میرنیوز

حاشیه‌نگاری از محفل شعر غزه در کردستان/ سروده‌های شاعران دهه ۲۰ تا ۹۰ در حمایت از فلسطین

 حاشیه‌نگاری از محفل شعر غزه در کردستان/ سروده‌های شاعران دهه ۲۰ تا ۹۰ در حمایت از فلسطین 2023-11-16T10:50:23+03:30

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، مراسم عصر شعر غزه، شامگاه چهارشنبه با حضور مسئولان و شاعران در دفتر نماینده ولی‌‌فقیه در استان کردستان برگزار شد. حاشیه‌نگاری خبرنگار تسنیم را می‌خوانید.

می‌شود ناراحتی را در چهره‌های تک تک هنرمندان دید، استاد آقامیری دهه‌ بیستی با عصایی در دست و پاهایی خسته، اما استوار به همراه علی احسان فریدونی دهه پنجاهی شاعر نام‌آشنای کردستانی، میلاد نوری‌نیا و امیررضا فرجوند دهه هشتادی نیم ساعت قبل از شروع مراسم از بیجار خود را به سنندج رسانده‌اند تا دین خود را ادا کنند.

علی قیسوندی دهه پنجاهی معلم بازنشسته، شاعری که با لهجه کلهری می‌سراید از کامیاران آمده است. به گفته خودش با ماشین شخصی و در زیر فغان گریه آسمان از ساعت 2 بعد از ظهر خود را به سنندج رسانده و در ماشینش منتظر فرارسیدن ساعت جلسه بود و با آمدن ما به همراه امجد ویسی از شاعران توانمند و برجسته استان که شعر معروفش در دیدار شاعران با رهبر انقلاب را قرائت کرد و پسرش دیاکو که از کودکی تاکنون که دانشجو شده، همیشه در محافل کنار پدر بودن را تجربه کرده است، وارد می‌شوند.

کارکنان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با شور و شوق ناشی از تعهد در جنب سالن جلسه توماری از انزجار کودکان و نوجوانان عضو کانون را آویزان کرده‌اند و آثاری از نقاشی‌های کودکانه‌ای را که در حمایت از غزه به تصویر در آمده است بر روی یک میز به زیبایی چیده‌اند و از گل‌های لاله دفتر نماینده ولی‌فقیه هم به امانت جهت تزیین استفاده می‌کنند.

مهمانان یکی یکی می‌آیند، مائده زارعی، شاعر جوان اصالتاً قروه‌ای ساکن سنندج، علیرضا جعفری دهه هشتادی سریش‌آبادی که از کودکی در سنندج بوده است و سورانی را هم بسیار خوب صحبت می‌کند.

«فاطمه امیری» شاعر تازه شناخته شده کانون شعر استاد رضا همت‌یار حوزه هنری از محله نایسر سنندج که علی‌رغم حضور تازه‌اش در محافل جدی ادبی بسیار با اطمینان سروده‌های زیبایش را به دو زبان کردی و فارسی قرائت می‌کند، از دیگر شاعرانی هستند که آمده بودند.

در سالن جلسات کمی آن طرف‌تر سه کودک به همراه خانواده و مربیانشان مشغول تمرین هستند. پیام خسرونژاد شاید 10 ساله قرار است قرائت آیاتی از قرآن کریم را به عنوان آغازین برنامه برعهده داشته باشد، بر روی یک صندلی نشسته است و منتظر شروع برنامه، بریوان ابراهیمی دلنوشته‌ای را که برگزیده جشنواره کانون هم شده است برای کودکان غزه می‌خواهد بخواند، بر روی کاغذی همسن خودش کوچک نوشته است و شاید برای چندمین بار و همچون لحظات آخر شروع امتحان مرور می‌کند. مهیلا اسماعیلی هم قصد قصه‌گویی دارد. قصه‌ای از یک مرحله زندگی سردار حاج قاسم سلیمانی، او هم در حال تمرین نهایی است برای مربی و دوستانی که گویا این قدر شنیده‌اند و همه را حفظ کرده‌اند باز هم  اجرا می‌کند.

همکاران حوزه هنری استان کردستان هم همه آمده بودند، نصراللهی، مرادویسی، امینی، حسینی، فتاحی، برهانی، امین‌نژاد و کاکی و گروه تصویری حوزه هنری که قرار است این محفل را در قاب تصویر ثبت کنند. هر کسی به کاری مشغول است. یکی وسائل پذیرایی را آماده می‌کند، یکی به دنبال امضای لوح‌های سپاس به دنبال 5 مدیر برگزارکننده است. مدیرکل ارشاد اسلامی قبل از رفتن به جشنواره «هه لپه رکی» بانه امضا کرده و توسط فلاحی، معاون فرهنگی و رسانه‌ای که در جلسه به نمایندگی حضور دارد ارسال کرده است، گوهری، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، حسنی خونسار، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان که در جلسه حضور دارند امضا می‌کنند. حجت‌الاسلام رازیانی، مدیرکل تبلیغات اسلامی که قصد سرکشی از اداره تبلیغات دهگلان را دارد از میانه خروج از شهر جهت امضای لوح‌ها بر می‌گردد و جلوی درب دفتر نماینده ولی‌فقیه لوح ها را امضا می‌کند.

غفاری مدیر دفتر خبرگزاری تسنیم کردستان تنها خبرنگاری بود که با همکاران بخش تصویری صداوسیما برای پوشش مراسم حضور داشتند. آزادی، سرپرست حوزه هنری کردستان از کرمانشاه خود را به سنندج رسانده و به همراه خود مظفری، معاون اداری و مالی و طاهری را نیز با خود همراه کرده است، آخرین امضاکننده لوح‌ها است.

جلسه با چند دقیقه تأخیر و با ورود حجت‌الاسلام والمسلمین پورذهبی به سالن نظم و ترتیب می‌گیرد، نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان با تک تک مهمانان رو در رو و با روی گشاده و لبخند احوال‌پرسی می‌کنند و بلافاصله با قرائت آیاتی از قرآن توسط جوان سنندجی، مراسم شروع می‌شود.

ویسی، مجری برنامه از همان ابتدای کار بابت به قول خودش سوتی‌هایش در حین اجرا عذرخواهی می‌کند و خاطره‌ای از سوتی که در محضر مقام معظم رهبری داده است را بیان می‌کند. با شعری فارسی به یاد مردم غزه جلسه آغاز می‌شود.

افشین آزادی، سرپرست حوزه هنری استان کردستان برنامه‌های فرهنگی و هنری با موضوع غزه را تشریح کرد و نوبت به شاعران رسید؛ یکی یکی با دعوت مجری پشت تریبون می‌رفتند و برای مظلومیت فلسطین و کودکان غزه شعر می‌خواندند. غم و ناراحتی به واسطه جنایت‌های رژیم غاصب صهیونیستی بر علیه مردم بی‌دفاع و مظلومان مقاوم غزه، بر چهره آنان نشسته بود.

خون بوواره ئاسمان به لکه م گلای ره نگیم بکه ید/ پیه ک جه هانی با خه وه ر له ی حادسه ی نه نگین بکه ی

این بیت اول شعر استاد آقامیری است که به عنوان اولین شاعر با لهجه زیبای زبان کردی گروسی قرائت می‌کند. 79 سال انزجار از اشغال و چپاولگری رژیم صهیونیستی و حامیان جنایتکار این رژیم بر مردم فلسطین در صدایش طنین‌انداز است. صد حیف که زمان اجازه سرودن اشعار بیشتر را نمی‌دهد همه به احترامش از جا برمی‌خیزند و با صلواتی تحسین‌اش می‌کنند.

قیسوندی از کامیاران شعری با لهجه کلهری که در سفر اخیر رئیس جمهوری به سنندج و در دیداری که با هنرمندان داشته، قرائت می‌کند.

قوله ی دلمان تیه ید، چیو چرا گریم/ له وه رمه زلومید دایم دل پریم

روژی سه د که ره ت یه قه مان دریم/تاگه رهه میشه ناوه گه د چریم

جوورلافاویم،کیوه ری ئاکریم/ ماتل ئیجازه و ئه مر رهبه ریم.

...

دفاع شاعران از مظلومان

ویسی، مجری برنامه بعد از قرائت این شعر به وظیفه‌شناسی شاعران کردستانی در دفاع از مظلومان اشاره می‌کند و گفت: شاعران این دیار آن زمان که برای حلبچه می‌سرایند و آن زمان برای عفرین و کوبانی و امروز برای مظلومان غزه.

شاعران یکی یکی می‌آیند و اشعار زیبایشان را قرائت می‌کنند. مائده زارعی، سیدمحمد سادات، بریوان ابراهیمی، میلاد نوری‌نیا، فاطمه امیری، علیرضا جعفری، علی احسان فریدونی، امیررضا فرجوند، امجد ویسی و در پایان قصه‌گویی مهیلا اسماعیلی به نام شهید سلیمانی.

تأثیر چندبرابری زبان شعر وهنر برمخاطب/ تبیین واقعیت‌ها بازبان هنر

پایان بخش برنامه را سخنان حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالرضا پورذهبی نماینده ولی‌ فقیه در استان کردستان است که در این محفل با قدردانی از شاعران که امروز با زبان‌ها و لهجه‌های مختلف به شعرخوانی پرداختند، آغاز شد.

وی گفت: مطالب و اتفاقات روز با زبان شعر بیان شود، چرا که تأثیرات چند برابری خواهد داشت.

نمانیده ولی‌فقیه در استان کردستان با بیان اینکه لذتی که از اشعار و دکلمه برده می‌شود از سخنرانی بیشتر است، تصریح کرد:  این راه ادامه و مطالعات و تولید محتوا بیشتر و سعی شود این محافل در مدارس و دانشگاه‌ها نیز بیشتر برگزار شود، چرا که نسل جوان بسیار نیازمندند که با اتفاقات اخیر و اوضاع فلسطین آشنا شوند. برگزاری این‌ محافل مناسبتی نشود، بلکه به‌روز و پویاتر شود و کتاب‌، مجله و ویژه‌نامه‌ای در این راستا تهیه و چاپ شود.

پورذهبی با ابراز تأسف از اینکه تاکنون بیش از 14 هزار فلسطینی به شهادت رسیده‌اند، بیان کرد: تبیین این اتفاق در اشعار خارج از احساسات در دستور کار قرار گیرد. کبر و استکبار در دنیا یک شعار نیست، بلکه یک واقعیت است، باید این واقعیات را برای جامعه تبیین کرد. امیدواریم دشمنان انسانیت هر چه زودتر نابود شوند.

اهدای لوح تقدیر و عکس دسته جمعی با نماینده ولی‌فقیه پایان‌بخش محفلی پر از احساس نسل‌های مختلف از شاعران کردستانی برای مردم غزه بود که با همت و همکاری حوزه هنری، تبلیغات اسلامی، فرهنگ و ارشاد اسلامی، کتابخانه‌های عمومی و کانون پرورش فکری کودکان نوجوانان استان کردستان در شب بارانی سنندج رقم زده شد.

انتهای پیام/481/

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار استان ها

ساخت ۴۴ شهرک‌‌ مسکونی در گستره ‌۴۰۰ هکتار

 ساخت ۴۴ شهرک‌‌ مسکونی در گستره ‌۴۰۰ هکتار
2023-11-30T22:19:26+03:30
معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل سازمان زمین و مسکن گفت: ۴۴ نقطه کشور برای نخستین بار بعد از انقلاب اسلامی برای ساخت شهرک‌های مسکونی مکان‌یابی شده است.

جزئیات واژگونی مینی‌بوس دانش‌آموزان در لرستان/ ۲ دانش‌آموز به خرم‌آباد اعزام شدند + تصویر

 جزئیات واژگونی مینی‌بوس دانش‌آموزان در لرستان/ ۲ دانش‌آموز به خرم‌آباد اعزام شدند + تصویر
2023-11-30T22:19:25+03:30
فرماندار دلفان، جزئیات حادثه برای دانش‌آموزان این شهرستان را در پی واژگونی مینی‌بوس تشریح کرد.

‌معافیت مالیاتی کارکنان دولت به ۱۲ میلیون تومان رسید؛ معافیت مشاغل و کسبه خرد ‌۱۰۰ میلیون تعیین شد

 ‌معافیت مالیاتی کارکنان دولت به ۱۲ میلیون تومان رسید؛ معافیت مشاغل و کسبه خرد ‌۱۰۰ میلیون تعیین شد
2023-11-30T20:45:49+03:30
رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: آستانه معافیت مالیاتی برای کارکنان دولت به ۱۲ میلیون تومان در ماه افزایش داده شده است و برای مشاغل و کسبه خرد آستانه معافیت ...

‌معافیت مالیاتی کارکنان دولت به ۱۲ میلیون تومان رسید؛ مشاغل و کسبه خرد ‌۱۰۰ میلیون تعیین شد

 ‌معافیت مالیاتی کارکنان دولت به ۱۲ میلیون تومان رسید؛ مشاغل و کسبه خرد ‌۱۰۰ میلیون تعیین شد
2023-11-30T19:39:30+03:30
رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: آستانه معافیت مالیاتی برای کارکنان دولت به ۱۲ میلیون تومان در ماه افزایش داده شده است و برای مشاغل و کسبه خرد آستانه معافیت ...

آیت‌الله نوری‌همدانی: در کنار حشدالشعبی عراق خواهیم ایستاد

 آیت‌الله نوری‌همدانی: در کنار حشدالشعبی عراق خواهیم ایستاد
2023-11-30T18:59:32+03:30
مرجع تقلید شیعیان گفت: حشد الشعبی عراق یکی از اعضای بسیار بیدار و هوشیار محور مقاومت است که با فتوای مرجعیت و مساعدت مردم عراق تشکیل شد و افرادی همانند شهید...

۲ میلیون و ۷۰۰ هزار واحد مسکونی ناپایدار در کشور شناسایی شد

 ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار واحد مسکونی ناپایدار در کشور شناسایی شد
2023-11-30T18:59:30+03:30
مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: بر‌اساس سرشماری نفوس مسکن ‌بیش از ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار واحد مسکونی ناپایدار در کشور وجود دارد.

رونمایی از برنامه راهبردی صنعت طلا/ ۱۳ تن شمش طلا با تعرفه صفر وارد کشور شد

 رونمایی از برنامه راهبردی صنعت طلا/ ۱۳ تن شمش طلا با تعرفه صفر وارد کشور شد
2023-11-30T18:59:30+03:30
معاون صنایع عمومی وزیر صنعت گفت: معاونت صنایع عمومی ۲۲ برنامه راهبردی برای صنایع مختلف تدوین کرده که تاکنون پنج برنامه آن رونمایی شده است و امروز شاهد رونما...

معاون سازمان انرژی اتمی: شهید شهریاری اعتقادی به تحصیل در ‌خارج نداشت + تصاویر

 معاون سازمان انرژی اتمی: شهید شهریاری اعتقادی به تحصیل در ‌خارج نداشت + تصاویر
2023-11-30T16:52:50+03:30
معاون سازمان انرژی اتمی با اشاره به شخصیت والای شهید شهریاری گفت: شهید شهریاری اعتقاد به تحصیل در داخل کشور داشت و ‌معتقد به تحصیل از خارج کشور نبود.

توماج صالحی بازداشت شد

 توماج صالحی بازداشت شد
2023-11-30T16:39:26+03:30
توماح صالحی پس از برخی اظهارنظر‌های کذب و بدون سند که در فضای مجازی منتشر کرد به اتهام نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی بازداشت شد.

منظور: نرخ ارز ‌کالاهای اساسی برای سال آینده ‌۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان تصویب شد‌

 منظور: نرخ ارز ‌کالاهای اساسی برای سال آینده ‌۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان تصویب شد‌
2023-11-30T16:12:53+03:30
رئیس سازمان برنامه و بودجه افزایش نرخ ارز را دیگر عامل ایجاد تورم در کشور ارزیابی کرد و گفت: نرخ ارز برای کالاهای اساسی در سال آینده، مانند سال جاری، ۲۸ هزا...

واژگونی مینی‌بوس حامل دانش‌آموزان در لرستان/ ۱۶ دانش‌آموز مصدوم شدند

 واژگونی مینی‌بوس حامل دانش‌آموزان در لرستان/ ۱۶ دانش‌آموز مصدوم شدند
2023-11-30T15:32:55+03:30
فرماندار دلفان از واژگونی مینی‌بوس حامل دانش‌آموزان در این شهرستان خبر داد.

وزیر بهداشت: ‌۱۶ هزار تخت بیمارستانی ‌به بهره‌برداری رسید/ تولید ۴۰۰۰ محصول سلامت‌محور ‌

 وزیر بهداشت: ‌۱۶ هزار تخت بیمارستانی ‌به بهره‌برداری رسید/ تولید ۴۰۰۰ محصول سلامت‌محور ‌
2023-11-30T15:32:55+03:30
وزیر بهداشت ضمن اشاره به تولید ۴۰۰۰ محصول سلامت‌محور در کشور گفت: ۴۰ درصد نیاز تجهیزات کشور توسط داخل کشور تولید می‌شود.

افزایش برداشت ‌گوجه فرنگی در ‌بوشهر/ قیمت در بازار کاهشی می‌شود

 افزایش برداشت ‌گوجه فرنگی در ‌بوشهر/ قیمت در بازار کاهشی می‌شود
2023-11-30T14:39:34+03:30
معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی استان بوشهر از افزایش برداشت محصول گوجه فرنگی در مزارع استان بوشهر خبر داد و گفت: از اواسط آذر تا دی‌ماه بیش از ۱۰۰ ه...

فرمانده ‌نداجا در رشت: ناوشکن دیلمان قدرت بازدارندگی و امنیت چند برابری به دریای خزر ‌خواهد داد

 فرمانده ‌نداجا در رشت: ناوشکن دیلمان قدرت بازدارندگی و امنیت چند برابری به دریای خزر ‌خواهد داد
2023-11-30T14:39:34+03:30
فرمانده آموزش تخصص‌های دریایی باقرالعلوم(ع) نداجا رشت با اشاره به الحاق ناوشکن دیلمان به ناوگان شمال گفت: ناوشکن دیلمان پیام‌آور صلح برای ملت‌ها خواهد بود؛ ...

استاندار گلستان: مجوزهای اجرای طرح طبیعت‌گردی و گردشگری آشوراده صادر شد

 استاندار گلستان: مجوزهای اجرای طرح طبیعت‌گردی و گردشگری آشوراده صادر شد
2023-11-30T14:26:16+03:30
استاندار گلستان گفت: در سفر دوم رئیس جمهور به استان گلستان آغاز عملیات اجرایی طرح طبیعت‌گردی و گردشگری آشوراده انجام خواهد شد.

منظور: ۲۰ تا ۳۰ درصد مردم به یارانه نقدی نیاز ندارند/ نرخ تورم ماهانه به ۲ درصد رسید

 منظور: ۲۰ تا ۳۰ درصد مردم به یارانه نقدی نیاز ندارند/ نرخ تورم ماهانه به ۲ درصد رسید
2023-11-30T14:26:14+03:30
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با اشاره به اینکه در حال حاضر ۷۹ میلیون نفر یارانه می‌گیرند، گفت: در حال حاضر ۲۰ تا ۳۰ درصد افرادی که یارانه می‌گیرند نیازی ...

دریادار سیاری: آمریکا جرأت اقدام نظامی علیه ایران را ندارد/ ارتش هیچ‌گاه اجازه ‌تجاوز را نمی‌دهد

 دریادار سیاری: آمریکا جرأت اقدام نظامی علیه ایران را ندارد/ ارتش هیچ‌گاه اجازه ‌تجاوز را نمی‌دهد
2023-11-30T13:46:09+03:30
رئیس ستاد و معاون هماهنگ‌کننده ارتش با تاکید بر اینکه آمریکا جرأت اقدام نظامی علیه ایران را ندارد، گفت: ارتش هیچ‌گاه اجازه ‌تجاوز را نمی‌دهد.

سرلشکر سلامی: ناامنی به قلب رژیم صهیونیستی منتقل شد/ فقط ۴۸ ساعت زمان برای نابودی اسرائیل نیاز است

 سرلشکر سلامی: ناامنی به قلب رژیم صهیونیستی منتقل شد/ فقط ۴۸ ساعت زمان برای نابودی اسرائیل نیاز است
2023-11-30T13:33:01+03:30
فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: امروز دقیقا ناامنی به قلب رژیم صهیونیستی منتقل شده است. واقعا چشم‌اندازی برای نجات رژیم صهیونیستی وجود ندارد. دیگر نمی‌توانند ...

معاون سازمان انرژی اتمی: شهید شهریاری اعتقادی به تحصیل در ‌خارج نداشت

 معاون سازمان انرژی اتمی: شهید شهریاری اعتقادی به تحصیل در ‌خارج نداشت
2023-11-30T13:20:35+03:30
معاون سازمان انرژی اتمی با اشاره به شخصیت والای شهید شهریاری گفت: شهید شهریاری اعتقاد به تحصیل در داخل کشور داشت و ‌معتقد به تحصیل از خارج کشور نبود.

رئیس ستاد انتخابات: سقف هزینه‌کرد ‌انتخاباتی ‌برای کاندیداهای مجلس تعریف خواهد شد

 رئیس ستاد انتخابات: سقف هزینه‌کرد ‌انتخاباتی ‌برای کاندیداهای مجلس تعریف خواهد شد
2023-11-30T13:20:34+03:30
رئیس ستاد انتخابات کشور گفت: سامانه شفافیت انتخاباتی نیز آماده شده و بین شورای نگهبان، وزارت کشور و بانک‌مرکزی توافق شده است که دواطلبان شماره حسابی غیر تجا...

منظور: ۷۹ میلیون ایرانی یارانه می‌گیرند/ نرخ تورم ماهانه به ۲ درصد رسید

 منظور: ۷۹ میلیون ایرانی یارانه می‌گیرند/ نرخ تورم ماهانه به ۲ درصد رسید
2023-11-30T13:07:39+03:30
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با اشاره به اینکه در حال حاضر ۷۹ میلیون نفر یارانه می‌گیرند، گفت: در حال حاضر ۲۰ تا ۳۰ درصد افرادی که یارانه می‌گیرند.

معاون وزیر خارجه: آسیای مرکزی به ایران وابسته نیست/ ظرفیت ۱۰۰ میلیون تنی ترانزیت کالا به کشورهای حوزه CIS‌

 معاون وزیر خارجه: آسیای مرکزی به ایران وابسته نیست/ ظرفیت ۱۰۰ میلیون تنی ترانزیت کالا به کشورهای حوزه CIS‌
2023-11-30T12:54:30+03:30
معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه گفت: کشورهای cis ظرفیت ترانزیت ۱۰۰ میلیون تن کالا دارند که اگر ۶۰ میلیون تن آنها از کشورمان عبور کند ۶۰ میلیارد دلار ...

وزیر کشور: نقش دولت در اقتصاد به شدت کاهش پیدا کرد/ دست بخش خصوصی را برای پیشرفت و توسعه ‌باز گذاشتیم

 وزیر کشور: نقش دولت در اقتصاد به شدت کاهش پیدا کرد/ دست بخش خصوصی را برای پیشرفت و توسعه ‌باز گذاشتیم
2023-11-30T12:54:30+03:30
وزیر کشور با تاکید بر اینکه ظرفیت گردشگری یزد در زمینه توسعه پایدار اقتصاد استان استفاده شود، گفت: سیاست نظام کاهش تصدی‌گری دولت در اقتصاد و تقویت بخش خصوصی...

سرلشکر سلامی: سیاست‌های رژیم صهیونیستی در غزه دفن شد/ اسرائیلی‌ها دیگر تمایلی به ادامه جنگ ندارند

 سرلشکر سلامی: سیاست‌های رژیم صهیونیستی در غزه دفن شد/ اسرائیلی‌ها دیگر تمایلی به ادامه جنگ ندارند
2023-11-30T11:59:37+03:30
فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه بسیج عظیم‌ترین نیروی دفاعی پایان‌ناپذیر عالم است، گفت: بسیج می‌تواند بر هر نیروی مسلحی از دشمن غلبه کند.

سرلشکر سلامی: اسرائیلی‌ها دیگر تمایلی به ادامه جنگ ندارند/ سیاست‌های رژیم صهیونیستی در غزه دفن شد

 سرلشکر سلامی: اسرائیلی‌ها دیگر تمایلی به ادامه جنگ ندارند/ سیاست‌های رژیم صهیونیستی در غزه دفن شد
2023-11-30T11:46:07+03:30
فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه بسیج عظیم‌ترین نیروی دفاعی پایان‌ناپذیر عالم است، گفت: بسیج می‌تواند بر هر نیروی مسلحی از دشمن غلبه کند.

افتتاح پروژه‌های محرومیت‌زدایی سپاه با دستور سرلشکر سلامی/ اهدا ۲۰۰ سری جهیزیه به نوعروسان قزوینی

 افتتاح پروژه‌های محرومیت‌زدایی سپاه با دستور سرلشکر سلامی/ اهدا ۲۰۰ سری جهیزیه به نوعروسان قزوینی
2023-11-30T11:32:56+03:30
در مراسمی با حضور سرلشگر سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران، ضمن افتتاح پروژه‌های محرومیت‌زدایی سپاه، ۲۰۰ سری جهیزیه به زوج‌های جوان جامعه هدف کمیته امداد امام ...

سردار رادان: بسیاری از کارکنان فراجا ‌مسکن ندارند/ ارتقای سطح معیشت و منزلت پلیس در برنامه هفتم

 سردار رادان: بسیاری از کارکنان فراجا ‌مسکن ندارند/ ارتقای سطح معیشت و منزلت پلیس در برنامه هفتم
2023-11-30T11:32:55+03:30
فرمانده کل انتظامی کشور با اشاره به کمبود منازل سازمانی پلیس گفت: در برنامه هفتم توسعه به این موضوع توجه ویژه ای شده و امیدواریم دغدغه مسکن کارکنان فراجا بر...

سرلشکر سلامی: بسیج عظیم‌ترین نیروی دفاعی پایان‌ناپذیر عالم است/ آمریکا اندازه ‌نیروهای مسلح کل جهان بودجه نظامی دارد

 سرلشکر سلامی: بسیج عظیم‌ترین نیروی دفاعی پایان‌ناپذیر عالم است/ آمریکا اندازه ‌نیروهای مسلح کل جهان بودجه نظامی دارد
2023-11-30T11:32:54+03:30
فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه بسیج عظیم‌ترین نیروی دفاعی پایان‌ناپذیر عالم است، گفت: بسیج می‌تواند بر هر نیروی مسلحی از دشمن غلبه کند.

روایتی از سرزمین ققنوس‌ها/ چرا امام راحل عملیات «طریق القدس» را «فتح الفتوح» نامیدند؟ + تصاویر

 روایتی از سرزمین ققنوس‌ها/ چرا امام راحل عملیات «طریق القدس» را «فتح الفتوح» نامیدند؟ + تصاویر
2023-11-30T11:06:08+03:30
خوزستان سرزمین معبرهای خاکی و مقتل‌های دریایی است؛ دیار دلیرمردان و زنانی که انعکاس روشن آفتاب بودند در رودخانه‏‌های سرخِ حماسه‏ ... آنهاکه ردپای حضورشان،تا...

تکذیب ریزش سقف عمارت باغ زرشک اصفهان/ قسمتی از تزئینات سقف فرو ریخت

 تکذیب ریزش سقف عمارت باغ زرشک اصفهان/ قسمتی از تزئینات سقف فرو ریخت
2023-11-30T11:06:07+03:30
مدیرعامل سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری اصفهان گفت: سقف عمارت باغ زرشک دچار ریزش نشده، بلکه قسمتی از تزئینات سقف بود که ریزش کرد که این اتفاق به دلیل از دست...
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)