میرنیوز

تراژدی غمبار «خشکسالی، سیل و گرد و غبار» در بزرگترین استان کشور/ وقتی رخدادهای طبیعی در استان کرمان بحران می‌آفریند

 تراژدی غمبار «خشکسالی، سیل و گرد و غبار» در بزرگترین استان کشور/ وقتی رخدادهای طبیعی در استان کرمان بحران می‌آفریند 2021-07-20T10:44:06+04:30

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، استان کرمان پهناورترین استان کشور است؛ استانی بزرگ با مشکلاتی به همین بزرگی. استانی که چیزی در حدود 25 درصد بیابان‌های کشور را در خود جای داده و 7.7 میلیون هکتار بیابان داریم که از این میزان 5 میلیون هکتار آن مستعد به فرسایش بادی هستند و حدود 500 کیلومتر مرز مشترک با کویر داریم.

مردم کویرنشین کرمان در جغرافیایی زندگی می‌کنند که غبارخیزترین استان کشور است؛ مردم مناطق کویری کرمان به ویژه در شرق و جنوب این استان سال‌ها است که با معضل ریزگرد و بروز پدیده گرد و غبار دست و پنجه نرم می‌کنند به طوری که وزش باد در این استان به راحتی تبدیل به ریزگرد شده و با هر بار آمدنش نفس را بر مرد و زن و پیر و جوان این استان تنگ می‌کند و منجر به بسته‌شدن راه‌ها و تعطیلی ادارات می‌شود.

استان کرمان سال‌ها است که با خشکسالی دست و پنجه نرم می‌کند و از سوی دیگر سومین استان سیل‌خیز کشور است و با وجود اقدامات انجام شده توسط مسئولان، زندگی برای مردم کویر نشین کرمان سال‌هاست که به سختی می‌گذرد.

واقعیت این است که ما در استانی زندگی می‌کنیم که اگر باد بوزد ریزگرد و گرد و غبار راه نفسمان را تنگ می‌کند، اگر باران ببارد نگران وقوع سیل هستیم و اگر نبارد درگیر خشکسالی و این تراژدی غمبار، روایت تلخ و واقعیت انکارناپذیر روزگار مردم کویرنشین کرمان است.

ما باید به استقبال سیل برویم

مهدی رجبی‌زاده مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمان با بیان اینکه ریزگرد مفهوم عام دارد و زمانی که صحبت از ریزگرد می‌شود همه ذرات جامد معلق در هوا را شامل می‌شود اظهار داشت: زمانی که ابعاد این ذرات به زیر 100 میکرون برسد به آن گرد و غبار گفته می‌شود و به دلیل ریز بودن ابعاد آن این توانایی را دارند که تا صدها کیلومتر در اثر وزش باد حرکت کنند.

وی با اشاره به اینکه از بین رفتن و کاهش پوشش گیاهی باعث ایجاد و تشدید این پدیده شده است که این مسائل در فرآیند بیابان‌زایی تعریف می‌شود عنوان کرد: در فرآیند بیابان‌زایی سه عامل تخریب پوشش گیاهی، استفاده بی‌رویه از آب‌های زیرزمینی و دیگر عوامل مؤثر در تخریب خاک نقش مهمی را به عهده دارند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمان با بیان اینکه ما در چنین سرزمینی زندگی می‌کنیم که وضعیت پوشش گیاهی روزبه‌روز در حال به ضعف رفتن است با وزش باید باد شاهد بروز طوفان شن و گرد و غبار هستیم ادامه داد: ما در استان کرمان در جغرافیایی زندگی می‌کنیم که میانگین بارندگی 132 میلی‌متر است، حدود 500 کیلومتر مرز مشترک با کویر داریم و 4میلیون هکتار کویر با ما همجوار است و استان‌های همجوار ما همه بیابانی و خشک هستند.

وی با اشاره به اینکه گذشتگان ما سازگاری با طبیعت را یاد گرفته بودند و متاسفانه در ده‌های اخیر در جهان پدیده تخریب منابع طبیعی و محیط زیست و افزایش گازهای گلخانه‌ای و دی‌اکسیدکربن جو را شاهد هستیم گفت: این مسئله باعث شده که هم تغییر اقلیم و هم فرایند بیابان‌زایی و استمرار دوره‌های خشکسالی را شاهد باشیم.

رجبی‌زاده به تداخلات ما در طبیعت و برداشت‌های بی‌رویه از منابع آب زیرزمینی در مناطق خشک و کم باران اشاره کرد و افزود: این موارد این مسئله را تشدید کرده است و ما هم باید این مسئله را پذیرفته، مدیریت کرده و با آن سازگار شویم تا امنیت نسبی زیستی در استان ایجاد شود.

وی با یادآوری اینکه در استان کرمان فعالیت‌های بیابان زدایی پیشینه 50 ساله دارد که در سال‌های گذشته این فعالیت‌های افزایش یافته و گسترده‌تر شده است عنوان کرد: تقریباً 25 درصد بیابان‌های کشور در استان کرمان قرار دارد و 7.7 میلیون هکتار بیابان داریم که 5 میلیون از این بیابان‌ها مستعد به فرسایش بادی هستند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمان با بیان اینکه در شمال استان کرمان 28 کانون بحرانی داریم که یک میلیون و 280 هزار هکتار مساحت دارند گفت: تمرکز فعالیت‌های ما باید در این مناطق باشد چرا که زیستگاه‌ها، مراکز اقتصادی، راه‌های مواصلاتی و زیربناهای ما در این مناطق قرار دارد.

وی با بیان اینکه در این مناطق باید از سویی کار فوریتی و مُسکنی انجام دهیم تا محیط را در یک مدت زمانی محدود برای ساکنان آن قابل سکونت کرده به طوری که فعالیت اقتصادی داشته و از این مناطق مهاجرت نکنند افزود: در سه سال گذشته بالغ بر 350 میلیارد تومان در عرصه‌های بیابانی استان هزینه کردیم و این فعالیت‌ها همچنان ادامه دارد.

رجبی‌زاده با بیان اینکه کار اساسی و زیربنایی که باید انجام شود در حوزه آبخیز است ادامه داد: در مناطقی کویری و خشکی مانند کرمان که بارندگی‌ها با شدت زیاد و در مدت کم اتفاق می‌افتد می‌توان با احداث سازه‌های آبخیزداری ضمن کنترل رسوب، سرعت حرکت آب را کاهش داده و به نفوذ بیشتر آب به زمین کمک کنیم.

وی با عنوان اینکه از 10.5 میلیون هکتار سطح حوزه‌های آبخیز استان تنها در سطح 15درصد آن کار آبخیزداری انجام شده است گفت: در سال‌های اخیر صندوق توسعه ملی به کمک ما آمد و مسئله مهم این است که این اقدامات باید تداوم داشته باشد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمان با بیان اینکه از شش میلیارد متر مکعب روان آب‌های استان تا کنون 500 میلیون مترمکعب آن در سازه‌های آبخیز استان مدیریت شده است افزود: حدود 20 تا 25 درصد در بیلان سفرهای آب زیرزمینی استان تاثیر گذاشته است.

وی با بیان اینکه 132میلیمتر میانگین بارندگی سالانه استان است و امسال با وجود بارندگی‌های روزهای اخیر تازه به عدد 70 میلی‌متر رسیده‌ایم که نسبت به بارندگی‌های سال گذشته 70 درصد کاهش بارش‌ها را داشتیم ادامه داد: استان کرمان در کنار اینکه یک استان کم‌بارش است اما سومین استان سیل خیز کشور هستیم.

رجبی‌زاده با اشاره به اینکه نگاه ما در منابع طبیعی مقابله با سیل نیست بلکه ما باید به استقبال سیل برویم گفت: وقتی که فعالیت‌های مرتبط با حفظ منابع طبیعی به ویژه پروژه‌های آبخیزداری را اجرا کنیم زمان وقوع باران سپاسگزاریم و می‌توان از این نعمات اللهی استفاده بهینه کرد و دیگر این خطرات امروز را نداریم و این باید گفتمان برنامه‌ریزان کشور بشود.

پدیده‌های زیست محیطی مرزبندی‌های جغرافیایی و سیاسی نمی‌شناسد

مرجان شاکری مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان با بیان اینکه برای آلودگی هوا شاخص کیفیت وجود دارد و بر این اساس کیفیت هوای مناطق مختلف تعریف می‌شود اظهار داشت: این شاخص کیفی هوا می‌توانند بر روی گازها یا بر روی گردو غبار سنجیده شود.

وی با اشاره به اینکه در استان کرمان بیش از همه پدیده گرد و غبار باعث آلودگی هوا می‌شود و آلودگی گازها در استان کرمان زیاد نیست ادامه داد: پدیده گرد و غبار مشکل‌زاترین پدیده در آلودگی هوای استان کرمان است که در حال برنامه ریزی برای حل این مشکل در استان هستیم.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان با بیان اینکه استان کرمان رتبه نخست گرد و غبار را داشته و غبارخیزترین استان کشور هستیم افزود: این مسئله از سویی به اقلیم استان برمی‌گردد و از سوی دیگر مسائل دیگر دست به دست هم داده و محیط زیست از این جهت آسیب‌دیده است.

وی با اشاره به اینکه این مسائل طی دهه‌ها گذشته باعث شده که این مسئله تشدید شود گفت: برای عبور از این مسئله نیازمند برنامه بلندمدت هستیم و در کوتاه مدت به نتیجه نمی‌رسیم.

شاکری با بیان اینکه مهمترین مسئله عدم مدیریت صحیح استفاده از منابع آبی است ادامه داد: مردم ما باید بپذیرند که در مدیریت منابع آب همه ما نقش داریم و این یک مسئله صرفاً دولتی و حاکمیتی نیست.

وی با بیان اینکه ما در استان کرمان از گرد و غبار دیگر استان‌ها قرار داریم تصریح کرد: آلودگی‌های زیست محیطی و پدیده‌های زیست محیطی مرزبندی‌های جغرافیایی و سیاسی نمی‌شناسد و مشکلات و پدیده‌های زیست محیطی باید در سطح کلان دیده شده و مدیریت جامعی برای آن تعریف شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان با اشاره به اینکه در دو سه سال اخیر این اتفاق در استان افتاده و کارگروهی در استان تشکیل شده و پیگیری برای جذب اعتبارات و اعتبارات خوبی وارد استان شده و اقدامات خوبی انجام شده است که تاثیرات آن را در سال‌های آینده شاهد خواهیم بود.

وی با بیان اینکه ایستگاه‌های پایش کیفی هوا به منظور ارزیابی و تشخیص شاخص‌های کیفی هوا جانمایی می‌شود گفت: داشتن این داده‌ها و اطلاعات به برنامه‌ریزی‌های دقیق در آینده به ما کمک کند و اولویت‌های مواجه با گرد و غبار را مشخص کنیم چرا که ما نمی‌توانیم با گرد و غبار مقابله کنیم و باید با آن مواجهه کرد.

شاکری با اشاره به اینکه محیط زیست یک مسئله فرابخشی است و همه مردم در آن نقش دارند افزود: نیاز به یک همکاری جدی و آگاهی عمومی در این بخش وجود دارد؛ محیط زیست یک دستگاه نظارتی است و اگر محیط زیست بخواهد در ارتباط با این مسائل اقدامات جدی انجام دهد گاهی معیشت مردم دچار مشکل می‌شود.

وی با بیان اینکه اگر بخواهیم چاه‌های غیرمجاز را مسدود کنیم معیشت مردم دچار مشکل می‌شود تصریح کرد: در کنار همه عوامل، همه برنامه ریزی‌های ما باید براساس منطق باشد و قبل از مسدود کردن چاه‌های آب کشاورزی باید برای آن مردم معیشت پایدار تعریف کنیم.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان با اشاره به اینکه استان کرمان نخستین استانی است که موفق شد سند مواجهه با گرد وغبار را به تصویب برساند گفت: اتفاقی که در استان کرمان افتاده یک شبه، یک روزه و یک ساله به وقوع نپیوسته و مشمول زمان شده است و امروز نیازمند همدلی همه آحاد جامعه برای عبور از این معضل هستیم.

انتهای پیام/511/ ز

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار استان ها

شورای ششم در کش و قوس انتخاب شهردار زنجان / ۷ گزینه مطرح شهرداری چه کسانی هستند؟ + سوابق

 شورای ششم در کش و قوس انتخاب شهردار زنجان / ۷ گزینه مطرح شهرداری چه کسانی هستند؟ + سوابق
2021-07-31T07:56:04+04:30
گروه استان‌ها - با نزدیک شدن به روزهای آغازین شورای ششم احتمال شهردار شدن برخی گزینه‌ها بیش از پیش به چشم می‌خورد که البته باید منتظر ماند و دید بالاخره چه ...

نکونام: بعید می‌دانم در فولاد به کارم ادامه دهم/ عملکردم قابل دفاع بوده است

 نکونام: بعید می‌دانم در فولاد به کارم ادامه دهم/ عملکردم قابل دفاع بوده است
2021-07-31T07:56:04+04:30
اظهارات سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان در پایان بیستمین دوره لیگ برتر رنگ و بوی خداحافظی از این تیم را می‌داد.

۸ پارک و میدان شهر پلدختر در پساسیل احداث و بازسازی شده است

 ۸ پارک و میدان شهر پلدختر در پساسیل احداث و بازسازی شده است
2021-07-31T07:56:04+04:30
گروه استان‌ها- رئیس شورای شهر پلدختر با اشاره به اینکه شورای شهر پلدختر در رسیدگی به مشکلات مردم کوتاهی نکرده است گفت: احداث و بازسازی ۸ پارک و میدان در سطح...

فکری: برای فصل بعد باید ببینیم باشگاه چه سیاست و برنامه‌ای دارد/ منتظر نتیجه تبریز و اصفهان نماندیم

 فکری: برای فصل بعد باید ببینیم باشگاه چه سیاست و برنامه‌ای دارد/ منتظر نتیجه تبریز و اصفهان نماندیم
2021-07-31T07:56:04+04:30
سرمربی تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان گفت، شاگردانش برای بقا در لیگ برتر منتظر نتایج دیدارهای دیگر نمانده‌اند.

بی مهری مسئولان به مسکن مهر پلدختر/ ۳۰۰۰ نفر در نبود امکانات رنج می‌برند

 بی مهری مسئولان به مسکن مهر پلدختر/ ۳۰۰۰ نفر در نبود امکانات رنج می‌برند
2021-07-31T07:56:04+04:30
گروه استان‌ها- مشکلات گسترده مسکن مهر پلدختر نشان از بی‌مهری و بی‌توجهی مسئولان به بیش از ۳۰۰۰ نفر از ساکنان این مسکن‌ها دارد، مشکلاتی که سالهاست بین ادارات...

شورای ششم کرج در کش و قوس انتخاب شهردار بومی/‌ آیا کلیدار عمارت شهرداری از تهران می‌آید؟

 شورای ششم کرج در کش و قوس انتخاب شهردار بومی/‌ آیا کلیدار عمارت شهرداری از تهران می‌آید؟
2021-07-31T07:56:03+04:30
گروه استان‌ها ـ ملاک‌ها و معیارهای انتخاب شهردار آینده کرج توسط سه منتخب شورای شهر ششم مطرح شد.

چرا کارخانه‌های تن ماهی سواحل مکران تعطیل شد؟

 چرا کارخانه‌های تن ماهی سواحل مکران تعطیل شد؟
2021-07-31T07:56:03+04:30
گروه استان‌ها - اکنون ۱۳ کارخانه تن ماهی در «پسابندر» تعطیل هستند و در مناطق دیگر سواحل مکران نیز وضعیت بهتر از این نیست؛ سئوال اینجاست آیا دولت ن...

۵ گزینه نهایی شورای ششم برای شهرداری تبریز/ چه کسی بر عمارت ‌"ابوریحان" تکیه خواهد زد؟

 ۵ گزینه نهایی شورای ششم برای شهرداری تبریز/ چه کسی بر عمارت ‌"ابوریحان" تکیه خواهد زد؟
2021-07-31T07:56:03+04:30
گروه استان‌ها - پس از بررسی گزینه‌های پیشنهادی منتخبین شورای ششم شهر تبریز، پنج نفر از کاندیداهایی که بالاترین رای را کسب کردند، به مرحله بررسی برنامه‌ها و ...

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس: مردم با شروع دولت "رئیسی" به تحول امیدوار شده‌اند/ یک پیشنهاد مدیریتی به دولت سیزدهم

 عضو کمیسیون اقتصادی مجلس: مردم با شروع دولت "رئیسی" به تحول امیدوار شده‌اند/ یک پیشنهاد مدیریتی به دولت سیزدهم
2021-07-31T07:56:03+04:30
گروه استان‌ها- عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه انتظار مردم از دولت آینده «ایجاد تحول» است، تاکید کرد: پیشنهاد می‌کنم آیت‌الله رئیسی نامه ام...

واکاوی بحران خوزستان| ۱۰ علت چرایی ‌تنش آبی در استان ۱۰ سد / هورالعظیم سیرآب نیست / ساخت بی‌رویه سد با نگاه سیاسی

 واکاوی بحران خوزستان| ۱۰ علت چرایی ‌تنش آبی در استان ۱۰ سد / هورالعظیم سیرآب نیست / ساخت بی‌رویه سد با نگاه سیاسی
2021-07-31T07:56:03+04:30
گروه استان‌ها ـ استاد اکولوژی دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: نبود مدیریت صحیح یکی از علل اصلی مشکلات حوزه آب خوزستان است. در خوزستان مشکل بیشتر مدیریت عرضه و...

ظرفیت مراکز درمانی مشهد مقدس تکمیل شد/چیزی به اسم سرماخوردگی نداریم

 ظرفیت مراکز درمانی مشهد مقدس تکمیل شد/چیزی به اسم سرماخوردگی نداریم
2021-07-31T07:56:03+04:30
گروه استان‌ها- ظرفیت مراکز درمانی خراسان رضوی و مشهدمقدس از حیث بستری کرونا لبریز شده است و باید بیش از پیش پروتکل‌ها را رعایت کرد.

بحران آب در استان سمنان| رمز عبور دیار کویری ایران از تنش آبی ۱۴۰۰ / آیا "آب خزر" به سمنان می‌رسد؟

 بحران آب در استان سمنان| رمز عبور دیار کویری ایران از تنش آبی ۱۴۰۰ / آیا "آب خزر" به سمنان می‌رسد؟
2021-07-31T07:56:03+04:30
گروه استان‌ها- آب کم است؛ این جمله سه‌کلمه‌ای را همه ما بارها و بارها شنیده‌ایم اما شاید به‌راحتی از کنار آن گذشتیم اما این واقعیت در نزدیکی ماست و اگر آب ر...

شانزدهمین جشنواره تئاتر خراسان شمالی برگزار می شود

شانزدهمین جشنواره تئاتر خراسان شمالی برگزار می شود
2021-07-31T07:39:20+04:30
اهالی تئاتر با برگزاری شانزدهمین جشنواره تئاتر خراسان شمالی به رقابت با یکدیگر می پردازند و چراغ سالن های نمایش بار دیگر روشن و پر فروغ می شود.

واکسیناسیون کل دنیا راه خروج از پاندومی کرونا است

واکسیناسیون کل دنیا راه خروج از پاندومی کرونا است
2021-07-31T07:39:20+04:30
رییس کارگروه اطلاع رسانی ستاد دانشگاهی مقابله با کرونا در آذربایجان غربی گفت:رعایت پروتکلها تا خارج شدن از پاندومی کرونا باید ادامه یابد.

پایان مردادماه؛ آخرین مهلت تمدید یک ماهه ارائه اظهارنامه مالیاتی

پایان مردادماه؛ آخرین مهلت تمدید یک ماهه ارائه اظهارنامه مالیاتی
2021-07-31T07:39:19+04:30
مدیرکل امور مالیاتی استان زنجان گفت: به استناد مصوبه ستاد ملی مدیریت کرونا، مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقوقی و صاحبان درآمد املاک استیجاری تا پایان م...

چند راهکار برای کاهش خسارات خشکسالی در باغات

چند راهکار برای کاهش خسارات خشکسالی در باغات
2021-07-31T07:39:19+04:30
مدیر امور باغبانی جهادکشاورزی استان مرکزی گفت: با توجه به اینکه درختان و باغات سرمایه باغداران به حساب می آید با بروز خشکسالی سرمایه باغداران در معرض خطر قرا...

لاغری به سبک طب سنتی

لاغری به سبک طب سنتی
2021-07-31T07:39:18+04:30
کارشناس گیاهان دارویی و پژوهشگر در زمینه طب سنتی با اشاره به وجود دو نوع چاقی، اظهار کرد: چاقی گرم برای افراد دارای مزاج گرم و تر (دم) و چاقی سرد برای افراد ...

چه زمانی کارمان به اورژانس اجتماعی می‌افتد؟

چه زمانی کارمان به اورژانس اجتماعی می‌افتد؟
2021-07-31T07:39:18+04:30
معاون امور اجتماعی اداره‌کل بهزیستی استان زنجان گفت: کودکان و همسران آزاردیده، دختران و پسران فراری از منزل و افرادی که قصد خودکشی دارند یا اقدام به خودکشی ک...

پیش‌بینی رهاسازی ۲۰ میلیون مترمکعب آب از سد آیدوغموش

پیش‌بینی رهاسازی ۲۰ میلیون مترمکعب آب از سد آیدوغموش
2021-07-31T07:39:18+04:30
مدیرعامل شرکت آب‌ منطقه‌ای زنجان گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال میزان آب رهاسازی شده از سد آیدوغموش به ۲۰ میلیون مترمکعب برسد.

قالی دستباف ملایر نفس‌های آخرش را می کِشد

قالی دستباف ملایر نفس‌های آخرش را می کِشد
2021-07-31T07:39:17+04:30
یکی از فعالان حوزه فرش در شهرستان ملایر مطرح می‌کند؛ در سال ۹۸ تصمیم گرفتم بجای راه اندازی کارگاه قالیبافی در کاشان، یک کارگاه قالیبافی در ملایر راه اندازی ک...

واکسیناسیون کرونایی ۱۸ درصد از جمعیت آذربایجان شرقی/ کاهش شدید رعایت پروتکل‌های بهداشتی

واکسیناسیون کرونایی ۱۸ درصد از جمعیت آذربایجان شرقی/ کاهش شدید رعایت پروتکل‌های بهداشتی
2021-07-31T07:39:17+04:30
رئیس گروه پیشگیری از بیماری‌های واگیر آذربایجان شرقی از واکسیناسیون کرونایی ۱۸ درصد از جمعیت استان خبر داد و گفت: از گروه‌های سنی ۵۵ سال به بالا خواهشمندیم ک...

عوارضِ "واکسن کرونا" چند روز طول می‌کشد؟

عوارضِ "واکسن کرونا" چند روز طول می‌کشد؟
2021-07-31T07:39:16+04:30
یک متخصص بیماریهای عفونی با بیان اینکه احتمال بروز عوارض عمدتا خفیف تا متوسط بعد از تزریق واکسن کرونا وجود دارد، گفت: بروز این عوارض تا حدود 48 ساعت پس از تز...

به مشهد سفر نکنید/ مشهد دردناک‌ترین روزهای کرونایی خود را می‌گذراند

به مشهد سفر نکنید/ مشهد دردناک‌ترین روزهای کرونایی خود را می‌گذراند
2021-07-31T07:25:59+04:30
شورای اسلامی شهر مشهد در پی وخیم شدن اوضاع کرونا در مشهد بیانیه‌ای صادر کرد.

خداحافظی پرچمدار در ابهام/ صمد: باید ببینم در آینده چه می‌شود!

خداحافظی پرچمدار در ابهام/ صمد: باید ببینم در آینده چه می‌شود!
2021-07-31T07:09:36+04:30
کاپیتان تیم ملی بسکتبال در پایان کار این تیم در بازی های المپیک از احتمال خداحافظی با این تیم خبر داد اما تاکید کرد که باید ببیند در آینده چه می شود!

شاهین‌طبع: سعی کردیم با کیفیت باشیم/ بسکتبال با بقیه فرق دارد

شاهین‌طبع: سعی کردیم با کیفیت باشیم/ بسکتبال با بقیه فرق دارد
2021-07-31T07:09:35+04:30
سرمربی تیم ملی بسکتبال پس از شکست تیم ایران مقابل فرانسه گفت: تمام تلاشمان را کردیم که نمایش با کیفیتی در المپیک داشته باشیم.

بیمارستان تایباد تنها ۵ تخت آی.سی.یو دارد

بیمارستان تایباد تنها ۵ تخت آی.سی.یو دارد
2021-07-31T06:46:06+04:30
رئیس شبکه بهداشت و درمان تایباد گفت: شمار بیماران کرونایی در تایباد با افزایش رو به روست و کمبود تخت در بخش آی.سی.یو یک مسئله نگران کننده است.

تغییر ساعات کاری اداره‌های لرستان

تغییر ساعات کاری اداره‌های لرستان
2021-07-31T06:46:05+04:30
معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری لرستان از ابلاغ ساعات کاری اداره‌های استان خبر داد.

پرداخت حقوق کارگران نیشکر هفت‌تپه در حال پیگیری است

پرداخت حقوق کارگران نیشکر هفت‌تپه در حال پیگیری است
2021-07-31T06:46:05+04:30
معاون هماهنگی امور اقتصادی وزیر کشور با اشاره به پیگیری ها برای حل مشکلات شرکت نیشکر هفت تپه گفت: قرار است در بحث تامین منابع موردنیاز برای پرداخت حقوق کارگر...

ظرفیت جهاد دانشگاهی در حل مشکلات با تکیه بر تخصص اعضای علمی

ظرفیت جهاد دانشگاهی در حل مشکلات با تکیه بر تخصص اعضای علمی
2021-07-31T06:46:05+04:30
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی چهارمحال‌ و بختیاری گفت: جهاددانشگاهی با دارا بودن جایگاهی شناخته شده در میان مردم و جامعه شهری در کشور و نیز اشراف بر مشکلات...

تزریق واکسن کرونا برای ۲۷ هزار معلم و کادر اجرایی مدارس لرستان

تزریق واکسن کرونا برای ۲۷ هزار معلم و کادر اجرایی مدارس لرستان
2021-07-31T06:46:04+04:30
سرپرست آموزش و پرورش لرستان از تزریق واکسن کرونا برای ۲۷ هزار معلم و کادر اجرایی مدارس استان خبر داد.
X فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)