علم الهدی:شهادت شهید فخری‌زاده ماهیت برخی جریان‌های سیاسی را روشن کرد
2020-12-04T18:10:00+03:30
امام جمعه مشهد گفت: شهادت شهید فخری‌زاده، ماهیت برخی جریان‌های سیاسی را روشن کرد و به عنوان جریان شناسی و بالا بردن سطح شناخت و رشد سیاسی اجتماعی مردم ، مور...

جمع آوری 1100 لاشه پرنده مبتلا به آنفلوآنزا از میقان/تزریق اعتبار برای مدیریت بیماری

جمع آوری 1100 لاشه پرنده مبتلا به آنفلوآنزا از میقان/تزریق اعتبار برای مدیریت بیماری
2020-12-04T17:40:00+03:30
استاندار مرکزی از جمع آوری 1100 لاشه پرنده مبتلا به آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان از تالاب میقان اراک خبر داد.

تالاب میقان، تنها زیستگاه درگیر آنفلوآنزای پرندگان در استان مرکزی

تالاب میقان، تنها زیستگاه درگیر آنفلوآنزای پرندگان در استان مرکزی
2020-12-04T17:40:00+03:30
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: گزارشی از شیوع آنفلوآنزای پرندگان در دیگر زیستگاه های آبی استان مرکزی دریافت نشده است

پیشرفت 85 درصدی بزرگترین پروژه "خانه جوان" کشور در کرمانشاه

پیشرفت 85 درصدی بزرگترین پروژه "خانه جوان" کشور در کرمانشاه
2020-12-04T17:39:59+03:30
معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان از پیشرفت 85 درصدی پروژه خانه جوان کرمانشاه خبرداد.

اساس پیشرفت و توسعه، بها دادن به تحقیق و پژوهش است

اساس پیشرفت و توسعه، بها دادن به تحقیق و پژوهش است
2020-12-04T17:39:58+03:30
رئیس دانشگاه لرستان گفت: اساس پیشرفت و توسعه هر جامعه‌ای، بها دادن به تحقیق و پژوهش در همه زمینه‌ها است.

آمریکا و اروپا مورد اعتماد نیستند و مذاکره با آنها نتیجه بخش نیست

آمریکا و اروپا مورد اعتماد نیستند و مذاکره با آنها نتیجه بخش نیست
2020-12-04T17:39:58+03:30
نماینده ولی فقیه در شهرستان ورامین گفت: باید مسئولان و مردم با تکیه بر توان داخلی و حل مشکلات درون کشور با وحدت و همدلی مشکلات را حل کنند.

بررسی وضعیت جسمی آیت الله مصباح یزدی

بررسی وضعیت جسمی آیت الله مصباح یزدی
2020-12-04T17:39:57+03:30
رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم از نزدیک پیگیر وضعیت درمانی آیت الله مصباح یزدی قرار گرفت.

آدین چگونه به زندگی بازگشت؟/ اساتید گروه اطفال استان در کمیسیون تخصصی حاضر می شوند

آدین چگونه به زندگی بازگشت؟/ اساتید گروه اطفال استان در کمیسیون تخصصی حاضر می شوند
2020-12-04T17:39:57+03:30
با  اشک های پدر و مادر جوان ،  گواهی فوت نوزاد آبدانانی در بیمارستان در مرکز استان ایلام صادر و به سردخانه منتقل می شود، اما انگار قرار است اتفاقات دیگری بیفتد.

تشدید معضل گرانی در شرایط کرونایی/ پاسخی محکم به ترور دانشمندان داده شود

تشدید معضل گرانی در شرایط کرونایی/ پاسخی محکم به ترور دانشمندان داده شود
2020-12-04T16:43:20+03:30
قم- مدیر حوزه های علمیه گفت: مردم از مسئولان انتظار دارند با شجاعت، حکمت و قاطعیت انتقام سختی از ترور سردار سلیمانی و محسن فخری زاده گرفته و پاسخ محکمی داده ...

انتقام شهید فخری‌زاده مطالبه به حق مردم است/ قوی شدن یعنی پایان تمام مشکلات

انتقام شهید فخری‌زاده مطالبه به حق مردم است/ قوی شدن یعنی پایان تمام مشکلات
2020-12-04T16:43:19+03:30
کرج - نماینده ولی فقیه در البرز گفت: مجازات عاملان شهادت دانشمند هسته‌ای، شهید محسن فخری‌زاده مطالبه به حق مردم از مسئولان است.

واکنش دادستان ایلام به گزارش «تسنیم»؛ مسئله کوتاهی در درمان و صدور گواهی فوت نوزاد آبدانانی فوراً رسیدگی می‌شود

 واکنش دادستان ایلام به گزارش «تسنیم»؛ مسئله کوتاهی در درمان و صدور گواهی فوت نوزاد آبدانانی فوراً رسیدگی می‌شود
2020-12-04T16:49:59+03:30
گروه استان‌ها ــ دادستان ایلام گفت: دستور تشکیل فوری یک کمیته با حضور نمایندگان سازمان بازرسی و نظام پزشکی استان در زمینه بررسی علت کوتاهی در رسیدگی درمانی ...

آتش‌سوزی در کرج ۲ کشته و یک مصدوم برجای گذاشت

آتش‌سوزی در کرج ۲ کشته و یک مصدوم برجای گذاشت
2020-12-04T16:30:01+03:30
کرج - رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرج گفت: آتش‌سوزی در یک اغذیه‌فروشی در منطقه چهارراه طالقانی دو کشته و یک مصدوم برجای گذاشت.

با مسئولان شهرخودرو برای لغو بازی مکاتبه کرده‌ایم/ تعداد دقیق بازیکنان کرونایی فردا مشخص می‌شود

 با مسئولان شهرخودرو برای لغو بازی مکاتبه کرده‌ایم/ تعداد دقیق بازیکنان کرونایی فردا مشخص می‌شود
2020-12-04T16:10:01+03:30
گروه استان‌ها- سخنگوی باشگاه ذوب‌آهن با تایید خبر مثبت شدن تست کرونای تعدادی از بازیکنان این تیم گفت: سازمان لیگ بعد از مشخص شدن نتیجه تست ایفمارک درباره لغ...

فردوس قم، بی صبرانه منتظر شروع لیگ فوتسال است

فردوس قم، بی صبرانه منتظر شروع لیگ فوتسال است
2020-12-04T15:53:29+03:30
سرپرست تیم فوتسال فردوس قم گفت: با ورود مجموعه فردوس به عرصه فوتسال و حمایت از نماینده استان قم در لیگ برتر تیم جوانی را با تمرینات مناسب آماده بازی‌های لیگ ...

وابستگی به نهاده های دامی خارجی، باعث گران شدن مرغ شده است

وابستگی به نهاده های دامی خارجی، باعث گران شدن مرغ شده است
2020-12-04T15:53:29+03:30
وزیر جهاد کشاورزی گفت: وابستگی به نهاده‌های دامی وارداتی سبب گران شدن نرخ مرغ در کشور شده است و در مصرف روغن ما از متوسط میزان مصرف جهانی خیلی بیشتر مصرف داریم.

سازمان ملل جرثومه جهانی و بلا برای ملت هاست

سازمان ملل جرثومه جهانی و بلا برای ملت هاست
2020-12-04T15:53:28+03:30
امام جمعه رشت گفت: سازمان ملل جرثومه جهانی و بلا برای ملت هاست و اگر در سازمان ملل حضور داریم برای این است که از ظلم این سازمان علیه ملت ها بکاهیم.

آخرین مصوبات ستاد مقابله با کرونای خمینی شهر

آخرین مصوبات ستاد مقابله با کرونای خمینی شهر
2020-12-04T15:53:28+03:30
فرماندار خمینی شهر با بیان اینکه تعدادی از پمپ بنزین ها موارد بهداشتی را رعایت نمی کنند، گفت: نظارت بر پمپ بنزین ها باید افزایش یابد و در صورت عدم رعایت موار...

۶ ماه آینده را تا رسیدن احتمالی واکسن کرونا بیشتر رعایت کنید/ کنترل بیمارستان‌ها با دوربین

۶ ماه آینده را تا رسیدن احتمالی واکسن کرونا بیشتر رعایت کنید/ کنترل بیمارستان‌ها با دوربین
2020-12-04T15:53:27+03:30
رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز تاکید کرد: از مردم خواهش می‌کنیم پروتکل‌های بهداشتی را در شش ماه آینده تا زمان احتمالی رسیدن واکسن کرونا با جدیت بیشتری، رعایت ...

نسخه جدید سامانه جامع خدمات مهندسان در تبریز راه‌اندازی شد

نسخه جدید سامانه جامع خدمات مهندسان در تبریز راه‌اندازی شد
2020-12-04T15:53:27+03:30
شهردار تبریز از راه‌اندازی نسخه جدید و ارتقاءیافته سامانه خدمات جامع مهندسان خبر داد.

کشف احتکار ۱۰ میلیاردی روغن موتور در میانه

کشف احتکار ۱۰ میلیاردی روغن موتور در میانه
2020-12-04T15:53:26+03:30
فرمانده انتظامی آذربایجان شرقی از کشف انبار احتکار ۲۶ هزار لیتر روغن موتور و سایر مشتقات بنزین به ارزش تقریبی ۱۰ میلیارد ریال در شهرستان میانه خبر داد.

وضعیت فعالیت ادارات و مدارس آموزش و پرورش آذربایجان شرقی در هفته آتی

وضعیت فعالیت ادارات و مدارس آموزش و پرورش آذربایجان شرقی در هفته آتی
2020-12-04T15:53:26+03:30
اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی با صدور اطلاعیه‌ای وضعیت فعالیت ادارات و مدارس استان در هفته آتی را تشریح کرد.

هماهنگی بین بخشی و مشارکت جامعه، راهبرد اصلی برنامه شهر سالم سهند است

هماهنگی بین بخشی و مشارکت جامعه، راهبرد اصلی برنامه شهر سالم سهند است
2020-12-04T15:53:25+03:30
فرماندار شهرستان اسکو گفت: اثربخشی اجرای پروژه‌ها و افزایش اعتماد به نظام سلامت دستاورد مشارکت جامعه بوده و هماهنگی بین بخشی و مشارکت جامعه راهبرد اصلی برنام...