X دانلود اهنگ نکس وان کلیپ ویدیاب کلیپ جدید ویدجین

میرنیوز

سناریوی بیرجندی بچه مهندس؛ خوب یا بد؟

سناریوی بیرجندی بچه مهندس؛ خوب یا بد؟ 2020-05-23T16:28:02+04:30

فیلمی در شبکه دو سیما مهمان ماه رمضانی مردم است، فیلمی به نام بچه مهندس که در فصل‌های پیشین زندگی کودکانی که در بهزیستی زندگی می‌کنند را به تصویر می‌کشد و اکنون پس از سه فصل پخته‌تر شده و زندگی سه جوان نخبه را با فراز و فرودهای زندگی این نوع جوانان به نمایش می‌گذارد.

در ابتدای فیلم، فردی به نام قاسم با جواد، نقش اصلی این سریال آشنا می‌شود و گفته می‌شود که این فرد از یکی از مناطق محروم خراسان جنوبی به تهران آمده است.

ورود این فرد به سریال با پرخاش و دعوایی در دانشگاه آغاز می‌شود و به گونه‌ای پرداخته می‌شود که انگار این فرد در این دوران زندگی نمی‌کند و با زندگی در شهرهای بزرگ کاملا بیگانه است.

در این فیلم به گویش و فرهنگ بیرجندی به نوع خاصی اشاره می‌شود که این روزها بسیاری از فرهنگ دوستان و مردم این خطه را دلخور کرده چرا که آنان معتقدند این نوع پرداخت به شخصیتی از این خطه جدا از آداب و رسوم و خلق و خوی مردم خراسان جنوبی است، مردمی که به قناعت و خوش خلقی معروفند و سختی‌های کویر هیچ‌گاه دل‌هایشان را سخت نکرده است.

اعتراضات مردم به انعکاس شخصیتی از مردم خراسان جنوبی است که کاملا با خلق و خوی این مردم متفاوت است، شخصیتی که انگار تنها ویژگی مثبتش رتبه خوبی است که در کنکور کسب کرده و توانسته راهی دانشگاهی در تهران شود و اکنون پس از سال‌ها زندگی در تهران، به عنوان نخبه‌ای که قصد مهاجرت دارد و به هر شیطنتی دست می‌زند تا به خارج از کشور برود، مطرح است.

 اما جدا از تمام این انتقادات اینکه فردی از خراسان جنوبی در یک سریال مناسبتی پربیننده تلویزیون که در فصل‌های قبلی مورد اقبال عمومی واقع شده، ظاهر شده است، جای تقدیر دارد و این درحالی است که بچه‌شهرستانی‌ها غالبا جایی برای دیده‌شدن در سریال‌های ملی ندارند.

سناریوی بیرجندی بچه مهندس؛ خوب یا بد؟

از حیث آداب و رسوم به سریال بچه مهندس نگاه نکنیم

کاظم ایمان طلب، کارشناس حوزه سینما و تلویزیون در خصوص این سریال در گفت‌وگو با ایسنا می‌گوید: سریال بچه مهندس از جنس سریال‌های آیینی و آداب و رسومی نیست، بنابراین از این حیث نباید به آن نگریبست.

وی با بیان اینکه این سریال یک سریال داستانی است و سینمای مستند نیست که از آن انتظار روایت کامل آداب و رسوم خراسان جنوبی را داشته باشیم، افزود: باید قبول کنیم این سریال براساس غیرواقع و خیال‌پردازی نویسنده ساخته شده است.

این کارشناس حوزه سینما و تلویزیون بیان کرد: نوع و جنس کار بر اساس داستان و فراواقع است و ما در حال نگاه کردن مستند ورود یک جوان بیرجندی به تهران نیستیم، بلکه یک داستان تخیلی را دنبال می‌کنیم، بنابراین نباید انتظار داشته باشیم همه جزئیات واقعی باشد.

ایمان طلب ادامه داد: توجه داشته باشیم که این سریال یک سریال دنباله‌دار است و قسمت‌های پایانی هنوز پخش نشده و علاوه بر آن قطعا فصل‌های بعدی سریال با توجه به سابقه سینمایی ایران در راه خواهد بود و هنوز جمع بندی کردن در مورد این سریال زود است.

وی بیان کرد: در نقدهای چندین منتقد بزرگ تلویزیون و سینما کاملا مشهود است که حتی این افراد هم نمی‌دانند که قاسم این سریال یک فرد بیرجندی است، چرا که در نقد این سریال، قاسم را فردی از جنوب کشور، شمال خراسان و یا بروجرد و با پوشش تربت جامی معرفی می‌کنند.

این کارشناس حوزه سینما و تلویزیون بیان کرد: وقتی متخصصین امر رسانه با این ادبیات برای معرفی شخصیت قاسم نقد می‌نویسند، بیننده‌های عام تلویزیون مطمئنا نمی‌دانند قاسم از کجا آمده است.

خط سیر بچه مهندس، ارائه آداب و رسوم نیست

ایمان طلب با بیان اینکه بسیاری از مردم استان نیز نمی‌دانند این شخصیت از خراسان جنوبی است بنابراین تنها برای عده‌ای این امر حساسیت ایجاد کرده است، افزود: سریال بچه مهندس 3 از جنس سریال نون خ و یا پایتخت که پوشش و همه عوامل  حول محور آداب و رسوم و در آن مناطق می‌گذرد و زندگی مردم آن مناطق را روایت می‌کند، نیست.

وی ادامه داد: جنس محتوایی و خط داستانی سریال از جنس ارائه آداب و رسوم یک منطقه نیست، بنابراین نمی‌توان در این حوزه برای آن نقد نوشت.

از بازی بازیگران تا گاف‌هایی در لهجه و پوشش

وی با بیان اینکه کارگردان تحقیق مناسبی از عشایر بهلولی انجام داده و قاسم و دایی قاسم پوشش درستی دارند، تصریح کرد: پوشش و لهجه دختری که از این منطقه آمده درست نیست، گاف‌هایی دارد و باید تحقیق بیشتری صورت می‌گرفت، چجراکه در این عصر دختران عشایر دستمال سر آن هم برای رفتن به تهران نمی‌بندند و یا یک دختر از عشایر سربیشه با لهجه مشهدی سخن نمی‌گوید.

این کارشناس حوزه سینما و تلویزیون بیان کرد: شخصیت دایی قاسم هم از نظر بازیگر ارائه دهنده نقش و هم نوع گفتن دیالوگ‌ها و ارائه نقش به درستی صورت گرفته است.

ایمان طلب با بیان اینکه خسرومنش، بازیگر نقش قاسم نیز با اینکه تجربه تئاتر داشته از پس نقش به خوبی برنیامده است، اما برای تجربه اول در سطح مطلوب است، افزود: در دهه 80 تمام تلویزیون پر بود از سریال‌هایی که به زندگی مردم بالای شهر تهران می‌پرداخت، اما با روی کار آمدن معاونت استان‌ها در سال‌های اخیر سریال‌هایی با فرهنگ‌های مختلف در تلویزیون پخش شده و این امر می‌تواند نشان دهنده مسیر رو به پیشرفتی باشد.

وی با بیان اینکه باید اجازه بدهیم بازیگران این خطه به تلویزیون ملی ورود پیدا کنند و با این حساسیت‌ها مانع آن نشویم، تصریح کرد: تمام بار منفی شخصیت بر روی قاسم است و یکی از نقدها به این سریال این است که چرا عمل و عکس‌العمل‌های منفی درام تنها بر دوش قاسم است.

این کارشناس حوزه سینما و تلویزیون با بیان اینکه درست است نقدهایی از شخصیت پردازی در سریال وجود دارد، اما باید بدانیم بازیگر هیچ نقشی در فیلمنامه ندارد، تصریح کرد: در مجموع خسرومنش در سطح قابل قبول از پس شخصیت قاسم برآمده است، وی از بسیاری بازی اولی‌ها بهتر است.

ایمان طلب با بیان اینکه این سریال از نظر تحقیقات، بار داستانی، پرداخت‌ها و دیالوگ نویسی ضعف دارد، تصریح کرد: کیفیت سری سه بچه مهندس از نظر تدوین، صداگذاری، نور و جمیع موارد بازیگری از دو فصل پیشین در سطح پایین‌تری است.

وی با بیان اینکه استانداردی در استفاده از گویش محلی، لهجه‌ها و آیین‌ها در سریال‌ها وجود ندارد، اظهار کرد: از هم‌استانی‌ها دعوت می‌کنم تا برای دیدن پایان داستان صبر داشته باشند و عجله نکنند.

سناریوی بیرجندی بچه مهندس؛ خوب یا بد؟

ضعف هرساله سریال‌های مناسبتی

این کارشناس حوزه سینما و تلویزیون بیان کرد: در مجموع این سریال استاندارد و در سطح بالایی نیست، اما از بین سه سریال مناسبتی تلویزیون نمره قابل قبول‌تری می‌گیرد.

ایمان طلب با بیان اینکه سریال‌های مناسبتی تلویزیون هر سال ضعیف تر می‌شود و یک ضعف ساختاری دارد که این امر باید مورد توجه قرار گیرد، یادآور شد: در مجموع حضور هنرپیشه از استان در مرکز مغتنم است و باید دانست این بازیگر از بین چندین بازیگر استان انتخاب شده و باید این حضور را تقویت کرد.

اما در این بین، نویسنده سریال این اعتراضات را قضاوت زودهنگام مردم دانسته و از مردم خواسته تا سریال را تا پایان دنبال کنند.

برای قضاوت زود است

علیرضا آیینه دار، مدیرکل صدا و سیمای خراسان جنوبی نیز در پاسخ به اعتراضات و انتقادات در یادداشتی نوشت: سریال بچه مهندس را  زود قضاوت نکنیم، خیلی بی‌انصافی است یک سریال پربیننده که خط روایی منسجمی دارد و هنوز به خط پایان نرسیده تا پیام خود را منتقل کند قضاوت و یا حکمی برای آن صادر کنیم.

وی ادامه داد: مضمون اصلی قصه هویت‌یابی و توجه به خصوصیات مختلف اقلیمی و فرهنگی کشور است و ملاک قرار دادن تنها یک یا ۲ قسمت از یک سریال افتادن در وادی غرض‌ورزی و هجمه بیهوده خواهد بود.

مدیرکل صدا و سیمای خراسان جنوبی بیان کرد: اینها نتیجه پیگیری‌ها و اطمینان خاطری است که از دست‌اندرکاران سریال در شبکه ۲ دریافت کرده‌ام و در این مسیر به منظور تنویر افکار عمومی از هیچ تلاشی فروگذار نخواهم کرد.

آیینه دار اظهار کرد: در این سریال نخبگی، تیزهوشی، شکوفایی فضایل و قابلیت‌های یک جوان صادق، زلال و البته حاذق دیارمان را شاهد خواهیم بود.

وی یادآور شد: امید است نشریات، پایگاه‌های خبری - تحلیلی و سایت‌های استان نسبت به انتشار واقعیت‌های سریال و درج مطالب روشنگرانه و امیدآفرین اقدام و قضاوت نهایی را به بینندگان واگذار کنند.

بی تردید ورود بازیگران بومی استان‌ها و بهره گیری از آداب و رسوم محلی در سریال‌های ملی می‌تواند مانع از فراموشی لهجه و آداب و رسوم شده و گام مهمی در راستای معرفی این ارکان مهم تاریخ این ملت باشد، به شرطی که با تحقیقات بیشتری همراه باشد.

انتهای پیام

منبع : خبرگزاری ایسنا


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار استان ها

پس از حدود ۱۰۰ روز؛ نماز جمعه ۱۶ خردادماه در شیراز برگزار می‌شود

 پس از حدود ۱۰۰ روز؛ نماز جمعه ۱۶ خردادماه در شیراز برگزار می‌شود
2020-06-02T18:31:20+04:30
با اعلام شورای سیاستگذاری ائمه جمعه این هفته یعنی ۱۶ خردادماه نماز جمعه در شهر شیراز اقامه می‌شود.

حکایت دوست‌دار محیط زیستی که در محاصره آتش خائیز قرار گرفت و سوخت

 حکایت دوست‌دار محیط زیستی که در محاصره آتش خائیز قرار گرفت و سوخت
2020-06-02T18:31:20+04:30
مدیرکل دفتر بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد از محاصره جوانی در آتش جنگل‌های خائیز خبر داد و گفت: حالی عمومی البرز زارعی کوه سرک رضایت‌بخش است.

رئیس شورای شهر تبریز بازداشت شد

 رئیس شورای شهر تبریز بازداشت شد
2020-06-02T18:04:42+04:30
شهرام دبیری در ادامه بررسی پرونده‌های مربوط به شورای چهارم و دوران شهرداری صادق نجفی در تبریز، امروز بازداشت شد.

انقلاب اسلامی مردم و کشور را از تحقیر بیگانگان نجات داد

انقلاب اسلامی مردم و کشور را از تحقیر بیگانگان نجات داد
2020-06-02T17:18:05+04:30
قزوین- نماینده ولی فغقیه و انمام جمعه قزوین گفت: با انقلاب اسلامی به رهبری امام راحل، مردم و کشور از تحقیر بیگانگان نجات یافته و به استقلال و عزت رسیدند.

امام با تمام وجود نقش مردم را در اداره حاکمیت باور داشتند

امام با تمام وجود نقش مردم را در اداره حاکمیت باور داشتند
2020-06-02T17:18:05+04:30
‌قزوین- استاندار قزوین گفت: امام راحل با همه وجود به نقش مردم در اداره حاکمیت باور داشتند و انقلاب و تداوم آن را با این پشتوانه محقق کردند.

آژیر خطر کرونا در کهگیلویه و بویراحمد کشیده شد

 آژیر خطر کرونا در کهگیلویه و بویراحمد کشیده شد
2020-06-02T16:57:57+04:30
آژیر خطر کرونا در استان کهگیلویه و بویراحمد با مثبت شدن تست ۶۱ نفر در ۱۳ خردادماه کشید شد که در صورت عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی باید منظر بحران باشیم.

تخصیص ۵ میلیارد تومان برای تکمیل پروژه‌های ورزشی استان مرکزی

تخصیص ۵ میلیارد تومان برای تکمیل پروژه‌های ورزشی استان مرکزی
2020-06-02T16:24:41+04:30
اراک- استاندار مرکزی از موافقت رییس سازمان برنامه و بودجه با اختصاص پنج میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی برای تکمیل پروژه‌های ورزشی این استان خبر داد.

آیت‌الله اعرافی: حوزویان در واکاوی ابعاد شخصیتی امام خمینی(ره) رسالت مهمی را برعهده دارند

 آیت‌الله اعرافی: حوزویان در واکاوی ابعاد شخصیتی امام خمینی(ره) رسالت مهمی را برعهده دارند
2020-06-02T16:31:15+04:30
مدیر حوزه‌های علمیه با تاکید بر اینکه شخصیت علمی امام خمینی(ره) در قله حوزه‌های علمیه است، گفت: حوزویان در واکاوی ابعاد شخصیتی امام خمینی(ره) رسالت مهمی را ...

آلودگی و گردوغبار ناشی از سکون هوا مهمان ۵روزه اصفهان؛ اقشار آسیب‌پذیر تردد نداشته باشند

 آلودگی و گردوغبار ناشی از سکون هوا مهمان ۵روزه اصفهان؛ اقشار آسیب‌پذیر تردد نداشته باشند
2020-06-02T16:18:02+04:30
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان از سکون هوا و احتمال افزایش آلاینده‌های جوی و پدیده گردوخاک از امروز تا شنبه هفته آینده خبر داد.

آیت الله اعرافی: حوزویان در واکاوی ابعاد شخصیتی امام خمینی(ره) رسالت مهمی را برعهده دارند

 آیت الله اعرافی: حوزویان در واکاوی ابعاد شخصیتی امام خمینی(ره) رسالت مهمی را برعهده دارند
2020-06-02T16:18:02+04:30
مدیر حوزه‌های علمیه با تاکید بر اینکه شخصیت علمی امام خمینی(ره) در قله حوزه‌های علمیه است، گفت: حوزویان در واکاوی ابعاد شخصیتی امام خمینی(ره) رسالت مهمی را ...

تحلیل وزیر اسبق ارشاد از قیام ۱۵ خرداد / مردم چگونه رژیم طاغوت را سرنگون کردند؟

 تحلیل وزیر اسبق ارشاد از قیام ۱۵ خرداد / مردم چگونه رژیم طاغوت را سرنگون کردند؟
2020-06-02T16:18:01+04:30
وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به پیروزی انقلاب اسلامی به پشتوانه حضور مردم گفت: اگر ملت ایران در کنار امام خمینی(ره) قیام نمی‌کردند چه بسا رژیم شا...

امام اقیانوس حلم، شجاعت و غیرت بود

امام اقیانوس حلم، شجاعت و غیرت بود
2020-06-02T15:58:03+04:30
قزوین- استاد حوزه علمیه قزوین گفت: امام اقیانوسی از حلم و علم و تواضع و شجاعت و غیرت بود به همین دلیل مردم که این ویژگی‌ها را در وجود آن حضرت دیدند فدایی اما...

ادامه پیگیری‌ تسنیم|مدیر امور آب و فاضلاب دزفول پیگیرحل مشکل فاضلاب مهرشهر هستیم/ برخورد دستگاه قضایی با متخلفان

 ادامه پیگیری‌ تسنیم|مدیر امور آب و فاضلاب دزفول پیگیرحل مشکل فاضلاب مهرشهر هستیم/ برخورد دستگاه قضایی با متخلفان
2020-06-02T16:04:38+04:30
رئیس اداره حفاظت محیط زیست دزفول، گفت: با توجه به اهمیتی که رودخانه دزبه لحاظ زیست محیطی،گردشگری واقتصادی برخوردداراست دراین باره اخطاریه صادرشده امابا توجه...

۶۱ مورد جدید مبتلا به کرونا در استان کرمان شناسایی شد

۶۱ مورد جدید مبتلا به کرونا در استان کرمان شناسایی شد
2020-06-02T15:44:41+04:30
کرمان - سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان از مثبت شدن نتیجه تست کرونای ۶۱ مورد جدید در استان کرمان طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.

شناسایی ۳۰ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در خراسان شمالی

شناسایی ۳۰ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در خراسان شمالی
2020-06-02T15:44:40+04:30
بجنورد- سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: با اعلام نتایج قطعی آزمایش های انجام شده طی ۲۴ ساعت گذشته، نتایج آزمایش ۳۰ بیمار مشکوک به کووید ۱۹ مثبت ا...

پزشک سپاهان: نتایج تست‌ها را به هیئت پزشکی ورزشی فرستاده‌ایم/ سپاهانی‌ها جمعه دوباره تست می‌دهند

 پزشک سپاهان: نتایج تست‌ها را به هیئت پزشکی ورزشی فرستاده‌ایم/ سپاهانی‌ها جمعه دوباره تست می‌دهند
2020-06-02T15:51:30+04:30
پزشک تیم فوتبال سپاهان گفت: نتایج تست‌های کرونا باید به ۲ مجموعه سازمان لیگ و فدراسیون پزشکی ورزشی ارائه شود و ما نتایج تست‌ها را به هیئت پزشکی ورزشی استان ...

آلودگی و گرد و غبار ناشی از سکون هوا مهمان ۵ روزه اصفهان؛ اقشار آسیب پذیر تردد نداشته باشند

 آلودگی و گرد و غبار ناشی از سکون هوا مهمان ۵ روزه اصفهان؛ اقشار آسیب پذیر تردد نداشته باشند
2020-06-02T15:51:29+04:30
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان از سکون هوا و احتمال افزایش آلاینده‌های جوی و پدیده گرد و خاک از امروز تا شنبه هفته آینده خبر داد.

کهگیلویه و بویراحمد| آتش خسارت فراوانی به مراتع و گونه‌های گیاهی خائیز وارد کرد

 کهگیلویه و بویراحمد| آتش خسارت فراوانی به مراتع و گونه‌های گیاهی خائیز وارد کرد
2020-06-02T15:51:29+04:30
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: در آتش سوزی چنده روزه منطقه حفاظت شده خائیز خسارات فراوانی به مراتع و گونه‌های گیاهی وارد شد.

فرمانده انتظامی استان کرمان: عامل شهادت شهید مهدی‌زاده به هلاکت رسید

 فرمانده انتظامی استان کرمان: عامل شهادت شهید مهدی‌زاده به هلاکت رسید
2020-06-02T15:51:29+04:30
فرمانده انتظامی استان کرمان از هلاکت عامل شهادت شهید مهدی‌زاده خبر داد و گفت: کوچکترین اقدامی در اختلال در امنیت جامعه شدیدترین برخورد را به همراه دارد.

توزیع بیش از ۱۴ میلیارد ریال کارت هدیه در میان محرومین استان فارس

توزیع بیش از ۱۴ میلیارد ریال کارت هدیه در میان محرومین استان فارس
2020-06-02T15:31:21+04:30
شیراز – مدیرکل تبلیغات اسلامی استان فارس از توزیع ۷ هزار ۲۶۵ عدد کارت هدیه ۲۰۰ هزار تومانی به مناسبت ارتحال حضرت امام(ره) در میان محرومین استان فارس خبر داد.

‌گزارش| کدام گروه در برابر کرونا آسیب‌پذیرتر است؟

 ‌گزارش| کدام گروه در برابر کرونا آسیب‌پذیرتر است؟
2020-06-02T15:24:50+04:30
گروه استان‌ها- با شیوع و اپیدمی بیماری کووید ۱۹ ، گروه سنی سالمندان و بیماران قلبی، عروقی، دیابتی و تنفسی در معرض آسیب بیشتری قرار گرفته و سالمندی به‌عنوان ...

اعمال محدودیت‌های شدید رفت و آمددر چابهار؛ مسیرهای درون شهری مسدود شد

 اعمال محدودیت‌های شدید رفت و آمددر چابهار؛ مسیرهای درون شهری مسدود شد
2020-06-02T15:24:50+04:30
فرماندار ویژه چابهار گفت: با توجه به روند نگران کننده صعودی کرونا در چابهار، خیابان‌های اصلی شهر چابهار به مرکز شهر مسدود شدند.

طرح سئوال از شهردار بندرعباس به حد نصاب نرسید + واکنش رئیس شورای شهر

 طرح سئوال از شهردار بندرعباس به حد نصاب نرسید + واکنش رئیس شورای شهر
2020-06-02T15:24:50+04:30
جلسه رسمی ۱۷۸ شورای اسلامی شهر بندرعباس که قرار بود با حضور شهردار این شهر و برای پاسخ به طرح سوالات ۲ نفر از اعضای شورای شهر برگزار شود باز هم به حد نصاب ن...

قصه پرغصه ورود فاضلاب به رودخانه قره‌سو کرمانشاه+ تصاویر

 قصه پرغصه ورود فاضلاب به رودخانه قره‌سو کرمانشاه+ تصاویر
2020-06-02T15:24:50+04:30
ورود فاضلاب، زباله، آب غسالخانه و نخاله‌های ساختمانی به رودخانه قره‌سو شهر کرمانشاه سال‌های متمادی به یک دغدغه و معضلی برای مردم تبدیل شده است.

درایت های رهبر معظم انقلاب توطئه های دشمنان را خنثی می کند

درایت های رهبر معظم انقلاب توطئه های دشمنان را خنثی می کند
2020-06-02T15:08:04+04:30
نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: درایت های رهبر معظم انقلاب توطئه های دشمنان را خنثی می کند.

شروع غربالگری کرونا برای عشایر فارس

شروع غربالگری کرونا برای عشایر فارس
2020-06-02T15:08:04+04:30
مدیر کل امور عشایر استان فارس از شروع طرح غربالگری با هدف پیشگیری از شیوع و بیماریابی در جمعیت عشایر این استان خبر داد.

۱۵ خرداد نقطه عطف انقلاب اسلامی ایران است

۱۵ خرداد نقطه عطف انقلاب اسلامی ایران است
2020-06-02T15:08:03+04:30
وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: باید تاریخ معاصر را به جوانان آموزش دهیم ، دشمنان نظام و کشورهای استکباری با استفاده از رسانه های معاند و چاپ کتاب در حال...

چه خبر از میزان اشغال هتل‌های مشهد؟

چه خبر از میزان اشغال هتل‌های مشهد؟
2020-06-02T15:08:03+04:30
رئیس هیات‌مدیره جامعه حرفه‌ای هتلداران خراسان رضوی گفت: با توجه به این که در تعطیلات گذشته درصد اشغال هتل‌ها ۵ درصد اعلام شد، تعداد رزروها برای تعطیلات پیش‌ ...

نژادپرستی؛ بیماری مزمن امریکا

نژادپرستی؛ بیماری مزمن امریکا
2020-06-02T15:08:02+04:30
نژادپرستی نهادی، مشکلی دیرینه در امریکاست و این مشکل به روش‌های مختلف ازجمله امور اداری تا تبعیض در درمان بیماری کووید-19 قابل‌مشاهده است. بسیاری از مردم امر...

کشور نیازمند نظام مالیاتی مقتدر

کشور نیازمند نظام مالیاتی مقتدر
2020-06-02T15:08:01+04:30
مدیرکل امور مالیاتی لرستان با اشاره به ضرورت وجود نظام مالیاتی مقتدر در کشور، عنوان کرد: نیاز است که این نظام مالیاتی ورود کند تا ما از اقتصاد تک محصولی خارج...