میرنیوز

وعده‌ای جدید برای ساماندهی زنان کار دلفان/ آیا گره کور اشتغال باز می‌شود؟

 وعده‌ای جدید برای ساماندهی زنان کار دلفان/ آیا گره کور اشتغال باز می‌شود؟ 2023-11-19T08:10:12+03:30

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، شهرنشینی و شرایط دشوار زندگی‌های امروزی باعث شده‌است که زنان دوشادوش مردان برای امرارمعاش و تأمین نیازهای اساسی خانواده در حرفه‌های مختلف به بازار کار روی‌آورند.

اگرچه امروزه بانوان ثابت کرده‌اند که می‌توانند شغل‌های کلیدی و حساس را نیز به‌خوبی مدیریت کنند و در جامعه حتی بیش از مردان حرف‌هایی برای گفتن داشته باشند، اما در این بین گاهی برخی از آنان به‌دلیل شرایط اضطرار و سختی‌های معیشتی که دارند و یا به‌دلیل نداشتن سرپرست مجبور هستند در شغل‌هایی به فعالیت مشغول شوند که شاید با شرایط جسمی وی آن‌چنان که باید سازگاری نداشته باشد.

در شهرستان دلفان شرایط قدری پیچیده‌تر است، نبود صنعتی پایدار و یا کسب‌وکارهایی که بانوان بتوانند با آسودگی خیال در آن‌ها به کار و تأمین معیشت خانواده مشغول شوند باعث شده‌است برخی بانوان در اقدامی تلخ و البته حزن‌انگیز به کارگری در میادین روی بیاورند، اقدامی که باعث شد خبرگزاری تسنیم در گزارشی با عنوان «روایتی عجیب از زنان کار در شهر نورآباد؛ زنانی که کارگر میدانی شدند + فیلم» در 16 آبان‌ماه 1400 به این موضوع بپردازد.

پذیرش این امر که برخی زنان در دلفان برای تأمین معیشت خود و خانواده در میادین برای کارگری حضور پیدا می‌کنند بسیار سخت و غیرقابل‌باور بود و فعالان اجتماعی و مسئولان واکنش‌ها و اظهارنظرهای مختلفی نسبت به این پدیده نشان دادند.

واکنش رئیس‌جمهور به گزارش تسنیم

بازتاب گزارش تسنیم و کلیپ منتشرشده که در خبرگزاری‌های کشور و کانال‌های شبکه‌های مجازی نیز منتشر شد به‌حدی بود که رئیس‌جمهور هم نسبت به آن واکنش نشان داد و بخشی از صحبت‌های مهم وی در نشست‌های شورای اداری و خبری خود در سفر 19 آذرماه 1400 به این موضوع اختصاص یافت.

رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه باید نسبت به بانوان سرپرست خانوار دلفان فعالیت‌های سریعی صورت گیرد، گفت این افراد باید مورد حمایت مالی و شغلی قرار گیرند.

انیسه خزعلی، معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده، نیز ضمن سفر به دلفان و دیدار با زنان کار این شهرستان، مشکلات آن‌ها را احصا کرد و در نشست شورای اداری به رئیس‌جمهور ارائه داد.

وی در جلسه شورای اداری دلفان که با حضور زنان کار برگزار شد با اشاره به دیدن کلیپ خبرگزاری تسنیم در مورد زنان کار این شهرستان، گفت: دیدن این کلیپ در عین اینکه دردناک بود؛ اما موجب حس غرور شد، زیرا نشان می‌داد زنان ما حاضر نیستند دست جلوی کسی دراز کنند و با غرور و عزت‌نفس روی پای خود می‌ایستند و از دسترنج خود بهره می‌برند.

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده در همان زمان با اشاره به اینکه ایجاد کسب‌وکارهای پایدار خانواده‌محور برای برطرف‌کردن مشکلات زنان کار در دستور کار است، اظهار داشت که در اولین قدم لرستان پایلوت این طرح قرار داده شده‌است و دلفان نیز مرکز اجرای این طرح خواهد بود.

واکش مسئولان استانی به گزارش تسنیم

انتشار گزارش خبرگزاری تسنیم بازتاب‌های گسترده‌ای هم در لرستان داشت و مسئولان متعدد استانی همچون نماینده ولی‌فقیه در لرستان، استاندار و نماینده سلسله و دلفان در مجلس نسبت به این موضوع واکنش‌هایی نشان دادند و خواستار اندیشیدن تدابیری برای رفع مشکلات معیشتی زنان کار دلفان به‌صورت پایدار و دائمی شدند.

حجت‌الاسلام‌ سید احمدرضا شاهرخی، نماینده ولی‌فقیه در لرستان در یکی از خطبه‌های نمازجمعه خود اظهار کرد: کار فضیلت و ارزشمند است؛ اما اینکه در استان ما زنان این‌گونه در جست‌وجوی کار باشند، شایسته نیست.

وی افزود: ما با مسئولان کمیته امداد گفت‌وگو کردیم و این نکته را گوشزد کردیم که باید تدابیری اندیشیده شود تا ضمن حفظ کرامت بانوان، مشکلات معیشتی آن‌ها به‌صورت پایدار و دائمی برطرف شود.

یحیی ابراهیمی نماینده سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی نیز در همان تاریخ در جلسه بررسی مسائل و مشکلات زنان کار دلفان، اظهار داشت: مسئولان بی‌اعتنا باید از دیدن تصاویری از بانوان که با رنج به‌خاطر معاش زندگی خود تلاش می‌کنند و به‌راحتی جلساتی را برگزار می‌کنند؛ اما هیچ اقدامی انجام نمی‌دهند، خجالت بکشند.

وی با بیان اینکه بارها مشکلات مردم دلفان را به‌عنوان دغدغه اصلی مطرح کرده‌ایم و تشکیل جلسه داده‌ایم، بیان کرد: امیدواریم این جلسه مانند جلسات گذشته نباشد که هیچ اقدامی انجام نگیرد؛ لرستان امروز به‌عنوان فلاکت‌زده‌ترین استان کشور مطرح است.

مسئله زنان کار حاصل ظلم دولتمردان ادوار گذشته است

نماینده سلسله و دلفان در مجلس با اشاره به چندین برابر بودن آمار ارائه‌شده زنان کار، عنوان کرد: این مسئله به‌دلیل ظلم‌هایی است که در ادوار گذشته در سطح دولتمردان به این شهرستان محروم شده‌است.

هرچند تاکنون مسئولان از اختصاص اعتباراتی برای ایجاد اشتغال‌هایی پایدار برای زنان کار دلفان سخن گفته‌اند؛ اما در عمل شاهد اقدام قاطعی از سوی هیچ‌یک نبوده‌ایم و این مشکل کماکان در این شهرستان وجود دارد.

فریبا ولی‌پور، مدیرکل بانوان استانداری لرستان، خردادماه 1401 دربارۀ زنان کار دلفان اظهار داشت: یکی از مصوبات سفر رئیس‌جمهور اختصاص 100 میلیارد تومان برای رفع مشکل اشتغال زنان کار بود که وقتی پیگیری‌های لازم را صورت دادیم متوجه شدیم که در مصوبات هیچ نامی از این مبلغ برده نشده‌است.

وی با اشاره به پیگیری‌ها و مکاتبات لازم و سفر به تهران برای پیگیری این قضیه، افزود: معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده در این پیگیری‌ها علت ذکرنشدن این مبلغ در مصوبات سفر را نبودن اعتبارات لازم عنوان کرد.

مدیرکل بانوان استانداری لرستان با اشاره به پیگیری‌های مجمع مطالبه‌گران دلفان عنوان کرد: این مجمع نیز رسماً طی نامه‌ای از ما خواستند که اعلام کنیم که مبلغ سفر رئیس‌جمهور به چه دلیل به این شهرستان اختصاص نیافته‌است تا خودشان نیز از طریق پایتخت پیگیر این مشکل شوند.

وی با اشاره به اعتبارات استانی برای رفع مشکلات جامعه زنان که هیچ ارتباطی به مصوبات سفر و اعتبارات معاونت ریاست‌جمهوری نداشته‌است، بیان کرد: این اعتبار باید از طریق سامانه کارا و وزارت کار تخصیص می‌یافت، اما سامانه کارا به‌صورت خودکار یک تفکیک جمعیتی برای شهرستان‌ها انجام داد که سهم زنان دلفان از این اعتبار 4 میلیارد و 400 میلیون تومان بوده‌است.

100 نفر از زنان کار دلفان ساماندهی می‌شوند

و حالا اصغر قهرمانی فرماندار دلفان در صحبت‌هایی جدید از ساماندهی زنان کار این شهرستان سخن گفته‌ و اظهار داشته است: ساماندهی 100 نفر از زنان کار دلفان با همکاری صندوق مشترک استان‌ها متعلق به سازمان نظام‌مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور انجام می‌شود.

وی افزود: در حال حاضر حدود 400 نفر از زنان متقاضی کار در شهرستان دلفان شناسایی شده‌اند که 100 نفر از این مجموع زنان کار و برای امرارمعاش با مشکلات بسیاری روبه‌رو هستند.

فرماندار دلفان، انجام کارهای سخت را مغایر با منزلت بانوان دانست و عنوان کرد: درخواست همکاری صندوق مشترک استان‌ها برای ساماندهی وضعیت این زنان را مطرح کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه کار صندوق مشترک استان‌ها، تسهیلگری در بخش‌های روستایی، عشایری، دامداری و کشاورزی است، بیان کرد: تمام استان‌های کشور عضو این صندوق هستند و با پرداخت تسهیلات به روستاییان و عشایر نقش مهمی در اشتغال‌زایی برای این قشر دارد.

قهرمانی با اشاره به اینکه مخالف پرداخت تسهیلات به‌صورت فردی برای بانوان کار هستیم، گفت: ارائه تسهیلات به این شیوه گره‌گشا نیست؛ زیرا بی‌آنکه اشتغالی ایجاد شود دریافت‌کننده تسهیلات را هم بدهکار می‌کنیم.

فرماندار دلفان تصریح کرد: ما باید با تشکیل تعاونی‌ها و ارائه آموزش‌های لازم تسهیلگری و با برنامه‌ریزی به شیوه‌ای عمل کنیم که بانوان کار این شهرستان بتوانند شغل آبرومندی داشته باشند و مجبور نشوند برای امرارمعاش و کسب درآمد در مزرعه دیگران منتظر کار باشند.

انتهای پیام/645/.

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار استان ها

۲ انفجار مهیب در کارگاه غیر‌مجاز مواد محترقه فردیس/ ۲ کشته ‌و تخریب ۳ ساختمان تاکنون + تصویر

 ۲ انفجار مهیب در کارگاه غیر‌مجاز مواد محترقه فردیس/ ۲ کشته ‌و تخریب ۳ ساختمان تاکنون + تصویر
2023-12-07T17:26:01+03:30
ساعتی پیش محل نگهداری مواد محترقه در فردیس کرج منفجر شد که تاکنون ۲ نفر در این حادثه جان باخته‌اند.

تحریم نفتی ایران ‌شکست خورد/ تلاش وزارت نفت برای افزایش تولید در میادین نفت و گاز

 تحریم نفتی ایران ‌شکست خورد/ تلاش وزارت نفت برای افزایش تولید در میادین نفت و گاز
2023-12-07T16:45:33+03:30
مدیر خدمات شرکت ملی حفاری ایران گفت: بیش از ۶۵ درصد قطعات این صنعت به دست جوانان ایرانی بومی شده ‌و امروز دست بیگانه در این صنعت مهم و کلیدی قطع شده است.

سردار فدوی:‌ اطلاعات درباره شهادت "متوسلیان و ‌امام موسی" کافی نیست/ تکالیف زیادی برای مبارزه با صهیونیست داریم

 سردار فدوی:‌ اطلاعات درباره شهادت "متوسلیان و ‌امام موسی" کافی نیست/ تکالیف زیادی برای مبارزه با صهیونیست داریم
2023-12-07T16:45:32+03:30
جانشین فرمانده کل سپاه درباره احمد متوسلیان و امام موسی صدر گفت: قسمت اعظمی از شهدای ما که گمنام بودند، شناسایی شدند ولی هنوز اطلاعات موجود در راستای صحت شه...

جانشین فرمانده کل سپاه: ‌هیچ کشتی جرات نمی‌کند ‌با پرچم اسرائیل در تنگه باب‌المندب و دریای سرخ تردد کند‌

 جانشین فرمانده کل سپاه: ‌هیچ کشتی جرات نمی‌کند ‌با پرچم اسرائیل در تنگه باب‌المندب و دریای سرخ تردد کند‌
2023-12-07T16:32:19+03:30
جانشین فرمانده کل سپاه گفت: ‌هیچ کشتی جرات نمی‌کند ‌با پرچم اسرائیل در تنگه باب‌المندب و دریای سرخ تردد کند‌

افزایش ۴۰ درصدی عضویت در صندوق اعتباری هنر

 افزایش ۴۰ درصدی عضویت در صندوق اعتباری هنر
2023-12-07T15:52:30+03:30
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بدو ورود به استان مرکزی در جمع خبرنگاران از افزایش ۴۰ درصدی عضویت در صندوق اعتباری هنر خبر داد.

واکنش رئیس ‌هواشناسی به پیش‌بینی‌های غلط؛ ما هم ناراحتیم

 واکنش رئیس ‌هواشناسی به پیش‌بینی‌های غلط؛ ما هم ناراحتیم
2023-12-07T15:39:06+03:30
رئیس سازمان هواشناسی درباره پیش‌بینی‌های خلاف واقع سازمان هواشناسی به ارائه توضیحاتی پرداخت.

روایت‌ از‌ دیدار رئیس قوه قضائیه با دانشجویان اردبیلی/‌ آیا پای وزیر معزول در فساد واردات نهاده‌های دامی گیر است؟

 روایت‌ از‌ دیدار رئیس قوه قضائیه با دانشجویان اردبیلی/‌ آیا پای وزیر معزول در فساد واردات نهاده‌های دامی گیر است؟
2023-12-07T15:25:41+03:30
رئیس قوه قضائیه در نخستین برنامه سفر استانی به اردبیل ‌به مناسبت روز دانشجو به دید‌ار دانشجویان در دانشگاه محقق اردبیلی رفت.

‌کیفرخواست وزیر سابق جهاد کشاورزی صادر شد/ تکذیب دخالت در پرونده شهید عجمیان/ جزئیات پرونده فساد چای

 ‌کیفرخواست وزیر سابق جهاد کشاورزی صادر شد/ تکذیب دخالت در پرونده شهید عجمیان/ جزئیات پرونده فساد چای
2023-12-07T15:25:37+03:30
رئیس عدلیه برای اولین‌بار نام شرکت متخلف در حوزه واردات چای را در جلسه با دانشجویان اعلام کرد و گفت: متاسفانه هم در مورد چای دبش و هم در مورد واردات نهاده‌ه...

آغاز صدور اسناد مالکیت ۴۲ روستا در مغان و پارس بعد از ۴۰ سال

 آغاز صدور اسناد مالکیت ۴۲ روستا در مغان و پارس بعد از ۴۰ سال
2023-12-07T14:59:08+03:30
اسناد مالکیت تمامی اراضی و املاک روستای «مرتضی کندی» شهرستان پارس‌آباد، با حضور رئیس سازمان ثبت‌اسناد و املاک کشور به مردم اهدا شد.

رئیس سازمان مالیات: قانون پایانه‌های فروشگاهی از اول دی اجرایی می‌شود

 رئیس سازمان مالیات: قانون پایانه‌های فروشگاهی از اول دی اجرایی می‌شود
2023-12-07T14:59:07+03:30
رئیس سازمان امور مالیاتی کشور از اجرایی شدن قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان از اول دی ماه سال جاری خبر داد.

چرا پیش‌بینی‌های ‌هواشناسی برای پاییز پربارش "غلط" از آب درآمد؟

 چرا پیش‌بینی‌های ‌هواشناسی برای پاییز پربارش "غلط" از آب درآمد؟
2023-12-07T14:59:06+03:30
رئیس سازمان هواشناسی درباره پیش‌بینی‌های خلاف واقع سازمان هواشناسی به ارائه توضیحاتی پرداخت.

مدیرکل خزانه وزارت اقتصاد: ۲۳۰ هزار میلیارد تومان کسری بودجه دوران کرونا را پشت‌سر گذاشتیم

 مدیرکل خزانه وزارت اقتصاد: ۲۳۰ هزار میلیارد تومان کسری بودجه دوران کرونا را پشت‌سر گذاشتیم
2023-12-07T14:19:02+03:30
مدیرکل خزانه وزارت اقتصاد و دارایی گفت: ما توانستیم که حدود ۲۲۰ تا ۲۳۰ هزار میلیارد تومان کسری بودجه دوران کرونا و همزمان با اوج تحریم را پشت‌سر بگذاریم.

ناوگروه ۹۳ نیروی دریایی ارتش پس از ۱۳۰۰۰کیلومتر دریانوردی به ایران بازگشت

 ناوگروه ۹۳ نیروی دریایی ارتش پس از ۱۳۰۰۰کیلومتر دریانوردی به ایران بازگشت
2023-12-07T14:19:02+03:30
ناوگروه رزمی ۹۳ نداجا به سر فرماندهی ناوشکن تمام ایرانی جماران پس از ۱۰۲ روز اجرای مأموریت تامین امنیت تردد کشتی های نفتکش و نجاری جمهوری اسلامی ایران در در...

سردار نقدی: اسرائیل در بن‌بست است/ نتانیاهو هیچ راهی جز خودکشی ندارد

 سردار نقدی: اسرائیل در بن‌بست است/ نتانیاهو هیچ راهی جز خودکشی ندارد
2023-12-07T13:52:22+03:30
معاون هماهنگ کننده سپاه گفت: نتانیاهو هیچ راهی جز خودکشی ندارد و این عین بن‌بستی است که به واسطه حماسه رزمندگان جبهه مقاومت در طوفان‌الاقصی ایجاد شده است.

توضیحات رئیس قوه قضاییه درباره ۲ پرونده فساد مهم/ ارتباط باورنکردنی پرونده واردات نهاده‌های دامی و چای دبش

 توضیحات رئیس قوه قضاییه درباره ۲ پرونده فساد مهم/ ارتباط باورنکردنی پرونده واردات نهاده‌های دامی و چای دبش
2023-12-07T13:39:01+03:30
رئیس عدلیه برای اولین‌بار نام شرکت متخلف در حوزه واردات چای را در جلسه با دانشجویان اعلام کرد و گفت: متاسفانه هم در مورد چای دبش و هم در مورد واردات نهاده‌ه...

انهدام ۴ باند رسیدساز جعلی و اسکیمری در کرمانشاه/ ۱۵۰ میلیارد به مالباختگان عودت شد

 انهدام ۴ باند رسیدساز جعلی و اسکیمری در کرمانشاه/ ۱۵۰ میلیارد به مالباختگان عودت شد
2023-12-07T12:47:01+03:30
فرمانده انتظامی استان کرمانشاه با تشریح طرح هفت روزه پلیس فتا کرمانشاه گفت: دستگیری ۱۲ فروشنده اموال مسروقه، انهدام چهار باند رسیدساز جعلی و اسکمیری را از م...

دستور رئیس‌جمهور برای ادامه مسیر ریلی تا مرز باشماق/ راه‌اندازی شرکت ایرلاین بومی در سنندج

 دستور رئیس‌جمهور برای ادامه مسیر ریلی تا مرز باشماق/ راه‌اندازی شرکت ایرلاین بومی در سنندج
2023-12-07T12:47:00+03:30
استاندار کردستان از دستور رئیس‌جمهور و تصویب ادامه مسیر ریلی سنندج تا مرز باشماق مریوان خبر داد و گفت: عملیات اجرایی این‌پروژه به زودی آغاز می‌شود.

وزیر اقتصاد: ۶ سال ‌نرخ تورم بالا به کشور ‌‌و سفره مردم فشار آورد/ نوسانات بورس‌ ربطی به سازمان بورس ندارد

 وزیر اقتصاد: ۶ سال ‌نرخ تورم بالا به کشور ‌‌و سفره مردم فشار آورد/ نوسانات بورس‌ ربطی به سازمان بورس ندارد
2023-12-07T12:47:00+03:30
‌‌وزیر اقتصاد با بیان اینکه بیش‌ از ۶ سال است که نرخ تورم بالا به کشور و سفره مردم فشار ‌آورد، گفت:‌ پرونده مالیاتی را به استان ها برگرداندیم و تصمیم گرفتیم...

رئیس قوه قضاییه: به مسئولان گفته‌ایم که اگر برای آلودگی هوا کاری نکنید ترک فعل کرده‌اید

 رئیس قوه قضاییه: به مسئولان گفته‌ایم که اگر برای آلودگی هوا کاری نکنید ترک فعل کرده‌اید
2023-12-07T12:47:00+03:30
رئیس قوه قضائیه گفت: در مورد آلودگی هوا هم سال قبل و هم امسال تهدید کردیم که اگر کاری نکردید و هوا از این بدتر شد می‌گوییم ترک فعل کرده‌اید.

دیدار رئیس قوه قضائیه با دانشجویان اردبیل/ آیا پای وزیر معزول در فساد واردات نهاده‌های دامی گیر است؟

 دیدار رئیس قوه قضائیه با دانشجویان اردبیل/ آیا پای وزیر معزول در فساد واردات نهاده‌های دامی گیر است؟
2023-12-07T10:58:45+03:30
رئیس قوه قضائیه در نخستین برنامه سفر استانی به اردبیل ‌به مناسبت روز دانشجو به دید‌ار دانشجویان در دانشگاه محقق اردبیلی رفت.

سنگ‌تمام دیار میرزا در تشییع‌ شهید مدافع حرم/ خیابان‌‌های رشت معطر به شمیم حریم زینبی شد + تصویر

 سنگ‌تمام دیار میرزا در تشییع‌ شهید مدافع حرم/ خیابان‌‌های رشت معطر به شمیم حریم زینبی شد + تصویر
2023-12-07T10:32:17+03:30
پیکر مطهر شهید مدافع حرم «‌محمدرضا یعقوبی» از سپاه ناحیه مرکزی رشت به سمت گلزار شهدای این شهر بر دستان مردم ولایتمدار تشییع شد.

استاندار خراسان رضوی: چابهار در توسعه فعالیت‌های تجاری و لجستیکی اهمیت دارد

 استاندار خراسان رضوی: چابهار در توسعه فعالیت‌های تجاری و لجستیکی اهمیت دارد
2023-12-07T10:05:38+03:30
استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه کریدور شرقی بسیار حائز اهمیت است، گفت: چابهار در توسعه فعالیت‌های تجاری و لجستیکی اثرگذار است، بنابراین تجار مختلف باید ا...

معاون دانش و پژوهش کل سپاه: از سر تفکر غرب در دانشگاه‌ها خلاص نشده‌ایم

 معاون دانش و پژوهش کل سپاه: از سر تفکر غرب در دانشگاه‌ها خلاص نشده‌ایم
2023-12-07T10:05:34+03:30
آئین بزرگداشت روز دانشجو با تقدیر از دانشجویان برتر شیراز به همت سازمان بسیج دانشجویی فارس برگزار شد.

تصاویر زیبا از مهاجرت زمستانه پرندگان ‌به سواحل خلیج فارس

 تصاویر زیبا از مهاجرت زمستانه پرندگان ‌به سواحل خلیج فارس
2023-12-07T10:05:33+03:30
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر با اشاره به مهاجرت پرندگان از مناطق سردسیر به نوار ساحلی استان بوشهر گفت: کوچ این پرندگان ضمن جلوه زیبای بصری برای دوستدا...

خروجی دانشگاه‌های سیستان و بلوچستان باید دانشجوی ایده‌محور و کارآفرین باشد

 خروجی دانشگاه‌های سیستان و بلوچستان باید دانشجوی ایده‌محور و کارآفرین باشد
2023-12-07T09:39:09+03:30
استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه دانشگاه محور توسعه است، گفت: خروجی دانشگاه‌های استان باید دانشجوی ایده محور و کارآفرین باشد.

برخی افراد نمی‌گذارند امید در جامعه باشد

 برخی افراد نمی‌گذارند امید در جامعه باشد
2023-12-07T09:39:08+03:30
استاد حوزه و دانشگاه، گفت: رهبر انقلاب مرتب در سخنانشان می‌فرمایند امید را در دل مردم زیاد کنید و برخی‌ افراد نمی‌گذارند امیدی وجود داشته باشد.

اعضای هیئت منصفه مطبوعات زنجان انتخاب شدند + اسامی

 اعضای هیئت منصفه مطبوعات زنجان انتخاب شدند + اسامی
2023-12-07T09:39:08+03:30
14 عضو هیئت منصفه مطبوعات زنجان انتخاب شدند.

قاضی‌زاده‌هاشمی: فرزندان شهدا معارف جهاد و شهادت را به جهانیان تبیین کنند‌

 قاضی‌زاده‌هاشمی: فرزندان شهدا معارف جهاد و شهادت را به جهانیان تبیین کنند‌
2023-12-07T09:39:08+03:30
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: فرزندان و خانواده شهیدان و مسئولان باید جهان را با معارف شهدا، جهاد و شهادت آشنا کنند و علت این رشادت‌ها و جانبازی تبی...

جوجه‌ریزی ۸۷۶ هزار قطعه‌ای در مرغداری‌های  سیستان و بلوچستان

 جوجه‌ریزی ۸۷۶ هزار قطعه‌ای در مرغداری‌های  سیستان و بلوچستان
2023-12-07T09:39:07+03:30
رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: از ابتدای آذرماه طی ۱۵ روز بیش از ۸۷۶ هزارو ۱۸۱ قطعه جوجه‌ریزی در واحدهای صنعتی پرورش مرغ گوشتی استان انجام ...

فراوری ۳۰ تن انجیر سیاه در لرستان/ صنایع تبدیلی حبوبات ایجاد شود

 فراوری ۳۰ تن انجیر سیاه در لرستان/ صنایع تبدیلی حبوبات ایجاد شود
2023-12-07T09:39:07+03:30
رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان با بیان اینکه ۳۵۰۰ هکتار انجیر سیاه در این استان وجود که در خاورمیانه بی‌نظیر است، گفت: ۳۰ تن از این محصول به‌صورت آزمایشی ف...
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)