میرنیوز

وزیر بهداشت در کرمانشاه: واکسن داخلی در درخشان‌ترین شرایط قرار دارد/ چراغ خاموش حرکت می‌کنیم تا آمریکا کارشکنی نکند/ به دلال‌ها میدان نمی‌دهم

 وزیر بهداشت در کرمانشاه: واکسن داخلی در درخشان‌ترین شرایط قرار دارد/ چراغ خاموش حرکت می‌کنیم تا آمریکا کارشکنی نکند/ به دلال‌ها میدان نمی‌دهم 2021-04-16T15:55:01+04:30

به گزارش خبرگزاری تسنیم از  کرمانشاه، سعید نمکی ظهر امروز در نشست ستاد کرونا که در استانداری کرمانشاه برگزار شد با اشاره به وضعیت واکسن در کشور اظهار داشت: برخی در این روزها در مورد واکسن بسیار صحبت می‌کنند و من به عنوان کسی که متخصص هستم و ساختار دارویی کشور را اداره کرده‌ام و این گفتمان را بلدم باید چند مورد درباره واکسن اعلام کنم.

وی عنوان کرد: ما می‌دانستیم که موضوع واکسن کووید19 بسیار جدی خواهد بود و می‌دانستیم که واکسن یک کالای بهداشتی و تجاری تلقی نخواهد شد و در رابطه با کرونا یک ابزار سیاسی در اختیار دولت‌ها خواهد بود به همین دلیل خیلی زود برای این موضوع اقدام کردیم.

نمکی گفت: از فروردین و اردیبهشت سال 99 مذاکرات و مکاتبات برای واکسن را آغاز کردیم و نخستین تماس من با وزیر بهداشت روسیه در دوم اردیبهشت 1399 بود که چون دیدم روس‌ها روی واکسن کار می‌کنند و چون از تکنولوژی مورد استفاده اطمینان داشتم مذاکره را آغاز کردم.

وی افزود: مذاکره 9 ماه طول کشید و سفیر ما در روسیه بسیار تلاش کرد که مذاکرات تبدیل به قرارداد شد و مقرر شد حداقل دو میلیون دز تا پایان اسفند از روس‌ها دریافت کنیم که حالا بگذریم عده‌ای برای واکسن روسی آشوب به پا کردند و می‌گفتند باید فایزر وارد کنید و افاضه فرمودند و فکر نکردند وزیر خود متخصص است و فردی که تخصص ندارد نباید خود را صاحب فتوا بداند.

نمکی گفت: من می‌دانستم چه چیزی را برای ملت وارد می‌کنیم و برای اینکه این جو را بشکنم و به مردم اعلام کنم که ما چیزی را نمی‌آوریم که بدانیم برای ملت ایران ضرر دارد و اگر بدانیم ضرر دارد در ابتدا آن ضرر را خود تحمل می‌کنیم به طوری که من جگر گوشه خود را روی صندلی نشاندم و به مردم اعلام کردم که خون ما و خانواده‌های ما سرخ‌تر از خون یک روستایی دورافتاده نیست؛ ما خاک پاک همه ملت ایران هستیم و برای فدا کردن خود آمده‌ایم.

وی افزود: روس‌ها از دو میلیون دزی که قول داده بودند 420 هزار دز را با هزار کش و قوس خاص به ما دادند و من می‌دانم ظرفیت تولید روسیه محدود است و آنها با کشورهای مختلف از جمله ایران قرارداد منعقد می‌کنند و دو کمپانی ایرانی نیز قرارداد بسته که برای آن‌ها تولید کنند اما مشکلاتی وجود دارد.

وزیر بهداشت با بیان اینکه همزمان ماه‌ها پیش با چینی‌ها مذاکره کردیم عنوان کرد: چینی‌ها اوایل می‌خواستند فاز سه آزمایش بالینی را همانطور که در ترکیه و امارات انجام دادند در کشور ما نیز انجام دهند اما ما زیر بار نرفتیم و گفتیم تنها راهی که کشوری بخواهد واکسن خود را روی مردم ما آزمایش کند این است که در داخل به صورت مشترک ساخته شود وگرنه مردم ما ابزار آزمایش هیچ کشوری نخواهند شد و البته از کشورهای دیگر نیز پیشنهاد داشتیم.

نمکی گفت: چنانچه واکسن داخلی فاز دو بالینی را بگذراند و برای فاز سه بالینی به صورت انبوه تزریق شود توجیه دارد اما ترکیه و امارات فاز سه بالینی چین را به اسم واکسیناسیون برای بالا بردن آمار انجام داده‌اند اما ما وارد این بازی نشده‌ایم و اگر قرار باشد فاز سه بالینی واکسن داخلی را انجام دهیم با رضایت مردم مشکلی وجود ندارد و اکنون بسیاری از مردم به شدت مشتاق این کار هستند.

وی عنوان کرد: روس‌ها تا قبل از عید 420 هزار دز و چینی‌ها 200 هزار دز واکسن به ما دادند و هندی‌ها با وجود اینکه دو میلیون دز خریداری کرده بودیم و هزینه 500 هزار دز را داده بودیم حدود 125 هزار دز را دادند و 375 هزار دز که در حال صادرات به ایران بود که دادستان هند دستور داد هیچ واکسنی از هند خارج نشود و 375 هزار دز در سردخانه فرودگاه باقی مانده است.

نمکی گفت: از طریق کوواکس نیز برای خرید 16 میلیون و 800 هزار دز واکسن قرارداد منعقد شده و هزینه آن نیز با کش و قوس‌های فراوان پرداخت شده بود و قرار بود سه میلیون و 800 هزار دز قبل از پایان سال به ما بدهند که در نهایت به دلیل کمبود تولید به یک میلیون و 200 هزار دز رسید.

برخی تصور می‌کنند واکسن در دنیا سرریز شده

وزیر بهداشت تصریح کرد: برخی تصور می‌کنند واکسن در دنیا سرریز شده و به آن چوب حراج زده‌اند اما این خبرها نیست.

وی افزود: در نهایت 900 هزار دز واکسن از کوواکس با تأخیر سه هفته‌ای از هفته دوم فروردین به بعد به ما رسید و بیش از 400 هزار نفر واکسینه شده‌اند و بیش از 800 هزار تا یک میلیون و 300 هزار نفر نیز در حال واکسینه هستیم که با کمک بسیج انجام خواهد شد. 

وزیر بهداشت با بیان اینکه 30 سال قبل واکسیناسیون فلج‌اطفال را با بسیج آغاز کردیم گفت: یکشنبه یا دوشنبه اعلام خواهیم کرد که جزء لاینفک طرح شهید سلیمانی بسیج ملی واکسیناسیون کووید19 خواهد بود که از بسیج جامعه پزشکی کمک گرفته خواهد شد و یک میلیون و 300 هزار نفر شامل کادر بهداشت درمان، بیماران خاص و صعب العلاج و سرطانی و افراد پرخطر تا پایان هفته آینده به اتمام خواهد رسید و فاز دوم آن که قرار بود از اردیبهشت به بعد آغاز شود بر اساس برنامه زمانبندی اجرا خواهد شد.

وی با اشاره به تأکیدات رئیس جمهور بر تزریق واکسن و دستور به بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه برای تهیه امکانات لازم در این زمینه عنوان کرد: براساس مصوبه پنجاه و دوم ستاد ملی کرونا در دی ماه گذشته مسئولیت تولید واکسن داخلی با قرارگاه بود و از رئیس‌جمهور تقاضا شده بود که کار تزریق واکسن ساماندهی شود ضمن اینکه تولید واکسن داخلی به شدت دنبال می‌شود، اما در جمهوری اسلامی مرزبندی نداریم و تا هرجا که بتوانیم باری را بلند کنیم کوتاهی نخواهیم کرد اما اکنون در یک شرایطی قرار داریم که امیدواریم در روزهای آینده وضعیت بسیار مطلوب‌تری را در این زمینه داشته باشیم.

نمکی با بیان اینکه واکسن داخلی ما به سرعت و به خوبی پیش می‌رود افزود: روزهای نخست کسی باور نمی‌کرد و تک‌تک افراد از جمله شهید فخری‌زاده را صدا زدم و همه را بسیج کردیم اما اکنون اگر بنده هم نباشم پروژه واکسن ایرانی روی غلتک افتاده و هیچکدام از این صحبت‌ها بدون پشتوانه علمی نیست و واکسن داخلی ما در درخشان‌ترین شرایط قرار دارد و خواهید دید که در آینده نزدیک کشورهایی واکسن خواهند زد که خودشان زیرساخت دارند.

وزیر بهداشت با بیان اینکه این ویروس گریبان ما را رها نمی‌کند و باید هر 6 ماه یکبار واکسن تزریق شود گفت: اکنون هم از خارج واکسن خریداری می‌شود و هم در داخل امید داریم تا واکسن تولید کنیم؛ تایوان تا روز گذشته 27 هزار و 113 دز، ویتنام 58 هزار دز، کره جنوبی 61 هزار دز، ژاپن 642 هزار دز، عمان 193 هزار دز و جمهوری اسلامی ایران نزدیک به 500 هزار دز را تزریق کرده و تا هفته آینده به یک میلیون و 300 هزار دز می‌رسد.

2 گرم ماده می‌خواهیم آمریکا ممنوعیت ایجاد می‌کند

وی با اشاره به اینکه برخی می‌گویند ما عقب هستیم باید بگویند از چه چیزی عقب هستیم افزود: جاستین ترودو در کانادا اعلام کرده بود که تا پایان ماه ژوئن واکسن‌ها را تزریق می‌کند اما اکنون به دو تا سه درصد جمعیت این کشور واکنس تزریق شده است؛ در حالی که کانادا پنج برابر نیاز خود پیش خرید کرده است.

وزیر بهداشت با بیان اینکه آمریکایی‌ها به همسایه متعهد خود واکسن نداده‌اند گفت: 85 درصد از واکسن دنیا را هفت کشور زده‌اند و واکسن نیست اما ما قراردادهایی بسته‌ایم که 60 میلیون دز واکسن ماهانه بدهند و در کنار آن از کشورهای دیگر نیز وارد می‌شود و اما تمام امید ما بعد از خدا به واکسن داخلی است و در نشست‌های بعدی خواهیم گفت که این کار مهم را چگونه مدیریت می‌کنیم.

وی افزود: ما بسیار آرام کار می‌کنیم که خاک در بازی ما نپاشند زیرا اگر دو گرم چیزی را نیاز داشته باشیم آمریکایی‌ها راه آن را قفل می‌کنند و به خاطر همین بسیار تلاش کرده‌یم که این جریانات را بسیار چراغ خاموش پیش ببریم و بوق نکنیم و به بقیه توصیه کرده‌ایم که انقدر حرف نزنید و برای حرف زدن له‌له نزنید.

نکی گفت: من از 14 ماه گذشته در هیچ برنامه تلویزیونی شرکت نکرده‌ام اما عده‌ای عطش این را دارند که پشت میکروفن حرف بزن و مطرح شوند و نمی‌دانم این چه مرضی است که ان‌شاءالله خدا همه امراض را از ما دور کند که یکی از آن مرض خودنمایی است که بسیار بد است؛ به آن‌ها توصیه کردیم که بیخودی و زیادی حرف نزنید که مبنای علمی ندارد و اجازه دهید درباره واکسن تنها وزیر صحبت کند.

وی با اشاره به موضوع ورود بخش خصوصی به واکسن گفت: بخش خصوصی داروهای ما را وارد می‌کند و دولت وارد نمی‌کند و همچنین داروهای وارداتی برای بیماران خاص و صعب العلاج را دولت وارد نمی‌کند اما واکسن به مراتب پیچیده‌تر از دارو است زیرا واکسن یک فرآورده فوق‌العاده حساس و بیولوژیک است و افراد متخصص باید آن را وارد کنند.

سیمان‌فروش و ماست فروش به دنبال واردات واکسن رفته‌اند/ به دلال‌ها میدان نمی‌دهم

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه اکنون ماست فروش و سیمان فروش و پلاسکو فروش به دنبال واردات واکسن است بیان کرد: بازار ما را در چین خراب کرده‌اند، دلال‌ها را از سازمان غذا و دارو جمع‌ کرده‌ام، خودم در بخش خصوصی دخالت ندارم و رئیس سازمان غذا و دارو نیز یکی از پاکیزه‌ترین انسان‌ها است و باند آنجا را از هم متلاشی کردم و به کسی هم باج نمی‌دهیم و به آن‌ها گفته‌ام که چنانچه واکسنی را که به خانواده خود جرات تزریق آن را دارید وارد کنید.

وی با بیان اینکه اکنون تقلب در زمینه واکسن در دنیا بیداد می‌کند گفت: چنانچه کسی واکسن تقلبی وارد کند وزیر بهداشت زیر سوال می‌رود و از مدتی قبل تمام بخش خصوصی لایق را دعوت کردیم و سفرا را مسئول هماهنگی در کشورها کرده‌ایم.

نمکی با بیان اینکه قراردادهای واکسن در دنیا ترکمنچایی و یک طرفه است افزود: به وزیر می‌گویند ضمانت بدهید اگر اتفاقی برای بیمار افتاد به ما ارتباطی ندارد یا ضمانت بدهید که حق فسخ یک طرفه قرارداد را داشته باشیم و زور دارند و ریش و قیچی دست آن‌ها است.

خبر در حال تکمیل است...

انتهای پیام/832

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار استان ها

کشف محموله سلاح های ویژه تروریستی در غرب کشور

کشف محموله سلاح های ویژه تروریستی در غرب کشور
2021-05-12T21:06:45+04:30
ایلام-روابط عمومی سپاه امیرالمؤمنین(ع) استان ایلام در اطلاعیه ای اعلام کرد که محموله سلاح های ویژه تروریستی در غرب کشور کشف شده است.

به هیچ وجه مسائل سیاسی را وارد حوزه سلامت نکردیم

به هیچ وجه مسائل سیاسی را وارد حوزه سلامت نکردیم
2021-05-12T19:49:59+04:30
رییس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت بیان کرد: نجات جان حتی یک بیمار رسالت اصلی دانشگاه است و تحت هیچ شرایطی مسائل سیاسی را وارد حوزه سلامت نکردیم.

افزایش مراکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا در اصفهان

افزایش مراکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا در اصفهان
2021-05-12T18:53:28+04:30
اصفهان- رئیس مرکز بهداشت استان اصفهان گفت: مراکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا با توجه به فصل گرما و افزایش میزان مراجعات در فضای باز افزوده می‌شود.

افزایش مراکز تجمعی واکسیناسیون کرونا در اصفهان

افزایش مراکز تجمعی واکسیناسیون کرونا در اصفهان
2021-05-12T18:40:07+04:30
اصفهان- رئیس مرکز بهداشت استان اصفهان گفت: مراکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا با توجه به فصل گرما و افزایش میزان مراجعات در فضای باز افزوده می‌شود.

وضعیت کرونایی تهران ناپایدار است

وضعیت کرونایی تهران ناپایدار است
2021-05-12T18:40:06+04:30
تهران- فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران با اشاره به اینکه امکان خیزهای جدید کرونایی با تغییر رفتار در شیوه نامه های بهداشتی وجود دارد گفت: وضعیت کرونایی...

سامانه پیام صوتی امداد راه‌اندازی شد/فعالیت ۱۸۹ خانه هلال در استان اردبیل

سامانه پیام صوتی امداد راه‌اندازی شد/فعالیت ۱۸۹ خانه هلال در استان اردبیل
2021-05-12T18:26:47+04:30
 اردبیل- مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل گفت: همزمان با هفته هلال احمر و با حضور استاندار اردبیل، سامانه پیام صوتی امداد افتتاح شد.

به هیچ وجه مسائل سیاسی را وارد حوزه سلامت نکردیم/ تقدیر وزیر از مدافعان سلامت جنوب کرمان

به هیچ وجه مسائل سیاسی را وارد حوزه سلامت نکردیم/ تقدیر وزیر از مدافعان سلامت جنوب کرمان
2021-05-12T18:03:23+04:30
رییس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت بیان کرد: نجات جان حتی یک بیمار رسالت اصلی دانشگاه است و تحت هیچ شرایطی مسائل سیاسی را وارد حوزه سلامت نکردیم.

حواشی انتخابات ششمین دوره شوراها در اصفهان – ۱

حواشی انتخابات ششمین دوره شوراها در اصفهان – ۱
2021-05-12T17:20:04+04:30
اصفهان – گزارشی تصویری از حواشی انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر در اصفهان را دنبال کنید.

آغاز صدور شناسنامه برای فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی در آذربایجان شرقی

آغاز صدور شناسنامه برای فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی در آذربایجان شرقی
2021-05-12T17:10:07+04:30
طی مراسمی با حضور استاندار آذربایجان شرقی، صدور شناسنامه برای فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی در استان آغاز شد.

تداوم سیر کاهشی "کرونا" در کرمانشاه/ آماده سازی ۳۴ مرکز تجمیعی واکسیناسیون

تداوم سیر کاهشی "کرونا" در کرمانشاه/ آماده سازی ۳۴ مرکز تجمیعی واکسیناسیون
2021-05-12T17:10:07+04:30
رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از تداوم سیر کاهشی کرونا در استان خبر داد وافزود: این انتظار هست که با همکاری مردم این سیر کاهشی شتاب بیشتری بگیرد.

کوهنورد اصفهانی به قله اورست صعود کرد

کوهنورد اصفهانی به قله اورست صعود کرد
2021-05-12T16:53:24+04:30
اصفهان - دبیر هیئت کوهنوردی شهرستان اصفهان از صعود ایمان دهقان کوهنورد اصفهانی به قله اورست خبر داد.

اعتبار اولیه آزادراه چالوس - رامسر ۱۷ هزار میلیارد تومان است

اعتبار اولیه آزادراه چالوس - رامسر ۱۷ هزار میلیارد تومان است
2021-05-12T16:26:48+04:30
رامسر- نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس آباد در مجلس با بیان اینکه آزادراه چالوس - رامسر عملیاتی می شود، برآورد اولیه این پروژه را ۱۷ هزار میلیارد تومان ذکر...

بازخوانی سفر رهبر معظم انقلاب به دیار کردستان؛ روزی که برای همیشه ماندگار شد

 بازخوانی سفر رهبر معظم انقلاب به دیار کردستان؛ روزی که برای همیشه ماندگار شد
2021-05-12T16:33:55+04:30
گروه استان‌ها - ۲۲ اردیبهشت‌ماه که مصادف با سالروز متبرک شدن استان کردستان به قدوم پرخیر و برکت رهبر معظم انقلاب است در ذهن و خاطره مردان و زنان این دیار...

روند کُند اکتشاف معادن در خراسان شمالی ظلم به استان است

روند کُند اکتشاف معادن در خراسان شمالی ظلم به استان است
2021-05-12T16:03:26+04:30
نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی گفت: روند کُند اکتشاف معادن خراسان شمالی، ظلم وزارت صمت به این استان است.

از نجات عقاب طلایی در سنندج تا تلف شدن ماهیان کپور در سد سیازاخ

از نجات عقاب طلایی در سنندج تا تلف شدن ماهیان کپور در سد سیازاخ
2021-05-12T16:03:26+04:30
تصویب ۷۲۰ میلیارد ریال برای اجرای پروژه در تالاب زریبار، تلف شدن ماهیان کپور سد سیازاخ دیواندره و نجات عقاب طلایی از عناوین خبرهای زیست محیطی کردستان است.

افزایش ۸۰ درصدی توزیع تخم نوغان/ تامین ۴۸ درصدی نیاز فرش در داخل

افزایش ۸۰ درصدی توزیع تخم نوغان/ تامین ۴۸ درصدی نیاز فرش در داخل
2021-05-12T16:03:26+04:30
معاون مرکز توسعه نوغانداری کشور، از رشد حدود ۸۰ درصدی توزیع تخم نوغان در کشور خبر داد و گفت: طی سال گذشته از ۱۷ هزار و ۵۰۰ نفر نوغاندار به بالغ بر ۲۷ هزار نف...

مدیریت اضطراری بار و خاموشی در روزهای آینده دور از انتظار نیست/ «برق من» را نصب کنید

مدیریت اضطراری بار و خاموشی در روزهای آینده دور از انتظار نیست/ «برق من» را نصب کنید
2021-05-12T16:03:25+04:30
سخنگوی شرکت توزیع برق استان ایلام گفت: در صورت عدم رعایت مدیریت مصرف ، اعمال مدیریت اضطراری بار و خاموشی در روزهای آینده دور از انتظار نیست.

تشییع پیکر شهدای مدافع امنیت سلماس

تشییع پیکر شهدای مدافع امنیت سلماس
2021-05-12T16:03:24+04:30
مراسم تشییع پیکر شهدای مدافع امنیت سلماس ، شهیدان مهدی خلیلی و توحید مرادی با حضور مردم شهیدپرور و انقلابی سلماس برگزار شد.

پنکه و کولر چگونه از انتقال ویروس جلوگیری می کنند؟

پنکه و کولر چگونه از انتقال ویروس جلوگیری می کنند؟
2021-05-12T16:03:24+04:30
اینروزها که کرونا بدجور از هر طرف محاصره‌مان کرده، تاکیدات بسیاری بر رعایت پروتکل های بهداشتی حتی بیش از گذشته صورت می گیرد و در این میان توجه به رعایت فاصله...

دلجویی آیت الله العظمی صافی از مجروحین و خانواده های قربانیان حادثه تروریستی کابل

دلجویی آیت الله العظمی صافی از مجروحین و خانواده های قربانیان حادثه تروریستی کابل
2021-05-12T16:03:23+04:30
در پی وقوع حادثه تروریستی در افغانستان، هیاتی از سوی آیت الله لطف الله صافی گلپایگانی از مراجع تقلید در آستانه عید سعید فطر با حضور در منازل شهیدان و مجروحان...

آسیب اصناف از محدودیت‌ها در بهترین ایام فروش / نباید اقلیتی از افراد، بازاریان را بدنام کنند

آسیب اصناف از محدودیت‌ها در بهترین ایام فروش / نباید اقلیتی از افراد، بازاریان را بدنام کنند
2021-05-12T16:03:22+04:30
استاندار خوزستان گفت: اصناف به دلیل مشکلات و محدودیت‌های کرونا به ویژه در ایام تعطیلات که بهترین زمان فروش است، دچار آسیب شده‌اند با این وجود با پیگیری‌هایی ...

پیکر مطهر شهید «صادق کریمی» در شیراز تشییع شد

پیکر مطهر شهید «صادق کریمی» در شیراز تشییع شد
2021-05-12T15:33:24+04:30
شیراز - پیکر پاک و مطهر ستوانسوم شهید «صادق کریمی» با حضور مسئولان و جمعی از اقشار مردم و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، در شیراز تشییع شد.

جنایت داعش در افغانستان وحشی‌گری بود/ جبهه مقاومت قدرتمند شده است

جنایت داعش در افغانستان وحشی‌گری بود/ جبهه مقاومت قدرتمند شده است
2021-05-12T15:33:24+04:30
بجنورد- نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی جنایت و وحشی‌گری نظام استکبار را رو به پیشرفت دانست و گفت: جنایت داعش در افغانستان نشان از توحش آنان دارد.

اینجا هر گره با عشق بافته می‌شود/بافندگان فرش از کویر تا عتبات را با پای دل می‌روند

 اینجا هر گره با عشق بافته می‌شود/بافندگان فرش از کویر تا عتبات را با پای دل می‌روند
2021-05-12T15:40:34+04:30
گروه استان‌ها- خراسان جنوبی استانی پیشرو در کمک به بازسازی عتبات عالیات در کشور است و ۱۴ هزار بافنده قرار است تا پایان سال ۷۰۰ متر فرش دستباف را ببافند و بر...

بیکاری در روستاهای استان کهگیلویه و بویراحمد بیداد می‌کند

 بیکاری در روستاهای استان کهگیلویه و بویراحمد بیداد می‌کند
2021-05-12T15:40:33+04:30
گروه استان‌ها_کهگیلویه و بویراحمد با دارا بودن ظرفیت‌های بسیار، برای زدودن مُهر محرومیت بر پیشانی خویش نیازمند تدبیر و همت مسئولان است.

پیکر مطهر شهید «صادق کریمی» در شیراز تشییع و به خاک سپرده شد

پیکر مطهر شهید «صادق کریمی» در شیراز تشییع و به خاک سپرده شد
2021-05-12T15:20:08+04:30
شیراز - پیکر پاک و مطهر ستوانسوم شهید «صادق کریمی» با حضور مسئولان و جمعی از اقشار مردم و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، در شیراز تشییع شد.

انتقاد استاندار تهران از پرمصرف بودن ۹هزار دستگاه دولتی در پایتخت

انتقاد استاندار تهران از پرمصرف بودن ۹هزار دستگاه دولتی در پایتخت
2021-05-12T15:20:08+04:30
تهران- استاندار تهران با انتقاد از ۹ هزار دستگاه دولتی پرمصرف گفت: در صورتی که شرکت برق استان تهران، برق دستگاه‌های پرمصرف را به صورت هوشمند قطع نکند با آن...

۴۳۱۴ نفر به دلیل ابتلا به کرونا جان باختند/آخرین وضعیت استان فارس

۴۳۱۴ نفر به دلیل ابتلا به کرونا جان باختند/آخرین وضعیت استان فارس
2021-05-12T15:06:43+04:30
شیراز - معاون بهداشت علوم پزشکی شیراز گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۷ نفر به دلیل ابتلا به کرونا جان باختند و آمار کل جان باختگان استان فارس از زمان شیوع تاکنون به ...

کاهش موارد ابتلا به کرونا در خوزستان با اجرای طرح بیماریابی شهید سلیمانی

کاهش موارد ابتلا به کرونا در خوزستان با اجرای طرح بیماریابی شهید سلیمانی
2021-05-12T14:56:45+04:30
جانشین فرمانده سپاه ولیعصر(عج) خوزستان با اشاره به اجرای طرح بیماریابی شهید سلیمانی در خوزستان گفت: با آغاز این طرح در خوزستان بیش از ۶۰ درصد از موارد ابتلا ...

تزریق افزون بر 83 درصد واکسن تحویلی به دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان

تزریق افزون بر 83 درصد واکسن تحویلی به دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان
2021-05-12T14:56:44+04:30
رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان از تزریق افزون بر 83 درصد واکسن تحویلی به دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان خبر داد.
X فیلم جدید کلیپ جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)