میرنیوز

بهسازی ۴۸ درصد از مساکن روستایی آذربایجان شرقی/تصویب احداث ۳۰۰۰ واحدمسکونی برای محرومان

بهسازی ۴۸ درصد از مساکن روستایی آذربایجان شرقی/تصویب احداث ۳۰۰۰ واحدمسکونی برای محرومان 2021-04-12T16:04:24+04:30

حافظ باباپور روز دوشنبه ۲۳ فروردین ماه، در نشست خبری به مناسبت دهه حساب ۱۰۰ امام (ره) و سالروز تاسیس این بنیاد، در تشریح اقدامات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی در طول ۴۲ سال گذشته، گفت: عمده فعالیت‌های بنیاد مسکن در حوزه روستایی بوده و در این راستا تمام روستاییان بالای ۲۰ خانوار استان بالغ بر ۱۹۵۴ روستا از نعمت تهیه طرح هادی برخوردار شده‌اند.

به گزارش ایسنا، وی با اشاره به تهیه طرح بازنگری برای ۴۸۸ روستای استان، افزود: در ۹۶۰ روستا طرح هادی اجرایی شده است که شامل زیرسازی، آسفالت ریزی و جدول گذاری می‌شود. میانگین برخورداری روستاها از نعمت اجرای این طرح نیز چهار درصد بیشتر از میانگین کشوری و برابر ۴۶ درصد است.

وی با بیان این‌که بنیاد مسکن انقلاب اسلامی متولی صدور سند برای امکان روستایی است، گفت: تاکنون ۲۲۳ هزار جلد سند روستایی و ۲۸ هزار و ۵۱۸ جلد سند اماکن شهری برای شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر استان صادر شده است.

باباپور با اشاره به طرح واگذاری قیر رایگان به این بنیاد از سال ۹۴، افزود: پیش از سال ۹۴، در مجموع یک میلیون و ۵۰۰ مترمربع آسفالت ریزی در روستاها انجام گرفته بود که با اجرای طرح واگذاری قیر رایگان، در بین سال‌های ۹۴ الی ۹۸ میزان آسفالت روستاهای استان بیش از دو برابر افزایش یافته و به میزان سه میلیون و ۵۰۰ مترمربع رسید. با افزایش سهمیه قیر رایگان در سال گذشته، میزان آسفالت ریزی در روستاهای استان از سال ۹۴ تا ۹۹ به بیش از چهار میلیون خواهد رسید.

وی با بیان این‌که امسال بالغ بر ۱۵۰ هزار میلیارد تومان توزیع قیر رایگان در بودجه سال ۱۴۰۰ کشور پیش بینی شده که ۲۱ درصد آن مختص بنیاد مسکن است و بنا بر سهمیه استان‌ها توزیع خواهد شد، افزود: آذربایجان شرقی جزو استان‌های پیشتاز و اول در جذب قیر رایگان است.

وی با اشاره به تفاهم نامه‌های این بنیاد با سازمان‌های حمایتی چون بهزیستی و کمیته امداد، افزود: در سال گذشته در همکاری با سازمان‌های حمایتی توانستیم ۱۷ هزار میلیارد تومان کمک بلاعوض برای تکمیل واحدهای نیمه تمام افراد تحت پوشش این سازمان‌ها مثل خانواده‌های دارای دو معلول به بالا انجام بدهیم.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی در خصوص آخرین وضعیت بازسازی اماکن زلزله زده سراب و میانه نیز گفت: در جریان این زلزله سال ۹۸، بالغ بر ۶۵۰۰ واحد خسارت دیده بود که پرونده ۳۵۰۰ واحد در بهمن ماه همان سال با اتمام تعمیرات بسته شد و باقی ۳۰۰۰ واحد نیز اکنون با پیشرفت بیش از ۹۶ درصدی در حال اتمام است.

وی متذکر شد: بنیاد مسکن تنها دستگاه متولی در امر بازسازی و ساخت و ساز نقاط حادثه دیده سیل، زلزله و ... است. سیستم بنیاد مسکن کارآزموده در ساخت و ساز شده است.

وی ادامه داد: در اواخر سال گذشته با امضای تفاهم نامه سه جانبه بین استانداری آذربایجان شرقی، سازمان برنامه و بودجه و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور بحث احداث ۳۰۰۰ واحد مسکونی محرومان تحت پوشش سازمان‌های حمایتی در روستاهای استان مطرح شد که در این راستا مبلغ ۳۰ میلیون تومان کمک بلاعوض و ۵۰ میلیون تومان تسهیلات با کارمزد پنج درصد در اختیار این خانوارها قرار می‌گیرد.

باباپور با بیان این‌که بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در بحث مسکن شهری، متولی ساخت مسکن مهر در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر بوده است، گفت: تاکنون بالغ بر ۱۶ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی در این شهرها ساخته و تحویل داده‌ایم. با اجرای کامل تعهدات این بنیاد، در تمامی شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر استان مشکلی از بابت مسکن مهر وجود ندارد.

وی با بیان این‌که ۵۷ شهر زیر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت در آذربایجان شرقی وجود دارد، افزود: هم‌چنین این بنیاد متولی ساخت واحدهای مسکونی طرح اقدام ملی مسکن در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر است. تاکنون در راستای این طرح، در ۱۹ شهر استان ۵۳۵ نفر متقاضی، وجه ۴۰ میلیونی را به حساب خود وازیر کرده‌اند که در مجموع شامل بیش از ۲۱ میلیارد تومان می‌شود. 

وی با بیان این‌که در چهار شهر دیگر نیز ۱۲ نفر ۱۷۵ میلیون تومان واریز کردند، ادامه داد: بر اساس تصویب شورای مرکزی، مقرر شده تا به هر کدام از این متقاضیان یک قطعه زمین در قالب گروه‌های ساخت چهار الی شش نفری تحویل دهیم. 

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی گفت: روند اجرای طرح اقدام ملی مسکن روند مثبتی است اما استقبال چندانی از آن انجام نمی‌گیرد چرا که در این طرح تسهیلات با کارمزد ۱۸ درصد رایج سیستم بانکی تعلق می‌گیرد.

وی با بیان این‌که این بنیاد تاکنون ۱۱ هزار و ۵۷۵ واحد مسکن ارزان قیمت در شهرهای استان ساخته و در اختیار مردم قرار داده است، افزود: انجمن خیران مسکن ساز استان نیز تاکنون بالغ بر ۱۱۰۰ واحد مسکونی ساخته است.

وی گفت: به مناسبت دهه حساب ۱۰۰، پروژه‌های مختلفی با مجموع ۶۱۳ میلیارد تومان هزینه توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان افتتاح خواهد شد؛ هم‌چنین امسال مقرر شده تا اعتبار خوبی برای ۵۸ روستای در مرز سیل استان تعلق بگیرد.

باباپور در خصوص مهاجرت معکوس نیز اظهار کرد: مهاجرت معکوس از شهر به روستا دلایل مختلفی چون سپری کردن اوقات بازنشستگی افراد، مرور خاطرات کودکی، پرداخت تسهیلات ساخت خانه در روستا با کمترین بروکسی اداری و ... می‌تواند داشته باشد که در جریان احیای روستای پیرساق مرند نیز که قبلا منطقه‌ای خالی از سکنه شده بود، مشاهده کردیم.

وی در خصوص حاشیه نشینی نیز گفت: حاشیه نشینی در شهر تبریز به اندازه کافی رشد کرده و دیگر جایی برای گسترش ندارد، از این رو متاسفانه حاشیه نشین‌ها به سمت روستاهای اطراف سوق یافته‌اند که شهرداری بایستی از ایجاد چنین معضلات اجتماعی جلوگیری کند.

وی با اشاره به درخواست این بنیاد برای ساخت ۳۰۰۰ واحد مسکونی برای حاشیه نشینان تبریز، اظهار کرد: روستاهای اطراف تبریز شامل چاوان، باغ معروف، آناخاتون و ... محل جدید زندگی حاشیه نشینی شده و تنها در روستای چاوان بالغ بر ۴۰۰ خانوار خارج از محدوده شهر برای خود خانه احداث کرده‌اند.

انتهای پیام 

منبع : خبرگزاری ایسنا


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار استان ها

تردد به تمامی شهرهای کرمانشاه از امروز ممنوع/ 15 "نقطه ورودی" استان کنترل می‌شود

تردد به تمامی شهرهای کرمانشاه از امروز ممنوع/ 15 "نقطه ورودی" استان کنترل می‌شود
2021-05-11T07:43:18+04:30
رییس پلیس راه استان کرمانشاه از شروع اجرای طرح ممنوعیت تردد در سطح استان از امروز (21 اردیبهشت) خبر داد.

نتیجه فعالیت گروه‌های جهادی امیدآفرینی است

نتیجه فعالیت گروه‌های جهادی امیدآفرینی است
2021-05-11T07:43:17+04:30
استاندار ایلام گفت:عدالت محوری، نشاط اجتماعی و امیدآفرینی اساسی‌ترین فعالیت گروه‌های جهادی است که آثار مثبتی در جامعه ایجاد می‌کند.

چرا نرخ بیکاری فارغ التحصیلان در آذربایجان شرقی بالا است؟

چرا نرخ بیکاری فارغ التحصیلان در آذربایجان شرقی بالا است؟
2021-05-11T07:43:17+04:30
براساس آمار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی، جمعیت فعال استان (شاغلین و بیکاران ) جمعاً یک میلیون و 349 هزار نفر بوده که تعداد یک میلیون و...

پویش ملی در بهشت ؛ فرصتی برای دانشگاهیان علاقمند به تولید رسانه‌ای

پویش  ملی در بهشت ؛ فرصتی برای دانشگاهیان علاقمند به تولید رسانه‌ای
2021-05-11T07:43:17+04:30
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان از اساتید ، صاحبنظران ، فعالان فرهنگی ، هنری و رسانه‌ای دانشگاه های استان جهت همکاری برای تولیدات رس...

ثبت‌نام۴۸۵ متقاضی برای چهل و چهارمین دوره مسابقات قرآن در اصفهان

ثبت‌نام۴۸۵ متقاضی برای چهل و چهارمین دوره مسابقات قرآن در اصفهان
2021-05-11T07:40:03+04:30
اصفهان-رئیس اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: از ۱۳ اردیبهشت ماه تاکنون ۴۸۵ متقاضی از اصفهان برای چهل و چهارمین دوره مسابقات قرآن کریم ثب...

کرمانی ها 17 هزار میلیارد تومان سهام عدالت دارند

کرمانی ها 17 هزار میلیارد تومان سهام عدالت دارند
2021-05-11T06:50:03+04:30
عضو هیئت علمی دانشگاه شهید باهنر کرمان گفت: کل سرمایه ای که به شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت استان کرمان تعلق گرفته، 17 هزار میلیارد تومان و متعلق به سهامدارا...

توضیحی درباره مرگ یک پاراگلایدرسوار در گتوند

توضیحی درباره مرگ یک پاراگلایدرسوار در گتوند
2021-05-11T06:50:03+04:30
سرپرست هیات انجمن های ورزشی خوزستان توضیحاتی درباره حادثه سقوط پاراگلایدر در سایت گتوند و مرگ خلبان آن، ارائه داد.

آمادگی آتش‌نشانان اهواز در ایام عید فطر

آمادگی آتش‌نشانان اهواز در ایام عید فطر
2021-05-11T06:50:03+04:30
رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز از آمادگی آتش‌نشانان به مناسبت فرا رسیدن ایام عید سعید فطر خبر داد.

کنترل ورودی و خروجی ١۵ شهر خوزستان در روز عید فطر

کنترل ورودی و خروجی ١۵ شهر خوزستان در روز عید فطر
2021-05-11T06:50:02+04:30
فرمانده قرارگاه نظارتی و عملیاتی ستاد مدیریت کرونا در خوزستان گفت: در روز عید فطر علاوه بر محدودیت‌های تردد برون استانی، ورودی و خروجی ١۵ شهر استان خوزستان ن...

جزئیات سرقت اخیر درب‌های منهول خیابان‌های اهواز

جزئیات سرقت اخیر درب‌های منهول خیابان‌های اهواز
2021-05-11T06:50:02+04:30
مدیر شرکت آب و فاضلاب اهواز با اشاره به حادثه اخیر سرقت درب‌های منهول فاضلاب در خیابان‌های اهواز گفت: تاکنون تعدادی از سارقین توسط نیروی انتظامی دستگیر شده‌اند.

 تغییر در زمانبندی امتحانات دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول

 تغییر در زمانبندی امتحانات دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول
2021-05-11T06:50:01+04:30
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول از تغییر در برنامه امتحانات پایانی این دانگشاه خبر داد و گفت: با توجه به زمانبندی انتخابات ریاست...

ساز ناکوک نوجوانان و تاثیر آن بر بحران هویت در آن‌ها

ساز ناکوک نوجوانان و تاثیر آن بر بحران هویت در آن‌ها
2021-05-11T03:16:37+04:30
بدون شک دوران نوجوانی یکی از حساس‌ترین دوران رشد و تکامل در فرد است، عموما شخصیت و هویت فرد در این دوران شکل می‌گیرد، قطعا اگر به آسیب‌هایی که در این دوران گ...

خشک‌سالی مزارع خرمشهر را تهدید می‌کند

خشک‌سالی مزارع خرمشهر را تهدید می‌کند
2021-05-11T00:33:30+04:30
خرمشهر- مدیر جهاد کشاورزی خرمشهر از احتمال تنش آبی کشاورزی در این شهرستان همزمان با فرارسیدن فصل گرم سال خبر داد.

حفظ آبروی مومن جز خط قرمزهای خداوند است

حفظ آبروی مومن جز خط قرمزهای خداوند است
2021-05-10T23:27:12+04:30
رشت- دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت (ع) با اشاره به اینکه انسان باید عیب پوش دیگران باشد، گفت: حفظ آبروی مومن جز خط قرمزهای خداوند است.

حاج‌قاسم وجودش را در حفظ نظام هزینه کرد

 حاج‌قاسم وجودش را در حفظ نظام هزینه کرد
2021-05-10T23:07:19+04:30
گروه استان‌ها_ رئیس دادگستری استان خوزستان در دیدار با شورای سیاست‌گذاری بسیج رسانه گفت: حاج قاسم سلیمانی تمام وجودش را در حفظ نظام که همان ولایت فقیه بود ه...

خبرنگاران امانت‌دار نظام و مردم هستند

 خبرنگاران امانت‌دار نظام و مردم هستند
2021-05-10T22:53:55+04:30
گروه استان‌ها_ رییس دادگستری استان خوزستان در دیدار با شورای سیاست‌گذاری بسیج رسانه گفت: خبرنگاران امانت دار نظام و مردم هستند که باید در جهت شور آفرینی و ا...

انتظار ۱۷ساله برای بهره‌برداری از راه‌آهن کردستان؛ وعده‌های دولت کِی محقق می‌شود؟

 انتظار ۱۷ساله برای بهره‌برداری از راه‌آهن کردستان؛ وعده‌های دولت کِی محقق می‌شود؟
2021-05-10T21:27:11+04:30
گروه استان‌ها - ساخت راه‌آهن استان کردستان پس از گذشت ۱۷ سال از وعده و وعیدهای رنگارنگ دولتمردان هنوز به اتمام نرسیده و این میراث همچنان دست به دست می‌شود.

تجمع دانش آموزان مازندران در محکومیت حمله تروریستی به مدرسه کابل

تجمع دانش آموزان مازندران در محکومیت حمله تروریستی به مدرسه کابل
2021-05-10T19:46:48+04:30
ساری- دانش آموزان بسیجی مرکز مازندران حمله تروریستی به مدرسه دخترانه سید الشهدا(ع) در منطقه شیعه نشینی غرب کابل را محکوم کردند.

تولید آثار نمایشی در زمینه زندگی مشاهیر معاصر سخت است

تولید آثار نمایشی در زمینه زندگی مشاهیر معاصر سخت است
2021-05-10T19:20:13+04:30
زنجان-رئیس مرکز سیمای استان‌های صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران گفت: سخت‌ترین مقوله‌ها در حوزه تولیدات نمایشی به کارهایی اختصاص دارد که مربوط به زندگی شخصیت‌...

داعش دست پرورده مثلث شوم استکبار، صهیونیسم و ارتجاع منطقه است

 داعش دست پرورده مثلث شوم استکبار، صهیونیسم و ارتجاع منطقه است
2021-05-10T19:00:25+04:30
گروه استان‌ها- تولیت آستان قدس رضوی داعش را فرآورده و دست پرورده مثلث شوم استکبار جهانی، صهیونیسم و ارتجاع منطقه خواند.

۱۰ درصد به صندوق آرا در اردبیل اضافه شده است

۱۰ درصد به صندوق آرا در اردبیل اضافه شده است
2021-05-10T18:26:42+04:30
اردبیل- رئیس ستاد انتخابات استان اردبیل گفت: با هدف سهولت کار مردم در هنگام رأی دادن، ۱۰ درصد تعداد صندوق‌های آرا در استان اردبیل افزایش یافته است.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی: جنایت دلخراش کابل خباثت دشمنان به اهل بیت(ع) و ملت‌های مظلوم را نشان داد

 آیت‌الله دری نجف‌آبادی: جنایت دلخراش کابل خباثت دشمنان به اهل بیت(ع) و ملت‌های مظلوم را نشان داد
2021-05-10T18:07:08+04:30
گروه استان‌ها-نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی گفت: حادثه دلخراش مدرسه سیدالشهدای کابل با ۳ انفجار بیش از ۷۳ نفر شهید و حدود ۱۵۰ مجروح داشت و سبب ناراحتی مسل...

رئیس کل دادگستری ‌خوزستان: اسدبیگی ۲ پرونده سنگین ‌فساد اقتصادی دارد / اخلال در حکم خلع ید مالک شرکت هفت‌تپه بی‌‌فایده است

 رئیس کل دادگستری ‌خوزستان: اسدبیگی ۲ پرونده سنگین ‌فساد اقتصادی دارد / اخلال در حکم خلع ید مالک شرکت هفت‌تپه بی‌‌فایده است
2021-05-10T18:07:07+04:30
گروه استان‌ها ـ رئیس کل دادگستری استان خوزستان گفت: مالک شرکت هفت تپه با دو پرونده فساد اقتصادی در مظان اتهام است که هر دو به صورت ویژه توسط دادستان تهران د...

آیت الله علوی گرگانی شهادت جمعی از شیعیان افغانستان را تسلیت گفت

آیت الله علوی گرگانی شهادت جمعی از شیعیان افغانستان را تسلیت گفت
2021-05-10T17:20:03+04:30
قم- آیت الله علوی گرگانی درپی حادثه تروریستی کابل با صدور پیامی، شهادت جمعی از شیعیان افغانستان را تسلیت گفت.

پیام آیت الله صافی گلپایگانی در پی حادثه تروریستی کابل

پیام آیت الله صافی گلپایگانی در پی حادثه تروریستی کابل
2021-05-10T17:06:43+04:30
قم- آیت الله صافی گلپایگانی از مراجع تقلید شیعیان با صدور پیامی، شهادت مسلمانان روزه دار را در حادثه تروریستی کابل تسلیت گفت.

جامعه مدرسین اقدام تروریستی در کابل را محکوم کرد / آمریکا و ایادی مزدورش از استقامت جبهه مقاومت عصبانی‌اند

 جامعه مدرسین اقدام تروریستی در کابل را محکوم کرد / آمریکا و ایادی مزدورش از استقامت جبهه مقاومت عصبانی‌اند
2021-05-10T17:13:53+04:30
جامعه مدرسین حوزه علمیه قم اعلام کرد: اقدام تروریستی در افغانستان و تجاوز به کنسولگری ایران در کربلا نشان از عصبانیت آمریکا و مزدورانش از استقامت جبهه مقاوم...

سیرک بزرگ شیراز در آتش سوخت

سیرک بزرگ شیراز در آتش سوخت
2021-05-10T16:53:23+04:30
شیراز - رئیس سازمان آتش‌نشانی شیراز از آتش‌سوزی سیرک بزرگ شیراز خبر داد.

مقصران حادثه انفجار و تخریب منزل مسکونی در شهرستان جهرم مشخص شدند

مقصران حادثه انفجار و تخریب منزل مسکونی در شهرستان جهرم مشخص شدند
2021-05-10T16:53:23+04:30
شیراز - رئیس دادگستری شهرستان جهرم گفت: مقصران حادثه انفجار و تخریب منزل مسکونی در شهرستان جهرم مشخص و به مقام قضایی اعلام گردید.

حضور حاج محمود کریمی در جمع خانواده شهدای فاطمیون / مرثیه‌سرایی ‌در رثای شهدای مدافع حرم + تصاویر

 حضور حاج محمود کریمی در جمع خانواده شهدای فاطمیون / مرثیه‌سرایی ‌در رثای شهدای مدافع حرم + تصاویر
2021-05-10T17:00:23+04:30
‌حاج محمود کریمی مداح اهل بیت که این روزها در مشهد مقدس به سر می‌برد، در جمع خانواده شهدای فاطمیون در گلزار بهشت رضا حضور یافت.

اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی در نقاط جرم‌خیز اهواز

اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی در نقاط جرم‌خیز اهواز
2021-05-10T16:43:21+04:30
فرمانده انتظامی اهواز از اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی در نقاط جرم‌خیز در این شهرستان خبر داد.
X فیلم جدید کلیپ جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)