میرنیوز

وزیر بهداشت: مسئول تزریق واکسن هستیم نه واردات/ کرونا فعلاً دست از جهان برنمی‌دارد/ واکسیناسیون تمام جمعیت بالای ۶۰ سال تا پایان مرداد

 وزیر بهداشت: مسئول تزریق واکسن هستیم نه واردات/ کرونا فعلاً دست از جهان برنمی‌دارد/ واکسیناسیون تمام جمعیت بالای ۶۰ سال تا پایان مرداد 2021-07-20T16:31:22+04:30

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، سعید نمکی ظهر امروز در آیین افتتاح همزمان پروژه‌های اورژانس کشور، ضمن تجلیل از مردم استان لرستان و تقدیر از ستاد مدیریت استانی بیماری کرونا که در ماه‌های سخت و نفس‌گیر در کنار هم حماسه‌ای زیبا رقم زدند، اظهار داشت: از استاندار لرستان، نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان، فرماندهان نظامی و انتظامی به ویژه سردار کشکولی فرمانده سپاه لرستان و سازمان بسیج که به عنوان یاران و همراهان ما در این طرح مزین به نام سردار رشید اسلام شهید سلیمانی حماسه‌ای زیبایی را خلق کردند تشکر می‌کنم.

وی  از مردم صبور استان لرستان که در این مدت با گوش دادن به توصیه‌ها و پروتکل‌های بهداشتی تقدیر کرد و افزود: از کسبه که با بستن کار خود این روزهای سخت را با همدلی و وفاق سپری کردند هم تقدیر می‌کنم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عنوان کرد: ایام سختی بر کشور گذشت و ما و همکارانمان سخت‌ترین دوره مدیریت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قبل و بعد از انقلاب را گذراندند و چیزی جز خدمتگزاری برای من و همکارانم نبود.

وزیر بهداشت تصریح کرد: در این ایام سخت،کم بضاعتی اقتصادی و بسیار پرتنش این همدلی و وفاق بین ما و نیروهای مسلح، روحانیت، مردم و کمک‌های مومنانه ما را از این چهار موج به گونه‌ای عبور داد که می‌توانیم با افتخار بگویم حتی یک بیمار هم پشت در بیمارستان‌ها نماند.

نمکی گفت: روز گذشته نامه‌ای از وزیر بهداشت یکی از کشورهایی که درگیر کروناست دریافت کردم که اسم نمی‌برم مبادا سبب اساعه ادب به مجموعه ملی یک کشور شود، نامه سر تا پا تقاضای کمک بود از ایران تحریم زده در دو زمینه ،یکی اینکه بگوئید که چه کردید که با وجود گستردگی اقلیم و با همه حصر اقتصادی و سیاسی اینگونه مدیریت کرونا را کردید و دوم اینکه از آنچه که دارو در ایران می‌سازید مانند ونتیلاتور و دارو به ما کمک کنید

وی تصریح کرد: من نمی‌خواهم ورود کنم به اینکه عده‌ای این غرور ملی را با مغلطه به یک بدهکاری سیاسی بدل می‌کنند چون من آدم سیاسی نیستم، سیاست را بلدم ولی هرگز به این عرصه پرتلاطم بی حاصل پا نگذاشتم و چه بدا از اینکه ما با سیاست زدگی افتخار ملی را لگد مال کنیم. اینجاست که سیاست به کمک ارتقای غرور ملی می‌آید وقتی که سیاست به کمک افتضاح و شکست کاذب دستاوردهای ملی می‌آید کما اینکه یک روزی دستاوردهای دفاع مقدس را زیر سوال می‌بردند، دفاعی که هشت سال رزمندگان این سزرمین میلیمتری از این خاک را بر سر میز مذاکره دست نگرفتند، همان‌ها در شیپورهای تازه می‌دمند و این دستاورد عظیمی را که کشوری تحریم زده در مدت دو ماه صاحب همه آن چیزهایی شده که باید وارد می‌شد و امروز کشوری که نه تحریم است و نه وضعیت اقتصادی‌اش از ما بدتر است تقاضای کمک می‌کند تا از محصولات جمهوری اسلامی ایران استفاده کند وامروز از گوشه به گوشه دنیا از ما طلب کمک و مساعدت می‌کنند.

نمکی اظهار داشت: ما توانستیم میزان مرگ ومیر در پیک چهارم را به نصف پیک دوم و سوم کاهش دهیم در حالی که ویروس انگلیسی مهاجم‌تر و کشندگی بالاتری داشت، شما دیدید که این ویروس در کشورها هفته اول چه نفس گیر همه را به زانو درآورد، این حاصل همه تلاش ایثارگران سلامت است که به راهکاری رسیدند که چگونه می‌شود علی‌رغم همه فشارها مرگ و میرها را کم کرد و امروز ما وارد موج پنجم کرونا شدیم.

وی افزود: باز هم در این ایام باقی مانده من نمی‌پردازم به اینکه چرا وارد موج پنجم و وارد موج پشت موج می‌شویم، من نمی‌پردازم به اینکه چرا دیگران غفلت می‌کنند و ما در ته رودخانه زخمی جمع می‌کنیم، من نمی‌پردازم به اینکه چرا دربعضی از عرصه‌ها تنهاییم و نمی‌پردازم به اینکه چرا عده‌ای به تاب آوری همه اقشار نگاه می‌کنند ولی به تاب آوری مدافعان سلامت که 18ماه یک روز مرخصی نداشته نگاه نمی‌کنند،18ماه یک شیفت راحت و خواب آرام نداشتند، ورود نمی‌کنم، مکلف شده‌ایم هر کاری کردند ما جمع کنیم!

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عنوان کرد: ما با مردم پیمان بستیم، بارها عرض کردیم ما از هیچ چاقوخورده شکم دریده نمی‌پرسیم که تو اول دعوا را شروع کردی یا آن کسی که چاقو زد، ما از هیچ راننده ضربه مغزی شده نمی‌پرسیم سرعتش مجاز بود یا نبود، در کرونا هم بنا را بر این گذاشتیم که از هیچ مراجعه کننده‌ای نپرسیم  پروتکل‌ها را رعایت کردی یا نه، یا دیگران برای مسافرت راه را بر تو بستند یا نه، نمی‌پرسیم که شهر قرمز به شیوه شهر آبی مدیریت شد یا نه، ما قرار نیست وارد این مقوله‌ها شویم، متوسط رعایت پروتکل‌های بهداشتی 48 درصد است، مسئولیت با من نیست همانطور که مسئولیت آوردن واکسن با وزیر بهداشت نیست.

من مسئول آوردن واکسن نیستم

وی بیان کرد: بپرسید در کدام یک از کشورهای جهان وزیر بهداشت مسئول آوردن واکسن است، برخی‌ها در افکار عمومی این حرف‌ها را می‌زنند آنهایی که می‌گویند وزارت بهداشت در آوردن واکسن قصور کرد یک زمانی تخت کم می‌آید که تاکنون کم نیامده و یک جا کوچکترین مشکلی پیش می‌آید مسئول وزارت بهداشت است اما وقتی سفره‌های آنچنانی در انتخابات شوراهای شهر می‌انداختند با ماسک که نمی‌شود شام و ناهار خورد راه‌ها برای همه باز است و هیچ محدودیتی اجرا نمی‌شد.

نمکی گفت: در هیچ جای دنیا وزیر بهداشت مسئول آوردن واکسن نیست، وزیر بهداشت تزریق را به عهده دارد.

وی با اشاره به اینکه روز گذشته واکسیناسیون کشور از مرز 400هزار گذشت و رکورد تازه‌ای خلق شد و افتخار آمیز است بیان کرد: قرار ما این بود در پایان دولت بتوانیم افراد بالای 65سال و بیماران صعب العلاج را واکسینه کنیم که 85 درصد مرگ‌ها را در کووید تشکیل می‌دهند اما امروز با افتخار عرض می‌کنم که در پایان مردادماه تمام جمعیت 60سال به بالا را واکسینه خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: در استان‌هایی مانند سیستان و بلوچستان، هرمزگان، بوشهر، خوزستان، خراسان جنوبی و جنوب کرمان افراد بالای 50 سال را واکسن می‌زنیم و در جزایر خلیج فارس به جز قشم و کیش افراد 18سال به بالا را واکسن می‌زنیم.

تمام عشایر کوچ‌روی بالای 18 سال از هفته بعد واکسینه می‌شوند

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه از اول مرداد ماه تمام عشایر کوچ روی کشور را از 18سال به بالا را واکسن می‌زنیم خاطر نشان کرد:تمام معلمان و اساتید دانشگاه را برای مقدمه بازگشایی مدارس دانشگاه را واکسینه خواهیم کرد و در مرداد ماه تمام مشاغل پر ریسک مانند کسانی که حمل و نقل عمومی کار می کنند و مشاغلی که تماس بیشتری داشته و ممکن است آلوده شوند واکسینه می‌کنیم.

 نمکی خاطر اظهار داشت: با لطف خداوند درهایی باز شده برای اینکه ما بتوانیم واکسن بیشتری را هم تامین و تولید کنیم، پیوستن به حلقه واکسن ساز کرونا در دنیا کار کمی نیست، واکسن کرونا ساختن کار هر کسی نیست و امروز جمهوری اسلامی ایران تمام تکنولوژی و پلتفرمهای ساخت واکسن دنیا را دارد.

وی افزود: روز اول که ما با پنج پلتفرم کار ساخت واکسن را آغاز کردیم یک عده به ما خندیدند و گفتند مگر شما می‌توانید واکسن بسازید و وقتی هم ساختیم گفتند چرا همه را یکی نکردید، اولا ما روز اول نمی‌دانستیم که کدام پلتفرم جواب می‌دهد واینکه هیچ کدام این ها از روی دست هم کار نکردند ما می‌دانستیم اگر یکی زمین خورد آن یکی را باید داشته باشیم،هیچ کدام از پلتفرم‌ها به تنهایی پاسخگوی نیاز ملی نیست و از همه مهمتر ما کشوری هستیم که نقطه امید خیلی از کشورهایی هستیم که قلدرهای دنیا به آنها واکسن نمی‌دهند ما با این هدف کار تولید واکسن را دنبال کردیم و امروز ما به یکی از واکسن سازهای بزرگ دنیا پیوستیم و این افتخار بزرگی است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه این غرور ملی را یک بدهکاری ملی بدل می‌کنند عنوان کرد: با هم نوایی و هم صدایی ارکستری را راه‌اندازی کرده که ساز کوبه‌ای‌اش آن را اینجا و ساز دیگر را در بیرون مرزها به صورت هماهنگ می‌زنند که خداوند همه را به راه درست هدایت کند،ما اهل نفرین نیستیم اما دعا می‌کنیم که خداوند همه را به راه درست و حقیقت رهنمون سازد.

وی از مردم استان لرستان تقاضا کرد که چند توصیه این سرباز کوچک را لحاظ کرده و بیان کرد: همه مقامات استانی در رعایت پروتکل‌های بهداشتی سخت گیر باشند این ویروس فعلا دست از سر ما و جهان بر نخواهد داشت و من به عنوان یک متخصص ایمنی شناسی عرض می‌کنم که هیچکس ویروس کرونا را نمی‌شناسد و اگر کسی می‌گوید این ویروس را خوب می‌شناسم خطا می‌کند چون این ویروس پیچیده‌تر از بیش از دو سال ونیم شناخت است.

 نمکی با اشاره به اینکه واکسیناسیون می‌تواند فرم سخت و مرگ زای بیماری را مهار کند پس فاصله گذاری و رعایت پروتکل‌های بهداشتی ضروری است گفت: واکسیناسیون باید سرعت پیدا کند،چندین پایگاه دیگر هم باید راه‌اندازی شود و هر چه شما واکسن بزنید من به شما می‌رسانم، شما نگران کمبود واکسن نباشید، عزیزان در سپاه، بسیج،هلال احمر کمک کنند تا بتوانیم واکسیناسیون را سرعت ببخشیم تا از گرفتاری سخت، ابتلا بیماران و مراجعه به بیمارستان کاهش یابد.

وی تصریح کرد: طرح شهید سلیمانی را زنده نگه دارید، این طرح یک سرمایه ملی برای روزهای سخت و بحرانی است این همدلی، وفاق و مشارکت صمیمانه را به عنوان یک پشتوانه نظام نگه داشته و آن را تقویت کنید.

وزیر بهداشت و درمان با تاکید بر افزایش کلینیک‌های سرپایی در لرستان  خاطر نشان کرد: اگر خانه به خانه و محله به محله بیمار یابی صورت گرفته و در درمانگاه‌های سرپایی ویروس را مهار و زمین گیر کنیم تخت بیمارستانی نمی‌خواهیم در غیر این صورت همه مملکت هم تخت شود هم تخت کم داریم.

وی با اشاره به اینکه در بیمارستان‌ها با پروتکل‌هایی که در کمیته علمی تعریف می‌کنیم باید به شدت مراقبت کنیم که مرگ ومیر در بیماران بستری کم شود اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی لرستان یکی افتخار آفرین ترین‌ها در این ایام بود که ما هم سعی کنیم که این استان را به عنوان یک استان الگو معرفی و استانی است که حق دارد به آنچه نیار دارد تامین کنیم و مطمئن باشید که کوتاهی در مجموعه ما وجود ندارد، ما امسال و سال گذشته تخت‌های آی سی یو را دو برابر کرده و هشت دستگاه سی تی اسکن و تعدادی ام آر آی در روزهای سخت تحریم برای استان لرستان اختصاص دادیم.

نمکی افزود:14هزار تخت در طول یک سال در اوج تنگ دستی و مدیریت کرونا کار آسانی نیست، من قول می‌دهم که سعی کنم که تا پایان دولت آنچه که این استان نیاز دارند را تامین کنم، منابع بیمارستان نیایش را تامین و تقویت می‌کنیم و پروژه‌های  85تا 90درصد را به اتمام می‌رسانیم، پایگاه‌های اورژانسی که نیاز است پیگیری می‌کنیم.

انتهای پیام/646/ی

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار استان ها

ابتلا به کووید-۱۹ تفکر را مختل می‌کند

ابتلا به کووید-۱۹ تفکر را مختل می‌کند
2021-08-02T08:32:40+04:30
تاثیرات طولانی‌مدت بیماری کووید همچنان کل جهان را درگیر کرده است، البته کووید طولانی که از آن می‌ترسیم و زندگی را تغییر می‌دهد، موضوعی متفاوت است و مورد بررس...

فشار خون بیماری معروف به قاتل خاموش

فشار خون بیماری معروف به قاتل خاموش
2021-08-02T08:32:40+04:30
یک پزشک عمومی در چهارمحال و بختیاری گفت: امروزه فشارخون با عنوان " قاتل خاموش" شناخته می‌شود زیرا به صورت بسیار آهسته وارد زندگی افراد می‌شود و با ...

آژیر خطر کرونا در تربت‌جام

آژیر خطر کرونا در تربت‌جام
2021-08-02T08:32:40+04:30
فرماندار تربت‌جام گفت: اکنون ۶۰ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان این شهرستان بستری هستند و اعلام این موضوع به معنی به صدا در آمدن آژیر خطر در این منطقه است.

برنامه‌های ماه محرم و صفر با رعایت پروتکل‌ها در استان قزوین برگزار می‌شود

 برنامه‌های ماه محرم و صفر با رعایت پروتکل‌ها در استان قزوین برگزار می‌شود
2021-08-02T08:36:09+04:30
گروه استان‌ها- فرمانده قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونای استان قزوین گفت: برگزاری مراسم عزاداری محرم و صفر در اماکن و فضاهای سربسته ممنوع است و کلیه برنامه‌ه...

هشدار سیلاب در مشگین‌شهر/ مردم از تردد در مسیر "خیاو چایی" خودداری کنند

 هشدار سیلاب در مشگین‌شهر/ مردم از تردد در مسیر "خیاو چایی" خودداری کنند
2021-08-02T08:36:09+04:30
گروه استان‌ها- مدیر کل مدیریت بحران استانداری اردبیل از وقوع سیلاب در مشگین شهر خبر داد و گفت: مردم از تردد در مسیر خیاو چایی جدا خودداری کنند.

نماینده ولی فقیه در کاشان: سوگواری در راستای تعظیم خاندان اهل بیت(ع) صورت پذیرد

 نماینده ولی فقیه در کاشان: سوگواری در راستای تعظیم خاندان اهل بیت(ع) صورت پذیرد
2021-08-02T08:36:09+04:30
گروه استان‌ها- نماینده ولی فقیه در کاشان با بیان اینکه شان ائمه معصوم(ع) در عزاداری رعایت شود گفت: سوگواری در راستای تعظیم خاندان اهل بیت(ع) صورت پذیرد.

مقابله با بحران کم‌آبی را از مدیریت مصرف خانگی آغاز کنیم/ ورودی آب به سدهای استان بیش از ۴۰ درصد کاهش‌ یافت

 مقابله با بحران کم‌آبی را از مدیریت مصرف خانگی آغاز کنیم/ ورودی آب به سدهای استان بیش از ۴۰ درصد کاهش‌ یافت
2021-08-02T08:36:09+04:30
گروه استان‌ها_ هر چند خشک‌سالی‌ها و کمبود ذخایر آب رابطه مستقیمی با عدم مدیریت منابع و بی‌تدبیری‌ها دارد اما باید پذیرفت بی‌مبالاتی در مصرف آب و هدر رفت آن ...

لزوم جلوگیری از خروج مرغ از لرستان/ نرخ خرید دام زنده مشخص می‌شود

 لزوم جلوگیری از خروج مرغ از لرستان/ نرخ خرید دام زنده مشخص می‌شود
2021-08-02T08:36:09+04:30
گروه استان‌ها- استاندار لرستان به لزوم جلوگیری از خروج گوشت مرغ از لرستان تاکید کرد و گفت: با تعیین کمیته‌ای نرخ مصوب برای خرید دام زنده نیز مشخص می‌شود.

تخلفات کارخانه کاتد مس جیرفت در دفع غیراصولی پسماند / محیط زیست ورود کرد

 تخلفات کارخانه کاتد مس جیرفت در دفع غیراصولی پسماند / محیط زیست ورود کرد
2021-08-02T08:36:09+04:30
گروه استان‌ها – تخلفات کارخانه مس کاتد در دفع غیر اصولی پسماند این کارخانه در حاشیه رود شور جیرفت باعث شد که محیط زیست به این مسئله ورود کند.

رتبه هفتم کنکور تجربی: برای کسب رتبه تک رقمی مصمم بودم / داوطلبان از کنکور نترسند

 رتبه هفتم کنکور تجربی: برای کسب رتبه تک رقمی مصمم بودم / داوطلبان از کنکور نترسند
2021-08-02T08:36:09+04:30
گروه استان‌ها - رتبه هفتم کنکور گروه آزمایشی علوم‌تجربی به تشریح راز موفقیت خود پرداخت.

کاهش ۱۶۷۰ نفری دریافت‌کنندگان بیمه بیکاری در زنجان

کاهش ۱۶۷۰ نفری دریافت‌کنندگان بیمه بیکاری در زنجان
2021-08-02T08:06:08+04:30
استاندار زنجان گفت: در ابتدای دولت کنونی، ۴۳۰۰ زنجانی بیمه بیکاری دریافت می‌کردند که این تعداد به ۲۶۳۰ نفر کاهش یافته است.

فرماندار بیجار: جهاددانشگاهی پلی میان صنعت و دانشگاه است

فرماندار بیجار: جهاددانشگاهی پلی میان صنعت و دانشگاه است
2021-08-02T08:06:07+04:30
فرماندار بیجار با اشاره به اقتصاد دانش بنیان به عنوان راهی برای توسعه، جهاددانشگاهی را پلی میان جامعه، صنعت و دانشگاه قلمداد کرد.

خراسان جنوبی محرومیتی از جنس درمان دارد

خراسان جنوبی محرومیتی از جنس درمان دارد
2021-08-02T08:06:07+04:30
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: هم اکنون مشکل اصلی بیمارستان‌های استان کمبود تعداد متخصص به ویژه متخصص داخلی و عفونی مخصوصا در شهرستان‌های استان است.

مجلس هرگز موافق فیلترینگ و محدودیت فضای مجازی نیست

مجلس هرگز موافق فیلترینگ و محدودیت فضای مجازی نیست
2021-08-02T08:06:07+04:30
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اصل 85 در مجلس گفت: بر اساس این اصل، از هر کمیسیون تخصصی دو نفر انتخاب شده، طرح‌ را بررسی کرده و ر...

احداث واحد جدید گوگردسازی در شرکت پالایش نفت تبریز

احداث واحد جدید گوگردسازی در شرکت پالایش نفت تبریز
2021-08-02T08:06:06+04:30
جانشین مدیرپروژه‌ی SRP شرکت پالایش نفت تبریز از احداث واحد جدید گوگردسازی در راستای کاهش آلاینده های زیست محیطی خبر داد.

کمبود واکسن کرونا در آذربایجان غربی نداریم

کمبود واکسن کرونا در آذربایجان غربی نداریم
2021-08-02T08:06:06+04:30
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی گفت: هیچ محدودیت و کاستی در خصوص واکسن و محل واکسیناسیون در استان نداریم.

بازگشایی فرهنگسرا، آغاز دوباره حیات هنری

بازگشایی فرهنگسرا، آغاز دوباره حیات هنری
2021-08-02T08:06:05+04:30
رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان زنجان گفت: هنرمندان وضعیت خوبی در این روزها ندارند و برخی از آن‌ها خانه‌نشین شده‌اند.

افتتاح اولین مرکز حمایت از زنان و کودکان آسیب دیده از فضای مجازی در یزد

افتتاح  اولین مرکز حمایت از زنان و کودکان آسیب دیده از فضای مجازی در یزد
2021-08-02T08:06:05+04:30
اولین مرکز «حامی» کشور برای حمایت از زنان و کودکان در آسیب دیده فضای مجازی از سوی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد با حضور مسئولان استانی در فرهنگسرا...

افسار اسب‌ها در دست تولیدکنندگان نیست

افسار اسب‌ها در دست تولیدکنندگان نیست
2021-08-02T08:06:05+04:30
صنعت پرورش اسب یکی از صنایع درامدزا در کشورمان است ولی با وجود ظرفیت‎‌های بالقوه این بخش در کشورمان تداخل عملکردی فدراسیون و جهادکشاورزی باعث شده تا به خوبی ...

اطلاعات آسیب‌دیدگان فضای مجازی در مرکز حامی محرمانه حفظ می‌شود

اطلاعات آسیب‌دیدگان فضای مجازی در مرکز حامی محرمانه حفظ می‌شود
2021-08-02T08:06:04+04:30
رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد اطمینان خاطر داد که تمام اطلاعات شخصی زنان و کودکان آسیب دیده از فضای مجازی در مرکز حامی به صورت محرمانه بررسی و...

«جهاد دانشگاهی» زمینه‌ ساز خودکفایی در کشور

«جهاد دانشگاهی» زمینه‌ ساز خودکفایی در کشور
2021-08-02T08:06:04+04:30
نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی گفت: در شرایطی که کشور ما با تحریم‌های شدیدی روبه‌رو بوده است نهادهای همچون جهاد دانشگاهی زمینه‌ ساز خودکفایی کشور ...

ایجاد بیش از ۶ هزار شغل برای مددجویان لرستانی

ایجاد بیش از ۶ هزار شغل برای مددجویان لرستانی
2021-08-02T08:06:03+04:30
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) لرستان از ایجاد بیش از ۶ هزار شغل برای مددجویان استان خبر داد.

دلم برای فوتبال یزد می‌سوزد

دلم برای فوتبال یزد می‌سوزد
2021-08-02T08:06:03+04:30
پیشکسوت فوتبال یزد می‌گوید: وقتی به یاد می‌آورم که زمانی یزد در فوتبال تیم‌‎داری می‌کرد و کرمان و شیراز غبطه می‎خوردند و حالا این روند برعکس شده است، دلم می‌...

تصادف مرگبار در محور بوشهر به گناوه

تصادف مرگبار در  محور بوشهر به گناوه
2021-08-02T08:06:03+04:30
رئیس شعبه جمعیت هلال احمر شهرستان بوشهر گفت: برخورد رخ به رخ دو دستگاه سواری پراید در محور بوشهر به گناوه سه کشته داشت.

۳۰ آژانس مسافرتی مجاز در لرستان فعالیت می‌کنند

۳۰ آژانس مسافرتی مجاز در لرستان فعالیت می‌کنند
2021-08-02T08:06:02+04:30
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان از تعطیلی، عمده آژانس‌های مسافرتی در این استان خبر داد.

آغاز واکسیناسیون در دانشگاه اصفهان

آغاز واکسیناسیون در دانشگاه اصفهان
2021-08-02T08:06:01+04:30
معاون دانشجویی دانشگاه اصفهان گفت: تزریق واکسن با واکسیناسیون ۱۳۰نفر از کارکنان انتظامات، دفتر فنی و فضای سبز دانشگاه اصفهان آغاز شد و از امروز واکسیناسیون ا...

۴۵ درصدی بستری‌های بیماری کرونا در الیگودرز خانوادگی است

۴۵ درصدی بستری‌های بیماری کرونا در الیگودرز خانوادگی است
2021-08-02T08:06:01+04:30
رئیس شبکه بهداشت و درمان بروجرد گفت: ۴۵ درصد بستری‌های بیماری کرونا در شهرستان خانوادگی است.

۲۷ هزار معلم در یزد واکسینه می‌شوند/سهمیه فرهنگیان در بستر بیماری محفوظ است

۲۷ هزار معلم در یزد واکسینه می‌شوند/سهمیه فرهنگیان در بستر بیماری محفوظ است
2021-08-02T08:06:01+04:30
معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان یزد از شروع واکسیناسیون فرهنگیان در این استان خبر داد.

ماسک بیشترین اثر را در پیشگیری از کرونا دارد/ ثبت رکورد ۳۷۷ بستری روزانه در گیلان

ماسک بیشترین اثر را در پیشگیری از کرونا دارد/ ثبت رکورد ۳۷۷ بستری روزانه در گیلان
2021-08-02T08:06:00+04:30
معاون علوم پزشکی گیلان، با بیان اینکه ماسک بیشترین اثر را در پیشگیری از کرونا حتی کرونای دلتا دارد، گفت: هر روز افراد زیادی برای اولین بار به کرونا مبتلا و ر...

کتابخانه‌های عمومی ایلام، همچنان در انتظار نیم‌درصد شهرداری‌ها

کتابخانه‌های عمومی ایلام، همچنان در انتظار نیم‌درصد شهرداری‌ها
2021-08-02T07:12:50+04:30
معاون استاندار ایلام از شهرداران استان خواست در اسرع وقت، طبق قانون نیم درصد از محل درآمدهای خود را به اداره کتابخانه های عمومی واریز کنند.
X فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)