میرنیوز

آیا مشکل کمبود گاز ایرانشهر برطرف شد؟

 آیا مشکل کمبود گاز ایرانشهر برطرف شد؟ 2021-07-20T17:37:04+04:30

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ایرانشهر، اعتراضات مردمی به کمبود کپسول گاز در ایرانشهر باعث شد خبرگزاری تسنیم دیروز در گزارشی به این مسئله بپردازد .

البته مسئله کمبود کپسول گاز در استان پهناور سیستان و بلوچستان نه مربوط به امروز بلکه مربوط به سال‌های متمادی می‌شود که با توجه به انتشار تصاویر آن در رسانه‌ها، اخیراً به این مسئله زیاد پرداخته شده و حتی در برخی شهرستان‌ها تا حدودی نیز مشکل حل شده است.

رسیدگی به این مسئله قدرت و ورود جدی یک دادستان را می‌طلبد؛ همان طور که اواخر سال گذشته دادستان زاهدان با انتشار تصاویر صف‌های طویل کپسول گاز در این شهر، سریعاً به مسئله ورودی جدی پیدا کرد و به مسئولان مربوطه فرصتی یک هفته‌ای برای حل معضل موجود داد که گزارش آن نیز در تسنیم منتشر شد.

چرا بازار سیاه؟!

تفاوت قیمت بازار اصلی با بازار سیاه چیزی بین 30 تا 100 هزار تومان و در موارد معدودی نیز بیشتر از این حرف‌ها است، کماکان که فردی هفته گذشته در چابهار مدعی شد در دوران کمبود کپسول گاز، به دلیل در مضیقه بودن مجبور شده بود برای این کپسول‌های 12 هزار و 500 تومانی، 200 هزار تومان بپردازد.

کلاً کمبود یا نبود کپسول گاز در بازار معمول باعث می‌شود بازار سیاه عاملان فروش غیر مجاز کپسول گاز گرم بشود، یکی از شهروندان ایرانشهری که در صف طویلی برای کپسول گاز ایستاده بود، می‌گوید: می‌طلبد نظارت‌های بیشتری توسط مسئولان انجام شود تا مشخص شود لااقل چطور ممکن است کپسولی که صبح در بازار عامل فروش مجاز باید به فروش می‌رفته، عصر از بازار سیاه سر در آورده است و اصلاً چرا باید در بازار سیاه کپسول بیشتر از بازار اصلی باشد.

این شهروند ادامه می‌دهد: مسئولان خودشان را به خواب زده‌اند و اصلاً حال مردم را درک نمی‌کنند، من دیروز صبح هم در همین صف ایستاده بودم که تا ظهر منتظر رسیدن کپسول گاز بودیم و در آخر، ماشین حمل کپسول به عامل مجاز وارد شد و با توزیع حدوداً چهل کپسول رفت و عامل مجاز نیز تعطیل کرد.

بر اساس این گزارش، این بار طی هفته اخیر مردم ایرانشهر با چنین مشکلی روبرو شده‌اند، که تصاویر آن توسط خبرنگار تسنیم در ایرانشهر تهیه شده است و جالب اینکه در همین تصاویر نیز می‌بینید و مشخص است که مردم در صف ایستاده‌اند در حالی که هیچ خبری از رسیدن کپسول گاز نیست و گزارش میدانی خبرنگار تسنیم نیز نشان از وجود مشکل کمبود کپسول گاز از هفته پیش دارد که مردم مدعی بودند بازار سیاه فروش کپسول شدیداً گرم شده است و شب هنگام علی‌الخصوص قیمت‌ها تا 80 هزار تومان و به بالا می‌رود.

در گزارش پیشین به مسئله کمبود کپسول گاز در ایرانشهر پرداختیم که می‌توانید بخوانید و حالا پاسخ‌های جالب توجه فرماندار ایرانشهر به آن گزارش را نیز می‌خوانید که مستقیماً طی تماس و ارسال پیام با خبرنگار تسنیم در ایرانشهر، نگاشته شده‌اند.

ابتلای سه راننده پرسی گاز به کرونا

فرماندار ایرانشهر می‌گوید «مشکل حمل گاز توسط پرسی گاز به دلیل ابتلای سه راننده به کرونا بوده است که بر طرف و طی سه روز گذشته گاز به ایرانشهر حمل شده است و حالا مشکلی در این زمینه نیست.» 

علی شعبانی می‌افزاید: همین امروز در شهر ایرانشهر بیش از 4700 و در بمپور 4400 کپسول توزیع شده است که با احتساب اطراف شهرستان، جمعاً بیش از 15000 کپسول گاز فقط توسط پرسی گاز توزیع شده است.»

به گزارش تسنیم؛ در واقع یکی از توزیع کنندگان اصلی کپسول گاز پرسی گاز است که هر وقت نیز کپسول کم یا نایاب می‌شود، اول از همه چه مسئول و چه مردم به سراغ این شرکت می‌روند، قبل از این هم به دلیل خرابی ماشین، این شرکت در چابهار وضعیت مشابهی را به وجود آورده بود که اگر چه حل شد اما مسئله این بود که شرکت مزبور با وجود اطلاع از خرابی ماشین حمل و نرسیدن کپسول به شهر، مسئولان امر را در جریان موضوع قرار نداده بود.

خانمی که شش کپسول گرفت!

تسنیم یک بررسی میدانی از شهر انجام داد که مشخص شد شرکت‌هایی که باید تا عصر باز باشند، اکثراً تعطیل کرده و رفته‌اند و فیلمی هم برای فرماندار در این زمینه ارسال شد که وی در پاسخ به این فیلم گفت: «هر سه شرکت توزیع کرده‌اند و هیچ گزارشی از مردم دال بر نبود کپسول دریافت نشده است، حتی بر خلاف گزارش‌هایی که به شما رسیده است، خانمی با شش کپسول مراجعه می‌کند و مشخص می‌شود که از فروشندگان کپسول آزاد است با این حال هماهنگ می‌شود و کپسول تحویلش می‌دهند.»

نکته جالب توجه اینکه این اقدام خلاف قانون است و هر خانوار در ماه تعداد مشخصی کپسول تحویل می‌گیرد و از همه مهم‌تر اینکه کپسول گاز باید دم خانه هر خانوار با خودروهای سیار تحویلش داده شود، نکته‌ای که همیشه از نظر غایب می‌ماند همین موضوعات ریز و جزئی است که باعث هرج و مرج و بی قانونی می‌شود.

مشکلی در زمینه توزیع نداریم/ نظارت‌ها انجام می‌شود

در انتها شعبانی فرماندار ایرانشهر اینطور تأکید می‌کند: وجود بروز مشکل برای برخی راننده‌های شرکت‌ها مسئله آفرین شده بود که مسئله توسط بقیه جبران شده و شرکت مزبور در کمترین زمان به خط حمل و توزیع برگشته است.

با این حال تمامی توضیحات فرماندار ما را اقناع نکرد چرا که مسئله دیگر و اصلی که خود فرماندار هم طی تماس اولیه تلفنی با ما پذیرفت، این بود که هنوز بازار سیاه فروش کپسول در ایرانشهر وجود دارد که با قیمت‌هایی از 40 هزار تومان به بالا کپسول را به مردم در مضیقه می‌فروشند و از بحران‌های کمبود کپسول نیز نهایت استفاده را می‌برند.

در مورد این موضوع، مسئله اول اینکه چنین بازار سیاه‌هایی چطور کپسول خود را فراهم می‌کنند (یعنی می‌صرفد از شهر دیگری آن هم نه از استان که همیشه در رسانه‌ها مسئله کمبود کپسولش رسانه ای می‌شود، بلکه از شهرهای استان همجوار کپسول به ایرانشهر حمل کنند) مسئله دوم هم اینکه اصلاً چرا باید بازار سیاه کپسول‌های گاز وجود داشته باشد که توزیع کنندگان و فروشندگان مجاز نیز طمع کنند که به سمت چنین بازارهایی بروند، آیا نباید بر بازار سیاه‌های موجود در ایرانشهر، نظارتی جدی وجود داشته باشد.

شورای اسلامی استان سیستان و بلوچستان , استان سیستان و بلوچستان , استانداری سیستان و بلوچستان , بحران گرد و غبار در استان سیستان و بلوچستان , شورای اسلامی استان سیستان و بلوچستان , استان سیستان و بلوچستان , استانداری سیستان و بلوچستان , بحران گرد و غبار در استان سیستان و بلوچستان ,

انتهای پیام / 395/ ت

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار استان ها

مس رفسنجان پدیده لیگ بود

مس رفسنجان پدیده لیگ بود
2021-07-31T00:02:50+04:30
اصفهان-سرمربی تیم فوتبال مس رفسنجان گفت: با توجه به رتبه هشتمی در شرایطی که امکانات زیادی نداشتیم فکر می‌کنم لایق لقب شایسته لیگ بودیم.

حسینی نبود هفته‌های پیش ذوب آهن سقوط می‌کرد

حسینی نبود هفته‌های پیش ذوب آهن  سقوط می‌کرد
2021-07-31T00:02:49+04:30
اصفهان- مربی تیم فوتبال ذوب آهن گفت: باید از مجتبی حسینی تشکر کنیم که هدایت ذوب آهن را قبول کرد اگر او نبود ذوب آهن مثل ماشین سازی سقوط می‌کرد.

تجمع هواداران ذوب آهن پس از بقا

تجمع هواداران ذوب آهن پس از بقا
2021-07-30T23:36:25+04:30
اصفهان- بعد از شکست ذوب آهن مقابل مس رفسنجان که به دلیل مسابقات همزمان منجر به بقا ذوب آهن در لیگ شد جمعی از هواداران ذوب آهن مقابل ورزشگاه فولادشهر تجمع کردند.

ذوب آهنی‌ها برای بقا شادی نکردند/عصبانیت حسینی از شاگردان

ذوب آهنی‌ها برای بقا شادی نکردند/عصبانیت حسینی از شاگردان
2021-07-30T22:56:12+04:30
اصفهان- بازیکنان ذوب آهن بعد از پایان بازی علی رغم بقا در لیگ خوشحالی نکردند.

سرمایه گذاری ۱۰۰۰ میلیارد تومانی برای خط ریلی رشت- انزلی- کاسپین

سرمایه گذاری ۱۰۰۰ میلیارد تومانی برای خط ریلی رشت- انزلی- کاسپین
2021-07-30T21:49:32+04:30
رشت- معاون رئیس جمهور گفت: برای اتصال خط ریلی رشت- انزلی- کاسپین هزار و میلیارد تومان سرمایه گذاری شده و این پروژه در مراحل پایانی قرار دارد.

انحراف اتوبوس مشهد - بهبهان در محور سمیرم/هیچ کس مصدوم نشد

انحراف اتوبوس مشهد - بهبهان در محور سمیرم/هیچ کس مصدوم نشد
2021-07-30T21:36:11+04:30
اصفهان - رئیس پلیس راه استان اصفهان از انحراف اتوبوس مشهد - بهبهان در محور سمیرم خبر داد.

امروز ۸۰ هزار واحد مسکن محرومین در ۱۵ شهرستان گیلان واگذار شد

امروز ۸۰ هزار واحد مسکن محرومین در ۱۵ شهرستان گیلان واگذار شد
2021-07-30T20:19:16+04:30
رئیس سازمان برنامه و بودجه به بهره برداری همزمان ۸۰ هزار واحد مسکن محرومین در ۱۵ شهرستان به صورت تصویری با پایلوت گیلان طی امروز خبر داد و عنوان کرد: ۸۰ هزار...

رویارویی بسکتبال ایران برابر فرانسه/ تفتیان در پیست می دود

رویارویی بسکتبال ایران برابر فرانسه/ تفتیان در پیست می دود
2021-07-30T19:22:58+04:30
هشتمین روز از بازیهای المپیک فردا شنبه با رویارویی بسکتبال ایران برابر فرانسه، آغاز مسابقه تفتیان و ادامه مسابقات تیراندازی پیگیری می شود.

۱۵۹ نفر دیگر در ایلام کرونایی شدند/یک دوم شهرستان‌های ایلام در وضعیت قرمز

۱۵۹ نفر دیگر در ایلام کرونایی شدند/یک دوم شهرستان‌های ایلام در وضعیت قرمز
2021-07-30T18:59:17+04:30
 رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام از افزایش شمار مبتلایان به کرونا در استان به تعداد ۴۳۹۶۶ نفر خبر داد.

دولت جدید به آمریکا اعتماد ندارد

دولت جدید به آمریکا اعتماد ندارد
2021-07-30T18:59:17+04:30
امام جمعه کرج گفت:  دولت جدید الحمدالله به آمریکا اعتماد ندارد و این بی اعتمادی مورد حمایت جدی مردم است.

وقوع فاجعه کرونایی در مشهد

وقوع فاجعه کرونایی در مشهد
2021-07-30T18:59:16+04:30
سازمان نظام پزشکی مشهد با انتشار بیانیه‌ای با اشاره به وضعیت وخیم شیوع ویروس کرونا در مشهد نسبت به وقوع فاجعه‌ای وحشتناک در این شهر هشدار داد و خواهان تعطیلی...

بلجینی: بازی سختی با ایران داشتیم/جانشین معروف ما را به چالش کشید

بلجینی: بازی سختی با ایران داشتیم/جانشین معروف ما را به چالش کشید
2021-07-30T18:29:36+04:30
سرمربی تیم ملی والیبال ایتالیا بعد از بازی با تیم ملی ایران و پیروزی در این دیدار گفت

تمجید از بانوی قایقران ایران/ ناکامی حدادی و «سیلی» که تلنگر نشد!

تمجید از بانوی قایقران ایران/ ناکامی حدادی و «سیلی» که تلنگر نشد!
2021-07-30T18:03:01+04:30
هفتمین روز از سی و دومین دوره بازیهای المپیک با عملکرد مطلوب بانوی قایقران ایران و شکست تیم والیبال ایران و ثبت بدترین نتیجه حدادی برای کاروان کشورمان به پای...

تصمیمات فدراسیون فوتبال برای سایپا شائبه برانگیز است

تصمیمات فدراسیون فوتبال برای سایپا شائبه برانگیز است
2021-07-30T18:03:00+04:30
اصفهان-رئیس مجمع نمایندگان اصفهان در مجلس گفت: با توجه به حضور مدیر عامل تیم فوتبال سایپا در هیات رئیسه فدراسیون فوتبال تصمیمات شائبه برانگیزی درکمیته انضباط...

کاهش ۳۰ درصدی تولید خرما در قصرشیرین در پی خشکسالی

کاهش ۳۰ درصدی تولید خرما در قصرشیرین در پی خشکسالی
2021-07-30T17:49:34+04:30
کرمانشاه- مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قصرشیرین از کاهش ۳۰ درصدی تولید خرما در این شهرستان در پی خشکسالی خبر داد.

شکست ایران مقابل ایتالیا/ ملی‌پوشان محکوم به بردن ژاپن شدند

شکست ایران مقابل ایتالیا/ ملی‌پوشان محکوم به بردن ژاپن شدند
2021-07-30T17:09:40+04:30
تیم ملی والیبال ایران در چهارمین بازی خود در مرحله گروهی بازی‌های المپیک مقابل ایتالیا شکست خورد.

نصب تجهیزات کنترلی در مرز ماهیرود تا پایان سال/ افتتاح ساختمان مرزبانی هفته آینده

نصب تجهیزات کنترلی در مرز ماهیرود تا پایان سال/ افتتاح ساختمان مرزبانی هفته آینده
2021-07-30T17:09:39+04:30
بیرجند- استاندار خراسان جنوبی از نصب تجهیزات کنترلی در مرز ماهیرود خبر داد و گفت: دستگاه تونل تصویری با سرمایه گذاری ۷۰۰ میلیارد ریال تا پایان سال راه اندازی...

افتتاح ۱۷۰۰ واحد مسکن محرومین در کرمانشاه

افتتاح ۱۷۰۰ واحد مسکن محرومین در کرمانشاه
2021-07-30T16:59:20+04:30
آیین افتتاح ۱۷۰۰ واحد مسکن محرومین استان کرمانشاه، در ارتباط تصویری با دکتر نوبخت معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور، امروز(هشتم مرداد) برگزا...

دولت جدید به توان جوانان و توانمندی داخلی تکیه کند

دولت جدید به توان جوانان و توانمندی داخلی تکیه کند
2021-07-30T16:59:19+04:30
نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی گفت: دولت جدید از تجربه دولت‌های یازدهم و دوازدهم بهره برده و به جای امیدواری به آمریکا و بیگانه، به جوانان و توان مردم و تو...

ضرورت حمایت همه‌جانبه دولت از ناشران

ضرورت حمایت همه‌جانبه دولت از ناشران
2021-07-30T16:59:19+04:30
وزیر پیشین فرهنگ و ارشاد اسلامی از دولت خواست در راستای توسعه فرهنگی جامعه از ناشران کتاب به صورت همه‌جانبه حمایت کند.

ورود به موج‌های ششم و هفتم کرونا تا پایان سال

ورود به موج‌های ششم و هفتم کرونا تا پایان سال
2021-07-30T16:59:19+04:30
دبیر جامعه جراحان خراسان رضوی  با هشدار در خصوص ورود به موج‌های ششم و هفتم کرونا تا پایان سال جاری، اظهار کرد: با وجود اینکه تلفات سنگینی را متحمل می‌شویم، ا...

آموزش مهارت حضور در فضای مجازی به فرزندان

آموزش مهارت حضور در فضای مجازی به فرزندان
2021-07-30T16:59:18+04:30
امام‌ جمعه ابهر گفت: باید به فرزندان خود مهارت‌های حضور در فضای مجازی را بیاموزیم.

خوزستان باز هم شرجی می‌شود

خوزستان باز هم شرجی می‌شود
2021-07-30T16:59:18+04:30
مدیرکل هواشناسی خوزستان از وقوع شرجی در سطح استان از روز شنبه خبر داد.

بیمارستان صحرایی به سرعت در بوشهر برقرار شود

بیمارستان صحرایی به سرعت در بوشهر برقرار شود
2021-07-30T16:59:17+04:30
امام جمعه بوشهر از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خواست به سرعت به اعزام نیروهای کارآمد کادر درمان مرّکب از پزشک، پرستار و کمک پرستار و استقرار بیمارستان صحرایی...

فضای مجازی یکی از بزرگترین نمادهای تحول جهانی است

فضای مجازی یکی از بزرگترین نمادهای تحول جهانی است
2021-07-30T16:59:17+04:30
عضو ناظر در کمیسیون عالی امنیت فضای مجازی کشور گفت: قانونگذاری و تصمیم گیری در حوزه فضای مجازی که با زندگی روزمره و کسب و کار جامعه سروکار دارد و جزیی از زند...

وقوع زلزله ۳.۴ریشتری در میمه/ خسارتی گزارش نشده است

وقوع زلزله ۳.۴ریشتری در میمه/ خسارتی گزارش نشده است
2021-07-30T16:56:14+04:30
اصفهان - مدیر کل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: زلزله ۳.۴ ریشتری میمه را لرزاند.

اختصاص ۴۵۰۰۰ تخت به بیماران کرونایی/بستری روزانه بیش از ترخیص است

اختصاص ۴۵۰۰۰ تخت به بیماران کرونایی/بستری روزانه بیش از ترخیص است
2021-07-30T16:56:13+04:30
گرگان- معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از اختصاص ۴۵ هزار تخت بیمارستانی به بیماران کرونایی در کشور خبرداد و گفت: بستری روزانه بیش از ترخیص است.

کرونا، هیولایی که جدی گرفته نمی شود که نمی شود

کرونا، هیولایی که جدی گرفته نمی شود که نمی شود
2021-07-30T16:45:57+04:30
فاطمه یزدی، مادر۵ فرزند که روز پنجم ابتلا به ویروس کرونا به دلیل درگیری بالای ریوی در بیمارستان بستری شد، اظهار می‌کند: فکر می‌کردم دیگر هیچوقت به خانه برنگر...

انتقاد تند امام‌جمعه سنندج از درگیری با قمه و شمشیر در بیمارستان کوثر / این حرکت دور از شأنیت ‌است

 انتقاد تند امام‌جمعه سنندج از درگیری با قمه و شمشیر در بیمارستان کوثر / این حرکت دور از شأنیت ‌است
2021-07-30T16:49:29+04:30
گروه استان‌ها - امام جمعه سنندج گفت: نیروهای نظامی و انتظامی و مردم برای حفظ و ارتقای امنیت و آسایش کنونی تلاش کنند.

آل‌هاشم: مردم آذربایجان در دفاع مقدس اجاز‌ه ندادند ‌اهواز به دست عراق بیفتد / جوانان ‌تحت تاثیر ‌رسانه‌های خارجی قرار نگیرید

 آل‌هاشم: مردم آذربایجان در دفاع مقدس اجاز‌ه ندادند ‌اهواز به دست عراق بیفتد / جوانان ‌تحت تاثیر ‌رسانه‌های خارجی قرار نگیرید
2021-07-30T16:49:29+04:30
گروه استان‌ها - امام جمعه تبریز با بیان اینکه مردم آذربایجان در دفاع مقدس اجاز‌ه ندادند ‌اهواز به دست عراق بیفتد، گفت: جوانان ‌تحت تاثیر ‌رسانه‌های خارجی قر...
X فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)