X دانلود اهنگ نکس وان کلیپ ویدیاب کلیپ جدید ویدجین

میرنیوز

کرونا در این بازار پر می‌زند

کرونا در این بازار پر می‌زند 2020-06-30T14:31:14+04:30

تعداد ماشین‌ها و موتورهای پارک شده زیاد است و هراز چندگاهی گردوخاک شدیدی از رفت‌وآمد ماشین‌ها در شانه‌ خاکی جاده بلند می‌شود، اینجا امکانات بهداشتی، موادضدعفونی و حتی آبی برای شست‌وشوی دست‌ها وجود ندارد، اما پرنده‌فروشان مجبورند برای تامین معشیت خود در چنین شرایطی کار کنند.

اینجا محوطه بزرگی در نزدیکی بازار تعطیل پرندگان مشهد در جاده کنویست است؛ جایی که بعد از تعطیلی بازار پرندگان از اسفندماه سال گذشته به مکانی برای خرید و فروش پرندگان تبدیل شده است.

کرونا در این بازار پر می‌زند

بازار پرندگان مشهد با هدف سامان‌دهی پرنده‌فروشان در سطح شهر و انتقال آن‌ها به جایگاهی مناسب و بهداشتی از چند سال پیش راه‌اندازی شد. این بازار دارای امکاناتی از قبیل اتاق قرنطینه، بیمارستان، پارکینگ و محل کشتار اضطراری پرندگان در زمینی به مساحت ۱۸۰۰۰ متر است. 20 کارگر در این بازار مشغول به کار بودند و حدود 150 غرفه نیز در این بازار جانمایی شده است. بازار پرندگان مشهد اولین پروانه تاسیس بازار پرندگان را به خود اختصاص داده است.

 با شرایطی که با تعطیلی بازار پرندگان در حاشیه آن به‌وجود آمده است، افراد علاوه بر بیماری کرونا ممکن است مبتلا به بیماری‌های دیگری از جمله آنفلوآنزای مرغی نیز بشوند، اما این کاسبان  از روی اجبار این شرایط را تحمل می‌کنند و خواستار بازگشایی بازار هستند.

سرویس بهداشتی، سرویس آبخوری، مواد ضد عفونی‌کننده و... در اینجا دیده نمی‌شود و هیچ نظارتی هم روی آن وجود ندارد. نکته قابل توجه در آن شلوغی و اوضاع نابسامان این محوطه از نظر بهداشتی، فروش خوراکی‌های بسته‌بندی نشده همچون سمبوسه، شربت، میوه و... است.

پسر جوانی ماسک سفیدی بر چهره دارد و روی میز روبه‌رویش ظرفی پر از سمبوسه و سس‌های فله‌ای است، در اطراف میز علاوه‌بر  چند مرد و کودکی که در حال خوردن سمبوسه هستند،  یک جمع چهارنفره از نوجوانان جلب توجه می‌کند. دو نفر از آنها علاوه بر سمبوسه‌ای که در دست دارند، با دستی دیگر مرغ و اردک‌هایشان را گرفته‌اند و در همان حین پرندگان را بین یکدیگر ردوبدل می‌کنند.

این فروشنده سمبوسه می‌گوید: ما در داخل بازار غرفه داشتیم و در آن‌جا  همه شرایط و مسائل بهداشتی رعایت می‌شد . در حال حاضر در این اوضاع و با وجود گرما، کثیفی و گرد وخاک مجبور به کسب درآمد هستیم. در اینجا به هیچ عنوان فاصله‌گذاری  اجتماعی رعایت نمی‌شود و همه در کنار هم تجمع دارند. ما در داخل بازار غرفه داشتیم که کاشی شده و تمیز و مرتب بود. میز و صندلی داشتیم و هر هفته فِرمان را می‌شستیم و از دستکش استفاده می‌کردیم اما اینجا نمی‌شود از دستکش استفاده کرد زیرا همه چیز آلوده است و هیچ‌ آبی هم برای شستن دست‌هایمان نداریم. امکانات و سرویس  بهداشتی هم نیست. 4 ماه است که اوضاع ما همین است. اگر مجبور نبودیم که نمی‌آمدیم.

کرونا در این بازار پر می‌زند

مرد میان‌سال دیگری روسری آبی پاره و چروکی را به‌جای ماسک دور دهان خود پیچیده است، در جیب پیراهن او اسکناس‌های هزارتومنی و بسته سیگار بهمن‌اش دیده می‌شود. او از وضعیت معیشتی‌اش گلایه دارد و می‌گوید: در این‌جا حدود 2000 کاسب هستند که همه ما خانواده داریم، همه ما برای گذراندن زندگی نیاز به روزی داریم، از اسفند سال گذشته غرفه ما بسته است. من تنها هفته‌ای یک بار سرکار می‌آیم.

با فاصله اجتماعی شکم خانواده ما سیر نمی‌شود

او همان‌طور که با دست‌هایش حرف می‌زند، ادامه می‌دهد: من بیماری قلبی دارم و حتی یک روز بیمه ندارم. حقوقی نمی‌گیرم و به هیچ ارگانی وابسته نیستم. دولت فکری به حال مردم کند، ما از کجا پول دربیاوریم تا شکم زن و بچه را سیر کنیم؟ آقای نمکی، وزیر بهداشت می‌گوید که ماسک بزنید، دست‌هایتان را بشویید و فاصله اجتماعی را رعایت کنید، اما با فاصله اجتماعی شکم خانواده‌های ما سیر نمی‌شود، با فاصله اجتماعی زن و بچه ما در رفاه اجتماعی زندگی نمی‌کنند. دولت فکری برای ما بکند، بازاری که ما در آن هستیم امکانات ندارد.

پیرمردی که بدون ماسک و دستکش بر روی زمین خاکی نشسته و پرندگان خود را در صندق عقب ماشین برای فروش گذاشته است، می‌گوید: در داخل بازار سرویس و امکانات بهداشتی وجود داشت، اما متاسفانه بیرون از بازار هیچ امکاناتی نداریم و احتمال مبتلا شدن ما به بیماری کرونا بسیار زیاد است.

حسین‌علی میرزایی، مدیر بازار پرندگان از اوضاع این کاسبان احساس تاسف می‌کند و این شرایط را برای این کاسبان و همچنین خانواده‌های آن‌ها خطرناک می‌داند. او در گفت‌وگو باخبرنگار ایسنا اظهار می‌کند: بازار پرندگان از اسفند ماه سال گذشته به دلیل شیوع بیماری کرونا تعطیل شد و با وجود اینکه مابقی مراکز و ادارات به حالت عادی بازگشته تعطیلی این بازار همچنان ادامه دارد.

وی ادامه می‌دهد: در راستای این تعطیلی دست‌فروشان به دلیل راه‌اندازی کسب‌وکار خود و  امرارومعاش مجبور به پهن کردن بساط در کنار این بازار شده‌اند که متاسفانه با وجود بیماری کرونا شرایط خوبی از نظر بهداشتی در این محیط وجود ندارد.

مدیر بازار پرندگان مشهد به عنوان مالک بازار خواستار کنترل لازم بر روی این افراد  است و از بودن آن‌ها در این مکان نگران است، زیرا پروتکل‌های بهداشتی به هیچ عنوان رعایت نمی‌شود و دست‌فروشان اصلا به رعایت نکات بهداشتی توجهی ندارند و خطر انتقال بیماری در بین آن‌ها زیاد است.

اگر این کاسبان را از این مکان بیرون کنیم، به مناطق دیگر می‌روند

میرزایی با اشاره به اینکه با فشار و ضربت نمی‌شود افراد را از این مکان بیرون کرد،گفت: اگر این کاسبان را از این مکان بیرون کنیم  باز به مناطق دیگر نقل مکان می‌کنند و کاسبی خود را در اقصی نقاط شهر مانند غرب و شرق مشهد، منطقه طرق و خواجه ربیع می‌برند که این نیز شرایط را بدتر خواهد کرد و باعث شیوع بیماری‌هایی مانند آنفلوآنزای پرندگان خواهد شد، زیرا کنترل نظارتی بر روی آن‌ها وجود ندارد.

میرزایی ادامه می‌دهد: متاسفانه تاکنون مدیران توجه حضوری به این مکان نداشته‌اند. نیامدند تا ببینند که درد این کاسبان چیست و به چه دلیل با این شرایط نامطلوب مجبور به کسب‌وکار هستند، درخواست بازگشایی بازار پرندگان را داده‌ایم که دامپزشکی و شبکه بهداشت موافقت کردند، اما ستاد کرونا موافقت نکرده است. باغ پرندگان، باغ وحش و بازار پرندگان سه مجموعه‌ای است که در یک پرونده قرار دارند.

وی بیان می‌کند: در حال حاضر منتظر وقت ملاقات با دکتر شریعتی، مدیر کل دامپزشکی استان هستیم تا بتوانیم با ایشان در خصوص این وضعیت صحبت کنیم تا این مشکلات را به گوش ستاد کرونا برسانند تا آن‌ها بیایند و ببینند این افراد در چه شرایطی مشغول کسب‌وکار و تامین معشیت هستند.

 

کرونا در این بازار پر می‌زند

در این شرایط هیچ نظارتی بر بازار پرندگان وجود ندارد

میرزایی می‌گوید: این بازار به این دلیل راه‌اندازی شد که دست فروشان را از اقصی نقاط شهر جمع و وارد یک مجموعه کند تا بر روی آن‌ها نظارت کامل داشته باشند. در این امر دامپزشکی و محیط زیست در خصوص کنترل بیماری‌های خاص، قاچاق پرندگان و عرضه مواد غذایی تحت حمایت بسیار مثمرثمر عمل کرده‌اند، اما اکنون در این شرایط به‌وجود آمده هیچ نظارتی وجود ندارد.

مدیر بازار پرندگان مشهد با اشاره به اینکه در راستای تعطیلی بازار ۲۰ کارگر بیکار و ۱۵۰ غرفه به حال خود رها شده است، ادامه می‌دهد: این افراد که در این بازار مشغول به کار بودند اکنون شرایط خوبی برای تامین معشیت خود ندارند. ما می‌خواهیم که این معضل دیده شود. افرادی که برای خریدوفروش به این مکان می‌آیند مجبور هستند، زیرا برای تامین زندگی خود باید خریدوفروشی انجام دهند و گرنه در این آفتاب، گرما، خاک، بی‌امکاناتی و این شرایط سخت هیچ کس حاضر نیست به آن‌جا بیاید.

وی با اشاره به اینکه اگر قرار است این افراد اینگونه به کارخود ادامه دهند، پس بهتر است که به داخل بازار برگردند، ادامه داد: در داخل بازار فضای باز با سایه درختان، حدود هفت تا هشت سرویس بهداشتی، حدود ۲۰ عدد شیر آب همراه با مواد شست‌وشو وجود دارد؛ حتی ما می‌توانیم امکانات بهتر مانند مواد ضدعفونی، تونل ضدعفونی‌کننده برای افراد و خودروهای در هنگام ورود به بازار عرضه کنیم و با کنترل کامل از همه افراد بخواهیم از ماسک و دستکش استفاده کنند.

وضعیت کنونی بدتر از بازبودن بازار است

احمد شریعتی، مدیر کل دامپزشکی خراسان‌رضوی نیز در این خصوص می‌گوید: حدود 40‌ روز از درخواست بازگشایی این بازار می‌گذارد، اما همچنان به دلیل شیوع بیماری کرونا ستاد مقابله با کرونا در استان مخالف بازگشایی است در صورتی که وضعیت کنونی بدتر است.

وی اظهار می‌کند: ما عکس و فیلم‌هایی  از شرایط کنونی این کاسبان تهیه کردیم تا به ستاد مقابله با کرونای استان ارائه دهیم، حتی نیروی انتظامی  را درجریان گذاشته‌ایم. افرادی هستند که در این اوضاع غیر از خرید و فروش پرندگان کارهای غیرمتعارف دیگر نیز انجام می‌دهند. زمانی که جلوی کار قانونی را بگیریم افراد به سمت کار غیرقانونی کشیده می‌شوند. متاسفانه واحد ما در آن‌جا به دلیل تعطیلی بازار، تعطیل است و نمی‌توانند هیچ نظارتی بر روی آن‌ها داشته باشند.

انتهای پیام

منبع : خبرگزاری ایسنا


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار استان ها

شمارمبتلایان کرونا در مرکزی به ۴۷۹۵نفر رسید/شناسایی ۹۶ بیمار جدید

شمارمبتلایان کرونا در مرکزی به ۴۷۹۵نفر رسید/شناسایی ۹۶ بیمار جدید
2020-07-11T17:42:16+04:30
اراک- رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: شمار مبتلایان به کرونا در استان مرکزی از زمان شیوع این ویروس تاکنون به ۴ هزار و ۷۹۵ نفر رسیده است.

طلب ۲۴۰ میلیارد تومانی تامین اجتماعی قم از کارفرمایان

طلب ۲۴۰ میلیارد تومانی تامین اجتماعی قم از کارفرمایان
2020-07-11T17:28:54+04:30
قم - مدیرکل تامین اجتماعی استان قم گفت: ۲۴۰ میلیارد تومان سازمان تامین اجتماعی استان قم از کارفرمایان طلب‌کار است، اما فعالیت هیچ کارفرمایی را به‌دلیل این بد...

خطر جهش کووید19در پاییز/بهبودیافتگان پلاسمای خود را هدیه کنند

خطر جهش کووید19در پاییز/بهبودیافتگان پلاسمای خود را هدیه کنند
2020-07-11T17:18:56+04:30
مدیریت درمان تامین اجتماعی استان سمنان گفت: اگر روند صعودی شیوع کروناویروس تا اوائل پاییز کنترل نشود ممکن است با بازگشایی مدارس و شروع سرما با یک جهش دیگر از...

اعمال محدودیت‌های یک هفته‌ای در استان همدان

اعمال محدودیت‌های یک هفته‌ای در استان همدان
2020-07-11T17:18:55+04:30
استاندار همدان با اعلام اعمال محدودیت‌های یک هفته‌ای در استان همدان گفت: با کسانی که محدودیت‌های اعمال شده را رعایت نکنند برخورد قانونی می شود.

تعداد فوتی های مبتلا به کرونا در یک روز در کرمان رکورد زد؛ ۱۲ نفر

تعداد فوتی های مبتلا به کرونا در یک روز در کرمان رکورد زد؛ ۱۲ نفر
2020-07-11T17:18:54+04:30
سخنگوی دانشگاه عاوم پزشکی کرمان از فوت ۱۲ نفر به دلیل ابتلا به ویروس کرونا طی ۲۴ ساعت نذشته در استان کرمان خبر داد.

ولایتمداری از ویژگی های «حزب الله» است

ولایتمداری از ویژگی های «حزب الله» است
2020-07-11T16:48:56+04:30
ساری- نماینده ولی فقیه در مازندران، ولایت محوری و بر مدار ولایت خدا بودن را از ویژگی حزب الله بیان کرد و گفت: باید ادامه دهنده راه ولایت فقیه باشیم.

کرمانشاه| افزایش نگران‌کننده ترددهای درون شهری؛ خیابان‌ها از اسفند ماه شلوغ‌تر شده است

 کرمانشاه| افزایش نگران‌کننده ترددهای درون شهری؛ خیابان‌ها از اسفند ماه شلوغ‌تر شده است
2020-07-11T16:55:36+04:30
گروه استان‌ها - رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کرمانشاه با هشدار نسبت به افزایش ترددهای درون شهری در روزهای شیوع کرونا، این موضوع را نگران کننده دانست.

عضو مجلس خبرگان رهبری: سیاست‌های نادرست کار مدافعان سلامت را سخت کرد

 عضو مجلس خبرگان رهبری: سیاست‌های نادرست کار مدافعان سلامت را سخت کرد
2020-07-11T16:55:35+04:30
گروه استان‌ها- عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: سیاست‌گذاری نادرست و کاهش محدودیت‌ها آمار مبتلایان کرونا را افزایش داد؛ باید به رعایت پروتکل‌های بهداشتی به عنوان ...

انتقال آب شاهرود والموت رودنیاز ۲۰ سال آینده قزوین راتامین می کند

انتقال آب شاهرود والموت رودنیاز ۲۰ سال آینده قزوین راتامین می کند
2020-07-11T16:35:38+04:30
قزوین- رئیس مجمع نمایندگان استان قزوین در مجلس شورای اسلامی گفت: انتقال آب شاهرود و الموت رود به استان قزوین ضمن تامین نیازهای استان تا بیست سال آینده چالش ه...

وضعیت ۴۰ بیمار کرونایی در قم وخیم است

وضعیت ۴۰ بیمار کرونایی در قم وخیم است
2020-07-11T16:35:38+04:30
قم - رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قم بیان کرد: در حال حاضر ۲۱۰ نفر بستری مشکوک به کرونا در بیمارستان‌ها هستند که حال ۴۰ بیمار وخیم است.

زمین ۴۲۰۰۰ متری برای احداث بیمارستان بزرگ ۳۲۰ تختخوابی خاوران تبریز واگذار شد

 زمین ۴۲۰۰۰ متری برای احداث بیمارستان بزرگ ۳۲۰ تختخوابی خاوران تبریز واگذار شد
2020-07-11T16:42:19+04:30
گروه استان‌ها - معاون درمان تامین اجتماعی آذربایجان شرقی از روند احداث بیمارستان ۳۲۰ تختخوابی خاوران تبریز هم گزارش داد و گفت: در سال ۸۷ با نظر مساعد دولت ا...

ادامه روند افزایشی ابتلا در سیستان و بلوچستان / ‌ظرفیت بخش اختصاصی کرونا تکمیل شد

 ادامه روند افزایشی ابتلا در سیستان و بلوچستان / ‌ظرفیت بخش اختصاصی کرونا تکمیل شد
2020-07-11T16:42:19+04:30
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از ادامه روند افزایشی ابتلا در سیستان و بلوچستان خبر داد و گفت: ‌ظرفیت بخش اختصاصی کرونا تکمیل شد.

گزارش|مردم آذربایجان‌غربی مجبور به پرداخت عوارض ناحق در آزادراه ارومیه-تبریز هستند

 گزارش|مردم آذربایجان‌غربی مجبور به پرداخت عوارض ناحق در آزادراه ارومیه-تبریز هستند
2020-07-11T16:42:19+04:30
گروه استان‌ها-متاسفانه با وجود اینکه آزادراه ارومیه-تبریز به طور کامل افتتاح نشده اما مردم آذربایجان‌غربی مجبور به پرداخت میلیون‌ها تومان عوارض ناحق در طول ...

انتقال آب شاهرود والموت رودنیاز ۲۰ سال آینده قزوین راتامین میکند

انتقال آب شاهرود والموت رودنیاز ۲۰ سال آینده قزوین راتامین میکند
2020-07-11T16:08:56+04:30
قزوین- رئیس مجمع نمایندگان استان قزوین در مجلس شورای اسلامی گفت: انتقال آب شاهرود و الموت رود به استان قزوین ضمن تامین نیازهای استان تا بیست سال آینده چالش ه...

گیلان از نظر وضعیت کرونا در مرز هشدار قرار دارد/ شهروندان خطر را جدی بگیرند

گیلان از نظر وضعیت کرونا در مرز هشدار قرار دارد/ شهروندان خطر را جدی بگیرند
2020-07-11T16:08:56+04:30
رشت- استاندار گیلان با اشاره به اینکه وضعیت این استان از نظر کرونا در مرز هشدار قرار دارد، گفت: شهروندان خطر انتقال این ویروس را جدی بگیرند.

خطر اوج گرفتن مجدد کرونا در گیلان؛ برگزاری محافل عروسی و عزا در استان ممنوع شد

 خطر اوج گرفتن مجدد کرونا در گیلان؛ برگزاری محافل عروسی و عزا در استان ممنوع شد
2020-07-11T16:15:40+04:30
گروه استان‌ها- استاندار گیلان گفت: با توجه به خطر اوج گرفتن شیوع کرونا در گیلان برگزاری تجمعات و محافل گوناگون به ویژه عروسی و عزا چه در مکان‌های مسقف یا غی...

بازار صادراتی منطقه در انتظار محصولات گاومیش خوزستان؛ صنعتی اشتغال‌زا که مهجور مانده است

 بازار صادراتی منطقه در انتظار محصولات گاومیش خوزستان؛ صنعتی اشتغال‌زا که مهجور مانده است
2020-07-11T16:15:40+04:30
گروه استان‌ها- گاومیش‌ دامی بزرگ جثه اما کم دردسر و کم سروصدا که زادگاه قدیمی و طبیعی‌اش در خوزستان و در همسایگی کارون است، اصالت این دام به اندازه ای است ک...

معاون وزیر نیرو: تلفات شبکه برق ایران برای نخستین بار ‌تک رقمی شد / پیک بار شبکه ۳۸۰۰ مگاوات کاهش یافت

 معاون وزیر نیرو: تلفات شبکه برق ایران برای نخستین بار ‌تک رقمی شد / پیک بار شبکه ۳۸۰۰ مگاوات کاهش یافت
2020-07-11T16:15:40+04:30
گروه استان‌ها ـ وزیر نیرو در امور برق و انرژی گفت: با تلاش کارکنان شرکت‌های توزیع نیروی برق، تلفات شبکه برای نخستین بار در کشور تک رقمی شد و به زیر ۱۰ درصد ...

مرحله بالینی آزمایش واکسن جدید سرطان با کمترین عوارض آغاز می‌شود

مرحله بالینی آزمایش واکسن جدید سرطان با کمترین عوارض آغاز می‌شود
2020-07-11T15:58:56+04:30
به گزارش ساینس دیلی، واکسن جدید توسط گروه تحقیقاتی متر (Mater) مستقر در موسسه تحقیقات ترنسلشنال استرالیا ( (Translational با همکاری دانشگاه کوئینزلند انگلست...

بانک‌ها و دستگاه‌های اجرایی در جذب تسهیلات کرونایی عقب هستند

بانک‌ها و دستگاه‌های اجرایی در جذب تسهیلات کرونایی عقب هستند
2020-07-11T15:58:56+04:30
جانشین ستاد کرونا در استان قزوین اعلام کرد: بررسی‌ها و ارزیابی‌ها نشان از روند کُند ثبت‌نام، بررسی و رسیدگی کارشناسی دستگاه‌های اجرایی و روند پرداخت تسهیلات ...

زمان  آبگیری تالاب صالحیه مشخص نیست

زمان  آبگیری تالاب صالحیه مشخص نیست
2020-07-11T15:58:55+04:30
مدیرکل محیط زیست البرز گفت: وضعیت تالاب صالحیه خوب نیست.

جان‌باختگان کرونایی در استان بوشهر افزایش یافت

 جان‌باختگان کرونایی در استان بوشهر افزایش یافت
2020-07-11T16:02:30+04:30
گروه استان‌ها- رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزایش بیماران کرونایی را سبب بروز مشکلات و نگرانی‌ها در جامعه دانست و گفت: در این راستا در ۲۴ ساعت گذشته ضمن ر...

بی‌توجهی گردشگران حادثه آفرید/۳۰ هکتار اراضی پلنگ دره قم طعمه حریق شد

 بی‌توجهی گردشگران حادثه آفرید/۳۰ هکتار اراضی پلنگ دره قم طعمه حریق شد
2020-07-11T16:02:30+04:30
گروه ‌استان ها-فرمانده یگان حفاظت محیط‌زیست استان قم گفت: متأسفانه بر اثر بی‌توجهی و بی‌دقتی گردشگران، بار دیگر بخشی از منطقه حفاظت‌شده پلنگ دره دچار حریق شد.

آب سیاه و آب مروارید چه تفاوتی دارند؟

آب سیاه و آب مروارید چه تفاوتی دارند؟
2020-07-11T15:45:54+04:30
یک متخصص جراحی چشم گفت: در آب سیاه فرد معمولا متوجه بیماری نمی شود و زمانی به پزشک مراجعه می کند که در مراحل پیشرفته بیماری است و دچار اختلال شدید میدان بینا...

اصلی‌ترین دلیل کاهش رشد جمعیت مسائل فرهنگی است

اصلی‌ترین دلیل کاهش رشد جمعیت مسائل فرهنگی است
2020-07-11T15:45:53+04:30
نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی گفت: با نگاهی به نتایج پژوهش‌ها درمی‌یابیم که بسیاری از افرادی که فرزند ندارند یا دارای یک فرزند هستند ...

حدود 20 درصد از مردم خراسان شمالی از ماسک استفاده می کنند

حدود 20 درصد از مردم خراسان شمالی از ماسک استفاده می کنند
2020-07-11T15:45:53+04:30
مدیر گروه مبارزه با بیماری واگیر دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: هنوز فقط حدود 20 درصد از مردم این استان از ماسک استفاده می کنند.

هتل‌های کپسولی نیازمند خدمات جانبی مشترک بین واحدهای اقامتی است

هتل‌های کپسولی نیازمند خدمات جانبی مشترک بین واحدهای اقامتی است
2020-07-11T15:45:52+04:30
مدیر مرکز خدمات تخصصی پژوهشکده گردشگری جهاد دانشگاهی خراسان رضوی گفت: در هتل‌های کپسولی نیاز به خدمات جانبی احساس می‌شود و باید وجود داشته باشد، البته این نی...

آیا مدارس در پاییز بازگشایی می‌شوند؟

آیا مدارس در پاییز بازگشایی می‌شوند؟
2020-07-11T15:45:52+04:30
پزشکان در یک گزارش جدید اعلام کردند، کودکان به‌ندرت کووید-19 را منتقل می‌کنند و اگر رهنمودهای ایمنی رعایت شود و انتقال در جامعه پایین باشد، مدارس می‌توانند د...

تداوم روند افزایش بستری در بیمارستان‌های گلستان

تداوم روند افزایش بستری در بیمارستان‌های گلستان
2020-07-11T15:45:50+04:30
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: تعداد بستری جدید در بیمارستان‌های استان نسبت به ترخیص‌ها همچنان بیشتر است.

عمده الکل مصرفی کشور کجا تولید می‌شود؟

عمده الکل مصرفی کشور کجا تولید می‌شود؟
2020-07-11T15:45:49+04:30
مدیرعامل شرکت خمیرمایه و الکل رازی گفت: حدود ۷۰ درصد از نیاز الکل کشور در شرکت خمیرمایه و الکل رازی تولید می‌شود و الکل تولیدی در اختیار ۳۱ استان کشور قرار م...