میرنیوز

اهمیت حضور در انتخابات از زبان امام جمعه زاهدان/ نگذارید دیگران جای شما تصمیم غلط بگیرند

 اهمیت حضور در انتخابات از زبان امام جمعه زاهدان/ نگذارید دیگران جای شما تصمیم غلط بگیرند 2024-02-23T15:01:28+03:30

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زاهدان، آیت‌الله مصطفی محامی در خطبه چ‌های نماز جمعه زاهدان اظهار داشت: جامعه ما محل طمع و نظر دشمنان است و هدفشان این است امنیت را از ما بگیرند و کار در سیستان و بلوچستان سخت تر است چرا که همجوار کشورهایی هستیم که دشمنان ما در آن جا حضور دارند.

امام جمعه زاهدان ادامه داد: امنیت پیش نیاز همه نیازها و فوری‌ترین نیاز برای ماست و طبعأ حفظ آن با همه این دشمنی‌ها بسیار حساس و دارای ارزشی مضاعف است.

وی گفت: کار دستگاه‌های امنیتی ما دارای حساسیت است چرا که وقتی به فردی مشکوک می‌شوند اگر سهت گیری نکرده و او را رها کنند ممکن است به امنیت جامعه و مردم آسیب بزند و حق مردم ضایع شود و اگر سخت گیری کنند در صورتی که فرد مشکلی نداشته باشد حق او ضایع خواهد شد و این نیروهای ارزشمند باید خط میانه و اعتدال را شناخته و افراط و تفریط نداشته باشند که افراط باعث می‌شود حق افراد ضایع شود و تفریط به حق مردم نطام لطمه وارد خواهد کرد.

آیت‌الله محامی گفت: وقتی کار ارزش پیدا می‌کند و دقیق و حساس می‌شود شیاطین هم به دنبال وسوسه خواهند بود و در دستگاه‌هایی که موقعیت حساس و وظیفه مهم دارند شیاطین جن و انس به دنبال وسوسه و نفوذ هستند تا آنها را از راه حق منحرف کنند و سپس ضربه کاری خود را بزنند و لذا دستگاه‌‌های امنیتی باید به طور خاص برای تربیت نیروها کار کنند و نیروها برای تقویت ایمان، معنویت و بصیرت خود تلاش کنند و مسئولان محترم جهت تقویت این ایمان، معرفت، اخلاق، معنویت، تعهد و بصیرت در دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی برنامه‌ریزی داشته باشند تا جلوی نفوذ‌ را گرفته و بتوانند در مسیر حق و عدل حافظ امنیت نظام اسلامی باشند.

نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: سه شنبه هشتم اسفندماه روز امور تربیتی و تربیت اسلامی نامگذاری شده که اهمیت آن بر کسی پوشیده نیست و باید سبک زندگی ما اسلامی و ایرانی باشد و این فرهنگ حاکم بر جامعه و خانوده‌ها باشد و در این جهت همه از جمله خانواده، آموزش و پرورش، دانشگاه، حوزه‌های علمیه و سایر سازمان‌های فرهنگی و دینی مسیول هستند و همه باید به وظیفه عمل کنیم و نسل جدید و جوانان و نوجوانان را به درستی تربیت کنیم و این فرهنگ ناب اسلامی در جامعه ما حاکم شود.

نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان با اشاره به انتخابات پیش رو، عنوان کرد: انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری را در پیش داریم و ابتدا باید بدانیم نقش مجلس چیست.

وی افزود: نظام جمهوری اسلامی بر اساس تفکیک قوا به سه قوه تقسیم شده قوه مقننه، اجراییه‌ و قوه قضائیه و قوه مقننه باید قانون اداره درست مملکت را تصویب کند و قوه مجریه به قانون ملتزم و آن را به درستی اجرا و قوه قضائیه نیز هم باید ناظر بر مردم باشد و در دعواها قضاوت کند و هم ناظر بر دستگاه مجریه باشد که اگر تخلف صورت گرفت به حق و عدل قضاوت کند و لذا یکی از سه رکن مهم بر اساس تفکیک قوا، قوه مقننه است.

وی گفت: قوه مقننه و مجلس از نمایندگانی تشکیل می‌شود که شما در انتخابات انتخاب می‌کنید و اگر فردی شایسته و توانمند انتخاب شود مجموعه و برآیند کار مجلس به نفع نظام اسلامی و مردم خواهد بود و اگر نمایندگان به درستی انتخاب نشوند و از عهده کار بر نیایند طبیعتا قانون درست نخواهد بود و کشور و مردم آسیب می بینند پس انتخاب نماینده مجلس شورای اسلامی کار مهمی است و به سرنوشت روز‌مره ما ارتباط پیدا می‌کند.

امام جمعه زاهدان افزود: در سفرها و دیدارهای مردمی گاهی برخی گلایه می‌کردند که در پاسخ می‌گفتم خودتان رأی دادید و جای گلایه نیست و باید صبر کنید دوره بعد با استفاده از این تجربه و با چشم باز کسی را انتخاب کنید که بتواند توقعات شما را پاسخ دهد و به درستی کار کند.

آیت‌الله محامی اظهار داشت: مجلس خبرگان محدودتر است و تعداد آن‌ها کمتر است اما وظیفه مهمتر و حساس تر دارند و زمانی که نیاز به انتخاب رهبر باشند این نمایندگان خبره منتخب مردم باید رهبر انتخاب کنند چنانچه پس از رحلت امام خمینی(ره) خداوند متعال دل‌های نمایندگان خبرگان آن زمان را هدایت کرد و شخصیتی ارزشمند و فرزانه مثل مقام معظم رهبری را انتخاب کردند. اگر نمایندگان خوب انتخاب کنند تاثیر مطلوب و اگر بد انتخاب کنند تاثیر بد خواهد داشت.

وی عنوان داشت: بنده در صدا و سیما مشاهده کردم که زمان انتخاب مقام معظم رهبری توسط اعضای مجلس خبرگان وقتی حضرت آقا برای عرض تسلیت رحلت امام به خانه ایشان رفته بودند فرزند امام خمینی مرحوم سید احمد خمینی عنوان می‌کردند با انتخاب شما در امر رهبری اتفاقی نیفتاده است جز اینکه امام چهل سال جوان شده و شما همان جایگاه و مسیر را دنبال خواهید کرد و ما این حرف و حقیقت را تجربه کرده‌ایم که رهبر انقلاب به درستی مسیر انقلاب را پیمود و پرچم انقلاب همچنان سرافراز برافراشته است.

نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان تبیین کرد: ما در برابر این انتخابات چه گزینه‌هایی داریم و چه راهی را باید انتخاب کنیم آیا عدم حضور و شرکت نکردن و یا شرکت کردن و رأی چشم بسته و یا مشارکت پر شور و رأی با چشم باز و تلاش برای انتخاب اصلح که اگر شرکت نکنیم دیگران شرکت کرده و عده‌ای انتخاب می‌شوند و ممکن است آن فردی که ما شایسته می‌دانیم انتخاب نشود و حق خود را ضایع کرده‌ایم و طبعأ انتخاباتی که با نشاط و پر شور نباشد دشمن را شاد می‌کند و به پایگاه نظام ضربه می‌زند و دست به توطئه و فتنه می‌زند و ما آسیب می‌بینیم.

آیت‌الله محامی گفت: شرکت کردن با چشم بسته و بدون بصیرت باز به خود ما آسیب می‌زند چرا که فرد نامناسب انتخاب می‌شود و لذا باید با چشم باز و به دنبال شناخت نماینده اصلح باشیم و به او رأی بدهیم آن هم به کسی که به انقلاب و اسلام معتقد و ملتزم باشد، استعدادهای جوانان را بشناسد، به خط رهبری پایبند و به دنبال صلاح جامعه باشد و منافع ملی را بر منافع شخصی، حزبی، گروهی و طایفه‌ای ترجیح دهد و به دنبال خدمت به مردم باشد نه اینکه فرصتی پیدا کند برای رسیدگی به خود و اطرافیانش و کسی باشد که ملتزم به قانون باشد نه اینکه به دنبال دخالت در عزل و نصب‌ها باشد.

امام جمعه زاهدان افزود: این گزینه عاقلانه است که انسان با بصیرت و چشم باز در انتخابات شرکت کند و امیدواریم انتخاباتی پر شور و انتخاب اصلح داشته باشیم تا زمینه رشد بیشتر جامعه اسلامی در کل کشور و استان ما فراهم شود.

نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان به بیان گزارشی از مسائل استان پرداخت و افزود: در هفته‌‌ای که گذشت هم همایش ائمه جمعه، جماعات و مدرسان مدارس دینی اهل سنت و هم همایش روسای قبایل، طوایف و معتمدان را داشتیم و بر حضور پر شور در همه عرصه‌های دفاع از انقلاب و نظام جمهوری اسلامی و تلاش برای پیشرفت استان با همکاری همه مردم و مسئولان تاکید شد.

وی ادامه داد: به مناسبت روز جوان جلسه‌ای با جمعی از دبیران جوان تشکل‌های مردم نهاد داشتیم که عمده صحبت این بود که جوانان استعداد کار بیشتری دارند و انتظار این است مسئولان و بزرگترها زمینه رشد آن ها را فراهم کنند و نمونه کارهای آنها کاری کارستان بود که یک جوان از احساس، تعهد و دغدغه برای کمک به مردم بهره‌مند و با همت بلند کارهای بزرگی انجام می‌داد و مشکلاتی از جمله وام ازدواج، فرزند‌آوری، ضمانت‌ها را ارائه نمودند.

آیت‌الله محامی گفت: روز گذشته با برخی مسئولان بانکی کشور جلسه داشتیم و توضیحاتی ارائه دادند و وعده کردند این مشکلات را پیگیری کنند و دستور رئیس جمهور محترم نیز پیگیری و حل این مشکلات است.

وی اظهار داشت: مشکل دیگر کاهش سوخت استان است که با توجه به پهناوری استان مشکلاتی را به همراه خواهد داشت که کار از طریق استانداری پیگیری شده و پاسخ ارائه شده این است که برای افزایش سهمیه استان وعده‌هایی داده شده هر چند کار سخت است چرا که این یک قانون کلی برای کشور است و در حال حاضر اقدام به توزیع کارت بنزین آزاد بین جایگاه‌ها شده تا مردم و مسافران حداقل به بنزین آزاد دسترسی داشته باشند و با مشکل سوخت مواجه نشوند.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار استان ها

‌‌دیدار رئیسی و علی‌اف آغاز شد + تصاویر

 ‌‌دیدار رئیسی و علی‌اف آغاز شد + تصاویر
2024-05-20T00:18:59+03:30
دیدار مهم و تاریخی روسای جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان در نقطه مرزی دو کشور در حاشیه رود ‌ارس آغاز شد.

بهره‌برداری از بزرگ‌ترین مرکز درمان ناباروری شرق کشور

 بهره‌برداری از بزرگ‌ترین مرکز درمان ناباروری شرق کشور
2024-05-20T00:18:58+03:30
با حضور وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی و تولیت آستان قدس رضوی، بزرگترین مرکز درمان ناباروری شرق کشور با عنوان «بشری» در بیمارستان رضوی مشهد به به...

هدفگذاری رشد ۴۴ درصدی بخش صنعت، معدن و تجارت ایران

 هدفگذاری رشد ۴۴ درصدی بخش صنعت، معدن و تجارت ایران
2024-05-20T00:18:58+03:30
رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور گفت: امسال هدفگذاری رشد اقتصادی در بخش صنعت ۸ درصد، معدن ۱۳ درصد و تجارت ۲۳ درصد است.

اهمیت استراتژیک "سد قیزقلعه‌سی" برای ایران و آذربایجان

 اهمیت استراتژیک "سد قیزقلعه‌سی" برای ایران و آذربایجان
2024-05-20T00:18:58+03:30
وزیر نیرو با تشریح اهمیت استراتژیک "سد قیزقلعه‌سی" برای ایران و آذربایجان گفت: سد قیزقلعه‌سی ‌نمادی از دوستی و مودت بین مردم دو کشور ایران و آذربا...

۱۰ هزار نفر در قوه قضائیه استخدام می‌شوند

 ۱۰ هزار نفر در قوه قضائیه استخدام می‌شوند
2024-05-20T00:18:58+03:30
معاون قوه قضائیه، گفت: در قانون جدید شوراهای حل اختلاف ۱۰ هزار نفر با اولویت اعضای شوراهای حل اختلاف به استخدام قوه قضائیه در خواهند آمد.

دستگیری فرد مرتبط با شبکه‌های معاند در اصفهان

 دستگیری فرد مرتبط با شبکه‌های معاند در اصفهان
2024-05-20T00:18:57+03:30
سازمان اطلاعات فراجا از دستگیری فرد مرتبط با شبکه‌های معاند در اصفهان خبر داد.

روند نزولی جمعیت ‌متوقف شد/ جلوگیری از سقط ۴هزار جنین سالم

 روند نزولی جمعیت ‌متوقف شد/ جلوگیری از سقط ۴هزار جنین سالم
2024-05-20T00:18:57+03:30
وزیر بهداشت جلوگیری از سقط جنین را یکی از موضوعات بسیار مهمی که در حال پیگیری است، عنوان ‌کرد و گفت: در این راستا گروه‌های مردمی نفس در تمامی استان‌ها راه‌ا...

افتتاح سد قیزقلعه‌سی با حضور رؤسای جمهور ایران و ‌آذربایجان

 افتتاح سد قیزقلعه‌سی با حضور رؤسای جمهور ایران و ‌آذربایجان
2024-05-20T00:18:57+03:30
سد قیزقلعه‌سی با حضور رؤسای جمهور ایران و آذربایجان افتتاح شد و سد خداآفرین نیز همزمان با افتتاح این سد به بهره‌برداری نهایی رسید.

اذعان آمریکا به کمک ۱۱ کشور به اسرائیل در حمله موشکی ایران

 اذعان آمریکا به کمک ۱۱ کشور به اسرائیل در حمله موشکی ایران
2024-05-20T00:18:56+03:30
سخنگوی سپاه پاسداران گفت: رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد ما و ۱۰ کشور دیگر به اسرائیل در وعده صادق کمک کردیم ولی با مشخص شدن ابعاد این عملیات، تعداد کشورها بیش...

سانحه برای بالگرد رئیس‌جمهور در آذربایجان شرقی/ درحال تکمیل

 سانحه برای بالگرد رئیس‌جمهور در آذربایجان شرقی/ درحال تکمیل
2024-05-20T00:18:56+03:30
برخی اخبار حاکی از آن است که بالگرد حامل آیت‌الله رئیسی، رئیس‌جمهور در آذربایجان شرقی دچار سانحه شده است.

جلسه شبانه وزرا و فرمانده سپاه در منطقه سانحه ‌بالگرد رئیسی

 جلسه شبانه وزرا و فرمانده سپاه در منطقه سانحه ‌بالگرد رئیسی
2024-05-20T00:05:54+03:30
پس سانحه برای بالگرد رئیس جمهور بلافاصله جمعی از وزرا، فرمانده کل سپاه و معاونین رئیس جمهور به منطقه سانحه آمدند.

علی‌اف: دخالت بیگانگان‌ را برنمی‌تابیم/ از ایران حمایت می‌کنیم

 علی‌اف: دخالت بیگانگان‌ را برنمی‌تابیم/ از ایران حمایت می‌کنیم
2024-05-19T23:13:16+03:30
رئیس‌جمهور آذربایجان با بیان اینکه در حوزه مسائل بین‌الملل نظرات‌ ایران و آذربایجان بسیار به هم نزدیک است، گفت: در چارچوب همه سازمان‌های بین‌المللی از یکدیگ...

امیر نصیرزاده: دشمنان علیه ایران تغییر رویکرد داد‌ه‌اند

 امیر نصیرزاده: دشمنان علیه ایران تغییر رویکرد داد‌ه‌اند
2024-05-19T23:13:15+03:30
جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ‌با بیان اینکه دشمن تغییر رویکرد داده و ما باید در جبهه دیگری آماده باشیم، گفت: در غزه هرشکلی از نقص حقوق بشر و جنایت جنگی ...

رئیسی: روابط ایران و آذربایجان گسسته نخواهد شد

 رئیسی: روابط ایران و آذربایجان گسسته نخواهد شد
2024-05-19T23:13:15+03:30
رئیس‌جمهور با بیان اینکه روابط ایران و آذربایجان گسسته نخواهد شد، گفت: اراده برای توسعه روابط در تمام حوزه‌ها بین دو کشور داریم.

همه مقصران و متهمان سیل دردناک مشهد

 همه مقصران و متهمان سیل دردناک مشهد
2024-05-19T23:13:14+03:30
مشهد کم‌آب بود و سدهایش خشک؛ سازمان هواشناسی پیام نجات آورد و به مشهدی‌ها مژده بارش‌های چندروزه داد؛ مشهد اما به‌قدری بی‌آبی چشیده بود که کسی مژده هواشناسی ...

وحیدی:‌ هنوز به نقطه مدنظر سانحه بالگرد نرسیده‌ایم

 وحیدی:‌ هنوز به نقطه مدنظر سانحه بالگرد نرسیده‌ایم
2024-05-19T23:13:14+03:30
وزیر کشور با ارائه گزارشی از وضعیت جستجو برای یافتن بالگرد رئیس جمهور گفت: دامنه دید در منطقه بسیار محدود است و به همین دلیل، نیروهای امدادی متاسفانه هنوز ب...

محل دقیق سانحه بالگرد شناسایی شد

 محل دقیق سانحه بالگرد شناسایی شد
2024-05-19T23:13:13+03:30
فرمانده سپاه آذربایجان شرقی از شناسایی محل دقیق سانحه بالگرد خبر داد.

فرمانده کل سپاه به محل سانحه بالگرد رئیس جمهور رفت

 فرمانده کل سپاه به محل سانحه بالگرد رئیس جمهور رفت
2024-05-19T23:13:13+03:30
فرمانده کل سپاه، فرمانده نیروی زمینی سپاه و جمعی از فرماندهان سپاه پس از سانحه برای بالگرد رئیس جمهور، به منطقه رفتند.

اما و اگرهای ساماندهی دستفروشان در بیرجند

 اما و اگرهای ساماندهی دستفروشان در بیرجند
2024-04-14T14:39:26+03:30
شهرداری بیرجند در پی گلایه‌مندی مردم از سد معبر دستفروشان در شهر اعلام کرد: فقط اجازه جمع آوری دارد که اقدامی بازدارنده نیست و حق پلمب اصناف متخلف با سایر د...

تداوم دست‌اندازی‌ها به چشمه مرغک رونیز استهبان فارس

 تداوم دست‌اندازی‌ها به چشمه مرغک رونیز استهبان فارس
2024-04-14T14:12:13+03:30
درحالی که دست اندازی‌ها به چشمه مرغک رونیز استهبان اصفهان همچنان ادامه دارد، فرماندار استهبان درخصوص تخلفات صورت گرفته در این محوطه گفت: طی یکی دو هفته آیند...

دستگیری ۸۹ قاچاقچی ارز و کالا در شهریار

 دستگیری ۸۹ قاچاقچی ارز و کالا در شهریار
2024-04-14T13:45:59+03:30
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان شهریار گفت: طی شش ماه گذشته بیش از ۵.۱ میلیون لیتر فراورده‌های نفتی، ۲۵ تن مواد خوراکی، ۲۹ هزار قلم انواع لوازم خانگی آشپزخان...

کشف ۱۰۲ هزار لیتر سوخت قاچاق در سواحل عسلویه

 کشف ۱۰۲ هزار لیتر سوخت قاچاق در سواحل عسلویه
2024-04-14T13:32:41+03:30
فرمانده مرزبانی استان بوشهر از توقیف یک فروند شناور حامل سوخت قاچاق در نوار ساحلی استان در بندر عسلویه خبر داد و گفت: این شناور بیش از ۱۰۲ هزار لیتر سوخت گا...

مهاجرت یک میلیون بال پرنده تابستان‌گذران به مازندران

 مهاجرت یک میلیون بال پرنده تابستان‌گذران به مازندران
2024-04-14T13:32:40+03:30
رییس اداره حیات وحش محیط زیست مازندران با اشاره به مهاجرت پرندگان تابستان‌گذران به مازندران گفت: هر سالهه بیش از یک میلیون بال پرنده تابستان‌گذران وارد مازن...

حمایت آیت الله نوری همدانی از پاسخ کوبنده ایران به اسرائیل

 حمایت آیت الله نوری همدانی از پاسخ کوبنده ایران به اسرائیل
2024-04-14T11:59:17+03:30
مرجع تقلید شیعیان از پاسخ کوبنده ایران و گروه‌های مقاومت به رژیم صهیونیستی حمایت کرد.

انتقام ایران پاسخی به خباثت‌های رژیم صهیونیستی بود

 انتقام ایران پاسخی به خباثت‌های رژیم صهیونیستی بود
2024-04-14T11:46:54+03:30
رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به انتقام سپاه پاسداران از رژیم صهیونیستی گفت: شب گذشته تنها شبی بود که مردم فلسطین با آرامش خوابیدند و این نشان می‌ده...

دپوی چوب آلات برای قاچاقچیان ناامن خواهد بود

 دپوی چوب آلات برای قاچاقچیان ناامن خواهد بود
2024-04-14T11:46:53+03:30
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندران منطقه نوشهر گفت: با همکاری دستگاه قضا هرگونه دپوی چوب آلات زیر ذره بین ماموران یگان حفاظت قرار دارد.

حملات سپاه ثابت کرد رژیم صهیونیستی مترسکی بیش نیست

 حملات سپاه ثابت کرد رژیم صهیونیستی مترسکی بیش نیست
2024-04-14T11:46:53+03:30
نماینده مردم  خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: ضرب‌شست شب گذشته به رژیم جعلی صهیونیستی، در کنار حملات جبهه مقاومت که هیمنه گنبد آهنین پوشالی را در ه...

جزئیات رقابت‌های جهانی تکواندو در کیش

 جزئیات رقابت‌های جهانی تکواندو در کیش
2024-04-14T11:05:38+03:30
رقابت‌های جهانی تکواندو و مچ‌اندازی قهرمانی آسیا در دو بخش بانوان و آقایان در سالن چندمنظوره المپیک جزیره زیبای کیش برگزار می‌شود.

تجمع خیابانی مردم تبریز در حمایت از عملیات سپاه علیه اسرائیل

 تجمع خیابانی مردم تبریز در حمایت از عملیات سپاه علیه اسرائیل
2024-04-14T11:05:38+03:30
مردم تبریز در حمایت از عملیات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی علیه رژیم صهیونیستی به خیابان آمدند.

پیش‌بینی رگبار برف در ارتفاعات لرستان

 پیش‌بینی رگبار برف در ارتفاعات لرستان
2024-04-14T11:05:37+03:30
مدیرکل هواشناسی لرستان از صدور هشدار زرد هواشناسی و رگبار برف در ارتفاعات خبر داد.
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)