میرنیوز

مربی تیم ملی شنا: ادامه شرایط فعلی نه‌تنها المیپک، بلکه تمام استعدادهای آینده شنا را در معرض خطر قرار می‌دهد

 مربی تیم ملی شنا: ادامه شرایط فعلی نه‌تنها المیپک، بلکه تمام استعدادهای آینده شنا را در معرض خطر قرار می‌دهد 2020-11-22T15:03:21+03:30

به گزارش خبرگزاری تسنیم ازاصفهان،شیوع بیماری کرونا در چند ماه گذشته تمام ابعاد زندگی بشر را تحت‌تأثیر قرار داده و جامعه ورزش نیز مانند سایر بخش‌ها در چند ماه گذشته از گزند آسیب‌های شیوع کرونا در امان نبوده و ورزشکاران رشته‌های مختلف برای ادامه فعالیت‌ حرفه‌ای خود با مشکلات بسیاری مواجه شده‌اند.

شنا یکی از رشته‌هایی است که از شیوع کرونا بیشترین آسیب ممکن را دیده و تمام فعالیت‌های این رشته متوقف شده است. پس از شیوع پاندمی در کشور، فعالیت استخرها به حالت تعلیق درآمد و شناگران ایرانی امکان تمرین نداشتند؛ مشکل بزرگی که دامن‌گیر شناگران ملی‌پوش نیز شده و آنها را در وضعیت بغرنجی قرار داده است. این در حالی است که شنای ایران شانس خوبی برای کسب سهمیه المپیک دارد و ممکن است در صورت ادامه شرایط فعلی، این شانس از بین برود.

بر این اساس تسنیم در گفت‌وگو با گامر دیلانچیان، مربی تیم ملی شنای ایران و سرمربی تیم‌های شنای استان اصفهان به بررسی مشکلات شناگران ملی‌پوش و شنای استان پرداخته است که در ادامه می‌خوانید:

تسنیم:استخرهای شنا از زمان شیوع کرونا تعطیل شده و این اتفاق مشکلاتی را برای شناگران ملی‌پوش به وجود آورده است. نظر شما در این باره چیست؟

دیلانچیان: نمی‌دانم چرا کرونا فقط در استخرها وجود دارد و فقط برای شناگرها مضر است؟ در حالی که در تمرینات و مسابقات شنا، ورزشکاران هیچ برخوردی با هم ندارند. اگر سانس‌های آزاد شنا را در نظر نگیریم که ممکن است مردم فاصله لازم را رعایت نکنند، در تمرینات و مسابقات حرفه‌ای شناگران، ورزشکاران با فاصله از هم تمرین می‌کنند و در مسابقات نیز حداقل فاصله 2 شناگر با هم حدود 2 و نیم متر است.

تسنیم: شیوع کرونا چه مشکلاتی برای شناگران ملی‌پوش اصفهانی به وجود آورده است؟

دیلانچیان: علیرضا یاوری شناگر اصلی ما است که شانس بالایی برای کسب سهمیه المپیک توکیو دارد و سال گذشته در اوج آمادگی قرار داشت که تمرینات شنا تعطیل شد. نکته جالب آنکه اصفهان اولین شهری بود که تمرینات قهرمانی شنا را تعطیل کرد، در حالی که تمرینات شناگران تهرانی در اواخر اسفندماه تعطیل شد و از خردادماه نیز در پایگاه ملی تهران در استخر آزادی تمرینات شناگران آغاز شده است. رایزنی زیادی انجام دادیم تا شناگران اصفهانی بتوانند در تهران تمرینات خود را ادامه دهند اما با توجه به آنکه نمی‌توان محل اسکان بچه‌ها را فراهم کرد و خوابگاهی در اختیار آنها قرار نمی‌دهند، متاسفانه شناگران اصفهانی از داشتن استخر برای ادامه تمرینات‌شان محروم ماندند.

تسنیم: شیوع کرونا چه آسیبی به برنامه تمرینی شما زده است؟

دیلانچیان: برای کسب سهمیه المپیک ما به حداقل هفته‌ای 9 جلسه تمرینی نیاز داریم در حالی که شناگران اصفهانی در شرایط کنونی شاید بتوانند هفته‌ای یک یا دو جلسه شنا کنند. از طرف دیگر پایگاه قهرمانی بدنسازی اصفهان که متعلق به قهرمانان استان است، هر 10 روز یک‌بار بازگشایی می‌شود و بلافاصله یک اعلامیه صادر شده و پایگاه به مدت 2 هفته و یا بیشتر تعطیل می‌شود. این در حالی است که سالن‌های بدنسازی در سطح شهر فعال هستند اما پایگاه قهرمانی قادر به فعالیت نیست. به طور مثال همین الان پایگاه قهرمانی بدنسازی، 10 روز است که تعطیل شده و فعالیتی ندارد. در شرایطی که این پایگاه متعلق به قهرمانان استان است و افراد محدودی از آن استفاده می‌کنند و می‌توان با مدیریت صحیح و برنامه‌ریزی درست، شرایطی به وجود آورد که قهرمانان استان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از پایگاه استفاده کنند.

تسنیم:پاندمی فعلی یک معضل جهانی است؛ شرایط شنا در سایر کشورها چگونه است؟

دیلانچیان: اگر به سایر کشورهای درگیر کرونا نگاه کنید، خواهید دید که استخرهای شنا در همه آنها باز است و شناگران با پروتکل‌های بهداشتی خاصی تمرینات خود را انجام می‌دهند و حتی چند هفته قبل، لیگ جهانی شنا برگزار شد و شناگران بزرگ دنیا در این رقابت‌ها شرکت کردند. رکورد شناگرانی که در لیگ جهانی شرکت کردند، نشان می‌دهد که در دوران شیوع کرونا هم تمرینات منظمی را پشت سر گذاشته‌اند؛ در حالی که با عملکرد و برخوردهای انجام شده در شنای کشور نه تنها شانس کسب سمیه المپیک ما کاهش پیدا می‌کند، بلکه شنای کشور با تعطیلی استخرها حداقل به اندازه 5 تا 6 سال پسرفت داشته است.

تسنیم: کرونا بیشترین آسیب را به کدام بخش از شنای کشور وارد کرده است؟

دیلانچیان: بسیاری از نونهالان و نوجوانان شناگر که استعدادهای آینده شنا محسوب می‌شدند، این رشته را کنار گذاشته‌اند، چون محلی برای آموزش و تمرین آنها وجود ندارد. خانواده‌ها تمایل دارند که انرژی فرزندان‌شان با ورزش تخلیه شود و در این دوران هرچه منتظر ماندند تا استخرها بازگشایی شوند، متاسفانه این اتفاق رخ نداد و در نتیجه به سمت رشته‌های دیگری متمایل شدند. متاسفانه شرایط پیش‌آمده باعث شده تا استعدادهایی که کشف کرده و آموزش داده بودیم را به راحتی از دست بدهیم؛ بسیاری از استعدادهای شنا جذب رشته‌های رزمی شده‌اند، در حالی که میزان برخورد ورزشکاران در رشته شنا بسیار کم‌تر از رشته‌های رزمی است.

تسنیم:شناگران و ملی‌پوشان سایر استان‌ها نیز برای تمرین با مشکل مواجه هستند؟

دیلانچیان: فدراسیون شنا 2 سال قبل 3 پایگاه ملی شنا در تهران، اصفهان و مشهد افتتاح کرد. یکی از اهداف افتتاح پایگاه‌های ملی این بود که شناگران ملی‌پوش برای تمرین الزامی برای حضور در تهران نداشته باشند و بتوانند در مکان‌هایی نزدیک به محل سکونت‌شان تمرین کنند. به طور مثال ما در تیم ملی 8 ملی‌پوش داریم که 3 نفر از آنها اهل اصفهان و مابقی اهل تهران هستند. هم‌اکنون استخر آزادی در اختیار ملی‌پوشان تهرانی قرار دارد و تمرینات آنها برقرار است. در اصفهان هم اگر استخر انقلاب در اختیار هیئت شنا قرار داشت،‌ می‌شد شرایطی را فراهم کرد که حداقل ملی‌پوش‌ها بتوانند تمرین کنند. زمانی که هیئت شنا استخر ندارد، مجبوریم استخری را اجاره کنیم که مشخص نیست قبل از تمرین بچه‌های ما چه کسی در آن شنا کرده و میزان سلامت آن استخر چقدر است، اما اگر هیئت شنا استخری داشته باشد، می‌توان محوطه استخر را ضدعفونی و پروتکل‌های بهداشتی را به طور کامل رعایت کرد. متاسفانه هیئت شنای اصفهان فضای لازم را در اختیار ندارد و ما نیز نمی‌توانیم کاری کنیم.

تسنیم: در این مدت فدراسیون شنا برای رفع مشکل تمرین شما چه اقداماتی انجام داده است؟

دیلانچیان: با فدراسیون صحبت کرده‌ایم و مخالفتی با تمرینات شناگران ملی‌پوش ندارند اما با توجه به اینکه فدراسیون پزشکی ورزشی هنوز به ما مجوز برپایی اردوی تمرینی و یا برگزاری مسابقات را نداده است، نمی‌توانیم برای تیم اردو بگذاریم و فقط شناگران تهرانی در استخر آزادی تمرین می‌کنند.

تسنیم:چه موانعی بر سر راه اعزام ملی‌پوشان شناگر اصفهانی به تهران وجود دارد؟

دیلانچیان: مشکل اصلی برای اعزام شناگران اصفهانی به تهران، محل اسکان و تغذیه آنها است، چون فدراسیون مجوز لازم برای برپایی اردوی تمرینی را ندارد. فدراسیون پزشکی ورزشی درباره نحوه برگزاری مسابقات و اردوهای سایر رشته‌های ورزشی اطلاعیه‌های مختلفی صادر کرده اما درباره شنا تاکنون هیچ پروتکلی معرفی نشده است.

تسنیم:مهم‌ترین چالش شنای استان چیست؟

دیلانچیان: مهم‌ترین چالش ما در شنای اصفهان نبودن استخر است و تا زمانی که حل نشود، مشکلات ما به قوت خود باقی خواهد بود. این در حالی است که شنای اصفهان پتانسیل بسیار بالایی دارد؛ در رقابت‌های قهرمانی جوانان جهان از 3 شناگر اعزام شده، 2 شناگر اصفهانی بودند. در بازی‌های آسیایی نیز از 8 شناگر اعزام شده، 3 شناگر اصفهانی بودند. شنای اصفهان همیشه حضور درخشانی در عرصه‌های ملی و بین‌المللی داشته است اما متاسفانه اولین و ابتدایی‌ترین سخت‌افزار لازم برای شنا را ندارد. استخر ابتدایی‌ترین سخت‌افزار شنا است و متاسفانه هیئت اصفهان حتی یک استخر استاندارد در اختیار ندارد، سکوهای پرش و دیواره‌های برگشت استخر انقلاب که قرار است در اختیار هیئت قرار بگیرد، استاندارد نیست اما حداقل از نظر متراژ، اندازه‌های استاندارد را دارد که شناگران بتوانند تمرینات خود را در آن انجام دهند.

تسنیم: در این مدت مسئولان ورزش و شنای استان چه اقداماتی برای رفع مشکل تمرین کردن شما انجام داده‌اند؟

دیلانچیان: من همراه با پیمان گرامی رئیس هیئت شنای استان و علیرضا یاوری 5 یا 6 ماه قبل با مدیرکل ورزش و جوانان استان جلسه داشتیم و مشکلات را به ایشان گفتیم اما الان هر روزی که می‌گذرد، مشکلات بیشتر خواهد شد. با شریط کنونی گرفتن ورودی المپیک توکیو بسیار سخت است و ما می‌خواهیم یک کار محال را انجام دهیم. وقتی حداکثر 4 تا 5 ماه برای کسب سهمیه زمان داریم و نزدیک به 10 ماه است که شرایط تمرینی مناسبی نداریم، چگونه می‌توانیم ورودی را به دست آوریم؟ اگر شرایط ما مناسب بود و همان مسیر تمرینی قبل را طی می‌کردیم، باز هم کسب سهمیه قطعی نبود چه برسد به شرایط فعلی. جلسات مختلفی برای این مشکل برگزار کرده‌ایم و با رئیس فدراسیون شنا صحبت داشتیم، بسیاری از مسئولان شنا از جمله مدیر فنی تیم ملی و رئیس کمیته شنای کشور پیگیر مشکلات ما بوده‌اند اما هنوز اتفاق خاصی رخ نداده است.

تسنیم: مهم‌ترین خواسته شما از مسئولان ورزش کشور و استان چیست؟

دیلانچیان: داریم المپیک توکیو را از دست می‌دهیم اما نگرانی اصلی من برای سال‌های آینده است. متاسفانه با روند فعلی تمام استعدادهای شنای کشور را می‌سوزانیم و المپیک 2024 و 2028 را نیز از دست خواهیم داد. آیا در یک استخر 50 در 25 که فضای استخر حدود 1250 مترمربع خواهد بود، اگر پروتکل‌های بهداشتی رعایت شود، شناگران نمی‌توانند در گروه‌های 20 نفره تمرین کنند؟ می‌توان به راحتی یک استخر را برای ورزشکاران رده‌های مختلف سنی قرنطینه کرد تا با یک برنامه‌ریزی اصولی شناگران تمرین کنند. اگر بحث پاندمی کرونا در میان است، هیئت شنای استان و یکی از باشگاه‌های خصوصی اصفهان حاضر هستند تا در صورت آماده بودن استخر شرایطی را فراهم آورند که بهترین شناگران استان در رده‌های مختلف جمع شده و با رعایت پروتکل‌ها و فاصله‌گذاری لازم تمرین کنند.

تسنیم: برای رفع مشکلات شنا چه راهکاری ارائه می‌دهید؟

دیلانچیان: همه ما درباره ویروس کرونا احساس خطر داریم اما می‌توان با پروتکل‌های خاص و با کمک همه، شرایطی را فراهم آورد که شنای کشور بیش از این متضرر نشود. شنای ایران در شرایط عادی از سطح بین‌المللی فاصله داشت و با شیوع این ویروس شرایط شنای ایران بسیار وخیم‌تر شده است.

تسنیم: روند آماده‌سازی شما برای مسابقات انتخابی المپیک به چه صورت است؟

دیلانچیان: متاسفانه حداقل امکانات لازم را نداریم اما انتظارات از ما بالا است؛ چند روز قبل از اداره کل ورزش و جوانان استان از من پرسیدند که ورودی المپیک توکیو را کسب می‌کنیم یا خیر، در حالی که بعد از 10 ماه دوری از تمرینات چگونه می‌توان ورودی المپیک را کسب کرد؟

تسنیم: برای رسیدن به سهمیه المپیک، علاوه بر فراهم شدن استخر استاندارد برای تمرین به چه فاکتورهای دیگری نیاز دارید؟

دیلانچیان: روند آماده‌سازی شناگران با سایر ورزشکاران متفاوت است؛ در همه رشته‌های ورزشی، بدن ورزشکاران در حالت عمودی قرار دارد اما در شنا بدن ورزشکار در حالت افقی قرار می‌گیرد و همین امر موجب می‌شود تا تمام روند آماده‌سازی و بدنسازی شناگران با سایر ورزشکاران متفاوت شود. یک فوتبالیست یا والیبالیست می‌تواند اقدامات زیادی برای رسیدن به آمادگی کامل انجام دهد اما یک شناگر باید طبق اصول خاصی روند آماده‌سازی را پشت سر بگذارد.

تسنیم: برای کسب سهمیه المپیک توکیو چه رقابت‌هایی در پیش دارید؟

دیلانچیان: فدراسیون جهانی شنا اعلام کرده تقویم مسابقات ورودی المپیک را اواخر سال میلادی جاری اعلام خواهد کرد و ما فعلا مسابقه خاصی در پیش نداریم. به احتمال زیاد مسابقات ورودی المپیک در فروردین، اردیبهشت و خردادماه سال آینده برگزار خواهد شد. شناگران ما در 10 ماه گذشته هیچ تمرین و یا مسابقه‌ای نداشته‌اند و در روند آماده‌سازی باید حداقل به 2 مسابقه اعزام شوند تا از نظر روحی برای مسابقات ورودی المپیک آماده باشند.

تسنیم: با وجود مشکلات حال حاضر بر سر راه آماده‌سازی شناگران ملی‌پوش، شانس ایران برای کسب سهمیه المپیک توکیو چقدر است؟

دیلانچیان: علیرضا یاوری نسبت به 2 شناگر دیگر شرایط بهتری دارد و یک سروگردن از آنها بالاتر است. در تابستان در استخرهای روباز تا حدودی تمرین کردیم اما با شروع فصل سرما همه چیز به عقب برگشت. اگر در چند روز آینده اتفاقات خوبی به خصوص در استخر 50 متر رخ دهد، با توجه به زمان باقی مانده می‌توان امیدوار بود. هرچند باز هم کار سختی در پیش خواهیم داشت و امیدوارم مسئولان کمی شرایط ما را درک کنند.

انتهای پیام/170/ف

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار استان ها

واکنش دادستان به استفاده از «مانکن‌های زنده خانم» در کرمانشاه/ حکم دستگیری صاحب مغازه و مانکن‌ها صادر شد

 واکنش دادستان به استفاده از «مانکن‌های زنده خانم» در کرمانشاه/ حکم دستگیری صاحب مغازه و مانکن‌ها صادر شد
2020-12-04T22:09:59+03:30
گروه استان‌ها- دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه با اشاره به استفاده یک مغازه از مانکن‌های زنده در کرمانشاه گفت: حکم دستگیری صاحب مغازه و مانکن‌ها صادر ...

تیم ویژه‌ای از وزارت بهداشت مامور بررسی‌فوت نوزاد آبدانانی شد

 تیم ویژه‌ای از وزارت بهداشت مامور بررسی‌فوت نوزاد آبدانانی شد
2020-12-04T22:09:59+03:30
گروه استان‌ها- معاون درمان وزارت بهداشت از اعزام تیم ویژه وزارت بهداشت برای بررسی فوت نوزاد آبدانانی به ایلام خبرداد.

محدودیت تردد ساعت۲۱ در استان سمنان لغو شد

محدودیت تردد ساعت۲۱ در استان سمنان لغو شد
2020-12-04T21:36:41+03:30
سمنان- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان با بیان اینکه هفت شهرستان استان در وضعیت نارنجی هستند، گفت: ممنوعیت تردد ساعت ۲۱ در شهرستان‌ها لغو شده است.

نوزاد آبدانانی فوت کرد

نوزاد آبدانانی فوت کرد
2020-12-04T19:23:19+03:30
ایلام-نوزاد آبدانانی که شب گذشته بعد از اعلام فوت در بیمارستان ایلام و زنده شدن در غسالخانه شهرستان آبدانان خبرساز شده بود، امشب در بیمارستان اهواز فوت کرد.

آدین چگونه به زندگی بازگشت؟/ اساتید گروه اطفال استان ایلام در کمیسیون تخصصی حاضر می شوند

آدین چگونه به زندگی بازگشت؟/ اساتید گروه اطفال استان ایلام در کمیسیون تخصصی حاضر می شوند
2020-12-04T19:13:17+03:30
با  اشک های پدر و مادر جوان ،  گواهی فوت نوزاد آبدانانی در بیمارستان در مرکز استان ایلام صادر و به سردخانه منتقل می شود، اما انگار قرار است اتفاقات دیگری بیفتد.

مالیات، گمرک و اختیارات، ۳ مشکل عمده مناطق آزاد/ زیر بار حذف گمرک نرفتیم

مالیات، گمرک و اختیارات، ۳ مشکل عمده مناطق آزاد/ زیر بار حذف گمرک نرفتیم
2020-12-04T19:13:17+03:30
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: در تعاریف مناطق آزاد، به صراحت گفته شده مناطقی با ویژگی و محدودی مکانی خاص که بتوانند به اقتصاد کشور کمک کنند؛ حال آنکه ا...

ابتلای ۱۱۲ نفر در یزد به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته/ فوت ۸ نفر

ابتلای ۱۱۲ نفر در یزد به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته/ فوت ۸ نفر
2020-12-04T18:30:00+03:30
یزد ـ سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی یزد از ابتلای ۱۱۲ نفر به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته در استان یزد خبر داد.

آیت الله علم الهدی:شهادت شهید فخری‌زاده ماهیت برخی جریان‌های سیاسی را روشن کرد

 آیت الله علم الهدی:شهادت شهید فخری‌زاده ماهیت برخی جریان‌های سیاسی را روشن کرد
2020-12-04T18:10:00+03:30
امام جمعه مشهد گفت: شهادت شهید فخری‌زاده، ماهیت برخی جریان‌های سیاسی را روشن کرد و به عنوان جریان شناسی و بالا بردن سطح شناخت و رشد سیاسی اجتماعی مردم ، مور...

جمع آوری 1100 لاشه پرنده مبتلا به آنفلوآنزا از میقان/تزریق اعتبار برای مدیریت بیماری

جمع آوری 1100 لاشه پرنده مبتلا به آنفلوآنزا از میقان/تزریق اعتبار برای مدیریت بیماری
2020-12-04T17:40:00+03:30
استاندار مرکزی از جمع آوری 1100 لاشه پرنده مبتلا به آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان از تالاب میقان اراک خبر داد.

تالاب میقان، تنها زیستگاه درگیر آنفلوآنزای پرندگان در استان مرکزی

تالاب میقان، تنها زیستگاه درگیر آنفلوآنزای پرندگان در استان مرکزی
2020-12-04T17:40:00+03:30
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: گزارشی از شیوع آنفلوآنزای پرندگان در دیگر زیستگاه های آبی استان مرکزی دریافت نشده است

پیشرفت 85 درصدی بزرگترین پروژه "خانه جوان" کشور در کرمانشاه

پیشرفت 85 درصدی بزرگترین پروژه "خانه جوان" کشور در کرمانشاه
2020-12-04T17:39:59+03:30
معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان از پیشرفت 85 درصدی پروژه خانه جوان کرمانشاه خبرداد.

اساس پیشرفت و توسعه، بها دادن به تحقیق و پژوهش است

اساس پیشرفت و توسعه، بها دادن به تحقیق و پژوهش است
2020-12-04T17:39:58+03:30
رئیس دانشگاه لرستان گفت: اساس پیشرفت و توسعه هر جامعه‌ای، بها دادن به تحقیق و پژوهش در همه زمینه‌ها است.

آمریکا و اروپا مورد اعتماد نیستند و مذاکره با آنها نتیجه بخش نیست

آمریکا و اروپا مورد اعتماد نیستند و مذاکره با آنها نتیجه بخش نیست
2020-12-04T17:39:58+03:30
نماینده ولی فقیه در شهرستان ورامین گفت: باید مسئولان و مردم با تکیه بر توان داخلی و حل مشکلات درون کشور با وحدت و همدلی مشکلات را حل کنند.

بررسی وضعیت جسمی آیت الله مصباح یزدی

بررسی وضعیت جسمی آیت الله مصباح یزدی
2020-12-04T17:39:57+03:30
رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم از نزدیک پیگیر وضعیت درمانی آیت الله مصباح یزدی قرار گرفت.

آدین چگونه به زندگی بازگشت؟/ اساتید گروه اطفال استان در کمیسیون تخصصی حاضر می شوند

آدین چگونه به زندگی بازگشت؟/ اساتید گروه اطفال استان در کمیسیون تخصصی حاضر می شوند
2020-12-04T17:39:57+03:30
با  اشک های پدر و مادر جوان ،  گواهی فوت نوزاد آبدانانی در بیمارستان در مرکز استان ایلام صادر و به سردخانه منتقل می شود، اما انگار قرار است اتفاقات دیگری بیفتد.

تشدید معضل گرانی در شرایط کرونایی/ پاسخی محکم به ترور دانشمندان داده شود

تشدید معضل گرانی در شرایط کرونایی/ پاسخی محکم به ترور دانشمندان داده شود
2020-12-04T16:43:20+03:30
قم- مدیر حوزه های علمیه گفت: مردم از مسئولان انتظار دارند با شجاعت، حکمت و قاطعیت انتقام سختی از ترور سردار سلیمانی و محسن فخری زاده گرفته و پاسخ محکمی داده ...

انتقام شهید فخری‌زاده مطالبه به حق مردم است/ قوی شدن یعنی پایان تمام مشکلات

انتقام شهید فخری‌زاده مطالبه به حق مردم است/ قوی شدن یعنی پایان تمام مشکلات
2020-12-04T16:43:19+03:30
کرج - نماینده ولی فقیه در البرز گفت: مجازات عاملان شهادت دانشمند هسته‌ای، شهید محسن فخری‌زاده مطالبه به حق مردم از مسئولان است.

واکنش دادستان ایلام به گزارش «تسنیم»؛ مسئله کوتاهی در درمان و صدور گواهی فوت نوزاد آبدانانی فوراً رسیدگی می‌شود

 واکنش دادستان ایلام به گزارش «تسنیم»؛ مسئله کوتاهی در درمان و صدور گواهی فوت نوزاد آبدانانی فوراً رسیدگی می‌شود
2020-12-04T16:49:59+03:30
گروه استان‌ها ــ دادستان ایلام گفت: دستور تشکیل فوری یک کمیته با حضور نمایندگان سازمان بازرسی و نظام پزشکی استان در زمینه بررسی علت کوتاهی در رسیدگی درمانی ...

آتش‌سوزی در کرج ۲ کشته و یک مصدوم برجای گذاشت

آتش‌سوزی در کرج ۲ کشته و یک مصدوم برجای گذاشت
2020-12-04T16:30:01+03:30
کرج - رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرج گفت: آتش‌سوزی در یک اغذیه‌فروشی در منطقه چهارراه طالقانی دو کشته و یک مصدوم برجای گذاشت.

با مسئولان شهرخودرو برای لغو بازی مکاتبه کرده‌ایم/ تعداد دقیق بازیکنان کرونایی فردا مشخص می‌شود

 با مسئولان شهرخودرو برای لغو بازی مکاتبه کرده‌ایم/ تعداد دقیق بازیکنان کرونایی فردا مشخص می‌شود
2020-12-04T16:10:01+03:30
گروه استان‌ها- سخنگوی باشگاه ذوب‌آهن با تایید خبر مثبت شدن تست کرونای تعدادی از بازیکنان این تیم گفت: سازمان لیگ بعد از مشخص شدن نتیجه تست ایفمارک درباره لغ...

فردوس قم، بی صبرانه منتظر شروع لیگ فوتسال است

فردوس قم، بی صبرانه منتظر شروع لیگ فوتسال است
2020-12-04T15:53:29+03:30
سرپرست تیم فوتسال فردوس قم گفت: با ورود مجموعه فردوس به عرصه فوتسال و حمایت از نماینده استان قم در لیگ برتر تیم جوانی را با تمرینات مناسب آماده بازی‌های لیگ ...

وابستگی به نهاده های دامی خارجی، باعث گران شدن مرغ شده است

وابستگی به نهاده های دامی خارجی، باعث گران شدن مرغ شده است
2020-12-04T15:53:29+03:30
وزیر جهاد کشاورزی گفت: وابستگی به نهاده‌های دامی وارداتی سبب گران شدن نرخ مرغ در کشور شده است و در مصرف روغن ما از متوسط میزان مصرف جهانی خیلی بیشتر مصرف داریم.

سازمان ملل جرثومه جهانی و بلا برای ملت هاست

سازمان ملل جرثومه جهانی و بلا برای ملت هاست
2020-12-04T15:53:28+03:30
امام جمعه رشت گفت: سازمان ملل جرثومه جهانی و بلا برای ملت هاست و اگر در سازمان ملل حضور داریم برای این است که از ظلم این سازمان علیه ملت ها بکاهیم.

آخرین مصوبات ستاد مقابله با کرونای خمینی شهر

آخرین مصوبات ستاد مقابله با کرونای خمینی شهر
2020-12-04T15:53:28+03:30
فرماندار خمینی شهر با بیان اینکه تعدادی از پمپ بنزین ها موارد بهداشتی را رعایت نمی کنند، گفت: نظارت بر پمپ بنزین ها باید افزایش یابد و در صورت عدم رعایت موار...

۶ ماه آینده را تا رسیدن احتمالی واکسن کرونا بیشتر رعایت کنید/ کنترل بیمارستان‌ها با دوربین

۶ ماه آینده را تا رسیدن احتمالی واکسن کرونا بیشتر رعایت کنید/ کنترل بیمارستان‌ها با دوربین
2020-12-04T15:53:27+03:30
رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز تاکید کرد: از مردم خواهش می‌کنیم پروتکل‌های بهداشتی را در شش ماه آینده تا زمان احتمالی رسیدن واکسن کرونا با جدیت بیشتری، رعایت ...

نسخه جدید سامانه جامع خدمات مهندسان در تبریز راه‌اندازی شد

نسخه جدید سامانه جامع خدمات مهندسان در تبریز راه‌اندازی شد
2020-12-04T15:53:27+03:30
شهردار تبریز از راه‌اندازی نسخه جدید و ارتقاءیافته سامانه خدمات جامع مهندسان خبر داد.

کشف احتکار ۱۰ میلیاردی روغن موتور در میانه

کشف احتکار ۱۰ میلیاردی روغن موتور در میانه
2020-12-04T15:53:26+03:30
فرمانده انتظامی آذربایجان شرقی از کشف انبار احتکار ۲۶ هزار لیتر روغن موتور و سایر مشتقات بنزین به ارزش تقریبی ۱۰ میلیارد ریال در شهرستان میانه خبر داد.

وضعیت فعالیت ادارات و مدارس آموزش و پرورش آذربایجان شرقی در هفته آتی

وضعیت فعالیت ادارات و مدارس آموزش و پرورش آذربایجان شرقی در هفته آتی
2020-12-04T15:53:26+03:30
اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی با صدور اطلاعیه‌ای وضعیت فعالیت ادارات و مدارس استان در هفته آتی را تشریح کرد.

هماهنگی بین بخشی و مشارکت جامعه، راهبرد اصلی برنامه شهر سالم سهند است

هماهنگی بین بخشی و مشارکت جامعه، راهبرد اصلی برنامه شهر سالم سهند است
2020-12-04T15:53:25+03:30
فرماندار شهرستان اسکو گفت: اثربخشی اجرای پروژه‌ها و افزایش اعتماد به نظام سلامت دستاورد مشارکت جامعه بوده و هماهنگی بین بخشی و مشارکت جامعه راهبرد اصلی برنام...

اگر دستور جدیدی صادر نشود، منع تردد در مسیر وادی رحمت تبریز رفع می‌شود

اگر دستور جدیدی صادر نشود، منع تردد در مسیر وادی رحمت تبریز رفع می‌شود
2020-12-04T15:53:25+03:30
مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری تبریز با بیان اینکه تغییر وضعیت تردد در وادی رحمت منوط به تدبیر ستاد پیشگیری از کرونا است، گفت: اگر دستور جدیدی مبنی بر ...