میرنیوز

کاندیداهای مجلس خبرگان رهبری در استان بوشهر را بهتر بشناسید

 کاندیداهای مجلس خبرگان رهبری در استان بوشهر را بهتر بشناسید 2024-02-18T11:41:37+03:30

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری و دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی همزمان با 11 اسفند برگزار می‌شود و تا زمان برگزاری این رویداد مهم و سرنوشت‌ساز 12 روز دیگر باقی مانده است.

مردم همیشه در صحنه و ولایت‌مدار استان بوشهر همواره در صحنه‌های مختلف انقلاب اسلامی از جمله انتخابات نقش مهم و تاثیرگذاری داشته‌اند و اکنون برای حضور در انتخابات 11 اسفند ماه کمر بسته‌اند تا با مشارکت حداکثری، حماسه‌ای دیگری خلق کنند.

مجلس خبرگان رهبری از مهم‌ترین ارکان نظام اسلامی است و استان بوشهر دارای یک کرسی نمایندگی در این مجلس است.

در این عرصه 2 کاندیدای نهایی انتخابات مجلس خبرگان رهبری در استان بوشهر مشخص شد و آیت‌الله سید هاشم حسینی‌بوشهری نماینده فعلی استان در مجلس خبرگان مجدداً برای سومین دوره کاندیدا و از سوی شورای نگهبان تایید صلاحیت شده است.

درباره آیت‌الله حسینی‌بوشهری چه می‌دانید؟‌

آیت‌الله سیدهاشم حسینی بوشهری در سال 1335 شمسی، در بخش بردخونِ بندر دیر استان بوشهر در خانواده‌ای متدین از اهل علم و تقوا به دنیا آمد.پدر بزرگوار ایشان، روحانی و مورد اعتماد فراوان مردم بود و در حل مشکلات و رتق و فتق امور مردم و نیز حل منازعات بین آنان نقشی مؤثر و گره‌گشا داشت و زندگی خود را از طریق کشاورزی می‌گذراند.

مادر ایشان نیز فرزند عالم فرزانه مرحوم آیت‌الله سیدعلی رکنی حسینی(ره) بود که در شکل‌گیری شخصیت آیت‌الله حسینی بوشهری«دامت برکاته» بسیار نقش داشت. آیت‌الله حسینی بوشهری«دامت برکاته» پس از یادگیری قرائت قرآن کریم و آشنایی با آموزه‎های آن، وارد دبستان شد و دوره تحصیلات کلاسیک را با موفقیت به پایان رساند.

وی به تشویق پدر، راه تحصیلات علوم دینی در مدرسه امام جعفر صادق علیه السلام در بوشهر را در پیش گرفت و پس از فراگیری بخشی از دروس ادبیات، به قصد ادامه تحصیل، به شهر مقدس قم هجرت کرد و از همان آغاز، مدرسه فیضیه را برای محل تحصیل خود انتخاب نمود و بخش‌های باقیمانده از دروس مقدمات را به صورت خصوصی در محضر اساتید آن زمان فراگرفت.

او درس‌های دورة سطح، مانند رسائل، مکاسب و کفایه را از محضر اساتید بزرگواری مانند حضرات آیات عظام آقایان حاج میرزا محسن دوزدوزانی، حاج میرزا یدالله دوزدوزانی، ستوده و پایانی، آموخت.

همچنین، وی علوم حکمت و فلسفه و عرفان را در محضر حضرات آیات آقایان شیخ یحیی انصاری شیرازی و حسن‌زاده آملی، آموخت و پس از اتمام دوره سطح، از دروس خارج فقه و اصول حضرات آیات عظام آقایان شیخ ناصر مکارم شیرازی، شیخ محمد فاضل لنکرانی، میرزا جواد تبریزی، وحید خراسانی، میرزا هاشم آملی و سید محمد رضا گلپایگانی، بهره علمی برد.

افزون بر آن، وی دروس تفسیر و نهج البلاغه را از محضر حضرات آیات آقایان مشکینی، خزعلی و نوری همدانی، آموخت.

* فعالیت‌های علمی و فرهنگی

● تدریس در حوزه علمی و فرهنگی

آیت‌الله حسینی بوشهری«دامت برکاته» از نخستین سال‌های تحصیل به امر تدریس اهتمام ویژه‌ای داشت؛ به گونه‌ای که پس از اتمام هر درس، به تدریس آن می‌پرداخت.

ایشان بارها دروس ادبیات، منطق، معانی و بیان، بدیع، شرح لمعه، رسائل، مکاسب و کفایه را تدریس کرده است و در زمینه فن خطابه نیز چند سال تدریس داشته است.

او پس از چندین دوره تدریس دروس سطح عالی، سالیانی است که به تدریس خارج فقه و اصول و نیز قواعد فقهیه و تفسیر اشتغال دارد.

● تدریس در دانشگاه

وی در کنار تدریس در حوزه و دیگر فعالیت‎های علمی خویش، به تدریس در دانشگاه‌های استان‌های تهران و قم نیز اشتغال داشته است.

● شاگردان

با توجه به سابقه چند دهه‎ای تدریس وی در زمینه‌های مختلف حوزه و دانشگاه، شاگردان زیادی از ایشان در سراسر کشور و نیز برخی در خارج کشور، به فعالیت‌های علمی و تدریس در حوزه و دانشگاه یا به خدمت در مسئولیت‌های اجتماعی همت گماشته‎اند.

● تألیفات

آیت‌الله حسینی بوشهری«دامت برکاته» در عرصه تحقیق و تألیف، آثار قلمی نفیسی نیز از خویش به یادگار نهاده است که از آن جمله می‌توان از آثار ذیل یاد کرد:

1- کتاب حدیث ایمان

2- کتاب ادب‎نامه پارسایان

3- کتاب تبارنامه نور و ظلمت

4- کتاب روز بازگشت

5- برگی از دفتر عاشورا

6- تقریرات دروس خارج فقه و اصول

7- تقریرات دروس تفسیر

8- تقریرات دروس منطق و فلسفه

9- تعلیقه بر کتاب اصول فقه تألیف مرحوم مظفر;

10- شرحی بر کتاب اجتهاد و تقلید العروة الوثقی تألیف مرحوم آیت الله طباطبایی یزدی;

11- تفسیر سوره حمد

12- القواعد الفقهیه فی فقه الامامیة

وی همچنین، مقالات و جزوات بسیاری در زمینه‌های فقه، اصول، اخلاق و تفسیر قرآن نگاشته است.

* فعالیت‌های تبلیغی

آیت‌الله حسینی بوشهری«دامت برکاته» از همان سال‌های اولیه تحصیل و تدریس، اهتمام ویژه‌ای به امر تبلیغ داشته است و اکنون یکی از خطیبان و سخنوران شناخته شده کشور و امام جمعه شهر مقدس قم به شمار می‎رود و علاوه بر ایراد خطابه در مناطق گوناگون در داخل کشور، در سفرهایی که به خارج کشور داشته نیز به تبلیغ مبانی دین مبین اسلام پرداخته است.

* فعالیت‌های سیاسی قبل و بعد از انقلاب

آیت‌الله حسینی بوشهری«دامت برکاته» در طول سال‌های مبارزه امام خمینی; و امت مسلمان ایران بر ضد رژیم پهلوی، همواره با این سیل خروشان همراه بوده است. او مبارزه را از دوران جوانی در شهر بوشهر آغاز کرد و در قم نیز آن را ادامه داد. او در شرایطی که لازم بود که پیام امام خمینی; را به اطلاع مردم برساند، اعلامیه‌های امام; را در بین مردم منتشر می‌کرد. او به سبب سخنرانی‌های افشاگرانه قبل از پیروزی انقلاب، به خصوص پس از شهادت یکی از علمای استان بوشهر، توسط مزدوران طاغوت، چندین بار احضار و مورد بازجوئی و تهدید مأموران رژیم قرار گرفت. بعد از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی به رهبری امام‌خمینی;

در گستره‎های گوناگون علمی، حوزوی، سیاسی و اجتماعی به ویِِژه دوران دفاع مقدس همواره به عنوان یکی از مدافعان نظام مقدس جمهوری اسلامی وحامی جایگاه ولایت فقیه و منویات مقام معظم رهبری مدظله العالی

با حضور فعال در تمامی عرصه های نظام مقدس جمهوری اسلامی به ویِِژه دوران دفاع مقدس می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد:

1. مدیریت مدرسه حوزوی رسالت در قم

2. مدیریت مدرسه حوزوی حضرت آیت‌الله گلپایگانی; در قم

3. مدیریت مدرسه حوزوی حجتیه (طلاب غیرایرانی) قم

4. معاونت آموزش مرکز جهانی علوم اسلامی

5. ریاست هیأت مدیره مرکز جهانی علوم اسلامی و عضویت در هیأت امنای سازمان حوزه‌ها و مدارس خارج از کشور

6. نائب رئیس هیأت امنای جامعة المصطفی العالمیه با حکم مقام معظم رهبری

7. عضویت در هیأت امنای جامعة الزهرا سلام الله علیها با حکم مقام معظم رهبری

8. ریاست ممتد مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم طی پنج دوره

9. مدیر مسئول مجله پیام حوزه

10. سردبیر مجله حکومت اسلامی

11. مدیر مسئول مجله حدیث حوزه

12. عضویت در شورای عالی آموزش و پرورش کشور

13. مدیر مسئول در هفته‌نامه افق حوزه

14. قائم مقام مرکز مدیریت حوزه علمیه قم

15. مدیریت حوزه‌های علمیه سراسر کشور

16. نائب رئیس شورای سیاستگذاری حوزه‌های علمیه خواهران

17. نائب رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

18. عضویت در شورای عالی حوزه علمیه قم

19. امام جمعه قم

اکنون به عنوان استاد برجسته و مشهور حوزه علمیه قم، عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه و شورای سیاستگذاری حوزه‌های علمیه خواهران، امام جمعه قم و عضو شورای عالی آموزش و پرورش و نیز نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری، اشتغال به خدمت دارند.

ضمن حضور فعال در عرصه‌های مختلف دینی، سیاسی، علمی، فرهنگی و اجتماعی نظام مقدس جمهوری اسلامی و حمایت از جایگاه ولایت فقیه و منویات مقام معظم رهبری.

وی 2 دوره نمایندگی استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری، رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، سابقه ریاست حوزه‌های علمیه کشور در کارنامه خود دارد و اکنون نایب رئیس مجلس خبرگان است.

درباره حجت‌الاسلام «رسول قاسمی کجانی» چه می‌دانید؟

رقیب آیت‌الله حسینی بوشهری برای انتخابات مجلس خبرگان از حوزه استان بوشهر حجت‌الاسلام «رسول قاسمی کجانی» و اصالتاً اصفهانی است

حجت‌الاسلام «عبدالرسول قاسمی کجانی» در انتخابات دوره قبل در استان اصفهان کاندیدا شده بود.

از سوابق وی می‌توان رئیس پیشین مؤسسه آموزشی مجتهده امین، عضو هیئت علمی دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان و معاون پژوهش جامعة المصطفی در این استان اشاره کرد و دارای مدرک کارشناسی ارشد حقوق بین‌الملل و دکترای فقه حقوق است.

نمایندگان استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری در 5 دوره گذشته

دوره اول: میرزا ابراهیم دشتی، دوره‌های دوم و سوم: آیت‌الله عبدالنبی نمازی، دوره‌های چهارم و پنجم: آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری

تبلیغات رسمی نامزدهای مجلس خبرگان از 25 بهمن آغاز شده و تا 9 اسفند ادامه دارد و انتخابات آن همزمان با مجلس شورای اسلامی در 11 اسفند برگزار می‌شود.

انتهای پیام/190/.

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار استان ها

‌‌دیدار رئیسی و علی‌اف آغاز شد + تصاویر

 ‌‌دیدار رئیسی و علی‌اف آغاز شد + تصاویر
2024-05-20T00:18:59+03:30
دیدار مهم و تاریخی روسای جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان در نقطه مرزی دو کشور در حاشیه رود ‌ارس آغاز شد.

بهره‌برداری از بزرگ‌ترین مرکز درمان ناباروری شرق کشور

 بهره‌برداری از بزرگ‌ترین مرکز درمان ناباروری شرق کشور
2024-05-20T00:18:58+03:30
با حضور وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی و تولیت آستان قدس رضوی، بزرگترین مرکز درمان ناباروری شرق کشور با عنوان «بشری» در بیمارستان رضوی مشهد به به...

هدفگذاری رشد ۴۴ درصدی بخش صنعت، معدن و تجارت ایران

 هدفگذاری رشد ۴۴ درصدی بخش صنعت، معدن و تجارت ایران
2024-05-20T00:18:58+03:30
رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور گفت: امسال هدفگذاری رشد اقتصادی در بخش صنعت ۸ درصد، معدن ۱۳ درصد و تجارت ۲۳ درصد است.

اهمیت استراتژیک "سد قیزقلعه‌سی" برای ایران و آذربایجان

 اهمیت استراتژیک "سد قیزقلعه‌سی" برای ایران و آذربایجان
2024-05-20T00:18:58+03:30
وزیر نیرو با تشریح اهمیت استراتژیک "سد قیزقلعه‌سی" برای ایران و آذربایجان گفت: سد قیزقلعه‌سی ‌نمادی از دوستی و مودت بین مردم دو کشور ایران و آذربا...

۱۰ هزار نفر در قوه قضائیه استخدام می‌شوند

 ۱۰ هزار نفر در قوه قضائیه استخدام می‌شوند
2024-05-20T00:18:58+03:30
معاون قوه قضائیه، گفت: در قانون جدید شوراهای حل اختلاف ۱۰ هزار نفر با اولویت اعضای شوراهای حل اختلاف به استخدام قوه قضائیه در خواهند آمد.

دستگیری فرد مرتبط با شبکه‌های معاند در اصفهان

 دستگیری فرد مرتبط با شبکه‌های معاند در اصفهان
2024-05-20T00:18:57+03:30
سازمان اطلاعات فراجا از دستگیری فرد مرتبط با شبکه‌های معاند در اصفهان خبر داد.

روند نزولی جمعیت ‌متوقف شد/ جلوگیری از سقط ۴هزار جنین سالم

 روند نزولی جمعیت ‌متوقف شد/ جلوگیری از سقط ۴هزار جنین سالم
2024-05-20T00:18:57+03:30
وزیر بهداشت جلوگیری از سقط جنین را یکی از موضوعات بسیار مهمی که در حال پیگیری است، عنوان ‌کرد و گفت: در این راستا گروه‌های مردمی نفس در تمامی استان‌ها راه‌ا...

افتتاح سد قیزقلعه‌سی با حضور رؤسای جمهور ایران و ‌آذربایجان

 افتتاح سد قیزقلعه‌سی با حضور رؤسای جمهور ایران و ‌آذربایجان
2024-05-20T00:18:57+03:30
سد قیزقلعه‌سی با حضور رؤسای جمهور ایران و آذربایجان افتتاح شد و سد خداآفرین نیز همزمان با افتتاح این سد به بهره‌برداری نهایی رسید.

اذعان آمریکا به کمک ۱۱ کشور به اسرائیل در حمله موشکی ایران

 اذعان آمریکا به کمک ۱۱ کشور به اسرائیل در حمله موشکی ایران
2024-05-20T00:18:56+03:30
سخنگوی سپاه پاسداران گفت: رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد ما و ۱۰ کشور دیگر به اسرائیل در وعده صادق کمک کردیم ولی با مشخص شدن ابعاد این عملیات، تعداد کشورها بیش...

سانحه برای بالگرد رئیس‌جمهور در آذربایجان شرقی/ درحال تکمیل

 سانحه برای بالگرد رئیس‌جمهور در آذربایجان شرقی/ درحال تکمیل
2024-05-20T00:18:56+03:30
برخی اخبار حاکی از آن است که بالگرد حامل آیت‌الله رئیسی، رئیس‌جمهور در آذربایجان شرقی دچار سانحه شده است.

جلسه شبانه وزرا و فرمانده سپاه در منطقه سانحه ‌بالگرد رئیسی

 جلسه شبانه وزرا و فرمانده سپاه در منطقه سانحه ‌بالگرد رئیسی
2024-05-20T00:05:54+03:30
پس سانحه برای بالگرد رئیس جمهور بلافاصله جمعی از وزرا، فرمانده کل سپاه و معاونین رئیس جمهور به منطقه سانحه آمدند.

علی‌اف: دخالت بیگانگان‌ را برنمی‌تابیم/ از ایران حمایت می‌کنیم

 علی‌اف: دخالت بیگانگان‌ را برنمی‌تابیم/ از ایران حمایت می‌کنیم
2024-05-19T23:13:16+03:30
رئیس‌جمهور آذربایجان با بیان اینکه در حوزه مسائل بین‌الملل نظرات‌ ایران و آذربایجان بسیار به هم نزدیک است، گفت: در چارچوب همه سازمان‌های بین‌المللی از یکدیگ...

امیر نصیرزاده: دشمنان علیه ایران تغییر رویکرد داد‌ه‌اند

 امیر نصیرزاده: دشمنان علیه ایران تغییر رویکرد داد‌ه‌اند
2024-05-19T23:13:15+03:30
جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ‌با بیان اینکه دشمن تغییر رویکرد داده و ما باید در جبهه دیگری آماده باشیم، گفت: در غزه هرشکلی از نقص حقوق بشر و جنایت جنگی ...

رئیسی: روابط ایران و آذربایجان گسسته نخواهد شد

 رئیسی: روابط ایران و آذربایجان گسسته نخواهد شد
2024-05-19T23:13:15+03:30
رئیس‌جمهور با بیان اینکه روابط ایران و آذربایجان گسسته نخواهد شد، گفت: اراده برای توسعه روابط در تمام حوزه‌ها بین دو کشور داریم.

همه مقصران و متهمان سیل دردناک مشهد

 همه مقصران و متهمان سیل دردناک مشهد
2024-05-19T23:13:14+03:30
مشهد کم‌آب بود و سدهایش خشک؛ سازمان هواشناسی پیام نجات آورد و به مشهدی‌ها مژده بارش‌های چندروزه داد؛ مشهد اما به‌قدری بی‌آبی چشیده بود که کسی مژده هواشناسی ...

وحیدی:‌ هنوز به نقطه مدنظر سانحه بالگرد نرسیده‌ایم

 وحیدی:‌ هنوز به نقطه مدنظر سانحه بالگرد نرسیده‌ایم
2024-05-19T23:13:14+03:30
وزیر کشور با ارائه گزارشی از وضعیت جستجو برای یافتن بالگرد رئیس جمهور گفت: دامنه دید در منطقه بسیار محدود است و به همین دلیل، نیروهای امدادی متاسفانه هنوز ب...

محل دقیق سانحه بالگرد شناسایی شد

 محل دقیق سانحه بالگرد شناسایی شد
2024-05-19T23:13:13+03:30
فرمانده سپاه آذربایجان شرقی از شناسایی محل دقیق سانحه بالگرد خبر داد.

فرمانده کل سپاه به محل سانحه بالگرد رئیس جمهور رفت

 فرمانده کل سپاه به محل سانحه بالگرد رئیس جمهور رفت
2024-05-19T23:13:13+03:30
فرمانده کل سپاه، فرمانده نیروی زمینی سپاه و جمعی از فرماندهان سپاه پس از سانحه برای بالگرد رئیس جمهور، به منطقه رفتند.

اما و اگرهای ساماندهی دستفروشان در بیرجند

 اما و اگرهای ساماندهی دستفروشان در بیرجند
2024-04-14T14:39:26+03:30
شهرداری بیرجند در پی گلایه‌مندی مردم از سد معبر دستفروشان در شهر اعلام کرد: فقط اجازه جمع آوری دارد که اقدامی بازدارنده نیست و حق پلمب اصناف متخلف با سایر د...

تداوم دست‌اندازی‌ها به چشمه مرغک رونیز استهبان فارس

 تداوم دست‌اندازی‌ها به چشمه مرغک رونیز استهبان فارس
2024-04-14T14:12:13+03:30
درحالی که دست اندازی‌ها به چشمه مرغک رونیز استهبان اصفهان همچنان ادامه دارد، فرماندار استهبان درخصوص تخلفات صورت گرفته در این محوطه گفت: طی یکی دو هفته آیند...

دستگیری ۸۹ قاچاقچی ارز و کالا در شهریار

 دستگیری ۸۹ قاچاقچی ارز و کالا در شهریار
2024-04-14T13:45:59+03:30
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان شهریار گفت: طی شش ماه گذشته بیش از ۵.۱ میلیون لیتر فراورده‌های نفتی، ۲۵ تن مواد خوراکی، ۲۹ هزار قلم انواع لوازم خانگی آشپزخان...

کشف ۱۰۲ هزار لیتر سوخت قاچاق در سواحل عسلویه

 کشف ۱۰۲ هزار لیتر سوخت قاچاق در سواحل عسلویه
2024-04-14T13:32:41+03:30
فرمانده مرزبانی استان بوشهر از توقیف یک فروند شناور حامل سوخت قاچاق در نوار ساحلی استان در بندر عسلویه خبر داد و گفت: این شناور بیش از ۱۰۲ هزار لیتر سوخت گا...

مهاجرت یک میلیون بال پرنده تابستان‌گذران به مازندران

 مهاجرت یک میلیون بال پرنده تابستان‌گذران به مازندران
2024-04-14T13:32:40+03:30
رییس اداره حیات وحش محیط زیست مازندران با اشاره به مهاجرت پرندگان تابستان‌گذران به مازندران گفت: هر سالهه بیش از یک میلیون بال پرنده تابستان‌گذران وارد مازن...

حمایت آیت الله نوری همدانی از پاسخ کوبنده ایران به اسرائیل

 حمایت آیت الله نوری همدانی از پاسخ کوبنده ایران به اسرائیل
2024-04-14T11:59:17+03:30
مرجع تقلید شیعیان از پاسخ کوبنده ایران و گروه‌های مقاومت به رژیم صهیونیستی حمایت کرد.

انتقام ایران پاسخی به خباثت‌های رژیم صهیونیستی بود

 انتقام ایران پاسخی به خباثت‌های رژیم صهیونیستی بود
2024-04-14T11:46:54+03:30
رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به انتقام سپاه پاسداران از رژیم صهیونیستی گفت: شب گذشته تنها شبی بود که مردم فلسطین با آرامش خوابیدند و این نشان می‌ده...

دپوی چوب آلات برای قاچاقچیان ناامن خواهد بود

 دپوی چوب آلات برای قاچاقچیان ناامن خواهد بود
2024-04-14T11:46:53+03:30
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندران منطقه نوشهر گفت: با همکاری دستگاه قضا هرگونه دپوی چوب آلات زیر ذره بین ماموران یگان حفاظت قرار دارد.

حملات سپاه ثابت کرد رژیم صهیونیستی مترسکی بیش نیست

 حملات سپاه ثابت کرد رژیم صهیونیستی مترسکی بیش نیست
2024-04-14T11:46:53+03:30
نماینده مردم  خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: ضرب‌شست شب گذشته به رژیم جعلی صهیونیستی، در کنار حملات جبهه مقاومت که هیمنه گنبد آهنین پوشالی را در ه...

جزئیات رقابت‌های جهانی تکواندو در کیش

 جزئیات رقابت‌های جهانی تکواندو در کیش
2024-04-14T11:05:38+03:30
رقابت‌های جهانی تکواندو و مچ‌اندازی قهرمانی آسیا در دو بخش بانوان و آقایان در سالن چندمنظوره المپیک جزیره زیبای کیش برگزار می‌شود.

تجمع خیابانی مردم تبریز در حمایت از عملیات سپاه علیه اسرائیل

 تجمع خیابانی مردم تبریز در حمایت از عملیات سپاه علیه اسرائیل
2024-04-14T11:05:38+03:30
مردم تبریز در حمایت از عملیات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی علیه رژیم صهیونیستی به خیابان آمدند.

پیش‌بینی رگبار برف در ارتفاعات لرستان

 پیش‌بینی رگبار برف در ارتفاعات لرستان
2024-04-14T11:05:37+03:30
مدیرکل هواشناسی لرستان از صدور هشدار زرد هواشناسی و رگبار برف در ارتفاعات خبر داد.
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)