میرنیوز

معرفی برگزیدگان جشنواره سراسری «هه‌لپه‌رکی» بانه/ وقتی دیگر جنگ معنی ندارد

 معرفی برگزیدگان جشنواره سراسری «هه‌لپه‌رکی» بانه/ وقتی دیگر جنگ معنی ندارد 2023-11-17T11:03:34+03:30

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بانه، پنجمین جشنواره جشنواره سراسری «هه‌لپه‌رکی» بانه شامگاه پنجشنبه با حضور مسئولان و معرفی نفرات برتر به‌کار خود پایان داد. جشنواره‌ای که 13 گروه راه یافته به مرحله نهایی از سراسر کشور، به مدت سه روز با هم به رقابت پرداختند و همگی با پیام صلح و دوستی گردهم آمدند.

گروه‌های هه‌لپه‌رکی به‌روژه بانه، تافگه سردشت، گووند ارومیه، روژ مرگور، دوانزه سواره قلای مریوان، ایلامیان ایلام، سیروان ایلام، هتاو مهاباد، هوزان مهاباد، رشتی ساوجی مریوان و چیکای خراسان به مرحله نهایی جشنواره راه یافته و گروه چیا سقز و بروسکه بانه نیز در بخش جنبی اجرا کردند. حاضران در فضایی مشترک و صمیمی به معرفی فرهنگ‌ها و آیین‌های خود پرداختند.

با رأی هیئت داوران که متشکل از «قطب‌الدین صادقی، سیداحمد توکلی، عطا روشن‌زاده، رابه‌ر کردستانی و حسین احمدی» بودند، بهترین‌های هر بخش از لحاظ هماهنگی درست گروه، اجرای صحیح بزم‌ها، انتخاب موسیقی، سرچوپی، گاوانی، جل و برگ (لباس)، خوانش مقاله و کودکان انتخاب و معرفی شدند.

سال آینده جشنواره «هه‌لپه‌رکی» بانه بین‌المللی برگزار می‌شود

علی اصغر دریایی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان در این آیین ضمن قدردانی از فعالان این عرصه، اظهار داشت: کردستان دارای مشاهیر و مفاخر فراوانی همچون قطب‌الدین صادقی است که وجود او برای همه ما مایه افتخار است. باید این ظرفیت‌ها را قدر دانسته و حفظ کرد.

وی با بیان اینکه کردستان‌ محل‌ پرورش‌ مفاخر ارزشمند و گرانمایه‌ای‌ بوده‌ که‌ در عرصه‌های مختلف در داخل کشور و حتی فراتر از مرزها و در عرصه جهانی افتخارآفرینی کرده‌اند، گفت: خوشبختانه با اجرای جشنواره‌های فرهنگی و هنری، روایتی زیبا از استان کردستان در حال مخابره شدن به دنیا است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان با ذکر اینکه معرفی و آشنایی با شخصیت‌های برجسته هر قوم سهم ارزنده‌ای در قوام و نقش مؤثری در هویت‌بخشی به جامعه خواهد داشت، تصریح کرد: در این جشنواره‌ها علاوه‌ بر ایجاد شور و نشاط مردمی، اقوام و مذاهب مختلف کشور با فرهنگ‌ها، ظرفیت‌ها و تجارب هم آشنا شده و این در تقویت وحدت ملی بسیار تأثیرگذار خواهد بود.

وی توسعه برنامه‌های فرهنگی و هنری در سطح استان به ویژه شهرستان‌های مرزی را اولویت برشمرد و عنوان کرد: یکی دیگر از پیام این جشنواره‌ها معرفی وجود امنیت پایدار در کردستان است، در این دوره از جشنواره بیش از 3 هزار نفر در کارناوال‌های شادی و اجرای برنامه‌ها بدون هیچ مشکل و مسئله‌ای حضور داشته که این خود بیانگر وجود امنیت در شهرستان است.

دریایی با بیان اینکه کردستان امن‌ترین استان کشور بوده و محلی مناسب برای برگزاری این جشنواره‌ها است، عنوان کرد: سال آینده ششمین دوره جشنواره «هه‌لپه‌رکی» بانه در سطح بین‌المللی برگزار و دبیرخانه دائمی این رویداد هم به‌زودی ایجاد می‌شود.

وی وعده احداث سالن بزرگ برای اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری در شهر بانه را داد و افزود: مشارکت در برگزاری یادواره‌های شهدا و مراسمات گرامیداشت یاد و خاطره شهدا در این شهرستان از دیگر برنامه‌های در دستور کار است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان در بخش پایانی سخنان خود گریزی به اتفاقات اخیر در فلسطین زد و ضمن محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی، ابراز داشت: فعالان عرصه فرهنگ و هنر در این جشنواره‌ها علاوه‌ بر شرکت؛ انزجار و تنفر خود را از کشتار مردم مظلوم فلسطین و حمایت از مظلومیت مردم غره را به گوش دنیا می‌رسانند.

برگزاری جشنواره‌ها، فرصتی برای پیوند بیشتر اقوام و مذاهب کشور

قطب‌الدین صادقی، پژوهشگر و هنرمند برجسته کشور و از مفاخر کرد نیز در این آیین ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این جشنواره‌ها، اظهار داشت: جشنواره تئاتر و هه‌لپه‌رکی کار سیاسی و اقتصادی نیست، بلکه صرفاً فرهنگی و بستری برای ایجاد فضای امیدبخشی در جامعه است.

وی تداوم برگزاری جشنواره‌ها با رعایت چارچوب‌ها را ضروری دانست و افزود: برگزاری جشنواره‌ها، فرصتی برای پیوند و همدلی بیشتر اقوام و مذاهب مختلف کشور است.

داور نام‌آشنای این جشنواره با اشاره به اینکه از سال 1970، رقابت از جشنواره‌های دنیا حذف شده است، خاطرنشان کرد: هر ساله رویدادهای فرهنگی و هنری مختلفی در سطح جهان از جمله فرانسه به مدت 40 روز برگزار و گروه‌های زیادی دور هم جمع شده و با فرهنگ و هنر یکدیگر آشنا می‌شوند. وقتی وارد سالن جشنواره‌ها می‌شوید و ملیت‌های مختلف را در لباس‌های مختلف در کنار هم می‌بینید، نمادی از جهانی به دور از کینه و صلح و وجود وحدت و همبستگی برایت تداعی می‌شود. 

صادقی یکی از بزرگترین مسئله‌های بشر امروز رو عدم توجه به همدیگر ذکر کرد و با تأکید بر ضرورت تقویت وحدت، همدلی، امید و انگیزه در جامعه عنوان کرد: بر خلاف پیوند اقتصادی و سیاسی، پیوند فرهنگی بر روی برابری و یکسانی بنا شده و در زمره ماندگارترین و پایدارترین پیوندها میان ملت‌ها است. 

برگزیدگان جشنواره

به گزارش تسنیم، در پایان با رأی هیئت داوران برگزیدگان پنجمین جشنواره سراسری «هه‌لپه‌رکی» بانه معرفی شدند. تقدیر ویژه شامل تندیس جشنواره و هدیه نقدی به گروه 12 سواره قه‌لای مریوان، گروه گوفند ارومیه، گروه سیروان از ایلام و گروه چیکسای از خراسان اهدا شد.

خواننده‌های گروه 12 سواره مریوان، از لحاظ پوشش گروه هوزان مهاباد، از نظر هماهنگی گروه به‌روژه بانه و در حفظ رسوم و آیین منطقه گروه روژمه‌رگه‌وه‌ر ارومیه به عنوان نفرات برگزیده انتخاب شدند.

با رأی هیئت داوران بهترین گاوانی، گاوانی کش گروه مه‌تاوی مهاباد، موسیقی برتر هم به گروه بروسکه بانه، بهترین چوپی کش هم به منصور خسروی و بهترین خواننده هم خواننده گروه هوزانی مهاباد انتخاب شدند.

بر اساس این گزارش، نخستین جشنواره عکاسی نیز همزمان با پنجمین دوره جشنواره سراسری «هه‌لپه‌رکی»، با داوری «ادریس خسروی‌زاده، لقمان رحیمی و جمشید فرجوند فردا» برگزار شد.

در مجموع 300 عکس از 13 عکاس در بخش‌های «هه‌لپه‌رکی»و جنبی به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که در پایان با رأی هیئت داوران در بخش عکس «هه‌لپه‌رکی»ژیلا کریمی، سارا محمدی و شبنم ملکی شایسته تقدیر؛ در بخش اصلی مسلم عظیمی رتبه نخست، آذر قیدارپور رتبه دوم و امید محمدی رتبه سوم و در بخش جنبی نیز محمد شهبازی شایسته تقدیر و شبنم ملکی برگزیده شدند.

دبیرخانه جشنواره از «گروه 12 سواره مریوان، فرشاد قوامی، عبدالکریم سروش، منصور خسروی» به پاس زحمات در معرفی و تقویت و توسعه «هه‌لپه‌رکی» در مناطق کردنشین، با اهدای تندیس و هدایایی تجلیل کردند. به همه گروه‌های شرکت‌کننده نیز به پاس حضور، دیپلم افتخار اهدا شد.

جنگ معنایی ندارد

خبرنگار تسنیم در این جشنواره به سراغ برخی از شرکت‌کنندگان رفت تا در خصوص پیام و کیفیت جشنواره «هه‌لپه‌رکی» بانه اطلاعات بیشتری کسب کند که همگی از نحوه برگزاری و سطح رقابت‌ها رضایت داشتند و می‌گفتند که در این دورهمی‌ها، جدا از ایجاد فضای شور و نشاط و رقابت؛ به رژیم صهیونیستی می‌فهمانیم که جنگ معنایی ندارد. همه ما کشت و کشتار و جنایات اسرائیلی‌ها را محکوم می‌کنیم.

«هه‌لپه‌رکی» نوعی رقص کردی است که در مراسات مختلف و در زمان شادی و عزا به شیوه‌های مختلف اجرا می‌شود و هر نوع هه‌لپه‌رکی پیامی را به مخاطب می‌رساند. هه‌لپه‌رکی یا همان حرکات آیینی و حماسی موزون کردی با زیبایی خاص خود بخشی از همان میراث ناملموس فرهنگی این مردم و آئینه‌ای تمام نما از زندگی گذشته آنهاست که به صورت زنده در زمان حال در وجود آنان در حرکت و جریان است و تاریخچه آن به هزاره‌‍های دوم تا سوم قبل از میلاد بر می‌گردد.

نفر نخست در هه‌لپه‌رکی "چوپی‌کیش" ناو دارد که دستمالی در دست راست دارد، هدایت گروه را بر عهده داشته و سایر اعضای گروه در حرکات موزون باید از وی پیروی کنند و نفر آخر نیز "گاوانی" است که وی نیز دستمالی در دست چپ دارد و با هنرنمایی خود ابتدا و انتهای «هه‌لپه‌رکی» را با هم هماهنگ می‌کند.

انتهای پیام/489/

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار استان ها

۲ انفجار مهیب در کارگاه غیر‌مجاز مواد محترقه فردیس/ ۲ کشته ‌و تخریب ۳ ساختمان تاکنون + تصویر

 ۲ انفجار مهیب در کارگاه غیر‌مجاز مواد محترقه فردیس/ ۲ کشته ‌و تخریب ۳ ساختمان تاکنون + تصویر
2023-12-07T17:26:01+03:30
ساعتی پیش محل نگهداری مواد محترقه در فردیس کرج منفجر شد که تاکنون ۲ نفر در این حادثه جان باخته‌اند.

تحریم نفتی ایران ‌شکست خورد/ تلاش وزارت نفت برای افزایش تولید در میادین نفت و گاز

 تحریم نفتی ایران ‌شکست خورد/ تلاش وزارت نفت برای افزایش تولید در میادین نفت و گاز
2023-12-07T16:45:33+03:30
مدیر خدمات شرکت ملی حفاری ایران گفت: بیش از ۶۵ درصد قطعات این صنعت به دست جوانان ایرانی بومی شده ‌و امروز دست بیگانه در این صنعت مهم و کلیدی قطع شده است.

سردار فدوی:‌ اطلاعات درباره شهادت "متوسلیان و ‌امام موسی" کافی نیست/ تکالیف زیادی برای مبارزه با صهیونیست داریم

 سردار فدوی:‌ اطلاعات درباره شهادت "متوسلیان و ‌امام موسی" کافی نیست/ تکالیف زیادی برای مبارزه با صهیونیست داریم
2023-12-07T16:45:32+03:30
جانشین فرمانده کل سپاه درباره احمد متوسلیان و امام موسی صدر گفت: قسمت اعظمی از شهدای ما که گمنام بودند، شناسایی شدند ولی هنوز اطلاعات موجود در راستای صحت شه...

جانشین فرمانده کل سپاه: ‌هیچ کشتی جرات نمی‌کند ‌با پرچم اسرائیل در تنگه باب‌المندب و دریای سرخ تردد کند‌

 جانشین فرمانده کل سپاه: ‌هیچ کشتی جرات نمی‌کند ‌با پرچم اسرائیل در تنگه باب‌المندب و دریای سرخ تردد کند‌
2023-12-07T16:32:19+03:30
جانشین فرمانده کل سپاه گفت: ‌هیچ کشتی جرات نمی‌کند ‌با پرچم اسرائیل در تنگه باب‌المندب و دریای سرخ تردد کند‌

افزایش ۴۰ درصدی عضویت در صندوق اعتباری هنر

 افزایش ۴۰ درصدی عضویت در صندوق اعتباری هنر
2023-12-07T15:52:30+03:30
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بدو ورود به استان مرکزی در جمع خبرنگاران از افزایش ۴۰ درصدی عضویت در صندوق اعتباری هنر خبر داد.

واکنش رئیس ‌هواشناسی به پیش‌بینی‌های غلط؛ ما هم ناراحتیم

 واکنش رئیس ‌هواشناسی به پیش‌بینی‌های غلط؛ ما هم ناراحتیم
2023-12-07T15:39:06+03:30
رئیس سازمان هواشناسی درباره پیش‌بینی‌های خلاف واقع سازمان هواشناسی به ارائه توضیحاتی پرداخت.

روایت‌ از‌ دیدار رئیس قوه قضائیه با دانشجویان اردبیلی/‌ آیا پای وزیر معزول در فساد واردات نهاده‌های دامی گیر است؟

 روایت‌ از‌ دیدار رئیس قوه قضائیه با دانشجویان اردبیلی/‌ آیا پای وزیر معزول در فساد واردات نهاده‌های دامی گیر است؟
2023-12-07T15:25:41+03:30
رئیس قوه قضائیه در نخستین برنامه سفر استانی به اردبیل ‌به مناسبت روز دانشجو به دید‌ار دانشجویان در دانشگاه محقق اردبیلی رفت.

‌کیفرخواست وزیر سابق جهاد کشاورزی صادر شد/ تکذیب دخالت در پرونده شهید عجمیان/ جزئیات پرونده فساد چای

 ‌کیفرخواست وزیر سابق جهاد کشاورزی صادر شد/ تکذیب دخالت در پرونده شهید عجمیان/ جزئیات پرونده فساد چای
2023-12-07T15:25:37+03:30
رئیس عدلیه برای اولین‌بار نام شرکت متخلف در حوزه واردات چای را در جلسه با دانشجویان اعلام کرد و گفت: متاسفانه هم در مورد چای دبش و هم در مورد واردات نهاده‌ه...

آغاز صدور اسناد مالکیت ۴۲ روستا در مغان و پارس بعد از ۴۰ سال

 آغاز صدور اسناد مالکیت ۴۲ روستا در مغان و پارس بعد از ۴۰ سال
2023-12-07T14:59:08+03:30
اسناد مالکیت تمامی اراضی و املاک روستای «مرتضی کندی» شهرستان پارس‌آباد، با حضور رئیس سازمان ثبت‌اسناد و املاک کشور به مردم اهدا شد.

رئیس سازمان مالیات: قانون پایانه‌های فروشگاهی از اول دی اجرایی می‌شود

 رئیس سازمان مالیات: قانون پایانه‌های فروشگاهی از اول دی اجرایی می‌شود
2023-12-07T14:59:07+03:30
رئیس سازمان امور مالیاتی کشور از اجرایی شدن قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان از اول دی ماه سال جاری خبر داد.

چرا پیش‌بینی‌های ‌هواشناسی برای پاییز پربارش "غلط" از آب درآمد؟

 چرا پیش‌بینی‌های ‌هواشناسی برای پاییز پربارش "غلط" از آب درآمد؟
2023-12-07T14:59:06+03:30
رئیس سازمان هواشناسی درباره پیش‌بینی‌های خلاف واقع سازمان هواشناسی به ارائه توضیحاتی پرداخت.

مدیرکل خزانه وزارت اقتصاد: ۲۳۰ هزار میلیارد تومان کسری بودجه دوران کرونا را پشت‌سر گذاشتیم

 مدیرکل خزانه وزارت اقتصاد: ۲۳۰ هزار میلیارد تومان کسری بودجه دوران کرونا را پشت‌سر گذاشتیم
2023-12-07T14:19:02+03:30
مدیرکل خزانه وزارت اقتصاد و دارایی گفت: ما توانستیم که حدود ۲۲۰ تا ۲۳۰ هزار میلیارد تومان کسری بودجه دوران کرونا و همزمان با اوج تحریم را پشت‌سر بگذاریم.

ناوگروه ۹۳ نیروی دریایی ارتش پس از ۱۳۰۰۰کیلومتر دریانوردی به ایران بازگشت

 ناوگروه ۹۳ نیروی دریایی ارتش پس از ۱۳۰۰۰کیلومتر دریانوردی به ایران بازگشت
2023-12-07T14:19:02+03:30
ناوگروه رزمی ۹۳ نداجا به سر فرماندهی ناوشکن تمام ایرانی جماران پس از ۱۰۲ روز اجرای مأموریت تامین امنیت تردد کشتی های نفتکش و نجاری جمهوری اسلامی ایران در در...

سردار نقدی: اسرائیل در بن‌بست است/ نتانیاهو هیچ راهی جز خودکشی ندارد

 سردار نقدی: اسرائیل در بن‌بست است/ نتانیاهو هیچ راهی جز خودکشی ندارد
2023-12-07T13:52:22+03:30
معاون هماهنگ کننده سپاه گفت: نتانیاهو هیچ راهی جز خودکشی ندارد و این عین بن‌بستی است که به واسطه حماسه رزمندگان جبهه مقاومت در طوفان‌الاقصی ایجاد شده است.

توضیحات رئیس قوه قضاییه درباره ۲ پرونده فساد مهم/ ارتباط باورنکردنی پرونده واردات نهاده‌های دامی و چای دبش

 توضیحات رئیس قوه قضاییه درباره ۲ پرونده فساد مهم/ ارتباط باورنکردنی پرونده واردات نهاده‌های دامی و چای دبش
2023-12-07T13:39:01+03:30
رئیس عدلیه برای اولین‌بار نام شرکت متخلف در حوزه واردات چای را در جلسه با دانشجویان اعلام کرد و گفت: متاسفانه هم در مورد چای دبش و هم در مورد واردات نهاده‌ه...

انهدام ۴ باند رسیدساز جعلی و اسکیمری در کرمانشاه/ ۱۵۰ میلیارد به مالباختگان عودت شد

 انهدام ۴ باند رسیدساز جعلی و اسکیمری در کرمانشاه/ ۱۵۰ میلیارد به مالباختگان عودت شد
2023-12-07T12:47:01+03:30
فرمانده انتظامی استان کرمانشاه با تشریح طرح هفت روزه پلیس فتا کرمانشاه گفت: دستگیری ۱۲ فروشنده اموال مسروقه، انهدام چهار باند رسیدساز جعلی و اسکمیری را از م...

دستور رئیس‌جمهور برای ادامه مسیر ریلی تا مرز باشماق/ راه‌اندازی شرکت ایرلاین بومی در سنندج

 دستور رئیس‌جمهور برای ادامه مسیر ریلی تا مرز باشماق/ راه‌اندازی شرکت ایرلاین بومی در سنندج
2023-12-07T12:47:00+03:30
استاندار کردستان از دستور رئیس‌جمهور و تصویب ادامه مسیر ریلی سنندج تا مرز باشماق مریوان خبر داد و گفت: عملیات اجرایی این‌پروژه به زودی آغاز می‌شود.

وزیر اقتصاد: ۶ سال ‌نرخ تورم بالا به کشور ‌‌و سفره مردم فشار آورد/ نوسانات بورس‌ ربطی به سازمان بورس ندارد

 وزیر اقتصاد: ۶ سال ‌نرخ تورم بالا به کشور ‌‌و سفره مردم فشار آورد/ نوسانات بورس‌ ربطی به سازمان بورس ندارد
2023-12-07T12:47:00+03:30
‌‌وزیر اقتصاد با بیان اینکه بیش‌ از ۶ سال است که نرخ تورم بالا به کشور و سفره مردم فشار ‌آورد، گفت:‌ پرونده مالیاتی را به استان ها برگرداندیم و تصمیم گرفتیم...

رئیس قوه قضاییه: به مسئولان گفته‌ایم که اگر برای آلودگی هوا کاری نکنید ترک فعل کرده‌اید

 رئیس قوه قضاییه: به مسئولان گفته‌ایم که اگر برای آلودگی هوا کاری نکنید ترک فعل کرده‌اید
2023-12-07T12:47:00+03:30
رئیس قوه قضائیه گفت: در مورد آلودگی هوا هم سال قبل و هم امسال تهدید کردیم که اگر کاری نکردید و هوا از این بدتر شد می‌گوییم ترک فعل کرده‌اید.

دیدار رئیس قوه قضائیه با دانشجویان اردبیل/ آیا پای وزیر معزول در فساد واردات نهاده‌های دامی گیر است؟

 دیدار رئیس قوه قضائیه با دانشجویان اردبیل/ آیا پای وزیر معزول در فساد واردات نهاده‌های دامی گیر است؟
2023-12-07T10:58:45+03:30
رئیس قوه قضائیه در نخستین برنامه سفر استانی به اردبیل ‌به مناسبت روز دانشجو به دید‌ار دانشجویان در دانشگاه محقق اردبیلی رفت.

سنگ‌تمام دیار میرزا در تشییع‌ شهید مدافع حرم/ خیابان‌‌های رشت معطر به شمیم حریم زینبی شد + تصویر

 سنگ‌تمام دیار میرزا در تشییع‌ شهید مدافع حرم/ خیابان‌‌های رشت معطر به شمیم حریم زینبی شد + تصویر
2023-12-07T10:32:17+03:30
پیکر مطهر شهید مدافع حرم «‌محمدرضا یعقوبی» از سپاه ناحیه مرکزی رشت به سمت گلزار شهدای این شهر بر دستان مردم ولایتمدار تشییع شد.

استاندار خراسان رضوی: چابهار در توسعه فعالیت‌های تجاری و لجستیکی اهمیت دارد

 استاندار خراسان رضوی: چابهار در توسعه فعالیت‌های تجاری و لجستیکی اهمیت دارد
2023-12-07T10:05:38+03:30
استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه کریدور شرقی بسیار حائز اهمیت است، گفت: چابهار در توسعه فعالیت‌های تجاری و لجستیکی اثرگذار است، بنابراین تجار مختلف باید ا...

معاون دانش و پژوهش کل سپاه: از سر تفکر غرب در دانشگاه‌ها خلاص نشده‌ایم

 معاون دانش و پژوهش کل سپاه: از سر تفکر غرب در دانشگاه‌ها خلاص نشده‌ایم
2023-12-07T10:05:34+03:30
آئین بزرگداشت روز دانشجو با تقدیر از دانشجویان برتر شیراز به همت سازمان بسیج دانشجویی فارس برگزار شد.

تصاویر زیبا از مهاجرت زمستانه پرندگان ‌به سواحل خلیج فارس

 تصاویر زیبا از مهاجرت زمستانه پرندگان ‌به سواحل خلیج فارس
2023-12-07T10:05:33+03:30
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر با اشاره به مهاجرت پرندگان از مناطق سردسیر به نوار ساحلی استان بوشهر گفت: کوچ این پرندگان ضمن جلوه زیبای بصری برای دوستدا...

خروجی دانشگاه‌های سیستان و بلوچستان باید دانشجوی ایده‌محور و کارآفرین باشد

 خروجی دانشگاه‌های سیستان و بلوچستان باید دانشجوی ایده‌محور و کارآفرین باشد
2023-12-07T09:39:09+03:30
استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه دانشگاه محور توسعه است، گفت: خروجی دانشگاه‌های استان باید دانشجوی ایده محور و کارآفرین باشد.

برخی افراد نمی‌گذارند امید در جامعه باشد

 برخی افراد نمی‌گذارند امید در جامعه باشد
2023-12-07T09:39:08+03:30
استاد حوزه و دانشگاه، گفت: رهبر انقلاب مرتب در سخنانشان می‌فرمایند امید را در دل مردم زیاد کنید و برخی‌ افراد نمی‌گذارند امیدی وجود داشته باشد.

اعضای هیئت منصفه مطبوعات زنجان انتخاب شدند + اسامی

 اعضای هیئت منصفه مطبوعات زنجان انتخاب شدند + اسامی
2023-12-07T09:39:08+03:30
14 عضو هیئت منصفه مطبوعات زنجان انتخاب شدند.

قاضی‌زاده‌هاشمی: فرزندان شهدا معارف جهاد و شهادت را به جهانیان تبیین کنند‌

 قاضی‌زاده‌هاشمی: فرزندان شهدا معارف جهاد و شهادت را به جهانیان تبیین کنند‌
2023-12-07T09:39:08+03:30
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: فرزندان و خانواده شهیدان و مسئولان باید جهان را با معارف شهدا، جهاد و شهادت آشنا کنند و علت این رشادت‌ها و جانبازی تبی...

جوجه‌ریزی ۸۷۶ هزار قطعه‌ای در مرغداری‌های  سیستان و بلوچستان

 جوجه‌ریزی ۸۷۶ هزار قطعه‌ای در مرغداری‌های  سیستان و بلوچستان
2023-12-07T09:39:07+03:30
رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: از ابتدای آذرماه طی ۱۵ روز بیش از ۸۷۶ هزارو ۱۸۱ قطعه جوجه‌ریزی در واحدهای صنعتی پرورش مرغ گوشتی استان انجام ...

فراوری ۳۰ تن انجیر سیاه در لرستان/ صنایع تبدیلی حبوبات ایجاد شود

 فراوری ۳۰ تن انجیر سیاه در لرستان/ صنایع تبدیلی حبوبات ایجاد شود
2023-12-07T09:39:07+03:30
رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان با بیان اینکه ۳۵۰۰ هکتار انجیر سیاه در این استان وجود که در خاورمیانه بی‌نظیر است، گفت: ۳۰ تن از این محصول به‌صورت آزمایشی ف...
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)