میرنیوز

انار بجستان به نام باغداران به کام دلالان/ سردخانه و صنایع تبدیلی مهمترین خواسته باغداران+ تصویر

 انار بجستان به نام باغداران به کام دلالان/ سردخانه و صنایع تبدیلی مهمترین خواسته باغداران+ تصویر 2023-11-08T15:36:56+03:30

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بجستان ، بیشتر ایرانی‌ها این بیت شعر " صد دانه یاقوت دسته به دسته با نظم و ترتیب یک جا نشسته " را نه تنها در کتاب درسی دوران دبستان خود خوانده‌اند، بلکه بارها آن را شنیده و بر زبان جاری کرده‌اند. این شعر که سروده مصطفی رحماندوست است، تصویری کودکانه اما جامع و دلچسب از میوه انار ارائه می‌دهد و از همان کودکی فرزندان ایران را با این میوه بهشتی آشنا می‌کند؛ اناری که برخی شهرها و مناطق ایران را با نام آن به یاد می‌آورند. مثل شهرستان بجستان در خراسان رضوی که آن را با انارش می‌شناسند و این محصول جایگاه ویژه‌ای در بازارهای داخلی و صادراتی دارد.

این روزهای رنگارنگ پاییزی هم روزهای اناری بجستان است و فصل برداشت این محصول خوش‌رنگ و خوش‌طعم.

جشنواره زیبا و دلچسب انار برگزار شده و حالا باغداران صبح تا غروب مشغول چیدن انارهای درشت و آبدار از روی شاخ و برگ درختان باغ‌های انارشان هستند.

انارها سبد سبد کنار هم می‌نشینند و راهی بازار می‌شوند و به دست اناردوست‌های دور و نزدیک می‌رسند.

این روزها، روزهای خوش باغداران بجستانی است و بخت و اقبال دوباره به آنها بازگشته است. آنها هنوز زمستان سرد و سخت 1386  را از یاد نبرده‌اند؛ سالی که تقریبا تمام باغ‌های انار بجستان سرمازده و نابود شد و داغ برداشت دسترنج یکساله را تا سال‌ها بر دل آنها گذاشت. باغ‌های انار دیگر به آن پرپشتی و پرباری پیش از سال 86 بازنگشت، اما آرام آرام شرایط بهتر شد و هر سال شادی و رضایت بیشتری در دل باغداران نشاند. البته مشکل باغداران فقط به کم‌باری و پرباری باغات محدود نمی‌شود و دغدغه‌های دیگری هست که مانع می‌شود تا شیرینی انار در کام جانشان بنشیند.

فرصتی پیش آمد تا با تعدادی از این باغداران در حاشیه جشنواره انار بجستان که طی دیروز و امروز با حضور مسئولان استانی و شهرستانی و همچنین باغداران و گردشگران در شهرستان بجستان برگزار شد، گفت و گو کنیم و پای درد دل آنها بنشینیم.   

بازار فروش مناسب نداریم

یک باغدار بجستانی درباره این مشکلات به خبرنگار تسنیم گفت: یکی از مشکلات اصلی انارکاران بجستانی، نبود بازار فروش مناسب است. ما یکسال در سرما و گرما کار کرده‌ایم و حالا در نبود بازار و خریدار خوب باید محصول‌مان را با قیمت پایین دو دستی تقدیم دلال کنیم.

حسینی افزود: بازار فروش در منطقه محدود است و باید بازارهای بزرگتری ایجاد شود. از سویی صادرات هم برای باغدار و کشاورز سخت است و باید واسطه‌ها این کار را انجام دهند و این یعنی سودی از بازار فروش و صادرات نصیب باغدار نمی‌شود.

نبود سردخانه و صنایع تکمیلی بهره‌وری را پایین آورده است

رحیمی، دیگر انارکار بجستانی هم به نبود سردخانه به عنوان مشکل دیگر باغداران اشاره کرد و گفت: محصول انار باید در مدت‌زمان مشخصی جمع‌آوری شود، در غیر این صورت در نگهداری با مشکل رو به رو می‌شویم، برای این کار به یک سردخانه در بجستان نیاز داریم تا بتوانیم محصول را بیشتر نگهداری و به مرور روانه بازارها کنیم.

وی نبود صنایع تبدیلی را از دیگر مشکلات باغداران بجستانی عنوان کرد و افزود: از این یاقوت سرخ می‌توان چند محصول دیگر استخراج و فراوری کرد، درحالی که به دلیل نبود صنایع تبدیلی در شهرستان، در حال حاضر فقط  میوه آن مصرف می‌شود و یا در نهایت از آب میوه آن در بازار استقبال می‌شود.

 به گزارش تسنیم، امسال قیمت انار در شهرستان بجستان براساس نوع کیفیت از 10 هزار تومان تا 25 هزار تومان شناور است، در حالی که قیمت این محصول در بازار برخی شهرها همچون تهران و مشهد گاه به 40 هزار تومان هم می‌رسد.

سرمای زودرس امسال هم نشاط باغات را گرفت

مدیر جهاد کشاورزی بجستان در خصوص آخرین وضعیت انار در این شهرستان گفت: متاسفانه باغداران بجستانی به دلیل سرما در یک بازه زمانی دچار خسارت شدند تا جایی که بیش از 50 درصد باغات انار غیرقابل برداشت شده است.

حجت حسن‌نیا با بیان اینکه سطح زیر کشت انار در بجستان کاهش یافته، اما از لحاظ کیفیت امسال محصول قابل قبولی ارائه شده است، افزود: انواع انار بجستان شامل شیشه کپ، ملس، پیش‌رس و خزر می‌شود و اکنون به طور متوسط می‌توان از یک باغ انار با سطح یک هکتار در حدود 15 تن محصول برداشت کرد.

وی تصریح کرد: خاموشی چاه‌های کشاورزی و سرما دو مشکل عمده‌ای بود که امسال باغداران بجستانی را به زحمت انداخت، با این وجود انار این شهرستان به دلیل طعم مطلوبی که دارد مشتری‌های خاص خودش را در بازارهای تهران و مشهد حفظ کرده است.

معمولا از نیمه‌های مهر تا پایان آبان نمایندگان غرفه‌داران میادین میوه و تره‌بار مشهد و تهران خود را به بجستان رسانده و پس از خرید محصول انار باغات، آنها را به سردخانه های بزرگ منتقل و در آنجا دسته‌بندی کرده و مقداری را صادر و بخشی را در بازارهای داخلی ارائه می‌کنند.

برگزاری جشنواره انار با هدف شناسایی بازارهای جدید

فرماندار بجستان به خبرنگار تسنیم گفت: فرمانداری هر ساله جشنواره انار برگزار می‌کند تا از طریق آن مشکلات حوزه انار و باغداران را برطرف کند.

حسن حیدری در تشریح اینکه چطور با برگزاری جشنواره انار این مشکلات برطرف می‌شود، افزود: شناسایی بازارهای جدید، معرفی انار بجستان و ایجاد و توسعه صنایع تبدیلی از اهداف برگزاری جشنواره انار است که همه ساله در بجستان برگزار می‌شود. انار بجستان که به همه مردم کشور، صاحبان صنایع و تجار معرفی شود، خودشان برای خرید و ایجاد صنایع تبدیلی و غیره به بجستان آمده و سرمایه‌گذاری می‌کنند.

وی تصریح کرد که برگزاری نمایشگاه‌های صنایع دستی و توانمندی بانوان کارآفرین بجستان در قالب 25 غرفه شامل تولیدات صنایع‌ دستی هنرمندان و فرآورده‌های انار، باغ‌گردی و خرید مستقیم انار از باغ‌های انار، بازدید از جاذبه‌های گردشگری و اثر تاریخی ثبت جهانی شده "کاروانسرای فخرآباد" از برنامه‌های جنبی جشنواره انار بجستان است، که درمجموع یک بسته فرهنگی تفریحی خوب برای جذب علاقمندان از سراسر کشور است و با اقبال هر ساله آنها مواجه شده است.

فرماندار بجستان به تلاش برای افزایش کیفیت انار در شهرستان هم اشاره کرد و گفت: انتظار داریم شرکت‌های دانش بنیان به این موضوع ورود کنند. این شرکت‌ها حتی می‌توانند در حوزه فروش محصول نیز اقدام کنند و ما به عنوان دولت هر گونه حمایتی که لازم باشد را برای آنها انجام خواهیم داد.

قابل قبول نیست کشاورز محصول خود را کنار جاده بفروشد

 امام جمعه بجستان نیز در حاشیه برگزاری جشنواره انار بجستان به ما گفت که امروز و در این جشنواره همه مسئولان کشاورزی حاضر هستند و باید توجه داشته باشند که نمایشگاه خروجی و نتیجه خوبی داشته باشد تا دل کشاورز و باغدار هم شاد بشود.

حجت الاسلام دهقانی افزود: مردم مخصوصاً کشاورزان از مسئولان کشوری و استانی و شهرستانی انتظاراتی دارند. یکی از این انتظارات، ایجاد صنایع فراوری انار و ایجاد سردخانه است که هر دو از ملزومات شهرستان برای بهبود شرایط محصول انار است.

امام جمعه بجستان تاکید کرد: برای من قابل قبول نیست که کشاورز در کنار جاده محصول خود را بفروشد؛ این کار هم از لحاظ حیثیتی و هم امنیتی برای شهرستان زیبنده نیست و تقاضا داریم که حداقل در دو طرف جاده غرفه مخصوص فروش محصولات ایجاد شود.

قلب‌ و اعصاب‌تان را با انار قوی کنید

یک کارشناس حوزه کشاورزی در خصوص خواص انار به تسنیم گفت: انار از نظر تغذیه‌ای حاوی مقدار زیادی ویتامین C، فیبر، پتاسیم و فولات است که برای حفظ سلامت قلب و عروق، کاهش التهاب‌ها، بهبود گوارش و افزایش انرژی بدن بسیار مفید است.

نوید پارسایی افزود: اگرچه انار با آبگیری مقدار زیادی ویتامین C خود را از دست می‌دهد، اما تقریباً تمام پتاسیم خود را حفظ می‌کند. پتاسیم یک ماده معدنی مهم است که به اعصاب و قلب شما کمک می‌کند تا قوی بماند. شما با خوردن انار تازه یا آب انار، مقدار زیادی از این ماده معدنی مهم را به بدن خود می‌رسانید.

به گفته این کارشناس، مطالعات نشان داده‌اند که انار می‌تواند به طرق مختلف از قلب شما محافظت کند و در کاهش فشار خون و کاهش سطح قند خون هم تاثیرگذار است. انار همچنین دارای مقدار مناسبی از ترکیبات پلی فنولی به نام پونیکالاژین یا الاژیتانین است. این آنتی‌اکسیدان‌ها به جلوگیری از ضخیم شدن دیواره رگ‌ها و شریان‌ها و همچنین کاهش تجمع کلسترول و پلاک کمک می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم ، از انار می‌توان محصولات جانبی بسیاری همچون اسانس، انواع ترشیجات، لواشک و محصولات آرایشی و بهداشتی تهیه کرد که این فراوری‌ها در صورت ایجاد صنایع تبدیلی و باوجود سرمایه‌گذاری و حمایت‌های بخش دولتی امکان‌پذیر است.

انتهای پیام/282/

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار استان ها

۱۱ کیلو و ۶۸۰ گرم شمش طلای قاچاق در مرز بازرگان کشف شد

 ۱۱ کیلو و ۶۸۰ گرم شمش طلای قاچاق در مرز بازرگان کشف شد
2023-12-11T17:05:52+03:30
رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی از کشف مقدار ۱۱ کیلو و ۶۸۰ گرم شمش طلای قاچاق از یک تبعه خارجی در مرز بازرگان خبر داد.

ایران میزبان مسابقات کبدی ارتش‌‌های جهان شد/ حضور قطعی ۶ کشور تاکنون

 ایران میزبان مسابقات کبدی ارتش‌‌های جهان شد/ حضور قطعی ۶ کشور تاکنون
2023-12-11T16:25:41+03:30
رئیس تربیت بدنی نیروی پدافند هوایی ارتش گفت:برای اولین بار مسابقات کبدی ارتش‌‌های جهان به میزبانی نیروی پدافند هوایی ارتش در اردیبهشت سال آینده در شهر بابلس...

کشف قاچاق ۳۵۰۰ تن بنزین سوپر در مریوان/ محکومیت ۲هزارمیلیاردی یک شرکت پتروشیمی

 کشف قاچاق ۳۵۰۰ تن بنزین سوپر در مریوان/ محکومیت ۲هزارمیلیاردی یک شرکت پتروشیمی
2023-12-11T16:12:26+03:30
مدیرکل تعزیرات حکومتی کردستان از محکومیت یک شرکت پتروشیمی به‌میزان ۲هزار و ۱۷۹ میلیارد ریال خبر داد.

کشف قاچاق ۳۵۰۰ تن بنزین سوپر در مریوان/ محکومیت ۲ هزار میلیاردی یک شرکت پتروشیمی

 کشف قاچاق ۳۵۰۰ تن بنزین سوپر در مریوان/ محکومیت ۲ هزار میلیاردی یک شرکت پتروشیمی
2023-12-11T15:58:54+03:30
مدیرکل تعزیرات حکومتی کردستان از محکومیت یک شرکت پتروشیمی به میزان ۲ هزار و ۱۷۹ میلیارد ریال خبر داد.

سفر وزیر کشور به بیرجند / بازدید میدانی ‌پالایشگاه هیدروکربن ‌

 سفر وزیر کشور به بیرجند / بازدید میدانی ‌پالایشگاه هیدروکربن ‌
2023-12-11T15:05:42+03:30
احمدی وحیدی وزیر کشور برای بررسی آخرین وضعیت آتش‌سوزی در پالایشگاه بیرجند دقایقی پیش وارد بیرجند شد و مستقیما به محل آتش‌سوزی رفت.

دستگیری ۶ نفر از اعضای یک شبکه دلالی و کارچاق کنی در استان ایلام

 دستگیری ۶ نفر از اعضای یک شبکه دلالی و کارچاق کنی در استان ایلام
2023-12-11T14:52:04+03:30
۶ نفر از اعضای یک شبکه دلالی و کارچاق‌کنی در استان ایلام توسط ‌مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضائیه دستگیر شدند.

تصادف مرگبار در محور فیروزآباد ـ خرم‌آباد با ۴ فوتی و ۲ مصدوم

 تصادف مرگبار در محور فیروزآباد ـ خرم‌آباد با ۴ فوتی و ۲ مصدوم
2023-12-11T14:25:36+03:30
رئیس اورژانس پیش‌بیمارستانی لرستان گفت: تصادف در محور فیروزآباد ـ خرم‌آباد ۴ فوتی و دو مصدوم برجای گذاشت.

جزئیات نحوه واردات خودرو از طریق گمرک چابهار

 جزئیات نحوه واردات خودرو از طریق گمرک چابهار
2023-12-11T14:25:35+03:30
ناظر گمرکات استان سیستان و بلوچستان در گفت‌وگو با تسنیم جزئیات نحوه واردات خودرو از طریق گمرک چابهار را تشریح کرد.

گیلان میزبان عاشقان مکتب فاطمی/ پیکر ۴ شهید گمنام در سالروز شهادت حضرت زهرا(س) تشییع‌ می‌شود

 گیلان میزبان عاشقان مکتب فاطمی/ پیکر ۴ شهید گمنام در سالروز شهادت حضرت زهرا(س) تشییع‌ می‌شود
2023-12-11T11:05:29+03:30
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان گفت: مراسم تشییع پیکرهای شهدای گمنام صبح روز یکشنبه ۲۶ آذرماه از سپاه ناحیه مرکزی رشت تا میدان شهدای ذهاب رشت...

تکذیب دستگیری صادق بوقی + توضیحات پلیس

 تکذیب دستگیری صادق بوقی + توضیحات پلیس
2023-12-11T11:05:28+03:30
مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی استان گیلان در ارتباط با خبر دستگیری صادق بوقی توضیحاتی ارائه کرد.

تکذیب ‌اخبار منتشر شده درباره محتوای ‌دیدار آیت‌الله مظاهری با رئیس جمهور

 تکذیب ‌اخبار منتشر شده درباره محتوای ‌دیدار آیت‌الله مظاهری با رئیس جمهور
2023-12-11T11:05:28+03:30
دفتر آیت‌الله ‌مظاهری اخبار منتشر شده درباره محتوای دیدار ایشان با رئیس جمهور در یکی از خبرگزاری ها را تکذیب کرد.

ماجرای کمک مالی و غیرمالی امام(ره) به‌ قیام میرزا کوچک جنگلی

 ماجرای کمک مالی و غیرمالی امام(ره) به‌ قیام میرزا کوچک جنگلی
2023-12-11T10:52:11+03:30
نماینده ولی‌فقیه در گیلان قیام‌های محمد خیابانی، میرزا کوچک جنگلی، مدرس، رئیسعلی دلواری و... را مقدمه‌ای برای انقلاب اسلامی دانست و گفت: زمان میرزا، امام(ره...

تعیین تکلیف ۱۰۰۰ میلیارد ‌پرونده اموال تملیکی ‌در زنجان

 تعیین تکلیف ۱۰۰۰ میلیارد ‌پرونده اموال تملیکی ‌در زنجان
2023-12-11T10:26:08+03:30
مدیر کل اموال تملیکی استان زنجان از تعیین تکلیف شدن ۴۲۳ پرونده به ارزش یک هزار و ۳۲۳ میلیارد و ۳۳۰ میلیون ریال خبر داد.

آیا "شیطان آبی" دوباره به بابل باز می‌گردد؟

 آیا "شیطان آبی" دوباره به بابل باز می‌گردد؟
2023-12-11T10:26:07+03:30
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بابل گفت: اگر آبندان آغوزبن بابل به طور فنی و کارشناسی لایروبی نشود شیطان آبی باز می‌گردد.

مزایده ۵۳۱ میلیارد تومان کالای ‌‌انبار‌های اموال تملیکی هرمزگان

 مزایده ۵۳۱ میلیارد تومان کالای ‌‌انبار‌های اموال تملیکی هرمزگان
2023-12-11T10:26:07+03:30
رئیس‌کل دادگستری استان هرمزگان از برگزاری مزایده فروش ۱۱۸ ردیف کالای موجود در انبار‌های اموال تملیکی این استان به ارزش پایه ۵۳۱ میلیارد تومان خبر داد.

ایجاد جو بدبینی به پلیس ‌با شگرد نخ نمای بازنشر کلیپ ۷ سال پیش

 ایجاد جو بدبینی به پلیس ‌با شگرد نخ نمای بازنشر کلیپ ۷ سال پیش
2023-12-11T10:26:07+03:30
مرکز اطلاع‌رسانی پلیس استان گلستان درباره‌ کلیپ منتشره در فضای مجازی با موضوع توقیف یک دستگاه موتورسیکلت و درگیری ماموران با یک موتورسوار توضیحاتی ارائه کرد.

لرستان ایام شهادت حضرت زهرا (س) میزبان ۴ شهید گمنام شد + جزئیات تشییع

 لرستان ایام شهادت حضرت زهرا (س) میزبان ۴ شهید گمنام شد + جزئیات تشییع
2023-12-11T10:26:07+03:30
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس لرستان گفت: همزمان با ایام سوگواری شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) مردم لرستان میزبان چهار شهید گمنام هستند.

آب دریای عمان ابتدای سال ۱۴۰۴ به زاهدان می‌رسد/ انتقال آب به مشهد در افق ۱۴۰۵ تعیین شد

 آب دریای عمان ابتدای سال ۱۴۰۴ به زاهدان می‌رسد/ انتقال آب به مشهد در افق ۱۴۰۵ تعیین شد
2023-12-11T09:32:09+03:30
مدیر عامل شرکت تامین آب صنایع و معادن گفت:کارخانه ساخت لوله جهت تسریع در تامین لوله مورد نیاز خط انتقال آب از دریای عمان به استان‌های سیستان و بلوچستان و خر...

نوسازی ناوگان تجهیزات راهداری استان بوشهر با ۱۸ میلیارد تومان

 نوسازی ناوگان تجهیزات راهداری استان بوشهر با ۱۸ میلیارد تومان
2023-12-11T09:19:01+03:30
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای بوشهر از استقرار تجهیزات راهداری در جاده‌های استان در طرح راهداری زمستانی خبر داد و گفت: برای نوسازی ناوگان تجهیزات راهدا...

صنعت ساختمان قابلیت به حرکت درآوردن چند صنعت دیگر را دارد/افتتاح نمایشگاه صنعت ساختمان در بیرجند

 صنعت ساختمان قابلیت به حرکت درآوردن چند صنعت دیگر را دارد/افتتاح نمایشگاه صنعت ساختمان در بیرجند
2023-12-11T09:19:01+03:30
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی گفت: صنعت ساختمان قابلیت به حرکت درآوردن چند صنعت دیگر را دارد، بیست‌و‌دومین نمایشگاه تخصصی صنعت ساخت...

توسعه اقتصاد دریامحور در پارک زیست فناوری قشم‌

 توسعه اقتصاد دریامحور در پارک زیست فناوری قشم‌
2023-12-11T09:19:00+03:30
رئیس پارک زیست فناوری قشم با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر توسعه فعالیت‌های دریامحور گفت: در همین راستا نیز اقتصاد دریامحور از مهمترین محورهای کا...

ماینرها تا نیمه دی‌ماه در خراسان رضوی تعیین تکلیف می‌شود

 ماینرها تا نیمه دی‌ماه در خراسان رضوی تعیین تکلیف می‌شود
2023-12-11T09:19:00+03:30
دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز خراسان رضوی از تعیین تکلیف ماینرها تا نیمه دی‌ماه در خراسان رضوی خبر داد.

۱۰ هزار نفر از اقشار مختلف بسیج خراسان شمالی به اردوی راهیان نور اعزام می‌شوند

 ۱۰ هزار نفر از اقشار مختلف بسیج خراسان شمالی به اردوی راهیان نور اعزام می‌شوند
2023-12-11T09:18:59+03:30
جانشین فرمانده سپاه خراسان شمالی در امور اقشار بسیج گفت: امسال ۱۰ هزار نفر از مردم استان در قالب اقشار مختلف بسیج به اردوهای راهیان نور اعزام می‌شوند.

۷ هزار و ۲۰۰ شاخه گل قاچاق در اصفهان کشف شد

 ۷ هزار و ۲۰۰ شاخه گل قاچاق در اصفهان کشف شد
2023-12-11T09:18:59+03:30
فرمانده انتظامی شهرستان شهرضا از توقیف یک دستگاه کامیون و کشف ۷ هزار و ۲۰۰ شاخه گل قاچاق به ارزش ۱۰ میلیارد ریال خبر داد.

صادرات حصیرهای سنتی سیستان به کشورهای حوزه خلیج فارس

 صادرات حصیرهای سنتی سیستان به کشورهای حوزه خلیج فارس
2023-12-11T09:18:59+03:30
سرپرست اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان گفت: حصیرهای سنتی که توسط بومیان منطقه سیستان بافته می‌شود به کشورهای حوزه خلیج فارس صا...

ساخت ‌۵۰ مگاوات نیروگاه خورشیدی در استان بوشهر‌/ احداث ‌۴۰۰ نیروگاه برای مددجویان‌

 ساخت ‌۵۰ مگاوات نیروگاه خورشیدی در استان بوشهر‌/ احداث ‌۴۰۰ نیروگاه برای مددجویان‌
2023-12-11T09:18:58+03:30
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر از ساخت نیروگاه برق خورشیدی با ظرفیت ۵۰ مگاوات در این استان با مشارکت بخش خصوصی خبر داد و گفت: علاوه بر این از محل...

آیا خراسان شمالی به مقصد محبوب بیماران ترکمنستانی تبدیل می‌شود؟

 آیا خراسان شمالی به مقصد محبوب بیماران ترکمنستانی تبدیل می‌شود؟
2023-12-11T09:18:58+03:30
استان خراسان شمالی با ۳۰۰ کیلیومتر مرز مشترک و نزدیک‌ترین راه زمینی به پایتخت همسایه شمالی ایران، کشور ترکمنستان، می‌تواند به مقصدی برای سفرهای درمانی مردم ...

دستگیری زمین‌خواران در اردبیل/ ۷ نفر راهی زندان شدند

 دستگیری زمین‌خواران در اردبیل/ ۷ نفر راهی زندان شدند
2023-12-11T08:52:18+03:30
فرمانده انتظامی استان اردبیل گفت: در قالب چهار پرونده زمین‌خواری، هفت نفر از زمین‌خواران در اردبیل دستگیر و روانه زندان شدند.

تشدید آلودگی هوا در ری ناشی از پسماندسوزی در مراکز غیرمجاز تفکیک زباله

 تشدید آلودگی هوا در ری ناشی از پسماندسوزی در مراکز غیرمجاز تفکیک زباله
2023-12-11T08:52:18+03:30
عضو شورای شهر تهران از تشدید آلودگی هوا با سوزاندن پسماند در مراکز غیرمجاز تفکیک زباله در شهرری خبر داد و گفت: آلودگی هوا در حومه شهر تهران مربوط به تداخل ن...

واژگونی اتوبوس در جاده بجنورد ـ اسفراین با ۱۷ فوتی و مصدوم

 واژگونی اتوبوس در جاده بجنورد ـ اسفراین با ۱۷ فوتی و مصدوم
2023-12-11T08:52:17+03:30
مدیرعامل هلال‌احمر خراسان شمالی گفت: واژگونی یک دستگاه اتوبوس در محور بجنورد به اسفراین در استان خراسان شمالی موجب مصدومیت ۱۷ سرنشین این وسیله نقلیه شد.
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)