میرنیوز

مهر محکم دولت سیزدهم بر تنش آبی نیم‌میلیون نفر در چهارمحال و بختیاری / ۱۷ سال انتظار پایان یافت

 مهر محکم دولت سیزدهم بر تنش آبی نیم‌میلیون نفر در چهارمحال و بختیاری / ۱۷ سال انتظار پایان یافت 2023-11-16T17:16:53+03:30

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرکرد، آیت الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور به همراه علی‌اکبر محرابیان وزیر نیرو، غلامعلی حیدری استاندار چهارمحال و بختیاری و دیگر مسئولان استانی و شهرستانی، امروز پروژه نیمی از جمعیت استان چهارمحال و بختیاری را در آیین افتتاح متمرکز پروژه‌های آبرسانی و برق‌رسانی افتتاح کرد.

علی‌اکبر محرابیان، وزیر نیرو در خصوص افتتاح پروژه آبرسانی نیمی از جمعیت استان چهارمحال و بختیاری، بیان کرد: طرح آبرسانی 50 درصد آب استان برای 13 شهر و 13 مجتمع روستایی است. شروع این پروژه در سال 1390 بوده است که در شروع کار این دولت، 30 درصد پیشرفت داشت. 

وزیر نیرو گفت: این طرح آبرسانی قبل از دولت سیزدهم متوسط سالانه  2.7 درصد پیشرفت داشته است اما در این دو سال 13 برابر سرعت پروژه افزایش یافته است، می‌توان گفت این پروژه متوسط سالانه در این دو سال 35 درصد پیشرفت داشته است.

وی بیان داشت: این طرح به صورت متوسط آب شرب حدود 50 درصد مردم استان چهارمحال و بختیاری را تامین می‌کند، این مردم قبلا بدون تصفیه 50 درصد آب خود را از چشمه کوهرنگ بر می‌داشتند. در سال‌های گذشته به علت سرمای شدید، یخبندان بود و در برخی ماه‌ها بخاطر کدورت زیاد آب، مشکلات آبی برای این مردم به وجود می‌آمد اما امروز یک سامانه مدرن پایدار با کیفیت آب خوب برای مردم تامین می‌شود.

محرابیان اظهار داشت: یکی از ویژگی‌های خوب‌ این طرح، استفاده از شرکت‌های دانش بنیان در احداث سازه‌های ایستگاه پمپاژ و آبگیر است. در این سازه کار مهندسی ارزش انجام شده است که 140 میلیارد تومان کاهش هزینه با افزایش راندمان مجموعه ایستگاه‌های آبگیر داشته است.

به گزارش تسنیم، انگار همین دیروز بود که خبرگزاری تسنیم گزارشی در رابطه با پروژه آبرسانی بن ـ بروجن با این تیتر که "چرا تنها پروژه اولویت‌دار استان چهارمحال و بختیاری به بهره‌برداری نرسید؟" منتشر کرد، خبری که مربوط به سال 1400 است و طبق وعده وعیدها قرار بوده که پروژه بن-بروجن که تنها پروژه اولویت‌دار استان چهارمحال و بختیاری بود تا پایان دولت دوازدهم به اتمام برسد اما دولت دوازدهم به پایان کار خود رسید و باز هم این پروژه به بهره‌برداری نرسیده است.

پروژه مجتمع آبرسانی قمربنی‌هاشم(ع) (طرح انتقال آب بن - بروجن) به عنوان یک طرح ملی و با مصوبه 4 دولت، با هدف رفع مشکل کمبود آب شرب استان چهارمحال و بختیاری کلید خورد که مطالعات اجرای این طرح از سال 85 و عملیات اجرایی آن از سال 89 آغاز شد، ‌17 سال است که مردم استان چهارمحال و بختیاری منتظر اجرای این پروژه هستند، پروژه‌ای که نیمی از جمعیت این استان را آبرسانی می‌کند.

پروژه آبرسانی نیمی از جمعیت استان، قرار است آب شرب 13 شهر و 13 روستا را در شهرستان‌های بن، سامان، شهرکرد، فرخشهر و بروجن تامین کند، پروژه‌ای که 15 سال به درازا کشید و دیر افتتاح شدن آن سبب مشکلات بسیاری شد.

در این سال‌ها نمایندگان، استانداران و مدیران متعدد آمدند و رفتند و هر کدام این پروژه را مهم دانستند اما خبری از اجرایی شدن پروژه آبرسانی بن_بروجن نشد. 18 آبان سال 95، حمید چیت چیان وزیر وقت نیرو از پیشرفت 18 درصدی طرح انتقال آب بن- بروجن در استان چهارمحال و بختیاری خبر داد و گفت: این طرح تا پایان سال آینده تکمیل و به بهره برداری می رسد.

28 فروردین سال 96 بود که قاسم سلیمانی استاندار وقت چهارمحال و بختیاری در سفر یک روزه به شهرستان بن و بازدید از روند اجرایی پروژه انتقال آب بن_بروجن، اظهار داشت: عملیات احداث این پروژه با اعتبار دو هزار و 530 میلیارد ریال از بهمن ماه سال 1394 آغاز شد و تا پایان سال جاری افتتاح می‌شود.

سال 96 هم تمام شد اما خبری از بهره‌برداری نبود. مهرماه سال 98 برای نخستین بار برخی افراد مغرض با بلدوزر به تخریب آبگیر این طرح اقدام کردند و پس از آن برای دومین بار در دی ماه همان سال این آبگیر مورد تعرض قرار گرفت.

بن_بروجن دارای مجوز زیست محیطی

 در 7 دی 1398، اقبال عباسی استاندار وقت چهارمحال و بختیاری در جلسه گفت‌وگوی‌ دولت‌ و بخش خصوصی با اشاره به تخریب آبگیر پروژه بن ـ بروجن، اظهارداشت: پروژه بن ـ بروجن برای دومین‌ بار مورد تخریب برخی افراد قرار گرفته در صورتی که تعرض‌ به یک پروژه ملی تخلف محسوب می‌شود‌ بنابراین برای رفع این مشکل درخواست دیدار با رئیس قوه قضائیه داده شده‌ است‌.

در 26 شهریور سال 98 وزیر وقت نیرو علی اکبر محرابیان از این پروژه بازدید کرد و 25 آبان سال 1399 هم اقبال عباسی استاندار وقت استان چهارمحال و بختیاری گفت: امید است مسیر اصلی پروژه بن-بروجن تا پایان دولت دوازدهم به بهره‌برداری برسد، مابقی پروژه به مرور زمان و براساس اولویت پیش خواهد رفت.

پایان دولت دوازدهم هم رسید اما این پروژه به آخر نرسید

در 7 خرداد 99، شهرام احمدی مدیرکل وقت محیط زیست چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: مجوز زیست محیطی طرح انتقال آب بن به بروجن لغو نشده و از نظر حفاظت محیط زیست تداوم اجرای این پروژه بدون مانع است. این طرح در سال 1390 مجوز زیست محیطی از اداره کل حفاظت محیط زیست استان گرفت و هم‌چنان این مجوز دارای اعتبار است.

و در 5 اسفند 99، حجت‌الاسلام والمسلمین امیرقلی جعفری رئیس وقت مجمع نمایندگان چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه پروژه بن-بروجن دارای تمام مجوزات لازم است، گفت: این پروژه جزو مصوبات دو دولت است و متوقف نمی‌شود.

در 14 مهرماه 1400، احمدرضا محمدی مدیرعامل وقت شرکت آب و فاضلاب چهارمحال و بختیاری هشدار کمبود آب در استان چهارمحال و بختیاری را داد و گفت: دو حلقه چاه در دشت شهرکرد حفر شده است، اما آبدهی مناسبی ندارد، امسال در استان 38 حلقه چاه حفر شده که آبدهی آن‌ها بسیار کم است.

تجمع اعتراضی مردم استان چهارمحال و بختیاری در خصوص بی‌آبی

در دهم آذر ماه 1400، مردم استان چهارمحال و بختیاری تجمعی اعتراضی برگزار کردند و بی‌آبی و مشکلات آبی خود را فریاد زدند؛ بی‌آبی که بخشی از آن مربوط به سوءمدیریت و بخشی دیگر مربوط به خشکسالی است. مردم استان معتقد بودند، طرح ملی بن ـ بروجن که مصوب دو دولت بود و مورد تأکید و دستور وزارت کشور است بود بر اثر بی‌کفایتی برخی هنوز به بهره‌برداری نرسیده است.

احمد راستینه نماینده مردم شهرستان‌های شهرکرد، بن و سامان در مجلس شورای اسلامی در 28 دی ماه 1400، گفت: کمیته آب توانست 1000 میلیارد تومان اعتبار برای پروژه آبرسانی آب شُرب نیمی از جمعیت استان تخصیص و جذب کند که سال 1401 را باید پایان تنش آبی استان بنامیم.

در 28 بهمن سال 1400، حجت‌الاسلام والمسلمین امیرقلی جعفری رئیس کمیته آب مجلس شورای اسلامی با اشاره به تاکید وزارت نیرو بر تکمیل هر چه سریع‌تر پروژه آبرسانی بن-بروجن، اظهار داشت: امید است با اعتبارات تخصیص داده شده و اهتمام دولت، این پروژه سال 1401 افتتاح شود.

پس از آن آیت الله سیدابراهیم رییسی، رییس جمهور در ادامه سفرهای استانی خود روز پنجشنبه نوزدهم خردادماه 1401 به همراه جمعی از اعضای هیات دولت به چهارمحال و بختیاری سفر کرد تا از نزدیک مسائل این استان را مورد بررسی قرار دهد. در این سفر آیت‌الله رییسی گفت: طرح‌های آبرسانی که در این استان داریم، برنامه‌ریزی شده است تا پایان سال جاری به یک نتیجه قطعی برسد.

قطعی چندین‌روزه آب در شهرکرد مرکز استان چهارمحال و بختیاری

اما در 16 مرداد 1401، به سبب وقوع بارش‌های سیل‌آسا در چهارمحال و بختیاری، آب چشمه کوهرنگ که از چشمه‌های مهم و حیاتی این استان به شمار می‌رود گل‌آلود و از مدار آبرسانی خارج شد و همین موضوع سبب ایجاد تنش آبی در هفت شهر و 34 روستای این استان شد.

بلافاصله وزیر نیرو، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب به همراه تیم‌های تخصصی را به استان اعزام کرد تا اقدام لازم برای رفع این مشکل انجام شود و سپس خود نیز با سفر به استان چهارمحال و بختیاری از نزدیک مشکلات را به صورت میدانی بررسی کرد و راهکارهای لازم را برای رفع هرچه سریع‌تر مشکل در دستور کار قرار داد. 

در 25 مرداد جمعی از مردم شهرکرد در پی قطعی مکرر و چند روزه آب در شهرکرد مقابل استانداری تجمع کردند. قطعی بیش از ده روزه آب در شهرکرد معضلات جدی ایجاد کرده بود و کار مردم را به آبرسانی با تانکر در مرکز استان کشانده بود! استانی که روزگاری 11 درصد آب کشور را تأمین می‌کرد و سرچشمه دو رود بزرگ زاینده‌رود و کارون است اما در مرکز این استان با جمعیتی حدود 200 هزار نفر شاهد قطعی‌های مکرر آب شرب است.

این در حالی بود که حجت‌الاسلام امیرقلی جعفری، رئیس کمیته آب و نماینده مردم بروجن در مجلس شورای اسلامی در جلسه شورای اداری شهرستان بروجن در سفر ریاست‌ جمهوری به چهارمحال و بختیاری گفته بود: فکری برای آب پایدار استان نشده  و مشکل اساسی استان آب است. امیدواریم طرح بن ـ بروجن امسال افتتاح شود تا بخشی از مشکل مردم مرتفع شود.

با اینکه همه مسئولان مربوطه پایان سال 1401 را اتمام پروژه بن_بروجن و تنش آبی استان می‌دانستند اما پایان سال 1401 فرا رسید و خبری از این پروژه نشد. در این سال‌ها مردم استان چهارمحال و بختیاری با مشکلات آبی فراوانی دست و پنجه نرم کردند و علی رغم این مشکلات هم، برخی افراد سعی کردند این پروژه مهم که مصوب 4 دولت و شورای عالی آب را دارد و 15 سال  اعتبار گرفته است، را غیرقانونی بدانند.

رفته رفته پای این پروژه و قصه‌های پر غصه ناتمام آبرسانی بن_بروجن به سال 1402 کشید. در 21 تیر 1402 غلامعلی حیدری استاندار چهارمحال و بختیاری با بیان این که بیشترین اعتبار در این دولت برای حل مسئله آب اختصاص یافته است، گفت: پروژه بزرگ آبرسانی بن -بروجن به‌زودی افتتاح می‌شود و در 19 مهرماه 1402، حجت‌الاسلام والمسلمین امیرقلی جعفری نماینده مردم شهرستان بروجن در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بنا بر تصمیمات اخذ شده اعتباری بالغ بر 150 میلیارد تومان جهت تکمیل و تجهیز تصفیه‌خانه و آبگیر این پروژه مصوب شد که به زودی تخصیص داده می‌شود.

بن_بروجن بارگذاری جدیدی روی منابع آبی «زاینده‌رود» نیست

علیرضا الماسوندی سرپرست حوزه زاینده‌رود در شرکت منابع آب ایران اخیرا در ویدئویی از ساماندهی آب شرب چهارمحال‌وبختیاری خبر داد و گفت: بارگذاری جدیدی روی منابع آبی «زاینده‌رود» درکار نیست،  طرح آب‌رسانی بن-بروجن با هدف تامین آب شرب باکیفیت برای مردم شهرها و روستاهای چهارمحال‌وبختیاری به بهره‌برداری می‌رسد. این طرح هیچ بارگذاری جدیدی در مسیر سایر حوضه‌های آبریز از جمله زاینده‌رود ایجاد نخواهد کرد.

وی افزود: پیش از این محل برداشت آب‌ِشرب مردم این منطقه به خاطر قدیمی‌بودن و فرسودگی خط انتقال شبکه آب، هدر رفت بالایی داشته و در زمان وقوع سیل، کدورت آب شدت می‌گرفت. با اجرای این طرح، همان میزان آبِ‌شرب شهرکرد و روستاهای اطراف از محل جدید و البته با تصفیه‌خانه و سامانه فیلتراسیون مدرن در اختیار مردم قرار می‌گیرد، آبِ‌شرب جدید بسیار باکیفیت خواهد بود.

انتهای پیام/7540

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار استان ها

دریانوردی ۹۲ ناوگروه ایران در اقیانوس‌ها و دریاهای آزاد/ ‌اسکورت ۵ هزار کشتی‌ حامل کالاهای اساسی

 دریانوردی ۹۲ ناوگروه ایران در اقیانوس‌ها و دریاهای آزاد/ ‌اسکورت ۵ هزار کشتی‌ حامل کالاهای اساسی
2023-12-01T12:32:39+03:30
فرمانده مرکز آموزش نداجا مستقر در سیرجان از دریانوردی ۹۲ ناوگروه ایران در اقیانوس‌ها و دریاهای آزاد و ‌اسکورت ۵ هزار کشتی‌ حامل کالاهای اساسی خبر داد.

وزیر ارشاد اعلام کرد: ‌اختصاص ماهانه یک هزار تن کاغذ به ناشران/ چاپ ۱۵۵ میلیون جلد کتاب درسی با کاغذ ایرانی

 وزیر ارشاد اعلام کرد: ‌اختصاص ماهانه یک هزار تن کاغذ به ناشران/ چاپ ۱۵۵ میلیون جلد کتاب درسی با کاغذ ایرانی
2023-12-01T12:19:26+03:30
وزیر فرهنگ و ارشاد از اختصاص ماهانه هزار تن کاغذ به ناشران خبر داد و گفت: پای کار کاغذ ایرانی هستیم و کیفیت را تولیدکنندگان باز هم بالا خواهند برد.

اراضی دانشگاه علوم پزشکی کردستان باید به مسکن ملی واگذار شود

 اراضی دانشگاه علوم پزشکی کردستان باید به مسکن ملی واگذار شود
2023-12-01T12:05:57+03:30
بازرس کل استان کردستان گفت: اراضی مازاد دستگاه‌های اجرایی استان به ویژه دانشگاه علوم پزشکی کردستان باید به طرح مسکن ملی واگذار شود.

دریادار تنگسیری: ‌‌شناورهایی ‌ساخته‌ایم که در دنیا نظیر ندارد/ تأمین امنیت تنگه هرمز با کشورهای منطقه است

 دریادار تنگسیری: ‌‌شناورهایی ‌ساخته‌ایم که در دنیا نظیر ندارد/ تأمین امنیت تنگه هرمز با کشورهای منطقه است
2023-12-01T11:12:47+03:30
فرمانده نیروی دریایی سپاه با اشاره به تولید تجهیزات جنگ‌افزارهای بومی گفت: جوانان ما در نیروی دریایی سپاه، طراحی و تولید شناورهایی را انجام داده‌اند که در د...

آماده باش راهداران خراسان جنوبی برای  فصل زمستان

 آماده باش راهداران خراسان جنوبی برای  فصل زمستان
2023-12-01T10:59:28+03:30
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی گفت: راهداران استان در اجرای طرح راهداری زمستانی استان به حالت آماده باش درامدند

توزیع ۳۰۰ بخاری و بسته های معیشتی در رزمایش مومنانه

 توزیع ۳۰۰ بخاری و بسته های معیشتی در رزمایش مومنانه
2023-12-01T10:59:28+03:30
توزیع ۳۰۰ بخاری و ۳۰۰ بسته معیشتی به ارزش ۹۰۰ میلیون تومان در قالب رزمایش کمک های مومنانه انجام شد.

۶ جایگاه توزیع سیلندر گاز با پیگیری دستگاه قضایی در بندرعباس راه‌اندازی شد

 ۶ جایگاه توزیع سیلندر گاز با پیگیری دستگاه قضایی در بندرعباس راه‌اندازی شد
2023-12-01T10:59:27+03:30
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان از راه اندازی ۶ جایگاه توزیع سیلندر گاز با پیگیری دستگاه قضایی خبر داد.

ورزشکاران ورزش زورخانه ای مسئولیت بسیار سنگینی برعهده دارند

 ورزشکاران ورزش زورخانه ای مسئولیت بسیار سنگینی برعهده دارند
2023-12-01T10:59:26+03:30
رئیس فدراسیون ورزش‌های زورخانه‌ای و پهلوانی کشور، گفت: مسئولیت ورزشکاران، ورزش زورخانه‌ای بسیاری سنگین است.

اولتیماتم استانداری کهگیلویه و بویراحمد به شورای شهر و شهردار دهدشت

 اولتیماتم استانداری کهگیلویه و بویراحمد به شورای شهر و شهردار دهدشت
2023-12-01T10:59:26+03:30
مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری کهگیلویه و بویراحمد، گفت: در صورت بی‌توجهی به وضعیت بهداشتی شهر دهدشت، شورای شهر منحل می‌شود.

جمع‌آوری ۱۹۱ توزیع کننده مواد مخدر و معتاد متجاهر در مشهد

 جمع‌آوری ۱۹۱ توزیع کننده مواد مخدر و معتاد متجاهر در مشهد
2023-12-01T10:59:25+03:30
فرمانده انتظامی شهرستان مشهد از دستگیری ۶۷ خرده فروش مواد مخدر و جمع آوری ۱۲۴ معتاد متجاهر در اجرای طرح ارتقای امنیت محلات شهر خبر داد.

سند تک برگ ۱۸۷۰ فقره املاک آموزش و پرورش کردستان صادر شد

 سند تک برگ ۱۸۷۰ فقره املاک آموزش و پرورش کردستان صادر شد
2023-12-01T10:59:24+03:30
رئیس اداره حقوقی آموزش و پرورش استان کردستان گفت: سند تک برگ مالکیت یک هزار و ۸۷۰ فقره املاک آموزش و پرورش کردستان صادر شد.

استعفای استاندار مازندران تکذیب شد

 استعفای استاندار مازندران تکذیب شد
2023-12-01T10:59:24+03:30
مدیرکل روابط عمومی استانداری مازندران با تکذیب استعفای استاندار مازندران گفت: پیگیری درمان بیماری وی در ساری انجام می‌شود.

وزیر آموزش و پرورش: در رتبه‌بندی باید اقدامات معلمانه را کشف کنیم

 وزیر آموزش و پرورش: در رتبه‌بندی باید اقدامات معلمانه را کشف کنیم
2023-12-01T10:59:23+03:30
وزیر آموزش و پرورش گفت: در رتبه‌بندی باید شخصیت معلمی و اقدامات معلمانه را کشف کنیم، معلمی به روش و منش است و این موضوع را در رتبه‌بندی بعدی که بسیار متفاوت...

تداوم برخورد قاطع با جایگاه‌های متخلف توزیع سوخت سیستان

 تداوم برخورد قاطع با جایگاه‌های متخلف توزیع سوخت سیستان
2023-12-01T09:52:50+03:30
دورافتاده‌ترین جایگاه توزیع گازوئیل در شهرستان نیمروز به علت احتکار سوخت و فروش به دلالان و قاچاقچیان سوخت توسط دادستان زابل نقره داغ شد.

خبرهای خوش اقتصادی "داود منظور"/ تکانه اقتصادی دیگر نخواهیم داشت

 خبرهای خوش اقتصادی "داود منظور"/ تکانه اقتصادی دیگر نخواهیم داشت
2023-12-01T09:39:28+03:30
معاون رئیس‌ جمهور با بیان اینکه ۷۹ میلیون نفر در کشور یارانه می‌گیرند که همه آنان مستحق دریافت یارانه نیستند، گفت: در مرحله بعدی طرح کالابرگ، برای تأمین جهی...

۱۵۰ زندانی با مساعدت خیرین در آذربایجان غربی آزاد شدند

 ۱۵۰ زندانی با مساعدت خیرین در آذربایجان غربی آزاد شدند
2023-12-01T09:25:56+03:30
رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی در همایشی به مناسبت هفته بسیج حکم آزادی ۱۵۰ زندانی را به آنها تحویل داد و این مددجویان از زندان آزاد و به کانون گرم خانواده ...

وعده نماینده اردبیل/ مردم ماه آینده بعد از ۲۰ سال سوت قطار را خواهند شنید

 وعده نماینده اردبیل/ مردم ماه آینده بعد از ۲۰ سال سوت قطار را خواهند شنید
2023-12-01T09:12:46+03:30
نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس گفت: مردم استان اردبیل بعد از ۲۰ سال صدای سوت قطار را خواهند شنید و اگر این امر اتفاق نیفتد، ضعف از پیمانکارا...

واژگونی اتوبوس در بزرگراه نیشابور ـ مشهد با ۲۶ مصدوم

 واژگونی اتوبوس در بزرگراه نیشابور ـ مشهد با ۲۶ مصدوم
2023-12-01T08:59:21+03:30
واژگونی یک دستگاه اتوبوس در بزرگراه نیشابور- مشهد و در محدوده روستای "دیزباد" ۲۶ مصدوم برجای گذاشت‌.

کشف محموله شیشه و مرفین در مرزهای سیستان و بلوچستان

 کشف محموله شیشه و مرفین در مرزهای سیستان و بلوچستان
2023-12-01T08:32:33+03:30
فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان از کشف محموله شیشه و مرفین در مرزهای استان خبر داد.

۳۶۵ میلیارد تومان برای رفع نقاط حادثه‌خیز ایلام پیش‌بینی شد‌

 ۳۶۵ میلیارد تومان برای رفع نقاط حادثه‌خیز ایلام پیش‌بینی شد‌
2023-12-01T08:32:33+03:30
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای ایلام با بیان اینکه ۳۶۵میلیارد تومان اعتبار برای رفع نقاط حادثه خیز ایلام پیش بینی شده است، گفت:تاکنون ۶۵ میلیارد تومان ا...

نایب رئیس مجلس: هر چه به جلوتر برویم وضعیت اقتصاد و معیشتی مردم بهتر خواهد شد

 نایب رئیس مجلس: هر چه به جلوتر برویم وضعیت اقتصاد و معیشتی مردم بهتر خواهد شد
2023-12-01T08:32:32+03:30
نائب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با کارهای جهادی که انجام شده هر چه به جلوتر برویم وضعیت اقتصاد و معیشتی مردم بهتر خواهد شد، گفت: علی‌رغم همه مشکلا...

خبرهای خوش اقتصادی "داود منظور"/ تکانه اقتصادی دیگر نخواهیم داشت/ ‌یارانه سه دهک اول ‌قطع می‌شود‌

 خبرهای خوش اقتصادی "داود منظور"/ تکانه اقتصادی دیگر نخواهیم داشت/ ‌یارانه سه دهک اول ‌قطع می‌شود‌
2023-12-01T08:32:32+03:30
معاون رئیس‌ جمهور با بیان اینکه ۷۹ میلیون نفر در کشور یارانه می‌گیرند که همه آنان مستحق دریافت یارانه نیستند، گفت: بنابراین سه دهک اول که درآمدهای بالاتر دا...

ساخت ۴۴ شهرک‌‌ مسکونی در گستره ‌۴۰۰ هکتار

 ساخت ۴۴ شهرک‌‌ مسکونی در گستره ‌۴۰۰ هکتار
2023-11-30T22:19:26+03:30
معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل سازمان زمین و مسکن گفت: ۴۴ نقطه کشور برای نخستین بار بعد از انقلاب اسلامی برای ساخت شهرک‌های مسکونی مکان‌یابی شده است.

جزئیات واژگونی مینی‌بوس دانش‌آموزان در لرستان/ ۲ دانش‌آموز به خرم‌آباد اعزام شدند + تصویر

 جزئیات واژگونی مینی‌بوس دانش‌آموزان در لرستان/ ۲ دانش‌آموز به خرم‌آباد اعزام شدند + تصویر
2023-11-30T22:19:25+03:30
فرماندار دلفان، جزئیات حادثه برای دانش‌آموزان این شهرستان را در پی واژگونی مینی‌بوس تشریح کرد.

‌معافیت مالیاتی کارکنان دولت به ۱۲ میلیون تومان رسید؛ معافیت مشاغل و کسبه خرد ‌۱۰۰ میلیون تعیین شد

 ‌معافیت مالیاتی کارکنان دولت به ۱۲ میلیون تومان رسید؛ معافیت مشاغل و کسبه خرد ‌۱۰۰ میلیون تعیین شد
2023-11-30T20:45:49+03:30
رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: آستانه معافیت مالیاتی برای کارکنان دولت به ۱۲ میلیون تومان در ماه افزایش داده شده است و برای مشاغل و کسبه خرد آستانه معافیت ...

‌معافیت مالیاتی کارکنان دولت به ۱۲ میلیون تومان رسید؛ مشاغل و کسبه خرد ‌۱۰۰ میلیون تعیین شد

 ‌معافیت مالیاتی کارکنان دولت به ۱۲ میلیون تومان رسید؛ مشاغل و کسبه خرد ‌۱۰۰ میلیون تعیین شد
2023-11-30T19:39:30+03:30
رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: آستانه معافیت مالیاتی برای کارکنان دولت به ۱۲ میلیون تومان در ماه افزایش داده شده است و برای مشاغل و کسبه خرد آستانه معافیت ...

آیت‌الله نوری‌همدانی: در کنار حشدالشعبی عراق خواهیم ایستاد

 آیت‌الله نوری‌همدانی: در کنار حشدالشعبی عراق خواهیم ایستاد
2023-11-30T18:59:32+03:30
مرجع تقلید شیعیان گفت: حشد الشعبی عراق یکی از اعضای بسیار بیدار و هوشیار محور مقاومت است که با فتوای مرجعیت و مساعدت مردم عراق تشکیل شد و افرادی همانند شهید...

۲ میلیون و ۷۰۰ هزار واحد مسکونی ناپایدار در کشور شناسایی شد

 ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار واحد مسکونی ناپایدار در کشور شناسایی شد
2023-11-30T18:59:30+03:30
مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: بر‌اساس سرشماری نفوس مسکن ‌بیش از ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار واحد مسکونی ناپایدار در کشور وجود دارد.

رونمایی از برنامه راهبردی صنعت طلا/ ۱۳ تن شمش طلا با تعرفه صفر وارد کشور شد

 رونمایی از برنامه راهبردی صنعت طلا/ ۱۳ تن شمش طلا با تعرفه صفر وارد کشور شد
2023-11-30T18:59:30+03:30
معاون صنایع عمومی وزیر صنعت گفت: معاونت صنایع عمومی ۲۲ برنامه راهبردی برای صنایع مختلف تدوین کرده که تاکنون پنج برنامه آن رونمایی شده است و امروز شاهد رونما...

معاون سازمان انرژی اتمی: شهید شهریاری اعتقادی به تحصیل در ‌خارج نداشت + تصاویر

 معاون سازمان انرژی اتمی: شهید شهریاری اعتقادی به تحصیل در ‌خارج نداشت + تصاویر
2023-11-30T16:52:50+03:30
معاون سازمان انرژی اتمی با اشاره به شخصیت والای شهید شهریاری گفت: شهید شهریاری اعتقاد به تحصیل در داخل کشور داشت و ‌معتقد به تحصیل از خارج کشور نبود.
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)