میرنیوز

روایت تسنیم از دست و پنجه دامداران کرمانشاهی با کمبود نهاده و آب

 روایت تسنیم از دست و پنجه دامداران کرمانشاهی با کمبود نهاده و آب 2021-07-21T12:23:55+04:30

به گزارش خبرگزاری تسنیم از  کرمانشاه، این روزها شاهد گلایه‌های متعدد دامداران از کمبود نهاده‌های دامی و افزایش قیمت خوراک دام هستیم که هزینه‌های دامداران را به میزان قابل توجهی افزایش داده و طبق پیش‌بینی‌های کارشناسان مربوطه احتمال بروز افزایش قیمت و کمبود در بازار فرآورده‌های دام و طیور در آینده‌ای نزدیک وجود دارد.

در حال حاضر به واسطه محدودیت‌های ناشی از کرونا، رکود اقتصادی و در نهایت افزایش قیمت خوراک دام بسیاری از دامداران توان و هزینه نگهداری دام‌های خود را ندارند و اقدام به کشتار و فروش دام می‌کنند. کشتار زودتر از موعد دام نیز به دلیل همین هزینه‌های بالا و بی‌صرفه بودن معضل دیگری است که دامداران کرمانشاهی به ناچار روی به آن آورده‌اند.

 دامداران معتقدند به واسطه کمبود نهاده‌ها، قیمت بالای نهاده‌ها در بازار آزاد و میزان توزیع کم آن امیدی به آینده کاری نیست و ترجیح می‌دهند دارایی خود را بفروشند تا بتوانند چرخ زندگی‌شان را بچرخانند.

کمبود نهاده‌ها، قیمت بالای نهاده‌ها در بازار آزاد و میزان توزیع کم آن از عوامل گلایه دامداران کرمانشاهی است که خود را در دام مشکلات گرفتار می‌بینند و خواستار رسیدگی به این وضعیت بوده و چاره کار را رسیدگی و نظارت بیشتر مسئولان نسبت به توزیع خوراک دام می‌دانند.

دامداران برای تأمین نهاده دامی خود مجبور به تهیه ملزومات از بازار آزاد هستند و موجب تحمیل هزینه چند برابری به تولیدکننده شده و صرفه اقتصادی ندارد و به‌نوعی امکان ادامه فعالیت تولیدی را از آنها گرفته است که شاهد مثال این چرخه معیوب نیز ارسال دام‌های مولد به کشتارگاه در هفته‌های گذشته است.

کوتاهی مسئولین در تامین نیازمندی‌های قشر دامدار و عدم پیش بینی این مشکلات دست به دست هم داده تا امروز دامداران را با مشکل مواجه کنند، دامداران با توجه به قیمت نهاده‌های دامی و کمبود آن، دیگر توان نگهداری دام‌های خود را ندارند و اگر این چنین پیش رود مردم با مشکل تامین لبنیات و گوشت قرمز مواجه می‌شوند.

قیمت کاه نسبت به سال گذشته افزایش یافته است و به دلیل خشکسالی‌ها، وضعیت مراتع چندان تعریفی نیست، با کمبود کاه و گرانی و کمبود نهاده‌های دامی، ظرف مدت کوتاهی کشور با کمبود دام مواجه خواهد شد.

از طرفی به گفته مسئولان 5 میلیون تن نهاده‌ دامی در بندرامام انباشته شده و این چیزی جز متضرر شدن دامداران در نتیجه توزیع نشدن نهاده‌ها ندارد، در این میان بانک مرکزی با سهل انگاری خود مشکل را دو چندان کرده است و این سهل انگاری موجب خسارت زیاد به دامداران و تلف شدن دام شده است.

کمبود نهاده‌ها، قیمت بالای نهاده‌ها در بازار آزاد، قیمت بالای علوفه، میزان توزیع کم نهاده‌ها و قیمت کم لبنیات از عوامل گلایه دامداران است که نه تنها دامداران را متضرر کرده است بلکه دود این بی‌تدبیری به چشم مردم می‌رود و حالا با چنین شرایطی دامداران مجبور به فروش و یا ذبح دام خود شدند.

اهمیت توجه به امنیت غذایی در سراسر دهکده جهانی نکته‌ای است که مسئولان نسبت به آن حساسیت بالایی داشته و با استفاده از امکانات موجود تلاش می‌کنند به بهترین شکل آن را مهیا کنند. این درحالی است که استان کرمانشاه هم به واسطه شرایط جغرافیایی خود دارای پتانسیل‌های بالایی در بخش کشاورزی داشته و دامپروری یکی از مهمترین بخش‌ها در این زمینه است.

اما با توجه به مشکلات موجود بخش دامپروری در این استان با چالش‌های جدی روبرو شده و به نوعی تولید برای سرمایه‌گذاران این بخش را از اقتصادی بودن انداخته تاجایی که گروهی از کارشناسان بخش کشاورزی تاکید می‌کنند ادامه دار شدن این مشکلات می‌تواند دامداری‌ها را خالی از دام کرده و در نهایت امنیت غذایی را با مشکلات عمده روبرو کند.

نهاده‌هایی که با ارز دولتی به دست این قشر زحمتکش و ضعیف می‌رسد بسیار اندک است و کفاف دام‌ها را نمی‌دهد لذا مجبور هستند که با ارز آزاد خریداری کنند و این موضوع باعث شده است تا با توجه به هزینه‌های بالای تولید و قیمت خرید پایین محصولات برای تولیدکننده صرفه اقتصادی نداشته باشد.

محمد رشیدی، عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با اشاره به اینکه کمبود بارش‌ها سبب شده تا شاهد باشیم میزان علوفه به کمترین حد خود رسیده باشد و دامداران کرمانشاهی با معضلاتی در این زمینه روبرو هستند گفت: نهاده‌های دامی و افزایش قیمت آن یکی از مشکلات مهم دامداران در شهرستان کرمانشاه است و تفاوت قیمت نهاده دامی سبب شده دامدار به سمت ورشکستگی حرکت کند.

وی با بیان اینکه دامداری دیگر برای آنها صرفه اقتصادی ندارد و دامداران در حال فروش دام‌های مولد خود هستند گفت: اگر روال به همین صورت ادامه داشته باشد در آینده نزدیک با کمبود گوشت قرمز مواجه خواهیم شد.

رشیدی با بیان اینکه بنده به وزارت جهاد و وزارت صمت پیشنهاد دادم با ارائه دستورالعملی علاوه بر کمک به دامداران در راستای تأمین نهاده و علوفه مورد نیاز دام‌ها ‌و در نهایت حفظ دام‌های مولد، اقدام به خرید دام‌هایی کنند که به‌شکل روتین باید وارد کشتار شوند با این اقدام گوشت ذخیره می‌شود و در زمان نیاز و کمبود وارد بازار مصرف می‌شود.

وی عنوان کرد: اگر راهکاری برای کمک به دامداران در راستای حفظ دام‌های مولد انجام نگیرد در طول ماه‌های پیش‌ِرو یقیناً کشور با کمبود گوشت قرمز مواجه خواهد شد و وابستگی به واردات گوشت قرمز از سایر کشور‌ها ادامه‌دار خواهد بود در حالی که هم‌اینک می‌توان با ارائه راهکار‌های مناسب به فکر حل مسئله و جبران مسائل بعدی آن بود.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه ‌مدت‌ها است که عدم تأمین نهاده‌های دامی مورد نیاز دامداران تبدیل به موضوعی مهم شده و مسائل و مشکلات فراوانی را پیشِ‌پای تولیدکنندگان قرار داده است به‌طوری که مهمترین علل نبود نهاده‌های مورد نیاز نیز، عدم اختصاص ارز دولتی برای واردات این مهم بوده است عنوان کرد: بنابراین تمام این عوامل دست به دست هم داده است تا دامداران را در تنگنای عدم تأمین نهاده‌ها و علوفه قرار دهد و به‌جای پیشرفت به جلو و گسترش سطح و تعداد دام‌های خود ناگزیر به حذف دام‌ها با کشتارشان شود به‌طوری که تعدادی از دامداران دام‌های مولد و شیرده خود را راهی کشتارگاه‌ها کرده‌اند.

وی درباره اثرات خشکسالی بر وضعیت دامداری عشایر کشور گفت: خشکسالی در سال آبی جاری مشکلات شدیدی را برای کشاورزان و عشایر کشور به وجود آورده و موجب زیان آنها شده است.

عضو هیات‌رئیسه مجلس با تاکید براینکه یکی از مشکلات ناشی از خشکسالی برای عشایر کمبود خوراک دام و علوفه است عنوان کرد: پرورش دام عشایر به وضعیت مراتع وابستگی دارد و در حال حاضر با توجه به میزان کم بارش‌ها شرایط مراتع کشور مناسب نیست و عشایر نمی‌توانند از علوفه آن استفاده کنند.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دولت باید برای رفع مشکلات به وجود آمده برای عشایر از طریق خرید تضمینی، دام آنها را با قیمت مناسب خریداری کند افزود: راه حل دوم دولت برای حمایت از عشایر دام‌دار تامین علوفه مورد نیاز برای جلوگیری از سرگشتگی است.

وی با بیان اینکه کمیسیون کشاورزی از طریق سازمان امور عشایری و وزارت جهاد کشاورزی مشکلات به‌وجود آمده برای عشایر در خشکسالی را پیگیری می‌کند، تصریح کرد: مجلس با تمام توان از عشایر حمایت می‌کند تا در شرایط فعلی کشور متضرر نشوند زیرا بخش عمده‌ای از گوشت مورد نیاز کشور توسط عشایر تولید و تامین می‌شود.

رشیدی با اشاره به اینکه در شرایط خشکسالی امروز به‌شدت مشکل کمبود گندم و نهاده‌ها را داریم و از طرفی قیمت گندم نسبت به سایر نهاده‌ها ارزان‌تر است و قیمت خرید تضمینی گندم در کمیسیون کشاورزی مجلس تا مرز 5 هزار تومان پیش رفت در حالی که دولت اصرار داشت قیمت گندم چهار هزار و حتی کمتر باشد که به هیچ‌وجه برای کشاورز به صرفه اقتصادی نبود گفت: هفته گذشته کمیسیون کشاورزی مجلس تشکیل جلسه داد و همه نهادهای ذیربط مانند جهادکشاورزی، وزارت صمت، وزارت راهداری حضور داشتند تا مشکلات سه بندر برای آزادسازی نهاده‌های دپو شده برطرف شود.

وی با اشاره به اینکه اکنون بیش از 3.5 میلیون تن نهاده‌ دپو شده در بندر امام خمینی (ره) و کشتی‌ها داریم و از طرفی مشکلات مشکلات ترخیص و تامین ارز واردکنندگان از سوی بانک‌ها برطرف شود و هرچه سریع‌تر باید بانک مرکزی این اطمینان را به واردکننده بدهد که ارز مورد نیاز او تأمین می‌شود تا به راحتی نهاده‌ها را آزادسازی کند.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بحث دیگر قرنطینه، مجوز دامپزشکی و استانداردهاست که ما پیشنهاد دادیم به دلیل عدم هدررفت وقت در بنادر این امور در همان کشتی‌ انجام شود و ما اگر بتوانیم نهاده‌ها را با قیمت ارزان به دست مردم برسانیم مشکلات بعدی اتفاق نمی‌افتد عنوان کرد: اقدام فوری که از سوی دولت باید انجام شود نهاده باید تامین شود و اکنون پنجاه درصد نهاده با مشکل برای دامدار تأمین می‌شود و امروز ما مجبوریم پنج تا شش میلیون تن جو و هشت تا نه میلیون تن گندم به دلیل مشکلات خشکسالی وارد کنیم و با وجود عدم میل به واردات به نهادها مجبور به این کار هستیم و نمی‌شود مردم و تولیدکننده را منتظر نگه داشت چون در غیر این صورت قیمت مرغ و گوشت افزایش می‌یابد و یارانه‌ها باید متناسب با سطوح مختلف درآمدی توزیع شود.

وی با اشاره به اینکه در ماه‌های اخیر با مشکلات جدی در حوزه نهاده‌ها دامی مواجه خواهیم شد و به دلیل پیگیری‌های متعدد خرید دام استان از سوی وزارت جهاد شروع شده تا دامداران استان کمتر متضرر شوند گفت: این مشکلات به دلیل سومدیریت دولت به وجود آمده و امیدواریم با تلاش نمایندگان بودجه خوبی برای کشاورزان متضرر شده بتوانیم فراهم کنیم.

 انتهای پیام/833/ ز

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار استان ها

برنامه ورزشکاران ایران در هفتمین روز المپیک/ دونده‌ها وارد می‌شوند

برنامه ورزشکاران ایران در هفتمین روز المپیک/ دونده‌ها وارد می‌شوند
2021-07-29T18:09:41+04:30
هفتمین روز از سی و دومین دوره بازیهای المپیک فردا جمعه با شروع مسابقات دوومیدانی و ادامه رقابت های والیبال و تیراندازی پیگیری می شود.

وزیر اطلاعات با مراجع تقلید دیدار کرد+ تصاویر

 وزیر اطلاعات با مراجع تقلید دیدار کرد+ تصاویر
2021-07-29T16:56:01+04:30
گروه استان‌ها ـ وزیر اطلاعات همزمان با روز عید سعید غدیر خم با جمعی از مراجع عظام تقلید دیدار کرد.

شناسایی منشاء تخلیه فاضلاب و تلفات آبزیان در عسلویه

شناسایی منشاء تخلیه فاضلاب و تلفات آبزیان در عسلویه
2021-07-29T16:39:20+04:30
در پی تخلیه فاضلاب هیدروکربنی به کانال منتهی به تالاب نای بند و جنگل حرا و تلفات ماهی، با بررسی کارشناسان اداره حفاظت محیط زیست شهرستان عسلویه منشاء تخلیه فا...

طولانی‌ترین تونل خاورمیانه زیر بار ترافیک رفت+عکس

طولانی‌ترین تونل خاورمیانه زیر بار ترافیک رفت+عکس
2021-07-29T16:25:58+04:30
نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: همزمان با عید سعید غدیر خم با دستور رییس جمهور محترم، لاین رفت بزرگترین تونل کشور و خاورمیانه به طول ۶.۵  کیلومتر در من...

معاون ‌وزیر بهداشت: موج پنجم کرونا گستردگی بیشتری دارد/ شمار بستری‌شدگان ‌افزایش پیدا کرد‌

 معاون ‌وزیر بهداشت: موج پنجم کرونا گستردگی بیشتری دارد/ شمار بستری‌شدگان ‌افزایش پیدا کرد‌
2021-07-29T16:29:24+04:30
معاون درمان وزیر بهداشت با بیان اینکه ظرفیت تخت‌های بیمارستانی همیشه متناسب با پیک کرونا افزایش پیدا می‌کند، گفت: موج پنجم کرونا گستردگی بیشتری دارد.

فرمانداری‌ شهرهای "چهاربرج" و "باروق" در میاندوآب افتتاح شد

فرمانداری‌ شهرهای "چهاربرج" و "باروق" در میاندوآب افتتاح شد
2021-07-29T16:09:46+04:30
ارومیه - فرمانداری‌ شهرهای‌ "چهاربرج" و "باروق" در جنوب آذربایجان‌غربی از توابع شهرستان میاندوآب امروز پنجشنبه با حضور حسینعلی امیری، معا...

بادهای ۱۲۰ روزه دمای زاهدان را ۸ درجه خنک تر کرد

بادهای ۱۲۰ روزه دمای زاهدان را ۸ درجه خنک تر کرد
2021-07-29T15:59:21+04:30
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: با شدت گرفتن وزش بادهای ۱۲۰ روزه، خنک ترین دمای روزانه زاهدان از مرز ۳۰ درجه سلسیوس در ۴۸ ساعت گذشته به ۲۱.۹ درجه سلسی...

حریق در هتل آپارتمانی در شیراز/نجات ۱۵ نفر

حریق در هتل آپارتمانی در شیراز/نجات ۱۵ نفر
2021-07-29T15:59:21+04:30
رئیس سازمان آتش‌نشانی شیراز، از وقوع حریق در یک هتل آپارتمان سه طبقه در این کلانشهر خبر داد و گفت: آتش مهار و اطفاء شد.

به دنبال صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی هستیم؛ نه مسدود کردن اینترنت

به دنبال صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی هستیم؛ نه مسدود کردن اینترنت
2021-07-29T15:59:20+04:30
نماینده رشت در مجلس، ابهامات درباره طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی را نوعی شایعه دانست و گفت: طرح صیانت را مطرح کردیم که صیانت از حقوق کاربران است؛ ...

اتمام ریل‌گذاری راه‌آهن بستان‌آباد- تبریز/ بهره‌برداری قطعی در هفته دولت

اتمام ریل‌گذاری راه‌آهن بستان‌آباد- تبریز/ بهره‌برداری قطعی در هفته دولت
2021-07-29T15:59:20+04:30
استاندار آذربایجان شرقی از اتمام ریل‌گذاری راه‌آهن بستان‌آباد- تبریز به طول ۴۴ کیلومتر خبر داد و گفت: بهره‌برداری قطعی از این مسیر ریلی، هفته دولت امسال انجا...

پیام روحانی به مراجع تقلید/ وزیر اطلاعات با کدام مراجع دیدار کرد؟+ تصاویر

 پیام روحانی به مراجع تقلید/ وزیر اطلاعات با کدام مراجع دیدار کرد؟+ تصاویر
2021-07-29T16:02:41+04:30
گروه استان‌ها ـ وزیر اطلاعات همزمان با روز عید سعید غدیر خم با جمعی از مراجع عظام تقلید دیدار کرد.

قضاوت داور بانوی ایران در مرحله نیمه نهایی تنیس روی میز المپیک

قضاوت داور بانوی ایران در مرحله نیمه نهایی تنیس روی میز المپیک
2021-07-29T15:42:55+04:30
تنها بانوی داور کاروان المپیکی ایران در توکیو دیدار نیمه نهایی تنیس روی میز زنان المپیک را قضاوت خواهد کرد.

نبرد سخت تیم‌های والیبال ایران و ایتالیا/ مبارزه برای صعود بزرگ

نبرد سخت تیم‌های والیبال ایران و ایتالیا/ مبارزه برای صعود بزرگ
2021-07-29T15:29:42+04:30
تیم ملی والیبال ایران در چهارمین دیدار مرحله گروهی مقابل ایتالیا صف آرایی خواهد کرد.

رئیس انجمن ویروس‌شناسی ایران: قدرت ‌تکثیر‌ سویه جدید کرونا ۱۰۰۰ برابر بیشتر است/ هر واکسنی که در دسترس بود حتماً بزنید

 رئیس انجمن ویروس‌شناسی ایران: قدرت ‌تکثیر‌ سویه جدید کرونا ۱۰۰۰ برابر بیشتر است/ هر واکسنی که در دسترس بود حتماً بزنید
2021-07-29T15:36:06+04:30
گروه استان‌ها ـ رئیس انجمن ویروس شناسی ایران قدرت انتشار سویه جدید ویروس کرونا ۱۰۰ برابر شده است، گفت: مردم هر واکسنی که در دسترس بود را حتماً بزنند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه: برای انجام سخت‌ترین ماموریت‌ها ‌آماده‌ایم/ ‌کوچک‌ترین ‌"بی‌عقلی" و "تجاوز"‌ دشمن را ‌‌در نطفه نابود ‌می‌کنیم‌

 فرمانده نیروی دریایی سپاه: برای انجام سخت‌ترین ماموریت‌ها ‌آماده‌ایم/ ‌کوچک‌ترین ‌"بی‌عقلی" و "تجاوز"‌ دشمن را ‌‌در نطفه نابود ‌می‌کنیم‌
2021-07-29T15:22:50+04:30
گروه استان‌ها ـ فرمانده نیروی دریایی سپاه با بیان اینکه برای انجام سخت‌ترین ماموریت‌ها ‌آماده‌ایم، گفت: اگر دشمن بی عقلی کند و یا تجاوزی از او ، علیه نظام ا...

بستری ۱۳۱ بیمارمشکوک به کرونا در بیمارستان های قم/۱۰نفر فوت کردند

بستری ۱۳۱ بیمارمشکوک به کرونا در بیمارستان های قم/۱۰نفر فوت کردند
2021-07-29T15:02:53+04:30
قم-رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به پذیرش ۱۶۳ نفر مشکوک به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته در اورژانس قم گفت: ۱۳۱ نفر از این افراد در بخش‌های درمانی بستری شده‌اند.

ادامه بحران کرونا در کرمان/ طی ۲۴ ساعت ۲۰ نفر فوت کردند

ادامه بحران کرونا در کرمان/ طی ۲۴ ساعت ۲۰ نفر فوت کردند
2021-07-29T15:02:52+04:30
کرمان - سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به ادامه بحران کرونا در کرمان گفت: طی ۲۴ ساعت در کرمان ۲۲۹ نفر بستری شدند و ۲۰ نفر جان باختند.

وزیر اطلاعات با مراجع عظام تقلید در قم دیدار و گفتگو کرد

وزیر اطلاعات با مراجع عظام تقلید در قم دیدار و گفتگو کرد
2021-07-29T14:49:35+04:30
قم- حجت الاسلام سید محمود علوی وزیر اطلاعات همزمان با روز عید سعید غدیر خم با جمعی از مراجع عظام تقلید در قم دیدار و گفتگو کرد.

دیدار وزیر اطلاعات ‌با جمعی از مراجع عظام تقلید/ ابلاغ پیام قدردانی رئیس‌جمهور برای ۸ سال حمایت ‌مراجع+ تصاویر

 دیدار وزیر اطلاعات ‌با جمعی از مراجع عظام تقلید/ ابلاغ پیام قدردانی رئیس‌جمهور برای ۸ سال حمایت ‌مراجع+ تصاویر
2021-07-29T14:55:59+04:30
گروه استان‌ها ـ وزیر اطلاعات همزمان با روز عید سعید غدیر خم با جمعی از مراجع عظام تقلید دیدار کرد.

کمبود آب شیرین در شهر چابهار/ چرا مردم تنها بندر اقیانوسی ایران باید همیشه از آب بنالند؟

 کمبود آب شیرین در شهر چابهار/ چرا مردم تنها بندر اقیانوسی ایران باید همیشه از آب بنالند؟
2021-07-29T14:42:49+04:30
گروه استان‌ها - این روزها در بحبوحه مشکلات برق و بحران کرونا، مردم چابهار با کمبود آب شیرین در سطح شهر مواجه شده‌اند در حالی که برخی تولید کنندگان آب شیرین،...

اتکا به یک سامانه آبرسانی برای تامین شرب اصفهان خطرناک است/ توزیع سیار ۵۸ میلیون لیتر آب در استان

اتکا به یک سامانه آبرسانی برای تامین شرب اصفهان خطرناک است/ توزیع سیار ۵۸ میلیون لیتر آب در استان
2021-07-29T14:09:40+04:30
اصفهان-سخنگوی آبفای استان اصفهان بیان اینکه این استان بین۳۲۰۰ تا۴۳۰۰ لیتر برثانیه کسری آب دارد، گفت: اتکا به یک سامانه آبرسانی برای تامین شرب جمعیتی بالغ بر۴...

تداوم غبارآلودگی هوای اصفهان/ دما روند کاهشی دارد

تداوم غبارآلودگی هوای اصفهان/ دما روند کاهشی دارد
2021-07-29T14:09:40+04:30
اصفهان- کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی استان اصفهان از کاهش دما و غبارآلودگی هوا تا فردا جمعه خبر داد.

یک هتل‌آپارتمان در شیراز طعمه حریق شد/ نجات ۱۵ مسافر/ حادثه مصدوم نداشت

 یک هتل‌آپارتمان در شیراز طعمه حریق شد/ نجات ۱۵ مسافر/ حادثه مصدوم نداشت
2021-07-29T14:16:13+04:30
گروه استان‌ها - رئیس سازمان آتش‌نشانی شیراز از وقوع حریق در یکی از هتل آپارتمان‌های این شهر خبر داد و گفت: نجاتگران آتش‌نشانی ۱۵ نفر از مسافران این هتل آپار...

نماینده شنای ایران در المپیک ۲۰۲۰ توکیو به کشور بازگشت

نماینده شنای ایران در المپیک ۲۰۲۰ توکیو به کشور بازگشت
2021-07-29T13:56:28+04:30
متین بالسینی پس از موفقیت در شکستن رکورد ملی در بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو، ظهر امروز (پنجشنبه) با استقبال مسئولان و علاقه‌مندان ورزش وارد تهران شد.

۱۹ مبتلا به کرونا در فارس جان باختند/۲۹۹ نفر در «آی سی یو» هستند

۱۹ مبتلا به کرونا در فارس جان باختند/۲۹۹ نفر در «آی سی یو» هستند
2021-07-29T13:56:28+04:30
شیراز - مدیر روابط عمومی علوم پزشکی شیراز گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۹ نفر به دلیل ابتلا به کرونا در فارس جان باختند و کل آمار جان باختگان از زمان شیوع تاکنون به...

دیدار وزیر اطلاعات ‌با جمعی از مراجع عظام تقلید / ابلاغ پیام قدردانی رئیس جمهور برای ۸ سال حمایت ‌مراجع + تصاویر

 دیدار وزیر اطلاعات ‌با جمعی از مراجع عظام تقلید / ابلاغ پیام قدردانی رئیس جمهور برای ۸ سال حمایت ‌مراجع + تصاویر
2021-07-29T14:02:42+04:30
گروه استان‌ها ـ وزیر اطلاعات همزمان با روز عید سعید غدیر خم با جمعی از مراجع عظام تقلید دیدار کرد.

اولین خانه هلال شهری در تبریز راه اندازی شد

اولین خانه هلال شهری در تبریز راه اندازی شد
2021-07-29T13:46:07+04:30
همزمان با دهه ولایت و امامت، اولین خانه هلال شهری در محله خلیل آباد تبریز راه اندازی شد.

بستری شدن ۱۱۳۵ بیمار بدحال مبتلا به کرونا در البرز

بستری شدن ۱۱۳۵ بیمار بدحال مبتلا به کرونا در البرز
2021-07-29T13:46:06+04:30
رئیس ‌دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته ۲۳ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست داده‌اند و مجموع جان‌باختگان این بیماری در استان به  ۴۶۶۳ ن...

طولانی‌ترین تونل خاورمیانه زیر بار ترافیک رفت

طولانی‌ترین تونل خاورمیانه زیر بار ترافیک رفت
2021-07-29T13:46:06+04:30
نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: همزمان با عید سعید غدیر خم با دستور رییس جمهور محترم، لاین رفت بزرگترین تونل کشور و خاورمیانه به طول ۶.۵  کیلومتر در من...

غدیر یک ظرفیت تمام نشدنی برای جامعه بشری است/ امامت؛ قطب نمای کشتی دین

غدیر یک ظرفیت تمام نشدنی برای جامعه بشری است/ امامت؛ قطب نمای کشتی دین
2021-07-29T13:46:06+04:30
مدیر بنیاد غدیر در گیلان، غدیر را یک ظرفیت تمام نشدنی برای جهان اسلام و جامعه بشری دانست که تا روز قیامت جریان دارد و متذکر شد: همه دستگاه ها و ارگان ها و مت...
X فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)