میرنیوز

مطالبات مردم استان چهارمحال و بختیاری از رئیس جمهور چیست؟

 مطالبات مردم استان چهارمحال و بختیاری از رئیس جمهور چیست؟ 2023-11-15T20:57:07+03:30

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرکرد، فردا رییس جمهور دولت سیزدهم برای دومین بار به استان چهارمحال و بختیاری سفر می‌کند، سفر قبلی رئیس جمهور به این استان برکات زیادی داشت و حالا در سفر دوم شاهد افتتاح پروژه‌هایی هستیم که چندین سال بود مردم انتظار آن‌ها را می‌کشیدند.

برخی استان‌ها به دلیل محرومیت بیشتری که دارند با تکیه بر عدالت محوری که اتفاقاً شعار دولت سیزدهم نیز هست باید به آنها نگاه ویژه‌ای شود تا بتوانند توسعه پیدا کنند و موجب پیشرفت و تعالی کشور شوند. استان چهارمحال و بختیاری در مقایسه با استان‌های دیگر کشور در حوزه پیشرفت و توسعه رشد کمتری داشته است و حالا مردم از این دولت مردمی انتظار بیشتری دارند تا به این استان به شکل ویژه توجه شود. 

علی‌رغم اینکه استان چهارمحال و بختیاری ظرفیت‌های خوبی در حوزه گردشگری، کشاورزی، صادرات و ... دارد اما در اشتغالزایی ضعیف است و جوانان این استان از بیکاری رنج می‌برند، تورم در استان چهارمحال بختیاری بسیار بالا است و مردم در این زمینه گلایه دارند.

رفع معضل بیکاری اولین مطالبه مردم چهارمحال و بختیاری از رئیس جمهور

یکی از مطالبات جدی مردم استان چهارمحال و بختیاری از رئیس جمهور ایجاد اشتغال برای جوانان و کاهش بیکاری است، تعداد بالایی از خانوارهای این استان تحت پوشش نهادهای حمایتی هستند، نرخ مهاجرت از استان نیز به‌ دلیل نبود شغل و نامناسب بودن وضعیت معیشتی بالا است. 

استان چهارمحال و بختیاری در سالیان پیش در حوزه نرخ بیکاری جزو رتبه‌های اول و دوم کشوری بود، به قدری معضل بیکاری در این استان جدی بود و هست که روی نرخ مهاجرت و معیشت عده کثیری از مردم اثر گذاشته است.

اگرچه در دولت سیزدهم نرخ بیکاری استان 8 پله کاهش داشته است اما همچنان این استان بیکاری زیادی را تجربه می‌کند و جوانان این استان به دنبال شغل هستند، شغلی که اگر داشته باشند، می‌توانند تشکیل خانواده بدهند و زندگی خود را به جریان بیندازند.

ظرفیت‌های گردشگری استان را دریابید

ایجاد رونق اقتصادی و اشتغال‌زایی در استان با توسعه زیرساخت‌های گردشگری امکان‌پذیر است. حال که استان چهارمحال و بختیاری از ظرفیت‌های بکر و بی‌نظیر طبیعی برخوردار است چرا نباید زیرساخت‌های لازم برای گردشگری را داشته باشد؟

استان چهارمحال و بختیاری، سرچشمه دو رود بزرگ زاینده رود و کارون است و کوهستان‌ها و طبیعت بکری را در خود جای داده است، جاذبه‌هایی که هر فرد را مسحور می‌کند، این جاذبه‌ها می‌تواند هم برای اقتصاد استان مفید باشد و هم اشتغالزایی خوبی را ایجاد کند.

قطعاً با تقویت زیرساخت‌های گردشگری اشتغال‌زایی و رونق اقتصادی در چهارمحال و بختیاری وضعیت معیشتی مردم استان بهبود خواهد یافت. تعداد صنایع در استان محدود است، اگر بتوان در حوزه گردشگری و صنایع‌ دستی رونق ایجاد کرد، سرمایه‌گذاران به این حوزه جذب می‌شوند و از این طریق می‌توان اشتغال ایجاد کرد.

با توجه به اینکه بنیه مالی افراد در استان چهارمحال و بختیاری برای ایجاد اشتغال در حوزه گردشگری ضعیف است، می‌توان با پرداخت تسهیلات کم‌بهره در این حوزه از فعالان حوزه گردشگری نیز حمایت کرد.

ضرورت توسعه گلخانه‌های استان

یکی دیگر از انتظارات مردم استان از رئیس جمهور توسعه گلخانه‌ها برای ایجاد اشتغال است، سطح گلخانه‌ها در استان قبل از دولت سیزدهم 30 هکتار بود که با همت این دولت جهش بزرگی در توسعه گلخانه‌ها در استان اتفاق افتاد.

به گونه‌ای که در دو سال اخیر بیش از 50 هکتار به سطح گلخانه‌های استان اضافه شد  و هم اکنون سطح گلخانه‌ها در استان به 80 هکتار رسیده است و 60 هکتار در مرحله احداث است.

گلخانه‌ها به عنوان یکی از بسترها و ظرفیت‌های تولید محصولات کشاورزی برای تأمین امنیت غذایی مردم فصل جدیدی را در دنیای کشاورزی پیشرفته و امروزی برای خود گشوده‌اند و در سال‌های اخیر دولت و سرمایه گذاران بخش کشاورزی با درک اهمیت این موضوع، اهتمام ویژه‌ای به توسعه کشت گلخانه‌ای دارند و امید است طبق پیش بینی‌ها سالیانه بیش از یکصد هکتار به سطح گلخانه‌های استان اضافه گردد و دولت در این راستا همکاری بیشتری کند.

لزوم تکمیل جاده‌های چهاربانده شهرکرد-شلمزار و لردگان-ایذه

از دیگر مسائلی که می‌تواند به پیشرفت استان چهارمحال و بختیاری کمک کند و آن را در ریل عدالت و توسعه یافتگی قرار دهد تکمیل پروژه‌های مهم و پیشران این استان است که سال‌ها مردم وعده‌های زیادی در رابطه با آن‌ها شنیدند اما هیچ کدام عملی نشدند. جاده‌هایی مثل لردگان-ایذه، شهرکرد-شلمزار سال‌ها است که در انتظار بهره‌برداری هستند.

جاده لردگان به ایذه جاده‌ای مواصلاتی بین دو استان خوزستان و چهارمحال و بختیاری است ولی مردم محلی به این جاده لقب جاده مرگ داده‌اند، در 28 بهمن سال گذشته احمد وحیدی وزیر کشور در حاشیه بازدید میدانی از مناطق برف‌گیر شهرستان لردگان استان چهارمحال و بختیاری، گفت: با توجه به اهمیت جاده لردگان به ایذه و تردد 35 تا 45 هزار خودروی سبک و سنگین در این محور، چهاربانده کردن این جاده از طریق وزارت راه و شهرسازی پیگیری شده و در دستور کار قرار گرفته است. 

جاده شهرکرد-شلمزار به ایذه یکی از محورهای اصلی استان چهارمحال و بختیاری به شمار می‌رود که بنا بر اعلام مسوولان روزانه 15 هزار تردد وسیله نقلیه در این محور انجام می‌گیرد.

 از آنجا که جاده کنونی جوابگوی این حجم از تردد نیست، منجر به وقوع تصادفات مرگباری می‌شود به طوری‌که بسیاری از حوادث جاده‌ای استان در این محور رخ می‌دهد و جلوگیری از این موضوع، چهارخطه کردن این محور را به یک ضرورت تبدیل کرده است. عملیات اجرایی چهارخطه شهرکرد-شلمزار از سال 95 آغاز شده است و مردم هنوز چشم انتظار بهره‌برداری از این چهارخطه هستند.

احداث و تکمیل راه‌آهن استان جزو اولویت‌های استان است

مدت‌ها است مردم استان چهارمحال و بختیاری منتظر شنیدن سوت قطار در این استان هستند و تکمیل راه آهن مبارکه-سفیددشت-شهرکرد از دیگر پروژه‌های حائز اهمیت این استان است. 

این پروژه در تیرماه سال 1390 کلنگ‌زنی شد و جزو طرح‌های اقتصاد مقاومتی چهارمحال و بختیاری محسوب می‌شود. طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده زیرسازی پروژه راه‌آهن باید تا پایان دولت دوازدهم به اتمام می‌رسید و پس از آن عملیات ریل‌گذاری آغاز می‌شد، اما این وعده محقق نشد. این طرح با هدف جابجایی بار و مسافر احداث می شود و تکمیل آن تحول بزرگی در بخش های مختلف استان ایجاد می‌کند. 

خوشبختانه طبق گفته حسینعلی مقصودی مدیرکل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری در سفر اول رییس جمهور به استان 10 هزار میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح راه آهن مبارکه به سفیددشت به شهرکرد مصوب شد که تاکنون سه هزار و 400 میلیارد ریال آن تخصیص و جذب شده است.

وی افزود: برای تکمیل طرح راه آهن استان در هر 2 بخش زیرسازی و ریل گذاری به 25 هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است و تلاش می‌شود در سفر دوم رییس جمهور به استان این اعتبار مورد نیاز را مصوب کنیم. انتظار می‌رود دولت سیزدهم با کمک به بهره‌برداری از این پروژه استان را از بن بست ارتباطی نجات دهد.

رفع محرومیت در مناطق محروم استان در انتظار نگاه عدالت‌محور دولت

هنوز هم در استان چهارمحال و بختیاری روستاهایی هستند که مردم آن از آب پایدار، جاده، فاضلاب و زیرساخت‌های اساسی محروم هستند. رفع محرومیت در این روستاها امید را به مردم باز می‌گرداند و موجب تحول خوبی در استان می‌شود. برای مثال یکی از مناطق محروم استان چهارمحال و بختیاری منطقه موگویی است، دهستان موگویی در شهرستان کوهرنگ در استان چهارمحال و بختیاری قرار دارد. 

این دهستان به خاطر جاده‌های خاکی و سنگلاخی صعب العبور از بسیاری خدمات محروم مانده است. مردم روستای موگویی از نعمت آب پایدار، تلفن، اینترنت، جاده و فاضلاب محروم هستند و اهالی برخی روستاها برای یک ارتباط صوتی موبایلی باید به ارتفاعات بروند. در فصل پاییز و زمستان به خاطر بارش شدید برف و بسته شدن راه‌ها همین ارتباط نیز قطع شده و تا 6 ماه هیچ ارتباطی بین روستاییان با شهر وجود ندارد و روستاییان باید برای 6 ماه سرد سال آذوقه تهیه کنند.

راه دسترسی به این منطقه آنقدر خشن و سخت است که به جز 6 ماه فصل زمستان و پاییز که بسته است در تابستان هم چندان نمی‌توان به این منطقه راه یافت و حالا تصور اینکه بیمار شوند چه می‌کنند و یا آذوغه چطور می‌توانند تهیه کنند بسیار سخت است. روستاهای زیادی هستند که در استان چهارمحال و بختیاری با این مشکلات دست و پنجه نرم می‌کنند و مردم این روستاها از دولت سیزدهم انتظار رفع محرومیت و رسیدگی به آلام و رنج‌های آنها را دارند.

مسائل و مشکلات استان کمتر توسعه یافته چهارمحال و بختیاری متعدد است اما با کمک به پروژه‌های پیشران و اولویت‌دار این استان و در نظر گرفتن مناطق محروم و توسعه بر اساس عدالت می‌توان این مشکلات را حل و رضایت مردم را جلب کرد. 

انتهای پیام/7540

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار استان ها

روایتی از سرزمین ققنوس‌ها/ چرا امام راحل عملیات «طریق القدس» را «فتح الفتوح» نامیدند؟

 روایتی از سرزمین ققنوس‌ها/ چرا امام راحل عملیات «طریق القدس» را «فتح الفتوح» نامیدند؟
2023-11-30T09:59:30+03:30
خوزستان سرزمین معبرهای خاکی و مقتل‌های دریایی است؛ دیار دلیرمردان و زنانی که انعکاس روشن آفتاب بودند در رودخانه‏‌های سرخِ حماسه‏ ... آنهاکه ردپای حضورشان،تا...

۱۳۴۰ دانش‌آموز استان فارس به اردوی نظامی رفتند

 ۱۳۴۰ دانش‌آموز استان فارس به اردوی نظامی رفتند
2023-11-30T09:32:52+03:30
مسئول اجرایی و هماهنگی گروه جهادی عاشورا از برگزاری اردوی فرهنگی- تربیتی «سنگر آسمانی» با حضور یک هزار و ۳۴۰ دانش‌آموز در استان خبر داد.

نخستین محموله نفتی از بندر خرمشهر به مقصد امارات صادر شد

 نخستین محموله نفتی از بندر خرمشهر به مقصد امارات صادر شد
2023-11-30T09:32:50+03:30
مدیرکل اداره بندر و دریانوردی خرمشهر، گفت: با توجه‌ به وجود محدودیت تردد در آبراه اروند، فرآورده‌های نفتی در قالب ۴ شناور ۲۵۰۰ تنی و در چهار مرحله صادر می‌ش...

ورود پیکر مطهر ۸ شهید مدافع حرم به مشهد + تصاویر

 ورود پیکر مطهر ۸ شهید مدافع حرم به مشهد + تصاویر
2023-11-30T09:32:49+03:30
بامداد امروز پیکر شهدای تازه تفحص شده مدافع حرم وارد فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد شد.

اهدا ۲۰۰ سری جهیزیه به نوعروسان قزوینی با حضور فرمانده کل‌ سپاه

 اهدا ۲۰۰ سری جهیزیه به نوعروسان قزوینی با حضور فرمانده کل‌ سپاه
2023-11-30T09:32:48+03:30
در مراسمی با حضور سرلشگر سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران ۲۰۰ سری جهیزیه به زوج‌های جوان جامعه هدف کمیته امداد امام خمینی(ره) در قزوین اهدا شد.

اجلاسیه شهدای زن اهل سنت/ سردار سلیمانی: ایرانی‌ها به مردم دنیا درس "مقاومت و پایداری" را یاد دادند

 اجلاسیه شهدای زن اهل سنت/ سردار سلیمانی: ایرانی‌ها به مردم دنیا درس "مقاومت و پایداری" را یاد دادند
2023-11-30T09:32:47+03:30
رئیس سازمان بسیج ‌گفت: مقاومت و پایداری درسی بود که ملت بزرگ ایران از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی به کشورهای مسلمان و دنیا داد.

گلایه‌های مردم گناباد از عدم نظارت بر دستمزد آرماتور‌بندها

 گلایه‌های مردم گناباد از عدم نظارت بر دستمزد آرماتور‌بندها
2023-11-30T09:19:31+03:30
یکی از رسته‌های شغلی فعال در حوزه ساخت مسکن آرماتور بند و جوشکاری اسکلت است که افزایش قیمت دو برابری دستمزد این گروه گلایه شهروندان گنابادی را همراه داشته ا...

انهدام باند قاچاق سوخت در جزیره قشم/ ۴ قاچاقچی دستگیر شدند

 انهدام باند قاچاق سوخت در جزیره قشم/ ۴ قاچاقچی دستگیر شدند
2023-11-30T09:06:07+03:30
دادستان عمومی و انقلاب قشم از انهدام باند بزرگ قاچاق سوخت در این جزیره خبر داد.

اجلاسیه شهدای زن اهل سنت/ فرمانده سپاه گلستان: بر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و وحدت‌آفرینی تمرکز کردیم

 اجلاسیه شهدای زن اهل سنت/ فرمانده سپاه گلستان: بر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و وحدت‌آفرینی تمرکز کردیم
2023-11-30T09:06:07+03:30
فرمانده سپاه نینوا استان گلستان گفت: هدف از این اجلاسیه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و وحدت آفرینی است.

«تقویت کریدور شمال و جنوب از طریق شرق دریای خزر» محور سفر روسیه بود

 «تقویت کریدور شمال و جنوب از طریق شرق دریای خزر» محور سفر روسیه بود
2023-11-30T08:52:54+03:30
استاندار خراسان رضوی گفت: در سفر هیئت اقتصادی این استان به روسیه، گفت‌وگوهایی با بخش خصوصی کشور روسیه، مسئولین دولتی و حاکمیتی داشتیم و بنا بر این بود تا از...

ثبت ۵ بار حضور یوز ایرانی در میاندشت/ انقراض نسل این گونه نادر جانوری صحت ندارد

 ثبت ۵ بار حضور یوز ایرانی در میاندشت/ انقراض نسل این گونه نادر جانوری صحت ندارد
2023-11-30T08:52:53+03:30
مدیرکل محیط زیست خراسان شمالی گفت: ۵ بار ثبت تصویر حضور یوز ایرانی در منطقه میاندشت، نشانه‌ای امیدوار کننده از حضور این گونه نادر در ایران است.

چهارمین جشنواره گوهر فاطمی در مشهد به خط پایان رسید

 چهارمین جشنواره گوهر فاطمی در مشهد به خط پایان رسید
2023-11-30T08:39:30+03:30
چهارمین جشنواره گوهر فاطمی با موضوع عفاف و حجاب، طراحی و دلنوشته منطقه پدافند هوایی شمال شرق امام رضا (ع) با رقابت بیش از ۴۰۰ اثر برگزار شد.

تشکیل ۶ پرونده قضایی در پی تخلیه پسماند در جاده امام رضا (ع)

 تشکیل ۶ پرونده قضایی در پی تخلیه پسماند در جاده امام رضا (ع)
2023-11-30T08:39:29+03:30
رئیس دادگاه بخش خاوران از تشکیل ۶ پرونده تخلف برای خودروهای حامل پسماند حین تخلیه در حاشیه جاده امام رضا(ع) خبر داد و گفت: پس از تشکیل پرونده قضایی، شماره پ...

اصلاح مشکلات حوزه دستیاری، پرستاری، اساتید و جامعه پزشکی در بودجه سال آینده

 اصلاح مشکلات حوزه دستیاری، پرستاری، اساتید و جامعه پزشکی در بودجه سال آینده
2023-11-30T08:39:29+03:30
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: اصلاح مشکلات حوزه دستیاری، پرستاری، اساتید و جامعه پزشکی در بودجه سال آینده پیش بینی و اجرایی خواهد شد.

تشریح نحوه تصمیم‌گیری برای تعطیلی استان تهران در زمان آلودگی هوا

 تشریح نحوه تصمیم‌گیری برای تعطیلی استان تهران در زمان آلودگی هوا
2023-11-30T08:39:28+03:30
استاندار تهران گفت: گاهی ممکن است هواشناسی شرایط ناپایدار، غیرثابت و سیال را پیش‌بینی کند که آلودگی را با خود می‌برد لذا گزارش هواشناسی، ضرر و زیان‌ اقتصادی...

یک فروند هواپیمای آموزشی PC۶ بازآماد‌ شد‌

 یک فروند هواپیمای آموزشی PC۶ بازآماد‌ شد‌
2023-11-29T22:12:51+03:30
با تلاش متخصصان و کارکنان فنی پایگاه هوایی شهید دوران شیراز یک فروند هواپیمای آموزشی Pc۶ در پایگاه هوایی شهید دوران بازآماد شد.

سامانه جامع پدافند غیر‌عامل حرم مطهر امام رضا (ع) رونمایی شد

 سامانه جامع پدافند غیر‌عامل حرم مطهر امام رضا (ع) رونمایی شد
2023-11-29T22:12:49+03:30
تفاهم‌نامه همکاری میان پدافند غیر عامل آستان قدس رضوی و سازمان پدافند غیر عامل کشور به امضا رسید و از سامانه جامع پدافند غیر عامل رونمایی شد.

خروج واگن قطار از ریل در ایستگاه لرستان

 خروج واگن قطار از ریل در ایستگاه لرستان
2023-11-29T21:59:18+03:30
مدیرکل راه‌آهن لرستان، جزئیات خروج واگن قطار از ریل در این استان را تشریح کرد.

شیراز میزبان دومین کنگره بین‌المللی جراحی سرطان شد

 شیراز میزبان دومین کنگره بین‌المللی جراحی سرطان شد
2023-11-29T21:59:16+03:30
دومین کنگره بین‌المللی جراحی سرطان شیراز با حضور متخصصان داخلی و خارجی این رشته به‌مدت سه روز در شیراز برگزار می‌شود.

دارابی: دنیا به احترام تاریخ و میراث‌ فرهنگی ایران کلاه از سر بر می‌دارد/ ثبت جهانی ۵۴ کاروانسرای تاریخی

 دارابی: دنیا به احترام تاریخ و میراث‌ فرهنگی ایران کلاه از سر بر می‌دارد/ ثبت جهانی ۵۴ کاروانسرای تاریخی
2023-11-29T21:45:52+03:30
قائم مقام وزیر و معاون میراث‌فرهنگی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: تاریخ و میراث‌فرهنگی ایران دارای ارزش و اعتبار بالایی است و دنیا به احترام...

تصادف مرگبار در محور سنندج ـ مریوان با ۷ نفر کشته و زخمی ‌

 تصادف مرگبار در محور سنندج ـ مریوان با ۷ نفر کشته و زخمی ‌
2023-11-29T21:32:44+03:30
رئیس پلیس راه استان کردستان گفت: تصادف در محور سنندج-مریوان حوالی تیژتیژ ۷کشته و زخمی بر جای گذاشت.

جریمه ۳ هزار و ۹۷۱ میلیاردی شرکت آلومینیوم المهدی برای ‌عرضه نکردن ۳۶ هزار تن شمش

 جریمه ۳ هزار و ۹۷۱ میلیاردی شرکت آلومینیوم المهدی برای ‌عرضه نکردن ۳۶ هزار تن شمش
2023-11-29T21:32:43+03:30
مدیرکل روابط عمومی سازمان تعزیرات حکومتی از وصول جریمه سه هزار و ۹۷۱ میلیارد ریالی شرکت آلومینیوم المهدی خبر داد.

برنامه رسانه ملی برای انتخابات ۱۱ اسفند/ جبلی: برای نخستین‌بار ‌امکان معرفی کاندیداهای مجلس فراهم شد

 برنامه رسانه ملی برای انتخابات ۱۱ اسفند/ جبلی: برای نخستین‌بار ‌امکان معرفی کاندیداهای مجلس فراهم شد
2023-11-29T21:19:26+03:30
رئیس رسانه ملی با اشاره به راه‌اندازی کانال تلویزیون انتخابات برای کاندیداهای مجلس شورای اسلامی گفت: به تعداد حوزه‌های انتخاباتی کانال تلویزیون انتخابات در ...

سفر فرمانده کل سپاه به استان قزوین/ سرلشکر سلامی به دیدار خانواده شهدا رفت + تصویر

 سفر فرمانده کل سپاه به استان قزوین/ سرلشکر سلامی به دیدار خانواده شهدا رفت + تصویر
2023-11-29T21:06:00+03:30
فرمانده کل سپاه در نخستین برنامه سفر استانی به قزوین، به دیدار خانواده شهدا رفت.

‌آدم‌ربایی از کرمانشاه اسلامشهر/ متهم به دنبال ‌انتقام‌جویی بود

 ‌آدم‌ربایی از کرمانشاه اسلامشهر/ متهم به دنبال ‌انتقام‌جویی بود
2023-11-29T19:45:59+03:30
فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از دستگیری پسر جوانی خبر داد که به دنبال اختلافات خانوادگی یکی از بستگان خود را از مدرسه‌ای در کرمانشاه ربوده و به اسلامشهر ت...

مجوز استخدام ۲۷ هزار نفر ‌از خانواده‌های ایثارگران و شهدا صادر شد

 مجوز استخدام ۲۷ هزار نفر ‌از خانواده‌های ایثارگران و شهدا صادر شد
2023-11-29T19:45:58+03:30
معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: مجوز استخدام ۲۷ هزار نفر از خانواده‌های ایثارگران و شهدا را دریافت کردیم.

سرلشکر رحیم‌صفوی: جبهه مقاومت از انقلاب اسلامی قدرت گرفت/ آمریکا با ذلت از منطقه فرار کرد

 سرلشکر رحیم‌صفوی: جبهه مقاومت از انقلاب اسلامی قدرت گرفت/ آمریکا با ذلت از منطقه فرار کرد
2023-11-29T19:45:57+03:30
دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا گفت: جبهه مقاومت از شرق مدیترانه تا غرب آسیا تحت تأثیر انقلاب اسلامی و آموزه های شهدای ایران قدرت گرفت یعنی فلسفه شه...

رئیس کل بیمه مرکزی: بیمه شخص ثالث زیان‌ده شد/ پرداخت ۷۷ هزار میلیارد تومان خسارت در ۷ ماه گذشته

 رئیس کل بیمه مرکزی: بیمه شخص ثالث زیان‌ده شد/ پرداخت ۷۷ هزار میلیارد تومان خسارت در ۷ ماه گذشته
2023-11-29T19:32:44+03:30
رئیس کل بیمه مرکزی با بیان اینکه در هفت ماه گذشته ۷۷ هزار میلیارد تومان خسارت توسط صنعت بیمه کشور پرداخت می‌شود، گفت: بیمه شخص ثالث زیان‌ده شد.

رئیس کل بیمه مرکزی: بیمه شخص ثالث زیان‌ده شد/ پرداخت روزانه ۷۷ هزار میلیارد تومان خسارت

 رئیس کل بیمه مرکزی: بیمه شخص ثالث زیان‌ده شد/ پرداخت روزانه ۷۷ هزار میلیارد تومان خسارت
2023-11-29T19:19:23+03:30
رئیس کل بیمه مرکزی با بیان اینکه روزانه ۷۷ هزار میلیارد تومان خسارت توسط صنعت بیمه کشور پرداخت می‌شود، گفت: بیمه شخص ثالث زیان‌ده شد.

رئیس کل بیمه مرکزی: بیمه شخص ثالث زیان‌ده شد/ پرداخت روزانه ۷۷۰ میلیارد تومان خسارت

 رئیس کل بیمه مرکزی: بیمه شخص ثالث زیان‌ده شد/ پرداخت روزانه ۷۷۰ میلیارد تومان خسارت
2023-11-29T17:59:23+03:30
رئیس کل بیمه مرکزی با بیان اینکه روزانه ۷۷۰ میلیارد تومان خسارت توسط صنعت بیمه کشور پرداخت می‌شود، گفت: بیمه شخص ثالث زیان‌ده شد.
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)