میرنیوز

ادارات اصفهان در نخستین روز دورکاری چگونه عمل کردند؟

ادارات اصفهان در نخستین روز دورکاری چگونه عمل کردند؟ 2020-11-21T12:47:34+03:30

هفته پیش ایرج حریرچی- معاون کل وزیر بهداشت در این باره اعلام کرد که تعطیلی در مناطق قرمز یعنی همه جا تعطیل است، به جز گروه شغلی شماره یک که مایحتاج ضروری مردم را تهیه می‌کند؛ مانند سوپرمارکت، بیمارستان، مطب، داروخانه و همانند آنها. از سوی دیگر مصوبه حضور یک سومی کارمندان در ادارات دولتی و نیمه دولتی به مدت دو هفته لازم الاجراست.

اگرچه مصوبه دورکاری کارمندان دولت از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون در حال اجراست و در برهه ای از زمان تا آخر اردیبهشت توسط دولت بر آن تاکید شد، اما بعد از آن اجرای این مصوبه به عهده مدیران واگذار شد و مدیران بخش های مختلف به صورت سلیقه ای در این خصوص عمل کردند و بعضا شاهد مقاومت در این خصوص بودیم.   

حریرچی همچنین در خصوص اینکه «بعضی مدیران سازمان‌ها نسبت به دورکاری کارمندان خود مقاومت به خرج می‌دهند و آنها را مجبور به حضور در کار می‌کنند؟»، اعلام کرد: در تمام شهرها مسئول اصلی اجرای تعطیلات فرمانداران و در استان‌ها، استانداران هستند.

وی با اشاره به اعمال جرایم در خصوص ممانعت برخی مدیران از دورکاری کارمندان خود، تاکید کرد: از جمله اعمال قوانین برای چنین مدیرانی این است که تا سه ماه انفصال از خدمت و جرایم نقدی پیش‌بینی شده و بنده فکر نمی‌کنم مدیری در بخش دولتی و خصوصی در این خصوص مقاومت کند؛ چون این موضوع قانون است و برخورد قاطع می‌شود.

 وی اضافه کرد: کارمندان می‌توانند در صورت تخلف در این خصوص با سامانه ۱۹۰ تماس گرفته و شکایت کنند؛ همچنین دادستان‌ها و فرمانداران نیز وارد عمل می‌شوند.

بنابر آمارهای رسمی وزارت بهداشت از ۲۴ شهرستان استان اصفهان، ۱۴ شهرستان در وضعیت قرمز و ۱۰ شهرستان در وضعیت نارنجی قرار دارند، بنابراین شهرستان زرد در استان نداریم. بنابراین مطابق این دستورالعمل گروه های شغلی شماره ۲، ۳  و ۴ در شهرهای قرمز تعطیل هستند و دورکاری یک سومی کارکنان در ادارات از امروز باید اجرا شود، همچنین در شهرهای نارنجی دو سوم کارکنان باید در محل کار حضور داشته باشند و یک سوم دورکار باشند.

شرایط دورکاری در ادارات اصفهان

به همین منظور برخی دستگاه ها و ادارات اصفهان که در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند، در خصوص دورکاری خود به ایسنا پاسخ دادند.

شرکت آب منطقه ای اصفهان به ایسنا اعلام کرد که از امروز -اول آذر ماه محدودیت های جدید که شامل حضور یک سومی کارکنان در محل کار است، ابلاغ شده و این موضوع اجرایی شده است.

شرکت آب و فاضلاب اصفهان در خصوص اجرای مصوبه حضور یک سومی کارکنان، اعلام کرد: شیفت بندی و دورکاری کارکنان در این شرکت در حال انجام است.

بر اساس مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا آموزش حضوری در هر استانی که در وضعیت قرمز قرار دارد، ممنوع است و براساس آن، تمام فعالیت‌های دانشگاه ها تا تاریخ ۱۴ آذر ماه به‌صورت دورکاری و بدون حضور فیزیکی انجام می شود.

بر این اساس دانشگاه های استان اصفهان نیز مطابق با این مصوبه عمل کرده اند و طی دو هفته پیش رو، آموزش ها در دانشگاه های اصفهان، صنعتی اصفهان، کاشان و دانشگاه های آزاد اسلامی به شیوه غیرحضوری و مجازی ادامه می یابد و فعالیت اداری دانشگاه ها نیز مجازی و به صورت دورکار و شیفت بندی برنامه ریزی شده است.

اداره کل آموزش پرورش استان اصفهان نیز همانند دیگر ادارات مصوبه یک سوم حضور کارمندان را از امروز به اجرا درآورده است و در مدارس استان آموزش به صورت غیرحضوری انجام می شود، همچنین کادر اجرایی مدارس نیز در این دو هفته تعطیل و دورکار هستند.

اداره کل استاندارد استان اصفهان نیز یکی از دیگر از اداراتی است که مصوبه حضور یک سومی را به کارکنانش ابلاغ کرده و در حال حاضر کارمندان آن از امروز به صورت شیفتی مشغول به کار هستند.

اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان نیز به ایسنا اعلام کرد که این مصوبه به اداره کل ابلاغ شده و از امروز قانون حضور یک سوم کارکنان در محل کار در حال اجراست.

اداره کل امور اقتصاد و دارایی استان اصفهان نیز از اجرای مصوبه دورکاری خبر داد و اعلام کرد: این قانون در این مجموعه اجرا شده و کارمندان به صورت شیفت بندی و حضور یک سومی حضور دارند.

روابط عمومی اتاق بازرگانی اصفهان نیز از اجرای این مصوبه خبر داد و اعلام کرد: باتوجه به اینکه مجموعه اتاق بازرگانی مجموعه خصوصی است و اجرای مصوبه دورکاری به اختیار خود مجموعه است، اما برای همراهی با کشور، حضور کارمندان اتاق بازرگانی به صورت حداقلی رسیده است.

سازمان نظام مهندسی ساختمان اصفهان نیز در این باره اعلام کرد از امروز مصوبه دورکاری دو سوم کارکنان را اجرا کرده و یک سوم کارمندان در این سازمان مشغول به فعالیت هستند.

همچنین سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان از اجرای این مصوبه و حضور یک سومی کارمندان با همکاری یکدیگر به صورت یک روز در میان در محل کار خبر داد.

قانون حضور یک سومی کارمندان همچنین از امروز در سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان اجرا شده و کارمندان به صورت شیفتی در محل کار حضور دارند.

اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اصفهان نیز به ایسنا اعلام کرد: با توجه به اینکه این مجموعه جز مشاغل خدماتی و ضروری است، بنابراین ۵۰ درصد کارکنان ملزم به حضور در محل کار هستند و نیمی دیگر از کارکنان از منزل مشغول به فعالیت هستند.

مسئولیت و کنترل دورکاری کارکنان با مدیریت دستگاه های اجرایی است

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان نیز در خصوص اجرای مصوبه دورکاری دو سوم کارکنان ادارات دولتی و نیمه دولتی استان از امروز- اول آذر ماه به ایسنا، گفت: بخش اول محدودیت ها شامل ادارات است که به ادارات ضروری و غیر ضروری تقسیم می شوند. خدمات ضروری شامل دستگاه های اجرایی است که در زندگی روزمره شهروندان تاثیر مستقیم دارند و خدمات دوم مشاغل عادی است.

حجت الله غلامی افزود: بر این اساس حضور کارمندان در ادارات شهرهای قرمز به صورت یک سوم است و در مشاغل ۲ و ۳ و ۴ دو هفته تعطیلی از اول آذر اعمال می شود. در شهرهای قرمز کارکنان مشاغل ضروری باید ۵۰ درصد در محل کار حضور داشته باشند و خدمات عادی یک سوم در محل کار و دو سوم دورکار باشند.

وی با اشاره به اینکه در شهرهای نارنجی برای خدمات ضروری باید دوسوم کارکنان در محل کار حضور یابند، تصریح کرد: در این شهرها، کارکنان خدمات ضروری دو سوم و برای خدمات عادی ۵۰ درصد باید در محل کار حضور داشته باشند.

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان تاکید کرد: مسئولیت و کنترل دورکاری کارکنان با مدیریت دستگاه های اجرایی است و تخلفات احتمالی توسط سازمان اداری و استخدامی پیگیری خواهد شد.

وی با بیان اینکه تمام مدیران دستگاه های اجرایی کشور مشمول رعایت این بخشنامه هستند، تصریح کرد: این بخشنامه، کارکنان اجرایی ادارات دولتی و نیمه دولتی به جز نیروهای مسلح را شامل می شود و در صورت تخلف، موارد باید به بازرسی استانداری ها ارجاع داده شود.

دو هفته دورکاری دو سومی کارمندان اجباری است

معاون مدیرکل اداری و مالی استانداری اصفهان در این باره به ایسنا، گفت: دورکاری شرایط خود را دارد و همانند قانون گذشته قابل اجرا است که اکنون بر اساس ابلاغیه جدید، دورکاری کارکنان به مدت دو هفته اجبار شده و باید یک سوم در محل کار حضور داشته باشند و دو سوم دیگر از منزل دورکار باشند، البته باید زیرساخت های دورکاری در منزل فراهم باشد.

نعمت الله اشکستانی تاکید کرد: در حال حاضر زیرساخت ها تاحدودی فراهم شده و اینکه دستگاه ها این زیرساخت ها را فراهم کرده اند، باید بررسی شود.

وی درباره وضعیت دورکاری کارکنان بخش خصوصی نیز، توضیح داد: بخش خصوصی نیز باید در حد امکان، محدودیت های دورکاری را رعایت کنند.

وی تصریح کرد: مدیران دستگاه های دولتی و نیمه دولتی ملزم به رعایت محدودیت های وضع شده هستند و در صورت تخلف باید با سامانه ۱۹۰ وزارت بهداشت تماس بگیرند.

معاون مدیرکل اداری و مالی استانداری اصفهان تاکید کرد: براساس قانون اداری استخدامی تنبیهات انظباطی بررسی می شود و روسای ادارت دولتی و نیمه دولتی ملزم به رعایت مصوبه دورکاری در مدت مشخص هستند. از سوی دیگر مدیران باید با کارمندان متخلفی که در محیط کار پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی کنند برخورد کنند.

انتهای پیام

منبع : خبرگزاری ایسنا


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار استان ها

دو قهوه‌خانه مرکز اذیت و آزار حیوانات و پاتوق شرط‌بندی در کردستان پلمب شد

دو قهوه‌خانه مرکز اذیت و آزار حیوانات و پاتوق شرط‌بندی در کردستان پلمب شد
2020-11-24T17:39:55+03:30
سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان سقز از پلمب و شناسایی دو مرکز شرط‌بندی بر روی حیوانات شهر صاحب از توابع شهرستان سقز توسط مأموران اجرایی یگان حفاظت محیط ...

شمار فوتی های ناشی از کرونا در کرمان به ۱۷۹۴ نفر رسید

شمار فوتی های ناشی از کرونا در کرمان به ۱۷۹۴ نفر رسید
2020-11-24T16:43:18+03:30
کرمان - سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: مجموع جانباختگان ابتلای قطعی به کووید ۱۹ از ابتدای اپیدمی تاکنون یک هزار و ۷۹۴ نفر است.

مقالات همایش بین‌المللی «جاودانگی نفس در اسلام» کتاب می شود

مقالات همایش بین‌المللی «جاودانگی نفس در اسلام» کتاب می شود
2020-11-24T16:43:18+03:30
قم - دبیر اجرایی همایش بین‌المللی «جاودانگی نفس در اسلام و مسیحیت» با اشاره به دریافت ۱۸۰ چکیده مقاله گفت: این مقالات در قالب ۱۰ کتاب منتشر می شود.

کاهش ۴ تا ۸ درجه ای دمای هوا در گیلان از پنج شنبه

کاهش ۴ تا ۸ درجه ای دمای هوا در گیلان از پنج شنبه
2020-11-24T16:33:41+03:30
مدیرکل هواشناسی گیلان، از کاهش چهار تا هشت درجه ای متوسط دمای هوای استان خبر داد و گفت: در ارتفاعات بارش برف و در مناطق مستعد احتمال تگرگ تا ظهر جمعه پیش بین...

تذکر به ۵ هزار خودرو / بازگرداندن یک هزار خودرو به مبدأ در خوزستان

تذکر به ۵ هزار خودرو / بازگرداندن یک هزار خودرو به مبدأ در خوزستان
2020-11-24T16:33:40+03:30
رئیس پلیس راه خوزستان از تذکر به ۵ هزار خودرو و بازگرداندن یک هزار خودرو از ورودی‌ها و خروجی‌های شهرهای قرمز و نارنجی استان در سه روز نخست اجرای طرح محدودیت ...

افزایش شمار مبتلایان به کرونا در استان ایلام به ۲۱ هزار و ۸۴۸ نفر

افزایش شمار مبتلایان به کرونا در استان ایلام به ۲۱ هزار و ۸۴۸ نفر
2020-11-24T16:33:40+03:30
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام از افزایش شمار مبتلایان به کرونا در استان به تعداد ۲۱۸۴۸ نفر خبر داد.

ناقلان بدون علامت کرونا را بشناسیم

ناقلان بدون علامت کرونا را بشناسیم
2020-11-24T16:33:40+03:30
یک متخصص بیماری‌های عفونی گفت: ناقلان بدون علامت کرونا ویروس افرادی هستند که در ترشحات دستگاه تنفسی فوقانی و تحتانی خود عامل ویروس هستند اما علائم بالینی ن...

استان‌های همسایه‌؛ عامل نوسان قیمت مرغ گرم در زنجان

استان‌های همسایه‌؛ عامل نوسان قیمت مرغ گرم در زنجان
2020-11-24T16:33:39+03:30
رئیس سازمان جهادکشاورزی استان زنجان گفت: بالا بودن قیمت گوشت مرغ در استان‌های همجوار اثرات سویی بر استان می‌گذارد.

دو قهوه‌خانه مرکز اذیت و آزار حیوانات و پاتوق شرط‌بندی پلمب شد

دو قهوه‌خانه مرکز اذیت و آزار حیوانات و پاتوق شرط‌بندی پلمب شد
2020-11-24T16:33:38+03:30
سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان سقز از پلمب و شناسایی دو مرکز شرط‌بندی بر روی حیوانات شهر صاحب از توابع شهرستان سقز توسط مأموران اجرایی یگان حفاظت محیط ...

تعداد فوتی های کرونایی استان مرکزی از 1200 نفر گذشت

تعداد فوتی های کرونایی استان مرکزی از 1200 نفر گذشت
2020-11-24T16:33:32+03:30
رئیس علوم پزشکی اراک گفت: متاسفانه در این مدت ۱۵ مورد فوتی در اثر ابتلا به ویروس کرونا در استان مرکزی گزارش شده است که بر این اساس تعداد فوتی ها در اثر ابتلا...

گشت‌زنی هفتادمین ناوگروه رزمی اطلاعاتی نداجا در آبهای شمال اقیانوس هند

گشت‌زنی هفتادمین ناوگروه رزمی اطلاعاتی نداجا در آبهای شمال اقیانوس هند
2020-11-24T16:33:32+03:30
فرمانده آموزش تخصص‌های دریایی باقرالعلوم(ع) گفت: 70امین ناوگروه رزمی اطلاعاتی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در حال گشت‌زنی و تامین امنیت خطوط مواصلات...

تلاش معلمان خیّر گل‌تپه برای محرومیت‌زدایی

تلاش معلمان خیّر گل‌تپه برای محرومیت‌زدایی
2020-11-24T16:33:31+03:30
فرهنگیان بخش گل تپه به صورت خودجوش با تشکیل تیم خیرین و تعامل با گروه های خیرین استان گام های بزرگی برای کمک به دانش آموزان محروم بخش گل تپه برداشته اند.

اعمال جریمه برای ۴۵۷ دستگاه خودروی متخلف در گیلان

اعمال جریمه برای ۴۵۷ دستگاه خودروی متخلف در گیلان
2020-11-24T16:33:30+03:30
فرمانده انتظامی گیلان با اشاره به کنترل تردد خودروها در محورهای ورودی و خروجی گیلان گفت: ۴۵۷ دستگاه خودروی متخلف به علت عدم رعایت قوانین وضع شده جریمه شدند.

«کمال‌گرا» باشیم یا «کامل‌گرا»

«کمال‌گرا» باشیم یا «کامل‌گرا»
2020-11-24T16:33:29+03:30
یک روانشناس با بیان اینکه کمال‌گرایی با کامل‌گرایی متفاوت است، گفت: افراد کامل‌گرا به دنبال چیزهای خیلی کامل هستند و این آسیب رسان است.

بازدید از آثار تاریخی انزلی؛ تا اطلاع ثانوی ممنوع

بازدید از آثار تاریخی انزلی؛ تا اطلاع ثانوی ممنوع
2020-11-24T16:33:29+03:30
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بندرانزلی با بیان اینکه اماکن تاریخی این شهرستان تعطیل هستند و بازید برای عموم نداریم، تصریح کرد: این تعطیلی به...

هدف اصلی طرح شهید سلیمانی کمک به قطع زنجیره کرونا است

هدف اصلی طرح شهید سلیمانی کمک به قطع زنجیره کرونا است
2020-11-24T16:33:28+03:30
مسئول بسیج جامعه پزشکی استان اردبیل گفت: هدف اصلی طرح شهید سلیمانی قطع زنجیره کرونا و مراقبت از افراد پرخطر در جامعه است.

تلاش مسئولان برای مبارزه با کرونا، با همکاری مردم نتیجه بخش خواهد بود

تلاش مسئولان برای مبارزه با کرونا، با همکاری مردم نتیجه بخش خواهد بود
2020-11-24T16:33:28+03:30
شهردار تبریز گفت: در صورتی تلاش مسئولان برای مبارزه با کرونا نتیجه بخش خواهد بود که مردم نیز همکاری کرده و رعایت کنند.

افزایش قیمت نهاده و کمبود بذر حقیقت ندارد

افزایش قیمت نهاده و کمبود بذر حقیقت ندارد
2020-11-24T16:33:27+03:30
رئیس روابط عمومی جهادکشاورزی استان فارس، شبهه افکنی در مورد افزایش قیمت نهاده‌های کشاورزی و کمبود بذور گواهی شده را به دور از حقیقت دانست و از کشاورزان و بهر...

بررسی ابعاد حقوقی تحریم‌های دارویی علیه ایران

بررسی ابعاد حقوقی تحریم‌های دارویی علیه ایران
2020-11-24T16:33:27+03:30
یک حقوقدان با اشاره به تاثیر تحریم های بانکی بر تحریم دارویی، گفت: ترامپ این ادعا را مطرح می‌کرد که اساسا تحریم دارویی علیه ایران مفهومی ندارد و مشکلات داروی...

آغاز طرح کنترل محله محور در خرم‌آباد

آغاز طرح کنترل محله محور در خرم‌آباد
2020-11-24T16:33:26+03:30
فرماندار خرم‌آباد از آغاز طرح کنترل محله محور بیماری کرونا با عنوان طرح شهید سلیمانی به‌صورت پایلوت و آزمایشی در مرکز جامع سلامت سمیه در منطقه علوی خبر داد.

پیام تسلیت تولیت آستان قدس رضوی در پی درگذشت حجت‌الاسلام راستگو

پیام تسلیت تولیت آستان قدس رضوی در پی درگذشت حجت‌الاسلام راستگو
2020-11-24T16:33:24+03:30
تولیت آستان قدس رضوی در پیامی درگذشت حجت‌الاسلام راستگو، از مبلغان صاحب سبک در حوزه کودکان و نوجوانان را تسلیت گفت.

وضعیت اکسیژن بیمارستان‌های کهگیلویه و بویراحمد

وضعیت اکسیژن بیمارستان‌های کهگیلویه و بویراحمد
2020-11-24T16:33:24+03:30
مسئول تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج توضیحاتی در خصوص مباحث مطروح شده در خصوص کمبود و چالش‌های موجود در تامین اکسیژن بیماران کرونایی بیمارستان شهید ج...

کاهش ۹۰ درصدی سفرهای خارج استان از طریق پایانه‌ها

کاهش ۹۰ درصدی سفرهای خارج استان از طریق پایانه‌ها
2020-11-24T16:33:23+03:30
مدیرعامل سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری مشهد گفت: طی چند هفته گذشته، به ویژه با اعمال محدودیت‌های سفر، شاهد کاهش ۹۰ درصدی سفرهای خارج از استان از طریق پا...

انجام کارهای عقب افتاده بانکی با استفاده از فرصت دورکاری!!

انجام کارهای عقب افتاده بانکی با استفاده از فرصت دورکاری!!
2020-11-24T16:33:23+03:30
دبیر کمیسیون هماهنگی بانک‌های استان سمنان گفت: امکان کاهش نیروی انسانی در شعبات بانکی امکان‌پذیر نیست.

عودت بیش از 8000 خودرو به شهرهای مبدأ توسط پلیس کرمانشاه/ کاهش 44 درصدی تردد در جاده‌ها

عودت بیش از 8000 خودرو به شهرهای مبدأ توسط پلیس کرمانشاه/ کاهش 44 درصدی تردد در جاده‌ها
2020-11-24T16:33:22+03:30
فرمانده انتظامی استان کرمانشاه گفت: از آغاز اجرای طرح محدودیت‌های ترافیکی برای مقابله با کرونا، 8400 خودرو توسط مأموران پلیس به شهرهای مبدأ عودت داده شده‌اند.

دولت قطر اراده قوی برای توسعه روابط اقتصادی با ایران دارد

دولت قطر اراده قوی برای توسعه روابط اقتصادی با ایران دارد
2020-11-24T16:03:18+03:30
اصفهان – وزیر نیرو گفت: ایران چهارمین کشوری است که قطر به آن وابسته بازرگانی اعزام کرده و این امر به معنای اراده قوی قطر برای توسعه روابط اقتصادی با ایران است.

جدیت پلیس در برخورد با متخلفین از دستورالعمل های مقابله با کرونا

جدیت پلیس در برخورد با متخلفین از دستورالعمل های مقابله با کرونا
2020-11-24T15:36:41+03:30
قم - رئیس پلیس راهور استان قم گفت: رویکرد پلیس در این زمینه ارشادی است، اما رانندگانی که اصرار به تخلف داشته باشند با جدیت برخورد خواهد شد.

۸۰۱ بیمار کرونایی در مراکز درمانی مازندران بستری هستند

۸۰۱ بیمار کرونایی در مراکز درمانی مازندران بستری هستند
2020-11-24T15:36:40+03:30
ساری- دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل شمار بیماران کرونایی بستری شده در مراکز درمانی استان را ۸۰۱ نفر اعلام کرد.

منزل آیت‌الله یزدی برای احداث مدرسه علمیه وقف شد

منزل آیت‌الله یزدی برای احداث مدرسه علمیه وقف شد
2020-11-24T15:36:40+03:30
قم- مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم گفت: یک باب منزل مسکونی در قم از سوی آیت‌الله یزدی برای احداث مدرسه علمیه وقف شد.

جدیت پلیس در برخورد با متخلفین از دستورالعمل ها

جدیت پلیس در برخورد با متخلفین از دستورالعمل ها
2020-11-24T15:23:20+03:30
قم - رئیس پلیس راهور استان قم گفت: رویکرد پلیس در این زمینه ارشادی است، اما رانندگانی که اصرار به تخلف داشته باشند با جدیت برخورد خواهد شد.