میرنیوز

۸ داوطلب مجلس خبرگان رهبری در خراسان رضوی را بشناسید + تصاویر و سوابق

 ۸ داوطلب مجلس خبرگان رهبری در خراسان رضوی را بشناسید + تصاویر و سوابق 2024-02-19T15:48:36+03:30

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد، ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری همزمان با انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی 11 اسفند ماه برگزار خواهد شد.در این دوره از انتخابات، استان خراسان رضوی جهت انتخابات خبرگان رهبری 8 کاندید دارد که از این تعداد 6 نفر به مجلس خبرگان رهبری راه خواهند یافت.

با توجه به آغاز زمان تبلیغات کاندیدهای مجلس خبرگزاری رهبری در این گزارش به معرفی کاندیدهای این دوره خواهیم پرداخت.

 آیت الله سید احمد حسینی خراسانی؛ متولد سال 1338 از روستای فجرآباد توابع شهرستان شیروان بوده و در دوره گذشته مجلس خبرگان رهبری حضور داشته اند. از سوابق ایشان می توان به عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، نماینده مردم خراسان رضوی در مجلس خبرگان رهبری اشاره کرد.

آیت الله حسینی خراسانی در سال 1353وارد حوزه آیت الله حکیم شهرستانی شیروان شد و با عزیمت به حوزه علمیه مشهد در سال 1355در طی دوران تحصیل به عنوان طلبه ممتاز این حوزه انتخاب شد.در این دوران از محضر علمی آیات حاج میرزا علی آقای فلسفی، مرتضوی و رضازاده کسب فیض کرد. این استاد برجسته حوزه علمیه دارای تالیفات متعددی است که از جمله آن‌ها می‌توان به بحث اراضی و احیاء مواتب و شرح خطبه فدکیه اشاره کرد.

انتشار بیش از 50 مقاله علمی در نشریات علمی و پژوهشی و تخصصی نیز در کارنامه ایشان دیده می‌شود.

آیت الله سید مجتبی حسینی؛سال 1333شمسى در خانواده ای سیستانی در شهر مشهد و در خانواده ‏اى روحانى متولد شد. پدرش آیت الله سیّدجلیل حسینى از علماى به نام مشهد بود که در زمان رژیم شاه پس از نپذیرفتن دعوت رژیم طاغوت در دیدار با شاه ، اقامه نماز در مسجد گوهرشاد برای وی ممنوع و پس از آن در حسینیه تهرانی‌هاى مقیم مشهد به اقامه جماعت پرداخت.

حاج آقا سید جلیل پدر آیت الله سید مجتبی از سادات اصیل سیستانى است که در نوجوانى از روستای دادی از توابع شهرستان هامون براى تحصیل علوم حوزوى به مشهد مهاجرت کرده و در محضر مرحوم آیت الله میرزامهدى اصفهانى،عالم و عارف مشهور به درجه اجتهاد نایل شد. مادرش نیز از سادات و فرزند مرحوم آیت الله آقا نجفى و نوه پسرى مرحوم میرزا مهدى شهیدى بود.

سید مجتبی حسینی نزد بزرگانی چون حجت الاسلام و المسلمین واعظ طبسى ، مرحوم اشکذرى ، آیه الله خزعلى ، آیت الله العظمى وحید خراسانى کسب علم کرده است.

وی علاوه بر سابقه 12 سال تدریس علوم حوزوی در سطح خارج، در دانشگاه های تهران ، علامه طباطبائی و آزاد اسلامی به تدریس رشته های متعددی از جمله معارف و اقتصاد اسلامی اشتغال داشته است.

وی در تاریخ 19 شهریور 1376همزمان با تدریس در حوزه و دانشگاه ،به مدت 7 سال،نماینده رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان بوده است.

 آیت الله سید علیرضا صدر حسینی؛دبیر شورای عالی تبلیغات خارجی و معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه ایران را در کارنامه خود دارد.

وی عضو سابق شورای عالی انقلاب فرهنگی بوده است و ده ها مقاله علمی به چاپ رسیده در موضوعات مختلف فرهنگی ومعارف را در کارنامه دارد.

آیت الله حسن عالمی حسن عالمی؛ سال 1326در سبزوار متولد شده و نماینده سابق ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی بوده و و در پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری نیز به عنوان نماینده خراسان رضوی فعالیت داشته است.

دوره مقدماتی تحصیلات خود را نزد پدرش خوانده است، سپس در سال 1340به مشهد هجرت می‌کند و به فراگیری ادبیات عرب، منطق، مقدمات فلسفه، اصول فقه و کتب فقهی شرح لمعه و مکاسب نزد ادیب نیشابوری و صالحی می‌پردازد.

در سال 1348، به قم هجرت کرده و مکاسب بیع را نزد حسین نوری همدانی، مکاسب خیارات را نزد هاشم تقدیری سبزواری، کتاب کفایه الاصول را نزد جعفر سبحانی، درس خارج فقه و اصول را نزد حسین وحید خراسانی و میرزا هاشم آملی، حکمت و فلسفه و کتاب منظومه را نزد محمد مفتح و احمد بهشتی، حکمت متعالیه را نزد سید رضا صدر و سیر و سلوک، اخلاق و هیئت و نجوم را نزد حسن حسن زاده آملی می‌آموزد.

آیت الله سید احمد علم الهدی، متولد دهم شهریور ماه سال 1323در شهر مشهد که در حال حاضر به عنوان نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی و امام جمعه شهر مشهد و همچنین نماینده این استان در مجلس خبرگان رهبری، مشغول به فعالیت است.

وی همچنین در کنار آیت الله مهدوی کنی و آیت الله باقری، جزو مؤسسان دانشگاه امام صادق (علیه السلام) در سال 1361بود و خود نیز به مدت 22سال بعنوان عضو هیئت علمی در سمت معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه، فعالیت فرهنگی و آموزشی داشته است.

سید احمد علم الهدی از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی و از سال 1359تا مرداد 1361مسئولیت کمیته انقلاب اسلامی منطقه 10تهران را عهده دار شد و پس از مدتی به عضویت شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز تهران درآمد. وی در فروردین 84با حکم رهبر معظم انقلاب، به عنوان امام جمعه شهر مشهد انتخاب شد و پس از 3دهه به موطن خود بازگشت.

در سال 1385با شرکت در انتخابات مجلس خبرگان رهبری به عنوان نفر دوم از استان خراسان رضوی راهی این مجلس شد و تاکنون نیز به عنوان نماینده مردم این استان در این مجلس مشغول به فعالیت است و پس از درگذشت آیت الله واعظ طبسی، سید احمد علم الهدی در تاریخ 19اسفند 1394با حکم رهبر معظم انقلاب به عنوان نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی، جانشین وی شد.

 آیت الله شیخ علی محمدی خراسانی؛ در سال 1337 در شهر قوچان دیده به جهان گشود و از آنجایی که علاقه وافر به علوم دینی داشت وارد حوزه شد و در طی تحصیل از اساتید بنامی همچون آیات اعظام حسین وحید خراسانی، جوادی آملی، فاضل لنکرانی، ستوده، اعتمادی کسب فیض کرد.

وی هم اکنون از اساتید با سابقه سطوح عالی حوزه و درس خارج فقه در قم است و عضو هیئت امنای مرکز خدمات حوزه های علمیه و از نخبگان تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی است. وی علاوه بر تدریس، تاکنون چندین جلد کتاب و مقاله به رشتهٔ تحریر درآورده است. «چشم اندازی به حکومت جهانی امام مهدی»، «سیره پیشوایان معصوم سیره معنوی و عبادی»، «شرح مکاسب»، «شرح کفایه الاصول» و «اسدی طوسی» برخی از این آثار است.

آیت‌الله سیدمحمدرضا مدرسی مصلی؛ در سال 1334 در یزد به دنیا آمد، پدر وی سید جواد مدرسی از عالمان و استادان اخلاق شهر یزد بود.

وی پس از تحصیلات دیپلم علاوه بر تحصیل دروس رسمی حوزه علمیه به فراگیری دروس نجوم، هیئت، فلسفه غرب، اقتصاد و زبانهای خارجی پرداخت و در رشته‌های فلسفه و کلام و تفسیر و حدیث نیز مطالعه و تحصیل کرده است.

از سوابق وی می‌توان به عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، با بیش از چهل سال سابقه تدریس در حوزه علمیه قم و مراکز آموزش عالی که نزدیک به 30سال آن تدریس رسمی دروس خارج فقه و اصول در حوزه علمیه می‌باشد و عضو هیأت امناء بنیاد ملی نخبگان و نماینده مردم استان خراسان رضوی در مجلس خبرگان رهبری اشاره کرد.

در خصوص فعالیت‌های وی می‌توان عضویت در کمیته‌ انقلاب اسلامی استان لرستان، ناظر بر انتخابات دوره‌ی اوّل خبرگان رهبری در استان یزد،حضور در جبهه‌های دفاع مقدس،مشارکت فعال در دفتر همکاری حوزه و دانشگاه برای بازسازی علوم انسانی، عضویت در هیئت امنای بنیاد نخبگان، عضو جامعه‌ی مدرسین حوزه‌ علمیه‌ی قم، عضو فقهای شورای نگهبان نام برد.

آیت الله غلامرضا مقیسه؛ ورود به حوزه علمیه گرگان در سال 1350، و ادامه تحصیلات حوزوی در شهر قم از سال 1355، تحصیل سطح عالی حوزه در دروس اساتید برجسته مرحوم آیت الله ستوده، فاضل لنکرانی و سیدابوالفضل موسوی تبریزی، همچنین شرکت در دروس خارج فقه و اصولِ اساتید بزرگوار آیات عظام مرحوم شیخ جواد تبریزی و وحید خراسانی به مدت 15 سال، دروس فلسفه در محضر اساتید دکتر احمد بهشتی، آیت‌الله جوادی آملی و آیت‌الله حسن‌زاده آملی و درس تفسیر آیت‌الله مشکینی بخشی از فعالیت‌های تحصیلی وی است.

آیت الله مقیسه دارای تالیفاتی شامل ولایت در کتاب و سنت و رجعت از نگاه عقل و دین بوده و همچنین مقالاتی شامل «رابطه جبریل و پیامبر (ص) در نقد دکتر سروش»؛ «اضطرار» و «ماهیة الحق و اقسامه از منظر امام خمینی(ره)» را به رشته تحریر در آورده است.

از سوابق ایشان قاضی در دستگاه قضایی جمهوری اسلامی در سال‌های 1360 الی 1362 می توان اشاره کرد و تبلیغ در ایام محرم و ماه رمضان از 40 سال پیش، روحانی کاروان در بعثه مقام معظم رهبری در حج به مدت 20 سال و همکاری با بعثه مقام معظم رهبری در حج در آموزش و تربیت روحانیون کاروان نیز بیان کرد.

گفتنی است؛ هم اکنون ایشان به عنوان امام جمعه شهرستان سبزوار فعالیت دارند.

انتهای پیام/282/.

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار استان ها

‌‌دیدار رئیسی و علی‌اف آغاز شد + تصاویر

 ‌‌دیدار رئیسی و علی‌اف آغاز شد + تصاویر
2024-05-20T00:18:59+03:30
دیدار مهم و تاریخی روسای جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان در نقطه مرزی دو کشور در حاشیه رود ‌ارس آغاز شد.

بهره‌برداری از بزرگ‌ترین مرکز درمان ناباروری شرق کشور

 بهره‌برداری از بزرگ‌ترین مرکز درمان ناباروری شرق کشور
2024-05-20T00:18:58+03:30
با حضور وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی و تولیت آستان قدس رضوی، بزرگترین مرکز درمان ناباروری شرق کشور با عنوان «بشری» در بیمارستان رضوی مشهد به به...

هدفگذاری رشد ۴۴ درصدی بخش صنعت، معدن و تجارت ایران

 هدفگذاری رشد ۴۴ درصدی بخش صنعت، معدن و تجارت ایران
2024-05-20T00:18:58+03:30
رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور گفت: امسال هدفگذاری رشد اقتصادی در بخش صنعت ۸ درصد، معدن ۱۳ درصد و تجارت ۲۳ درصد است.

اهمیت استراتژیک "سد قیزقلعه‌سی" برای ایران و آذربایجان

 اهمیت استراتژیک "سد قیزقلعه‌سی" برای ایران و آذربایجان
2024-05-20T00:18:58+03:30
وزیر نیرو با تشریح اهمیت استراتژیک "سد قیزقلعه‌سی" برای ایران و آذربایجان گفت: سد قیزقلعه‌سی ‌نمادی از دوستی و مودت بین مردم دو کشور ایران و آذربا...

۱۰ هزار نفر در قوه قضائیه استخدام می‌شوند

 ۱۰ هزار نفر در قوه قضائیه استخدام می‌شوند
2024-05-20T00:18:58+03:30
معاون قوه قضائیه، گفت: در قانون جدید شوراهای حل اختلاف ۱۰ هزار نفر با اولویت اعضای شوراهای حل اختلاف به استخدام قوه قضائیه در خواهند آمد.

دستگیری فرد مرتبط با شبکه‌های معاند در اصفهان

 دستگیری فرد مرتبط با شبکه‌های معاند در اصفهان
2024-05-20T00:18:57+03:30
سازمان اطلاعات فراجا از دستگیری فرد مرتبط با شبکه‌های معاند در اصفهان خبر داد.

روند نزولی جمعیت ‌متوقف شد/ جلوگیری از سقط ۴هزار جنین سالم

 روند نزولی جمعیت ‌متوقف شد/ جلوگیری از سقط ۴هزار جنین سالم
2024-05-20T00:18:57+03:30
وزیر بهداشت جلوگیری از سقط جنین را یکی از موضوعات بسیار مهمی که در حال پیگیری است، عنوان ‌کرد و گفت: در این راستا گروه‌های مردمی نفس در تمامی استان‌ها راه‌ا...

افتتاح سد قیزقلعه‌سی با حضور رؤسای جمهور ایران و ‌آذربایجان

 افتتاح سد قیزقلعه‌سی با حضور رؤسای جمهور ایران و ‌آذربایجان
2024-05-20T00:18:57+03:30
سد قیزقلعه‌سی با حضور رؤسای جمهور ایران و آذربایجان افتتاح شد و سد خداآفرین نیز همزمان با افتتاح این سد به بهره‌برداری نهایی رسید.

اذعان آمریکا به کمک ۱۱ کشور به اسرائیل در حمله موشکی ایران

 اذعان آمریکا به کمک ۱۱ کشور به اسرائیل در حمله موشکی ایران
2024-05-20T00:18:56+03:30
سخنگوی سپاه پاسداران گفت: رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد ما و ۱۰ کشور دیگر به اسرائیل در وعده صادق کمک کردیم ولی با مشخص شدن ابعاد این عملیات، تعداد کشورها بیش...

سانحه برای بالگرد رئیس‌جمهور در آذربایجان شرقی/ درحال تکمیل

 سانحه برای بالگرد رئیس‌جمهور در آذربایجان شرقی/ درحال تکمیل
2024-05-20T00:18:56+03:30
برخی اخبار حاکی از آن است که بالگرد حامل آیت‌الله رئیسی، رئیس‌جمهور در آذربایجان شرقی دچار سانحه شده است.

جلسه شبانه وزرا و فرمانده سپاه در منطقه سانحه ‌بالگرد رئیسی

 جلسه شبانه وزرا و فرمانده سپاه در منطقه سانحه ‌بالگرد رئیسی
2024-05-20T00:05:54+03:30
پس سانحه برای بالگرد رئیس جمهور بلافاصله جمعی از وزرا، فرمانده کل سپاه و معاونین رئیس جمهور به منطقه سانحه آمدند.

علی‌اف: دخالت بیگانگان‌ را برنمی‌تابیم/ از ایران حمایت می‌کنیم

 علی‌اف: دخالت بیگانگان‌ را برنمی‌تابیم/ از ایران حمایت می‌کنیم
2024-05-19T23:13:16+03:30
رئیس‌جمهور آذربایجان با بیان اینکه در حوزه مسائل بین‌الملل نظرات‌ ایران و آذربایجان بسیار به هم نزدیک است، گفت: در چارچوب همه سازمان‌های بین‌المللی از یکدیگ...

امیر نصیرزاده: دشمنان علیه ایران تغییر رویکرد داد‌ه‌اند

 امیر نصیرزاده: دشمنان علیه ایران تغییر رویکرد داد‌ه‌اند
2024-05-19T23:13:15+03:30
جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ‌با بیان اینکه دشمن تغییر رویکرد داده و ما باید در جبهه دیگری آماده باشیم، گفت: در غزه هرشکلی از نقص حقوق بشر و جنایت جنگی ...

رئیسی: روابط ایران و آذربایجان گسسته نخواهد شد

 رئیسی: روابط ایران و آذربایجان گسسته نخواهد شد
2024-05-19T23:13:15+03:30
رئیس‌جمهور با بیان اینکه روابط ایران و آذربایجان گسسته نخواهد شد، گفت: اراده برای توسعه روابط در تمام حوزه‌ها بین دو کشور داریم.

همه مقصران و متهمان سیل دردناک مشهد

 همه مقصران و متهمان سیل دردناک مشهد
2024-05-19T23:13:14+03:30
مشهد کم‌آب بود و سدهایش خشک؛ سازمان هواشناسی پیام نجات آورد و به مشهدی‌ها مژده بارش‌های چندروزه داد؛ مشهد اما به‌قدری بی‌آبی چشیده بود که کسی مژده هواشناسی ...

وحیدی:‌ هنوز به نقطه مدنظر سانحه بالگرد نرسیده‌ایم

 وحیدی:‌ هنوز به نقطه مدنظر سانحه بالگرد نرسیده‌ایم
2024-05-19T23:13:14+03:30
وزیر کشور با ارائه گزارشی از وضعیت جستجو برای یافتن بالگرد رئیس جمهور گفت: دامنه دید در منطقه بسیار محدود است و به همین دلیل، نیروهای امدادی متاسفانه هنوز ب...

محل دقیق سانحه بالگرد شناسایی شد

 محل دقیق سانحه بالگرد شناسایی شد
2024-05-19T23:13:13+03:30
فرمانده سپاه آذربایجان شرقی از شناسایی محل دقیق سانحه بالگرد خبر داد.

فرمانده کل سپاه به محل سانحه بالگرد رئیس جمهور رفت

 فرمانده کل سپاه به محل سانحه بالگرد رئیس جمهور رفت
2024-05-19T23:13:13+03:30
فرمانده کل سپاه، فرمانده نیروی زمینی سپاه و جمعی از فرماندهان سپاه پس از سانحه برای بالگرد رئیس جمهور، به منطقه رفتند.

اما و اگرهای ساماندهی دستفروشان در بیرجند

 اما و اگرهای ساماندهی دستفروشان در بیرجند
2024-04-14T14:39:26+03:30
شهرداری بیرجند در پی گلایه‌مندی مردم از سد معبر دستفروشان در شهر اعلام کرد: فقط اجازه جمع آوری دارد که اقدامی بازدارنده نیست و حق پلمب اصناف متخلف با سایر د...

تداوم دست‌اندازی‌ها به چشمه مرغک رونیز استهبان فارس

 تداوم دست‌اندازی‌ها به چشمه مرغک رونیز استهبان فارس
2024-04-14T14:12:13+03:30
درحالی که دست اندازی‌ها به چشمه مرغک رونیز استهبان اصفهان همچنان ادامه دارد، فرماندار استهبان درخصوص تخلفات صورت گرفته در این محوطه گفت: طی یکی دو هفته آیند...

دستگیری ۸۹ قاچاقچی ارز و کالا در شهریار

 دستگیری ۸۹ قاچاقچی ارز و کالا در شهریار
2024-04-14T13:45:59+03:30
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان شهریار گفت: طی شش ماه گذشته بیش از ۵.۱ میلیون لیتر فراورده‌های نفتی، ۲۵ تن مواد خوراکی، ۲۹ هزار قلم انواع لوازم خانگی آشپزخان...

کشف ۱۰۲ هزار لیتر سوخت قاچاق در سواحل عسلویه

 کشف ۱۰۲ هزار لیتر سوخت قاچاق در سواحل عسلویه
2024-04-14T13:32:41+03:30
فرمانده مرزبانی استان بوشهر از توقیف یک فروند شناور حامل سوخت قاچاق در نوار ساحلی استان در بندر عسلویه خبر داد و گفت: این شناور بیش از ۱۰۲ هزار لیتر سوخت گا...

مهاجرت یک میلیون بال پرنده تابستان‌گذران به مازندران

 مهاجرت یک میلیون بال پرنده تابستان‌گذران به مازندران
2024-04-14T13:32:40+03:30
رییس اداره حیات وحش محیط زیست مازندران با اشاره به مهاجرت پرندگان تابستان‌گذران به مازندران گفت: هر سالهه بیش از یک میلیون بال پرنده تابستان‌گذران وارد مازن...

حمایت آیت الله نوری همدانی از پاسخ کوبنده ایران به اسرائیل

 حمایت آیت الله نوری همدانی از پاسخ کوبنده ایران به اسرائیل
2024-04-14T11:59:17+03:30
مرجع تقلید شیعیان از پاسخ کوبنده ایران و گروه‌های مقاومت به رژیم صهیونیستی حمایت کرد.

انتقام ایران پاسخی به خباثت‌های رژیم صهیونیستی بود

 انتقام ایران پاسخی به خباثت‌های رژیم صهیونیستی بود
2024-04-14T11:46:54+03:30
رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به انتقام سپاه پاسداران از رژیم صهیونیستی گفت: شب گذشته تنها شبی بود که مردم فلسطین با آرامش خوابیدند و این نشان می‌ده...

دپوی چوب آلات برای قاچاقچیان ناامن خواهد بود

 دپوی چوب آلات برای قاچاقچیان ناامن خواهد بود
2024-04-14T11:46:53+03:30
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندران منطقه نوشهر گفت: با همکاری دستگاه قضا هرگونه دپوی چوب آلات زیر ذره بین ماموران یگان حفاظت قرار دارد.

حملات سپاه ثابت کرد رژیم صهیونیستی مترسکی بیش نیست

 حملات سپاه ثابت کرد رژیم صهیونیستی مترسکی بیش نیست
2024-04-14T11:46:53+03:30
نماینده مردم  خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: ضرب‌شست شب گذشته به رژیم جعلی صهیونیستی، در کنار حملات جبهه مقاومت که هیمنه گنبد آهنین پوشالی را در ه...

جزئیات رقابت‌های جهانی تکواندو در کیش

 جزئیات رقابت‌های جهانی تکواندو در کیش
2024-04-14T11:05:38+03:30
رقابت‌های جهانی تکواندو و مچ‌اندازی قهرمانی آسیا در دو بخش بانوان و آقایان در سالن چندمنظوره المپیک جزیره زیبای کیش برگزار می‌شود.

تجمع خیابانی مردم تبریز در حمایت از عملیات سپاه علیه اسرائیل

 تجمع خیابانی مردم تبریز در حمایت از عملیات سپاه علیه اسرائیل
2024-04-14T11:05:38+03:30
مردم تبریز در حمایت از عملیات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی علیه رژیم صهیونیستی به خیابان آمدند.

پیش‌بینی رگبار برف در ارتفاعات لرستان

 پیش‌بینی رگبار برف در ارتفاعات لرستان
2024-04-14T11:05:37+03:30
مدیرکل هواشناسی لرستان از صدور هشدار زرد هواشناسی و رگبار برف در ارتفاعات خبر داد.
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)