میرنیوز

وزیر نفت: ‌تولید بنزین به روزانه به ۱۱۴ میلیون لیتر رسید/ افزایش ۴۸ هزار بشکه‌ای برداشت نفت از میادین مشترک

 وزیر نفت: ‌تولید بنزین به روزانه به ۱۱۴ میلیون لیتر رسید/ افزایش ۴۸ هزار بشکه‌ای برداشت نفت از میادین مشترک 2024-02-09T10:28:04+03:30

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد، جواد اوجی در دومین نمایشگاه روایت پیشرفت که در مشهد در حال برگزاری است، در ارائه گزارش عملکرد وزارت نفت دولت سیزدهم با اشاره به اینکه پس از انقلاب اسلامی تا امروز دستاوردهای خوبی در صنعت نفت نصیب کشور شده است، اظهار کرد: در دولت سیزدهم فعالیت‌ها در صنعت نفت شتاب بالایی گرفته است.

وی ادامه داد: صنعت نفت و گاز کشور، پیش از انقلاب به طور کامل وابسته بود و همه کارهای آن در دست کارشناسان خارجی قرار داشت و آنها هر چه اراده می‌کردند، تولید و صادر می‌شد. در واقع صنعت نفت پیش از انقلاب تنها به تولید و صادرات خلاصه شده بود.

وزیر نفت با بیان اینکه پیش از انقلاب اسلامی تنها یک پتروشیمی در کشور وجود داشت، گفت: توسعه گازرسانی نیز انجام نشده بود و فقط پالایشگاه گاز بیدبلند به‌عنوان تنها پالایشگاه گاز کشور با ظرفیت تولید 22 میلیون متر مکعب در روز فعالیت می‌کرد.

اوجی با تأکید بر اینکه با وجود برخی ادعاها اما تولید نفت ایران پیش از انقلاب هیچ‌گاه 7 میلیون بشکه در روز نبود، افزود: با وجود میدان‌های نفتی پرفشار، تولید به عدد 5.5 میلیون بشکه در روز نیز نمی‌رسید.

عرضه 14 میلیارد دلار ارز پتروشیمی در سامانه نیما

وی با بیان اینکه به همت متخصصان این صنعت امروز شاهد تولید بیش از یک میلیارد متر مکعب گاز در 23 پالایشگاه گازی هستیم، تصریح کرد: اکنون 10 پالایشگاه نفتی و بیش از 70 مجتمع پتروشیمی در کشور فعالیت می‌کنند و پارسال 14 میلیارد دلار از محل صادرات محصولات پتروشیمی در سامانه نیما عرضه شد.

وزیر نفت با اشاره به اینکه اکنون تولید نفت کشور 3 میلیون و 450 هزار بشکه در روز است، اعلام کرد: این در حالی است که هیچ مستشار خارجی در صنعت نفت ایران حضور ندارد و در این صنعت چه در بخش بالادست توسعه میدان‌های نفت و گاز و چه در پایین‌دست آن در ساخت پالایشگاه و پتروشیمی به خودکفایی رسیده‌ایم.

اوجی تاکید کرد: تنها در عسلویه در تولید گاز و ساخت مجتمع‌های پتروشیمی، تاکنون بیش از 150 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری انجام شده و این منطقه به قطب انرژی کشور تبدیل شده است و بیش از 70 درصد گاز کشور از این میدان مشترک تأمین می‌شود.

وی افزود: اکنون سقف تولید گاز ایران از قطر بیشتر است و عمده بخش گاز در بخش صنعت، نیروگاه‌ها و مجتمع‌های پتروشیمی تبدیل به ارزش افزوده می‌شود.

تولید انواع گرید پتروشیمی در کشور

وزیر نفت با تاکید بر اینکه یکی از مراکز مهم در فناوری‌های سطح بالا در کشور، مجتمع‌های پتروشیمی هستند، ادامه داد: همه گریدها و محصولات پتروشیمی امروز در 70 مجتمع کشور تولید می‌شود و از 95 کاتالیست مورد نیاز در صنعت پتروشیمی و پالایش ایران، 92 کاتالیست در کشور تولید می‌شود.

اوجی تصریح کرد: افزون بر خودکفایی در صنعت نفت، صدور خدمات فنی و مهندسی نیز از کشور انجام می‌شود و تنها در یک پالایشگاه در ونزوئلا با  ورود متخصصان ایرانی بازسازی و نوسازی آغاز شد.

وی با اشاره به اینکه هیچ کجای دنیا تحریم‌ها مانند تحریم‌های ایران نیست، گفت: با وجود همین تحریم‌ها صنعت نفت ایران به خودکفایی رسیده است.  

وزیر نفت با اشاره به اینکه زمانی که تحریم‌های نفتی ونزوئلا آغاز شد همه کارشناسان نفتی در آن صنعت آمریکایی بودند، افزود: این در حالی است که ونزوئلا با دارا بودن 330 میلیارد بشکه نفت، بیشترین ذخایر نفتی دنیا را دارد.

احیای ظرفیت پالایشی ونزوئلا با صدور خدمات فنی و مهندسی ایران

اوجی با بیان اینکه وقتی مستشاران آمریکایی از ونزوئلا رفتند عمده فعالیت‌های صنعت نفت این کشور متوقف شد، ادامه داد: تولید نفت ونزوئلا از 3.8 میلیون بشکه در روز به 400 هزار بشکه کاهش یافت، همچنین ظرفیت پالایشی آن کشور از روزانه 2.5 میلیون بشکه به 500 هزار بشکه رسید.

وی تأکید کرد: با ورود متخصصان ایرانی در حوزه‌های مختلف امروز ظرفیت اسمی تولید تنها در یک پالایشگاه که 140 هزار بشکه بود و با رفتن آمریکایی‌ها به 5 هزار بشکه کاهش یافت، به 110 هزار بشکه رسیده است که برای این اقدام بیش از 3 میلیون قطعه به همت ایران ساخته و ارسال شده است.

وزیر نفت با اشاره به اینکه در زمان آغاز به‌کار دولت سیزدهم در شهریور سال 1400، تولید نفت 2.2 میلیون بشکه در روز و صادرات هم 400 هزار بشکه بود، گفت: در آستانه زمستان آن سال،  چالش250 تا 270 میلیون ناترازی گاز داشتیم و سطح ذخایر سوخت مایع نیز 25 درصد کمتر بود بنابراین هم ناترازی انرژی داشتیم و هم صادرات پایین بود.

اوجی تصریح کرد: در سال 1399 مجموع فروش نفت و گاز ایران 7 میلیارد دلار بود اما در 10 ماه امسال، 30 میلیارد دلار فروش نفت، گاز و میعانات گازی انجام شده است و از همین رو در تامین منابع ارزی کشور مشکلی وجود ندارد و همه نیازهای ارزی در تامین کالاهای اساسی، صنعت و ... با ارزآوری صنعت نفت همراه است.

وی با بیان اینکه به دلیل ناتوانی تامین امنیت انرژی کشور در سال 1399 در زمستان برای نخستین بار خاموشی داشتیم، ادامه داد: با اقدام‌های انجام‌شده در دولت سیزدهم، در زمستان سال 1401 با وجود آنکه بیش از 20 استان کشور دمای زیر صفر را تجربه کردند، به جز شهرستان تربت جام، در هیچ نقطه‌ای از کشور قطعی گاز اتفاق نیفتاد و با تقویت خطوط شبکه در شرکت ملی گاز ایران در زمستان امسال هم با وجود پایداری سرما در کشور، هیچ کجا قطعی گاز نداشتیم.

وزیر نفت با تاکید بر اینکه در دولت سیزدهم افزایش تولید روزانه 50 میلیون متر مکعبی گاز را شاهد هستیم، گفت: در آغاز این دولت به سراغ پروژه‌های نیمه‌تمام رفتیم که تکمیل برخی از آنها 14 سال طول کشیده بود و تنها 50 درصد پیشرفت داشت.

تکمیل 132 پروژه نیمه‌تمام نفتی به ارزش 28 میلیار دلار در دولت سیزدهم

اوجی با اشاره به شناسایی 132 پروژه نیمه‌تمام در دولت سیزدهم افزود: در سال 1400 توانستیم 17 پروژه را به بهره‌برداری برسانیم، در سال 1401 نیز 47 پروژه و امسال 67 پروژه افتتاح شد و در مجموع 132 پروژه به‌منظور رشد تولید نفت، گاز، میعانات گازی، فرآورده‌های نفتی و محصولات پتروشیمی به ارزش 28 میلیارد دلار به بهره‌برداری رسیدند.

وی به تعریف 50 پروژه تازه و مهم نفتی همسو با رشد تولید در دولت سیزدهم اشاره کرد و ادامه داد: با اجرای این طرح‌ها، افزون بر ارزش افزوده و اشتغالزایی، درآمدهای ارزی نیز ایجاد خواهد شد و مشکل ناترازی انرژی برطرف می‌شود.

وزیر نفت ارزش این 50 پروژه را 48 میلیارد دلار اعلام کرد و گفت: یکی از این پروژه‌ها، توسعه فاز 11 میدان مشترک پارس جنوبی بود که 20 سال با قراردادهای مختلف با شرکت‌هایی مانند توتال، شل، سی‌ان‌پی‌سی و پتروناس معطل مانده بود.

اوجی با اشاره به اینکه فاز 11 پارس جنوبی یکی از مرزی‌ترین فازها با ضخامت بالای لایه گازی بود، افزود: با توجه به مشترک بودن میدان پارس جنوبی، با برداشت نکردن گاز از سمت ایران، قطر تولید بیشتری داشت.

وی تاکید کرد: در این دولت با کار کارشناسی و جابه‌جا کردن سکوی فاز 12 به موقعیت فاز 11، پروژه حدود 3 سال زودتر با حضور رئیس‌جمهوری به بهره‌برداری رسید و اکنون روزانه 15 میلیون متر مکعب از این فاز برداشت می‌شود که با حفاری چاه‌های بیشتر و تکمیل این فاز برداشت گاز به 50 میلیون متر مکعب در روز می‌رسد. این در حالی است که کل مصرف گاز در استان خراسان رضوی روزانه 50 میلیون متر مکعب است.

وزیر نفت به بهره‌برداری از پالایشگاه فاز 14 پارس جنوبی و فاز 2 پالایشگاه آبادان نیز اشاره و اظهار کرد: در تولید نفت نیز اقدام‌های مهمی انجام شد تا تولید از 2.2 میلیون بشکه در شهریور 1400 امروز به 3 میلیون و 450 هزار بشکه در روز برسد.

جمع‌آوری گازهای همراه نفت تا پایان سال 1404

اوجی با تاکید بر اینکه ظرفیت پالایش گاز کشور نیز 60 میلیون متر مکعب در روز افرایش یافته است، افزود: در جمع‌آوری گازهای همراه چه در پالایشگاه و چه در میدان های نفتی و گازی، اقدام‌های مهمی انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه در مجموع 40 میلیون متر مکعب گاز غنی در مشعل‌ها می‌سوزد، ادامه داد: سوزاندن این گازها افزون بر آلودگی محیط زیست، سرمایه ملی را هدر می‌دهد.

وزیر نفت با بیان اینکه برای جمع‌آوری همه گازهای مشعل برنامه‌ریزی شده است، گفت: اکنون روزانه 11.5 میلیون متر مکعب از این گازها جمع شده و تا پایان امسال این عدد به 14.5 میلیون متر مکعب در روز می‌رسد و تا پایان 1404 همه گازها را جمع می‌کنیم که خوراک پتروشیمی‌ها می‌شوند و با جلوگیری از خام‌فروشی، درآمد ارزی نیز برای کشور ایجاد خواهد کرد.

اوجی اعلام کرد: در بحث میدان‌های مشترک هم باید گفت که هیچ میدان مشترک بلاتکلیفی نداریم و یا در حال توسعه یا افزایش تولید هستند.

رشد 13 درصدی ظرفیت پالایشی ایران در دولت سیزدهم

وی ادامه داد: در دولت سیزدهم از میدان‌های مشترک نفتی رشد 48  هزار بشکه‌ای و در میدان‌های مشترک گازی 54 میلیون مترمکعب در روز رخ داد و تولید گاز کشور از 650 میلیون مترمکعب به 704 میلیون متر مکعب در روز رسیده است.

وزیر نفت با اشاره به اینکه ظرفیت پالایش نفت کشور نیز از 2.1 میلیون بشکه در ابتدای دولت سیزدهم به روزانه 2 میلیون و 370 هزار بشکه رسیده است، گفت: در این بخش رشدی 13 درصدی را شاهد هستیم.

اوجی با بیان اینکه با ساخت پالایشگاه به تاکید رهبر معظم انقلاب مبنی بر جلوگیری از خام‌فروشی عمل می‌شود، افزود: با این حال در دولت پیشین اعتقادی به پالایشگاه‌سازی وجود نداشت و این در حالی است که با توسعه پالایشگاه‌ها و تولید فرآورده‌های نفتی، افزون بر دور زدن تحریم‌ها، ارزش افزوده بالاتری نصیب کشور می‌شود.   

افزایش 22 درصدی تولید بنزین

وی ادامه داد: در تولید بنزین نیز متوسط تولید در سال 1400 حدود 91 میلیون لیتر در روز بود که این عدد اکنون با رشدی 22 درصدی به 114 میلیون لیتر رسیده است، تولید محصولات پتروشیمی در طول دولت سیزدهم تاکنون از 68 میلیون تن در سال به 76 میلیون تن رسید.

وزیر نفت با تاکید بر آمارهای اقتصادی منتشرشده از سوی بانک مرکزی و مرکز آمار تصریح کرد: در 3 ماه دوم امسال در بخش نفت و گاز رشد 25.7 درصدی ثبت شد که این رشد ثمره سرمایه‌گذاری و شناسایی و تکمیل پروژه‌های کلیدی در دولت سیزدهم است. درواقع رشد تولید در بخش نفت و گاز سبب رشد اقتصادی در کشور شد و در طول این مدت نیز همواره رشد اقتصادی با نفت بیشتر از رشد اقتصادی بدون نفت بوده است.

اوجی ادامه داد: در دهه فجر امسال هم 15 پروژه در صنعت نفت به ارزش 2.5 میلیارد دلار در بالادست و پایین‌دست بهره‌برداری شد که روزانه 150 هزار بشکه به ظرفیت تولید نفت و 28 میلیون مترمکعب در روز به تولید گاز کشور افزوده کرد.

وی با اشاره به انتقاد رهبر معظم انقلاب از روند برگزاری مناقصات میدان‌های نفت و گاز کشور، توضیح داد: در دولت پیشین این روند 50 ماه زمان می‌برد اما با ارائه راهکارهایی، امضای قرارداد به زیر یک سال کاهش می‌یابد.

وزیر نفت تاکید کرد: تا پایان امسال قرارداد توسعه 8 میدان نفتی و گازی که مذاکرات آن از سال 1401 با شرکت‌های ایرانی و خارجی انجام شده، به ارزش 14 میلیارد دلار امضا خواهد شد.

اوجی یادآور شد: یکی از این میدان‌ها، میدان مشترک آزادگان است که اکنون تولید نفت از آن بیش از 200 هزار بشکه است و طبق برنامه‌ریزی تولید به 540 هزار بشکه در روز می‌رسد.

انتهای پیام/282/.

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار استان ها

‌‌دیدار رئیسی و علی‌اف آغاز شد + تصاویر

 ‌‌دیدار رئیسی و علی‌اف آغاز شد + تصاویر
2024-05-20T00:18:59+03:30
دیدار مهم و تاریخی روسای جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان در نقطه مرزی دو کشور در حاشیه رود ‌ارس آغاز شد.

بهره‌برداری از بزرگ‌ترین مرکز درمان ناباروری شرق کشور

 بهره‌برداری از بزرگ‌ترین مرکز درمان ناباروری شرق کشور
2024-05-20T00:18:58+03:30
با حضور وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی و تولیت آستان قدس رضوی، بزرگترین مرکز درمان ناباروری شرق کشور با عنوان «بشری» در بیمارستان رضوی مشهد به به...

هدفگذاری رشد ۴۴ درصدی بخش صنعت، معدن و تجارت ایران

 هدفگذاری رشد ۴۴ درصدی بخش صنعت، معدن و تجارت ایران
2024-05-20T00:18:58+03:30
رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور گفت: امسال هدفگذاری رشد اقتصادی در بخش صنعت ۸ درصد، معدن ۱۳ درصد و تجارت ۲۳ درصد است.

اهمیت استراتژیک "سد قیزقلعه‌سی" برای ایران و آذربایجان

 اهمیت استراتژیک "سد قیزقلعه‌سی" برای ایران و آذربایجان
2024-05-20T00:18:58+03:30
وزیر نیرو با تشریح اهمیت استراتژیک "سد قیزقلعه‌سی" برای ایران و آذربایجان گفت: سد قیزقلعه‌سی ‌نمادی از دوستی و مودت بین مردم دو کشور ایران و آذربا...

۱۰ هزار نفر در قوه قضائیه استخدام می‌شوند

 ۱۰ هزار نفر در قوه قضائیه استخدام می‌شوند
2024-05-20T00:18:58+03:30
معاون قوه قضائیه، گفت: در قانون جدید شوراهای حل اختلاف ۱۰ هزار نفر با اولویت اعضای شوراهای حل اختلاف به استخدام قوه قضائیه در خواهند آمد.

دستگیری فرد مرتبط با شبکه‌های معاند در اصفهان

 دستگیری فرد مرتبط با شبکه‌های معاند در اصفهان
2024-05-20T00:18:57+03:30
سازمان اطلاعات فراجا از دستگیری فرد مرتبط با شبکه‌های معاند در اصفهان خبر داد.

روند نزولی جمعیت ‌متوقف شد/ جلوگیری از سقط ۴هزار جنین سالم

 روند نزولی جمعیت ‌متوقف شد/ جلوگیری از سقط ۴هزار جنین سالم
2024-05-20T00:18:57+03:30
وزیر بهداشت جلوگیری از سقط جنین را یکی از موضوعات بسیار مهمی که در حال پیگیری است، عنوان ‌کرد و گفت: در این راستا گروه‌های مردمی نفس در تمامی استان‌ها راه‌ا...

افتتاح سد قیزقلعه‌سی با حضور رؤسای جمهور ایران و ‌آذربایجان

 افتتاح سد قیزقلعه‌سی با حضور رؤسای جمهور ایران و ‌آذربایجان
2024-05-20T00:18:57+03:30
سد قیزقلعه‌سی با حضور رؤسای جمهور ایران و آذربایجان افتتاح شد و سد خداآفرین نیز همزمان با افتتاح این سد به بهره‌برداری نهایی رسید.

اذعان آمریکا به کمک ۱۱ کشور به اسرائیل در حمله موشکی ایران

 اذعان آمریکا به کمک ۱۱ کشور به اسرائیل در حمله موشکی ایران
2024-05-20T00:18:56+03:30
سخنگوی سپاه پاسداران گفت: رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد ما و ۱۰ کشور دیگر به اسرائیل در وعده صادق کمک کردیم ولی با مشخص شدن ابعاد این عملیات، تعداد کشورها بیش...

سانحه برای بالگرد رئیس‌جمهور در آذربایجان شرقی/ درحال تکمیل

 سانحه برای بالگرد رئیس‌جمهور در آذربایجان شرقی/ درحال تکمیل
2024-05-20T00:18:56+03:30
برخی اخبار حاکی از آن است که بالگرد حامل آیت‌الله رئیسی، رئیس‌جمهور در آذربایجان شرقی دچار سانحه شده است.

جلسه شبانه وزرا و فرمانده سپاه در منطقه سانحه ‌بالگرد رئیسی

 جلسه شبانه وزرا و فرمانده سپاه در منطقه سانحه ‌بالگرد رئیسی
2024-05-20T00:05:54+03:30
پس سانحه برای بالگرد رئیس جمهور بلافاصله جمعی از وزرا، فرمانده کل سپاه و معاونین رئیس جمهور به منطقه سانحه آمدند.

علی‌اف: دخالت بیگانگان‌ را برنمی‌تابیم/ از ایران حمایت می‌کنیم

 علی‌اف: دخالت بیگانگان‌ را برنمی‌تابیم/ از ایران حمایت می‌کنیم
2024-05-19T23:13:16+03:30
رئیس‌جمهور آذربایجان با بیان اینکه در حوزه مسائل بین‌الملل نظرات‌ ایران و آذربایجان بسیار به هم نزدیک است، گفت: در چارچوب همه سازمان‌های بین‌المللی از یکدیگ...

امیر نصیرزاده: دشمنان علیه ایران تغییر رویکرد داد‌ه‌اند

 امیر نصیرزاده: دشمنان علیه ایران تغییر رویکرد داد‌ه‌اند
2024-05-19T23:13:15+03:30
جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ‌با بیان اینکه دشمن تغییر رویکرد داده و ما باید در جبهه دیگری آماده باشیم، گفت: در غزه هرشکلی از نقص حقوق بشر و جنایت جنگی ...

رئیسی: روابط ایران و آذربایجان گسسته نخواهد شد

 رئیسی: روابط ایران و آذربایجان گسسته نخواهد شد
2024-05-19T23:13:15+03:30
رئیس‌جمهور با بیان اینکه روابط ایران و آذربایجان گسسته نخواهد شد، گفت: اراده برای توسعه روابط در تمام حوزه‌ها بین دو کشور داریم.

همه مقصران و متهمان سیل دردناک مشهد

 همه مقصران و متهمان سیل دردناک مشهد
2024-05-19T23:13:14+03:30
مشهد کم‌آب بود و سدهایش خشک؛ سازمان هواشناسی پیام نجات آورد و به مشهدی‌ها مژده بارش‌های چندروزه داد؛ مشهد اما به‌قدری بی‌آبی چشیده بود که کسی مژده هواشناسی ...

وحیدی:‌ هنوز به نقطه مدنظر سانحه بالگرد نرسیده‌ایم

 وحیدی:‌ هنوز به نقطه مدنظر سانحه بالگرد نرسیده‌ایم
2024-05-19T23:13:14+03:30
وزیر کشور با ارائه گزارشی از وضعیت جستجو برای یافتن بالگرد رئیس جمهور گفت: دامنه دید در منطقه بسیار محدود است و به همین دلیل، نیروهای امدادی متاسفانه هنوز ب...

محل دقیق سانحه بالگرد شناسایی شد

 محل دقیق سانحه بالگرد شناسایی شد
2024-05-19T23:13:13+03:30
فرمانده سپاه آذربایجان شرقی از شناسایی محل دقیق سانحه بالگرد خبر داد.

فرمانده کل سپاه به محل سانحه بالگرد رئیس جمهور رفت

 فرمانده کل سپاه به محل سانحه بالگرد رئیس جمهور رفت
2024-05-19T23:13:13+03:30
فرمانده کل سپاه، فرمانده نیروی زمینی سپاه و جمعی از فرماندهان سپاه پس از سانحه برای بالگرد رئیس جمهور، به منطقه رفتند.

اما و اگرهای ساماندهی دستفروشان در بیرجند

 اما و اگرهای ساماندهی دستفروشان در بیرجند
2024-04-14T14:39:26+03:30
شهرداری بیرجند در پی گلایه‌مندی مردم از سد معبر دستفروشان در شهر اعلام کرد: فقط اجازه جمع آوری دارد که اقدامی بازدارنده نیست و حق پلمب اصناف متخلف با سایر د...

تداوم دست‌اندازی‌ها به چشمه مرغک رونیز استهبان فارس

 تداوم دست‌اندازی‌ها به چشمه مرغک رونیز استهبان فارس
2024-04-14T14:12:13+03:30
درحالی که دست اندازی‌ها به چشمه مرغک رونیز استهبان اصفهان همچنان ادامه دارد، فرماندار استهبان درخصوص تخلفات صورت گرفته در این محوطه گفت: طی یکی دو هفته آیند...

دستگیری ۸۹ قاچاقچی ارز و کالا در شهریار

 دستگیری ۸۹ قاچاقچی ارز و کالا در شهریار
2024-04-14T13:45:59+03:30
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان شهریار گفت: طی شش ماه گذشته بیش از ۵.۱ میلیون لیتر فراورده‌های نفتی، ۲۵ تن مواد خوراکی، ۲۹ هزار قلم انواع لوازم خانگی آشپزخان...

کشف ۱۰۲ هزار لیتر سوخت قاچاق در سواحل عسلویه

 کشف ۱۰۲ هزار لیتر سوخت قاچاق در سواحل عسلویه
2024-04-14T13:32:41+03:30
فرمانده مرزبانی استان بوشهر از توقیف یک فروند شناور حامل سوخت قاچاق در نوار ساحلی استان در بندر عسلویه خبر داد و گفت: این شناور بیش از ۱۰۲ هزار لیتر سوخت گا...

مهاجرت یک میلیون بال پرنده تابستان‌گذران به مازندران

 مهاجرت یک میلیون بال پرنده تابستان‌گذران به مازندران
2024-04-14T13:32:40+03:30
رییس اداره حیات وحش محیط زیست مازندران با اشاره به مهاجرت پرندگان تابستان‌گذران به مازندران گفت: هر سالهه بیش از یک میلیون بال پرنده تابستان‌گذران وارد مازن...

حمایت آیت الله نوری همدانی از پاسخ کوبنده ایران به اسرائیل

 حمایت آیت الله نوری همدانی از پاسخ کوبنده ایران به اسرائیل
2024-04-14T11:59:17+03:30
مرجع تقلید شیعیان از پاسخ کوبنده ایران و گروه‌های مقاومت به رژیم صهیونیستی حمایت کرد.

انتقام ایران پاسخی به خباثت‌های رژیم صهیونیستی بود

 انتقام ایران پاسخی به خباثت‌های رژیم صهیونیستی بود
2024-04-14T11:46:54+03:30
رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به انتقام سپاه پاسداران از رژیم صهیونیستی گفت: شب گذشته تنها شبی بود که مردم فلسطین با آرامش خوابیدند و این نشان می‌ده...

دپوی چوب آلات برای قاچاقچیان ناامن خواهد بود

 دپوی چوب آلات برای قاچاقچیان ناامن خواهد بود
2024-04-14T11:46:53+03:30
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندران منطقه نوشهر گفت: با همکاری دستگاه قضا هرگونه دپوی چوب آلات زیر ذره بین ماموران یگان حفاظت قرار دارد.

حملات سپاه ثابت کرد رژیم صهیونیستی مترسکی بیش نیست

 حملات سپاه ثابت کرد رژیم صهیونیستی مترسکی بیش نیست
2024-04-14T11:46:53+03:30
نماینده مردم  خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: ضرب‌شست شب گذشته به رژیم جعلی صهیونیستی، در کنار حملات جبهه مقاومت که هیمنه گنبد آهنین پوشالی را در ه...

جزئیات رقابت‌های جهانی تکواندو در کیش

 جزئیات رقابت‌های جهانی تکواندو در کیش
2024-04-14T11:05:38+03:30
رقابت‌های جهانی تکواندو و مچ‌اندازی قهرمانی آسیا در دو بخش بانوان و آقایان در سالن چندمنظوره المپیک جزیره زیبای کیش برگزار می‌شود.

تجمع خیابانی مردم تبریز در حمایت از عملیات سپاه علیه اسرائیل

 تجمع خیابانی مردم تبریز در حمایت از عملیات سپاه علیه اسرائیل
2024-04-14T11:05:38+03:30
مردم تبریز در حمایت از عملیات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی علیه رژیم صهیونیستی به خیابان آمدند.

پیش‌بینی رگبار برف در ارتفاعات لرستان

 پیش‌بینی رگبار برف در ارتفاعات لرستان
2024-04-14T11:05:37+03:30
مدیرکل هواشناسی لرستان از صدور هشدار زرد هواشناسی و رگبار برف در ارتفاعات خبر داد.
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)