میرنیوز

سهم ناچیز کرمان از بازار ۸ میلیارد دلاری زعفران/ وقتی دسترنج کشاورزان نصیب خارجی‌ها می‌شود!

 سهم ناچیز کرمان از بازار ۸ میلیارد دلاری زعفران/ وقتی دسترنج کشاورزان نصیب خارجی‌ها می‌شود! 2023-11-21T08:10:17+03:30

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، بیش از 400 هکتار سطح زیرکشت زعفران در شهرستان زرند است و این اراضی کشاورزی سالانه چیزی در حدود 2 هزار کیلوگرم زعفران برداشت می‌شود؛ زعفرانی که قسمت عمده آن در بازارهای داخلی به فروش می‌رسد و کل صادرات محصول زعفران استان کرمان در سال گذشته 48 کیلوگرم بوده است.

البته مشکل صادرات زعفران و فرآوری آن مختص استان کرمان نیست و به گفته مسئولان سهم کشور ما حجم تجارت 8 میلیارد دلاری زعفران در دنیا تنها چیزی در حدود 400 میلیون دلار است در حالی که حدود 80 درصد این زعفران در ایران تولید می‌شود و در واقع ارزش افزوده زعفران ایران و حاصل دسترنج کشاورزان ما نصیب بازرگانان خارجی می‌شود چرا که ما مکانیسم حضور در بازارهای بین‌المللی را نداریم و رقابت در این عرصه را بلد نیستیم.

سیدرضا حسینی‌نژاد فرماندار زرند با بیان اینکه امسال 414 هکتار سطح زیرکشت زعفران در شهرستان زرند است، اظهار داشت: بالاترین سطح زیرکشت زعفران را در شهرستان زرند داشتیم و برآورد می‌شود که برداشت 2 تن زعفران را در این شهرستان داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه عمده برداشت محصول زعفران ما متعلق به دهستان دشتخاک است، بیان کرد: سال گذشته 1.5 تن از برداشت 2 تن محصول زعفران ما متعلق به دشتخاک بود؛ البته با توجه به معضل کم‌آبی و کشت‌های جایگزین، در عمده مناطق کوهستانی این شهرستان کشت زعفران انجام می‌شود.

فرماندار زرند با بیان اینکه مهمترین مشکل ما در این حوزه در بحث صادرات این محصول است، ادامه داد: عمده محصول زعفران ما در بازارهای داخلی عرضه می‌شود و مقدار کمی از آن صادر شده است و این مشکلی است که همه کشاورزان با آن مواجه هستند.

وی با اشاره به اینکه مهمترین بحثی که در حوزه صادرات وجود دارد، برندسازی و بسته‌بندی و مسائلی از این دست است و اگر بتوان در حوزه بسته‌بندی این محصول فضای جدیدی را به وجود بیاوریم، بازارهای خارج از کشور را هم می‌توانیم در دستور کار قرار دهیم، گفت: جهاد کشاورزی حتماً باید تسهیلاتی را در ارتباط با این موضوع اختصاص دهد.

حسینی‌نژاد با بیان اینکه در حوزه بسته‌بندی باید تسهیلاتی خاص به این منظور اختصاص داده شود، افزود: در حوزه صادرات هم باید همکاری‌هایی انجام شود تا این راه برای صادرات محصولات کشاورزی به بازارهای جهانی هموار شود و آینده خوبی را در این حوزه رقم بزنیم.

وی با اشاره به اینکه در بحث صادرات زعفران فضای متفاوتی را داریم و عمده قیمت‌گذاری آن در بحث بسته‌بندی است، ادامه داد: امروز زعفران زرند به دلیل کیفیت خوبی آن زبانزد خاص و عام است و اگر کاری در استان برای زعفران زرند انجام شود برای زعفران‌کاران سایر نقاط استان هم مفید است.  

فرماندار زرند با اشاره به وجود واسطه‌ها در این حوزه، بیان کرد: برای حذف واسطه‌ها باید فرآوری این محصولات را در دستورکار قرار دهیم و اگر فرآوری زعفران انجام شود، خود به خود دست واسطه‌ها از زعفران ما کوتاه می‌شود.

وی با بیان اینکه امروز شاید در بحث تولید زعفران حرف اول را بزنیم اما در بحث صادرات نه، ادامه داد: در این شهرستان برای زعفران تنها یک بسته‌بندی معمولی انجام می‌شود و ما برای فرآوری زعفران نیازمند کمک مسئولان هستیم.

حسینی‌نژاد با اشاره به اینکه امروز زعفران ما به استان خراسان می‌رود و پس از صادرات به دیگر کشورها فرآوری و بسته‌بندی شده و به بازارهای جهانی عرضه می‌شود، گفت: امروز زعفران ایران با برندها و اسم‌های مختلف در بازارهای جهانی خرید و فروش می‌شود.

وی با بیان اینکه در شش ماهه اول امسال صادرات زعفران نداشتیم، افزود: فصل برداشت محصول زعفران آبان‌ماه است و کشاورزان ما به دلیل مشکلات مالی نیاز دارند بلافاصله بعد از برداشت محصول خود را بفروشند و کشاورزان ما نمی‌توانند کار صادرات را انجام دهند.

سیدمهدی طبیب‌زاده رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان با اشاره به اهمیت صادرات و تجاری‌سازی محصولات کشاورزی در استان کرمان، اظهار داشت: متاسفانه ما فقط تولید محصولات کشاورزی را انجام می‌دهیم و توجهی نداریم به اینکه محصول در چه بازاری و با چه مکانیسمی باید به فروش برسد.

وی با بیان اینکه اشکال کار ما این است که ما مکانیسم حضور در بازارهای بین‌المللی را نداریم و رقابت در این عرصه را بلد نیستیم، گفت: متاسفانه حاصل دسترنج کشاورزان ما در فرآیند تولید تا بازار هرز می‌رود و اگر روزی قیمت واقعی آب و انرژی را حساب کنیم هیچ کدام از محصولات کشاورزی ما امکان حضور در بازارهای بین‌المللی را ندارند.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان با اشاره به اینکه ما به لطف یارانه‌های انرژی و آب، صادرات را انجام می‌دهیم، بیان کرد: ما در بازارسازی، بازاریابی، برندینگ و بسته‌بندی ضعف اساسی داریم؛ به الزامات بازار و رقابت توجه نداریم و فکر می‌کنیم هر محصولی با هر کیفیت و هر کمیتی که تولید کنیم، بازار مجبور است آن را از ما بخورد.

وی با بیان اینکه هر تولیدی برای تجاری‌سازی، فرآوری و یا صادرات به مقیاسی در تولید نیاز دارد که فرآوری را اقتصادی کند، ادامه داد: کل صادرات محصول زعفران استان کرمان در سال گذشته 48 کیلوگرم بوده در حالی که صادرات کشور 217 تن بوده است و از سوی دیگر در شش ماهه اول امسال استان کرمان هیچ صادرات زعفرانی نداشته است و با این اعداد فرآوری زعفران توجیهی ندارد.

طبیب‌زاده با اشاره به اینکه حجم تجارت زعفران در دنیا 8 میلیارد دلار است که حدود 80 درصد این زعفران در ایران تولید می‌شود، افزود: طبق این آمار باید سهم کشور ما از صادرات زعفران چیزی در حدود پنج‌شش میلیارد دلار باشد در حالی که کل درآمد ایران از صادرات زعفران 400 میلیون دلار است و واقعیت این است که ارزش افزوده زعفران ایران نصیب بازرگانان خارجی می‌شود.

وی با بیان اینکه این مشکل تنها در حوزه زعفران نیست و دیگر محصولات ما نیز از همین حوزه آسیب دیده‌اند، گفت: متاسفانه ما در استان تشکل‌های خاص صادراتی نداریم و هر کس با هر میزان تولید انتظار دارد که خودش به تنهایی آن را صادر کند در حالی که الزاماً یک تولید کننده خوب، یک صادرکننده خوب نیست.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان با تاکید بر اینکه تولید باید از صادرات ما جدا شود، گفت: ما به شرکت‌های حرفه‌ای، کنسرسیوم‌ها و شرکت‌های مدیریت صادراتی نیاز داریم؛ تشکل‌های حرفه‌ای صادراتی که از رمز و رازهای بازاریابی، بازسازی، برندینگ و بسته‌بندی آگاه باشند.

وی با بیان اینکه متاسففانه افراد غیرحرفه‌ای در این بازار هستند و در این شرایط قطعاً ما در بازارهای بین‌المللی می‌بازیم، افزود: متاسفانه در استان کرمان تشکل‌گرایی ضعیف است و همه می‌خواهند کار خودشان را انجام دهند؛ تا زمانی که تفکیک بین تولیدکننده و دیگر حرفه‌ها انجام نشود و هر کس به کار تخصصی خود نپردازد، وضعیت همین است.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان با اشاره به اینکه باید اتحادیه‌های صادراتی تشکیل دهیم تا تولیدکننده به تولید خود بپردازد و صادرکننده با اخذ هزینه، صادرات محصولات را انجام دهد، گفت: در تمام دنیا صادرات به همین صورت انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه کالای با کیفیت و با بسته‌بندی خوب هر چقدر که تولید شود خریدار خاص خودش را دارد، افزود: راه حل توسعه صادرات و ایجاد ارزش افزوده در کشور و استان کرمان کار حرفه‌ای صادراتی، بازاریابی، بسته‌بندی و برندسازی است.

انتهای پیام/511/

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار استان ها

ساخت ۴۴ شهرک‌‌ مسکونی در گستره ‌۴۰۰ هکتار

 ساخت ۴۴ شهرک‌‌ مسکونی در گستره ‌۴۰۰ هکتار
2023-11-30T22:19:26+03:30
معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل سازمان زمین و مسکن گفت: ۴۴ نقطه کشور برای نخستین بار بعد از انقلاب اسلامی برای ساخت شهرک‌های مسکونی مکان‌یابی شده است.

جزئیات واژگونی مینی‌بوس دانش‌آموزان در لرستان/ ۲ دانش‌آموز به خرم‌آباد اعزام شدند + تصویر

 جزئیات واژگونی مینی‌بوس دانش‌آموزان در لرستان/ ۲ دانش‌آموز به خرم‌آباد اعزام شدند + تصویر
2023-11-30T22:19:25+03:30
فرماندار دلفان، جزئیات حادثه برای دانش‌آموزان این شهرستان را در پی واژگونی مینی‌بوس تشریح کرد.

‌معافیت مالیاتی کارکنان دولت به ۱۲ میلیون تومان رسید؛ معافیت مشاغل و کسبه خرد ‌۱۰۰ میلیون تعیین شد

 ‌معافیت مالیاتی کارکنان دولت به ۱۲ میلیون تومان رسید؛ معافیت مشاغل و کسبه خرد ‌۱۰۰ میلیون تعیین شد
2023-11-30T20:45:49+03:30
رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: آستانه معافیت مالیاتی برای کارکنان دولت به ۱۲ میلیون تومان در ماه افزایش داده شده است و برای مشاغل و کسبه خرد آستانه معافیت ...

‌معافیت مالیاتی کارکنان دولت به ۱۲ میلیون تومان رسید؛ مشاغل و کسبه خرد ‌۱۰۰ میلیون تعیین شد

 ‌معافیت مالیاتی کارکنان دولت به ۱۲ میلیون تومان رسید؛ مشاغل و کسبه خرد ‌۱۰۰ میلیون تعیین شد
2023-11-30T19:39:30+03:30
رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: آستانه معافیت مالیاتی برای کارکنان دولت به ۱۲ میلیون تومان در ماه افزایش داده شده است و برای مشاغل و کسبه خرد آستانه معافیت ...

آیت‌الله نوری‌همدانی: در کنار حشدالشعبی عراق خواهیم ایستاد

 آیت‌الله نوری‌همدانی: در کنار حشدالشعبی عراق خواهیم ایستاد
2023-11-30T18:59:32+03:30
مرجع تقلید شیعیان گفت: حشد الشعبی عراق یکی از اعضای بسیار بیدار و هوشیار محور مقاومت است که با فتوای مرجعیت و مساعدت مردم عراق تشکیل شد و افرادی همانند شهید...

۲ میلیون و ۷۰۰ هزار واحد مسکونی ناپایدار در کشور شناسایی شد

 ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار واحد مسکونی ناپایدار در کشور شناسایی شد
2023-11-30T18:59:30+03:30
مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: بر‌اساس سرشماری نفوس مسکن ‌بیش از ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار واحد مسکونی ناپایدار در کشور وجود دارد.

رونمایی از برنامه راهبردی صنعت طلا/ ۱۳ تن شمش طلا با تعرفه صفر وارد کشور شد

 رونمایی از برنامه راهبردی صنعت طلا/ ۱۳ تن شمش طلا با تعرفه صفر وارد کشور شد
2023-11-30T18:59:30+03:30
معاون صنایع عمومی وزیر صنعت گفت: معاونت صنایع عمومی ۲۲ برنامه راهبردی برای صنایع مختلف تدوین کرده که تاکنون پنج برنامه آن رونمایی شده است و امروز شاهد رونما...

معاون سازمان انرژی اتمی: شهید شهریاری اعتقادی به تحصیل در ‌خارج نداشت + تصاویر

 معاون سازمان انرژی اتمی: شهید شهریاری اعتقادی به تحصیل در ‌خارج نداشت + تصاویر
2023-11-30T16:52:50+03:30
معاون سازمان انرژی اتمی با اشاره به شخصیت والای شهید شهریاری گفت: شهید شهریاری اعتقاد به تحصیل در داخل کشور داشت و ‌معتقد به تحصیل از خارج کشور نبود.

توماج صالحی بازداشت شد

 توماج صالحی بازداشت شد
2023-11-30T16:39:26+03:30
توماح صالحی پس از برخی اظهارنظر‌های کذب و بدون سند که در فضای مجازی منتشر کرد به اتهام نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی بازداشت شد.

منظور: نرخ ارز ‌کالاهای اساسی برای سال آینده ‌۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان تصویب شد‌

 منظور: نرخ ارز ‌کالاهای اساسی برای سال آینده ‌۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان تصویب شد‌
2023-11-30T16:12:53+03:30
رئیس سازمان برنامه و بودجه افزایش نرخ ارز را دیگر عامل ایجاد تورم در کشور ارزیابی کرد و گفت: نرخ ارز برای کالاهای اساسی در سال آینده، مانند سال جاری، ۲۸ هزا...

واژگونی مینی‌بوس حامل دانش‌آموزان در لرستان/ ۱۶ دانش‌آموز مصدوم شدند

 واژگونی مینی‌بوس حامل دانش‌آموزان در لرستان/ ۱۶ دانش‌آموز مصدوم شدند
2023-11-30T15:32:55+03:30
فرماندار دلفان از واژگونی مینی‌بوس حامل دانش‌آموزان در این شهرستان خبر داد.

وزیر بهداشت: ‌۱۶ هزار تخت بیمارستانی ‌به بهره‌برداری رسید/ تولید ۴۰۰۰ محصول سلامت‌محور ‌

 وزیر بهداشت: ‌۱۶ هزار تخت بیمارستانی ‌به بهره‌برداری رسید/ تولید ۴۰۰۰ محصول سلامت‌محور ‌
2023-11-30T15:32:55+03:30
وزیر بهداشت ضمن اشاره به تولید ۴۰۰۰ محصول سلامت‌محور در کشور گفت: ۴۰ درصد نیاز تجهیزات کشور توسط داخل کشور تولید می‌شود.

افزایش برداشت ‌گوجه فرنگی در ‌بوشهر/ قیمت در بازار کاهشی می‌شود

 افزایش برداشت ‌گوجه فرنگی در ‌بوشهر/ قیمت در بازار کاهشی می‌شود
2023-11-30T14:39:34+03:30
معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی استان بوشهر از افزایش برداشت محصول گوجه فرنگی در مزارع استان بوشهر خبر داد و گفت: از اواسط آذر تا دی‌ماه بیش از ۱۰۰ ه...

فرمانده ‌نداجا در رشت: ناوشکن دیلمان قدرت بازدارندگی و امنیت چند برابری به دریای خزر ‌خواهد داد

 فرمانده ‌نداجا در رشت: ناوشکن دیلمان قدرت بازدارندگی و امنیت چند برابری به دریای خزر ‌خواهد داد
2023-11-30T14:39:34+03:30
فرمانده آموزش تخصص‌های دریایی باقرالعلوم(ع) نداجا رشت با اشاره به الحاق ناوشکن دیلمان به ناوگان شمال گفت: ناوشکن دیلمان پیام‌آور صلح برای ملت‌ها خواهد بود؛ ...

استاندار گلستان: مجوزهای اجرای طرح طبیعت‌گردی و گردشگری آشوراده صادر شد

 استاندار گلستان: مجوزهای اجرای طرح طبیعت‌گردی و گردشگری آشوراده صادر شد
2023-11-30T14:26:16+03:30
استاندار گلستان گفت: در سفر دوم رئیس جمهور به استان گلستان آغاز عملیات اجرایی طرح طبیعت‌گردی و گردشگری آشوراده انجام خواهد شد.

منظور: ۲۰ تا ۳۰ درصد مردم به یارانه نقدی نیاز ندارند/ نرخ تورم ماهانه به ۲ درصد رسید

 منظور: ۲۰ تا ۳۰ درصد مردم به یارانه نقدی نیاز ندارند/ نرخ تورم ماهانه به ۲ درصد رسید
2023-11-30T14:26:14+03:30
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با اشاره به اینکه در حال حاضر ۷۹ میلیون نفر یارانه می‌گیرند، گفت: در حال حاضر ۲۰ تا ۳۰ درصد افرادی که یارانه می‌گیرند نیازی ...

دریادار سیاری: آمریکا جرأت اقدام نظامی علیه ایران را ندارد/ ارتش هیچ‌گاه اجازه ‌تجاوز را نمی‌دهد

 دریادار سیاری: آمریکا جرأت اقدام نظامی علیه ایران را ندارد/ ارتش هیچ‌گاه اجازه ‌تجاوز را نمی‌دهد
2023-11-30T13:46:09+03:30
رئیس ستاد و معاون هماهنگ‌کننده ارتش با تاکید بر اینکه آمریکا جرأت اقدام نظامی علیه ایران را ندارد، گفت: ارتش هیچ‌گاه اجازه ‌تجاوز را نمی‌دهد.

سرلشکر سلامی: ناامنی به قلب رژیم صهیونیستی منتقل شد/ فقط ۴۸ ساعت زمان برای نابودی اسرائیل نیاز است

 سرلشکر سلامی: ناامنی به قلب رژیم صهیونیستی منتقل شد/ فقط ۴۸ ساعت زمان برای نابودی اسرائیل نیاز است
2023-11-30T13:33:01+03:30
فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: امروز دقیقا ناامنی به قلب رژیم صهیونیستی منتقل شده است. واقعا چشم‌اندازی برای نجات رژیم صهیونیستی وجود ندارد. دیگر نمی‌توانند ...

معاون سازمان انرژی اتمی: شهید شهریاری اعتقادی به تحصیل در ‌خارج نداشت

 معاون سازمان انرژی اتمی: شهید شهریاری اعتقادی به تحصیل در ‌خارج نداشت
2023-11-30T13:20:35+03:30
معاون سازمان انرژی اتمی با اشاره به شخصیت والای شهید شهریاری گفت: شهید شهریاری اعتقاد به تحصیل در داخل کشور داشت و ‌معتقد به تحصیل از خارج کشور نبود.

رئیس ستاد انتخابات: سقف هزینه‌کرد ‌انتخاباتی ‌برای کاندیداهای مجلس تعریف خواهد شد

 رئیس ستاد انتخابات: سقف هزینه‌کرد ‌انتخاباتی ‌برای کاندیداهای مجلس تعریف خواهد شد
2023-11-30T13:20:34+03:30
رئیس ستاد انتخابات کشور گفت: سامانه شفافیت انتخاباتی نیز آماده شده و بین شورای نگهبان، وزارت کشور و بانک‌مرکزی توافق شده است که دواطلبان شماره حسابی غیر تجا...

منظور: ۷۹ میلیون ایرانی یارانه می‌گیرند/ نرخ تورم ماهانه به ۲ درصد رسید

 منظور: ۷۹ میلیون ایرانی یارانه می‌گیرند/ نرخ تورم ماهانه به ۲ درصد رسید
2023-11-30T13:07:39+03:30
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با اشاره به اینکه در حال حاضر ۷۹ میلیون نفر یارانه می‌گیرند، گفت: در حال حاضر ۲۰ تا ۳۰ درصد افرادی که یارانه می‌گیرند.

معاون وزیر خارجه: آسیای مرکزی به ایران وابسته نیست/ ظرفیت ۱۰۰ میلیون تنی ترانزیت کالا به کشورهای حوزه CIS‌

 معاون وزیر خارجه: آسیای مرکزی به ایران وابسته نیست/ ظرفیت ۱۰۰ میلیون تنی ترانزیت کالا به کشورهای حوزه CIS‌
2023-11-30T12:54:30+03:30
معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه گفت: کشورهای cis ظرفیت ترانزیت ۱۰۰ میلیون تن کالا دارند که اگر ۶۰ میلیون تن آنها از کشورمان عبور کند ۶۰ میلیارد دلار ...

وزیر کشور: نقش دولت در اقتصاد به شدت کاهش پیدا کرد/ دست بخش خصوصی را برای پیشرفت و توسعه ‌باز گذاشتیم

 وزیر کشور: نقش دولت در اقتصاد به شدت کاهش پیدا کرد/ دست بخش خصوصی را برای پیشرفت و توسعه ‌باز گذاشتیم
2023-11-30T12:54:30+03:30
وزیر کشور با تاکید بر اینکه ظرفیت گردشگری یزد در زمینه توسعه پایدار اقتصاد استان استفاده شود، گفت: سیاست نظام کاهش تصدی‌گری دولت در اقتصاد و تقویت بخش خصوصی...

سرلشکر سلامی: سیاست‌های رژیم صهیونیستی در غزه دفن شد/ اسرائیلی‌ها دیگر تمایلی به ادامه جنگ ندارند

 سرلشکر سلامی: سیاست‌های رژیم صهیونیستی در غزه دفن شد/ اسرائیلی‌ها دیگر تمایلی به ادامه جنگ ندارند
2023-11-30T11:59:37+03:30
فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه بسیج عظیم‌ترین نیروی دفاعی پایان‌ناپذیر عالم است، گفت: بسیج می‌تواند بر هر نیروی مسلحی از دشمن غلبه کند.

سرلشکر سلامی: اسرائیلی‌ها دیگر تمایلی به ادامه جنگ ندارند/ سیاست‌های رژیم صهیونیستی در غزه دفن شد

 سرلشکر سلامی: اسرائیلی‌ها دیگر تمایلی به ادامه جنگ ندارند/ سیاست‌های رژیم صهیونیستی در غزه دفن شد
2023-11-30T11:46:07+03:30
فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه بسیج عظیم‌ترین نیروی دفاعی پایان‌ناپذیر عالم است، گفت: بسیج می‌تواند بر هر نیروی مسلحی از دشمن غلبه کند.

افتتاح پروژه‌های محرومیت‌زدایی سپاه با دستور سرلشکر سلامی/ اهدا ۲۰۰ سری جهیزیه به نوعروسان قزوینی

 افتتاح پروژه‌های محرومیت‌زدایی سپاه با دستور سرلشکر سلامی/ اهدا ۲۰۰ سری جهیزیه به نوعروسان قزوینی
2023-11-30T11:32:56+03:30
در مراسمی با حضور سرلشگر سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران، ضمن افتتاح پروژه‌های محرومیت‌زدایی سپاه، ۲۰۰ سری جهیزیه به زوج‌های جوان جامعه هدف کمیته امداد امام ...

سردار رادان: بسیاری از کارکنان فراجا ‌مسکن ندارند/ ارتقای سطح معیشت و منزلت پلیس در برنامه هفتم

 سردار رادان: بسیاری از کارکنان فراجا ‌مسکن ندارند/ ارتقای سطح معیشت و منزلت پلیس در برنامه هفتم
2023-11-30T11:32:55+03:30
فرمانده کل انتظامی کشور با اشاره به کمبود منازل سازمانی پلیس گفت: در برنامه هفتم توسعه به این موضوع توجه ویژه ای شده و امیدواریم دغدغه مسکن کارکنان فراجا بر...

سرلشکر سلامی: بسیج عظیم‌ترین نیروی دفاعی پایان‌ناپذیر عالم است/ آمریکا اندازه ‌نیروهای مسلح کل جهان بودجه نظامی دارد

 سرلشکر سلامی: بسیج عظیم‌ترین نیروی دفاعی پایان‌ناپذیر عالم است/ آمریکا اندازه ‌نیروهای مسلح کل جهان بودجه نظامی دارد
2023-11-30T11:32:54+03:30
فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه بسیج عظیم‌ترین نیروی دفاعی پایان‌ناپذیر عالم است، گفت: بسیج می‌تواند بر هر نیروی مسلحی از دشمن غلبه کند.

روایتی از سرزمین ققنوس‌ها/ چرا امام راحل عملیات «طریق القدس» را «فتح الفتوح» نامیدند؟ + تصاویر

 روایتی از سرزمین ققنوس‌ها/ چرا امام راحل عملیات «طریق القدس» را «فتح الفتوح» نامیدند؟ + تصاویر
2023-11-30T11:06:08+03:30
خوزستان سرزمین معبرهای خاکی و مقتل‌های دریایی است؛ دیار دلیرمردان و زنانی که انعکاس روشن آفتاب بودند در رودخانه‏‌های سرخِ حماسه‏ ... آنهاکه ردپای حضورشان،تا...

تکذیب ریزش سقف عمارت باغ زرشک اصفهان/ قسمتی از تزئینات سقف فرو ریخت

 تکذیب ریزش سقف عمارت باغ زرشک اصفهان/ قسمتی از تزئینات سقف فرو ریخت
2023-11-30T11:06:07+03:30
مدیرعامل سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری اصفهان گفت: سقف عمارت باغ زرشک دچار ریزش نشده، بلکه قسمتی از تزئینات سقف بود که ریزش کرد که این اتفاق به دلیل از دست...
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)