میرنیوز

گلایه ایران از رفتارهای دوگانه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی/ غربی‌‌ها فناوری هسته‌ای را سیاسی و اهرم فشار قرار داده‌اند

 گلایه ایران از رفتارهای دوگانه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی/ غربی‌‌ها فناوری هسته‌ای را سیاسی و اهرم فشار قرار داده‌اند 2023-11-06T13:02:44+03:30

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، به نقل از مرکز خبر حوزه، سیدپژمان شیرمردی در جلسه درس اخلاق عمومی طلاب جامعةالزهرا سلام‌الله‌علیها که با موضوع «آخرین دستاوردهای علمی کشور» در تالار بیداری اسلامی برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به ویژه شهدای انرژی هسته‌ای و شهدای غزه، عنوان کرد: امروز مردم مظلوم غزه با کشتار وحشیانه رژیم غاصب صهیونیستی در یک فضای بسته و محاصره شده در حال ارائه خون خود برای پایداری اسلام و مقاومت هستند.

موضوع هسته‌ای ایران یکی از مهم‌ترین جبهه‌های مهم حق علیه باطل است

معاون سازمان انرژی اتمی در ادامه با اشاره به فناوری هسته‌ای و دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در طی چند سال گذشته، اظهار داشت: در طی بیست سال گذشته موضوع هسته ای ایران به عنوان یکی از مهم‌ترین جبهه‌های مهم حق علیه باطل و یکی از جبهه‌های مقاومت در مقابل زورگویی مستکبران و نظام سلطه است.

وی یادآور شد: پرونده هسته ای ایران که از سال 83 به آژانس بین المللی انرژی اتمی منتقل شد، کشورهای غربی در پی محدود کردن فعالیت‌های انرژی هسته‌ای ایران برآمدند و از آن زمان، فعالیت‌های هسته ای ایران به عنوان یکی از مسائل مهم سیاست خارجی ایران مطرح شد.

فناوری هسته‌ای موضوع علمی و فنی است، اما این مسئله را در ایران سیاسی کردند

شیرمردی تصریح کرد: اشتباه راهبردی کشورهای غربی این بود که تصور می‌کردند با متوقف کردن مسئله هسته ای ایران مانع پیشرفت سخت افزاری ایران در حوزه اتمی می‌شوند.

وی بیان داشت: امام علی علیه‌السلام در روایتی می‌فرمایند: «العلم سلطان من وجده صال به و من لم یجده صیل علیه؛ دانش، سلطنت و قدرت است، هر که آن را بیابد با آن غلبه پیدا می‌کند و هر که آن را از دست بدهد بر او غلبه پیدا کنند»؛ ما معتقدیم که مسئله فناوری هسته‌ای یک موضوع علمی و فنی است، اما به خاطر زورگویی کشورهای غربی، این مسئله را در ایران سیاسی کردند و به عنوان اهرمی برای اسلام‌هراسی و ایران‌هراسی قرار دادند.

ایران به دنبال انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای برای حل مشکلات جامعه است

مدیر عامل شرکت توسعه کاربرد پرتوهای ایران ادامه داد: در سال 1945، بیش از 200 هزار نفر از مردم هیروشیما و ناکازاکی ژاپن به واسطه آزمایشات اتمی آمریکا کشته شدند، پس از آن، بسیاری از کشورهای غربی از دهه پنجاه وارد علم هسته ای می‌شوند.

شیرمردی تصریح کرد: انرژی هسته ای مطابق با ان.پی.تی (مخفف نام انگلیسی معاهده منع گسترش هسته ای)، متعلق به همه است و هر کشوری می‌تواند فعالیت صلح آمیز هسته ای داشته باشد، اما آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، بُعد محدودیت‌ها و نظارت‌ها را در کشور ما بیشتر اعمال می‌کند و ما را که به دنبال انرژی صلح آمیز هسته‌ای برای حل مشکلات جامعه هستیم، مورد تحت فشار قرار می‌دهند.

 هیچ نظارتی بر فعالیت‌های هسته‌ای رژیم صهیونیستی نیست

معاون سازمان انرژی اتمی خاطرنشان کرد: ما در سال 1968 معاهده ان.پی.تی را  پذیرفتیم، اما در کنار ما کشورهایی وجود دارند که تابع ان.پی.تی نیستند، متأسفانه رژیم اشغال‌گر قدس‌ کلاهک‌های هسته‌ای فراوان دارد و ان.پی.تی را نپذیرفته است، اما نظارتی بر فعالیت‌های هسته‌ای رژیم صهیونیستی نیست و دوگانگی برخورد با کشورها در رابطه با داشتن مسئله هسته ای وجود دارد.

تمام فعالیت‌های هسته ای ایران در مسیر صلح آمیز ‌است

شیرمردی تأکید کرد: تمام فعالیت‌های هسته ای ما در مسیر صلح آمیز و بهره‌برداری در زندگی مردم است و تحت بازرسی‌های شدید آژانس هستیم، از طرف دیگر رژیم هیچ گونه تعهدی ندارد و هیچ نظارتی نیست.

وی به نقض پیمان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در تأمین سوخت مورد نیاز رآکتورهای ایران اشاره کرد و افزود: به فرموده رهبر معظم انقلاب مدظله‌العالی، «بیست سال است که چالش هسته ای داریم و الان روش و سیاست اینها این است که کاملاً ناجوانمردانه و خباثت‌آلود برخورد می‌کنند و هیچ اِبائی هم از اینکه آنچه را قول دادند نقض کنند ندارند».

لزوم دستیابی به فناوری‌های هسته ای راهبردی

معاون سازمان انرژی اتمی در ادامه با اشاره به لزوم دستیابی به فناوری‌های هسته ای راهبردی، گفت: یک بخش مهم، فعالیت‌های هسته ای مربوط به تولید برق است که متشکل از چرخه سوخت است و شامل اکتشاف اورانیوم، استخراج سنگ اورانیوم، تولید کیک زرد و غیره می‌شود.

وی تصریح کرد: یک بخش مهم اثرگذار که امروز به شدت بر آن سرمایه‌گذاری می‌شود، استفاده از فناوری هسته ای در حوزه غیرقدرت است که در چهار حوزه غیرقدرت استفاده می‌شود.

استفاده از فناوری هسته ای در مسائل امنیت غذایی و حوزه کشاورزی

شیرمردی ادامه داد: یکی از فعالیت‌های صلح آمیز هسته ای در مسئله امنیت غذایی و حوزه کشاورزی است که پرتوها و فناوری هسته‌ای باعث حذف آفات درون مواد غذایی می‌شود و از این منظر دارای اهمیت است؛ با فناوری هسته ای تمام حشرات موذی از بین می‌رود و می‌توان سال‌ها آن ماده غذایی را نگهداری کرد.

وی یادآور شد: نود درصد دستگاه‌های پرتودهی مواد غذایی در روسیه و چین و ایالت متحده استفاده می‌شود، در حالیکه ما از مواد شیمیایی برای این کار استفاده می‌کنیم که باعث ایجاد و افزایش سرطان در کشورهای ما شده است.

مدیر عامل شرکت توسعه کاربرد پرتوهای ایران عنوان کرد: ما به خاطر حفظ سلامت و امنیت غذای مردم باید به سمت پرتوها و فناوری هسته ای برویم و به سمتی حرکت کنیم که غذای سالم به مردم بدهیم. فناوری هسته ای بدون اینکه به بدن صدمه ای بزند، باعث حذف آفات و بیماری‌ها در مواد غذایی می‌شود.

معاون سازمان انرژی اتمی اضافه کرد: از دیگر مزایای استفاده از فناوری‌های صلح آمیز هسته‌ای، تولید رقم‌ها و محصولات مقاوم در مقابل تنش‌های محیطی، تولید محصولات مقاوم به کم‌آبی و آفت‌ها و تولید محصول بیشتر در صنعت کشاورزی است. ما با فناوری هسته ای می‌توانیم محصولاتی تولید کنیم که به کشاورزی ما کمک کند، آلودگی کشاورزی را کاهش دهد و یا جذب ریشه را افزایش دهد.

استفاده از فناوری صلح آمیز هسته ای در حوزه بهداشت و سلامت

شیرمردی همچنین به استفاده از فناوری صلح آمیز هسته‌ای در حوزه بهداشت و سلامت اشاره کرد و گفت: ایران به عنوان یکی از کشورهای تولیدکننده داروهای هسته‌ای است.

وی افزود: ما تا سال 86، نود درصد داروهای خود را از بلژیک وارد می‌کردیم، اما امروز در تولید و صادرات داروهای هسته‌ای جزو کشورهای مهم و برجسته هستیم. این رادیوداروها برای بیماری‌های سرطانی، بیماران تیروئیدی، اسکن‌های قلبی، کلیوی، اسکن‌های مغزی و غیره استفاده می‌شود.

فناوری هسته‌ای در استریل کردن تجهیزات پزشکی

معاون سازمان انرژی اتمی خاطرنشان کرد: یکی از مسائل مهم در بیمارستان‌ها عفونت‌های بیمارستانی است که یکی از علت‌های آن استفاده از کالاهای استریل نشده یا استریل شده به وسیله مواد شیمیایی است که این کار با پرتوها به بهترین نحو می‌تواند انجام شود.

وی تصریح کرد: فناوری هسته ای در استریل کردن تجهیزات پزشکی، در حوزه‌های محیط زیست، نگهداشت خیزش ریزگردها، جلوگیری از آلودگی‌های آب، کاهش بار میکروبی پسماندهای شهری و در صنعت کاربردهای فراوان دارد. در حوزه پلیمرها، یکی از مسائل افزایش کیفیت تایرها استفاده از فناوری‌های هسته‌ای است.

فناوری هسته‌ای باید در زندگی مردم بیاید

شیرمردی تأکید کرد: درباره فناوری صلح آمیز هسته‌ای و اثرات آن در زندگی مردم بیشتر باید گفته شود تا مردم با این فناوری آشنا شوند، همچنین این علم باید در زندگی مردم بیاید.

وی یادآور شد: ما در 12 نقطه کشور برنامه داریم که سامانه‌های پرتودهی را نصب کنیم تا در بخش کشاورزی، تجهیزات صنعتی و پزشکی مورد استفاده قرار بگیرد و تمام بخش‌های کشور از این نعمت بزرگ و ابزار معجزه‌گر که خداوند متعال در اختیار انسان قرار داده است، برای ارتقای کیفیت زندگی مردم استفاده کنند.

به نام فناوری هسته‌ای توجه ویژه شده است

معاون سازمان انرژی اتمی بیان داشت: همه این دستاوردها در کشور شروع شده و افتخار می‌کنیم در کشور ایران به یک فناوری راهبردی و مهم به نام فناوری هسته‌ای توجه ویژه شده است.

شیرمردی در پایان تأکید کرد: ما باید با قدرت و بدون مسامحه در راستای احقاق حقوق مردم برای بهره‌برداری از این فناوری ارزشمند پافشاری کنیم و تمام بخش‌های آن را احیا کرده و به سمتی حرکت کنیم که روزی صادرکننده فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای به عنوان یکی از دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران باشیم.

معاون سازمان انرژی اتمی و هیئت همراه پیش از این مراسم از بخش‌های مختلف جامعه الزهرا سلام‌الله‌علیها بازدید کرد.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار استان ها

۱۱ کیلو و ۶۸۰ گرم شمش طلای قاچاق در مرز بازرگان کشف شد

 ۱۱ کیلو و ۶۸۰ گرم شمش طلای قاچاق در مرز بازرگان کشف شد
2023-12-11T17:05:52+03:30
رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی از کشف مقدار ۱۱ کیلو و ۶۸۰ گرم شمش طلای قاچاق از یک تبعه خارجی در مرز بازرگان خبر داد.

ایران میزبان مسابقات کبدی ارتش‌‌های جهان شد/ حضور قطعی ۶ کشور تاکنون

 ایران میزبان مسابقات کبدی ارتش‌‌های جهان شد/ حضور قطعی ۶ کشور تاکنون
2023-12-11T16:25:41+03:30
رئیس تربیت بدنی نیروی پدافند هوایی ارتش گفت:برای اولین بار مسابقات کبدی ارتش‌‌های جهان به میزبانی نیروی پدافند هوایی ارتش در اردیبهشت سال آینده در شهر بابلس...

کشف قاچاق ۳۵۰۰ تن بنزین سوپر در مریوان/ محکومیت ۲هزارمیلیاردی یک شرکت پتروشیمی

 کشف قاچاق ۳۵۰۰ تن بنزین سوپر در مریوان/ محکومیت ۲هزارمیلیاردی یک شرکت پتروشیمی
2023-12-11T16:12:26+03:30
مدیرکل تعزیرات حکومتی کردستان از محکومیت یک شرکت پتروشیمی به‌میزان ۲هزار و ۱۷۹ میلیارد ریال خبر داد.

کشف قاچاق ۳۵۰۰ تن بنزین سوپر در مریوان/ محکومیت ۲ هزار میلیاردی یک شرکت پتروشیمی

 کشف قاچاق ۳۵۰۰ تن بنزین سوپر در مریوان/ محکومیت ۲ هزار میلیاردی یک شرکت پتروشیمی
2023-12-11T15:58:54+03:30
مدیرکل تعزیرات حکومتی کردستان از محکومیت یک شرکت پتروشیمی به میزان ۲ هزار و ۱۷۹ میلیارد ریال خبر داد.

سفر وزیر کشور به بیرجند / بازدید میدانی ‌پالایشگاه هیدروکربن ‌

 سفر وزیر کشور به بیرجند / بازدید میدانی ‌پالایشگاه هیدروکربن ‌
2023-12-11T15:05:42+03:30
احمدی وحیدی وزیر کشور برای بررسی آخرین وضعیت آتش‌سوزی در پالایشگاه بیرجند دقایقی پیش وارد بیرجند شد و مستقیما به محل آتش‌سوزی رفت.

دستگیری ۶ نفر از اعضای یک شبکه دلالی و کارچاق کنی در استان ایلام

 دستگیری ۶ نفر از اعضای یک شبکه دلالی و کارچاق کنی در استان ایلام
2023-12-11T14:52:04+03:30
۶ نفر از اعضای یک شبکه دلالی و کارچاق‌کنی در استان ایلام توسط ‌مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضائیه دستگیر شدند.

تصادف مرگبار در محور فیروزآباد ـ خرم‌آباد با ۴ فوتی و ۲ مصدوم

 تصادف مرگبار در محور فیروزآباد ـ خرم‌آباد با ۴ فوتی و ۲ مصدوم
2023-12-11T14:25:36+03:30
رئیس اورژانس پیش‌بیمارستانی لرستان گفت: تصادف در محور فیروزآباد ـ خرم‌آباد ۴ فوتی و دو مصدوم برجای گذاشت.

جزئیات نحوه واردات خودرو از طریق گمرک چابهار

 جزئیات نحوه واردات خودرو از طریق گمرک چابهار
2023-12-11T14:25:35+03:30
ناظر گمرکات استان سیستان و بلوچستان در گفت‌وگو با تسنیم جزئیات نحوه واردات خودرو از طریق گمرک چابهار را تشریح کرد.

گیلان میزبان عاشقان مکتب فاطمی/ پیکر ۴ شهید گمنام در سالروز شهادت حضرت زهرا(س) تشییع‌ می‌شود

 گیلان میزبان عاشقان مکتب فاطمی/ پیکر ۴ شهید گمنام در سالروز شهادت حضرت زهرا(س) تشییع‌ می‌شود
2023-12-11T11:05:29+03:30
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان گفت: مراسم تشییع پیکرهای شهدای گمنام صبح روز یکشنبه ۲۶ آذرماه از سپاه ناحیه مرکزی رشت تا میدان شهدای ذهاب رشت...

تکذیب دستگیری صادق بوقی + توضیحات پلیس

 تکذیب دستگیری صادق بوقی + توضیحات پلیس
2023-12-11T11:05:28+03:30
مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی استان گیلان در ارتباط با خبر دستگیری صادق بوقی توضیحاتی ارائه کرد.

تکذیب ‌اخبار منتشر شده درباره محتوای ‌دیدار آیت‌الله مظاهری با رئیس جمهور

 تکذیب ‌اخبار منتشر شده درباره محتوای ‌دیدار آیت‌الله مظاهری با رئیس جمهور
2023-12-11T11:05:28+03:30
دفتر آیت‌الله ‌مظاهری اخبار منتشر شده درباره محتوای دیدار ایشان با رئیس جمهور در یکی از خبرگزاری ها را تکذیب کرد.

ماجرای کمک مالی و غیرمالی امام(ره) به‌ قیام میرزا کوچک جنگلی

 ماجرای کمک مالی و غیرمالی امام(ره) به‌ قیام میرزا کوچک جنگلی
2023-12-11T10:52:11+03:30
نماینده ولی‌فقیه در گیلان قیام‌های محمد خیابانی، میرزا کوچک جنگلی، مدرس، رئیسعلی دلواری و... را مقدمه‌ای برای انقلاب اسلامی دانست و گفت: زمان میرزا، امام(ره...

تعیین تکلیف ۱۰۰۰ میلیارد ‌پرونده اموال تملیکی ‌در زنجان

 تعیین تکلیف ۱۰۰۰ میلیارد ‌پرونده اموال تملیکی ‌در زنجان
2023-12-11T10:26:08+03:30
مدیر کل اموال تملیکی استان زنجان از تعیین تکلیف شدن ۴۲۳ پرونده به ارزش یک هزار و ۳۲۳ میلیارد و ۳۳۰ میلیون ریال خبر داد.

آیا "شیطان آبی" دوباره به بابل باز می‌گردد؟

 آیا "شیطان آبی" دوباره به بابل باز می‌گردد؟
2023-12-11T10:26:07+03:30
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بابل گفت: اگر آبندان آغوزبن بابل به طور فنی و کارشناسی لایروبی نشود شیطان آبی باز می‌گردد.

مزایده ۵۳۱ میلیارد تومان کالای ‌‌انبار‌های اموال تملیکی هرمزگان

 مزایده ۵۳۱ میلیارد تومان کالای ‌‌انبار‌های اموال تملیکی هرمزگان
2023-12-11T10:26:07+03:30
رئیس‌کل دادگستری استان هرمزگان از برگزاری مزایده فروش ۱۱۸ ردیف کالای موجود در انبار‌های اموال تملیکی این استان به ارزش پایه ۵۳۱ میلیارد تومان خبر داد.

ایجاد جو بدبینی به پلیس ‌با شگرد نخ نمای بازنشر کلیپ ۷ سال پیش

 ایجاد جو بدبینی به پلیس ‌با شگرد نخ نمای بازنشر کلیپ ۷ سال پیش
2023-12-11T10:26:07+03:30
مرکز اطلاع‌رسانی پلیس استان گلستان درباره‌ کلیپ منتشره در فضای مجازی با موضوع توقیف یک دستگاه موتورسیکلت و درگیری ماموران با یک موتورسوار توضیحاتی ارائه کرد.

لرستان ایام شهادت حضرت زهرا (س) میزبان ۴ شهید گمنام شد + جزئیات تشییع

 لرستان ایام شهادت حضرت زهرا (س) میزبان ۴ شهید گمنام شد + جزئیات تشییع
2023-12-11T10:26:07+03:30
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس لرستان گفت: همزمان با ایام سوگواری شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) مردم لرستان میزبان چهار شهید گمنام هستند.

آب دریای عمان ابتدای سال ۱۴۰۴ به زاهدان می‌رسد/ انتقال آب به مشهد در افق ۱۴۰۵ تعیین شد

 آب دریای عمان ابتدای سال ۱۴۰۴ به زاهدان می‌رسد/ انتقال آب به مشهد در افق ۱۴۰۵ تعیین شد
2023-12-11T09:32:09+03:30
مدیر عامل شرکت تامین آب صنایع و معادن گفت:کارخانه ساخت لوله جهت تسریع در تامین لوله مورد نیاز خط انتقال آب از دریای عمان به استان‌های سیستان و بلوچستان و خر...

نوسازی ناوگان تجهیزات راهداری استان بوشهر با ۱۸ میلیارد تومان

 نوسازی ناوگان تجهیزات راهداری استان بوشهر با ۱۸ میلیارد تومان
2023-12-11T09:19:01+03:30
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای بوشهر از استقرار تجهیزات راهداری در جاده‌های استان در طرح راهداری زمستانی خبر داد و گفت: برای نوسازی ناوگان تجهیزات راهدا...

صنعت ساختمان قابلیت به حرکت درآوردن چند صنعت دیگر را دارد/افتتاح نمایشگاه صنعت ساختمان در بیرجند

 صنعت ساختمان قابلیت به حرکت درآوردن چند صنعت دیگر را دارد/افتتاح نمایشگاه صنعت ساختمان در بیرجند
2023-12-11T09:19:01+03:30
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی گفت: صنعت ساختمان قابلیت به حرکت درآوردن چند صنعت دیگر را دارد، بیست‌و‌دومین نمایشگاه تخصصی صنعت ساخت...

توسعه اقتصاد دریامحور در پارک زیست فناوری قشم‌

 توسعه اقتصاد دریامحور در پارک زیست فناوری قشم‌
2023-12-11T09:19:00+03:30
رئیس پارک زیست فناوری قشم با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر توسعه فعالیت‌های دریامحور گفت: در همین راستا نیز اقتصاد دریامحور از مهمترین محورهای کا...

ماینرها تا نیمه دی‌ماه در خراسان رضوی تعیین تکلیف می‌شود

 ماینرها تا نیمه دی‌ماه در خراسان رضوی تعیین تکلیف می‌شود
2023-12-11T09:19:00+03:30
دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز خراسان رضوی از تعیین تکلیف ماینرها تا نیمه دی‌ماه در خراسان رضوی خبر داد.

۱۰ هزار نفر از اقشار مختلف بسیج خراسان شمالی به اردوی راهیان نور اعزام می‌شوند

 ۱۰ هزار نفر از اقشار مختلف بسیج خراسان شمالی به اردوی راهیان نور اعزام می‌شوند
2023-12-11T09:18:59+03:30
جانشین فرمانده سپاه خراسان شمالی در امور اقشار بسیج گفت: امسال ۱۰ هزار نفر از مردم استان در قالب اقشار مختلف بسیج به اردوهای راهیان نور اعزام می‌شوند.

۷ هزار و ۲۰۰ شاخه گل قاچاق در اصفهان کشف شد

 ۷ هزار و ۲۰۰ شاخه گل قاچاق در اصفهان کشف شد
2023-12-11T09:18:59+03:30
فرمانده انتظامی شهرستان شهرضا از توقیف یک دستگاه کامیون و کشف ۷ هزار و ۲۰۰ شاخه گل قاچاق به ارزش ۱۰ میلیارد ریال خبر داد.

صادرات حصیرهای سنتی سیستان به کشورهای حوزه خلیج فارس

 صادرات حصیرهای سنتی سیستان به کشورهای حوزه خلیج فارس
2023-12-11T09:18:59+03:30
سرپرست اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان گفت: حصیرهای سنتی که توسط بومیان منطقه سیستان بافته می‌شود به کشورهای حوزه خلیج فارس صا...

ساخت ‌۵۰ مگاوات نیروگاه خورشیدی در استان بوشهر‌/ احداث ‌۴۰۰ نیروگاه برای مددجویان‌

 ساخت ‌۵۰ مگاوات نیروگاه خورشیدی در استان بوشهر‌/ احداث ‌۴۰۰ نیروگاه برای مددجویان‌
2023-12-11T09:18:58+03:30
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر از ساخت نیروگاه برق خورشیدی با ظرفیت ۵۰ مگاوات در این استان با مشارکت بخش خصوصی خبر داد و گفت: علاوه بر این از محل...

آیا خراسان شمالی به مقصد محبوب بیماران ترکمنستانی تبدیل می‌شود؟

 آیا خراسان شمالی به مقصد محبوب بیماران ترکمنستانی تبدیل می‌شود؟
2023-12-11T09:18:58+03:30
استان خراسان شمالی با ۳۰۰ کیلیومتر مرز مشترک و نزدیک‌ترین راه زمینی به پایتخت همسایه شمالی ایران، کشور ترکمنستان، می‌تواند به مقصدی برای سفرهای درمانی مردم ...

دستگیری زمین‌خواران در اردبیل/ ۷ نفر راهی زندان شدند

 دستگیری زمین‌خواران در اردبیل/ ۷ نفر راهی زندان شدند
2023-12-11T08:52:18+03:30
فرمانده انتظامی استان اردبیل گفت: در قالب چهار پرونده زمین‌خواری، هفت نفر از زمین‌خواران در اردبیل دستگیر و روانه زندان شدند.

تشدید آلودگی هوا در ری ناشی از پسماندسوزی در مراکز غیرمجاز تفکیک زباله

 تشدید آلودگی هوا در ری ناشی از پسماندسوزی در مراکز غیرمجاز تفکیک زباله
2023-12-11T08:52:18+03:30
عضو شورای شهر تهران از تشدید آلودگی هوا با سوزاندن پسماند در مراکز غیرمجاز تفکیک زباله در شهرری خبر داد و گفت: آلودگی هوا در حومه شهر تهران مربوط به تداخل ن...

واژگونی اتوبوس در جاده بجنورد ـ اسفراین با ۱۷ فوتی و مصدوم

 واژگونی اتوبوس در جاده بجنورد ـ اسفراین با ۱۷ فوتی و مصدوم
2023-12-11T08:52:17+03:30
مدیرعامل هلال‌احمر خراسان شمالی گفت: واژگونی یک دستگاه اتوبوس در محور بجنورد به اسفراین در استان خراسان شمالی موجب مصدومیت ۱۷ سرنشین این وسیله نقلیه شد.
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)