میرنیوز

در ایام کرونا فروش مجازی صنایع دستی را در قزوین فعال کردیم

در ایام کرونا فروش مجازی صنایع دستی را در قزوین فعال کردیم 2020-11-21T13:14:18+03:30

سیدمیثم حصاری در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه حذف قوانین دست‌‍وپاگیر از جمله عوامل مؤثر در توسعه مشاغل خانگی است، اظهار کرد: حمایت دستگاه‌های دولتی برای ساماندهی بازار فروش، صادرات و اختصاص مکانی مناسب و دائمی به صاحبان کسب و کارهای خانگی از دیگر عوامل توسعه این مشاغل به شمار می‌رود.

وی ادامه داد: افرادی که در حوزه مشاغل خانگی کار می‌کنند برای بازار فروش به یک بازارچه یا نمایشگاه  دائم عرضه محصولات خانگی نیاز دارند که مسئولین استانی باید پیگیری آن باشند البته ما هم پیگیر هستیم.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین بیان کرد: ایجاد رقابت سالم بین تولیدکنندگان به منظور افزایش کیفیت است که اگر رقابت بین آنان باشد این اتفاق می‌تواند بسیار مثمرثمر باشد البته برگزاری دوره‌های توانمندسازی، استانداردسازی و برندسازی محصول در حوزه مشاغل خانگی یک ضرورت است.

وی عنوان کرد: ابطال تمبر مالیاتی در حوزه مشاغل خانگی اتفاق خیلی خوبی است اما اغلب افراد فعال در حوزه مشاغل خانگی در منازل اجاره‌ای زندگی می‌کنند و یا اینکه سرپرست خانوار شوهرشان است و این موضوعی است که هنرمندان صنایع دستی را با مشکل مواجه کرده است. برای مثال خانمی که در حوزه مشاغل خانگی فعالیت دارد مالیات برای همسرش می‌آید که این امر موجب بروز یکسری مشکلات در خانواده‌ها شده است.

حصاری تصریح کرد: اظهارنامه مالیاتی باید توسط مودیان صنایع دستی تسلیم شود که این رویه موجب بروز برخی از مشکلات شده است و بسیاری از متقاضیان به‌دلیل اظهارنامه مالیاتی عقب‌نشینی کرده و با گرفتن مجوز انفرادی شخصاً برای تولید اقدام کردند.

وی اشاره کرد: تسهیلات زمانی مطلوب است که گیرنده قادر به بازپرداخت آن باشد؛ در شرایط کرونا تسهیلات خوب نیست چون افرادی که در حوزه صنایع دستی فعالیت دارند به‌دلیل عدم فروش محصول در بازپرداخت تسهیلات با مشکل مواجه هستند.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین تشریح کرد: اعطای تسهیلات، آموزش، توانمندسازی و ایجاد شبکه کسب‌وکار بسیار مهم است اما با توجه به شیوع کرونا احساس می‌کنم فروش صنایع‌دستی اولویت داشته باشد. در حال حاضر صنعتگران کالا دارند ولی به فروش نمی‌رسد. در اصفهان برای حل این مشکل طرحی اجرایی شد که طی آن شهرداری برخی از کالاهای تولیدی صنعتگران صنایع دستی را خریداری کرد، ما هم این طرح را به شهرداری ارائه خواهیم کرد. بر این اساس سازمان‌هایی که برای این امر بودجه دارند می‌توانند محصول صنعتگران صنایع دستی را خریداری کنند چون این اقدام در اشتغال این افراد تأثیرگذار خواهد بود.

در حوزه صنایع دستی باید محصولات کاربردی تولید شود

وی متذکر شد: در حال حاضر با توجه به تورم، اولویت اصلی مردم «معاش» و تأمین خوراک و پوشاک است افرادی که در حوزه صنایع دستی و پوشاک فعالیت دارند می‌توانند فروش خوبی داشته باشند همچنین در حوزه صنایع دستی افرادی که کاربردی کار می‌کنند می‌توانند موفق باشند برای مثال محصولاتی ازجمله سفال و چرم که در زندگی مردم کاربرد دارد فروش خوبی خواهد داشت.

حصاری اضافه کرد: البته صنعتگران صنایع‌دستی باید در کار خود خلاقیت نیز به خرج دهند. اگر محصولات سنتی تولید شده در حوزه پوشاک نوآوری داشته باشند فروش خواهند داشت، به همین جهت همیشه به صنعتگران می‌گوییم که محصول کاربردی تولید کنند.

وی گفت: در نوروز سال‌های پیش از کرونا صنعتگران از اسفند اجناس خود را نمی‌فروختند و تنها برای نوروز تولید می‌کردند و تمامی اجناس خود را از ۲۵ اسفند تا ۱۵ فروردین به فروش می‌رساندند. حتی برخی از صنعتگران در نیمه تعطیلات محصولات خود را به اتمام می‌رساندند و در سال‌‎های بعد تولیدات خود را افزایش می‌دادند.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین خاطرنشان کرد: اگر گردشگری فعال باشد و توریست خارجی داشته باشیم فروش صنعتگران صنایع دستی چند برابر می‌شود. صنعت گردشگری اولویت دارد و اگر این بخش فعال شود محصولات صنایع دستی به فروش خواهند رفت. صنایع دستی روستای «اندج» در منطقه الموت به قروین نمی‌آید چون گردشگر با حضور در روستا آن را خریداری می‌کند.

وی گفت: در فروش و بازاریابی باید ابتکار به خرج داد در همین راستا پیش از شیوع کرونا برای اولین بار و به صورت پایلوت در کشور بازارچه ادارات را با عنوان «پنج شنبه‌های با صنایع دستی» راه‌اندازی کردیم.

حصاری اظهارکرد: وقتی در بحران قرار می‌گیرید باید ابتکار عمل به خرج دهید، با توجه به اینکه کرونا عقب‌نشینی نکرده، فروش صنایع دستی را در فضای مجازی فعال کردیم. برخی از صنعتگران قزوین می‌گویند که فروش مجازی خوبی دارند.

وی ادامه داد: قزوین شاهراه است و راه‌های ارتباطی از شمال، جنوب، غرب و شرق کشور دارد و این استان مکانی است که از ۲۵ اسنفد تا ۱۵ فروردین هر سال مملو از جمیعت است. اگر کرونا نبود سرای سعدالسلطنه به‌عنوان بازارچه صنایع دستی جهان ثبت شده بود البته در شرایط کنونی همچنان در تلاش ثبت آن هستیم ولی هنوز رقم نخورده است.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین بیان کرد: در مشاغل خانگی به ترتیب صنایع دستی، فعالیت‌های فرهنگی و هنری، فرش، تولیدات دامی و کشاورزی اولویت دارند.

عدم شناخت بازار نقطه ضعف تولیدکنندگان مشاغل خانگی

وی با اشاره به نقاط ضعف متقاضیان کسب و کارهای خانگی، تشریح کرد: عدم شناخت بازار از جمله مشکلات مشاغل خانگی است اگر بازار را نشناسیم هر چه تولید کنیم بازار آن را پس می‌زند. بهتر است بگوییم که مهم‌ترین نقاط ضعف متقاضیان کسب و کارهای خانگی عدم توانایی تولیدکننده در بازاریابی، بازارشناسی، کمبود نقدینگی و دسترسی به مواد اولیه مرغوب است. اگر این نقاط ضعف برطرف شود شاهد توسعه مشاغل خانگی خواهیم بود. در ابتدا تولیدکننده باید نیاز بازار را شناسایی و بر اساس آن تولید کند البته فراموش نکنیم که کمبود نقدینگی نیز از دیگر مشکلات توسعه مشاغل به شمار می‌رود.

حصاری یادآور شد: در آخرین نمایشگاه بهمن سال گذشته که در تهران برگزار شد یکی از محصولات صنایع دستی قزوین بسته‌بندی مطلوب و جذابی داشت که مشتریان را جذب می‌کرد بنابراین رعایت استاندارد کیفیت و نحوه ارائه محصول بسیار مهم است و در این میان بسته‌بندی حرف اول را می‌زند.

وی عنوان کرد: اگر طرح توسعه مشاغل خانگی در روستاها پیگیری شود نتایج قابل قبولی دربرخواهد داشت اولاً منجر به کاهش مهاجرت خواهد شد و علاوه برآن گردشگران در کنار خرید محصولات کشاورزی از صنایع دستی هم استقبال خواهند کرد و بدین ترتیب شاهد رشد در حوزه صنایع دستی و گردشگری خواهیم بود.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین بیان کرد: مشاغل خانگی بهترین زمینه برای فعالیت فارغ‌التحصیلان دانشگاهی است، متقاضیان باید ببینند علاقه‌مند به فعالیت در کدام رشته صنایع دستی هستند چون علاقه افراد با یکدیگر متفاوت است. بر همین اساس فارغ‌التحصیلان دانشگاهی بر اساس علاقه خود می‌توانند یک رشته هنری و صنایع دستی بیاموزند و در کارگاه‌های کوچک و حتی منازل خود محصول تولید کرده و امرارمعاش کنند.

وی تصریح کرد: استان قزوین در حوزه چرم اشباع شده است و هر کس در منزل خود نسبت به تولید اقدام می‌کند. بعد از کرونا افرادی که در حوزه چرم فعالیت دارند می‌توانند با مراجعه به صنایع دستی و شرکت درآزمون، مجوز فعالیت در چرم را دریافت کنند و محصول خود را به دیگر استان‌های کشور ارائه کنند.

حصاری ابراز کرد: باید در جهاددانشگاهی شبکه‌ای ایجاد شود تا تهیه مواد اولیه مشاغل خانگی تسهیل شود و علاوه بر آن از افراد پشتیبان حمایت مالی و حقوقی صورت گیرد؛ حمایت از پروسه تولید و کمک به افزایش کیفیت و استانداردها بسیار مهم است و به‌روزرسانی تجهیزات تولیدی و افزایش مهارت با آموزش، در فروش بهتر کالا و حتی صادرات آن‌ها تأثیرگذار خواهد بود.

تولیدکننده باید تنها دغدغه تولید داشته باشد

وی گفت: تولیدکننده باید تنها دغدغه تولید داشته باشد و پس از آن بازاریاب وارد عمل شود اما الان تولیدکننده علاوه بر تولید، فروش و صادرات محصول را انجام می‌دهد.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین اشاره کرد: اغلب صنعتگران صنایع دستی از تولید تا فروش و بازاریابی محصول را خودشان انجام می‌دهند اما به این نتیجه رسیدند که بازاریابی و صادرات را در برنامه خود قرار دهند به همین منظور جهاددانشگاهی می‌تواند برای فروش و عرضه محصولات مشاغل خانگی دوره آموزشی برگزار کند.

حصاری در پایان متذکر شد: در سال ۹۷ صادرات چرم داشتیم که خوب بود و احساس می‌کنم به منظور فروش بهتر آموزش‌های حضوری و با توجه به کرونا آموزش‌های مجازی نیز در دستور کار مسئولین امر قرار گیرد.

انتهای پیام

منبع : خبرگزاری ایسنا


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار استان ها

ادارات دولتی بندر امام خمینی (ره) فردا تعطیل است

ادارات دولتی بندر امام خمینی (ره) فردا تعطیل است
2020-12-01T23:10:01+03:30
فردا تمامی ادارات دولتی در بندر امام خمینی (ره) تعطیل است.

۲ میلیارد ریال ارز و کالای قاچاق در آذربایجان غربی کشف شد

۲ میلیارد ریال ارز و کالای قاچاق در آذربایجان غربی کشف شد
2020-12-01T21:10:07+03:30
ارومیه - فرمانده مرزبانی آذربایجان‌غربی از کشف ۲ میلیارد و ۳۶۸ میلیون ریال طی هفته گذشته در مرزهای استان خبر داد.

با آمادگی کامل به مصاف تراکتورسازی می‌رویم

با آمادگی کامل به مصاف تراکتورسازی می‌رویم
2020-12-01T20:16:48+03:30
رفسنجان - مربی تیم فوتبال مس رفسنجان گفت: آمادگی کامل برای بازی با تراکتور تبریز را داریم و امیدوارم بازی خوبی در پیش داشته باشیم.

تأکید رئیس جمهور بر تکمیل سریع کمربند شمالی کرج

تأکید رئیس جمهور بر تکمیل سریع کمربند شمالی کرج
2020-12-01T20:06:41+03:30
نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: طبق پیگیری‌های صورت گرفته، سازمان برنامه و بودجه کشور اعلام کرد ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار در قالب اسناد خزانه فردا به با...

فاز دو پتروشیمی بجنورد از توجیه اقتصادی لازم برخوردار است

فاز دو پتروشیمی بجنورد از توجیه اقتصادی لازم برخوردار است
2020-12-01T20:06:40+03:30
معاون اقتصادی معاون اول رئیس جمهور گفت: طرح فاز دوی پتروشیمی بجنورد از توجیه فنی و اقتصادی لازم برای اجرا برخوردار است.

پروژه انتقال آب از سد شهیدان امیرتیموری برای کرمان حیاتی است

پروژه انتقال آب از سد شهیدان امیرتیموری برای کرمان حیاتی است
2020-12-01T20:06:39+03:30
استاندار کرمان گفت: پروژه انتقال آب از سد شهیدان امیرتیموری برای استان حیاتی است و بانکی پذیرفته تامین منابع این پروژه را انجام بدهد و در حال حاضر فرآیند به ...

کاهش تعداد بیماران بستری کرونایی به زیر ۱۲۰۰ نفر در بیمارستان‌های آذربایجان شرقی

کاهش تعداد بیماران بستری کرونایی به زیر ۱۲۰۰ نفر در بیمارستان‌های آذربایجان شرقی
2020-12-01T20:06:39+03:30
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز از کاهش تعداد بیماران بستری کرونایی به زیر ۱۲۰۰ نفر در بیمارستان‌های آذربایجان شرقی خبر داد و گفت: چنین وضعیتی را در مهر...

با بسیج پزشکان می توانستیم ده‌ها برابر تست‌ها بیماریابی کنیم

با بسیج پزشکان می توانستیم ده‌ها برابر تست‌ها بیماریابی کنیم
2020-12-01T20:06:39+03:30
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گفت: سازمان بهداشت جهانی بر انجام تست برای شناسایی بیماران کووید تاکید داشت، اما ما امکانات لازم را برای گرفتن تست از همه مر...

کمیته داوران ۲ امتیاز به ما بدهکار است/ ۲ بازیکن کرونایی داریم

کمیته داوران ۲ امتیاز به ما بدهکار است/ ۲ بازیکن کرونایی داریم
2020-12-01T20:03:26+03:30
رفسنجان - سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز با اشاره به اینکه در هفته نخست لیگ روی اشتباه داور دو امتیاز را از دست دادیم، گفت: کمیته داوران دو امتیاز به ما...

نساجی از فردا به بازی برابر پرسپولیس فکر می کند

نساجی از فردا به بازی برابر پرسپولیس فکر می کند
2020-12-01T20:03:25+03:30
قائمشهر- سرمربی تیم نساجی مازندران، پس از کسب پیروزی برابر تیم نفت مسجدسلیمان گفت، از فردا به بازی هفته پنجم برابر تیم پرسپولیس تهران فکر می کنیم.

انتقاد از کیفیت پایین چمن مصنوعی ورزشگاه وطنی قائمشهر

انتقاد از کیفیت پایین چمن مصنوعی ورزشگاه وطنی قائمشهر
2020-12-01T19:36:46+03:30
قائمشهر- سرمربی تیم فوتبال نفت مسجد سلیمان هم مانند چند سرمربی لیگ برتری دیگر از کیفیت پایین چمن مصنوعی ورزشگاه شهید وطنی قامئشهر به شدت انتقاد وگلایه کرد.

۲۷۳ واحد صنفی در مازندران پلمب شد

۲۷۳ واحد صنفی در مازندران پلمب شد
2020-12-01T19:36:45+03:30
ساری- معاون عملیات فرماندهی انتظامی استان مازندران از پلمب ۲۷۳ واحد صنفی متخلف در اجرای طرح محدودیت‌های ناشی از مقابله با بیماری کرونا در این استان خبر داد.

۵۹۰ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های یزد بستری هستند/فوت ۱۰ بیمار

۵۹۰ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های یزد بستری هستند/فوت ۱۰ بیمار
2020-12-01T18:43:23+03:30
یزد ـ سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی یزد از بستری ۵۹۰ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های یزد خبر داد و گفت: خوشبختانه این آمار کاهش یافته اما همچنان یزد در وضعیت بحرا...

ضرورت احیای تالاب بین المللی میانکاله

ضرورت احیای تالاب بین المللی میانکاله
2020-12-01T18:30:03+03:30
ساری- استاندار مازندران با اشاره به به اهمیت میانکاله احیای این تالاب را برای پیشگیری از فراموشی و آسیب وارده به ذخیرگاه ضروری دانست.

تثبیت ۲ هزار شغل با پرداخت تسهیلات به واحدهای صنعتی در قم

تثبیت ۲ هزار شغل با پرداخت تسهیلات به واحدهای صنعتی در قم
2020-12-01T18:03:26+03:30
قم- رئیس سازمان صمت قم با اشاره به نرخ سود ۱۵ درصدی تسهیلات واحدهای صنعتی گفت: این تسهیلات باعث ثابت ماندن ۲ هزار و ۵۳ شغل در واحدهای صنعتی استان قم شده است.

تثبیت بیش از ۲ هزار شغل با پرداخت تسهیلات به واحدهای صنعتی در قم

تثبیت بیش از ۲ هزار شغل با پرداخت تسهیلات به واحدهای صنعتی در قم
2020-12-01T17:50:05+03:30
قم- رئیس سازمان صمت قم با اشاره به نرخ سود ۱۵ درصدی تسهیلات واحدهای صنعتی گفت: این تسهیلات باعث ثابت ماندن ۲ هزار و ۵۳ شغل در واحدهای صنعتی استان قم شده است.

بازارچه «پسابندر» کلید رونق اقتصاد و توسعه امنیت/ فرصتی طلایی در سواحل مکران

بازارچه «پسابندر» کلید رونق اقتصاد و توسعه امنیت/ فرصتی طلایی در سواحل مکران
2020-12-01T17:36:47+03:30
بازارچه مرزی «پسابندر» شهرستان دشتیاری به‌عنوان تنها بازارچه آبی سیستان و بلوچستان یک فرصت طلایی برای اقتصاد کشور است که نیازمند سرمایه‌گذاری و توسعه پایدار ...

تسریع در احیاء واحدهای تولیدیِ در تملک بانک های قم

تسریع در احیاء واحدهای تولیدیِ در تملک بانک های قم
2020-12-01T17:10:04+03:30
قم- استاندار قم گفت:همه اقدامات استان برای بازگرداندن مالکیت واحدهای صنعتی از بانکها به افراد برای این است تا واحدهای تملیک شده به مدار تولید بازگردند .

اولویت استان احیاء واحدهای تولیدی در تملک بانک ها

اولویت استان احیاء واحدهای تولیدی در تملک بانک ها
2020-12-01T16:56:45+03:30
قم- استاندار قم گفت:همه اقدامات استان برای بازگرداندن مالکیت واحدهای صنعتی از بانکها به افراد برای این است تا واحدهای تملیک شده به مدار تولید بازگردند .

دستگیری پزشک قلابی به اتهام مداخله در امور پزشکی در نجف‌آباد/فوت یک بیمار

دستگیری پزشک قلابی به اتهام مداخله در امور پزشکی در نجف‌آباد/فوت یک بیمار
2020-12-01T16:43:23+03:30
اصفهان - دادستان عمومی و انقلاب نجف‌آباد گفت: فردی که بدون داشتن مجوز اقدام به برگزاری جلسات مختلف برای درمان کرونا در فضای سربسته کرده بود، به اتهام مداخله ...

خسارت 1000 میلیاردی کرونا به تاسیسات گردشگری سمنان

خسارت 1000 میلیاردی کرونا به تاسیسات گردشگری سمنان
2020-12-01T16:33:29+03:30
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان از خسارت حدود یک هزار میلیارد ریالی شیوع کرونا به تاسیسات گردشگری استان سمنان خبر داد.

تهیه مقاله علمی، مجازات آلوده‌کنندگان محیط زیست قزوین

تهیه مقاله علمی، مجازات آلوده‌کنندگان محیط زیست قزوین
2020-12-01T16:33:28+03:30
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت: مسئولین چهار بیمارستان آلاینده محیط زیست در قزوین به‌دلیل عدم رعایت دقیق قوانین و مقررات بی‌خطر سازی و دفع اصولی پسما...

مبتلایان به ایدز بیشتر در چه سنی هستند؟

مبتلایان به ایدز بیشتر در چه سنی هستند؟
2020-12-01T16:33:27+03:30
معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه بیشترین مبتلایان به ایدز در گیلان در رده سنی ۳۰ تا ۴۰ سال هستند گفت: مردان بیشترین مبتلایان ب...

امدادرسانی به ۵۰۰۰ خوزستانی متاثر از بارندگی / اسکان اضطراری ۵۵۲ نفر

امدادرسانی به ۵۰۰۰ خوزستانی متاثر از بارندگی / اسکان اضطراری ۵۵۲ نفر
2020-12-01T16:33:27+03:30
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان از امدادرسانی به بیش از ۵ هزار نفر در سه روز گذشته خبر داد.

بارش های متناوب در راه قم

بارش های متناوب در راه قم
2020-12-01T16:33:26+03:30
کارشناس هواشناسی گفت: فردا شاهد بارش های متناوب خواهیم بود که این بارش‌ها تا بعدازظهر پنج شنبه به صورت متناوب ادامه دارد.

برخی تسامح‌ها باعث گرفتن جان افراد می‌شود/همه فرمانداران موظف به اجرای طرح شهید سلیمانی

برخی تسامح‌ها باعث گرفتن جان افراد می‌شود/همه فرمانداران موظف به اجرای طرح شهید سلیمانی
2020-12-01T16:33:26+03:30
استاندار کرمان گفت: تمامی دستگاه‌ها و امکانات لجستیگی و معنوی استان باید در اختیار فرمانده عملیات این طرح قرار گیرد و انتظار داریم فرمانداران سراسر استان نیز...

خسارت 252 میلیارد تومانی کرونا به گردشگری کرمانشاه

خسارت 252 میلیارد تومانی کرونا به گردشگری کرمانشاه
2020-12-01T16:33:25+03:30
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه آخرین برآورد خسارت کرونا به گردشگری استان را 252 میلیارد و 773 میلیون تومان اعلام کرد.

روند افزایشی موارد مبتلا به کووید ۱۹ در جنوب و شرق استان کرمان

روند افزایشی موارد مبتلا به کووید ۱۹ در جنوب و شرق استان کرمان
2020-12-01T16:33:25+03:30
رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: با توجه به اقلیم‌های متفاوت استان کرمان اوج بیماری در هر قسمت از استان با یکدیگر متفاوت است به‌ طوری‌که در جنوب و شرق است...

افزایش شمار بیماران و فوت شدگان کرونا در فارس

افزایش شمار بیماران و فوت شدگان کرونا در فارس
2020-12-01T16:33:24+03:30
آمار بیماران مبتلا به کرونای نیازمند دریافت خدمات بستری در مراکز درمانی فارس که طی سه روز روندی کاهشی را به خود گرفته بود، طی ۲۴ ساعت گذشته مجددا افزایش یافت...

گزارشی از آخرین وضعیت خوزستان پس از باران

گزارشی از آخرین وضعیت خوزستان پس از باران
2020-12-01T16:33:23+03:30
طبق پیش‌بینی قبلی هواشناسی مبنی بر فعالیت یک سامانه بارشی قوی در خوزستان، بارندگی از روز پنجشنبه، ششم آذرماه در شهرهای استان آغاز شد و با شدت گرفتن بارش‌ها د...