میرنیوز

جوانانی که روحیه جهادی را به مسئولان دیکته می‌کنند

جوانانی که روحیه جهادی را به مسئولان دیکته می‌کنند 2020-11-21T11:01:20+03:30

بسیج عبارت است از تفکری که در این دوران پر آشوب و سخت، آماده‌ی دست و پنجه نرم کردن با موانع و مشکلات است. در دورانی که مردم زیر شدیدترین فشارهای اقتصادی، اجتماعی و روحی قرار دارند، تنها با داشتن روحیه‌ی بسیجی و اتکا به ظرفیت های درونی می توان بر این مشکلات چیره شد.

به جرأت و بدون هیچ شک و تردیدی می توان گفت تفکر بسیجی و روحیه‌ی جهادی یکی از برکات انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره) بود که در همه‌ی صحنه های انقلاب به ویژه در دوران دفاع مقدس ظهور و بروز پیدا کرد.

این روحیه بعد از رحلت امام راحل نه تنها از بین نرفت بلکه با رهبری رهبر معظم انقلاب روز به روز در بین جوانان و اقشار مختلف جامعه ریشه دوانید و  امروز شاهد شکل گیری اقشار مختلف بسیج از جمله بسیج دانش آموزی، دانشجویی، محلات، کارگری، کارمندی، سازندگی و... هستیم که هرکدام از این ها نقش مهم و تاثیرگذاری در حیطه‌ی فعالیت خود ایفا می کنند.

به گزارش ایسنا، یکی از سازمان هایی که به معنی واقعی کلمه از دل مردم و به ویژه جوانان انقلابی تشکیل یافته، سازمان بسیج سازندگی است. سازمانی که به برکت وجود نیروهای جوان و مخلص در تمامی صحنه های حساس از جمله حوادث غیرمترقبه مانند سیل، زلزله و مخصوصا در این ایام کرونایی حاضر و پای کار خدمت رسانی به مردم بوده است.

کافی است نیم نگاهی به بحران ها و حوادث غیر مترقبه داشته باشیم. جوانان مؤمن انقلابی زودتر از سایر مسئولین در صحنه حاضر می‌شوند و بدون کوچکترین چشم داشتی شروع به خدمت رسانی می کنند.

جوانان جهادگر علاوه بر اینکه به همه ثابت می‌کنند که حتی در دوران جنگ نرم و تحت شدید ترین آماج فرهنگی دشمن نیز ایران اسلامی جوانان انقلابی تربیت کرده است، به برخی مسئولان نیز داشتن روحیه جهادی و انجام کار جهادی را دیکته می‌کنند.

جوانانی که روحیه جهادی را به مسئولان دیکته می‌کنند

سرهنگ پاسدار محمد اسکندری، مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه عاشورا در گفت‌وگو با ایسنا در رابطه با فلسفه‌ی تشکیل این نهاد مقدس و جهادی اظهار کرد: جهاد سازندگی یکی از مجموعه های جهادی و انقلابی بود که با تدبیر امام خمینی(ره) ایجاد شد و در آن ایام منشاء خدمات ارزشمندی در جای جای میهن اسلامی مخصوصا در مناطق محروم بود.

وی ادامه داد: زمانی‌که عزیزان جهادگر در روستاها حاضر می‌شدند، خالصانه، صمیمانه و جهادی وار کارهای بسیار ارزنده ای انجام می دادند و محبوبیت ایجاد شده نیز به دلیل انجام همان کارهای خالصانه بود و هر کجا که کار جهادی توام با اخلاص انجام گیرد، مردم نیز همراهی می‌کنند البته شاید نیت این عزیزان کسب محبوبیت نباشد اما این وعده خداوند است که هرکس خالصانه به مردم خدمت کند، در نزد مردم محبوب می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: امام خمینی(ع) این سازمان را با استفاده از ظرفیت جوانان مخلص انقلابی ایجاد کردند که همچنان در بعضی از روستاها و مناطق محروم یادگار دوران جهاد سازندگی پابرجا است.

مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه عاشورا ضمن انتقاد از ادغام جهادسازندگی در وزارت جهادکشاورزی، گفت: این ادغام باعث شد جهاد سازندگی درگیر بروکراسی‌های اداری شود و تقریباً هیچ اثری از آن سازمان اوایل انقلاب باقی نماند و فلسفه‌ای که در درون جهاد سازندگی وجود داشت در داخل این ادغام‌ها استحاله شد و از بین رفت.

وی به تشکیل سازمان بسیج سازندگی به دستور رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و افزود: وقتی که رهبر معظم انقلاب این خلأ را مشاهده و جایگاه سازمان جهاد سازندگی اوایل انقلاب را احساس کردند، شخصاً دستور تشکیل سازمان بسیج سازندگی را دادند که درواقع ایشان با این اقدام خلأ بزرگی را پر کردند و در 17 اردیبهشت سال 1379 این سازمان تشکیل شد.

وی ادامه داد: سازمان بسیج سازندگی با هدف محرومیت‌زدایی، شکوفایی اقتصاد، مشارکت دادن مردم در بحث اقتصاد و استفاده از ظرفیت عظیم جوانان مؤمن انقلابی و جهادی که در تمام صحنه ها خود را نشان دادند، تشکیل شد و رهبرمعظم انقلاب نیز در دیداری که مرداد ماه سال گذشته با جهادگران این سازمان داشتند، نکات ارزنده ای را در قالب پیام 9 بندی اشاره کردند.

اسکندری در تشریح این پیام 9 بندی رهبر انقلاب گفت: ایشان در بند اول اشاره می‌کنند که «ما نمی‌توانیم از زحمات شما جهادی‌ها تشکر کنیم و خداوند خودش از زحمات و سعی شما تشکر خواهد کرد» و در بخش‌های بعدی پیام به ماهیت حرکت‌های جهادی و حرکت دادن مردم در کارهای جهادی اشاره می کنند و حتی مثال می‌زنند که وقتی که در یک روستا خانه یک پیرزن یا یک پیرمرد را تعمیر و درست می‌کنید ارزش این کارها نزد خداوند بسیار بالا است.

وی ادامه داد: رهبر انقلاب تاکید کردند که نباید اجازه دهیم کارهای بزرگ و کلان ما را از انجام کارهای کوچک باز بازدارد چرا که ارزش این کارهای کوچک نزد خداوند بسیار بالاتر است.

وی در خصوص عظمت اقدامات جوانان جهادگر در گروه های جهادی نیز گفت: ما وقتی که از نزدیک فعالیت های جوانان گروه‌های جهادی را می‌بینیم،  واقعاً شرم می کنیم به‌عنوان مثال در سیل آق قلا که گروه های جهادی مدت های زیادی در آن‌جا حاضر شدند، دیدیم که چقدر مخلصانه و با نیت الهی کار کردند و دقیقاً مثل عملیات‌های زمان جنگ بعد از خواندن نماز شب به امدادرسانی می‌پرداختند.

مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه عاشورا اضافه کرد: ما در مقابل عظمت مقاومت و روحیه این جوانان کم می آوردیم و تعجب می‌کردیم که در این زمان که بسیاری از افراد به دنبال منافع شخصی خود هستند، جوانانی پیدا می‌شوند که تمامی هست و نیست خود را رها کرده و برای خدمت‌رسانی به مردم سیل‌زده آمده بودند.

وی با تاکید بر اینکه مردم همچنان به این روحیه نیاز دارند، اظهار کرد: همچنان که در دوران دفاع مقدس، رزمندگان اسلام با این روحیه جنگیدند و دشمن را شکست دادند، امروز نیز به داشتن این طرز تفکر نیاز داریم و این یک توهم است که نگاهمان به غرب و کسانی که همواره برای ما دشمن بودند، باشد که اقتصاد ما را درست کنند . از این تفکر آبی برای مردم گرم نمی‌شود.

وی خاطرنشان کرد: باتوجه به این‌که مابه اکثر روستاها و مناطق مختلف استان سفر می‌کنیم، می‌بینیم که خداوند ظرفیت‌های بسیار بالایی در کشور و به ویژه استان ما قرار داده است که ما می توانیم از تک‌تک این ظرفیت‌ها استفاده کنیم، به‌عنوان مثال کارخانه مس سونگون که با ظرفیت بالا در استان و منطقه شمال غرب می‌تواند کمک زیادی در معیشت مردم در پیشرفت منطقه داشته باشد اما متأسفانه نمی‌توانیم از این ظرفیت به نحو احسن استفاده کنیم.

اسکندری در ادامه ورود موثر سازمان جهاد دانشگاهی آذربایجان شرقی به بحث اشتغال را بسیار خوشایند دانست و اظهار کرد: حضور در مجموعه‌ی جهاد دانشگاهی برای ما بسیار خوشایند است و هرکجا که تلاش و جهاد باشد، انسان انرژی مثبتی به انسان وارد می‌شود.

انتهای پیام

منبع : خبرگزاری ایسنا


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار استان ها

حکایت تسنیم از خصوصی‌سازی غلط در آذرآب اراک/ "تولید و رونق" در استراتژیک‌ترین شرکت ایرانی قربانی بورس‌بازی آقازاده‌ها شد

 حکایت تسنیم از خصوصی‌سازی غلط در آذرآب اراک/ "تولید و رونق" در استراتژیک‌ترین شرکت ایرانی قربانی بورس‌بازی آقازاده‌ها شد
2020-11-29T11:03:19+03:30
گروه استان‌ها ــ تولید و بخش کارگری آذرآب اراک درحالی قربانی بورس‌بازی شد که در صورت عدم ورود دستگاه قضا و پیگیری مسئولان دلسوز استان مرکزی به‌ویژه نماینده ...

از عوارض ضدعفونی کردن با اشعه ماوراءبنفش آگاه شوید

از عوارض ضدعفونی کردن با اشعه ماوراءبنفش آگاه شوید
2020-11-29T10:46:53+03:30
یکی از موارد نگران‌کننده در مورد ویروس کرونا، توانایی ویروس در عفونی کردن سطوح برای روزهای متمادی است. بسیاری افراد در تلاش برای از بین بردن ویروس کرونا در خ...

سنگ‌های‌ زیرپای نخبه کبودراهنگی

سنگ‌های‌ زیرپای نخبه کبودراهنگی
2020-11-29T10:46:52+03:30
مراجعه به بسیج سازندگی، پارک علم و فناوری و روش های دست نیافتنی و طولانی و پیچیده مراحلی است که مسئولان شهرستان پیش روی نخبه جوان کبودراهنگی گذاشته اند.

۱۲ هزار خانوار روستایی در آذربایجان غربی فاقد بیمه هستند

۱۲ هزار خانوار روستایی در آذربایجان غربی فاقد بیمه هستند
2020-11-29T10:46:51+03:30
مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستاییان و عشایر آذربایجان غربی گفت: همه اقشار جامعه نیازمند بیمه اجتماعی هستند.

نجات ۸۸ روستای زنجان از محاصره برف

نجات ۸۸ روستای زنجان از محاصره برف
2020-11-29T10:46:51+03:30
معاون راهداری اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان از بارش برف در محورهای مواصلاتی خبر داد و گفت: راه ارتباطی ۸۸ روستا بازگشایی شده است.

طعم خاص یک "آش" محلی با عصاره 7 میوه

طعم خاص یک "آش" محلی با عصاره 7 میوه
2020-11-29T10:46:50+03:30
فصل سرد سال که از راه می رسد، بازار پخت انواع آش های محلی هم در میان خانواده های کرمانشاهی داغ می شود. از آش ترخینه و سورانه و عباسعلی گرفته تا آش شلمین.

خودداری از خرید پرندگان، اردک و مرغ از بازارچه‌های محلی

خودداری از خرید پرندگان، اردک و مرغ از بازارچه‌های محلی
2020-11-29T10:46:49+03:30
مدیرکل دامپزشکی استان زنجان گفت: مراقبت‌های لازم در سطح مرغداری‌ها، واحدهای طیور بومی و تالاب‌های استان، کاهش رفت ‌و آمد افراد متفرقه به داخل مرغداری‌ها و .....

اجرای طرح مکمل‌یاری ویتامین A برای کودکان زیر ۵ سال خوزستان

اجرای طرح مکمل‌یاری ویتامین A برای کودکان زیر ۵ سال خوزستان
2020-11-29T10:46:48+03:30
رئیس گروه بهبود تغذیه مرکز بهداشت خوزستان از اجرای طرح مکمل‌یاری ویتامین A با توجه به شرایط اپیدمی کرونا و به منظور تقویت سیستم ایمنی کودکان دو تا پنج سال در...

بدون تغییر رفتار نمی‌توان بیماری کرونا را کنترل کرد

بدون تغییر رفتار نمی‌توان بیماری کرونا را کنترل کرد
2020-11-29T10:46:47+03:30
فرماندار تبریز با بیان اینکه بدون تغییر رفتار نمی‌توان بیماری کرونا را کنترل کرد، گفت: شناسایی کانون‌های تجمع و کنترل آن‌ها، بهترین اقدام جهت مدیریت کرونا در...

بودجه تکمیل آزاد راه ارومیه – تبریز سال آینده تخصیص می یابد

بودجه تکمیل آزاد راه ارومیه – تبریز سال آینده تخصیص می یابد
2020-11-29T10:46:46+03:30
نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: سال آینده بودجه لازم جهت تکمیل پروژه آزاد راه ارومیه – تبریز اختصاص می یابد.

کاهش مشهود تعداد بستری‌ها در بیمارستان‌های آذربایجان شرقی

کاهش مشهود تعداد بستری‌ها در بیمارستان‌های آذربایجان شرقی
2020-11-29T10:46:45+03:30
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز از کاهش مشهود تعداد بستری‌ها در بیمارستان‌های آذربایجان شرقی‌، خبر داد.

آبگرفتگی‌های کرمانشاه جزیی بود/ 6 "واحد مسکونی" رفع آبگرفتگی شد

آبگرفتگی‌های کرمانشاه جزیی بود/ 6 "واحد مسکونی" رفع آبگرفتگی شد
2020-11-29T10:46:44+03:30
مدیر روابط عمومی آتشنشانی کرمانشاه با اشاره به تداوم بارش ها در شب گذشته گفت: علی رغم بارش طولانی مدت آبگرفتگی های سطح شهر جزیی بوده است.

برخورد قاطع با عاملان سزارین القا شده در تاریخ ۹۹/۹/۹

برخورد قاطع با عاملان سزارین القا شده در تاریخ ۹۹/۹/۹
2020-11-29T10:46:44+03:30
رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: تمام پرونده‌های شامل سزارین در روز ۹۹/۹/۹ بررسی می‌شود اگر پزشک یا بیمارستانی کوتاهی در خصوص سزارین القایی داشته باشد، به‌...

کنار گذاشتن توقعات در ایام کرونایی یک نوع درمان بیماری کووید ۱۹ است

کنار گذاشتن توقعات در ایام کرونایی یک نوع درمان بیماری کووید ۱۹ است
2020-11-29T10:46:43+03:30
مدیر بیمارستان شفای کرمان گفت: در جنوبشرق کشور در مواردی از جمله مراسم ترحیم توقعات زیادی وجود دارد که درخواست دارم مردم این موارد را کنار بگذارند. کنار گذاش...

انسولین قلمی همچنان با سهمیه‌بندی توزیع می‌شود

انسولین قلمی همچنان با سهمیه‌بندی توزیع می‌شود
2020-11-29T10:46:42+03:30
معاون غذا وداروی دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: در حال حاضر لیست ۴۰ داروخانه منتخب دارای انسولین در سایت معاونت غذا و داروی البرز بارگذاری شده و بیماران می‌تو...

نسبت به جذب اسناد اقدام نکنید، اعتبارتان را جابجا خواهیم کرد

نسبت به جذب اسناد اقدام نکنید، اعتبارتان را جابجا خواهیم کرد
2020-11-29T10:46:41+03:30
عالی ترین مقام اجرایی دولت در استان کرمان در خصوص جذب اسناد خزانه توسط دستگاه‌های اجرایی عنوان کرد: حرفمان در این مسئله جدی است و در صورتی که دستگاهی نسبت به...

کرونا شاید بهار ۱۴۰۰ برود

کرونا شاید بهار ۱۴۰۰ برود
2020-11-29T10:46:40+03:30
سخنگوی ستاد کرونای دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: اگر مردم همکاری خود را برای رعایت پروتکل‌ها ادامه دهند و بتوانیم در ادامه پاییز و زمستان پیش رو ویروس را کنت...

رفتار مدرن اقتصادی کرمانی‌ها باعث شد کمبود مرغی در استان کرمان نداشته باشیم

رفتار مدرن اقتصادی کرمانی‌ها باعث شد کمبود مرغی در استان کرمان نداشته باشیم
2020-11-29T10:46:40+03:30
معاون امور بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان با تاکید بر آنکه رفتار مدرن اقتصادی مردم کرمان باعث شد کمبود مرغی در استان نداشته باشیم بیان کرد: ا...

شدت بارش‌ها را تا غروب امروز داریم/ "گیلانغرب" پرباران‌ترین نقطه کرمانشاه

شدت بارش‌ها را تا غروب امروز داریم/ "گیلانغرب" پرباران‌ترین نقطه کرمانشاه
2020-11-29T10:46:39+03:30
معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی استان کرمانشاه با بیان اینکه سامانه بارشی تا صبح امروز (9 آذر) حدود29 میلی‌متر بارندگی برای کرمانشاه به همراه داشته، گفت: شدت...

بارش برف در محورهای هراز و کندوان

بارش برف در محورهای هراز و کندوان
2020-11-29T10:43:23+03:30
ساری- رئیس مرکز مدیریت راه های مازندران با اشاره به تردد روان در محورهای استان وضعیت جوی کندوان و هراز را همراه با بارش برف اعلام کرد.

خصوصی‌سازی که به غارت شرکت هفت تپه انجامید / کارگران ‌در انتظار خلع ید مالک ‌هفت‌تپه برای رونق تولید

 خصوصی‌سازی که به غارت شرکت هفت تپه انجامید / کارگران ‌در انتظار خلع ید مالک ‌هفت‌تپه برای رونق تولید
2020-11-29T10:50:13+03:30
گروه استان‌ها ـ نیشکر هفت تپه یکی از شرکت‌های مهم تولیدی خوزستان به دلیل واگذاری نادرست در سال‌های اخیر آبستن مشکلات عمده کارگری بوده است. این مسئله با پیگی...

حکایت تسنیم از خصوصی‌سازی غلط در آذرآب/ "تولید و رونق" در استراتژیک‌ترین شرکت ایرانی قربانی بورس‌بازی آقازاده‌ها شد

 حکایت تسنیم از خصوصی‌سازی غلط در آذرآب/ "تولید و رونق" در استراتژیک‌ترین شرکت ایرانی قربانی بورس‌بازی آقازاده‌ها شد
2020-11-29T10:50:07+03:30
گروه استان‌ها ــ تولید و بخش کارگری آذراب درحالی قربانی بورس بازی شد که در صورت عدم ورود دستگاه قضا و پیگیری مسئولان دلسوز استان به ویژه نماینده ولی فقیه، ع...

«تیره رود» سرشار از فاضلاب؛ نبود تصفیه خانه در دورود و مردمی که پول دفع فاضلاب می‌دهند+تصاویر

 «تیره رود» سرشار از فاضلاب؛ نبود تصفیه خانه در دورود و مردمی که پول دفع فاضلاب می‌دهند+تصاویر
2020-11-29T10:36:54+03:30
گروه استان‌ها- نبود تصفیه خانه فاضلاب در شهر دورود سبب شده تا بخش زیادی از فاضلاب شهر به صورت خام وارد رودخانه تیره شود و آلودگی‌های زیست محیطی بسیاری برجای...

خصوصی‌سازی که به غارت شرکت انجامید / کارگران ‌در انتظار خلع ید مالک ‌هفت‌تپه برای رونق تولید

 خصوصی‌سازی که به غارت شرکت انجامید / کارگران ‌در انتظار خلع ید مالک ‌هفت‌تپه برای رونق تولید
2020-11-29T10:36:54+03:30
گروه استان‌ها ـ نیشکر هفت تپه خوزستان یکی از شرکت‌های مهم تولیدی خوزستان به دلیل واگذاری نادرست در سال‌های اخیر آبستن مشکلات عمده کارگری بوده است. این مسئله...

گزارش تحلیلی تسنیم از تخریب خانه زن بندرعباسی/ آلونکی تخریب شد تا ویلاهای لاکچری آقازاده‌ها باقی بماند

 گزارش تحلیلی تسنیم از تخریب خانه زن بندرعباسی/ آلونکی تخریب شد تا ویلاهای لاکچری آقازاده‌ها باقی بماند
2020-11-29T10:36:54+03:30
گروه استان‌ها ـ ماجرای تخریب آلونک بانوی بندرعباسی در عین سادگی، دارای ابعاد مختلف است و در پس آن برندگان و بازندگانی حضور دارند که یکی برای آبروی کشور جهاد...

حکایت تسنیم از خصوصی‌سازی نادرست در استراتژیک‌ترین شرکت ایرانی/ تولید و رونق آذرآب قربانی بورس‌بازی آقازاده‌ها

 حکایت تسنیم از خصوصی‌سازی نادرست در استراتژیک‌ترین شرکت ایرانی/ تولید و رونق آذرآب قربانی بورس‌بازی آقازاده‌ها
2020-11-29T10:36:54+03:30
گروه استان‌ها ــ تولید و بخش کارگری آذراب درحالی قربانی بورس بازی شد که در صورت عدم ورود دستگاه قضا و پیگیری مسئولان دلسوز استان به ویژه نماینده ولی فقیه، ع...

تحصیل دانش‌آموزان روستایی زنجان در بالای کوه/اینترنت در روستا یافت نمی‌شود/ آیا "وزیر جوان" تدبیری دارد؟

 تحصیل دانش‌آموزان روستایی زنجان در بالای کوه/اینترنت در روستا یافت نمی‌شود/ آیا "وزیر جوان" تدبیری دارد؟
2020-11-29T10:23:38+03:30
گروه استان‌ها- عدم بهره‌مندی از اینترنت و آموزش فضای مجازی در بستر شاد، به یکی از مهم‌ترین غم‌ها و چالش‌های پیش روی دانش‌آموزان زنجانی تبدیل شده و آنان را د...

ارائه مشخصات دانشمندان هسته ای از تبعات برجام بود

ارائه مشخصات دانشمندان هسته ای از تبعات برجام بود
2020-11-29T10:03:24+03:30
زنجان-نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از بزرگ‌ترین ضرباتی که ایران از برجام خورد،این بود که اطلاعات تاسیسات و دانشمندان هسته‌ای خود ر...

گرانی سرسام‌آور در استان کردستان؛ اجناس چندنرخی و مردم نظاره‌گر/ چرا نظارتی بر بازار نیست؟

 گرانی سرسام‌آور در استان کردستان؛ اجناس چندنرخی و مردم نظاره‌گر/ چرا نظارتی بر بازار نیست؟
2020-11-29T10:09:57+03:30
گروه استان‌ها ــ این‌روزها گرانی سرسام‌آور و چندنرخی بودن قیمت‌ها در بازارهای سطح استان کردستان سبب شده غالب مردم به‌جای خرید، فقط نظاره‌گر اجناس باشند.

سریال جدال با کرونا؛ این قسمت، ایستگاه آخر

سریال جدال با کرونا؛ این قسمت، ایستگاه آخر
2020-11-29T09:53:17+03:30
اینجا از در و دیوار غم می‌بارد، صدای جیغ، گریه و فریاد از گوشه و کنار به گوش می‌رسد. به هر طرف نگاه می کنی چشمان اشکباری مردان و زنانی را می‌بینی که داغدار ع...