میرنیوز

"شبکه مهدهای کودک"، منجی مهدهای کودک کشور

"شبکه مهدهای کودک"، منجی مهدهای کودک کشور 2020-11-22T10:46:47+03:30

ضرورت ایجاد بستر تخصصی در حوزه کودک درحالی یک نیاز اساسی بوده و هست که تا پیش از راه اندازی شبکه مهدهای کودک، فعالان و متخصصان حوزه کودک هیچ سازوکاری برای ایجاد تعامل و ارائه خدمات تخصصی خود نداشتند، اما هم اکنون بستری امن و بومی در داخل کشور طراحی شده که می تواند جایگزین مناسبی برای شبکه های اجتماعی خارجی باشد.

سعید باطنی، مدیر پروژه شبکه مهدهای کودک در گفت و گو با ایسنا، در تشریح این طرح بزرگ، با اشاره به چگونگی شکل‌گیری ایده اولیه طرح "شبکه مهدهای کودک ایران" اظهار کرد: در آن سال‌ها نه اتوماسیون به شکل امروزی وجود داشت و نه از پیام‌رسانی‌های مجازی خبری بود؛ به همین دلیل ایده شبکه مهدهای الکترونیک بسیار بزرگ و دور از ذهن به نظر می‌رسید. ایده‌ای که اهمیت آن امروز، آن هم با شیوع پاندمی کرونا و نگرانی فزاینده خانواده‌ها در خصوص سلامتی فرزندانشان بیش از پیش به چشم می‌آید.  

وی با بیان اینکه هدف ما از همان ابتدا ایجاد یک بستر یکپارچه مجازی در حوزه کودک بود تا مهدهای کودک بتوانند با استفاده از آن به ارائه محتوای تخصصی و هماهنگ بپردازند و جریان آموزش در این فضا اتفاق افتد، افزود: پس از اخذ مجوزها و تاییدیه های لازم در نهایت ۱۹ آبان سال ۸۴ این طرح کار خود را با ۳ مهدکودک به صورت آزمایشی شروع کرد. به مرور دامنه پروژه گسترش یافت و در سال ۸۵ با ورود به شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان فعالیت‌های این مجموعه رسما به عنوان یک شرکت دانش بنیان با ایده محوری ایجاد و توسعه شبکه مهدهای کودک در سطح کشور توسعه یافت.

ضرورت‌های ایجاد شبکه مهدهای کودک کشور

باطنی در ادامه با اشاره به ضرورت فعالیت شبکه مهدهای کودک، تصریح کرد: ایجاد بستر تخصصی در حوزه کودک یک نیاز اساسی است، چراکه حوزه کودک یک حوزه استراتژیک است و داشتن بستری پاک، امن و بومی برای این حوزه یک ضرورت اجتناب ناپذیر است. وجود بسترهای تخصصی نه تنها ابزاری راهبردی برای مدیریت و هدایت جریان تربیت و آموزش کودک خواهد بود، بلکه به ایجاد فرصت‌های شغلی و کاهش هزینه های عرضه محصولات و محتواهای تولید شده نیز کمک بسیاری خواهد کرد. هم اکنون بسیاری از مهدهای کودک آموزش غیرحضوری خود را در بستر پیام رسان‌های خارجی انجام می دهند که این موضوع به دلیل عدم نظارت دقیق بر روی اینگونه پیام رسان‌ها می تواند مشکلات تربیتی بسیاری را برای کودکان به همراه داشته باشد. فراهم آوردن بستری جایگزین برای آموزش مجازی کودکان طی یک سال اخیر یکی از دغدغه‌های اصلی سازمان بهزیستی کشور به عنوان متولی حوزه کودک بوده‌ که این شبکه با توجه به ظرفیت‌ها و ویژگی‌های تخصصی، خود را به عنوان گزینه‌ای قابل اعتماد معرفی کرده‌است.  

وی با اشاره به اینکه پیام رسان های داخلی فعلی، تخصصی حوزه کودک نیستند و مشکلاتی دارند، گفت: از جمله این مشکلات رعایت نشدن موارد امنیتی است، به طوری که شماره های مخاطبان به سادگی قابل دسترسی است، همچنین محتوا در این پیام رسان ها مدیریت نشده، کپی رایت رعایت نمی شود و محتوایی که مهدهای کودک می سازند یا می خرند به راحتی منتشر می شود، درحالی که همه این موارد در شبکه مهدهای کودک رعایت شده است.

تجربه موفق شبکه شاد برای محصلان و ضرورت شبکه مهدهای کودک برای کودکان 

باطنی در ادامه به راه اندازی شبکه شاد از سوی وزارت آموزش و پرورش اشاره و اظهار کرد: آموزش و پرورش با آسیب شناسی صحیح فضای مجازی برای نوجوانان به این نتیجه رسید که شبکه بومی خود را راه اندازی کند و علی رغم وجود اشکالات و کاستی‌های احتمالی و تلاش برای اصلاح ایرادات، با قاطعیت می‌توان گفت این بستر بومی، تهدیدات فرهنگی و تربیتی موجود در پیام‌رسان‌های خارجی را به حداقل کاهش داده است.

"شبکه مهدهای کودک"، منجی مهدهای کودک کشور

مسئولیت‌های اجتماعی و طرح رایگان "همراهِ مهد" در دوران کرونا

مدیر پروژه شبکه مهدهای کودک ایران در ادامه با اشاره به شعار شبکه مهدهای کودک با عنوان "آینده از آن کودکان ماست"، گفت: تنها به گسترش فعالیت این شبکه در سراسر کشور بسنده نکردیم و از اوایل امسال و به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا در کشور در راستای ایفای مسئولیت‌های اجتماعی خود، طرحی با عنوان "همراهِ مهد" تعریف کردیم تا تمام مهدهای کودک در سراسر کشور بتوانند به صورت رایگان به این شبکه متصل شده و بستر لازم برای آموزش غیرحضوری کودکان سرزمین مان بیش از پیش فراهم شود.

از اوایل امسال و به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا در کشور در راستای ایفای مسئولیت‌های اجتماعی خود، طرحی با عنوان "همراهِ مهد" تعریف کردیم تا تمام مهدهای کودک در سراسر کشور بتوانند به صورت رایگان به این شبکه متصل شده و بستر لازم برای آموزش غیرحضوری کودکان سرزمین مان بیش از پیش فراهم شود.

وی اضافه کرد: در بحران کرونا با همکاری صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه تهران و حمایت آقای دکتر ممیز از دانشکده کارآفرینی و استاد راهنمای برتر کشور و خانم دکتر شریفیان، کارشناس ارشد علوم تربیتی، طرحی با عنوان "همراهِ مهد" تعریف کردیم تا بر اساس آن ضمن مکاتبه با سازمان بهزیستی کشور، ادارات کل بهزیستی استان ها و کانون توسعه و همیاری مهدهای کودک، امکانات موجود در این شبکه را به صورت رایگان در اختیار کلیه مهدهای کودک‌های کشور قرار دهیم.

باطنی با بیان اینکه در قالب این طرح، ("همراهِ مهد")، به صورت رایگان  یک سامانه و پنل کاربری اختصاصی در اختیار تک تک مهدهای کودک کشور قرار می دهیم، خاطرنشان کرد: آموزش و پشتیبانی از واحدهای تحت پوشش از دیگر مزایای طرح "همراهِ مهد" است. طرحی ملی که تا امروز بیش از ۷ هزار مهدکودک از استان‌های مختلف را تحت پوشش قرار داده و امیواریم این عدد تا پایان سال به بیش ۱۰ هزار مهد افزایش یابد.  

شبکه مهدهای کودک بستری قابل اطمینان و اجرایی است  

مدیر پروژه شبکه مهدهای کودک با قدردانی از سازمان بهزیستی کشور و کانون‌های توسعه و همیاری مهدهای کودک سراسر کشور به خاطر حمایت از این طرح، گفت: تعداد مهدهای کودک با مدارس قابل مقایسه نیست، بنابراین شبکه شاد بدون سرورهای متمرکز در سطح کشور نمی‌تواند پاسخگوی همه دانش آموزان باشد، درحالی که در مهدهای کودک تعداد گروه هدف به نسبت بسیار محدودتر و مشخص است، به همین خاطر پروژه با امکانات سخت افزاری داخل ایران قابل اجرا است.

باطنی اینترنت را نیاز بزرگ شبکه مهدهای کودک در شرایط کنونی دانست و خاطرنشان کرد: وزیر فناوری اطلاعات و ارتباطات اینترنت رایگان برای سامانه شاد پیش بینی کرد، همچنین حوزه‌های علمیه و دانشگاه ها برای آموزش های مجازی خود از اینترنت رایگان برخوردار شدند، اما این اتفاق تاکنون برای مهدهای کودک نیفتاده است. بنابراین پیشنهاد می کنیم حداقل ۱۰ هزار مهدکودکی که در شبکه مهدهای کودک هستند در بحران کرونا از اینترنت رایگان برخوردار شوند.  

شبکه های اجتماعی  و پیام رسان های خارجی شرایط امنی برای مهدهای کودک نداشت 

آمنه نظریان سامانی، رئیس کانون مهدهای کودک استان البرز نیز در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینکه تقریبا ۱۲ سال قبل سازمان بهزیستی شبکه مهدهای کودک را به ما معرفی کرد، گفت: آن زمان قرار بود این شبکه در کل کشور اجرا شود، منتها حمایت های لازم صورت نگرفت و برخی استان ها به این شبکه متصل نشدند.

وی با بیان اینکه در همه گیری کرونا ناچار به برگزاری کلاس های آنلاین و آموزش مجازی شدیم، گفت: این درحالی است که پیام رسان های خارجی شرایط امنی برای مهدهای کودک نداشت، چون ما مجبور بودیم گروه تشکیل دهیم و شماره های خانواده ها دیده می شد. به همین خاطر از امکانات امن موجود در شبکه مهدهای کودک به عنوان جایگزین استفاده کردیم که خوشبختانه به خوبی پاسخگوی نیازهای ما بود.

رئیس کانون مهدهای کودک استان البرز با بیان اینکه در شبکه مهدهای کودک صفحات عمومی و اختصاصی پیش بینی شده، گفت: در این شبکه محتوا قابل روئیت است و امکان ذخیره سازی محتوا، تشکیل گروه های جداگانه، حضور و غیاب و درگاه پرداخت شهریه پیش بینی شده است.

وی با بیان اینکه در مجموع از شبکه مهدهای کودک رضایت دارم و امیدوارم با حمایت بیشتر از این شبکه، همه مهدهای کودک بتوانند از امکانات آن استفاده کنند، خاطرنشان کرد: هم اکنون امکان استفاده رایگان از این شبکه فراهم است و نیازی به پرداخت هزینه نیست، به همین خاطر به استان های دیگر هم پیشنهاد دادم به این شبکه بپیوندند.  

استفاده از شبکه مهدهای کودک؛ پایان نگرانی والدین از سرایت کرونا

پروانه صفدریان، از مدیران باسابقه فعال در امر آموزش کودکان در استان خوزستان نیز در گفت و گو با ایسنا، در تایید ضرورت فراگیر شدن هرچه سریعتر شبکه مهدهای کودک در کشور به ایسنا گفت: ما در عصر ارتباطات زندگی می کنیم و باید با پیشرفت دنیا حرکت کنیم، از طرف دیگر با بحران کرونا روبرو شده ایم و باید با استفاده از بسترهای اینترنتی امن به سمت آموزش مجازی برویم.

وی با اشاره به استفاده از بستر شبکه مهدهای کودک، گفت: مردم اطلاعاتی که باید از مهدکودک داشته باشند را می توانند از طریق این شبکه دریافت کنند و دیگر نیاز به مراجعه حضوری نیست، این موضوع باعث می شود از نظر فیزیکی ارتباط کمتری داشته باشیم و به تبع خطر شیوع کرونا هم کمتر می شود، در عین حال که والدین می توانند از آموزش های آنلاین و غیرحضوری برای فرزندانشان استفاده کنند.

صفدریان اضافه کرد: محتوای تخصصی برای کودکان و والدین از طریق متخصصان بر روی سایت های مهدهای کودک قرار داده شده و می تواند بستر مناسبی برای آموزش های جدید برای مدیران نیز باشد.

وی با یادآوری اینکه استان خوزستان دومین استانی بود که به شبکه مهدهای کودک پیوست، گفت: شبکه مهدهای کودک بستری فراهم کرده تا مهدکودک در هر زمان و هرمکانی با گوشی همراه در دسترس والدین و کودکان قرار گیرد، بنابراین امیدوارم مدیران مهدهای کودک همت کرده و با پیوستن به این شبکه، از مراجعه و آموزش حضوری جلوگیری کرده و به کاهش خطر سرایت کرونا در جامعه کمک کنند.

انتهای پیام

منبع : خبرگزاری ایسنا


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار استان ها

فعالیت ۲۷ صندوق زنان روستایی در قم/نبود بازارچه دائمی مشاغل خانگی

فعالیت ۲۷ صندوق زنان روستایی در قم/نبود بازارچه دائمی مشاغل خانگی
2020-12-03T22:16:43+03:30
قم- رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم گفت: نبود بازارچه دائمی مشاغل خانگی صدمات زیادی برای استمرار اشتغال خانگی به همراه داشته که باید از طرف استان برای رفع ...

روند درمان آیت‌الله مصباح یزدی در منزل ادامه دارد؛ وضعیت عمومی آیت‌الله مساعد و تثبیت ‌شده است

 روند درمان آیت‌الله مصباح یزدی در منزل ادامه دارد؛ وضعیت عمومی آیت‌الله مساعد و تثبیت ‌شده است
2020-12-03T22:23:18+03:30
گروه استان‌ها- عضو جبهه پایداری گفت: آیت‌الله مصباح یزدی در منزل تحت مراقبت خانواده هستند و شکر خدا شرایط ایشان مساعد و تثبیت ‌شده است.

آبگرفتگی معابر و منازل بندر امام (ره) فروکش کرد

 آبگرفتگی معابر و منازل بندر امام (ره) فروکش کرد
2020-12-03T20:49:57+03:30
گروه استان‌ها- بخشدار بندر امام (ره) گفت: با تلاش و همت نیروهای اجرایی، خدمات و گروه های جهادی سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران آب‌گرفتگی تمامی معابر شهر ب...

کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۴ قربانی در یزد گرفت

کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۴ قربانی در یزد گرفت
2020-12-03T20:30:00+03:30
یزدـ سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت: در ۲۴ ساعت گذشته، ۱۴ نفر دیگر در استان یزد قربانی کرونا شدند.

«علی اصغر کلانتری» به تیم فوتبال فجر سپاسی شیراز بازگشت

«علی اصغر کلانتری» به تیم فوتبال فجر سپاسی شیراز بازگشت
2020-12-03T17:43:23+03:30
شیراز - علی اصغر کلانتری به عنوان سرمربی تیم فوتبال فجر شهید سپاسی شیراز معرفی شد.

افتتاح بخش ویروس شناسی آزمایشگاه بیمارستان بقیه الله الاعظم (عج)

 افتتاح بخش ویروس شناسی آزمایشگاه بیمارستان بقیه الله الاعظم (عج)
2020-12-03T17:49:58+03:30
بخش ویروس شناسی آزمایشگاه بالینی بیمارستان بقیه الله الاعظم (عج) با حضور مسئولان دانشگاه علوم پزشکیو بیمارستان بقیه الله الاعظم (عج) افتتاح شد.

بندری ثروتمند اما بدون زیرساخت؛ پرسش‌های بی‌پاسخ مردم بندر امام را چه کسی پاسخ می‌گوید؟

 بندری ثروتمند اما بدون زیرساخت؛ پرسش‌های بی‌پاسخ مردم بندر امام را چه کسی پاسخ می‌گوید؟
2020-12-03T17:49:58+03:30
گروه استان‌ها- بندر امام خمینی(ره) این روزها حال و احوال خوشی ندارد. بندری که امروزه ۷۰ درصد کالاهای اساسی را برای کل کشور تامین می‌کند حدود یک هف...

نماز جمعه این هفته در هیچ شهر استان فارس برگزار نمی شود

نماز جمعه این هفته در هیچ شهر استان فارس برگزار نمی شود
2020-12-03T17:30:02+03:30
شیراز - به دلیل وضعیت شیوع ویروس کرونا نماز جمعه این هفته در هیچکدام از شهرهای استان فارس برگزار نخواهد شد.

۱۳۱۳ کارگر آسیب دیده از کرونا در آستارا بیمه بیکاری دریافت کردند

۱۳۱۳ کارگر آسیب دیده از کرونا در آستارا بیمه بیکاری دریافت کردند
2020-12-03T17:20:00+03:30
فرماندار بندر مرزی آستارا، گفت: ۱۳۱۳ کارگر آسیب دیده از کرونا در این شهرستان، بیمه بیکاری دریافت کردند.

اولین سرمایه‌گذاری چینی‌ها در کرمانشاه تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد

اولین سرمایه‌گذاری چینی‌ها در کرمانشاه تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد
2020-12-03T17:20:00+03:30
به گفته استاندار کرمانشاه اولین سرمایه‌گذاری چینی‌ها در استان کرمانشاه تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

مجوزهای گردشگری تا پایان سال تمدید شد

مجوزهای گردشگری تا پایان سال تمدید شد
2020-12-03T17:19:59+03:30
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان یزد از تمدید اعتبار همه مجوزهای فعالیت در حوزه گردشگری تا پایان سال جاری خبر داد.

مردم همکاری بسیارخوبی با نیروی انتظامی در اجرای محدودیت‌های کرونا دارند

مردم همکاری بسیارخوبی با نیروی انتظامی در اجرای محدودیت‌های کرونا دارند
2020-12-03T17:19:59+03:30
جانشین فرمانده نیروی انتظامی بابیان اینکه نیروی انتظامی بر اماکنی که به دلیل ویروس کرونا محدودیت دارند نظارت می‌کند تا مصوبات ستاد کرونا بخوبی اجرا شود فت: م...

ایلام نارنجی شد

ایلام نارنجی شد
2020-12-03T17:19:58+03:30
استاندار ایلام با بیان اینکه اعمال محدودیت ها در پیشگیری از ابتلا و کاهش فوتی ها نتیجه بخش بوده است، گفت: غربالگری اگر به درستی انجام شود عامل مهمی در ریشه ک...

بی سوادی مادران تاثیر مخرب‌تری از بی سوادی پدران بر سلامت فرزندان دارد

بی سوادی مادران تاثیر مخرب‌تری از بی سوادی پدران بر سلامت فرزندان دارد
2020-12-03T17:19:58+03:30
دبیر کمیته علمی کرسی سلامت و آموزش یونسکو در ایران گفت: مطالعات در ایران و جهان نشان می دهد بی سوادی مادران تاثیر مخرب تری نسبت به بی سوادی پدران بر سلامت فر...

افزایش تخت‌های میزبانی از بهبودیافتگان کرونا در خراسان رضوی به ۸۰۰۰

افزایش تخت‌های میزبانی از بهبودیافتگان کرونا در خراسان رضوی به ۸۰۰۰
2020-12-03T17:19:57+03:30
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی گفت: تعداد تخت‌های اقامتی که برای میزبانی از بهبودیافتگان کرونا اعلام‌شده بود، از ۴۶۷۳ ...

توقف خاک‌برداری پشت مسجد شیخ لطف‌الله

توقف خاک‌برداری پشت مسجد شیخ لطف‌الله
2020-12-03T17:19:57+03:30
طی روزهای گذشته فیلمی در فضای مجازی پخش شد که از حفاری در حریم درجه دو مسجد شیخ لطف‌الله خبر می‌داد و امروز، مدیر کل میراث فرهنگی اصفهان اعلام کرد که خاک‌برد...

قُلک گردشگری در روستاها

قُلک گردشگری در روستاها
2020-12-03T17:19:56+03:30
توسعه گردشگری روستایی علاوه بر ایجاد اشتغال و توسعه اقتصادی روستاها، منجر به پس انداز و سرمایه‌گذاری مردم محلی به عنوان ذی نفعان این حوزه می‌شود.

جان باختگان کرونا در کرمان از مرز ۲۰۰۰ نفر هم گذشت

جان باختگان کرونا در کرمان از مرز ۲۰۰۰ نفر هم گذشت
2020-12-03T17:19:56+03:30
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: با جان باختن ۲۲ نفر دیگر در ۲۴ ساعت گذشته در استان کرمان به دلیل ابتلا به ویروس کرونا، شمار جانباختگان این بیماری در سطح...

کپسول‌های اکسیژن اهدایی خیران استان سمنان به ۸۰ عدد رسید

کپسول‌های اکسیژن اهدایی خیران استان سمنان به ۸۰ عدد رسید
2020-12-03T16:49:58+03:30
سمنان- مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان سمنان بابیان اینکه مردم استان در کار خیر همواره پیش‌قدم هستند، گفت: تعداد کپسول‌های اکسیژن اهدایی خیران استان به ۸۰ عدد...

خبر خوش رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز؛ روز بدون فوتی کرونایی در استان خوزستان

 خبر خوش رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز؛ روز بدون فوتی کرونایی در استان خوزستان
2020-12-03T16:43:18+03:30
گروه استان‌ها- رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: امروز پنجشنبه ۱۳ آذرماه روز بدون فوتی کرونایی را پشت سر گذاشتیم.

شیوع آنفلوانزای فوق‌حاد پرندگان در تالاب "میقان" به روایت تصاویر

 شیوع آنفلوانزای فوق‌حاد پرندگان در تالاب "میقان" به روایت تصاویر
2020-12-03T16:30:01+03:30
گروه استان‌ها ــ بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان از آخرین روز آبان ماه در تالاب میقان اراک شیوع پیدا کرده است.

ریزش پل تازه افتتاح شده در خرم‌آباد؛ ماجرا چیست؟

 ریزش پل تازه افتتاح شده در خرم‌آباد؛ ماجرا چیست؟
2020-12-03T16:30:01+03:30
گروه استان‌ها- پل آیت الله کمالوند خرم‌آباد در سیل سال ۹۸ دچار تخریب و حدود یک ماه پیش پس از تعمیر افتتاح شد اما اکنون خبرها حاکی از این است که بخشی از این ...

کیفرخواست شهردار و اعضای شورای شهر زنجان صادر شد

 کیفرخواست شهردار و اعضای شورای شهر زنجان صادر شد
2020-12-03T16:30:01+03:30
گروه استان‌ها - دادستان زنجان گفت:کیفرخواست شهردار و اعضای شورای شهر زنجان صادر شد.

آیت الله نوری همدانی: دولت باید دست واسطه‌ها را قطع کند تا اجناس ارزان شود/ گرانی کمر مردم را شکسته است

 آیت الله نوری همدانی: دولت باید دست واسطه‌ها را قطع کند تا اجناس ارزان شود/ گرانی کمر مردم را شکسته است
2020-12-03T16:30:01+03:30
گروه استان ها_ مرجع تقلید شیعیان بابیان اینکه دولت باید دست واسطه‌ها را قطع کند تا اجناس ارزان شود، گفت: گرانی کمر مردم را شکسته است و مردم در مشکلات سخت مع...

رفتار دوگانه غرب عامل اصلی گسترش تروریسم در خاورمیانه است

رفتار دوگانه غرب عامل اصلی گسترش تروریسم در خاورمیانه است
2020-12-03T15:30:07+03:30
سنندج_ استاد حقوق بین الملل دانشگاه کردستان گفت: غرب در مقابل حقوق بشر و انرژی هسته ای استاندارهای دوگانه دارد و همین رفتار موجب گسترش تروریسم در منطقه شده ا...

تاکنون واکسن کرونا وارد کشور نشده است

تاکنون واکسن کرونا وارد کشور نشده است
2020-12-03T15:20:07+03:30
عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی گفت: تاکنون واکسنی برای کرونا ویروس وارد کشور نشده است.

 کرج هنوز در شرایط ناپایدار کرونایی است/محدودیت تردد شبانه هفته آینده ادامه دارد

 کرج هنوز در شرایط ناپایدار کرونایی است/محدودیت تردد شبانه هفته آینده ادامه دارد
2020-12-03T15:20:07+03:30
فرمانده قرارگاه مدیریت بیماری کرونا در کرج نسبت به بازگشایی‌های شتابزده و شیوع مجدد کرونا هشدار داد و گفت: موج شرایط کرونا در کرج هنوز ناپایدار است و فعالیت ...

۵ شهرستان آذربایحان‌شرقی در وضعیت زرد و مابقی در وضعیت نارنجی هستند

۵ شهرستان آذربایحان‌شرقی در وضعیت زرد و مابقی در وضعیت نارنجی هستند
2020-12-03T15:20:06+03:30
رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: با اعمال محدودیت‌ها در ۲۱ شهرستان آذربایجان شرقی، اکنون پنج شهرستان استان در وضعیت زرد و مابقی در وضعیت نارنجی قرار گرفته‌...

وارد شدن خسارت به ۵۱ مورد منزل مسکونی و خودرو در حادثه انفجار ساختمان دو طبقه

وارد شدن خسارت به ۵۱ مورد منزل مسکونی و خودرو در حادثه انفجار ساختمان دو طبقه
2020-12-03T15:20:06+03:30
رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری خرم‌آباد از وارد شدن خسارت به ۵۱ مورد منزل مسکونی و خودرو در حادثه انفجار ساختمان دو طبقه این شهر خبر داد.

فوت ۱۱ بیمار مبتلا به کرونا در البرز

فوت ۱۱ بیمار مبتلا به کرونا در البرز
2020-12-03T15:20:05+03:30
رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته ۱۱ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست داده‌اند و مجموع جان باختگان این بیماری در استان به  ۲۳۴۶ نف...