میرنیوز

نامزدهای مجلس خبرگان رهبری در استان گلستان را بهتر بشناسید

 نامزدهای مجلس خبرگان رهبری در استان گلستان را بهتر بشناسید 2024-02-21T09:21:42+03:30

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، مجلس خبرگان رهبری از نهادهای حکومتی جمهوری اسلامی ایران است که متشکل از فقها بوده و وظیفه اصلی آن انتخاب رهبر جمهوری اسلامی ایران و نظارت بر عملکرد او است. اعضای این نهاد باید تحصیلات حوزوی داشته و دارای اجتهاد باشند که البته با انتخاب مستقیم مردم برای یک دوره هشت ساله انتخاب و وارد مجلس خبرگان رهبری می‌شوند.

اولین دوره مجلس خبرگان در سال 1362 پس از برگزاری انتخابات و أخذ رأی مردم و مشخص شدن نمایندگان منتخب و به ریاست مرحوم آیت الله علی مشکینی، با پیام امام خمینی(ره) افتتاح شد. طبق قانون هر دوره مجلس خبرگان به مدت 8 سال است.

مهم‌ترین تصمیم در تمام 44 سال گذشته پیروزی انقلاب اسلامی، تصمیمی بوده که توسط اولین دوره مجلس خبرگان رهبری و درست پس از رحلت امام خمینی(ره) در 14 خرداد 1368 اتخاذ شد که همانا انتخاب شایسته حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به عنوان جانشین حضرت امام بود تا رهبری انقلاب را برعهده بگیرند. تاکنون انتخابات برای تعیین منتخب خبرگان رهبری در پنج دوره برگزار شده و ششمین دوره آن در روز جمعه 11 اسفندماه 1402 همزمان با انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای در سراسر کشور از جمله استان گلستان برگزار خواهد شد.

"اجتماع خبرگان رهبری در نظام جمهوری اسلامی مهمترین رکن از ارکان این نظام است و هیچکدام از ارکان نظام جمهوری اسلامی از لحاظ کارکردی و اهمیت در سطح این مجلس نیستند." این جملات رهبر معظم انقلاب درباره‌ مجلس خبرگان رهبری نمایانگر جایگاه بی‌بدیل و تعیین‌کننده‌ این مجلس در ساختار سیاسی جمهوری اسلامی است، نهادی که با هیچ‌ یک از ارکان حکومتی قابل مقایسه نبوده و در سطحی بالاتر به نقش‌آفرینی می‌پردازد.

مردم استان گلستان نیز پس از انقلاب سهم زیادی در انتخابات مجلس خبرگان رهبری داشته‌اند و دارای دو کرسی نمایندگی در این مجلس است و در طول پنج دوره اخیر افرادی خوشنام، عالم، مجتهد و مورد اطمینان و اعتماد و وثوق مردم از این دیار به این مجلس راه یافته‌اند.

در استان گلستان 10 نفر برای دستیابی به کرسی مجلس خبرگان رهبری ثبت‌نام کردند که از این تعداد، صلاحیت سیدعبدالهادی مرتضوی شاهرودی، سید محسن طاهری و کمال آخوند غراوی برای رقابت در این دوره از انتخابات از سوی شورای نگهبان تایید شد که 2 نفر شیعه و یک نفر از اهل سنت هستند.

با آغاز تبلیغات نامزدهای انتخابات مجلس خبرگان رهبری از 25 بهمن ماه جاری تنور این دوره از انتخابات گرم شد. نامزدهای خبرگان تا 9 اسفند ماه سال جاری فرصت تبلیغ دارند.

اکنون در آستانه انتخابات ششمین دوره این مجلس 3 نفر برای تصاحب 2 کرسی در استان گلستان با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

در ادامه با نگاهی به سوابق نامزدهای انتخابات ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری استان گلستان بیشتر آنان را بشناسیم:

سیدعبدالهادی حسینی شاهرودی

سیدعبدالهادی حسینی شاهرودی متولد سال 1326 در نجف و فرزند سیدمحمد حسینی شاهرودی از مراجع تقلید است.

وی تحصیلات ابتدائی را در مکتب‌خانه عبدالله نیشابوری در نجف آغاز نمود و از 12 سالگی به تحصیلات حوزوی اشتغال یافت. در دوران تحصیل از محضر اساتید همچون پدرش آیات عظام سیدمحمد حسینی شاهرودی، سیدعلی حائری، سیدکاظم حائری، سیدعباس حاتم یزدی، حسین راستی کاشانی، مصطفی اشرفی و موحد اصفهانی و دروس فقه و اصول محمد باقر صدر، سیدابوالقاسم خوئی، وحید خراسانی، سید محمدرضا گلپایگانی، سید کاظم حائری و مرتضی حائری یزدی بهره‌مند گردید و کلیه دروس را به رشته تحریر درآورد.

با اوج گیری مبارزات علیه رژیم بعثی در عراق به توصیه شهید صدر به لبنان رفت. او که حامل پیامی از سوی شهید صدر به امام موسی صدر بود، پس از انجام وظیفه به ایران آمد و به پیروزی انقلاب اسلامی مدد رساند. تلاش های او قبل و پس از پیروزی در تبیین ابعاد مختلف نظام اسلامی و پایه نظری آن محل دقت و توجه است.

شاهرودی در بحبوحه انقلاب اسلامی در سال 1357 به ایران بازگشت و به مبارزات خود در برابر رژیم پهلوی ادامه داد.

به دلیل سابقه مبارزاتی و شناخت توام با اعتماد دست‌اندرکاران مسایل انقلاب از ایشان، پس از پیروزی انقلاب اسلامی از سوی کمیته مرکزی امام (ره) به شهر داراب فارس اعزام شده و اقدام به تشکیل دادگاه انقلاب اسلامی و سپاه پاسداران نمود و در مدت اقامت در داراب با هدایت آیت الله ربانی شیرازی(ره) و با هدف انسجام بخشی به نیروهای انقلابی ،حزب جمهوری اسلامی را تشکیل داد.

به دنبال بروز نا آرامی‌ و شورش‌های منافقین و نیروهای موسوم به خلقی در سیستان و بلوچستان که منجر به درگیری‌های مسلحانه شده بود، آیت الله شاهرودی به نمایندگی از دفتر بنیانگذار جمهوری اسلامی امام خمینی (ره) به آن استان عزیمت نمود و با همکاری شهید سید محمد تقی طباطبائی (از شهدای فاجعه هفتم تیر60) با بهره‌گیری از روش‌های تقریبی و وحدت‌گرایانه موفق به خاموش کردن آتش فتنه و ایجاد صلح و برادری شد.

با شناختی که مردم شریف شهرستان علی‌آبادکتول از آیت الله شاهرودی داشتند، طی نامه‌های متعدد خواستار امامت جمعه وی شدند، در همین راستا در سال 1359 از سوی حضرت امام خمینی (ره) به امامت جمعه شهرستان علی‌آبادکتول منصوب گردید.

آیت الله شاهرودی حدود 18 سال در این سنگر انجام وظیفه کرد و پس از بازنشستگی از امامت جمعه به خواست مردم در این شهرستان ماند و ضمن همکاری‌های مستمر با ائمه جمعه بعدی و مسئولین و ارگان‌های انقلابی به فعالیت‌های مذهبی و اجتماعی در جهت تحکیم مبانی انقلاب اسلامی ادامه داد.

تحقیق، تدریس در حوزه و دانشگاه، تالیف کتاب‌های اخلاق اسلامی (چهار جلد)، کتاب‌های تبیین حکومت دینی ولایت فقیه، دگراندیشی اخلاق کاربردی اسلام و روابط بین‌الملل اخلاق اسلامی فرهنگ مهندسی معماری اسلامی دانش و کوشش و ده‌ها تالیفات دیگر از جمله سوابق علمی آیت‌الله شاهرودی است.

وی نمایندگی مردم گلستان در دوره فعلی مجلس خبرگان رهبری را بر عهده دارد.

آیت‌الله سیدمحسن طاهری

آیت‌الله سیدمحسن طاهری فرزند مرحوم آیت‌الله حاج سید حبیب‌الله طاهری گرگانی نماینده فقید مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری و نوه دختری مرحوم آیت‌الله حاج سیدسجاد علوی و خواهرزاده مرحوم آیت‌الله حاج سیدمحمدعلی علوی گرگانی است.

طاهری متولد مردادماه سال 1350 در نجف است که پس از اخذ دیپلم ریاضی فیزیک در سال 1368 وارد حوزه علمیه شد و پس از تحصیل در سطوح علمی حوزه به درجه اجتهاد نایل آمد.

وی طی سال‌های اقامت در حوزه علمیه قم علاوه بر فراگیری دروس سطوح عالی حوزه و شرکت در درس خارج فقه و اصول، از محضر اساتید بزرگ اخلاق کسب فیض کرد و همزمان به مطالعه و پژوهش پیرامون علوم مختلف دینی از جمله منطق، فلسفه، تفسیر و علوم قرآن، کلام، علوم انسانی و غیره پرداخت و در این زمینه از آثار علمی بزرگانی همچون علامه شهید مطهری، علامه مصباح‌یزدی و علامه شهید سیدمحمدباقر صدر بهره برد.

پس از درگذشت مرحوم آیت‌الله طاهری گرگانی، وی در سال 1386 مسوولیت مدرسه علمیه امام صادق(ع) گرگان را برعهده گرفت و از آن زمان تاکنون علاوه‌بر مسوولیت این مدرسه، به تدریس در حوزه علمیه و سایر مراکز علمی و نیز به فعالیت‌های گسترده فرهنگی، تبلیغی، سیاسی و اجتماعی اشتغال دارد.

طاهری در این سال‌ها از فعالیت‌های علمی و تدریس هم دور نشد و تالیف کتاب و آثار علمی و پژوهشی در کارنامه ایشان به چشم می‌خورد.

تدریس دروس مقدمات از جمله ادبیات عرب، منطق، فقه، اصول، کلام و غیره در حوزه علمیه گرگان، تدریس کتاب رسائل مرحوم شیخ اعظم انصاری در حوزه‌های علمیه قم و گرگان، تدریس مکاسب مرحوم شیخ اعظم انصاری در حوزه علمیه گرگان، تدریس فلسفه (بدایة الحکمة و نهایة الحکمة علامه طباطبایی) در قم و گرگان، تدریس خارج فقه و خارج اصول در گرگان، تدرس اخلاق در مدارس علمیه گلستان، تدریس معارف اسلامی در حوزه علوم اسلامی دانشگاه گلستان، عضویت در کمیته علمی همایش ملی «غدیر، بصیرت و وحدت» دانشگاه گلستان و تدریس عقاید و معارف اسلامی در کلاس‌های آموزش ضمن خدمت فرهنگیان از جمله سوایق تدریس سیدمحسن طاهری است.

همچنین عضویت در کمیته علمی همایش ملی «تعلیم و تربیت در مکتب صادقین دانشگاه آزاد بندرگز، عضویت در مدیریت همایش ملی «عروة‌الوثقی در دانشگاه آزاد(سال 1402)»، تدریس عقاید و معارف اسلامی در کلاس‌های آموزش ضمن خدمت فرهنگیان نیز در کارنامه وی دیده می‌شود.

آیت‌الله سید محسن طاهری همچنین مولف کتاب «ملاحظة علی المنطق است. علاوه‌بر آن تقریرات درس خارج اصول فقه مرحوم آیت‌الله العظمی حاج میرزا جواد تبریزی، تقریرات درس خارج اصول فقه حضرت آیت‌الله حاج شیخ عبدالله احمدی شاهرودی به زبان عربی، تحقیقاتی قرآنی و روایی پیرامون موضوع مهدویت با مقدمه‌ای در مبحث امام‌شناسی، تهیه جزوات گوناگون در علوم حوزوی و معارف اسلامی از جمله مبحث «ولایت فقیه» و نگارش مقالات متعدد بصیرتی در کارنامه وی به چشم می‌خورد.

حاج کمال آخوندغراوی

استاد کمال آخوند غراوی در سال 1337 در روستای آق‌توقای از توابع شهرستان مراوه تپه چشم به جهان گشود. همان روستای تاریخی که هر ساله میعادگاه عاشقان فرهنگ و ادبیات است و مختومقلی فراغی در آغوش این خاک آرمیده است.

کمال آخوند غراوی مدرسه ابتدایی را در روستا و راهنمایی را در گنبد و گذراند و سال 1351 به همراه خانواده از آق‌توقای به گنبد مهاجرت کرد.

10 سال در حوزه علمیه قره‌بلاغ زیر نظر استاد یارجان آخوند نظری علوم دینی را گذراند و سپس پنج سال در حوزه علمیه مدرسی گنبد زیر نظر استاد الله‌قلی آخوند نظرزاده ادامه داد و سال 1365 از این حوزه به درجه روحانیت نائل آمد و از همان ابتدا امامت جماعت مسجد بلال روستای گدم‌آباد گنبد را بر عهده گرفت و به تعلیم قرآن و احکام نماز در بین اهالی روستا مبادرت ورزید.

آخوند غراوی پس از دیپلم وارد دانشگاه الهیات دانشگاه تهران شد و در اوایل انقلاب به استخدام آموزش و پرورش درآمد و در مقاطع مختلف به ویژه دبیرستان تدریس کرد و به تعلیم و تربیت دانش آموزان همت گماشت و در سال 1388 بازنشسته شد.

وی در کنار معلمی بیش از 20 سال در شورای حل اختلاف گنبد فعالیت کرد و بعدها مدیر شعبه حل و اختلاف شهرستان گنبد شد.

آخوند غراوی تحصیلات تکیملی را در دانشگاه بین المللی جامعه المصطفی در رشته اصول و فقه ادامه داد و موفق به اخذ درجه کارشناسی ارشد شد. وی سابقه تدریس در مرکر تربیت معلم و دانشگاه های منطقه را در کارنامه خود دارد و همچنین به عنوان روحانی حج فعالیت می کند.

به گزارش تسنیم، انتخابات ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری و دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی 11 اسفند 1402 برگزار می‌شود. تبلیغات انتخاباتی ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری از روز چهارشنبه 25 بهمن‌ماه آغاز شده و تا 24 ساعت قبل از شروع اخذ رأی ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/581/.

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار استان ها

‌‌دیدار رئیسی و علی‌اف آغاز شد + تصاویر

 ‌‌دیدار رئیسی و علی‌اف آغاز شد + تصاویر
2024-05-20T00:18:59+03:30
دیدار مهم و تاریخی روسای جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان در نقطه مرزی دو کشور در حاشیه رود ‌ارس آغاز شد.

بهره‌برداری از بزرگ‌ترین مرکز درمان ناباروری شرق کشور

 بهره‌برداری از بزرگ‌ترین مرکز درمان ناباروری شرق کشور
2024-05-20T00:18:58+03:30
با حضور وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی و تولیت آستان قدس رضوی، بزرگترین مرکز درمان ناباروری شرق کشور با عنوان «بشری» در بیمارستان رضوی مشهد به به...

هدفگذاری رشد ۴۴ درصدی بخش صنعت، معدن و تجارت ایران

 هدفگذاری رشد ۴۴ درصدی بخش صنعت، معدن و تجارت ایران
2024-05-20T00:18:58+03:30
رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور گفت: امسال هدفگذاری رشد اقتصادی در بخش صنعت ۸ درصد، معدن ۱۳ درصد و تجارت ۲۳ درصد است.

اهمیت استراتژیک "سد قیزقلعه‌سی" برای ایران و آذربایجان

 اهمیت استراتژیک "سد قیزقلعه‌سی" برای ایران و آذربایجان
2024-05-20T00:18:58+03:30
وزیر نیرو با تشریح اهمیت استراتژیک "سد قیزقلعه‌سی" برای ایران و آذربایجان گفت: سد قیزقلعه‌سی ‌نمادی از دوستی و مودت بین مردم دو کشور ایران و آذربا...

۱۰ هزار نفر در قوه قضائیه استخدام می‌شوند

 ۱۰ هزار نفر در قوه قضائیه استخدام می‌شوند
2024-05-20T00:18:58+03:30
معاون قوه قضائیه، گفت: در قانون جدید شوراهای حل اختلاف ۱۰ هزار نفر با اولویت اعضای شوراهای حل اختلاف به استخدام قوه قضائیه در خواهند آمد.

دستگیری فرد مرتبط با شبکه‌های معاند در اصفهان

 دستگیری فرد مرتبط با شبکه‌های معاند در اصفهان
2024-05-20T00:18:57+03:30
سازمان اطلاعات فراجا از دستگیری فرد مرتبط با شبکه‌های معاند در اصفهان خبر داد.

روند نزولی جمعیت ‌متوقف شد/ جلوگیری از سقط ۴هزار جنین سالم

 روند نزولی جمعیت ‌متوقف شد/ جلوگیری از سقط ۴هزار جنین سالم
2024-05-20T00:18:57+03:30
وزیر بهداشت جلوگیری از سقط جنین را یکی از موضوعات بسیار مهمی که در حال پیگیری است، عنوان ‌کرد و گفت: در این راستا گروه‌های مردمی نفس در تمامی استان‌ها راه‌ا...

افتتاح سد قیزقلعه‌سی با حضور رؤسای جمهور ایران و ‌آذربایجان

 افتتاح سد قیزقلعه‌سی با حضور رؤسای جمهور ایران و ‌آذربایجان
2024-05-20T00:18:57+03:30
سد قیزقلعه‌سی با حضور رؤسای جمهور ایران و آذربایجان افتتاح شد و سد خداآفرین نیز همزمان با افتتاح این سد به بهره‌برداری نهایی رسید.

اذعان آمریکا به کمک ۱۱ کشور به اسرائیل در حمله موشکی ایران

 اذعان آمریکا به کمک ۱۱ کشور به اسرائیل در حمله موشکی ایران
2024-05-20T00:18:56+03:30
سخنگوی سپاه پاسداران گفت: رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد ما و ۱۰ کشور دیگر به اسرائیل در وعده صادق کمک کردیم ولی با مشخص شدن ابعاد این عملیات، تعداد کشورها بیش...

سانحه برای بالگرد رئیس‌جمهور در آذربایجان شرقی/ درحال تکمیل

 سانحه برای بالگرد رئیس‌جمهور در آذربایجان شرقی/ درحال تکمیل
2024-05-20T00:18:56+03:30
برخی اخبار حاکی از آن است که بالگرد حامل آیت‌الله رئیسی، رئیس‌جمهور در آذربایجان شرقی دچار سانحه شده است.

جلسه شبانه وزرا و فرمانده سپاه در منطقه سانحه ‌بالگرد رئیسی

 جلسه شبانه وزرا و فرمانده سپاه در منطقه سانحه ‌بالگرد رئیسی
2024-05-20T00:05:54+03:30
پس سانحه برای بالگرد رئیس جمهور بلافاصله جمعی از وزرا، فرمانده کل سپاه و معاونین رئیس جمهور به منطقه سانحه آمدند.

علی‌اف: دخالت بیگانگان‌ را برنمی‌تابیم/ از ایران حمایت می‌کنیم

 علی‌اف: دخالت بیگانگان‌ را برنمی‌تابیم/ از ایران حمایت می‌کنیم
2024-05-19T23:13:16+03:30
رئیس‌جمهور آذربایجان با بیان اینکه در حوزه مسائل بین‌الملل نظرات‌ ایران و آذربایجان بسیار به هم نزدیک است، گفت: در چارچوب همه سازمان‌های بین‌المللی از یکدیگ...

امیر نصیرزاده: دشمنان علیه ایران تغییر رویکرد داد‌ه‌اند

 امیر نصیرزاده: دشمنان علیه ایران تغییر رویکرد داد‌ه‌اند
2024-05-19T23:13:15+03:30
جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ‌با بیان اینکه دشمن تغییر رویکرد داده و ما باید در جبهه دیگری آماده باشیم، گفت: در غزه هرشکلی از نقص حقوق بشر و جنایت جنگی ...

رئیسی: روابط ایران و آذربایجان گسسته نخواهد شد

 رئیسی: روابط ایران و آذربایجان گسسته نخواهد شد
2024-05-19T23:13:15+03:30
رئیس‌جمهور با بیان اینکه روابط ایران و آذربایجان گسسته نخواهد شد، گفت: اراده برای توسعه روابط در تمام حوزه‌ها بین دو کشور داریم.

همه مقصران و متهمان سیل دردناک مشهد

 همه مقصران و متهمان سیل دردناک مشهد
2024-05-19T23:13:14+03:30
مشهد کم‌آب بود و سدهایش خشک؛ سازمان هواشناسی پیام نجات آورد و به مشهدی‌ها مژده بارش‌های چندروزه داد؛ مشهد اما به‌قدری بی‌آبی چشیده بود که کسی مژده هواشناسی ...

وحیدی:‌ هنوز به نقطه مدنظر سانحه بالگرد نرسیده‌ایم

 وحیدی:‌ هنوز به نقطه مدنظر سانحه بالگرد نرسیده‌ایم
2024-05-19T23:13:14+03:30
وزیر کشور با ارائه گزارشی از وضعیت جستجو برای یافتن بالگرد رئیس جمهور گفت: دامنه دید در منطقه بسیار محدود است و به همین دلیل، نیروهای امدادی متاسفانه هنوز ب...

محل دقیق سانحه بالگرد شناسایی شد

 محل دقیق سانحه بالگرد شناسایی شد
2024-05-19T23:13:13+03:30
فرمانده سپاه آذربایجان شرقی از شناسایی محل دقیق سانحه بالگرد خبر داد.

فرمانده کل سپاه به محل سانحه بالگرد رئیس جمهور رفت

 فرمانده کل سپاه به محل سانحه بالگرد رئیس جمهور رفت
2024-05-19T23:13:13+03:30
فرمانده کل سپاه، فرمانده نیروی زمینی سپاه و جمعی از فرماندهان سپاه پس از سانحه برای بالگرد رئیس جمهور، به منطقه رفتند.

اما و اگرهای ساماندهی دستفروشان در بیرجند

 اما و اگرهای ساماندهی دستفروشان در بیرجند
2024-04-14T14:39:26+03:30
شهرداری بیرجند در پی گلایه‌مندی مردم از سد معبر دستفروشان در شهر اعلام کرد: فقط اجازه جمع آوری دارد که اقدامی بازدارنده نیست و حق پلمب اصناف متخلف با سایر د...

تداوم دست‌اندازی‌ها به چشمه مرغک رونیز استهبان فارس

 تداوم دست‌اندازی‌ها به چشمه مرغک رونیز استهبان فارس
2024-04-14T14:12:13+03:30
درحالی که دست اندازی‌ها به چشمه مرغک رونیز استهبان اصفهان همچنان ادامه دارد، فرماندار استهبان درخصوص تخلفات صورت گرفته در این محوطه گفت: طی یکی دو هفته آیند...

دستگیری ۸۹ قاچاقچی ارز و کالا در شهریار

 دستگیری ۸۹ قاچاقچی ارز و کالا در شهریار
2024-04-14T13:45:59+03:30
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان شهریار گفت: طی شش ماه گذشته بیش از ۵.۱ میلیون لیتر فراورده‌های نفتی، ۲۵ تن مواد خوراکی، ۲۹ هزار قلم انواع لوازم خانگی آشپزخان...

کشف ۱۰۲ هزار لیتر سوخت قاچاق در سواحل عسلویه

 کشف ۱۰۲ هزار لیتر سوخت قاچاق در سواحل عسلویه
2024-04-14T13:32:41+03:30
فرمانده مرزبانی استان بوشهر از توقیف یک فروند شناور حامل سوخت قاچاق در نوار ساحلی استان در بندر عسلویه خبر داد و گفت: این شناور بیش از ۱۰۲ هزار لیتر سوخت گا...

مهاجرت یک میلیون بال پرنده تابستان‌گذران به مازندران

 مهاجرت یک میلیون بال پرنده تابستان‌گذران به مازندران
2024-04-14T13:32:40+03:30
رییس اداره حیات وحش محیط زیست مازندران با اشاره به مهاجرت پرندگان تابستان‌گذران به مازندران گفت: هر سالهه بیش از یک میلیون بال پرنده تابستان‌گذران وارد مازن...

حمایت آیت الله نوری همدانی از پاسخ کوبنده ایران به اسرائیل

 حمایت آیت الله نوری همدانی از پاسخ کوبنده ایران به اسرائیل
2024-04-14T11:59:17+03:30
مرجع تقلید شیعیان از پاسخ کوبنده ایران و گروه‌های مقاومت به رژیم صهیونیستی حمایت کرد.

انتقام ایران پاسخی به خباثت‌های رژیم صهیونیستی بود

 انتقام ایران پاسخی به خباثت‌های رژیم صهیونیستی بود
2024-04-14T11:46:54+03:30
رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به انتقام سپاه پاسداران از رژیم صهیونیستی گفت: شب گذشته تنها شبی بود که مردم فلسطین با آرامش خوابیدند و این نشان می‌ده...

دپوی چوب آلات برای قاچاقچیان ناامن خواهد بود

 دپوی چوب آلات برای قاچاقچیان ناامن خواهد بود
2024-04-14T11:46:53+03:30
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندران منطقه نوشهر گفت: با همکاری دستگاه قضا هرگونه دپوی چوب آلات زیر ذره بین ماموران یگان حفاظت قرار دارد.

حملات سپاه ثابت کرد رژیم صهیونیستی مترسکی بیش نیست

 حملات سپاه ثابت کرد رژیم صهیونیستی مترسکی بیش نیست
2024-04-14T11:46:53+03:30
نماینده مردم  خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: ضرب‌شست شب گذشته به رژیم جعلی صهیونیستی، در کنار حملات جبهه مقاومت که هیمنه گنبد آهنین پوشالی را در ه...

جزئیات رقابت‌های جهانی تکواندو در کیش

 جزئیات رقابت‌های جهانی تکواندو در کیش
2024-04-14T11:05:38+03:30
رقابت‌های جهانی تکواندو و مچ‌اندازی قهرمانی آسیا در دو بخش بانوان و آقایان در سالن چندمنظوره المپیک جزیره زیبای کیش برگزار می‌شود.

تجمع خیابانی مردم تبریز در حمایت از عملیات سپاه علیه اسرائیل

 تجمع خیابانی مردم تبریز در حمایت از عملیات سپاه علیه اسرائیل
2024-04-14T11:05:38+03:30
مردم تبریز در حمایت از عملیات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی علیه رژیم صهیونیستی به خیابان آمدند.

پیش‌بینی رگبار برف در ارتفاعات لرستان

 پیش‌بینی رگبار برف در ارتفاعات لرستان
2024-04-14T11:05:37+03:30
مدیرکل هواشناسی لرستان از صدور هشدار زرد هواشناسی و رگبار برف در ارتفاعات خبر داد.
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)