میرنیوز

امام جمعه موقت شیراز: عده‌ای با چهره زننده وارد خیابان‌های می‌شوند/ این "هرج و مرج" آزادی نیست

 امام جمعه موقت شیراز: عده‌ای با چهره زننده وارد خیابان‌های می‌شوند/ این "هرج و مرج" آزادی نیست 2024-02-09T14:54:58+03:30

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، حجت‌الاسلام والمسلمین رضوی اردکانی در خطبه‌های نماز جمعه امروز شیراز، اظهار داشت: دروازه ورودی ماه رحمت، ماه رمضان است و ماه پربرکت که جشن‌های بزرگی مثل ولادت با سعادت سید الشهدا، علی بن حسین (ع) و حضرت عباس و 15 شعبان ولادت منجی عالم بشریت حضرت بقیه الله (عج) وجود دارد.

 وی با اشاره به مبعث پیامبر اعظم (ص)، گفت: بعثت مهم‌ترین تحول تاریخ بشریت است و بعثت را جشن انسانیت باید نام گذاشت چرا که فلسفله انسان‌سازی و هدایت انسان‌ها از آدم تا خاتم است لذا این مسیر هدایت است تا زمینه مساعد برای ظهور بقیه الله (عج) فراهم شود و جهان در سیطره توحید و عدالت قرار گیرد.

رضوی اردکانی ادامه داد: بعثت نعمت بزرگی است و خداوند خیلی نعمت به ما داده است و متاسفانه ناشکری می‌کنیم، خدمتی که 45 سال گذشته جمهوری اسلامی ایران با خون فشانی به این ملت و سرافرازی ملت کرد هیچ رژیمی این را انجام نداد و این قدرت‌ها و شوکت‌ها به برکت اسلام و انقلاب اسلامی است و ثمره نهضت انبیاء و انقلاب اسلامی امتداد خط ابراهیم، موسی، عیسی و امتداد خط حضرت محمد (ص) است.

امام جمعه موقت شیراز بیان کرد: نعمت بزرگ انقلاب اسلامی را باید قدر بدانیم، خداوند منت نگذاشته، اما نعمت رسالت را منت گذاشته است و پیامبری را از جنس بشر فرستاد که اولین رسالت آن‌ها است؛ انبیا آمدند تا انسان را به مقام اصلی خود که بالاتر از ملائکه است برساند و این نهضت، نهضت آدمیت است.

وی در ادامه با بیان اینکه امروز حرف جمهوری اسلامی به غربی‌ها همین است که به ظاهر انسان هستید، چندین ماه یک ملت را زیر تمامی فشار‌ها قرار می‌دهید و آبروی خود را بردید، افزود: 75 سال ملتی را از خانه و کاشانه خود بیرون کردند و چنان جنایت می‌کنند که از آدم ابوالبشر تا کنون هیچ جنایتی همانند این جنایت چیزی ثبت نشده است و کجا خون‌ریزان عالم اینگونه بی رحمانه انسان‌ها را می‌کشند؟ جالب این است که این‌ها دم از حقوق بشر هم می‌زنند.

رضوی اردکانی گفت: یکی از برکات طوفان الاقصی این بود که چهره این‌ها را به جهان نشان داد. مقام معظم رهبری فرمود که اگر حمایت‌های بی دریغ جنایت کاران آمریکایی نبود اسرائیل یک روز هم نمی‌توانست در مقابل طوفان الاقصی بایستد.

وی خاطرنشان کرد که آمریکا امروز یک چهره کثیف، خشن و بی رحمدارد و این نقاب کنار رفته است و این از برکات طوفان الاقصی است. غربی‌ها رسوا شدند و دیوان لاهه دستور به توقف جنگ داده است و کار به جایی رسیده که برخی از نمایندگان مجلس آمریکا نامه به رئیس جمهور آمریکا می‌نویسند.

امام جمعه موقت شیراز اظهارکرد: امام خمینی (ره) فرمودند که آمریکا شیطان بزرگ است و این برای ملت ایران روشن بود، ولی اکنون این موضوع برای همگان نمایان شد و در خیابان‌های غرب و شرق عالم رسوا کرد. چهره منافقان را نشان داد؛ موضع ملت ما یک موضع انسانی است و باید قدر انقلاب اسلامی را بدانیم.

رضوی اردکانی بیان کرد: امروز باید افتخار کنیم کشوری مقتدر در مقابل زورگویی‌های آمریکا هستیم و دشمن شکست خواهد خورد و همه این‌ها به برکت بعثت و 22 بهمن و نهضت اسلامی است.

وی ادامه داد: بعد از سه ماه وضع رژیم صهیونیستی که یک زمانی کشور‌های عربی می‌گفتند ابر قدرت منطقه است در مقابل مقاومت اسرائیل همانند انسانی است که چرخ هایتریلی بر روی ستون فقراتش قرار دارد و امروز اسرائیل در حال دست و پا زدن است و خواهیم دید که پیروزی با ما است.

امام جمعه موقت شیراز در ادامه با بیان اینکه انسان‌هایی هستند که از این جنایات خواب نمی‌روند، اما مطمئن باشید که یاری خداوند با مردم مظلوم غزه خواهد بود، گفت: یک روزی آمریکایی‌ها در منطقه قدرت داشتند، اما امروز این استکبار باید جمع کند و برود.

وی گفت: مقام معظم رهبری فرمود انتقام شهید سلیمانی تنها ترور ترامپ و نابودی آن‌ها نیست بلکه انتقام اصلی این است که منطقه آسیای غربی از وجود آمریکا و استکبارگران پاک شود؛ امروز جمهوری اسلامی ایران بعد از 45 سال، قدرت سرنوشت ساز منطقه است و این عزت است بنابراین اگر جمهوری اسلامی قدرت منطقه است به دلیل علم، صنعت و... است، تمام مراکز علمی ما فعال است و دانشگاه‌های ما از برترین دانشگاه‌های دنیا هست و جوانان با استعداد ایران در حال فتح قله‌ها هستند.

رضوی اردکانی با اشاره به اینکه برخی از مشکلات وجود دارد که علت آن مشخص است، افزود: به یاری خداوند روز یک‌شنبه 22 بهمن‌ماه این ملت نشان خواهند داد که پای استقلال و شرف خود ایستاده‌اند.

 امام جمعه موقت شیراز ضمن گرامیداشت 19 بهمن‌ماه روز نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، گفت: گرامی می‌داریم حضور آگاهانه جوانان نیروی هوایی را که کمر شاه را شکست و تاکنون نیرو‌های سپاه و ارتش به قدرتمندی رسیدند و جت جنگی می‌سازند و قدرت هوا و فضای ما دشمن را وحشت زده کرده است.

وی بیان کرد: اگر قدرت نیرو‌های مسلح ما نبود تاکنون دشمنان به مرز‌های ما حمله می‌کرد. امروز در نیروی هوایی ما در داخل کشور بهترین پرسنل، خلبان، مهندس و... تربیت می‌شوند.

رضوی اردکانی گفت: در ایران از صفر تا 100 موشک‌هایی که دقیق می‌تواند تلاویو، حیفا و هر جا که دشمنی باشد را می‌کوبد، اما مطمئن باشند ایران جنگ طلب نیست و به دنبال برقراری امنیت است، چون خلیج فارس متعلق به همگان بوده، اما در صورتی که خطا کنند ناو‌های آن‌ها به قعر خلیج فارس خواهد رفت لذا این عزت را قدر بدانیم.

وی همچنین با بیان اینکه امروز دانش پزشکی ایران در اوج قرار دارد و عزت و پیشرفت علمی، کشاورزی و صنعتی ما قابل توجه است، تصریح کرد: قبل از انقلاب اسلامی با توجه به جمعت 36 میلیونی آن زمان و وجود زمین‌ها و آب و...، شش میلیون تن گندم وارد می‌کردند، اما امروز 85 میلیون جمعیت داریم و می‌بینیم که به خودکفایی در زمینه کشاورزی رسیدیم.

 امام جمعه موقت شیراز اظهارداشت: سنت خداوند متعال این نیست که دنیا در دست زورگویان باشد و وارثان زمین صالحان خواهد شد و جمهوری اسلامی مقدمه آن است.

رضوی اردکانی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: روز 21 بهمن ماه روز شکسته شدن حکومت نظامی به فرمان امام که اون روز ملت با بصیرت تهران توطئه‌های آمریکا را خنثی کردند و با حضور ایثارگرانه خود مقاومت را تثبیت کردند و باعث فرو ریختن نظام شاهنشاهی شد را گرامی می‌داریم.

وی همچنین به روز 22 بهمن‌ماه اشاره کرد و افزود: امسال انقلاب ما در اقصی نقاط دنیا شناخته شده است و امروز آمریکایی‌ها به ایران می‌گویند که حوثی‌ها را توصیه کنید کاری به کشتی‌های اسرائیل نداشته باشد و حزب الله را بگویید موشک نزنند و به عراقی‌ها بگویید پایگاه‌های ما را در منطقه نزنند و امروز قدرت منطقه ایران است.

امام جمعه شیراز گفت: شعار سال 57 استقلال، آزادی جمهوری اسلامی محقق شده است، امروز زیر این آسمان کشوری مستقل‌تر از جمهوری اسلامی نیست و کدام شاه ایران تابع قدرت‌های دنیا نبوده است؟ امروز رهبر، رئیس جمهور، دولت، ارتش و... ایران استقلال دارند. در بعد سیاسی، بعد نظامی، بعد علمی و... مستقل هستیم و باید ادامه دهیم.

رضوی اردکانی در ادامه با بیان اینکه آزادی به معنی هرج و مرج نیست که عده‌ای بی‌تعهد چهره شهر را خراب کنند، گفت: شیراز سومین حرم اهل بیت (ع) است و اکثر مردم متدین هستند، اما عده‌ای با چهره زننده وارد خیابان‌های می‌شوند؛ در تمام دنیا وقتی بخواهند به جامعه نظم دهند، از حاکمیت شروع می‌کنند. نباید به اسم آزادی هرج و مرج ایجاد کرد و هر اشتباهی را مرتکب شد. 

وی همچنین در ادامه ضمن تقدیر از عملکرد نیروی انتظامی که این روز‌ها شهدای زیادی به نظام و انقلاب اسلامی تقدیم می‌کنند، گفت: در همه جای دنیا محدودیت‌هایی است، 90 درصد وصیت نامه شهدا به حفظ حجاب اشاره شده است و حجاب از ضروریات دین است. قرار نیست خیابان‌های ما در اختیار عده‌ای قلیل قرار گیرد.

انتهای پیام/424/.

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار استان ها

‌‌دیدار رئیسی و علی‌اف آغاز شد + تصاویر

 ‌‌دیدار رئیسی و علی‌اف آغاز شد + تصاویر
2024-05-20T00:18:59+03:30
دیدار مهم و تاریخی روسای جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان در نقطه مرزی دو کشور در حاشیه رود ‌ارس آغاز شد.

بهره‌برداری از بزرگ‌ترین مرکز درمان ناباروری شرق کشور

 بهره‌برداری از بزرگ‌ترین مرکز درمان ناباروری شرق کشور
2024-05-20T00:18:58+03:30
با حضور وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی و تولیت آستان قدس رضوی، بزرگترین مرکز درمان ناباروری شرق کشور با عنوان «بشری» در بیمارستان رضوی مشهد به به...

هدفگذاری رشد ۴۴ درصدی بخش صنعت، معدن و تجارت ایران

 هدفگذاری رشد ۴۴ درصدی بخش صنعت، معدن و تجارت ایران
2024-05-20T00:18:58+03:30
رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور گفت: امسال هدفگذاری رشد اقتصادی در بخش صنعت ۸ درصد، معدن ۱۳ درصد و تجارت ۲۳ درصد است.

اهمیت استراتژیک "سد قیزقلعه‌سی" برای ایران و آذربایجان

 اهمیت استراتژیک "سد قیزقلعه‌سی" برای ایران و آذربایجان
2024-05-20T00:18:58+03:30
وزیر نیرو با تشریح اهمیت استراتژیک "سد قیزقلعه‌سی" برای ایران و آذربایجان گفت: سد قیزقلعه‌سی ‌نمادی از دوستی و مودت بین مردم دو کشور ایران و آذربا...

۱۰ هزار نفر در قوه قضائیه استخدام می‌شوند

 ۱۰ هزار نفر در قوه قضائیه استخدام می‌شوند
2024-05-20T00:18:58+03:30
معاون قوه قضائیه، گفت: در قانون جدید شوراهای حل اختلاف ۱۰ هزار نفر با اولویت اعضای شوراهای حل اختلاف به استخدام قوه قضائیه در خواهند آمد.

دستگیری فرد مرتبط با شبکه‌های معاند در اصفهان

 دستگیری فرد مرتبط با شبکه‌های معاند در اصفهان
2024-05-20T00:18:57+03:30
سازمان اطلاعات فراجا از دستگیری فرد مرتبط با شبکه‌های معاند در اصفهان خبر داد.

روند نزولی جمعیت ‌متوقف شد/ جلوگیری از سقط ۴هزار جنین سالم

 روند نزولی جمعیت ‌متوقف شد/ جلوگیری از سقط ۴هزار جنین سالم
2024-05-20T00:18:57+03:30
وزیر بهداشت جلوگیری از سقط جنین را یکی از موضوعات بسیار مهمی که در حال پیگیری است، عنوان ‌کرد و گفت: در این راستا گروه‌های مردمی نفس در تمامی استان‌ها راه‌ا...

افتتاح سد قیزقلعه‌سی با حضور رؤسای جمهور ایران و ‌آذربایجان

 افتتاح سد قیزقلعه‌سی با حضور رؤسای جمهور ایران و ‌آذربایجان
2024-05-20T00:18:57+03:30
سد قیزقلعه‌سی با حضور رؤسای جمهور ایران و آذربایجان افتتاح شد و سد خداآفرین نیز همزمان با افتتاح این سد به بهره‌برداری نهایی رسید.

اذعان آمریکا به کمک ۱۱ کشور به اسرائیل در حمله موشکی ایران

 اذعان آمریکا به کمک ۱۱ کشور به اسرائیل در حمله موشکی ایران
2024-05-20T00:18:56+03:30
سخنگوی سپاه پاسداران گفت: رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد ما و ۱۰ کشور دیگر به اسرائیل در وعده صادق کمک کردیم ولی با مشخص شدن ابعاد این عملیات، تعداد کشورها بیش...

سانحه برای بالگرد رئیس‌جمهور در آذربایجان شرقی/ درحال تکمیل

 سانحه برای بالگرد رئیس‌جمهور در آذربایجان شرقی/ درحال تکمیل
2024-05-20T00:18:56+03:30
برخی اخبار حاکی از آن است که بالگرد حامل آیت‌الله رئیسی، رئیس‌جمهور در آذربایجان شرقی دچار سانحه شده است.

جلسه شبانه وزرا و فرمانده سپاه در منطقه سانحه ‌بالگرد رئیسی

 جلسه شبانه وزرا و فرمانده سپاه در منطقه سانحه ‌بالگرد رئیسی
2024-05-20T00:05:54+03:30
پس سانحه برای بالگرد رئیس جمهور بلافاصله جمعی از وزرا، فرمانده کل سپاه و معاونین رئیس جمهور به منطقه سانحه آمدند.

علی‌اف: دخالت بیگانگان‌ را برنمی‌تابیم/ از ایران حمایت می‌کنیم

 علی‌اف: دخالت بیگانگان‌ را برنمی‌تابیم/ از ایران حمایت می‌کنیم
2024-05-19T23:13:16+03:30
رئیس‌جمهور آذربایجان با بیان اینکه در حوزه مسائل بین‌الملل نظرات‌ ایران و آذربایجان بسیار به هم نزدیک است، گفت: در چارچوب همه سازمان‌های بین‌المللی از یکدیگ...

امیر نصیرزاده: دشمنان علیه ایران تغییر رویکرد داد‌ه‌اند

 امیر نصیرزاده: دشمنان علیه ایران تغییر رویکرد داد‌ه‌اند
2024-05-19T23:13:15+03:30
جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ‌با بیان اینکه دشمن تغییر رویکرد داده و ما باید در جبهه دیگری آماده باشیم، گفت: در غزه هرشکلی از نقص حقوق بشر و جنایت جنگی ...

رئیسی: روابط ایران و آذربایجان گسسته نخواهد شد

 رئیسی: روابط ایران و آذربایجان گسسته نخواهد شد
2024-05-19T23:13:15+03:30
رئیس‌جمهور با بیان اینکه روابط ایران و آذربایجان گسسته نخواهد شد، گفت: اراده برای توسعه روابط در تمام حوزه‌ها بین دو کشور داریم.

همه مقصران و متهمان سیل دردناک مشهد

 همه مقصران و متهمان سیل دردناک مشهد
2024-05-19T23:13:14+03:30
مشهد کم‌آب بود و سدهایش خشک؛ سازمان هواشناسی پیام نجات آورد و به مشهدی‌ها مژده بارش‌های چندروزه داد؛ مشهد اما به‌قدری بی‌آبی چشیده بود که کسی مژده هواشناسی ...

وحیدی:‌ هنوز به نقطه مدنظر سانحه بالگرد نرسیده‌ایم

 وحیدی:‌ هنوز به نقطه مدنظر سانحه بالگرد نرسیده‌ایم
2024-05-19T23:13:14+03:30
وزیر کشور با ارائه گزارشی از وضعیت جستجو برای یافتن بالگرد رئیس جمهور گفت: دامنه دید در منطقه بسیار محدود است و به همین دلیل، نیروهای امدادی متاسفانه هنوز ب...

محل دقیق سانحه بالگرد شناسایی شد

 محل دقیق سانحه بالگرد شناسایی شد
2024-05-19T23:13:13+03:30
فرمانده سپاه آذربایجان شرقی از شناسایی محل دقیق سانحه بالگرد خبر داد.

فرمانده کل سپاه به محل سانحه بالگرد رئیس جمهور رفت

 فرمانده کل سپاه به محل سانحه بالگرد رئیس جمهور رفت
2024-05-19T23:13:13+03:30
فرمانده کل سپاه، فرمانده نیروی زمینی سپاه و جمعی از فرماندهان سپاه پس از سانحه برای بالگرد رئیس جمهور، به منطقه رفتند.

اما و اگرهای ساماندهی دستفروشان در بیرجند

 اما و اگرهای ساماندهی دستفروشان در بیرجند
2024-04-14T14:39:26+03:30
شهرداری بیرجند در پی گلایه‌مندی مردم از سد معبر دستفروشان در شهر اعلام کرد: فقط اجازه جمع آوری دارد که اقدامی بازدارنده نیست و حق پلمب اصناف متخلف با سایر د...

تداوم دست‌اندازی‌ها به چشمه مرغک رونیز استهبان فارس

 تداوم دست‌اندازی‌ها به چشمه مرغک رونیز استهبان فارس
2024-04-14T14:12:13+03:30
درحالی که دست اندازی‌ها به چشمه مرغک رونیز استهبان اصفهان همچنان ادامه دارد، فرماندار استهبان درخصوص تخلفات صورت گرفته در این محوطه گفت: طی یکی دو هفته آیند...

دستگیری ۸۹ قاچاقچی ارز و کالا در شهریار

 دستگیری ۸۹ قاچاقچی ارز و کالا در شهریار
2024-04-14T13:45:59+03:30
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان شهریار گفت: طی شش ماه گذشته بیش از ۵.۱ میلیون لیتر فراورده‌های نفتی، ۲۵ تن مواد خوراکی، ۲۹ هزار قلم انواع لوازم خانگی آشپزخان...

کشف ۱۰۲ هزار لیتر سوخت قاچاق در سواحل عسلویه

 کشف ۱۰۲ هزار لیتر سوخت قاچاق در سواحل عسلویه
2024-04-14T13:32:41+03:30
فرمانده مرزبانی استان بوشهر از توقیف یک فروند شناور حامل سوخت قاچاق در نوار ساحلی استان در بندر عسلویه خبر داد و گفت: این شناور بیش از ۱۰۲ هزار لیتر سوخت گا...

مهاجرت یک میلیون بال پرنده تابستان‌گذران به مازندران

 مهاجرت یک میلیون بال پرنده تابستان‌گذران به مازندران
2024-04-14T13:32:40+03:30
رییس اداره حیات وحش محیط زیست مازندران با اشاره به مهاجرت پرندگان تابستان‌گذران به مازندران گفت: هر سالهه بیش از یک میلیون بال پرنده تابستان‌گذران وارد مازن...

حمایت آیت الله نوری همدانی از پاسخ کوبنده ایران به اسرائیل

 حمایت آیت الله نوری همدانی از پاسخ کوبنده ایران به اسرائیل
2024-04-14T11:59:17+03:30
مرجع تقلید شیعیان از پاسخ کوبنده ایران و گروه‌های مقاومت به رژیم صهیونیستی حمایت کرد.

انتقام ایران پاسخی به خباثت‌های رژیم صهیونیستی بود

 انتقام ایران پاسخی به خباثت‌های رژیم صهیونیستی بود
2024-04-14T11:46:54+03:30
رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به انتقام سپاه پاسداران از رژیم صهیونیستی گفت: شب گذشته تنها شبی بود که مردم فلسطین با آرامش خوابیدند و این نشان می‌ده...

دپوی چوب آلات برای قاچاقچیان ناامن خواهد بود

 دپوی چوب آلات برای قاچاقچیان ناامن خواهد بود
2024-04-14T11:46:53+03:30
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندران منطقه نوشهر گفت: با همکاری دستگاه قضا هرگونه دپوی چوب آلات زیر ذره بین ماموران یگان حفاظت قرار دارد.

حملات سپاه ثابت کرد رژیم صهیونیستی مترسکی بیش نیست

 حملات سپاه ثابت کرد رژیم صهیونیستی مترسکی بیش نیست
2024-04-14T11:46:53+03:30
نماینده مردم  خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: ضرب‌شست شب گذشته به رژیم جعلی صهیونیستی، در کنار حملات جبهه مقاومت که هیمنه گنبد آهنین پوشالی را در ه...

جزئیات رقابت‌های جهانی تکواندو در کیش

 جزئیات رقابت‌های جهانی تکواندو در کیش
2024-04-14T11:05:38+03:30
رقابت‌های جهانی تکواندو و مچ‌اندازی قهرمانی آسیا در دو بخش بانوان و آقایان در سالن چندمنظوره المپیک جزیره زیبای کیش برگزار می‌شود.

تجمع خیابانی مردم تبریز در حمایت از عملیات سپاه علیه اسرائیل

 تجمع خیابانی مردم تبریز در حمایت از عملیات سپاه علیه اسرائیل
2024-04-14T11:05:38+03:30
مردم تبریز در حمایت از عملیات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی علیه رژیم صهیونیستی به خیابان آمدند.

پیش‌بینی رگبار برف در ارتفاعات لرستان

 پیش‌بینی رگبار برف در ارتفاعات لرستان
2024-04-14T11:05:37+03:30
مدیرکل هواشناسی لرستان از صدور هشدار زرد هواشناسی و رگبار برف در ارتفاعات خبر داد.
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)