میرنیوز

به کجا چنین شتابان!؟

به کجا چنین شتابان!؟ 2020-11-22T07:13:24+03:30

به گزارش ایسنا، به‌نظر می‌رسد مشکلات بچه‌های دهه پنجاه و شصت پایانی ندارد، در کودکی و نوجوانی با بحران کمبود مدرسه برای تحصیل مواجه بودند، شاید بچه‌های این دو دهه کلاس‌های با جمعیت بالای ۴۰ نفر را خوب به خاطر دارند، بس از به پایان رسیدن دوران تحصیل نوبت به ماراتن کنکور و رقابت برای قبولی در دانشگاه بود، سپس نوبت به پیدا کردن شغل و ازدواج رسید، طی کردن هر کدام از این مراحل برای متولدین این دو دهه مانند طی کردن هفت خوان رستم بود و هم‌چنان نیز متولدین این دو دهه با چالش‌های بسیاری مواجه هستند، البته متولدین سال‌های ابتدایی دهه هفتاد نیز که در آستانه سی‌سالگی قرار دارند از این قائده مستثنی نبودند.

سی سالگی را رد می‌کنی، دیگر گذر زمان چندان اهمیتی ندارد، یک روز چشم باز می‌کنی و می‌بینی تمام موهایت سفید شده و عصا به دست نظاره‌گر عمری هستی که مانند یک فیلم سینمایی از جلوی چشمانت در حال عبور است.

شاید چند سال بعد هم رفتن به خانه سالمندان نیز به چالشی بزرگ تبدیل شود و هرکسی شانس بیش‌تری نسبت به همسالان خود داشت، اتاقی در این سرا برای خود دست و پا کند.

طبق آمارهای ارائه شده از سوی مرکز آمار بیش‌ترین آمار زاد و ولد در دهه شصت در کشور به ثبت رسیده است و متولدین سال‌های ابتدایی این دهه هم‌اکنون در حال وارد شدن به سن ۴۰ سالگی هستند، کاهش زاد و ولد در دو دهه اخیر در کشور، زنگ خطری برای حرکت پرشتاب جامعه به سمت سالمندی است.

قطعا جامعه سالمند نیازمند احتیاجات بسیاری از جمله نیازهای عاطفی، معیشتی، تفریحی و ... است، اگر از هم‌اکنون فکری به حال تامین نیازهای اصلی سالمندان در آینده نکنیم، قطعا با بحران‌های بسیاری برای این قشر مواجه می‌شویم.

نیازهای قشر سالمند از هم‌اکنون مدنظر قرار بگیرد

فهمیه سلیمانی جامعه‌شناس در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص تبعات حرکت جامعه به سمت سالمندی، اظهار کرد: جمعیت‌شناسان سنینی را برای ساختارهای جمعیتی در کشورها در نظر می‌گیرند که معمولا سنین جمعیتی به دو دسته مولد و غیرفعال و یا سالمند و کودک تقسیم‌بندی می‌شوند.

وی با بیان اینکه هرچه ترکیب جمعیتی در جامعه جوان و فعال باشد آن جامعه نوگرا و نوخواه است، گفت: همچنین در چنین جوامعی اشتغال حرف اول را می‌زند و آن جامعه شاداب، پویا و سرزنده است.

سلیمانی با بیان اینکه جامعه جوان علاوه بر مزایایی که دارد در کشورهای توسعه نیافته و در حال توسعه می‌تواند یک تهدید و یا نکته منفی باشد، عنوان کرد: در جمعیت سنی جوامعی که اکثریت آن‌ها بین ۱۷ تا ۵۰ سال است، دولت‌ها باید سیاست‌گذاری‌های کلان داشته باشند و زیرساخت‌هایی برای ایجاد اشتغال، ازدواج و مسکن را در وهله اول ایجاد کنند، همچنین این جوامع نیازمند زیرساخت‌های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و .. نیز هستند.

این جامعه‌شناس ادامه داد: اغلب جامعه‌شناسان معتقدند کشورهایی که جامعه فعالی دارند، پویا هستند و باتوجه به این سرمایه اجتماعی رشد در زمینه‌های علم، تکنولوژی، تولید و ... در این کشورها با سرعت انجام می‌شود، در کشورهای پیشرفته به جمعیت جوان به چشم تهدید نگاه نمی‌کنند، بلکه جمعیت جوان را به عنوان یک فرصت برای توسعه می‌دانند.

وی بیان کرد: اگر کشوری زیرساخت‌های لازم در حوزه اشتغال، مسکن، ازدواج جوانان و ... را نداشته باشد، جمعیت جوان برای آن کشور یک نقطه منفی محسوب می‌شود، این مسئله در کشورهای توسعه‌یافته و در حال توسعه به یک پاردوکس تبدیل شده است.

سلیمانی با بیان اینکه باتوجه به کاهش زاد و ولد، کشور ایران با سرعت در حال حرکت به سمت میانسالی است، تصریح کرد: سالمندی جمعیت تبعات بسیار بدی بر اجتماع دارد، در جامعه سالمندی نشاط و شادابی بسیار کم است و تکاپو و پویایی نیز وجود ندارد، همچنین میزان اشتغال و تولید کاهش پیدا می‌کند.

این جامعه‌شناس اضافه کرد: در جامعه سالمند وابستگی به‌علت نبود نیروی کار جوان در واحدهای تولیدی افزایش پیدا می‌کند و مشکلات فراوانی برای تامین نیروی کار در کارخانجات و واحدهای تولیدی ایجاد می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه در جامعه‌ای که قشر عظیمی از آن را سالمندان تشکیل می‌دهند، باید امکانات رفاهی متناسب با سالمندان باشد، گفت: سالمندان نیاز به امکانات توانبخشی، روانشناسی، درمانی، محیط مناسب با فیزیولوژی بدنی در معابر و مکان‌های عمومی دارند، بنابراین باید در جوامعی که در حال حرکت به سمت سالمندی هستند نیازهای این قشر از هم‌اکنون مدنظر قرار بگیرد.

سلیمانی یادآور شد: به‌طور مثال سازمان تامین اجتماعی باید اقدامات زیربنایی را برای تامین معیشت این قشر فراهم کند، زیرا سالمندان نباید در این سن دغدغه معیشت داشته باشند، همچنین در آینده خدمات سازمان‌هایی از جمله بهزیستی، فرهنگ و ارشاد، مراکز درمانی و ... نیز متفاوت می‌شود و باید متناسب با جمعیت سالمندی باشد.

این جامعه شناس با اشاره به اینکه جمعیت سالمند نیاز به شادابی و نشاط دارند، عنوان کرد: معمولا آستانه تحمل سالمندان پایین می‌آید، به همین دلیل نیاز به مشاوره‌های روانشناختی پیدا می‌کنند، یاید روانشناسانی در این حوزه تربیت شوند تا بتوانند پاسخگوی نیازهای جامعه سالمندی در آینده باشند.

وی در خصوص مراکز نگهداری روزانه سالمندان، توضیح داد: این مراکز برای جوامعی مانند ایران که شتابان به سمت سالمندی در حال حرکت هستند ضروری است و سالمندان می‌توانند در این مراکز نیمی از روز خود را بگذرانند و با همسالان خود سرگرم باشند و همچنین از حمایت عاطفی خانواده نیز برخوردار باشد، نگهداری سالمندان در مراکز شبانه‌روزی سالمندان را دچار مشکلات روحی و روانی می‌کند.

جمعیت کشور در حال حرکت به سمت سالمندی است

نرگس عسگری مدیرکل بهزیستی چهارمحال و بختیاری در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه سالمند به فرد بالای ۶۵ سال اطلاق می‌شود، اظهار کرد: همچنین افراد بین ۳۰ تا ۶۵ سال نیز در رده سنی میانسالی قرار می‌گیرند و در حال حاضر ۵ درصد جمعیت استان  سالمند است.

وی با بیان اینکه سالمندان یکی از اقشار جامعه هدف سازمان بهزیستی هستند، بیان کرد: نزدیک به هشت درصد جمعیت کشور را سالمندان تشکیل می‌دهند، جمعیت کشور در حال حرکت به سمت سالمندی است و در سال‌های آینده با افزایش آمار سالمندان در کشور باتوجه به رسیدن متولدین دهه پنجاه و شصت به سن میانسالی مواجه خواهیم بود.

عسگری با اشاره به اینکه پیش‌بینی می‌شود جمعیت سالمند کشور به سه تا چهار برابر افزایش پیدا کند، گفت: قطعا افرادی که به سمت سالمندی حرکت می‌کنند دچار بیماری‌های مزمن مانند دیابت، فشار خون بالا، ناتوانی جسمی، حرکتی و ... می‌شوند..

مدیرکل بهزیستی چهارمحال و بختیاری افزود: باید نیازهای جسمی و روانی سالمندان باتوجه به شرایط آینده از هم‌اکنون مورد توجه قرار بگیرد و نیاز است سرمایه‌گذاری جدی در حوزه سالمندان مورد توجه مسئولان مربوطه قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه باید مراکزی برای ارائه خدمات به سالمندان برای جلوگیری از عوارض سالمندی ایجاد شود، خاطرنشان کرد: سالمندان باید در این مراکز نگهداری روزانه اوقات خود را بگذارند، باتوجه به اینکه معمولا افراد در این دوران شاغل هستند در بازنشستگی، بیکاری برای آن‌ها دشوار است، این افراد می‌تواند با انجام کارهای هنری، شرکت در جمع دوستانه، خواندن کتاب و .. وقت بگذارند.

عسگری آلزایمر را یکی از عوارض سالمندی عنوان کرد و افزود: خواندن کتاب و یادآوری خاطرات از شانس ورود به اختلالاتی مانند آلزایمر جلوگیری می‌کند، سالمندان در این مراکز روزانه می‌توانند از عوارض سالمندی به دور باشند.

مدیرکل بهزیستی چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه طب سالمندی یکی از ضروریات جامعه‌ سالمندی است، یادآور شد: خوشبختانه فارغ‌التصیلان این حوزه در حال ورود به عرصه پزشکی هستند.

وی توضیح داد: معمولا تعداد فرزندان در خانواده‌ها به یک یا دو فرزند کاهش داشته است و اکثر فرزندان نیز شاغل هستند، این مسئله در آینده برای قبول مسئولیت نگهداری سالمندان در خانه معضلاتی را به وجود خواهد آورد و در آینده تقاضا برای پذیرش سالمندان در مراکز نگهداری شبانه‌روزی افزایش پیدا می‌کند وباید زیرساخت‌ها نیز بیشتر شوند.

عسگری ادامه داد: همچنین باید مناسب‌سازی معابر، مکان‌های عمومی، محل سکونت، مراکز خرید و امکان تفریحی باتوجه به شرایط جسمی سالمندان در دستور کار باشد تا در آینده با مشکل مواجه نشویم.

مدیرکل بهزیستی چهارمحال و بختیاری یادآور شد: در حال حاضر ۱۶ مرکز نگهداری روزانه سالمندان به علت شرایط کرونا تعطیل است و سه مرکز شبانه‌روزی نگهداری سالمندان با جمعیت ۱۷۵ نفری در قرنطینه کامل قرار دارد تا سلامت سالمندان حفظ شود، پذیرش جدید نیز پس از گذراندن دوره قرنطینه انجام می‌شود.

انتهای پیام

منبع : خبرگزاری ایسنا


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار استان ها

دست پر به اهواز بر می‌گردیم

دست پر به اهواز بر می‌گردیم
2020-11-25T00:03:22+03:30
سیرجان - مربی تیم فولاد خوزستان با اشاره به اینکه فردا تیمش به مصاف گل گهر سیرجان می‌رود، گفت: تمام تلاشمان را می‌کنیم که ان شالله دست پر از سیرجان به اهواز ...

ثبات جایگاه گل‌گهر در لیگ برتر مهم ترین هدفمان است/ فعلا به قهرمانی فکر نمی‌کنیم

ثبات جایگاه گل‌گهر  در لیگ برتر مهم ترین هدفمان است/ فعلا به قهرمانی فکر نمی‌کنیم
2020-11-24T23:50:00+03:30
سیرجان - مربی تیم فوتبال گل گهر سیرجان گفت: هدف اصلی ما در این فصل «ایجاد ثبات جایگاه تیم گل‌گهر» در لیگ برتر است، اصلاً در حال حاضر به قهرمانی، سهمیه و هیچ...

ضارب سرپرست آموزش و پرورش قرچک دستگیر شد

ضارب سرپرست آموزش و پرورش قرچک دستگیر شد
2020-11-24T23:36:41+03:30
قرچک-فرمانده انتظامی شرق استان تهران از دستگیری فرد شلیک کننده به سرپرست آموزش و پرورش قرچک خبر داد.

ابتلای قطعی ۴۶۱ نفر به کرونا طی شبانه روز گذشته در یزد/فوت ۲۱ نفر

ابتلای قطعی ۴۶۱ نفر به کرونا طی شبانه روز گذشته در یزد/فوت ۲۱ نفر
2020-11-24T22:29:59+03:30
یزد- سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت: در طول ۲۴ ساعت گذشته آزمایش بیش از ۴۶۱ نمونه مشکوک به کرونا در یزد مثبت شد و به این ترتیب، ۴۶۱ نفر به آمار مبتلایان ک...

توزیع مرغ یارانه‌ای؛ کمک به معیشت مردم یا وصل زنجیره شیوع ویروس کرونا در کردستان+ تصاویر

 توزیع مرغ یارانه‌ای؛ کمک به معیشت مردم یا وصل زنجیره شیوع ویروس کرونا در کردستان+ تصاویر
2020-11-24T21:16:38+03:30
گروه استان‌ها- با توجه به نبود ثبات قیمت اقلام مختلف در بازار و شیوع ویروس کرونا در کشور، عرضه برخی از اجناس اساسی به صورت یارانه‌ای در استان کردستان، سبب ک...

استفاده از ظرفیت های مسجد در حوزه های اجتماعی و فرهنگی

استفاده از ظرفیت های مسجد در حوزه های اجتماعی و فرهنگی
2020-11-24T20:30:01+03:30
قم- استاندار قم کارکردهای مختلف مساجد را مورد توجه قرار داد و گفت: مسجد کارکردهای اجتماعی و فرهنگی زیادی دارد و باید برای اعتلای جایگاه مساجد گام‌های مؤثر بر...

کمبود نقدینگی از مشکلات اصلی تولیدکنندگان قمی است

کمبود نقدینگی از مشکلات اصلی تولیدکنندگان قمی است
2020-11-24T20:30:01+03:30
قم- استاندار قم یکی از مشکلات اصلی تولیدکنندگان کمبود نقدینگی عنوان کرد و افزود: دغدغه‌های تولید با مسئولین بانک‌ها در میان گذاشته می‌شود تا این مشکل نیز رفع...

«کرونا» مدیری توانمند در آشفته‌سازی جامعه

«کرونا» مدیری توانمند در آشفته‌سازی جامعه
2020-11-24T19:40:29+03:30
این روزها ایجاد محدودیت بر اثر شیوع کروناویروس مهمترین مقوله ای است که همه اقشار جامعه و در کل همه مردم دنیا را به خود مشغول کرده و می توان گفت ویروس کووید ۱...

647 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های کردستان بستری هستند

647 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های کردستان بستری هستند
2020-11-24T19:40:28+03:30
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: در حال حاضر 647 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

تقدیر از رئیس جهاد کشاورزی قزوین همزمان با افزایش قیمت مرغ!

تقدیر از رئیس جهاد کشاورزی قزوین همزمان با افزایش قیمت مرغ!
2020-11-24T19:40:28+03:30
مرغداران طی گفت‌وگو با رسانه از کاهش جوجه‌ریزی سخن می‌گویند؛ مسئولین امر آن را قبول نداشته و حتی رئیس سازمان جهادکشاورزی استان از سوی استاندار قزوین مورد تقد...

کاهش ۸۰ درصدی تردد شبانه خودروها در مشهد

کاهش ۸۰ درصدی تردد شبانه خودروها در مشهد
2020-11-24T19:40:27+03:30
معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهردار مشهد گفت: تردد خودروهای شخصی طی سه روز گذشته از اجرای محدودیت تردد در ساعت ۲۱ الی ۴ صبح حدود ۸۰ درصد کاهش داشته است.

مساله شهید محسوب شدن "رضا آران" حل شد

مساله شهید محسوب شدن "رضا آران" حل شد
2020-11-24T19:40:19+03:30
سرپرست بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان سیرجان اعلام کرد: هم اکنون با موافقت مسئولین مربوطه شهید بودن این بزرگوار تایید شد.

افزایش جانباختگان کرونایی در کهگیلویه و بویراحمد

افزایش جانباختگان کرونایی در کهگیلویه و بویراحمد
2020-11-24T19:40:18+03:30
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار جانباختگان کرونا استان به ۲۹۶ نفر خبر داد و گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته متاسفانه ۲ هم استانی بر اثر ابتلا به ویروس کرو...

اعلام جزئیات نحوه حمایت جبرانی معیشت خانوارها در شرایط کرونایی

اعلام جزئیات نحوه حمایت جبرانی معیشت خانوارها در شرایط کرونایی
2020-11-24T18:33:17+03:30
مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی مازندران جزئیات نحوه حمایت جبرانی معیشت خانوارها در شرایط شیوع بیماری کرونا را تشریح کرد.

بیش از ۹۰ درصد اصناف و بازاریان محدودیت های کرونایی را رعایت می کنند

بیش از ۹۰ درصد اصناف و بازاریان محدودیت های کرونایی را رعایت می کنند
2020-11-24T18:33:16+03:30
استاندار ایلام گفت: بیش از ۹۰ درصد اصناف و بازاریان محدودیت های اعمال شده را رعایت کرده اند و تردد های شبانه کاهش محسوس داشته است.

۱۷ هزار راننده در خراسان جنوبی تذکر شفاهی دریافت کردند

۱۷ هزار راننده در خراسان جنوبی تذکر شفاهی دریافت کردند
2020-11-24T18:33:16+03:30
فرمانده انتظامی خراسان جنوبی با بیان اینکه برخی از افراد از محدودیت‌های در نظر گرفته شده از مصوبات ستاد ملی و استانی کرونا تخطی کرده‌اند، اظهار کرد: ار ابتدا...

چرا دین پایان نمی‌یابد؟

چرا دین پایان نمی‌یابد؟
2020-11-24T18:33:15+03:30
عضو هیات علمی دانشگاه فردوسی بیان کرد: کارکردهای اجتماعی دین از چند منظر مانند نیاز به هویت مشترک قابل بررسی است. تبدیل اجتماع به جامعه نیازمند مخرج مشترک و ...

دو قهوه‌خانه مرکز اذیت و آزار حیوانات و پاتوق شرط‌بندی در کردستان پلمب شد

دو قهوه‌خانه مرکز اذیت و آزار حیوانات و پاتوق شرط‌بندی در کردستان پلمب شد
2020-11-24T17:39:55+03:30
سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان سقز از پلمب و شناسایی دو مرکز شرط‌بندی بر روی حیوانات شهر صاحب از توابع شهرستان سقز توسط مأموران اجرایی یگان حفاظت محیط ...

شمار فوتی های ناشی از کرونا در کرمان به ۱۷۹۴ نفر رسید

شمار فوتی های ناشی از کرونا در کرمان به ۱۷۹۴ نفر رسید
2020-11-24T16:43:18+03:30
کرمان - سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: مجموع جانباختگان ابتلای قطعی به کووید ۱۹ از ابتدای اپیدمی تاکنون یک هزار و ۷۹۴ نفر است.

مقالات همایش بین‌المللی «جاودانگی نفس در اسلام» کتاب می شود

مقالات همایش بین‌المللی «جاودانگی نفس در اسلام» کتاب می شود
2020-11-24T16:43:18+03:30
قم - دبیر اجرایی همایش بین‌المللی «جاودانگی نفس در اسلام و مسیحیت» با اشاره به دریافت ۱۸۰ چکیده مقاله گفت: این مقالات در قالب ۱۰ کتاب منتشر می شود.

کاهش ۴ تا ۸ درجه ای دمای هوا در گیلان از پنج شنبه

کاهش ۴ تا ۸ درجه ای دمای هوا در گیلان از پنج شنبه
2020-11-24T16:33:41+03:30
مدیرکل هواشناسی گیلان، از کاهش چهار تا هشت درجه ای متوسط دمای هوای استان خبر داد و گفت: در ارتفاعات بارش برف و در مناطق مستعد احتمال تگرگ تا ظهر جمعه پیش بین...

تذکر به ۵ هزار خودرو / بازگرداندن یک هزار خودرو به مبدأ در خوزستان

تذکر به ۵ هزار خودرو / بازگرداندن یک هزار خودرو به مبدأ در خوزستان
2020-11-24T16:33:40+03:30
رئیس پلیس راه خوزستان از تذکر به ۵ هزار خودرو و بازگرداندن یک هزار خودرو از ورودی‌ها و خروجی‌های شهرهای قرمز و نارنجی استان در سه روز نخست اجرای طرح محدودیت ...

افزایش شمار مبتلایان به کرونا در استان ایلام به ۲۱ هزار و ۸۴۸ نفر

افزایش شمار مبتلایان به کرونا در استان ایلام به ۲۱ هزار و ۸۴۸ نفر
2020-11-24T16:33:40+03:30
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام از افزایش شمار مبتلایان به کرونا در استان به تعداد ۲۱۸۴۸ نفر خبر داد.

ناقلان بدون علامت کرونا را بشناسیم

ناقلان بدون علامت کرونا را بشناسیم
2020-11-24T16:33:40+03:30
یک متخصص بیماری‌های عفونی گفت: ناقلان بدون علامت کرونا ویروس افرادی هستند که در ترشحات دستگاه تنفسی فوقانی و تحتانی خود عامل ویروس هستند اما علائم بالینی ن...

استان‌های همسایه‌؛ عامل نوسان قیمت مرغ گرم در زنجان

استان‌های همسایه‌؛ عامل نوسان قیمت مرغ گرم در زنجان
2020-11-24T16:33:39+03:30
رئیس سازمان جهادکشاورزی استان زنجان گفت: بالا بودن قیمت گوشت مرغ در استان‌های همجوار اثرات سویی بر استان می‌گذارد.

دو قهوه‌خانه مرکز اذیت و آزار حیوانات و پاتوق شرط‌بندی پلمب شد

دو قهوه‌خانه مرکز اذیت و آزار حیوانات و پاتوق شرط‌بندی پلمب شد
2020-11-24T16:33:38+03:30
سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان سقز از پلمب و شناسایی دو مرکز شرط‌بندی بر روی حیوانات شهر صاحب از توابع شهرستان سقز توسط مأموران اجرایی یگان حفاظت محیط ...

تعداد فوتی های کرونایی استان مرکزی از 1200 نفر گذشت

تعداد فوتی های کرونایی استان مرکزی از 1200 نفر گذشت
2020-11-24T16:33:32+03:30
رئیس علوم پزشکی اراک گفت: متاسفانه در این مدت ۱۵ مورد فوتی در اثر ابتلا به ویروس کرونا در استان مرکزی گزارش شده است که بر این اساس تعداد فوتی ها در اثر ابتلا...

گشت‌زنی هفتادمین ناوگروه رزمی اطلاعاتی نداجا در آبهای شمال اقیانوس هند

گشت‌زنی هفتادمین ناوگروه رزمی اطلاعاتی نداجا در آبهای شمال اقیانوس هند
2020-11-24T16:33:32+03:30
فرمانده آموزش تخصص‌های دریایی باقرالعلوم(ع) گفت: 70امین ناوگروه رزمی اطلاعاتی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در حال گشت‌زنی و تامین امنیت خطوط مواصلات...

تلاش معلمان خیّر گل‌تپه برای محرومیت‌زدایی

تلاش معلمان خیّر گل‌تپه برای محرومیت‌زدایی
2020-11-24T16:33:31+03:30
فرهنگیان بخش گل تپه به صورت خودجوش با تشکیل تیم خیرین و تعامل با گروه های خیرین استان گام های بزرگی برای کمک به دانش آموزان محروم بخش گل تپه برداشته اند.

اعمال جریمه برای ۴۵۷ دستگاه خودروی متخلف در گیلان

اعمال جریمه برای ۴۵۷ دستگاه خودروی متخلف در گیلان
2020-11-24T16:33:30+03:30
فرمانده انتظامی گیلان با اشاره به کنترل تردد خودروها در محورهای ورودی و خروجی گیلان گفت: ۴۵۷ دستگاه خودروی متخلف به علت عدم رعایت قوانین وضع شده جریمه شدند.