میرنیوز

مردم در فروش عجولانه و هیجانی سهام عدالت قطعا ضرر می‌کنند/ لزوم ثبت‌نام همه سهامداران در سامانه سجام

 مردم در فروش عجولانه و هیجانی سهام عدالت قطعا ضرر می‌کنند/ لزوم ثبت‌نام همه سهامداران در سامانه سجام 2020-09-16T16:45:43+04:30

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، افشین انصاری در جمع خبرنگاران با اشاره به ارزش ذاتی سهام عدالت و با تاکید بر اینکه مردم در حال حاضر برای فروش سهام عدالت هیجانی تصمیم نگیرند زیرا قطع به یقین ضرر خواهند کرد، اظهار داشت: مردم اگر می‌خواهند بیشترین بهره را از سهام عدالت ببرند، الان زمان فروش نیست.

وی با بیان اینکه کسی که الان سهام عدالت خود را بفروشد از مزایای آن بی‌نصیب خواهد شد و ضمن محرومیت از سود سالیانه به آن نسبتی که فروخته‌اند از دریافت سهام جایزه نیز که یک سهام مجانی است، محروم می‌شود، تاکید کرد: مردم باید صبور باشند چرا که بازار سهام پُرریسک‌ترین بازار سرمایه‌گذاری بوده اما اگر به با دید بلند مدت به آن نگاه شود پر بازده‌ترین بازار است لذا به تک تک سهام‌داران توصیه می‌شود برای فروش این سهام ارزشمند عجله نکنند.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری سهام عدالت استان فارس گفت: تا 2 ماه آینده اخبار بسیار خوبی از این شرکت بیرون خواهد آمد که ارزش این سهام را بالا خواهد برد چرا که شرکت سرمایه گذاری  سهام عدالت استان فارس، در بین شرکت‌های سرمایه گذاری، جایگاه خوبی دارد و نباید آن را با شرکت‌های کوچک مقایسه کرد.

انصاری در مورد نحوه برخورداری وراث از سهام عدالت متوفی نیز گفت: تعداد افراد فوت شده مشمول سهام عدالت در کشور 2.5 میلیون نفر بوده که به این تعداد، قطعا اضافه نیز می‌شود.

وی تصریح کرد: فعلا تنها اقدام لازم برای دریافت سهام متوفی‌ها مراجعه به دادگاه و انجام حصر وراثت بوده و منتظر اطلاعیه‌های بعدی ما در این خصوص باشند.

مدیرعامل سهام عدالت استان فارس همچنین با تاکید بر گرفتن کد بورسی برای کسانی که روش غیرمستقیم سهام‌داری را انتخاب کرده‌اند، گفت: موضوع قابل اهمیت برای  همه این عزیزان  مراجعه به سامانه سجام به ادرس http/www.sejam.ir و  ثبت اطلاعات شخصی خود در این سامانه و احراز هویت بوده تا از مزایای سهام عدالت خود از جمله دریافت سود سالانه، دریافت سهام جایزه، حق تقدم، خرید و فروش سهام و غیره برخوردار شوند.

انصاری تاکید کرد: این افراد حتما شماره تلفن همراه به نام خودشان باشد و برای افراد زیر 18سال همان شماره ولی قانونی کافی است.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری سهام عدالت استان فارس با بیان اینکه برای فعال سازی کد بورسی و احراز هویت به دو روش می‌توان اقدام کرد، گفت: روش اول حضوری بوده و در  این روش ابتدا باید تک‌تک سهامداران در سامانه سجام ثبت‌نام کنند و بعد از دریافت کد پیگیری 10 رقمی به یکی از کارگزاری‌ها یا دفاتر نمایندگی آنها مراجعه و احراز هویت خود را انجام دهند.

وی افزود: روش دوم غیر حضوری است که در این روش مثل روش قبل ابتدا با مراجعه به سامانه سجام و ثبت اطلاعات شخصی و دریافت کد 10 رقمی با نصب اپلیکیشن سیگنال بدون نیاز به کارگزاری‌ها فرد خود می‌تواند اقدام به تکمیل فرایند فعال‌سازی کد بورسی و احراز هویت نماید که در شرایط کرونایی این روش منطقی‌تر است.

انصاری به وضعیت استان فارس در عرصه سهام عدالت اشاره کرد و گفت: استان فارس 20 درصد بیشتر از نُرم کشوری مشمول سهام عدالت شده است.

وی افزود: در کسب این موفقیت بزرگ و با اهمیت شرکت سرمایه‌گذاری سهام عدالت فارس به همراه 26 شرکت  تعاونی سهام عدالت شهرستانی و دبیر خانه سهام عدالت استان واقع در اداره کل امور اقتصادی و دارایی شبانه روز تلاش کردند تا این میزان دارایی ارزشمند در اختیار مردم استان فارس قرار گیرد.

انصاری اظهار داشت: شرکت سرمایه‌گذاری استان فارس برنامه‌های بسیار جامعی برای افزایش ثروت سهامداران با توسعه زیرساخت‌های استان و حضور مسئولانه و تخصصی در بازار سرمایه دارد و این نوید را به همه هم استانی‌ها می دهیم که با بهره‌گیری از منویات مقام معظم رهبری، استفاده بهینه از دانش نخبگان و دانشگاهیان و توجه ویژه به ظرفیت استان فارس و توسعه زیرساخت‌های کشور مسیر اشتغال‌زایی جوانان را فراهم کنیم.

وی اظهار داشت: با نگاهی به آمار جمعیتی استان و درصد مشمولان سهام عدالت و مقایسه آن با کل جمعیت کشور و تعداد کل جامعه هدف سهام عدالت متوجه ارزشمندی و موفقیت این طرح در استان می‌شویم زیرا  در سال 85 جمعیت استان فارس حدود 4 میلیون نفر بوده و ما 3 میلیون 350 هزار نفر را سهام‌دار کردیم یعنی تقریبا بیش از 80 درصد جمعیت استان، که این دارایی ارزشمند در صورتی که درست مدیریت شود در رفاه عمومی نقش ارزشمندی را ایفا خواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد: شاید برخی خیال کنند که این دارایی آسان به دست آمده در حالی که ما و همکارانمان برای آن حدود 15سال شبانه روز تلاش کردیم و زحمت کشیدیم  تا به این مرحله رسید به طوری که گاهی همکاران ما 24 ساعته در شرکت‌های خود مشغول به کار بودند.

 انصاری از پذیرش شرکت سرمایه‌گذاری سهام عدالت استان فارس به عنوان پانصد و شصت و پنجمین شرکت بورسی در فهرست شرکت‌های بازار دوم بورس اوراق بهادار تهران نیز خبر داد و گفت: الان 36 شرکت در پرتفوی سرمایه‌گذاری استان فارس قرار دارد و اگر بنده توفیق خدمت به هم استانی‌های عزیز را داشته باشم، قطعا در این پرتفوی تغییرات تخصصی در جهت افزایش ثروت همه ذینفعان شرکت ایجاد خواهم کرد.

مسئول سهام عدالت استان فارس خاطرنشان کرد: امروز بهترین مکانی که می‌تواند به بهبود کسب و کار، ایجاد اشتغال و شکوفایی اقتصاد کمک کند بازار سرمایه و به خصوص بازار بورس اوراق بهادار است  چرا که یکی از اهداف تعالی بازارهای بورس تجمیع وجوه اندک سرمایه گذاران و خانوادها و هدایت آن به سمت  شرکت‌ها و صنایع سودآور است.

وی افزود: قطعا اگر پول خرد مردم با ساز کاری قانونمند و شفاف تجمیع گردد می‌تواند در تامین مالی ارزان شرکت‌ها نقشی اساسی ایفا کند که حداقل نتیجه آن حل مشکل بیکاری و رفاه عمومی خواهد بود.

انصاری گفت: ما باید با این دیدگاه وارد بازار بورس شویم که در شکوفایی اقتصاد کشور سهیم باشیم نه دریافت مبلغی سود آنی و در شرایط سخت اقتصادی امروز این تفکر یک تفکر جهادی  است زیرا هیچ دولتی بدون مشارکت دلسوزانه و ایثارگرانه مردم خود هرگز مشکلات معیشتی، اشتغال و ازدواج جوانان را مرتفع نخواهد کرد.

وی افزود: امیدوارم مدیران نیز بدون نگاه سیاسی به سمت توسعه این شرکت‌ها و ابزارهای مالی نوین  برنامه‌ریزی و اقدام نمایند تا هم اعتماد مردم هرچه بیشتر به بازار بورس جلب شود و هم اثر این اقدام جهادی را در آینده شاهد باشیم.

انتهای پیام/422/ ز

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار استان ها

مدیرکل سلامت مجلس: مجلس ۱۵۰۰ واکسن آنفلوآنزا را بازگرداند

 مدیرکل سلامت مجلس: مجلس ۱۵۰۰ واکسن آنفلوآنزا را بازگرداند
2020-09-24T20:06:00+03:30
مدیرکل سلامت مجلس گفت: بدلیل شرایط خاصی که امسال وجود دارد این ۱۵۰۰واکسن به سازمان غذا و دارو برای استفاده دیگر مراکز درمانی بازگردانده شود.

توجه ویژه سازمان برنامه و بودجه برای تکمیل طرح‌های عمرانی ایلام

توجه ویژه سازمان برنامه و بودجه برای تکمیل طرح‌های عمرانی ایلام
2020-09-24T18:52:33+03:30
ایلام-معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه از توجه ویژه سازمان برنامه و بودجه برای تکمیل طرح‌های عمرانی ایلام قبل از پایان دولت خبر داد.

سامانه گارانتی بازار کالای قاچاق را ناامن می کند

سامانه گارانتی بازار کالای قاچاق را ناامن می کند
2020-09-24T18:29:12+03:30
معاون وزیر صمت با تاکید بر اینکه عملیاتی شدن سامانه گارانتی راهکاری برای ناامن شدن بازار عرضه کالای فیک و قاچاق است، گفت: با مراجعه به سامانه گارانتی به راحت...

فرش قرمز فرابورس برای شرکت‌هایی که شفاف سازی می‌کنند

فرش قرمز فرابورس برای شرکت‌هایی که شفاف سازی می‌کنند
2020-09-24T18:29:12+03:30
معاون پذیرش و بازارپژوهی فرابورس ایران با اشاره به اینکه بعد از سال ها استقبال بخش خصوصی برای ورود به بازار سرمایه رو به افزایش است، گفت: در بازار سرمایه برا...

ریشه یارانه های کور از اقتصاد کشور باید کنده شود

ریشه یارانه های کور از اقتصاد کشور باید کنده شود
2020-09-24T18:29:11+03:30
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اصفهان با ابراز امیدواری نسبت به اینکه ریشه یارانه های کور از اقتصاد کشور کنده شود، گفت: این روزها بدون سر...

حل شدن مشکلات کشاورزی از خواسته‌های مردم روستاهای ورامین است

حل شدن  مشکلات کشاورزی از خواسته‌های مردم روستاهای ورامین است
2020-09-24T18:29:11+03:30
نماینده مردم شهرستانهای ورامین، پیشوا و قرچک در مجلس شورای اسلامی گفت: خواسته‌ها و مطالبه‌های اصلی مردم روستاها باید دقیق بررسی شود چرا که مشکلات کشاورزی مان...

آلودگی هوا کافی نبود آب زرقان هم شور شد

آلودگی هوا کافی نبود آب زرقان هم شور شد
2020-09-24T18:29:10+03:30
سخنگوی شورای اسلامی شهر زرقان گفت: آلودگی هوا کافی نبود، اکنون شهروندان زرقان، با آب شور هم باید روزگار بگذرانند.

عیارسنجی زعفران در پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی

عیارسنجی زعفران در پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی
2020-09-24T18:29:10+03:30
معاون آموزشی جهاددانشگاهی کشور گفت: زعفران تولید شده در چهارمحال و بختیاری برای عیارسنجی به پژوهشکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی ارسال شود، قطعا تائید علمی عی...

واگذاری کشت و صنعت مغان به شرط واقعی کردن قیمت ابقا شود

واگذاری کشت و صنعت مغان به شرط واقعی کردن قیمت ابقا شود
2020-09-24T18:29:09+03:30
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: کشت و صنعت مغان به عنوان یک بنگاه اقتصادی به شرط تعیین قیمت واقعی می‌تواند در دست سرمایه‌گذار فعلی باقی بماند.

حمایت‌های تشویقی برای توسعه خشکبار لرستان

حمایت‌های تشویقی برای توسعه خشکبار لرستان
2020-09-24T18:29:09+03:30
رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: برای توسعه باغات به ویژه کشت درختان خشکبار مانند گردو، فندق، پسته، بادام و شاه بلوط حمایت‌های تشویقی در دستور کار این سا...

هشدار دادگستری آذربایجان‌شرقی به سوءاستفاده کنندگان در مورد واکسن آنفلوآنزا

هشدار دادگستری آذربایجان‌شرقی به سوءاستفاده کنندگان در مورد واکسن آنفلوآنزا
2020-09-24T18:29:08+03:30
سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری آذربایجان‌شرقی با هشدار به سوءاستفاده کنندگان از وضعیت موجود برای احتکار و ایجاد بازار سیاه، گفت: دستگاه...

ابطال واگذاری کشت و صنعت مغان نباید بدون مطالعه انجام شود

ابطال واگذاری کشت و صنعت مغان نباید بدون مطالعه انجام شود
2020-09-24T18:29:07+03:30
استاندار اردبیل گفت: در صورت ابطال بدون مطالعه واگذاری کشت و صنعت مغان به بخش خصوصی هیچ کس نمی‌تواند پاسخگوی بیکاری جوانان منطقه، اشتغال و تولید شکل گرفته در...

افزایش شهرهای قرمز خوزستان / اعلام وضعیت هشدار

افزایش شهرهای قرمز خوزستان / اعلام وضعیت هشدار
2020-09-24T18:29:07+03:30
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز با اشاره به قرار گرفتن ۹ شهر در وضعیت قرمز کرونا، در استان خوزستان وضعیت هشدار اعلام کرد.

عوامل بروز خسارت سیل تالش به دستگاه قضایی معرفی شوند

عوامل بروز خسارت سیل تالش به دستگاه قضایی معرفی شوند
2020-09-24T18:29:06+03:30
رئیس کل دادگستری گیلان گفت: سازمان بازرسی و دادستانی استان با بررسی جامع از عوامل بروز سیل اخیر در شهرستان تالش، مقصرین را شناسایی و به دستگاه قضایی معرفی کنند.

۸۱ مبتلا به کرونا در بخش‌های مراقبت ویژه استان فارس بستری هستند

۸۱ مبتلا به کرونا در بخش‌های مراقبت ویژه استان فارس بستری هستند
2020-09-24T18:12:30+03:30
شیراز - مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: هم‌اکنون ۸۱ بیمار کووید ۱۹ به‌دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های استان فارس ب...

واکنش رئیس قوه قضائیه به یا‌وه‌گویی ترامپ / حاج قاسم ‌قهرمان مبارزه با تروریسم بود /‌ پرونده ترور ‌را از مجامع بین‌المللی پیگیریم‌

 واکنش رئیس قوه قضائیه به یا‌وه‌گویی ترامپ / حاج قاسم ‌قهرمان مبارزه با تروریسم بود /‌ پرونده ترور ‌را از مجامع بین‌المللی پیگیریم‌
2020-09-24T18:19:09+03:30
گروه استان ها ـ رئیس قوه قضائیه گفت: از دبیرکل سازمان ملل انتظار داشتیم اجازه ندهد رئیس جمهور تروریست آمریکا، سازمان ملل را با دفترکار خودش و کاخ سفید اشتبا...

۸۱ مبتلا به کرونا در بخش های مراقبت ویژه استان فارس بستری هستند

۸۱ مبتلا به کرونا در بخش های مراقبت ویژه استان فارس بستری هستند
2020-09-24T17:59:14+03:30
شیراز - مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت:هم اکنون ۸۱ بیمار کووید ۱۹ به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان های استان بستری ه...

۵ سرطان شایع در بین ایرانی‌ها

 ۵ سرطان شایع در بین ایرانی‌ها
2020-09-24T18:05:49+03:30
معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: سرطان پستان، پروستات، روده بزرگ، پوست و معده، ۵ سرطان شایع در بین ایرانیان است.

زمین‌لرزه ۴.۳ ریشتری «کنار تخته» در استان فارس را لرزاند

زمین‌لرزه ۴.۳ ریشتری «کنار تخته» در استان فارس را لرزاند
2020-09-24T17:12:31+03:30
شیراز – زمین لرزه‌ای به بزرگی ۴.۳ ریشتر «کنار تخته» در استان فارس را لرزاند.

زلزله ۴.۳ ریشتری "مرز استان‌های فارس و بوشهر " را لرزاند

 زلزله ۴.۳ ریشتری "مرز استان‌های فارس و بوشهر " را لرزاند
2020-09-24T17:19:04+03:30
گروه استان‌ها ـ زمین لرزه‌ای به بزرگی ۴.۳ ریشتر در عمق ۹ کیلومتری زمین مرز استان‌های فارس و بوشهر حوالی کنار تخته را لرزاند.

حاشیه‌نشینی درد بی‌درمان کرمانشاه/ درخواست نمایندگان مجلس برای امهال یکساله تسهیلات در مناطق زلزله‌زده

 حاشیه‌نشینی درد بی‌درمان کرمانشاه/ درخواست نمایندگان مجلس برای امهال یکساله تسهیلات در مناطق زلزله‌زده
2020-09-24T17:19:04+03:30
گروه استان‌ها- در نشست شورای برنامه‌ریزی استان که با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه برگزار شد مجمع نمایندگان خواستار رسیدگی به معضل حاشیه‌نشینی و امهال وام...

افشاگری نماینده مردم اردبیل در مجلس از سندسازی در واگذاری کشت و صنعت مغان / آقایان مفت‌فروشی کردند

 افشاگری نماینده مردم اردبیل در مجلس از سندسازی در واگذاری کشت و صنعت مغان / آقایان مفت‌فروشی کردند
2020-09-24T17:19:04+03:30
گروه استان ها - نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر مجموعه کشت و صنعت مغان به درستی مدیریت می‌شد امروز شاهد این حجم از مشکل...

زمین‌لرزه ۴.۳ ریشتری کنار تخته در استان فارس را لرزاند

زمین‌لرزه ۴.۳ ریشتری کنار تخته در استان فارس را لرزاند
2020-09-24T16:59:07+03:30
شیراز – زمین لرزه‌ای به بزرگی ۴.۳ ریشتر کنار تخته در استان فارس را لرزاند.

۶ دستور رئیس قوه قضائیه درباره شرکت کشت و صنعت مغان / سازمان بازرسی ‌مامور شفاف‌سازی شد

 ۶ دستور رئیس قوه قضائیه درباره شرکت کشت و صنعت مغان / سازمان بازرسی ‌مامور شفاف‌سازی شد
2020-09-24T17:05:40+03:30
گروه استان‌ها ـ رئیس قوه قضائیه ۶ دستور ‌درخ صوص شرکت کشت و صنعت مغان خطاب به مسئولان اعلام کرد.

نماز جمعه در ۴شهرستان آذربایجان غربی اقامه نمی شود

نماز جمعه در ۴شهرستان آذربایجان غربی اقامه نمی شود
2020-09-24T16:45:49+03:30
ارومیه - دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی اعلام کرد:نماز جمعه این هفته در همه شهرهای آذربایجان‌غربی به غیر از ارومیه، سردشت، اشنویه و میاندوآب برگزار ...

رئیس کل دادگستری گیلان: مقصران بروز سیل ‌تالش شناسایی و به دستگاه قضایی معرفی می‌شوند

 رئیس کل دادگستری گیلان: مقصران بروز سیل ‌تالش شناسایی و به دستگاه قضایی معرفی می‌شوند
2020-09-24T16:52:57+03:30
گروه استان‌ها- رئیس کل دادگستری گیلان لزوم بررسی جامع از عوامل بروز سیل اخیر در شهرستان تالش را مورد تأکید قرار داد و گفت: مقصران بروز سیل تالش شناسایی و به...

۶ دستور رئیس قوه قضائیه درباره شرکت کشت و صنعت مغان / سازمان بازرسی کل کشور مامور پیگیری شد

 ۶ دستور رئیس قوه قضائیه درباره شرکت کشت و صنعت مغان / سازمان بازرسی کل کشور مامور پیگیری شد
2020-09-24T16:52:57+03:30
گروه استان‌ها ـ رئیس قوه قضائیه ۶ دستور ‌درخ صوص شرکت کشت و صنعت مغان خطاب به مسئولان اعلام کرد.

«جهاد هنری» در کشور توسط بسیج دانشجویی آغاز می‌شود

«جهاد هنری» در کشور توسط بسیج دانشجویی آغاز می‌شود
2020-09-24T16:32:28+03:30
بجنورد- مدیر هنری بسیج دانشجویی کشور با اشاره به برگزاری پنجمین جشنواره هنری ققنوس در کشور گفت: برگزیدگان جشنواره به مناطق محروم اعزام می‌شوند تا برای نخستین...

وعده وزیر راه و شهرسازی برای افزایش پروازهای فرودگاه یاسوج

 وعده وزیر راه و شهرسازی برای افزایش پروازهای فرودگاه یاسوج
2020-09-24T16:25:41+03:30
گروه استان‌ها- وزیر راه و شهرسازی از افزایش پروازهای فرودگاه یاسوج در آینده‌ای نزدیک خبر داد و گفت: در این زمینه دستورهای لازم را داده‌ام.

اجرای ۳۰ پروژه گردشگری در خراسان شمالی

اجرای ۳۰ پروژه گردشگری در خراسان شمالی
2020-09-24T16:09:12+03:30
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی گفت: ۵۲ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل ۳۰ پروژه در حوزه گردشگری استان سرمایه‌گذاری شده است و تعدادی پر...