میرنیوز

جامعه‌ای رشد می‌کند که به هنر و هنرمندش ارزش دهد/ اکسپو، آغازی برای رونق فروش آثار هنری

جامعه‌ای رشد می‌کند که به هنر و هنرمندش ارزش دهد/ اکسپو، آغازی برای رونق فروش آثار هنری 2020-11-22T10:46:43+03:30

حسین اقتصادی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اهمیت توجه به خرید و فروش آثار هنری، اظهار می‌کند: در حال حاضر، اقتصاد هنر و فرهنگ خرید و فروش آثار هنری حدود ۶۰ الی ۷۰ درصد در شهرهایی مثل تهران جای خود را پیدا کرده و هنر و هنرمند هم جایگاه خود را یافته است.

او با بیان این‌که متاسفانه در شهر تبریز به این موضوع توجه نشده است، افزود: باید با کمک رسانه‌ها، ارگان‌ها و... ارزش و جایگاه آثار هنری در جامعه معرفی شده و علاوه بر خرید آثار هنری توسط مسئولان و ارگان‌ها، خانواده‌ها نیز در سبد هزینه‌های خود، بخشی را هم برای هنر صرف کنند.

او که به مدت ۲۵ سال در حوزه هنرهای تجسمی هنرنمایی کرده، فعالیت‌های هنری خود را برگرفته از عشقی درونی دانسته و عنوان می‌کند: عشق من به هنر، دوستان زیادی را هم عاشق هنر کرده است و این همان هدف و رسالتی است که یک هنرمند در کنار تولیدات هنری، بر عهده دارد.

این هنرمند مجسمه‌ساز می‌گوید: هنرمند در راستای عمل به عهد و وفای خود، باید با هنر و مردم بماند و برای ثبت ایده‌های خود، مراحل پر فراز و نشیبی را طی کند، چراکه هنر، تاثیری مثبت بر توسعه اجتماعی و اقتصادی جامعه داشته و عرصه‌ای اشتغال آفرین است.

او با اشاره به اینکه هنر، بازارهای جدید خلق کرده و کیفیت زندگی افراد جامعه را ارتقا می‌دهد، خاطرنشان می‌کند: هنر، موجب تقویت انسجام اجتماعی می‌شود، اما اکثر مردم جامعه، هیچگاه به موضوع هنر و آثار هنری در مطالعات و جریان زندگی خود نپرداخته‌اند.

او به اصالت هنر و آثار هنری نیز اشاره کرده و تاکید می‌کند: اثر اولیه و اصیلی که یک هنرمند خلق کرده، از ویژگی‌های منحصر به فردی برخوردار است و خلق دوباره چنین اثری به دست افراد دیگر، چنین ویژگی‌هایی را نخواهد داشت، چراکه وقتی اثری باز تولید می‌شود ویژگی اولیه از جمله ارزش فرهنگی و رنگ و بوی اصالت خود را از دست داده و صرفا ارزش نمایشی پیدا می‌کند.

باید به دنبال آثار هنری اصیل باشیم

جامعه‌ای رشد می‌کند که به هنر و هنرمندش ارزش دهد/ اکسپو، آغازی برای رونق فروش آثار هنری

اقتصادی با بیان این‌که باید به دنبال آثار هنری اصیل باشیم و هنرمندانی که سال‌ها در این عرصه زحمت کشیده و تبحر و ابتکار یافته‌اند را بشناسیم، ادامه می‌دهد: عاشقان و علاقه مندان به آثار هنری باید در افزودن آثار هنری به مجموعه‌ و محل کارشان، از کارشناسان هنری بهره گرفته و آثار اصیل را خریداری کنند.

او می‌گوید: اثر هنری اصیل را هنرمندی خلق می‌کند که تمام دغدغه‌اش هنر باشد و مدت زمان مدیدی در این حوره به مطالعه پرداخته و تجربه کسب کرده باشد؛ این آثار باید توسط کارشناسان هنری شناسایی شود.

او با تاکید بر این‌که هنر از جنبه‌های مختلف به مثابه اهرمی برای توسعه اقتصادی عمل می‌کند که شناخت این اهرم‌ها در راستای توسعه اقتصاد هنر بسیار اهمیت دارد، توضیح می‌دهد: هنر، برانگیزاننده استعدادهای خلاق کارآفرینان بوده و مهارت‌هایی را تقویت می‌کند که سود آن به تمام بخش‌های اقتصادی سرریز می‌شود؛ همچنین جذابیت مکانی را برای مصرف کنندگان افزایش می‌دهد.

این هنرمند مجسمه‌ساز تاکید می‌کند: زمانی که جامعه مسیر خود را یافته و هنر و هنرمندش را بشناسد، طبعا از این طریق به توسعه اقتصادی نیز می‌رسد.

هنر، صداقت و نوآوری به جامعه هدیه می‌کند

او با اشاره به این‌که هنر، یک نوع صداقت و نوآوری به جامعه هدیه می‌کند، می‌افزاید: امیدواریم که مسئولان قدری نگاه خود را به حوزه هنر تغییر داده و بیشتر مورد توجه قرار دهند، البته شاید برخی مدیران در حوزه هنر تخصص نداشته باشند اما می‌توانند از کارشناسان هنری استفاده کرده و از جریان‌های هنری حمایت کنند.

او با بیان این‌که اگر در حوزه هنر به طور صحیح و مناسب هزینه کنیم، در حقیقت برای آینده سرمایه‌گذاری کرده‌ایم، ادامه می‌دهد: باید از اکسپوها و جریانات هنری استقبال شود و اکر نگاه درستی به هنر داشته باشیم، هنرمندان خلاق‌تر سده و آثار بدیع و متفاوتی در شهر دست به دست خواهد شد.

اقتصادی خاطرنشان می‌کند: هنر باید مورد حمایت واقع شده و وارد اقتصاد شود، چنانچه در سایر کشورها از هنر و دستاوردهای هنری به مثابه یک کالای باارزش و قابل سرمایه‌گذاری، حمایت می‌شود.

او در ادامه به ضرورت استفاده از آثار هنری هنرمندان در فضاسازی و زیباسازی شهری نیز تاکید کرده و می‌گوید: علاوه بر اقدامات عمرانی، زیرساختی و پروژه‌ای در شهر، بخشی از زیبایی شهر به معماری آن مرتبط بوده و و معماری شهر باید منطبق بز فرهنگ و سنت‌های بومی آن باشد.

او که چند مجسمه شهری خلق و در نقاط مختلف شهر تبریز نصب کرده است، می‌گوید: باید در حوزه زیباسازی شهری، از هنرمندان استفاده شده و آثار هنری اصیل در معرض دیدگان مردم و مسافران قرار گیرد. شهر باید متناسب با فرهنگ و هنر خود چیدمان شود تا بتواند در حوزه جذب گردشگر هم خوش بدرخشد.

جامعه‌ای رشد می‌کند که به هنر و هنرمندش ارزش دهد/ اکسپو، آغازی برای رونق فروش آثار هنری

جامعه‌ای رشد می‌کند که به هنر و هنرمندش ارزش دهد/ اکسپو، آغازی برای رونق فروش آثار هنری

این هنرمند مجسمه‌ساز با تاکید بر این‌که فضای هنری شهر تاثیر بسیاری در جذب گردشگر دارد، اضافه می‌کند: تبریز، داشته‌های فرهنگی و هنری بسیاری برای نمایش دارد و این داشته‌ها بی شک خاطره‌ای خوشاید برای مسافران و گردشگران خواهد بود، از این‌رو باید فرهنگ و هنر این دیار را به برند بدل کرده و در کنار حمایت از هنر و هنرمند، در حوزه گردشگری هم قدم برداریم.

سردیس‌هایی که شبیه خودشان نیستند!

او در ادامه سخنانش به سردیس‌هایی که اخیرا در فضلی مجازی حواشی ایجاد کرده و شبیه خودشان نبودند نیز می‌گوید: باید در حوزه سردیس‌سازی نگاه تخصصی اعمال شده و از ظرفیت هنرمندان متبحر و با تجربه استفاده شود. گاه افرادی که روی کار بوده و کار سفارش می‌دهند، این موضوع را سرسری گرفته و در انتخاب هنرمند دقت لازم را به خرج نمی‌دهند.

اقتصادی اضافه می‌کند: معتقدم، سفارشی که در مورد سردیس‌ها داده می‌شود باید بررسی شده و کار به یک صنعت‌گر و هنرمند متبحر سپرده شود؛ چگونه ممکن است چنین کاری به کسی سپرده شود که هیچ شناختی از کارش ندارند؟ بهتر است کارشناسان متخصص، هنرمندان را بررسی کرده و با مشاهده بیوگرافی و کارهایشان، سفارش سردیس و... دهند.

او ادامه داد: البته، مشکل در شبیه سازی است و متاسفانه بخش پرتره در مجسمه‌سازی قدری سرسری گرفته شده و جدی گرفته نمی‌شود و در نهایت باعث می‌شود که آثار نامناسبی درست شود.

او در ادامه به جای خالی موزه هنرهای معاصر در تبریز هم اشاره کرده و می‌گوید: این موزه می‌تواند گنجینه یک شهر باشد که هنرمندانش را زنده نگه‌داشته و آثار هنری معاصر را در معرض دیدگان قرار دهد؛ از نطر گردشگری هم می‌تواند موثر واقع شده و اعتبار یک شهر باشد.

اکسپوی تبریز، استارتی برای رونق خرید و فروش آثار هنری است

این هنرمند مجسمه‌ساز در بخش دیگری از سخنانش برگزاری پنجمین دوره اکسپوی تبریز در سال‌جاری را هم مورد اشاره قرار می‌دهد و اظهار می‌کند: برپایی این نمایشگاه یک حرکت عالی است و این جریانات هنری باید تداوم داشته و حمایت شود.

او با بیان این‌که اکسپو، افتخاری برای تبریز و در حقیقت یک استارت برای رونق خرید و فروش آثار هنری است، ادامه می‌دهد: امیدواریم که مردم، مسئولان و سرمایه‌داران جلو آمده و از این جریان هنری حمایت کنند تا گسترده‌تر شود.

اقتصادی با تاکید بر این‌که حتی باید تلاش شود تا دو مرتبه در سال این اکسپو برگزار شده و یا در کنار آن سایر رویدادهای هنری شکل بگیرد، می‌افزاید: این همه فضا در شهر داریم و چه بسیار بودجه‌های عمرانی که در جامعه هزینه نمی‌شود، جا دارد که بخشی هم به هنر توجه شود، چراکه رونق اقتصاد هنر در شهری مثل تبریز ضرورت داشته و همه باید بدان کمک کنند.

به گزارش ایسنا، حسین اقتصادی، هنرمند رشته مجسمه‌سازی و نقاشی خط بوده که
دانش آموخته‌ی رشته نقاشی است؛ او از سال ۶۸ از دوره دبیرستان شروع به فعالیت هنری کرده و به مدت ۲۵ سال است که در حوزه هنرهای تجسمی به صورت حرفه‌ای فعالیت‌ می‌کند.

اقتصادی، ۱۰ سال سابقه تدریس و تاسیس آموزشگاه آزاد هنری را داشته و عضو موسسه توسعه هنرهای تجسمی تهران، عضو انجمن نقاشان مجسمه سازان تبریز، عضو انجمن نقاشان خراسان و از موسسان انجمن هنرهای تجسمی مراغه است.

این هنرمند برجسته، برگزاری بیش از ۳۰ نمایشگاه انفرادی و شرکت در ۶۰ نمایشگاه گروهی و همچنین شرکت در جشنواره‌ها و اکسپوهای هنری ملی و بین المللی را در کارنامه هنری خود دارد. او به مدت دو سال نیز در استانبول و ازمیر ترکیه فعالیت هنری کرده است.

برخی از آثار حسین اقتصادی نیز در شهر تبریز نصب شده که شامل مجسمه سقاخانه یا مفتح الاباب و مجموعه درختان سرو و پرندگان است که زیر پل نصف‌راه و پارک ایل‌گلی نصب شده است.

جامعه‌ای رشد می‌کند که به هنر و هنرمندش ارزش دهد/ اکسپو، آغازی برای رونق فروش آثار هنری

جامعه‌ای رشد می‌کند که به هنر و هنرمندش ارزش دهد/ اکسپو، آغازی برای رونق فروش آثار هنری

انتهای پیام

منبع : خبرگزاری ایسنا


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار استان ها

شمار فوتی های ناشی از کرونا در کرمان به ۱۷۹۴ نفر رسید

شمار فوتی های ناشی از کرونا در کرمان به ۱۷۹۴ نفر رسید
2020-11-24T16:43:18+03:30
کرمان - سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: مجموع جانباختگان ابتلای قطعی به کووید ۱۹ از ابتدای اپیدمی تاکنون یک هزار و ۷۹۴ نفر است.

مقالات همایش بین‌المللی «جاودانگی نفس در اسلام» کتاب می شود

مقالات همایش بین‌المللی «جاودانگی نفس در اسلام» کتاب می شود
2020-11-24T16:43:18+03:30
قم - دبیر اجرایی همایش بین‌المللی «جاودانگی نفس در اسلام و مسیحیت» با اشاره به دریافت ۱۸۰ چکیده مقاله گفت: این مقالات در قالب ۱۰ کتاب منتشر می شود.

کاهش ۴ تا ۸ درجه ای دمای هوا در گیلان از پنج شنبه

کاهش ۴ تا ۸ درجه ای دمای هوا در گیلان از پنج شنبه
2020-11-24T16:33:41+03:30
مدیرکل هواشناسی گیلان، از کاهش چهار تا هشت درجه ای متوسط دمای هوای استان خبر داد و گفت: در ارتفاعات بارش برف و در مناطق مستعد احتمال تگرگ تا ظهر جمعه پیش بین...

تذکر به ۵ هزار خودرو / بازگرداندن یک هزار خودرو به مبدأ در خوزستان

تذکر به ۵ هزار خودرو / بازگرداندن یک هزار خودرو به مبدأ در خوزستان
2020-11-24T16:33:40+03:30
رئیس پلیس راه خوزستان از تذکر به ۵ هزار خودرو و بازگرداندن یک هزار خودرو از ورودی‌ها و خروجی‌های شهرهای قرمز و نارنجی استان در سه روز نخست اجرای طرح محدودیت ...

افزایش شمار مبتلایان به کرونا در استان ایلام به ۲۱ هزار و ۸۴۸ نفر

افزایش شمار مبتلایان به کرونا در استان ایلام به ۲۱ هزار و ۸۴۸ نفر
2020-11-24T16:33:40+03:30
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام از افزایش شمار مبتلایان به کرونا در استان به تعداد ۲۱۸۴۸ نفر خبر داد.

ناقلان بدون علامت کرونا را بشناسیم

ناقلان بدون علامت کرونا را بشناسیم
2020-11-24T16:33:40+03:30
یک متخصص بیماری‌های عفونی گفت: ناقلان بدون علامت کرونا ویروس افرادی هستند که در ترشحات دستگاه تنفسی فوقانی و تحتانی خود عامل ویروس هستند اما علائم بالینی ن...

استان‌های همسایه‌؛ عامل نوسان قیمت مرغ گرم در زنجان

استان‌های همسایه‌؛ عامل نوسان قیمت مرغ گرم در زنجان
2020-11-24T16:33:39+03:30
رئیس سازمان جهادکشاورزی استان زنجان گفت: بالا بودن قیمت گوشت مرغ در استان‌های همجوار اثرات سویی بر استان می‌گذارد.

دو قهوه‌خانه مرکز اذیت و آزار حیوانات و پاتوق شرط‌بندی پلمب شد

دو قهوه‌خانه مرکز اذیت و آزار حیوانات و پاتوق شرط‌بندی پلمب شد
2020-11-24T16:33:38+03:30
سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان سقز از پلمب و شناسایی دو مرکز شرط‌بندی بر روی حیوانات شهر صاحب از توابع شهرستان سقز توسط مأموران اجرایی یگان حفاظت محیط ...

تعداد فوتی های کرونایی استان مرکزی از 1200 نفر گذشت

تعداد فوتی های کرونایی استان مرکزی از 1200 نفر گذشت
2020-11-24T16:33:32+03:30
رئیس علوم پزشکی اراک گفت: متاسفانه در این مدت ۱۵ مورد فوتی در اثر ابتلا به ویروس کرونا در استان مرکزی گزارش شده است که بر این اساس تعداد فوتی ها در اثر ابتلا...

گشت‌زنی هفتادمین ناوگروه رزمی اطلاعاتی نداجا در آبهای شمال اقیانوس هند

گشت‌زنی هفتادمین ناوگروه رزمی اطلاعاتی نداجا در آبهای شمال اقیانوس هند
2020-11-24T16:33:32+03:30
فرمانده آموزش تخصص‌های دریایی باقرالعلوم(ع) گفت: 70امین ناوگروه رزمی اطلاعاتی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در حال گشت‌زنی و تامین امنیت خطوط مواصلات...

تلاش معلمان خیّر گل‌تپه برای محرومیت‌زدایی

تلاش معلمان خیّر گل‌تپه برای محرومیت‌زدایی
2020-11-24T16:33:31+03:30
فرهنگیان بخش گل تپه به صورت خودجوش با تشکیل تیم خیرین و تعامل با گروه های خیرین استان گام های بزرگی برای کمک به دانش آموزان محروم بخش گل تپه برداشته اند.

اعمال جریمه برای ۴۵۷ دستگاه خودروی متخلف در گیلان

اعمال جریمه برای ۴۵۷ دستگاه خودروی متخلف در گیلان
2020-11-24T16:33:30+03:30
فرمانده انتظامی گیلان با اشاره به کنترل تردد خودروها در محورهای ورودی و خروجی گیلان گفت: ۴۵۷ دستگاه خودروی متخلف به علت عدم رعایت قوانین وضع شده جریمه شدند.

«کمال‌گرا» باشیم یا «کامل‌گرا»

«کمال‌گرا» باشیم یا «کامل‌گرا»
2020-11-24T16:33:29+03:30
یک روانشناس با بیان اینکه کمال‌گرایی با کامل‌گرایی متفاوت است، گفت: افراد کامل‌گرا به دنبال چیزهای خیلی کامل هستند و این آسیب رسان است.

بازدید از آثار تاریخی انزلی؛ تا اطلاع ثانوی ممنوع

بازدید از آثار تاریخی انزلی؛ تا اطلاع ثانوی ممنوع
2020-11-24T16:33:29+03:30
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بندرانزلی با بیان اینکه اماکن تاریخی این شهرستان تعطیل هستند و بازید برای عموم نداریم، تصریح کرد: این تعطیلی به...

هدف اصلی طرح شهید سلیمانی کمک به قطع زنجیره کرونا است

هدف اصلی طرح شهید سلیمانی کمک به قطع زنجیره کرونا است
2020-11-24T16:33:28+03:30
مسئول بسیج جامعه پزشکی استان اردبیل گفت: هدف اصلی طرح شهید سلیمانی قطع زنجیره کرونا و مراقبت از افراد پرخطر در جامعه است.

تلاش مسئولان برای مبارزه با کرونا، با همکاری مردم نتیجه بخش خواهد بود

تلاش مسئولان برای مبارزه با کرونا، با همکاری مردم نتیجه بخش خواهد بود
2020-11-24T16:33:28+03:30
شهردار تبریز گفت: در صورتی تلاش مسئولان برای مبارزه با کرونا نتیجه بخش خواهد بود که مردم نیز همکاری کرده و رعایت کنند.

افزایش قیمت نهاده و کمبود بذر حقیقت ندارد

افزایش قیمت نهاده و کمبود بذر حقیقت ندارد
2020-11-24T16:33:27+03:30
رئیس روابط عمومی جهادکشاورزی استان فارس، شبهه افکنی در مورد افزایش قیمت نهاده‌های کشاورزی و کمبود بذور گواهی شده را به دور از حقیقت دانست و از کشاورزان و بهر...

بررسی ابعاد حقوقی تحریم‌های دارویی علیه ایران

بررسی ابعاد حقوقی تحریم‌های دارویی علیه ایران
2020-11-24T16:33:27+03:30
یک حقوقدان با اشاره به تاثیر تحریم های بانکی بر تحریم دارویی، گفت: ترامپ این ادعا را مطرح می‌کرد که اساسا تحریم دارویی علیه ایران مفهومی ندارد و مشکلات داروی...

آغاز طرح کنترل محله محور در خرم‌آباد

آغاز طرح کنترل محله محور در خرم‌آباد
2020-11-24T16:33:26+03:30
فرماندار خرم‌آباد از آغاز طرح کنترل محله محور بیماری کرونا با عنوان طرح شهید سلیمانی به‌صورت پایلوت و آزمایشی در مرکز جامع سلامت سمیه در منطقه علوی خبر داد.

پیام تسلیت تولیت آستان قدس رضوی در پی درگذشت حجت‌الاسلام راستگو

پیام تسلیت تولیت آستان قدس رضوی در پی درگذشت حجت‌الاسلام راستگو
2020-11-24T16:33:24+03:30
تولیت آستان قدس رضوی در پیامی درگذشت حجت‌الاسلام راستگو، از مبلغان صاحب سبک در حوزه کودکان و نوجوانان را تسلیت گفت.

وضعیت اکسیژن بیمارستان‌های کهگیلویه و بویراحمد

وضعیت اکسیژن بیمارستان‌های کهگیلویه و بویراحمد
2020-11-24T16:33:24+03:30
مسئول تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج توضیحاتی در خصوص مباحث مطروح شده در خصوص کمبود و چالش‌های موجود در تامین اکسیژن بیماران کرونایی بیمارستان شهید ج...

کاهش ۹۰ درصدی سفرهای خارج استان از طریق پایانه‌ها

کاهش ۹۰ درصدی سفرهای خارج استان از طریق پایانه‌ها
2020-11-24T16:33:23+03:30
مدیرعامل سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری مشهد گفت: طی چند هفته گذشته، به ویژه با اعمال محدودیت‌های سفر، شاهد کاهش ۹۰ درصدی سفرهای خارج از استان از طریق پا...

انجام کارهای عقب افتاده بانکی با استفاده از فرصت دورکاری!!

انجام کارهای عقب افتاده بانکی با استفاده از فرصت دورکاری!!
2020-11-24T16:33:23+03:30
دبیر کمیسیون هماهنگی بانک‌های استان سمنان گفت: امکان کاهش نیروی انسانی در شعبات بانکی امکان‌پذیر نیست.

عودت بیش از 8000 خودرو به شهرهای مبدأ توسط پلیس کرمانشاه/ کاهش 44 درصدی تردد در جاده‌ها

عودت بیش از 8000 خودرو به شهرهای مبدأ توسط پلیس کرمانشاه/ کاهش 44 درصدی تردد در جاده‌ها
2020-11-24T16:33:22+03:30
فرمانده انتظامی استان کرمانشاه گفت: از آغاز اجرای طرح محدودیت‌های ترافیکی برای مقابله با کرونا، 8400 خودرو توسط مأموران پلیس به شهرهای مبدأ عودت داده شده‌اند.

دولت قطر اراده قوی برای توسعه روابط اقتصادی با ایران دارد

دولت قطر اراده قوی برای توسعه روابط اقتصادی با ایران دارد
2020-11-24T16:03:18+03:30
اصفهان – وزیر نیرو گفت: ایران چهارمین کشوری است که قطر به آن وابسته بازرگانی اعزام کرده و این امر به معنای اراده قوی قطر برای توسعه روابط اقتصادی با ایران است.

جدیت پلیس در برخورد با متخلفین از دستورالعمل های مقابله با کرونا

جدیت پلیس در برخورد با متخلفین از دستورالعمل های مقابله با کرونا
2020-11-24T15:36:41+03:30
قم - رئیس پلیس راهور استان قم گفت: رویکرد پلیس در این زمینه ارشادی است، اما رانندگانی که اصرار به تخلف داشته باشند با جدیت برخورد خواهد شد.

۸۰۱ بیمار کرونایی در مراکز درمانی مازندران بستری هستند

۸۰۱ بیمار کرونایی در مراکز درمانی مازندران بستری هستند
2020-11-24T15:36:40+03:30
ساری- دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل شمار بیماران کرونایی بستری شده در مراکز درمانی استان را ۸۰۱ نفر اعلام کرد.

منزل آیت‌الله یزدی برای احداث مدرسه علمیه وقف شد

منزل آیت‌الله یزدی برای احداث مدرسه علمیه وقف شد
2020-11-24T15:36:40+03:30
قم- مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم گفت: یک باب منزل مسکونی در قم از سوی آیت‌الله یزدی برای احداث مدرسه علمیه وقف شد.

جدیت پلیس در برخورد با متخلفین از دستورالعمل ها

جدیت پلیس در برخورد با متخلفین از دستورالعمل ها
2020-11-24T15:23:20+03:30
قم - رئیس پلیس راهور استان قم گفت: رویکرد پلیس در این زمینه ارشادی است، اما رانندگانی که اصرار به تخلف داشته باشند با جدیت برخورد خواهد شد.

آتش به ۲۰۰ هکتار از جنگل های توسکستان خسارت زد

آتش به ۲۰۰ هکتار از جنگل های توسکستان خسارت زد
2020-11-24T15:10:00+03:30
گرگان- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان گفت: آتش به ۲۰۰ هکتار از جنگل های توسکستان خسارت زد.